Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75401) Mauzes válasza apholyon (#75400) üzenetére


Mauzes
őstag

Én tegnap pakoltam össze nagyobb részekre bontott tárolás után. Most van harmadszor összerakva. Bármilyen óvatosság nélkül ide oda hordoztam és semmi baja nem lett, nem is éreztem semmilyen instabilitást. Ettől persze még lehet különbség gyártások között.

(#75402) 5150head válasza formula01 (#75382) üzenetére


5150head
senior tag

Teljesen egyetértek veled. Vegye meg, adja el, legyen a pénzzel boldog, de ne rúgjunk már bele a földön fekvőbe akinek nem jutott... :(

(#75403) Crus válasza apholyon (#75400) üzenetére


Crus
őstag

Jelen. Megerősítés nélkül az enyém használhatatlan. Ha megemeled szétesik a kezedben. Az alapot aki tervezte... ööö... aki a Lego kockák pontosságáért felel, az mind a kettő borzalmas nagy kutyaütő. Előbbi nem számolt azzal, hogy ez a Lego, már nem az a Lego. A klasszikus műanyagból gyártott - késsel is nehezen tudod szétfeszegetni - Lego esetében ez a számomra már "forbidden build" kategória (amikor egyik stud oldalról nagy erővel nyomja a másikat) működhetett volna... de így? Ha 6x nem mentem neki az alapnak, mert minduntalan szétesett, akkor 1x se. Borzalmas nagy feszülés van az alap központi elemén, ezért is potyog szét. Nálam úgy használható, hogy másik készletből kellett megerősíteni... nem gond, majd kiszámlázom a Legónak. :(((

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#75404) Throme válasza apholyon (#75400) üzenetére


Throme
veterán

Még nekem sem gyűlt meg vele a bajom.
Olyan tárolót választottam, ami magas is, mindössze az étkezőasztalt kell kiszednem, a hozzá tartozó padló elemmel.
Téli faluba szoktam betenni az épületet és néha gyerkőc elkéri játszani.
Természetesen óvatosan kezelem, még egyben van.

Ezeket az épületeket elsőként nem a talapzatuknál ragadom meg, hanem az emeleti padlónál és picit megemelem, majd alányúlok a másik kezemmel. Ezt a mikulás látogatását pedig a tetőnél. Vigyázva.
Ha gyerek játszik vele, akkor kemény felületen van, asztal, padló.

Szerintem nem kell félni tőle, kellő óvatosság nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#75405) sb válasza apholyon (#75400) üzenetére


sb
veterán

Nálam sincs vele gond.
A padló rész persze nem atomstabil, de felnőttként emelgetve és odafigyelve nekem nem esik szét, Crus-nál lehet, hogy lazábbak a lapok.

Gyerekeknél szétesik, de nálunk pl. kb. 2 óra alatt 2x szóltak, hogy reparálni kéne, akkor sem darabjaira esett és 3 éves játszott vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#75406) Nono_ka válasza LÁZ (#75381) üzenetére


Nono_ka
csendes tag

Teljesen jók lettek ezek is
Már csak az árakra leszek kíváncsi

(#75407) Sundesz


Sundesz
őstag

Kockabolygó #2

Visszaküldtem a csomagot arra a címre, amiről jött (és ami a neten is fent van). Nincs ott senki, nincs csengő, semmi. Futár nem tudja átadni.

Hörcsög Powa'

(#75408) maross válasza Sundesz (#75407) üzenetére


maross
veterán

Hat ez szomoru. Itt lennenek tolem nem messze (ulloi ut cirka 600), de en se tudtam szemelyesen atvenni semmit amikor surgos volt, mondtam hogy barmikorra szivesen odamegyek, csak mondjanak idopontot, de nem. Egyszercsak kihoztak.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#75409) Crus válasza Sundesz (#75407) üzenetére


Crus
őstag

Ennyire sérült volt a doboza annak amit kaptál tőlük, hogy visszaküldés mellett döntöttél?

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#75410) Sundesz válasza Crus (#75409) üzenetére


Sundesz
őstag

52 ezerért vettem (legjobb ÁK ár volt), Alzán 22 ezer lett 1 hét múlva.

maross: Nem tudtam velük felvenni a kapcsolatot, 1 hete próbálom emailen. Telefonjuk nincs.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#75411) Xboxone40 válasza Sundesz (#75410) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

Melyik készlet? Szerintem a "tulaj" itt fórumtag.... Művészet pénzt visszaszerezni tőlük szerintem ez bukta, a futár visszaviszi neked, összetörik és a végén a tiéd marad. Én onnan soha nem vásárolok többet, ugyan így jártam :) Az árral nem volt gond a doboz volt pocsék, de megépíteni végül jó lett... Csak jelezném ugyan olyan "nepperek" ezek a boltok, az egy lapos pdf számlák...... Kb én is tudnék adni akármiről ugyan olyat.....Attól hogy "webshop" tele vannak GWP-kel......

[ Szerkesztve ]

(#75412) Xboxone40 válasza maross (#75408) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

A neten vannak képek, azok valósak? Ha már jártál arra te legalább tudod... [link]

(#75413) Sundesz válasza Xboxone40 (#75411) üzenetére


Sundesz
őstag

Disney Lombház

De ha webshop akkor kötelezettségei vannak, ami a weboldalon fent is van. Rendeltem régebben is tőlük, amúgy nem volt bajom, de 30 ezret nem akarok kidobni az ablakon. Sajnos úgy látszik rendes webshop szolgáltatást már nem tudnak nyújtani, de akkor kapnak bírságot. Ami az eMag sameday-el megy black friday óta az is szégyen, pedig mekkora cég.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#75414) Xboxone40 válasza Sundesz (#75413) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

Az tényleg borzalom.... A futárköltség is veszteség lesz, ezt idén már nem fogják tudni kivinni, átmenetileg zárva a státuszuk... A kérdés, hogy a visszaszállítás is plusz ezrek leszenek-e... :( Ne legyen rommá taposva, gondolom tökéletes állapotban adtad fel.... Kering egy hetet a rendszerbe....Egyeztetés nélkül ne küld vissza máskor mert ráfizetsz... Nekem sem reagáltak, a tel szám halott, ezért inkább nem küldtem vissza, összeraktam.

[ Szerkesztve ]

(#75415) maross válasza Xboxone40 (#75412) üzenetére


maross
veterán

Ezeknek a fele még a régi helyen készült, mikor a Lőrinc Centerben voltak. Covid óta "nincs üzletük", szerintem csak raktárnak használják, kiszolgálásra nem.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#75416) Xboxone40 válasza maross (#75415) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

Köszönöm, akkor végleg nem vásárolok itt.... :R

(#75417) Throme


Throme
veterán

Megépítettem a Fő utcát 10308.

Homlokzat nagyon szépen meg lett oldva.
Az eresz csatorna, a kirakatokban a játékok és hangszerek, "süllyesztett" bejáratok, oszlopok, pénztárgép, dobszerkó.... Nekem tetszik, hangulatos.

Valóban keskeny épület lett, ahogy nézem a manó ház is keskeny, szóval nem ma kezdték ezt a méretcsökkentést.
Ez lehet az egyetlen negatívum.

Ha szigorú vagyok, akkor lehet még felhozni az életszerűtlenséget. Lent egy bolt, fent egy konyha és a másikban egy gyerekszoba... hol a többi helység?
Ezekben a Creator szerű épületekben nem szoktak kidolgozni mindent, azért egy ellenpéldát fel tudok hozni, a mézeskalács házra gondolok itt. Majdnem
mindent belezsúfoltak.

Villamos szintén hangulatos, csak a méretaránnyal van gond.
Kapunk még egy villamos megállót és a kimaradhatatlan karácsonyfa.
Le is hagytam a képekről :B

Fő utca beilleszthető a téli faluba, igaz így már nem teljesen falu a falu, annyi baj legyen.

Női karakterek mosolya inkább vicsorgásnak hat, zöld pulcsis csajszi egészen ijesztő, ha jobban megnézem.

(#75418) edgR válasza Sundesz (#75413) üzenetére


edgR
őstag

ne hagyd annyiban, hulljon a férgese

(#75419) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Hol tudom megnézni, hogy egy adott számú elem milyen szettekben volt benne?

(#75420) Pötyi válasza NoOne1976 (#75419) üzenetére


Pötyi
őstag

BrickLink?

QNX is cool!

(#75421) edgR válasza NoOne1976 (#75419) üzenetére


edgR
őstag

dobd be az azonosítóját, és kapsz egy URL-t, ahol megnézheted

(#75422) NoOne1976 válasza Pötyi (#75420) üzenetére


NoOne1976
őstag

Biztos én vagyok a béna, de beírom, hogy 15706,és csak az adott elemet dobja ki. Nem a szetteket, amikben benne volt.

(#75423) Mauzes válasza NoOne1976 (#75422) üzenetére


Mauzes
őstag

(#75424) Vesa válasza sb (#75398) üzenetére


Vesa
veterán

Na majd kíváncsi leszek a tapasztalataidra! Nekem az EV3 kimaradt, most annak a beszerzésén fáradozom, de ezt a Pi HUB-ot mindenképpen meg szeretném nézni én is.

A tudomány a valóság költészete!

(#75425) NoOne1976 válasza Mauzes (#75423) üzenetére


NoOne1976
őstag

:R

(#75426) Dilikutya


Dilikutya
félisten

10273 Kísértetház 81k Euronics

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75427) pn4hvq válasza Dilikutya (#75426) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nem elérhető.

(#75428) Dilikutya válasza pn4hvq (#75427) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez gyors volt, előbb még elérhető volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75429) magickonfig válasza Dilikutya (#75426) üzenetére


magickonfig
tag

ezek hogyan fogynak el 1 perc alatt, a post kiirása után. :N
Az újracsopmagolt videókártyákat még megértem, de ez...

(#75430) Vesa válasza magickonfig (#75429) üzenetére


Vesa
veterán

Gondolom szoftverrel figyelik...Vagy volt belőle 1db aztán kész.

A tudomány a valóság költészete!

(#75431) Dilikutya válasza Vesa (#75430) üzenetére


Dilikutya
félisten

Legalább 2. :) Én csak akkor posztoltam ki, amikor egyet megrendeltem, és akkor még rendelhető volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75432) Djuree válasza magickonfig (#75429) üzenetére


Djuree
félisten

bot progival figyelik és az meg is tudja venni. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#75433) Crus válasza Sundesz (#75410) üzenetére


Crus
őstag

Ugh... ilyet se csináltam még. Az üzlet ilyen... veszel valamit nemsokára (akár másnap) olcsóbban van máshol. Nálam ez nem fér bele, hogy ilyenkor szívatom a kereskedőt és emiatt állok el. Ez a jog nem kicsit van elcseszve.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#75434) Throme válasza Crus (#75433) üzenetére


Throme
veterán

Online vásárlásnál a 14 nap a vásárlót védi, sajnos vannak, aki durván kihasználják ezt. Pl nyaralásra vesz valamit, majd visszaviszi 2 héten belül, hogy kösz, meggondoltam magam...
Persze vannak lehetőségek a kereskedő kezében, hogy használati nyomok miatt csak csökkentet áron veszi vissza...

Lego esetében mehetne a vita egy kis doboz sérülés miatt, ha nem lenne az elállás jog, csak a 3 nap (már nem is tudom csere gari, vagy szavatosság... ).
A doboz csak csomagolás, nem maga a termék és nem valószínű, hogy hiánytalan, sérülés mentes kockák esetében a kereskedő cserélne, vagy visszaadná a zsét.

Elállás előtti időkben a vásárlóknak volt rizikósabb, most a cégeknek.
Kérdés, hogy ki hogy használja ezt a lehetőséget, vagy éppen hogy él vissza vele.
Egy alza, emag könnyebben benyeli az ilyet és van náluk fekete lista.
Egy kockabolygó szintű cég már nehezebben.

(#75435) Vesa válasza Dilikutya (#75431) üzenetére


Vesa
veterán

Ja bocs, arról lemaradtam. :) Na, de akkor legalább neked még jutott. Mondjuk az Euronics nem az a tipikus hely, ahol alapból Lego-t keresnék. :D Biztos nem tartanak nagyobb készleteket, csak ilyen kb. "ezt is árulunk a futottak még kategóriában". :)

A tudomány a valóság költészete!

(#75436) Sundesz válasza Crus (#75433) üzenetére


Sundesz
őstag

Nem szokásom ilyet csinálni de 30 ezer forint basszus nem mindegy. A kereskedő legrosszabb esetben a futár díját bukja, a visszaküldést én fizetem. Valóban van aki visszaél vele. Adótámogatást se vegyen igénybe az ember?

De nem is ez a lényeg, hanem hogy a bolt elérhetetlen. Meg lehet nézni az újabb Google vagy Árukereső értékeléseket, semmire nem válaszolnak. Van aki előre utalt és 2 hétig semmi, ez akkor korrekt lenne? Ha meg valami probléma van a házuk táján (akár magán jellegű), akkor rakjanak ki valami infót az oldalukra.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#75437) Xboxone40 válasza Sundesz (#75436) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

Itt magadnak csináltál + költséget, nem veszik át akkor 2 futárt is buktál hozzá.... :(

(#75438) Throme


Throme
veterán

téli falu :)

Még nem teljes, 1 - 2 apróság felkerül a napokban.
Átszűrődő toldást eltakarom.
Sajnos nincs nagy méretű szövet, így a "hó" nem tökéletes, ha az építményekre fókuszál az ember nem annyira feltűnő :B .

(#75439) sb válasza Dilikutya (#75431) üzenetére


sb
veterán

:K
Reméltem hogy be tudtad húzni. Gyárilag is kísértet téma és hasonló, pl. templom moc-hoz is jó alap lesz.
Jó helyre kerül. :)

@Sundesz
Sajnálom. :( Azt nem mondom, hogy megmondtam, de sajnos ezeken látszott messziről, hogy bár van aki vásárol gond nélkül ez kb. a szerencsén múlik. Nagyoknál is van ilyen, azt se megoldás, hogy csak ott vásárol az ember, de talán kisebb gondba lehet belefutni.
Ahogy edgR írja, én sem hagynám... hulljon, zárják be. Vannak szabályok és amiket meg kell oldaniuk. Még ez a "be van zárva" se működik tutira, lásd a 14 napos jogot.

Az meg, hogy visszaküldöd az ár miatt... én sem szoktam ilyet csinálni, de ilyen különbségbe sem fut bele az ember. Fordítva meg (engem) bármikor lehúznak balek vásárlóként amikor nem jön meg, más jön, használt jön, összenyomva jön, stb... Ez meg nem 2 Ft különbség. Végül is semmiben nem különbözik attól, mintha hirtelen mondjuk más készletet látsz meg szuper akciósan és emiatt állnál el, vagy az egész hozzáállástól ment el a kedved. Visszaadod sértetlenül, nem bontottad fel, ez még messze korrekt az átlaghoz képest.

Amúgy nekem az idei szezon tanulsága talán ez az egy. Ügyfélszolgálatok nullában.
Telszámok törölve, email címnek is örülhetsz, átfutás 3-5 nap minimum. Vagy csak egy webform aminek semmi nyoma, esetleg lóf*z.
Írtam már egy boltot itt, a fenti történet: minimalizálták az üsz-t, 2 hétig áll a cucc. Év boltja anno. De van másik rendelésem is ami áll 1 hete (gyógyszer), év boltja díjas szintén. Egy nap alatt küldtek mindent eddig. Telszám rejtve idéntől, rájuk írtam, vették a fáradtságot és válaszoltak: azt, hogy whenitsdone, kussoljak és várjak. Simple 70k-n ül, alapból agyf*sz: visszajön a boltból, hogy sikertelen fizetés, Simple SEMMI visszajelzést nem küld vissza (tehát látszik, hogy elb*szódott náluk). Várom, hogy feloldják a zárolást: átmegy terhelésbe. 5 napja csak automatikus levél jött a kérdésemre, telefonos üsz nem tud segíteni, a mailes ügyre nem látnak rá. Várjam a feloldást meg a bankot meg, hogy válaszoljanak a mailesek is... mitől oldanák fel, már terhelve ha nem engedi a másik oldal? Aki nem kapta meg. Marad a szolgáltató a kettő között...
Ez egy kocka.hu rendelés volt gwp-vel. Írok nekik, hogy sikertelen, wtf, de kéne a rendelés mindenképp. Van újrafizetés opció is náluk. Reggelre jön a mail, hogy törölték a rendelést, aznaptól nincs gwp. Köszi, nem ezt kértem. (Ezt megoldottuk utána simán)
Fenti Curve-nek megírva, legmagasabb fizetős csomagban: köszönik, 3-5 nap és válaszolnak...
Emag üsz-ről már írtam...

A vevő fizessen, aztán kuss. Nekem 100-ból 99-szer nem szokott gondom lenni, nem viszek vissza, utánanézek mit veszek, mit lehet. Nézem ahogy állnak problémázók a boltban, jegypénztárnál, stb... Egész évben nem volt ennyi gondom mint most. Mondjuk kb. 10 esetből most 5-6 probléma. Úgy látszik szerencse (és terhelés) kérdése. Amint gond van elkezdődik a kálvária. Én meg attól is agybajt kapok, hogy miért kell bármivel külön 1-2-3 körben foglalkozni.

(#75440) sb válasza Throme (#75438) üzenetére


sb
veterán

Szép lett! :R

Kár, hogy kinőtted és a vonat nem jár. ;]
Ill. a régi vonat már nem kerül fel?

(#75441) Fifaisshit válasza sb (#75439) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Igazaból Alzán ez a keszlet 85.000 :U :)
Nyilván pénz de 4000 forint ekkora készletnél :)

[ Szerkesztve ]

(#75442) Throme válasza sb (#75440) üzenetére


Throme
veterán

Thx!

Kinőttem egyből. Pedig idén 1/3-dal nagyobb a terület a tavalyihoz képest :))
(kicsit elszálltam a hozzáadott HP szettekkel).

A WV karácsonyi vonat a Karácsonyfa körül rohangál, egybeépítve a vasútállomással, sorompós átkelővel és az iskolabusszal, vagy mi az...
Lövök majd arról is képet :)

Nem tudom ezt a HP vonatot lehet-e vonat motorral mozgásra bírni. Olyan megoldás mintha lenne, hogy egy L-es vagy kisebb motorról leviszik a hajtást valamelyik tengelyre, de az a motoron felül + alkatrészekkel jár és nincs kedvem ezeket összemazsolázni, BL-ezni.
Pl a karácsonyi kisvasúthoz elég volt beszerezni a power function alkatrészeket és egy minimális átépítéssel megoldható volt. PF abban az időben szinte minden legós boltban kapható volt, nem igényelt tervezgetést.

Aztán jövőre áttervezem a leosztást és körbe megy majd a sín a HP vonathoz is.
Arra a villamost is rá lehet dobni.
Az épületek meg mennek belülre.
Így viszont kell a motor a vonatba, mert én is nehezen érek be hátra, a gyerkőc meg sehogy. Szóval a tologatás nem lesz kivitelezhető

(#75443) Crus válasza Sundesz (#75436) üzenetére


Crus
őstag

3k, 30k, 300k ez mind naponta előforduló jelenség. Első esetben turmixgép, második esetben tv, 3. esetben bicaj. A kereskedelem ilyen, vagy drágább lesz, vagy olcsóbb, ennyi biztos. Komolyan nem értem a jogalkotóknak ezt a lépését, hogy indoklás nélkül elállhatsz és kötelesek visszavenni a terméket.

A saját értékrendem szerint az az igazságos, hogy amennyiben GOND van a termékkel, akkor igenis vegye vissza zokszó nélkül a kereskedő. De ilyen esetben, hogy Kohnnál olcsóbb, mint a Simeonnál és már MEGKÖTTETETT az üzlet, az számomra totális agyrém. Ezt tetézi a FELBONTOTT termékek esete, amikor kiporszívózik vele a paréj, majd szőrösen visszaküldi...

Viccen kívül: Autóval is lehet ezt csinálni? Pl. veszek egy 20 millás Teslát, de köv. héten 19 milla másik kereskedőnél. Visszaviszem, indoklás nélkül elállhatok ilyenkor is?

Ne értsd félre! Te élsz a jogoddal! Nem veled van bajom! Én nem csinálnék soha ilyet, de az legyen az én bajom...

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#75444) manokaj válasza Throme (#75438) üzenetére


manokaj
tag

Szép, hangulatos lett.Én még várok az új lovaskocsira, aztán kész is vagyok.

(#75445) sb válasza Fifaisshit (#75441) üzenetére


sb
veterán

Ezt most nem értem...

@Throme
A HP vonatot értem (meg a villamost is), ill. írtad is korábban. A másikra gondoltam alapvetően de ezt benéztem, "valami apróság" még hiányzik a képről. A fa! :D

(#75446) sb válasza Crus (#75443) üzenetére


sb
veterán

95%-ban egyetértek és én sem viszek ilyeneket vissza. Sőt, nekem még a picit nyomott doboz sem férne bele, hogy ott kibontom és adom is vissza...

De azért ez a kép árnyaltabb mint ahogy lefested. Távollévők közötti szerződésre vonatkozik: épp azért született mert akár nem is láttad mit veszel. Simán lehet eset amikor nem tetszik. Akár emiatt, akár más. Az, hogy közben látsz vmi jelentősen jobb vételt nem igazán más annál mintha adott termékből vmi olyat kapnál amit nem vártál.

És visszatérve az én eseteimre, ahol próbálok korrekt lenni - talán ilyen nemtetszik visszaküldésem még nem is volt - azért az az élményem, hogy inkább én vagyok sokszor inkorrektül kezelve a "megkötött szerződésemmel" együtt: gyk. nem jön, nem akkor jön, mégsincs raktáron, drágábban lenne, nem úgy jön, nem az jön, más évszám van a garipapíron, várok 2 hetet majd másfél napom van átvenni, amikor én nem tudok érte menni akkor rájuk telefonálok, ők le se sz*rnak a késéssel, stb...

Morálisan így korrekt ahogy írod, a valóságban tök máshol van az egyensúlyi állapot.

(#75447) sb válasza manokaj (#75444) üzenetére


sb
veterán

Uhh, ez komoly lett! :R

Csak az a balesetes szánkó bántja kicsit a szemem. :)

(#75448) Throme válasza manokaj (#75444) üzenetére


Throme
veterán

Ez igen, itt már vannak további érdekességek számomra!

Látom a creator sípályás hüttét felhasználtad szintén.
Az ideas turista ház is kapott téliesítést. A dupla aplesi WV házat egy darabig néztem, hogy mitől olyan nagy, de emlékszem, hogy 2-ből építetted meg.
HA háznak is jutott hely.
Nekem a tűzoltóság annyira nem jött be, nincs is meg.
A rénszarvas szánt jól feldobtad a tetőkre, a HA házra egyszerűbb lett volna elhelyezni.
A winter chalet-es házat ma már kicsit sajnálom, hogy nem vettem én is egyet.
Ettől lefelé az melyik épület? Sárga tetejű autónál.

Na igen nekem is ilyen leosztással kell jövőre próbálkoznom, hogy kívül megy a sín, belül minden cucc.

Megvilágítással nem bajlódtál?
Nekem ez az alulról jövő fény működik, így viszont nem tudok 32x32 lapokat ledobálni.
Kisebb alapokkal meg tudom majd oldani, hogy egyes figurák fixen megálljanak, mert ezen az anyagon nem teljesen stabilak.

(#75449) Djuree válasza Xboxone40 (#75437) üzenetére


Djuree
félisten

meg is érdemli azt mondom. :U
én számtalanszor jártam már így, hogy később valami olcsóbb, mégsem szoktam visszaküldözgetni, tipikus szarmagyar mentalitás. :o
nemrég vettem autót pl., 1 hét múlva láttam fél millával olcsóbban ugyanolyat. most akkor álljak el a vételtöl és vegyem meg amott? fél milla azért nem kevés mégsem teszem...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#75450) edgR válasza Crus (#75443) üzenetére


edgR
őstag

Nem, nem oké. De jelen esetben nem lett szőrös semmi, nem lett felbontva semmi, és nem lett használva semmi.
Míg az említett esetben értékcsökkenést számolhatna el a kereskedő, Sundesz példájában egyszerűen csak élt az elállási jogával, mert online vásárolt, és indoklás nélkül is joga van ehhez. Az, hogy te most épp tudod az elállás okát, nem változtat semmin a kereskedő szempontjából.
Miért lenne ez agyrém? Ha fel lett bontva, használva volt, akkor vagy nem veszi vissza, vagy értékcsökkentve; ha meg nem lett felbontva és használva, akkor teljes áron visszaveszi és eladja másnak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.