Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75601) Throme


Throme
veterán

Nézitek a Masters-t?
Az első kb 20 pecben lemegy a 20 óra és még egy 10 perces körtáncot is végignézhettünk :DDD

(#75602) maross


maross
veterán

Alzan elesedett par ujracsomis, mos eisley 93500

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#75603) Xboxone40 válasza maross (#75602) üzenetére


Xboxone40
csendes tag

[kép] Kettőt vettem az elmult 1 honapba, az egyikbe szinte semmi nem volt, a másikból 5 exkluziv figura hiányzott..... 3.5kg volt a sulya, a masiknak a suly stimmelt mert az 5 figura benne volt papirokba kb....Az egyik ára nehezen visszajött, a másiknál a legohoz irányitottak akik a prágai birósághoz a fogyasztóvédelmet átugorva.... nagyon óvatosan velük....

[ Szerkesztve ]

(#75604) Xboxone40


Xboxone40
csendes tag

[kép] [kép] [kép] :W :W :W :W :W Olyan dolgokra hivatkoztak, hogy 13.000ft-ért kosárba tehettem volna az azonnali cserét..... ezek nem nézik állítom minimum az egyiket most eladták ami nálam járt.....

[ Szerkesztve ]

(#75605) tzs01 válasza Lajti (#73574) üzenetére


tzs01
csendes tag

No, pár napja elkészültem a Titanic összerakásával, tényleg megrázóan nagy egyben (anno novemberben ugye 3 db-ban vettem meg, aztán szépen módszeresen útmutató alapján szétszedtem és visszazacskóztam, majd rögtön kezdtem is összerakni).
Pár napig még ékeskedik a karifa mellett, aztán megint szétszedem, de most dobozonként ömlesztve fogom, hogy aztán majd next time legyen élvezet a színekre szedés és bogarászás.

(#75606) HUN_Sector válasza Xboxone40 (#75604) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

na jó, ez durva...

(#75607) maross válasza Xboxone40 (#75603) üzenetére


maross
veterán

De jo...megnezem majd alaposabban ami nalam van, bar nekem minden zacsko bontatlannak tunt, de a figurakat nem neztem kulon. Naturba pakolt Dewback csak meg lett volna lovasitva, ha mar lopni akarnak.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#75608) Sundesz válasza Xboxone40 (#75604) üzenetére


Sundesz
őstag

Hardvereket se tesztelik vagy nézik át. Kering a hibás simán bontottként.

Hörcsög Powa'

(#75609) Giantpumpkin


Giantpumpkin
lelkes újonc

Nálam is elkészült, baromi jó készlet :DD kiadhatnák a 2. részből a szállodát vagy valamit :)

21318 bontatlan lombház eladó 57k

(#75610) HellGreg válasza beamen (#75588) üzenetére


HellGreg
őstag

Íme: [kép] [kép] [kép] [kép]
Kettévehető, a belseje is egész jól néz ki, bár az a része annyira nem izgat, külsőre viszont messze ez tetszett a legjobban a rebrickable-n. A szerző most egy 4 szettes változaton dolgozik, ha az is ilyen stílusú lesz, biztos hogy összerakom. De mivel csak 3 van nekem az eredetiből, kéne még venni legalább egyet, de inkább kettőt, gondolva a jövőre. :D
Ha esetleg valaki ad el bontottat itt, meghallgatok bármit :)
A templom (kísértetházból) viszont nem annyira tetszik, ormótlanul nagy, ötletes, de valahogy nem fogott meg. Kénytelen leszek visszaépíteni az eredetit, mert olyan jó mocok nincsenek belőle.

[ Szerkesztve ]

(#75611) Tyler Durden válasza Llew (#75580) üzenetére

Marketen 75k-ért láttam a napokban bontatlant, de már így is sokban van a kari, így egyelőre marad a beszerzendők listáján..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#75612) Fifaisshit


Fifaisshit
őstag

Végeztem az első szintel és azt kell mondjam zseni, hogy tényleg tele van easter eggekkel a szett amit átlag ember észre vesz vagy elmegy mellette :C

Ugyanazt a világítást amit a Titanicba beletettem ide is tovább tudtam vezetni :)


(#75613) beamen válasza HellGreg (#75610) üzenetére


beamen
tag

Köszönöm, egész játszhatónak tűnik :)

(#75614) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Kellemes Ünnepeket a topik minden lakójának.

(#75615) Tyler Durden

Boldog Karácsonyt kívánok!

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#75616) 5150head


5150head
senior tag

Boldog Karácsonyt Kívánunk Mindenkinek!

Asszonnyal kicsit felturbóztuk a City kalendáriumot :))


A szemfülesek észreveszik, hogy a nagy kajásasztalnál ott olálkodott a Grincs :Y

(#75617) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Műanyagban gazdag ünnepeket kívánok a topiklakóknak!

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#75618) balika21


balika21
tag

Sziasztok. Ha valakit érdekel Home Alone készlet, akciós 82 ezres áron átveheti Győrben az Alza boxban. Részleteket privátban adom. 12.27-ig átvehető

(#75619) balika21 válasza balika21 (#75618) üzenetére


balika21
tag

bocs, már nem tudom szerkeszteni, most látom Alza szó nélkül törölte a rendelésem, és a jelenlegi 102 ezres áron akarják odaadni egy "új" rendelési számon, így előző posztomat tessék figyelmen kívül hagyni.

(#75620) Giantpumpkin


Giantpumpkin
lelkes újonc

Elkészült a rendezői változat :DDD küldjétek ti is az alternatív befejezéseket

21318 bontatlan lombház eladó 57k

(#75621) czanga


czanga
őstag

Kellemes ünnepeket mindenkinek! (insert christmas tree picture or emoji here) :)

(#75622) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

A reszkessetek betörők készlet amit szeretnék

A reszkesssetek betörők készlet amire van pénzem (ld. lego masters 6. rész)

(#75623) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#75624) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Kellemes Ünnepeket!

Go Gunners!

(#75625) h3lios


h3lios
addikt

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

Nálam is Legozással telt az elmúlt közel 2 hét, de nem a normál verzióval.
Aki rég óta olvassa a fórumot találkozhatott tavaly augusztus környékén az egyik postommal.

Akkor történt ugyanis, hogy 1 random rovarírtás során majdnem az összes készletem károsodott. A kifújt szer szépen ráhullott fentről a Legokra és apró foltokban (mint a vízpermet) megmarta az anyagot. Előre nem lett szólva, hogy károsodhat akármi és mivel én nem voltam otthon csak muterom ezért nem is tudtam tenni az eset ellen semmit. Persze utólag könnyű okosnak lenni, hogy egyszerűbb lett volna letakarni őket. Valószínű, ha otthon vagyok így is történik, de ez már sajnos csak 1 mi lett volna ha... scenario.
Nagyjából minden olyan alkatrész hasonló módon nézett ki, amire felülről ráesett az írtószer.

Természetesen az összes létező féle tisztító / súroló szert végigpróbáltam. Vízkőoldó, sebbenzin, hígító, aceton, fogkrém, radír, CIF, szappanos víz, mosószeres víz. Semmi sem szedi le ezt a sz.rt, mert anyagában marja meg a műanyagot. Egyébként poén, hogy a gumis alkatrészekről valamint a matricákról lejön...

Végül született megoldás még akkor. Egyesével végigmentem az összes sérült készleten és alkatrészről alkatrészre összeszedtem miből mennyit kell rendeljek, hogy mindent tudjak pótolni. A vége valahol 9000 elem körül volt összesen 1300 körüli külön alkatrészből. Kártalanítva lettem, mert 1 csinosabb összeget fizetett a jómunkás ember. Természeresen nem takarta be az összes kiadásomat a közel 100 órányi munkámat pedig pláne nem.

Még akkor szépen megérkezett az összes alkatrész a Lego-tól, viszont azóta is csak a sarokban álltak, mert sem lelki erőm nem volt nekiállni sem türelmem.

Idén viszont eljött az alkalom...

Valahogy így nézett ki az összes megrendelt cucc szétválogatva.

Már csak ki kellett mindent cserélni.
12 nap alatt sikerült mindezt abszolválni, több kevesebb sikerrel.
A hatalmas elemszám miatt 1-2 alkatrészből kevesebb érkezett, ezeket MAJD 1x berendelem, hogy minden teljes pompájában ragyoghasson ismét.

Mondanom sem kell, hogy 1 életre szóló "élmény" volt ez nekem. Úgy éreztem, hogy kénytelen vagyok pótolni a sérült elemeket. Megtarthattam volna azt a fél millát, amit kaptam a károkozásért, viszont nem tudtam volna ismét úgy rájuk nézni, mint korábban. Ott volt 1 hatalmas törés a Legos gyűjtögetésben. Azóta sikerült picit visszaszerezni a korábbi gyűjtői vágyat. (A Venator kifejezetten segített... :DDD )

Szóval ha a jövőben lakás felújjítást terveztek, vagy bármilyen szakember megy hozzátok bizonyos munkákat végezni az első dolgok legyen a Legokat vagy teljesen likvidálni a szobából, vagy gondoskodjatok a megfelelő védelemről, hogy ti még véletlen se járhassatok így. Ha pedig nem vagytok otthon a hozzátartozó be se engedje abba a szobába az illetőt ahol a Legoitokat tároljátok.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#75626) apholyon


apholyon
aktív tag

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#75627) Kiss_R válasza h3lios (#75625) üzenetére


Kiss_R
tag

Olvastam tavaly a kálváriádat, nálunk a te eseted után 1-2 hónappal lett aktuális rovarirtás.
Én már minden Legot és egyéb dolgot bedobozoltam, szekrénybe pakoltam; ami elöl maradt, arra meg ment ilyen festőfólia.

(#75628) h3lios válasza Kiss_R (#75627) üzenetére


h3lios
addikt

Örülök, hogy az én esetemnek köszönhetően mások megúszták! :) Legalább már ezért megérte beírni a fórumra.

B-tag: H3lios#2825

(#75632) sb


sb
veterán

Boldog Karácsonyt mindenkinek a topicban!

(#75633) manokaj


manokaj
tag

Boldog Karácsonyt az összes fórumtársnak!!!

(#75636) szombatitomi válasza manokaj (#75633) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek! :)

(#75637) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Boldog Karácsonyt még egyszer Mindenkinek!

A párom csak meglepett engem is:

Tyler köszi az ötletet:

[ Szerkesztve ]

(#75638) Lajti válasza tzs01 (#75605) üzenetére


Lajti
tag

Köszönöm a beszámolót és hogy nem felejtetted el! :)
Örülök, hogy élvezted és élvezed a szetted, további jó legózást vele :)

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#75639) Napfénysüti

Boldog karácsonyt!
Feleségemtől én is Legot kaptam, az SC Aston Martin DB5-öt. Nagyon jó kis készlet, méltó helye lesz a gyűjteményemben. :R

Més que un club!

(#75640) Gubu0101 válasza RapaNui1 (#75637) üzenetére


Gubu0101
veterán

Kellemes Ünnepeket kívánok én is mindenkinek!

Aztaaa irigy vagyok most,bakancslistán van a daru nekem is :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#75641) umek


umek
tag

Boldog karácsonyt mindenkinek!
Nálunk az egyik gyerkőc a lego batman batmobile 42127-et kapta, már közel a felénél járunk, baromi élvezetes építeni, bár azért eddig 3x kellett javítani egy-egy elhibázott lépést. Ez az első ilyen méretű technik szett a családban, de már most látszik, hogy ütős darab lesz. :)
(még érkezik egy ford gt is a mama jézuskájától, már azt is alig várom :DDD)

Légy korrekt.

(#75642) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Közbe találtam ezt [link] a modot a volvomhoz,meg venném(15 euro),gondolom nem lehúzós ez az oldal?Nem ismerem,csak itt olvastam,hogy páran vásároltatok már ezt azt itt.

Közben meg is vettem,minden ok :D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#75643) Djuree válasza h3lios (#75625) üzenetére


Djuree
félisten

jajj, emlékszem erre anno mikor írtad, átérzem, elég szar lehetett, mind idő mind pénz szempontból. valszeg én is cseréltem volna de nem egyszerre, nem lett volna hozzá lelkierőm.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#75644) Zotyipotyi


Zotyipotyi
csendes tag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
Én egy Ferrari 512M-et hozattam a Jézuskával. 🙂
Nem tudom, hogy az ünnepi hangulat teszi-e, de azt kell mondjam, hogy építési élményben viszi a prímet. De végeredményben is dobogón van.
Nem rég a Corvette Stingray a dupla szettből csalódás volt mindkét szempontból (a másik hidegen hagyott, az kisfiamélett), kisfiam meg Porsche 963-at kapta pár napja szülinapjára, ott meg iszonyat sok volt a matrica (talán 34 db), és se építés - bár én csak matricáztam - se a végeredmény nem ilyen meggyőző, bár azért az se néz ki rosszul.
+ az eddigi SC gyűjteményem (csak azokat szerzem be, amik tetszenek + volt 1-2, amit ajándékba kaptam):

(#75645) Zotyipotyi válasza Napfénysüti (#75639) üzenetére


Zotyipotyi
csendes tag

DB5-ről majd írnál beszámolót?
Nem tudom eldönteni, hogy következőnek melyik SC-t rakjam majd ki: Aston Martin DB5, Dom's Dodge Charger vagy McLaren F1 LM (a dupla szettből)

(#75646) Djuree


Djuree
félisten

Kellemes ünnepeket kívánok én is!
Igaz nem karácsonyi téma, hanem sajnos szintén egy aktuális dolog...háborus gépezet.
Én moc-oltam egy kicsit, a kedvenc helimet raktam össze végre minifig scale-ben, 2 napos meló volt, ma lettem kész vele. Régebbi verziós anyaglista van fent, így idegbeteg voltam rakás közben mert sok alkatrészt nem is rendeltem meg ami kellett volna, viszont sokat meg feleslegesen rendeltem meg, szerencsére ömlesztettben volt minden, ami meg nem azt a gyerekek szettjeiből elbizniszeltem velük. :DDD
viszonylag kis elemszámú moc, de kellemes csalódás, volt benne kihívás, néhány unortodox megoldás is van benne amihez kellett még 2 kezet pluszban növesztenem hogy sikerüljön jól beállítani, de megoldottam. kellemesen nagydarab is, élöben jobban néz ki mint a képeken. a kerekek sajnos "kibicsaklanak", ennek a megoldása nem jó, nem birja a sulyt, azt még majd alakitom. a képeken ugy látom pont nem látszik...
mi-35 hind: [link]

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#75647) Throme válasza Djuree (#75646) üzenetére


Throme
veterán

.. már kezdtem kérdezni, hogy ez nem egy Hind (típusszámokat nem ismerem).. de látom a végén ott van...

Jól látom réges-régi alkatrészek is vannak benne (sárgult szürke).

A Lego most sűrű kereszteket vet feléd :DDD

(#75648) Throme válasza Giantpumpkin (#75620) üzenetére


Throme
veterán

Csak Dilikutya meg ne lássa, ő morbidabb befejezéseket is ki tud találni :K

(#75649) Throme válasza RapaNui1 (#75637) üzenetére


Throme
veterán

Tetszik a karácsonyi szösszenet.
Nálunk nem ilyen szép az étkező asztal. Konkrétan a gyerek puzzle szettje van rajta szanaszét. Szépen épül, asszony rámozdult, mert szereti nagyon.
:)

(#75650) Djuree válasza Throme (#75647) üzenetére


Djuree
félisten

ja, igen, csak az a 2 van benne a régi szürkéböl (nem sárgult hanem a régi grey, sárgultat nem rakok sosem bele semmibe, dobom az ömlesztettbe, gyerekeknek még jó az), a két oldali kis szárny teteje, öszintén nem is figyeltem mikor rendeltem, majd egyszer kicserélem. :D
de majd be akarom borítani tile-okkal, így nagyon nem fog látszani...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.