Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 21:04:58

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) thesound válasza Fr0z3n (#19950) üzenetére


thesound
őstag

Igen, azon nekem is megakadt a szemem.

A Mack tényleg nagyon jónak tűnik (speed build). A kamion része sztem baromi jó. A csatolmány is tetszik, csak egyszerű. Tuti lesz aki nekiesik és lesz belőle ultimate.

Jah, az "asszony" azt mondta lehet a Porsche-t távirányítani kellene és játszana vele. :DD

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#19952) FLx válasza Fr0z3n (#19950) üzenetére


FLx
addikt

Szerintem ez az arazas kamu, a 42009 olyan 60ezer korul volt itthon es az talan meg nagyobb volt, de uez az egy darab XL motor. Ez max akkor lesz ilyen draga ha 5000 darab es lesz vagy masfel meter. :D

(#19953) hulp01 válasza thesound (#19949) üzenetére


hulp01
senior tag

Na baszki, ezek eddig mind kellenének. Annál a 360 eurós cuccnál valami nem stimmel. A homályos képből, meg a leírásból egyszerűen nem tudom elképzelni hogy jöhet ki egy ilyen drága szett. Minimum egy Mindstorms belsővel kellene rendelkeznie, hogy indokolt legyen ez az ár.

(#19952) FLx A kép alapján mondjuk Xerion kerekei vannak, és a daru gémjét is talán egy linear actuator mozgatja. Szóval az alváz nem sokkal nagyobb szerintem, mint a Xerion. Hát erre nagyon kíváncsi vagyok. Még a négy motorral szerelt Volvo homlokrakodó is megállt 200 euróból.

Na megnéztem egy videót a nem homályos képekről és hát az a homlokrakodó már nem is annyira bejövős, de majd meglátjuk. A darunak meg nem Xerion kerekei vannak, hanem Unimog/Volvo. És ez alapján a kép alapján aztán végképp nem indokolt ez az ár.

[ Szerkesztve ]

(#19954) balint82 válasza balint82 (#19932) üzenetére


balint82
senior tag

Szerintetek lesz még az akcióban készlet Caterhamből?

Google Pixel 4a

(#19955) bobafett válasza balint82 (#19954) üzenetére


bobafett
tag

(#19956) balint82 válasza bobafett (#19955) üzenetére


balint82
senior tag

Köszönöm, most megnyugodtam :D

Google Pixel 4a

(#19957) hami85 válasza balint82 (#19956) üzenetére


hami85
tag

Holnap megyek osztrák lego storeba. Ha lesz hozzak?

(#19958) balint82 válasza hami85 (#19957) üzenetére


balint82
senior tag

Ott mennyibe kerül?

Google Pixel 4a

(#19959) hami85 válasza balint82 (#19958) üzenetére


hami85
tag

56 euro.

(#19960) balint82 válasza hami85 (#19959) üzenetére


balint82
senior tag

Írok privátban.

Google Pixel 4a

(#19961) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Kedvet kaptam a lego-hoz, tudtok mondani olyan készletet mondjuk 20k-ig ami jó ár-érték arányú? ami körvonalazódót, az az, hogy technic, star wars, ideas, stb. inkább felnőtteknek (is) valók érdekelnének, de lényegében bármi jöhet ami jó szerintetek :)
Pl. a Saturn v tetszik, csak az már túl sok nekem árban :) de az ocean explorer (42064) is tetszik, az már jóval barátságosabb áron van, igaz kevesebb db. számú is, de ahhoz képest nem is olyan kevés, mint amennyivel olcsóbb a saturn v -vel összevetve :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#19962) R3ĐßuŁŁ válasza ot93 (#19961) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

10252 vagy 10242? 24k kb darabja.

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#19963) Freddy76


Freddy76
addikt

A karácsony gazdag volt Legóban... Nekem jött a Ninjago hajó, kislányom is kapott egy hajót. Emellett beraktam a fa alá a Black Friday miatt otthagyhatatlan Disney Kastélyt, hosszas gondolkozás után...

Nos, Destiny's Bounty kész. Lenyűgöző, minden, ami jó a Legóban. Pont ugyanúgy lelkesedem érte, mint anno a Temple of Airjitzu-ért. Az építés érdekes, változatos, tele érdekes techinkákkal, pompás részletekkel. Jó látni, hogy még a totál elfedett fedélközben is részletesen kidolgozott fegyverállvány, ágy, asztal családi képpel, sőt, még egy slozi is van. Az elfedett szintek könnyen hozzáférhetők, szemben pl. a modularokkal nem studokkal csatlakoznak egymáshoz a panelek, hane szépen egymásrba passzolnak, és könnyű szétkapni a felsőbb szinteket, négy mozdulattal látható az összes szint.

Tehát változatos, 10/10 építési élmény, kifejezetten szép hajó, a játszhatósága pedig ugyancsak 10/10 (bár én nem játszok tengeri csatákat...). A kész szett szép. Nem Ninjago-szép (nem láttam a filmet, nem ismerem a sztorit), hanem általában szép, egy mutatós hajó (pont, mint a Temple of Airjitzu). Feleségemnek is tetszik, szerintem mindenkinek tetszik. Elképzelni nem tudom, mi többet lehet várni egy Legótól...

Új kedvenc. Ha megkérdezik, mi a kedvenc szettem, a Slave I, Porsche, Temple of Airjitzu mellett ezt is megnevezném. A felsorolt négyből hármat a feleségemtől kaptam amúgy :DDD

Ugyanitt Falcon eladó :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19964) edgR válasza Freddy76 (#19963) üzenetére


edgR
őstag

én csak a "slave"-et kaptam a feleségemtől, de nem a legot :)

(#19965) koncsik válasza Freddy76 (#19963) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én is ezt kaptam, miután megvettem BF-en :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#19966) Jim-X


Jim-X
őstag

Utolag is Boldog Karacsonyt minden AFOL kolleganak! :R

Ugylatom LAZ kartars eltunt...a Falcon zegzugos folyosoin barangol... :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#19967) LÁZ válasza Jim-X (#19966) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

nope :DDD , csak szülőknél voltunk pár napot aka külvilágtól elzárt település :DDD , falkon 3 óránál tart, és a kettes zacsikat fogom ma bontogatni :C

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#19968) thesound


thesound
őstag

Snowspeedert is összeraktam.
A tanulság az, hogy a matricázás egy kis fröccsel megtámogatva sokkal jobban megy. Na nem azért mert így nem érdekel ha elrontom :DDD, de tény hogy jobban sikerültek.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#19969) Djuree


Djuree
félisten

én az építhető figurás rohamosztagos+speedert raktam össze tegnap. jól néz ki.
itt vár eldugva a ninjagos földrengés robot is, ez nagyon tetszik, a transzformersbe volt ilyen egykerekű robot. párom nem tudja h megvettem, egyenlőre marad eldugva. :D
és ami a legjobb, tegnap hirtelen felindulásból éjjel 1-kor megrendeltem a red five-hoz az alkatrészeket 14 helyről, 32k-ból kijön (oké plusz posta, de 40-be megáll), nem rossz az ár, sokszor nézegettem, mindig drágábbra tudtam kihozni, most jól összejött, ja és csak magyar eladóktól. lesz megint mit várni, válogatni, mosogatni az alkatrészeket. jó muri, de én szeretem. :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19970) LudiDOK


LudiDOK
csendes tag

10260 - Tervezői Videó

[link]

(#19971) LudiDOK


LudiDOK
csendes tag

Én a fent említett 4002017-es készletet építettem meg. Illetve most bontom a 42078-as Mack-et. Arrol is lesz majd egy kis építési beszámoló. Ha lesz rá igény akkor írok majd linket. Tutira az utánfutóval fogom kezdeni az építést mert a Kamion sokkal jobban érdekel. :)

(#19972) LudiDOK


LudiDOK
csendes tag

Freddy76:

Grat a készletekhez. Nálam még bontatlan a hajó de amiket írtál róla szerintem nem sokáig. Akik véleményezték idáig azoknak szinte mindnek tetszett. Szerintem nálam sem lesz másként.

Djuree:

Annyiból nekem is jó lenne a Red5. Ha van miben lesz esetleg eltérés??

(#19973) ixtom


ixtom
tag

Nem rossz az idei év :D

És még jön pár akciós készlet :)

(#19974) LÁZ válasza ixtom (#19973) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

must have nekem is ;] , london trip? :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#19975) Peathee válasza hami85 (#19957) üzenetére


Peathee
aktív tag

Én tegnap voltam az SCS-ben :) Onnan lett Saturn-om, meg 42074-es Vitorlás hajóm :)

(#19976) Peathee válasza thesound (#19949) üzenetére


Peathee
aktív tag

Úgy néz ki 2018 jobb év lesz Technic vonalon mint 2017 volt :) A Mack mellett a targoncát, az erdei gépet és a Volvo akármit is meg kell, hogy vegyem :)

(#19977) ixtom válasza LÁZ (#19974) üzenetére


ixtom
tag

Jaja, ráadásul a szeptemberi szülinapra kaptam, a Saturnnal együtt, de nemrég ért haza a cucc.
Ha a Falcon megjelenésről is tudok anno, akkor gazdagabb lennék egy "picivel"...

(#19978) hami85 válasza Peathee (#19975) üzenetére


hami85
tag

Az szuper. Ma már nem volt se beatles se caterham. 😔

(#19979) Djuree válasza LudiDOK (#19972) üzenetére


Djuree
félisten

nem lesz eltérés, hálisten nincsenek benne különleges alkatrészek. a 2 matrica ív még plusz 4k ebayről...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19980) pyxis válasza Djuree (#19969) üzenetére


pyxis
csendes tag

Azt leírnád, hogy hogyan válogattad össze a boltokat?
Gondolom volt egy hely, ahonnan a 80+%-a jön, a többi meg több kisebb helyről.

Hogyan találtad meg, hogy melyik 14 hely a legjobb? (mióta eltűnt az átlagárhoz képesti eltérés megjelenítése, azóta szenvedek, hogy hogyan tudom a legjobban összeválogatni a cuccokat)

köszi :)

(#19981) Peathee válasza hami85 (#19978) üzenetére


Peathee
aktív tag

Hát ezeket nem figyeltem, megmondom őszintén. Technic vonalat néztem meg jobban csak. Én elvileg be tudok majd ugrani január 12-13.a körül is.

(#19982) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Azt bogy lehet megcsinálni, hogy egy adott készlet elemekre bontva mennyi? Pl kinéztem egy régi city készletet, a heli szállító kamiont. Rebrickable írja a részeit, de azt hogy számoltatom ki bricklinken? Az se lenne baj, ha nem teljesen színű, lehet fekete-feher is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19983) hulp01


hulp01
senior tag

Végeztem én is a karácsonyi készletekkel. Nálam az Architecture vonal volt terítéken: Chicago, London és a Guggenheim Museum.

Chicago: semmi extra, igazából nem nagyon értem ezt a készletet. Bár az USA-ban biztos ismertek ezek az épületek, de globálisan szerintem max a Sears Tower. A végeredmény nem rossz, de az építés nem volt egy nagy élmény.

London: ez nagyon tetszett. Mind az építése, mind a végeredmény. Brutál nagy piac lehet a brit, mert minden évben jelenik meg valami cucc Londonnal kapcsolatban. A BigBen már a harmadik méretben van így meg. Bár a legnagyobb még összerakásra vár. De ez (London) jó kis készlet volt, akinek bejön ez a vonal, mindenképpen ajánlom.

Guggenheim Museum: nagyon jó készlet. Élmény volt építeni (kivéve a kb. 100 db csempe szép felrakása), és nagyon szép a végeredmény. Nagyon mutatós a múzeum épülete. Mindenképpen a top3-ban van az épületeket formázó Architecture készletek között.

(#19984) b12gege válasza Victoryus (#19982) üzenetére


b12gege
csendes tag

Bricklinken rá kell kattintani a "part out" opcióra és bekerül a wanted list-re a teljes készlet az összes alkatrésszel. Aztán a listán belül "buy all" és átvisz a vásárlási felületre, ahol kiválaszthatod, hogy mit-honnan szereznél be. Van automata funkciója, ami annyira nem dolgozik jól mostanában (legalábbis szerintem).

Amennyiben nincs olyan sok alkatrész, úgy én egyesével szoktam berakni őket a kosárba. Meghatározom magamnak, hogy mondjuk maximum 10 magyar boltból fogok rendelni és minden elemnél a legolcsóbb árasat berámolom a kosárba a 10 áruház egyikéből. Nyilván lesznek ritka darabok, amikből mondjuk itthon nem lesz eladó, akkor valamelyik olcsóbb eu-s boltból rendelem. Ezzel a metódussal adtam le a legutóbbi rendelésem, ami közel 2000 darabos volt és majdnem 20 üzletből jött össze. Sok időmbe telt, viszont így messze olcsóbban jöttem ki, mint az "auto-select"-el.

(#19985) sodokan válasza b12gege (#19984) üzenetére


sodokan
tag

szerény véleményem, hogy sok eladó tudatosan az autoselectre játszik árazásnál, vannak ahol jó áron van elég sok elem, de egy-egy típus irreális áron van náluk, és az optimális bolt összeállítást, faktorozva a postaköltséggel, elég időigényes megtalálni :(

(#19986) Pötyi válasza b12gege (#19984) üzenetére


Pötyi
őstag

Ha vásárolsz valamelyik boltból, indíthatnál itt közös vásárlást, hátha lenne érdeklődő, aki beszállna.

;)

QNX is cool!

(#19987) Djuree válasza pyxis (#19980) üzenetére


Djuree
félisten

hát auto select, máshogy most nem megy sajna. ekkoda darabszámnál legalábbis...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#19988) jansky1


jansky1
senior tag

(#19989) ot93


ot93
senior tag

Szerintetek mennyire kivitelezhető az, hogy veszek új LEGO-t, akár drágább készleteket is, összerakom, majd használtan eladom őket. Gondolok itt arra, hogy mennyi áreséssel tudnám őket eladni, ugyebár használtan. Mert az a helyzet, hogy legtöbbjét helyhiányból nem is tudnám kirakni (főleg a nagyobbakat), de igazából nem is akarom, mert elsősorban az építés öröméért vennék lego-t, tehát max. fél éven belül el is adnám, de akár már összerakás után is. Ha olyan, akkor 2x-3x is összerakom, de inkább továbbadnám, és az árának x%-át ezzel visszanyerem. Mert őszintén szólva elég drágák, ami nem drága, az meg kisebb db-számú, általában egyszerűbb és nem sok idő kirakni. Régebben kaptam pár lego-t, azok még meg is vannak, de egyik sincs 150db-nál nagyobb, meg technikailag sincs bennük semmi érdekes.
Vagy másik ötletem, hogy használtan venni készleteket, azokat kisebb vagy minimális árkülönbözettel tudnám továbbadni, így minimális lenne a "veszteség". Tehát lego-zhatnék :) , de mégsem kerülne olyan sokba.
Úgy fognám fel, mint mondjuk egy mozifilm: kifizetem, bemegyek, megnézem, élvezem a filmet, aztán kijövök és csak az emlék marad :D na most itt is az az árkülönbözet lenne az ára, amiért egy ideig használnám, majd továbbadnám.
Vagy túl nagy az áresése a használt lego-knak? Igazából az újat részesíteném előnyben, tehát annak az átlagos áresésére lennék kíváncsi. Tegyük fel van egy (új) 50k árú készlet, amit ha 45k-ért használtan tovább tudok adni, az már teljesen jó lenne. De sejtem, hogy annyiért nem lehetne. Vagy ti hogy gondoljátok? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#19990) FLx válasza ot93 (#19989) üzenetére


FLx
addikt

Ha csak osszerakasra kell, en nem ajanlom az uj keszleteket. Baromi sokat fogsz bukni rajta, mar az ujak is vicc aron mennek ha mondjuk bontott a doboz. Hasznaltat venni es eladni mar jobb otlet lehet. 50ezres keszletet soha nem vesznek meg 45-ert ha mar osszerakott plane ha matricazott is. 40-ert talan, de inkabb 35.

[ Szerkesztve ]

(#19991) bobafett


bobafett
tag

Ez volt már? Én jobbra számítottam hullámvasút címén, de lehet, hogy még beleszeretek.

(#19992) R3ĐßuŁŁ válasza bobafett (#19991) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ne már. :O Borzasztó első ránézésre. Creator Expert témát érdemelt volna. :(

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#19993) pyxis válasza Djuree (#19987) üzenetére


pyxis
csendes tag

Kipróbáltam (bevallom, nem vásároltam még a bricklinkről ezzel), de a legolcsóbb is 38e lett, és 7 boltból szedte össze. Nem rossz ez sem, de mégsem 32e, illetve nem tudom hogy lehet 10+ boltból keresni.

Kíváncsiságból elindítottam délelőtt egy Brickficiency keresést, csak magyar boltokból, 7 boltra. Többre nem mertem, mert a bolt számmal exponenciálisan nő a keresési idő.
No, így tartott 2,5 óráig, és átnézett 3883 millió verziót. :)

Ez 7 boltól 34e-re jött ki minifigek nélkül. Ha valaki kíváncsi rá szívesen átküldöm az eredményt (én most szerintem nem rendelem meg, de megvan hogy melyik boltból mit kell rendelni), de attól félek a kosárba bricklinken már kézzel kell majd berakni őket.

(#19994) Dareiosss válasza ot93 (#19989) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Én annyit még hozzátennék, hogy ha nagyon akciósan meg tudod venni az újat, és nem matricázod le, akkor sztem csak pár ezer ft ot buknál rajta.
Viszont ez itthon szinte csak a müller vagy egyéb boltok Black Friday akcióinál lehetséges.
Ausztriában viszont sokkal nagyobb akciók vannak. Ott a 40-50 % os akciók is szoktak lenni müllerben.
Ezért kerülnek fel a Facebook csopokba nagyon jó áron bontatlan nagyobb értékű készletek.

(#19995) hulp01 válasza bobafett (#19991) üzenetére


hulp01
senior tag

A hírek alapján én is valami exkluzívabb dologra számítottam, hogy be lehessen rakni az óriáskerék és a körhinta mellé. Ez csak egy sima creator készlet, annak viszont szerintem nem rossz.

(#19996) Teszla_


Teszla_
senior tag

Elkezdtem ma összerakni a Destiny's Bountyt, mert Freddy meghozta hozzá a kedvem :) a feléig eljutottam és az eddigi legjobb szettemnek tartom. Az lenne a kérdésem, hogy milyen Legokat tudnátok ajánlani, amiben sok olyan apró részlet van, mint ami ebben van? Ninjago city esetleg? Technic vonal annyira nem izgat.

(#19997) sodokan válasza Teszla_ (#19996) üzenetére


sodokan
tag

szerintem a modular buildingek tipikusan részletgazdagok, asszonykám a párizsi éttermet vette meg, és nagyon tetszett neki :)

(#19998) bobafett válasza Teszla_ (#19996) üzenetére


bobafett
tag

Ha már Ninjago, akor Temple of Airjitzu.

(#19999) koncsik válasza bobafett (#19998) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1, Destiny’s Bounty mellé “kötelező” :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#20000) R3ĐßuŁŁ válasza Teszla_ (#19996) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Modular +1

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.