Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#4413) sutszi


sutszi
veterán

(#4411) Jhonny06: Lehet én nem értek valamit, de szerintem nem a munkáltató fizeti utánad, hanem tulajdonképpen te fizeted. (Most a technikai oldaltól tekintsünk el, hogy a munkáltató fizeti ezt be...) A munkáltatói oldalról a teljes bérköltséget meg nem befolyásolják az adókedvezmények amik a munkavállalót illetik meg...
---------------------------------------------------------------------------

Két azonos bruttó esetén a család körülményektől függően eltérő lehet a nettó. Nyilán a több gyerek az nagyobb kiadást is jelent...

A bruttó azért "lehetne" jobb mert a gyerekek utáni adókedvezmény nem szorosan a munkához kapcsolódó nettó jövedelem növekedés.... De ez sosem ilyen egyszerű....sosem lehet tudni mikor változtat valamit az éppen aktuális kormány... 2 évvel ezelőtt azonos bruttó és 3 gyerek esetén jóval kevesebb volt a nettó mint ma... Pedig az nem nagy idő telt el.

(Csak elmélkedtem... )

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.