Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) ittakary válasza sp@rtan (#9847) üzenetére


ittakary
nagyúr

MoneyIQ tenyleg eleg jo. Nagyon beepultem a rendszerbe, minden nap hasznalom.

Viszont en meg akkor csapta, le ra amikor ingyenes volt.

(#9852) sp@rtan válasza DanielK (#9850) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Most, eddig ez volt, csak nemigen használtam.
MoneyIQ viszont tényleg nagyon jó, beállítottam fullra mindent, szerintem hamarosan meg is veszem a teljes változatot. :K

Ehh, most nézem, 14.-én csak 79 cent volt. :((( Várok vele picit, elég sokat mozgott az ára, hátha lesz valami akció ápr. 30-ig.

[ Szerkesztve ]

(#9853) ittakary válasza sp@rtan (#9852) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekm hogy a banatba van meg ingyen a teljes verzio? :S

Szerk: aaaa ertem :)

[ Szerkesztve ]

(#9854) sp@rtan válasza ittakary (#9853) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Ápr. 7.-én ingyenes volt. [link]

(#9855) joey04 válasza (#9830) üzenetére


joey04
titán

ja télleg'! :B :DDD

------
nem tudom, de az tuti, hogy az 1 év az vicces volt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9856) vadászcsiga válasza sp@rtan (#9847) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Próbáld ki ezt ez is ingyenes: Piggie.

Egyébként van egy iPhone appokkal foglalkozó topik csak szólok: iPhone alkalmazások

(#9857) válasza joey04 (#9855) üzenetére



őstag

Persze, csak az érem másik oldala, hogy elképesztő okok miatt is már cseréltek. Nem a t-ről beszélek. Más. A legújabb civil per arról szól, hogy egy kisgyerek $200 appot töltögetett le magának, ami az apjának nem tetszett, és nekiment az Apple-nak. A jövőben száminhatunk a percenként felugró ablakokra. " Biztos felébreszti az iPhone-t? Meg akarja nyítni ezt az alkalmazást? Betőltötte már a 18-at? Stb.

(#9858) eszgé100 válasza (#9857) üzenetére


eszgé100
őstag

s.ggfej az ilyen, ki az a hülye, aki a bankkártyáját beregeli a gyerek accjához? meg is érdemli az ilyen

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#9859) válasza eszgé100 (#9858) üzenetére



őstag

Lehet hogy az apja telefonjával játszott, de erre mondom azt, hogy ahol ez a veszély fenn áll, ott zárolni titkosítani lehet a telefont. Ezzel mindenkit megszívathatnak, mert a bíróság kötelezheti az Apple-t, hogy teletűzdelje figyelmeztetésekkel az AppStore-t. Így is van elég.

[ Szerkesztve ]

(#9860) Mr.Csizmás válasza eszgé100 (#9858) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

minek adni gyereknek telefont?

nem ér rá, hogy nevelje...? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9861) tildy válasza nggabi (#9831) üzenetére


tildy
nagyúr

Mar amelyiknel , az enyem ket ev utan, koszoni , jol van, nem porosodott.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9862) joey04 válasza (#9857) üzenetére


joey04
titán

ja olvastam, baromság.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9863) Malachi


Malachi
addikt

megvettem a Pocket Expense-t, alapos utánajárás után - de nincs viszonyítási alapom, mert ez az első ilyen költségvetés appom. egyelőre csak ismerkedünk, viszont tetszik. arra számítottam lesz olyan is, amit teljesen össze tudok kötni a bankszámláimmal - legalább annyira, hogy ha valamelyikre érkezik pénz, azt ne nekem kelljen felvinnem - de ilyet nem találtam.

most már csak rajtam múlik, hogy minden kis szirszar kiadást beírjak majd, mert általában azokon szoktam elcsúszni. :B :(((

(#9864) Mela Kehes válasza Malachi (#9863) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Jól döntöttél, én is azt használom, nekem tökéletes.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#9865) Malachi válasza Mela Kehes (#9864) üzenetére


Malachi
addikt

ennek örülök. elolvastam a helpet, de lehet elsiklottam felette, van olyan opció, hogy accountok közötti transfer? sehol nem találom, de szintén hasznos lenne...

(#9866) manchester85


manchester85
addikt

Kicsit off az offban. Folyamatos téma az iPhone ára itthon (nálam legalábbis :DDD ), és a leghitelesebb viszonyítás nyilván az amerikai árszabás. (Most tekintsünk el attól, hogy de ott jobban is keresnek, stb...) A lényeg, hogy az árak ezen a linken tekinthetők meg.

A legolcsóbb csomag 60$ (13 000ft), amiben 450 perc van és 300MB net. SMS nincs benne.

A Sprintnél 80$ a legolcsóbb csomag (17 500ft), amiben szintén 450 perc van, viszont a net és az sms korlátlan. Bár jól hangzik, de én speciel nem tudnám kihasználni se a korlátlan sms-t, se a korlátlan netet, így viszont ez is drága csomag.

A verizonnál szintén 450 perc az alap, 2 giga nettel, 70$-ért. (15 500ft), sms nélkül.

A telefon pedig minden csomagban minden szolgáltatónál 200$+adó, tehát 215$ (47 000ft)

Magyarul az USA-ban kb. 50 ropi egy iPhone, és havi 13k-val mindenképp számolni kell, amiben se sms nincs, se normális adatforgalom (csak 300MB). Ha normális netcsomagot is akarunk, akkor 15 ezer alatt nem ússzuk meg, ha sms-t is akarunk, akkor meg már 18k körül jár a havi számlánk. Tény, hogy 18 ezerért többet adnak azok a csomagok, mint amik nálunk kerülnek ennyibe, viszont arra esély nincs, hogy valaki olcsóbb csomaggal iPhone-t vegyen.

Bár a hazai készülékárak botrányosak, de a havidíjak jóval rugalmasabbak, és olcsóbbak, ami 24 hónap alatt rengeteg megtakarítást eredményezhet. Ha az USA-ban élnék, nem biztos, hogy ilyen konstrukciókkal aláírnék.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9867) r4z válasza manchester85 (#9866) üzenetére


r4z
nagyúr

Az USÁ-ban mennyivel is nagyobb az átlagbér? Csak kérdezem.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#9868) Mr.Csizmás válasza manchester85 (#9866) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt inkább gondold át újra...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9869) alienpapa válasza r4z (#9867) üzenetére


alienpapa
senior tag

és milyen jó ez a kérdés! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#9870) manchester85 válasza r4z (#9867) üzenetére


manchester85
addikt

Idézek a hozzászólásomból:

"Most tekintsünk el attól, hogy de ott jobban is keresnek, stb..."

Igen, nagyobb, és? Ezzel nem lehet mit kezdeni, a műszaki termékek árait sose ahhoz mérik, hogy az adott országban hogy keresnek. Viszont van olyan amerikai szolgáltató, ahol 40-50$-ért unlimited minden. Tehát ezeknél a drágább szolgáltatóknál burkoltan részletekben fizeted ki a készülék teljes árát. Meg még annál sokkal többet is. A pénz az mindenhol pénz. Ráadásul a független készülék ára ott olcsóbb, mint itt. Ennek a "jobban keresnek" elcsépelt közhelynek ebben a témában semmi jelentősége. Hisz a pénz mindenhol pénz, a független ár meg ott sokkal olcsóbb, mint itt. Vagyis nem akkora biznisz aláírni, mint amilyennek elsőre tűnik, akárhogy is keresnek.

Csizma!

Mit gondoljak át? Ha akarsz valamit mondani, írd le nyugodtan. Ha nincs mit mondanod, akkor meg nem tudom, minek szólsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9871) Mr.Csizmás válasza manchester85 (#9870) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

for example, "saját" (barát) példa:

német barátom keres 860 eurt, bnője hasonlóképpen, legyen mondjuk össz 1800 eur, ketten bérelnek egy lakást.

ebből 50 eur/hó egy duplacsomag, azaz 0 kezdővel, 2 db N8 (ami helyett kérhetett volna 2xi4S, 2xSGS2 stb), havi 50 euróért kap 3 giga netet, 3000 percet, és 3000 sms-t, és egymást közt ingyen beszélnek. (igen, az 50 eur összesen annyi, vagyis 50/2 = 25eur / fő)

a keresetükhöz képest olcsó, és az USA-ban is valszeg hasonlóan alakulhat, a fenti példára én is rábólintanék azzal a keresettel is (ami részmunkaidős fizetés csak...)

üdv :R

szerk.: fejenként 3 - 3e - 3e

szerk2: csak azt szerettem volna kihozni belőle, hogy hiába 13e átszámolva egy vacakabb előfizetés, zsebből megvan,
nem beszélve az egy fizetésnyi (47e rulz :DDD) telóról.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9872) manchester85 válasza Mr.Csizmás (#9871) üzenetére


manchester85
addikt

Az a baj, hogy te most hoztál egy másik példát, egy másik országból, ahol 25 euróra (7200ft) kijön egy csomag, amiben perc, sms, net egyaránt van, amiben ráadásul ingyen van a telefon. (Ha jól értelmezem.)

Ezt én nem is vitatom, biztos így van, ugyanis nem egy embertől olvastuk már itt a fórumon (egyik-másik fejlettebb nyugat-európai országból) hogy milyen jó csomagok vannak, főleg kisebb szolgáltatóknál. (Pl. az angliai Three).

De az USA-ban ez van, ez a három (nincs three :DDD ), kivéve néhány regionálist, amik csak 1-2 államban érhetők el.

Úgyhogy amit te írsz az amerikai piacra vonatkozóan, az egy feltételezés, amit én írtam, azok meg tények.

Én is egy saját példával jövök akkor, egy közeli rokonéval.

Az USA egyik legígéretesebb CDMA alapú szolgáltatója a Metro PCS. Már 40$-ért unlimited talk, sms és net van, amiből 250MB 4G sávszélességű, utána lassítás. Ő is ebben van, mert egész nap telefonál szinte, és nem akarja számolni a perceket. 50$-ért pedig már 2,5 giga van teljes sávszéllel. Más kérdés, hogy ennél a szolgáltatónál max gagyi droidos telók vannak 200$-ért, viszont hűségidő sincs. Na most keresd ki a 3 nagy iPhone-t forgalmazó szolgáltatónál, hogy mennyiért kapsz unlimited talk-ot, message-et és 2 giga netet.

100$ alatt semmiképp nem jön ki. Vagyis minimum a duplája, mint a Metro PCS-nél. Ez két év alatt alsó hangon negyed millió forint. Ennyiből lassan két független iPhone 4S kijön ott. :U

Szóval tök mind1, ki mennyit keres. Nem csak az adott fizetéstől függően lesz valami drága, hanem a készülék független árától és az aláírt csomagoktól függően is. Ha egy másik szolgáltatónál fele annyiért kapod meg ugyanazt a szolgáltatást, akkor bizony a hűségidő alatt kamatostól visszafizeted a telefon teljes árát. Innentől fogva ez fizetéstől függetlenül drága.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9873) xlife11 válasza Mr.Csizmás (#9871) üzenetére


xlife11
senior tag

iPhone 4 16GB 25Euros elofizetessel 300 euro.A csomagban van 3GB net, 1000perc, 1000 sms.

(#9874) válasza Malachi (#9863) üzenetére



őstag

Mennyivel könnyebb lenne a világ hekkerek nélkül. Ahhoz hogy össze tud kapcsolni, a bank hozzájárulása is kéne. Ezeknek az appoknak semmi védelme sincs. Egy banki alkalmazás meg valahol 128bites titkosi kulcsot használ minimum.

[ Szerkesztve ]

(#9875) Mr.Csizmás válasza manchester85 (#9872) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez csak pénzügyi összehasonlítás volt, mindkettő fejlett ország.

viszont mobil-ügyileg eltér azért, helyből a CDMA dolog, illetve nem mindenhol van mindennel lefedettsége, stb. meg ott a mobil, és az autó is csak egy használati eszköz, mint egy kávéscsésze, 0 státusszimbólum (az inkább az ingatlanok). ezért olyan olcsó, mert a piacon új vevő alig van, máshonnan kell átcsábítani. (kellene)

ez a három (nincs three ) :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9876) r4z válasza manchester85 (#9870) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha nem nézzük az emberek megélhetésében a különbséget, semmi értelme így összehasonlítani a kettőt. De hogy még tovább menjek: ha ezt még el is hanyagoljuk, gondolj bele, hogy itthon a legdrágább csomaggal 2 év hűséggel 20k-ért megkapod a 16GB-os 4S-t a T-nél. Viszont havonta ki is dobsz 20k-t, ez egy év alatt 240k, két év alatt 480k, és ezekre jön rá még a 20k-s ára a telefonnak. Ugyanott tartunk, csak éppen a fizetésünk sokkal kevesebb, mint odakint.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#9877) manchester85 válasza r4z (#9876) üzenetére


manchester85
addikt

Már hogyne lenne értelme? Egyszerűen azt hasonlítottam össze, hogy objektív számokban nézve mennyibe kerül itt és mennyibe kerül ott. Mert alapvetően mindenki azzal jön, hogy az USA-ban mennyire olcsó iPhone-t venni. (Csak 200$)

Nekem a havi számláim nem érik el a 3000ft-ot, 1520ft-os csomaggal. És nem azért, mert nem használom a telefonomat. 3 T-s számot ingyen hívhatok havi 100 óra erejéig, és kb. ennyi emberrel telefonálok rendszeresen. (2 jó haver és barátnő, a többiekkel FB, whatsapp, imessage, vagy csak pár perc telefonálás). Így nekem 110k-ba fájt az iPhone 4, ami most 135 ezer lenne. Mivel lenne jobb nekem, ha egy 20 ezres csomagban lennék, viszont ugyanazokkal telefonálnék, de nem lenne 100 óra a csomagomban.

Már bocs, de szerintem te nem érted, amit leírtam. Egy amerikainak (főleg egy Amerikában élő magyarnak) nem számít, hogy 100$-ért vagy 50$-ért kapja meg ugyanazt a szolgáltatást?
Főleg, ha be is váltja a pénzét forintra.

Tök mind1, ki mennyit keres az USA-ban. 50k-ért kapsz meg egy telefont 2 év hűséggel, és havi 15k-t ki kell csengetned mellé. Ez a telefon függetlenül 150 ezer. Megéri az a 100k mínusz, amikor más szolgáltatónál fele annyiért kaphatnál ugyanolyan csomagot? Nem, ugyanis 100k-ért cserébe 250-et fizetsz vissza.

Ha én elégedett vagyok a jelenlegi csomagommal, amiből 3000ft-ra kijövök, akkor miért akarnék egy 15k-s csomagot? Nem értem, mit nem értesz ezen. Az, hogy ott jobbak a keresetek, az egy másik kérdés. De a telefon független ára meg ennek ellenére is olcsóbb. Ezzel a logikával élve annak is drágábbnak kéne lennie. Ha egy olcsóbb telefonért kell drágább havidíjat fizetnem az itteni viszonyokkal összehasonlítva, akkor az szimplán rosszabb feltételű. Ennek semmi köze a keresetekhez. 2 év alatt közel fél milliót kell számlák formáiban kifizetni egy amerikainak, ha szolgáltatónál akar venni iPhone-t. Egy másik szolgáltatónál fele ennyiből kijönne a számlája. Én a 3000-es havi számláimmal viszont nem az iPhone vásárláshoz mérten választok csomagot, mert ugyanilyen feltételeket más szolgáltatónál nem találnék. Bár tény, hogy a készülékkedvezmény is elenyésző. De legalább nem fizetek potyára. Érted már, vagy nem? :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9878) eszgé100 válasza r4z (#9876) üzenetére


eszgé100
őstag

az a szégyen az egészben, hogy az átlagfizetésünk magasabb, mint ami otthon lenne, viszont egy csomó dolog olcsóbb (pl sportcuccok), vehetjük ide az iphone-t, vagy bármelyik mobilt, szinte hozzád vágják, csak vigyed, a közüzemi számlák majdnem egy árban vannak, egyedül a lakbér ami sokkal magasabb, még a kaják áraira is csak lesek mikor otthon bemegyek a Tescoba

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#9879) manchester85 válasza eszgé100 (#9878) üzenetére


manchester85
addikt

Lehet, de az USA-ban mégsincs így. :U Legalábbis az iPhone árak.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9880) DanielK válasza manchester85 (#9877) üzenetére


DanielK
addikt

Akkor lenne értelme hasonlítgatni, ha minden más tényező is ugyanolyan/ugyanaz lenne. Így ergo mindig lesznek ilyen hszek egy ilyen felvetésre.
Ott mennyi az átlagbér? Itthon 140e Ft nettóban. Ehhez jönnek az 5-7e Ft-os csomagok.
A kinti átlagkeresetet viszonyítsd az itthonihoz és ahányszor több, annyiszor szorozd fel az itthoni csomagárakat. Máris kiderül, hogy többe kerül itthon, az itthoni keresethez viszonyítva, mint kint.
Ja és egy ilyennél nem lehet eltekinteni, hogy ki mennyit keres, muszáj figyelembe venni.
Minden államnak sajátos gazdasága (más inflációval és egyéb a gazdaságot érintő dolog is) és kultúrája és ami legfontosabb pénzneme van. Ezeket nem lehet figyelmen kívül hagyni.
Egy ilyen összehasonlítást már jobban megtehetsz egy Franciao. és egy Németo. között. Ugyebár ott euró van. De az infláció ott is más és szokások is.

[ Szerkesztve ]

(#9881)



őstag

A pénz mindenhol pénz, még az Inuitoknál is, csak az $1-ra eső kalapácsütések száma fordítottan arányos az adott ország GDP-jéhez képest. :D
KÜn=1/GDP

[ Szerkesztve ]

(#9882) icecave válasza DanielK (#9880) üzenetére


icecave
nagyúr

Milyen adat alapján 140 nettóban? Csak kérdezem, ez olyan, mint amikor olyan táblázatot keresel, amin szebbek az eredmények :D
Értem én,hogy ebben benne a "k*rvasokat keresők is", és csak a regisztrált keresőkről van szó, de azért a valóságra kíváncsi lennék. Levetítve 100 ismerősömre 5 jut, aki többet keres 140 nettónál....

(#9883) DanielK válasza icecave (#9882) üzenetére


DanielK
addikt

Nem tudom, Google és egy népszabadságos hírben láttam. Csak mondtam egy számot, itt most lényegtelen. Csak a viszonyítási alap miatt mondtam, hogy nem lehet figyelmen kívül hagyni.

(#9884) manchester85 válasza DanielK (#9880) üzenetére


manchester85
addikt

Basszus, nem igaz, hogy nem érted. :U

A készülék árához kell viszonyítani, nem a gazdasági helyzethez. A készülék ára 650$+ adó, ez kb. 700$= 150 ezer forint.

Tehát ennyiért hozod el a kártyafüggetlen modellt. Ehhez képest, ha szolgáltatónál (AT&T, Sprint, Verizon) veszed meg, akkor 50k-ban van a telefon (215$) és minimum 14-17 ezres csomagokkal kell számolnod. Európában sokkal olcsóbb csomagok is vannak, mert nálunk a készülékárak is rugalmasak. (Olcsóbb havidíj, drágább készülékár.) Viszont mivel az amcsiknál 200$ egységesen a telefon, így gyakorlatilag olcsó csomagok sincsenek. Viszont más szolgáltatóknál, ahol nincs iPhone, ott ugyanezeket a konstrukciókat (perc, net, stb) sokkal olcsóbban is megkaphatod.

Lényeg a lényeg: egy kártyafüggetlenül 150 ezres telefonért nagyon drága a 20k-s unlimited-es havidíj 50 ezres készülékárral 24 hónapon át, hogyha más szolgáltatónál (pl Metro PCS) fele ennyiért kapod meg az unlimited csomagot. Ugyanis, a készülékáron csak 100k-t nyersz, a havidíjon viszont 250 ezret buksz. Mit nem értetek ezen? :U

Nálunk előfizuval drágább az iPhone, mint az USA-ban függetlenül. De ott nem tudsz 1500ft-os csomaggal előfizut kötni, csak minimum 10x ennyiért. És ha neked nem kell 15 ezres csomag, akkor nem fogsz előfizuval iPhone-t venni.

Nem a két társadalmat hasonlítom össze, hanem azt, hogy mennyit fizetsz ki két év alatt, és mennyibe kerül a kártyafüggetlen telefon. Nem igaz, hogy ezt ennyire nehéz felfogni. :U

Nálunk 3 szolgáltató van, amiből elvileg bármilyen csomaggal vehetsz iPhone-t. Tehát, ha nem veszel iPhone-t, akkor is ebből a 3-ból választasz. Az USA-ban viszont óriási különbség van havidíj árakban bizonyos szolgáltatók között, így a készülékkedvezmény összességében kisebb, mint amennyivel drágább ugyanaz szolgáltatás összevetve egy másik szolgáltatóval (szintén az USA-ban). Írjam le számokban, hogy megértsétek? :U

i6 Silver

(#9885) válasza (#9881) üzenetére



őstag

...vagyis ha
KÜn=1/GDP akkor 1$=1/GDPxKün
:D

(#9886)



őstag

Ez az átlag munkabér, legalább akkora dezinfolmáció, mint a pártok támogatottságát jelző statisztikák. A többség 100k körül keres. Ezt a milliárdosok dobják meg 140k-ra.

[ Szerkesztve ]

(#9887) Malachi válasza icecave (#9882) üzenetére


Malachi
addikt

én is mindig marhára meglepődöm ezeken az átlag nettó 140-eken, mikor a környezetemben látom, hogy sokszor több diplomás szakemberek is örülnek a 110 nettónak és a seggüket verik a földhöz, hogy egyáltalán van munka.

jó lenne látni mellé, hogy milyen szakmákban dolgoznak mostanában itthon a legtöbben. nem tudom, hogy húzhatja fel bármi ennyire az átlagot, mikor biztos vagyok benne, hogy egy átlagos szakmunkás, betanított munkás, diploma nélküli, 100-at se keres - és mégiscsak ők vannak többen. gondolom...

(#9888) DanielK válasza manchester85 (#9884) üzenetére


DanielK
addikt

1. Mutasd meg, hogy hol és melyik szolgáltatónál tudsz 1500Ft-os havidíjért iPhone-t venni?
2. Leírtad a lényeget, mivel itthon drágább a készülék, így a havidíj picit olcsóbb, de:

"A legolcsóbb csomag 60$ (13 000ft), amiben 450 perc van és 300MB net. SMS nincs benne.

A Sprintnél 80$ a legolcsóbb csomag (17 500ft), amiben szintén 450 perc van, viszont a net és az sms korlátlan. Bár jól hangzik, de én speciel nem tudnám kihasználni se a korlátlan sms-t, se a korlátlan netet, így viszont ez is drága csomag.

A verizonnál szintén 450 perc az alap, 2 giga nettel, 70$-ért. (15 500ft), sms nélkül.
A telefon pedig minden csomagban minden szolgáltatónál 200$+adó, tehát 215$ (47 000ft)"

Sprint: 17 500 x 24 = 420 000 + 47 000 = 467 000
Verizon: 15 500 x 24 = 372 000 + 47 000 = 419 000
AT&T: 13 000 x 24 = 312 000 + 47 000 = 359 000

Vodafone legolcsóbb csomaga: 6.300 havidíj, (200 perc/sms, 500MB net)
6 300 x 24 = 151 200 + 144 990 = 296 190
T-Mobile legolcsóbb: 5.000 (lebeszélhet vagy smsezhető ~ 147perc/sms, 500MB net)
5 000 x 24 = 120 000 + 159 990 = 279 990

DE:

Sprint: 17 500 = 450 perc, korlátlan net és sms
Verizon: 15 500 = 450 perc, 2GB net (nincs sms)
AT&T: 13 000 = 450 perc, 300MB net (nincs sms)

(Az hogy nincs sms, meg lehet érteni. Te magad írtad, hogy alig használsz smsre, mert megoldod egyéb programokkal és oldalakkal. Gondolom kint is ez a helyzet.)

Viszont ne a legolcsóbbhoz mérd, mert az nem ugyanannyit ad!

Vodafone: 10 400 = 500 perc/sms, 1GB net = 374 586
T-Mobile: 11 000 = lebeszélhető/smsezhető ~ 380, 1GB net = 363 900

Szóval azért már más a leányzó fekvése. Olcsóbb itthon, ha a legolcsóbbal veszed, de nem is kapsz annyit.

Ebből látszik, hogy sok mindentől függ egy összehasonlítás és mindent alapul kell venni!
Ezért nem lehet összehasonlítani ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#9889) philoxenia válasza Malachi (#9887) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Unokaöcsém CNC-zik nem mérnök 160 nettó simán megvan neki.... ;)

Rossz hír, nem tudom, volt-e már....?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9890) Malachi válasza philoxenia (#9889) üzenetére


Malachi
addikt

na jó, a CNC esztergályos már 20 éve is menő és keresett és jól fizetett szakma volt. nincs is sok CNC-s, az tuti.

(#9891) philoxenia válasza Malachi (#9890) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából azokon a helyeken ahol oda kell figyelni és dolgozni is muszáj, még mindig kénytelenek megfizetni az embereket. Azokban a munkakörökben, ahol maga a munkavégzés öröm, sokkal kevesebb fizetéssel is kapnak jelentkezőket. Anno is keveset fizetett pl. a könyvtárosság.... Színészet, bölcsészet stb....... Bár a legtöbb tudományos műhelyben sincsenek nyilván túlfizetve az alkalmazottak...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9892) manchester85


manchester85
addikt

Na akkor számok:

4s két év hűséggel: 180k+ (24x1500)= 216 ezer. Elméletileg ennyiből ki tudok jönni a T-nél. Függetlenül 190k lenne.

Legolcsóbb lehetőség az USA-ban, ha sms-t is akarok a csomagba, az 80$-os: készülékár= 47 ezer+ (24x17000)= 455 ezer. Ez 300 ezerrel drágább az amerikai gyári független készüléknél szolgáltatással együtt.

A virginmobile-nál [link] 35 dollárért is van plan, ami lehet, hogy nekem elég, (300 perc, korlátlan sms, net) de ilyennel nem tudok iPhone-t venni, emiatt potyára fizetek egy drágább csomagot, ha szolgáltatónál akarom megvenni.

Két év alatt ez: 150 ezer (független iPhone) + (24x7700)= 150 ezer+ 184 000=334 000ft.

És korlátlan netem van, nem 300MB, amit az AT&T ad ennyiért. Ráadásul 120 ezer forinttal olcsóbb.

Én nem tudom, hogy te mit számoltál ki, de a T-nek nem 5000ft a legolcsóbb csomagja, és a vodafone-nak se 6300. Összehasonlítottam, már csak meg kéne értened. A 3 iPhone-t forgalmazó amerikai szolgáltató drágábban adja a szolgáltatásait, mint mások. Nálunk viszont nincs más szolgáltató, így ha neked mátrix kell, akkor még "meg is éri" iPhone-t venni. Ellenben az USA-ban ha iPhone-t akarsz venni szolgáltatónál, fel kell adnod a rugalmasságodat, és minimum 70-80$-os csomagokkal számolnod (ha meg unlimited kell, akkor még nagyobb az árbeli differencia egy olcsóbb szolgáltatóhoz képest) és jobban átgondolva, egy ottani olcsóbb független árhoz képest ez elég csúnya lehúzás.

Nem tudok mit csinálni, ha nem érted, amit írok. :U Objektíven számok alapján hasonlítottam össze a dolgokat. A vodánál is van 2000ft-os csomag fiataloknak, és azzal is megvehető az iPhone. Ahogy a T-nél meg 1500-as csomag.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9893) icecave válasza philoxenia (#9889) üzenetére


icecave
nagyúr

Ó, ezeken a híreken már csak röhögni tudok (kínomban), politizálni nem akarok, felesleges is, úgy vagyok vele, hogy tökmindegy, ki kormányoz, amikor mindig csal lejjebb süllyedünk, felfelé sosem megy a dolog...

(#9894) Malachi válasza philoxenia (#9891) üzenetére


Malachi
addikt

oké, ezt nem vitatta senki, csak felteszem sokkal többen vannak átlagban azok, akik a keresetük alapján a középrétegbe is alig férnek be. az átlag nettó meg mégis 141 pontosan. ha jól emlékszem.

mindegy, nem vagyok jó matekos, de akkor is óriási nagy különbségeknek kell lenniük a fizetésekben, ha a kevés jól kereső ennyire felhúzza a soksok nem olyan jól keresőt.

(#9895) philoxenia válasza Malachi (#9894) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy nem úgy számolják ám az átlagot -szerintem- hogy az összes magyar fizetést összeadják, majd elosztják a dolgozók számával... Gyanítom, hogy jóval kevesebb jönne úgy ki....
Itt mindenféle reprezentatív mintákkal számolnak... Ráadásul még mindig rengeteg ám a zsebbe fizu, sok kisebb cégnél simán meg tudják lépni.... A papíron 80-at keresők jelentős része simán kap 20-50-et zsebbe, hidd el....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9896) DanielK válasza manchester85 (#9892) üzenetére


DanielK
addikt

Úgy, hogy csak azokkal vehetsz iPhone-t! Olcsóbb előfizetéssel nem! :W
(ha most sétálsz be a vodához, vagy a t-hez. Ne nézd azt, hogy van-e már előfizetésed, mert amit linkeltél, az is az új árakat jelenti)

[ Szerkesztve ]

(#9897) manchester85 válasza DanielK (#9896) üzenetére


manchester85
addikt

Elég komoly tévedésben vagy. :U Bármilyen csomaggal vehetsz. A zárójeles részt nem értem.

i6 Silver

(#9898) DanielK válasza manchester85 (#9897) üzenetére


DanielK
addikt

Vodafone - kattints a lakossági tarifákra. Csak ezekkel vehetsz újonnan.
T-Mobile - Új havidíjas, Előfizetésre vállalt hűség 2 év, Legördülő menüből nézd meg, hogy mire veheted meg.

És akkor is azt mondom, hogy egy ilyen hasonlítgatás nem objektív. Nem lehet két országot objektíven megítélni, mert sok mindentől függ a gazdasága.

Szerintem nem fogjuk meggyőzni egymást! :DD ;)

[ Szerkesztve ]

(#9899) philoxenia válasza manchester85 (#9897) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, csak Dominóban kicsit más az ár.... [link] Bár 990-et lebeszélhetsz belőle.... ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9900) manchester85 válasza DanielK (#9898) üzenetére


manchester85
addikt

Voda Menj a lakossági tarifákra. Aztán a mátrix 7 alatt lesz egy olyan, hogy további iPhone-nal elérhető tarifák. :)

A T-mobile-nál szintén bármilyen csomaggal megveheted. Ami nincs a listában, arra a "sima két év hűség" ár fog vonatkozni.

Ez nem meggyőzés kérdése, szimplán nincs igazad. :U

Philoxenia!

Nem dominóról beszéltem.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.