Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) hackeeeee válasza (#9946) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

32GB SD slot? :Y

Véleményem szubjektív...

(#9952)



őstag

Már levették az Amazonról, [link]

(#9953) válasza hackeeeee (#9951) üzenetére



őstag

Ezt a smájlit kerestem.

(#9954) iphoneresell válasza (#9953) üzenetére


iphoneresell
csendes tag

:Y

(#9955) Ricardo válasza (#9952) üzenetére


Ricardo
félisten

Reméltem hogy lementetted a képet :U

(#9956) válasza Ricardo (#9955) üzenetére



őstag

Persze itt van a fejembe :D

De azért látszik, hogy a Note-tal tesztelték a piacot.

[ Szerkesztve ]

(#9957) Malachi válasza r4z (#9945) üzenetére


Malachi
addikt

Magyarországon.

arról meg az Apple nem tehet, ha 150 km-re nyugatabbra ingyen adják a csomaghoz, itt meg majd 350 Euronak megfelelő forintért.

(#9958) manchester85 válasza Malachi (#9957) üzenetére


manchester85
addikt

De arról mondjuk azért tehet, hogy az új modell megjelenéséig ugyanazon az áron adja a telefonokat, ami egy másfél éves ciklus esetén azért igencsak gázos már.

114 ezer kártyafüggetlenül a 3GS. Egy 3 éves telefonról beszélünk. Ugyanennyibe kerül dominóval a GS2, ami elvileg a 4S riválisa.

Tehát az Apple Samsung riválisa ár tekintetében nem az aktuális modell, nem is az eggyel korábbi, hanem a kettővel korábbi, tehát visszamenőleg a 3. telefon. Azért ez mindennek a teteje, úgy gondolom.

Szolgáltatói kínálatban szerencsére ez a különbség nem jön ki, (eltekintve a magyartól) ugyanis az Apple is láthatta, mikor a pofátlan magas 400$-os áron megjelent az első iPhone. A siker messze a várakozások alatt maradt.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9959) iphoneresell válasza manchester85 (#9958) üzenetére


iphoneresell
csendes tag

GS 2 miért lenne már a riválisa?
Igen a 4 riválisa..

(#9960) máyköl válasza iphoneresell (#9959) üzenetére


máyköl
veterán

Baromira nem...

(#9961) manchester85 válasza iphoneresell (#9959) üzenetére


manchester85
addikt

Talán azért, mert hardveresen a Samsung 2011-es csúcsmodellje, ahogy az Apple-nek a 4S. Ők vannak párban, ez miért nem nyilvánvaló?

i6 Silver

(#9962) r4z válasza iphoneresell (#9959) üzenetére


r4z
nagyúr

Nagyon nem.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#9963) philoxenia válasza iphoneresell (#9959) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azé a ZTE Bléd.... mondjuk annál jobb is... ;] :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9964) Malachi válasza manchester85 (#9958) üzenetére


Malachi
addikt

márkán belül engem különösebben nem érdekel, mert ezek az árak tartják magasan a használt piaci árakat is. mivel én iPhone-ról iPhone-ra cserélek, inkább örülök neki, hogy a 3 éves 8GB-os 3G-met 40-ért tudtam eladni pár hónapja. 60-ért vettem a 3Gs-t. igaz mindkettő makulátlan és hibátlan készülék, lehet ennél olcsóbban is találni...

(#9965) philoxenia válasza Malachi (#9964) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na ez az az ár, amit még adnék telefonért.... azért 200 k körül nagyon meggondolandó a dolog, bármilyen márka bármilyen modelljével...
Külföldön is drága ez sajnos...[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9966) Malachi válasza philoxenia (#9965) üzenetére


Malachi
addikt

ez csak 145, függetlenül ám. ;)

a másik meg, hogy ja, ja drága a rohadt telefon, de úgyis eltelefonozok 10k-t havonta, szóval akárhogy számolom, ha előfizetéssel 100k kp-t leteszek érte vásárláskor, akkor az nekem 100k-ba kerül és ennyi. mínusz a 3Gs ára.

lassan 10 éve T-s vagyok, hűség engem nem zavar. :)

(#9967) manchester85 válasza Malachi (#9964) üzenetére


manchester85
addikt

És ha veszel most egy 3GS-t 114-ért, azt mennyiért adod el másnap? :U Alig a feléért...

Tartják ja, mert az Apple is tartja. Tehát más telefon használt ára hiába esik jobban, ha az új ára is csökken. Ezt figyelembe véve egyáltalán nem tartja olyan jól az árát az iPhone.

i6 Silver

(#9968) iphoneresell válasza manchester85 (#9961) üzenetére


iphoneresell
csendes tag

Nállam 3ból 3x a gyakorlati példa nem ezt mutatta.
De nem vitázni jöttem ide.. :DD
Kinek mi a jó.. :)

(#9969) philoxenia válasza Malachi (#9966) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem 8Gigás mobilnettel cakumpúder az egész kijön általában hatból... Ja és az külön előfizu...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9970) Malachi válasza manchester85 (#9967) üzenetére


Malachi
addikt

szerinted van olyan, aki ennyit kiad rá? gondolom azért magas az ára, hogy ne érje meg újan megvenni.

van valami igazi érved az ellen, amit mondtam? igazat és tényeket írtam, nem a véleményemet. te is tudod, hogy így van, régen beszélgettünk még privátban is a hülye árakról, még a 4 bevezetése előtt. szóval tudod, hogy megy.

ne keress a kákán is csomót. de mindegy, válaszolj valamit és tiéd lehet az utolsó szó. :D

9969 - jó neked. van, aki meg 20-at telefonál el havonta, arra mit mondjunk? :)

[ Szerkesztve ]

(#9971) máyköl válasza Malachi (#9964) üzenetére


máyköl
veterán

1 éve használtan az I4 -em 90 -ért vettem.
Ma is könnyedén eladom annyiért.

(#9972) GALARDO válasza máyköl (#9971) üzenetére


GALARDO
addikt

Én újonnan vettem, 120 körül. 95-ért passzoltam el, így került 25-30 ropimba a telefon. És soha semmi gondom nem volt vele, nagyon megérte. :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#9973) manchester85 válasza Malachi (#9970) üzenetére


manchester85
addikt

"gondolom azért magas az ára, hogy ne érje meg újan megvenni."

Miért, az Apple-nek az a célja, hogy ne érje meg újonnan megvenni? :DDD

"van valami igazi érved az ellen, amit mondtam? igazat és tényeket írtam, nem a véleményemet."

Mire gondolsz? Nem akarom, hogy enyém legyen az utolsó szó. De ha 190-be kerül egy dominós 4S, és azt 120-ért se lehet eladni, arra nem mondanám, hogy jól tartja az árát.

Máyköl!

Használtan lehet, hogy jól tartja, de ha újonnan vennéd meg 150-ért, akkor kevesellnéd érte a 90 ezret. Egyébként abban ne bízz, hogy nyár végén is el fogod tudni adni ennyiért, mert a múltkor mintha valami ilyet írtál volna.

Ne a használt meg a csomagárat számoljátok már. És ha valakinek nem jók ezek a csomagok? Én Like díjcsomagban vagyok, barátnővel gyakorlatilag napi 1 óra telefonálás megy. Lebeszélek havonta 3000-4000 percet, és 3000ft alatt van a telefonszámlám. Nincs az az isten, hogy én ezt elcseréljem egy médiamániára, ahol 10 ezerért van 400 percem, miközben 2-3 emberrel beszélek szinte csak, de velük sokat. (Másokkal facebook, skype, stb).

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9974) Malachi válasza máyköl (#9971) üzenetére


Malachi
addikt

jaja, mert közben felment az ára. itthon. ez van.

manchester85 - nem tudom, néha nem tudlak követni, annyit írsz. :D

ja de igen. most akkor úgy van, hogy az Apple szabja meg a T-nek a telefon árakat? szerintem nem. vagy talán csak minimálisan. egyébként hogy lehetne az, hogy itt 100k a 4s, máshol meg ingyen adják? érted. ezért gondolom azt, hogy csak a T trükközik az árakkal és a tarifákkal, az Apple éppen magasról tesz rá, ő fix pénzt kap minden készülékért. én legalábbis így gondolom. ha globálisan nézed, a világon nem látsz ilyen köcsög árakat, mint itthon. és ha globálisan nézed, tökmindegy hogyan veszed a telefont, jól tartja az árát, mert az új induló ára is teljesen normális a mezőnyben.

itthon ami folyik az botrány, levonhatunk itt magunknak néhány következtetést, de az csak erre a pöcegödörre lesz igaz, és nem mondhatjuk azt, hogy "az Apple" árak így és így viselkednek. ez a mondandóm lényege.

stipstop 10000, haha, mindjárt itt van. :D

[ Szerkesztve ]

(#9975) máyköl válasza manchester85 (#9973) üzenetére


máyköl
veterán

Tisztában vagyok vele, hogy ha újonnan vette, volna, bukta, volna. Ezért nem így vettem. Miért ne érne nyár végén 90 -et? :F :U

(#9976) manchester85 válasza máyköl (#9975) üzenetére


manchester85
addikt

Mert most is neccesen ér annyit. Nyilván exponenciálisan esik az ára az idő múlásával. Te se gondolhatod komolyan, hogy egy telefon értéke csak addig esik, amíg te meg nem veszed, aztán megáll, és tartja az értékét. :U (Nyilván az megint más kérdés, hogy vehet valaki ügyesen valamit jó áron, de ha 1 évig használsz valamit, az eléggé kizárt, hogy 1 év után se veszítsen az értékéből.)

Malachi!

Tegnap írtam épp egy rakás regényt az iPhone árakról. Az USA-ban a legolcsóbb csomag is 14k iPhone-hoz, és majdnem 50 ezer vele a 4S. Médiamánia XL-ben pedig 30k a 4S. Mi az eltérés?

Itt egy német T-s ár. 40 euró a havidíj (12 ezer) és 270 euró (81 000ft) a készülékár. Azért én nem látok egetrengető eltéréseket. Különadó, áfaemelés, gyenge forint. Persze jó érzés szidni a T-t is, de sztem nincsenek itt akkora eltérések, max társadalmi téren.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9977) máyköl válasza manchester85 (#9976) üzenetére


máyköl
veterán

Majd meglátjuk. Szerintem meg fog az új bejelentése előtt is érni 90 -et, de csak ha 80 -ér viszik el, akkor sem baj, na durr. Használtam 10k -ért 1,5 évet...

(#9978)



őstag

Ha azt nézzük hogy az SGS III 180k s mire ideér 200k fölött lesz - nem tudom miről beszéltek. ( A Samsung soha nem tudott volna eladni ilyen árban telefont, ha nem másolt volna. Tehát lehet mérgelődni, de attól nem lesz olcsóbb addig amíg viszik. Az ár egyenesen arányos a beépített technológiai eszközök, és az adott modell tetszésindexének szórzatával.

lábjegyzet:

Technológia - a legfejlettebb hardver és szoftver megléte

Tetszésindex szorzó - eladási darabbszámból lemodellezett haszonkulcs. Kb. 1.1-1.4x

[ Szerkesztve ]

(#9979) Ricardo válasza (#9978) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ha azt nézzük hogy az SGS III 180k s mire ideér 200k fölött lesz - nem tudom miről beszéltek."
Azért azt ne felejtsük el, hogy a Galaxy S3 idei készülék, ne hasonlítsd egy tavaly megjelent telefonhoz. :U

[ Szerkesztve ]

(#9980) vadászcsiga válasza (#9978) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Lábjegyzet meg tetszésindex szorzó?

Mi lett itt szabadegyetem? :DDD

(#9981) manchester85 válasza (#9978) üzenetére


manchester85
addikt

Jah, 2 hétig 200 fölött lesz, aztán már 170, 2 hónap múlva 140, fél év múlva 130 alatt lesz,

Az iPhone meg októberben is 195 lesz, és rá egy év múlva szeptemberben is 195 lesz. Viszont a használt árak csökkenni fognak.
Ezért éri meg iPhone-t csak a megjelenéskor venni, míg egy Samsungnál sokat eshet az ár 1-2 hónap alatt is. Remek példa erre a T-mobile oldala. Szinte minden telefon ára esik idővel, az iPhone-é nő. Persze a használt iPhone-nál is csökkennek. No komment...

Én nem tudom, hogy te miről beszélsz, SÖ! Kétszer annyiba kerül az iPhone 4S, mint a GS2, pedig megjelenéskor majdnem ugyanannyi volt a kettő. Akkor miről is beszélünk?

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9982) válasza Ricardo (#9979) üzenetére



őstag

Az Apple üzletpolitikája, hogy ugyan abban az árban adja az új modelleket, és a régebbiekét csökkenti. A Samsung árak határozottan növekszenek. Remélem most már ti is belátjátok hogy a minőségnek ára van. Itt a kerámiaházat kell megfizetni.

(#9983) válasza vadászcsiga (#9980) üzenetére



őstag

:D

manchester85

SGS III-ról

[ Szerkesztve ]

(#9984) manchester85 válasza (#9983) üzenetére


manchester85
addikt

Amit még be se mutattak? Akkor jó, mert én tényekről beszéltem. :)

i6 Silver

(#9985) válasza manchester85 (#9984) üzenetére



őstag

"Samsungnál sokat eshet az ár 1-2 hónap alatt is."

Igen, ez a trend, de úgy néz ki, hogy az SGS III lesz az első Samsung amire nem lehet rámondani, hogy GagyiPro Smart.

[ Szerkesztve ]

(#9986) Ragnar95 válasza manchester85 (#9981) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Viszont én személy szerint örülök annak, h nem megy le az iPhone ára a megjelenéstől az új modell érkezéséig, mert így egyből megjelenéskor megveszem és utána nem kell azon filóznom, h hű mennyivel olcsóbban is megvehettem volna, ha várok...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9987) szabopali


szabopali
aktív tag

"A Gary Cook által jegyzett tanulmány szerint a legpiszkosabb áramot az innovációra és trendi fejlődésre építkező Apple használja, mert az iCloud szolgáltatásához elfogyasztott áram több mint fele (55 százalék) széntüzelésű erőműből származik, és további 28 százalékot atomerőműből vételezik."

a teljes cikk:
http://hvg.hu/gazdasag/20120421_Greenpeace_Cloudjejentes

szabopali

(#9988) manchester85 válasza Ragnar95 (#9986) üzenetére


manchester85
addikt

Ez így igaz. Viszont pont ebből kifolyólag iPhone-t gyakorlatilag csak a megjelenéskor érdemes venni, vagy egy újabb megjelenésekor a régebbit. Már ha nem használtan akarja venni az ember.

Gyakorlatilag ezzel a módszerrel a leggazdaságosabb, ha újonnan veszed. Viszont messze nem tartja olyan jól az árát, mint ahogyan egyesek hiszik. Hisz a használt ára az iPhone-nak is esik, de az új ára nem. Egy GS2 most 90 körül megy, de 117-ért megvehető dominóban. Ez annyi, mint az iPhone 4 használt ára, csak az 40 ezerrel drágább újonnan. Tehát ha a tényleges árat nézzük, akkor bizony nagyon is szarul tartja. A Samsungon meg pont az bukik a legtöbbet, aki a premierkor veszi meg. Pont fordítva működik. :U

i6 Silver

(#9989) válasza szabopali (#9987) üzenetére



őstag

Igen ezt a GP terjeszti teljesen rossz számítás alapján. Egy adott terület és bekerülési költségből számolva. Most úton vagyok nem tudok pontos adatokkal szolgálni, de...
1. A szerverpark fele van egyenlőre csak beépítve.
2. Összesen 20MW villamos energiát használ a hálózatból, és nem 90-et.
3. Alternatív energiatermelésből fedezi a fogyasztásának nagyrészét. Naperőműpark, biohulladék üzemű hőerőmű.

[ Szerkesztve ]

(#9990) Xero válasza manchester85 (#9988) üzenetére


Xero
nagyúr

Évek óta az a tendencia, hogy az Apple termékek már nem tartják olyan jól az árukat mint 4-5 évvel ezelőtt. Anno az iBookomon konkrétan 30%-ot buktam mindösszesen 1.5 év alatt ami elenyésző.
Ezzel szemben egy i4-en, ha valaki anno megvette függetlenül, máris bukott 50%-ot.

Ettől függetlenül, még mindig jobban tartják az árukat, mint a többi tech termék.

(#9991) hackeeeee válasza Xero (#9990) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az ~50%-os áresés mondhatni teljesen normális manapság... Szinte minden terméknél ez van.

Véleményem szubjektív...

(#9992) Ragnar95 válasza manchester85 (#9988) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban, csak úgy éri meg, ha Amerikából hozza az ember vagy használtan/bontatlanul magánszemélytől vett iPhone-ra cserél az ember...
Én pl az iTouchomat 70-ért vettem és 1 és 1/4 év után 50-ért adtam el, ami nem rossz szerintem...20k/1 és negyed év :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9993) máyköl válasza Ragnar95 (#9992) üzenetére


máyköl
veterán

Mondjuk nem kis mázlid volt szerintem, hogy elkelt 50 -ért...

(#9994) manchester85 válasza Xero (#9990) üzenetére


manchester85
addikt

"Ettől függetlenül, még mindig jobban tartják az árukat, mint a többi tech termék."

Pont az az, hogy ez egyáltalán nem feltétlenül igaz. Megveszel egy 3GS-t 114 ezerért függetlenül (apple store ár) mennyit fog érni másnap? 65-öt a legjobb indulattal.

Megveszel egy Galaxy S 2-t 117-ért (dominós ár) és simán elmegy másnap 85-90-ért.

Abban a tekintetben valóban jól tartják az árukat az Apple termékek, hogy viszonylag sokáig eladhatók magas áron. Ezzel csak az a gond, hogy az újonnan megvásárolható ár is ugyanaz marad, ami viszont inkább hátrány, mint előny.

Hozok még egy példát: 3GS vs. HTC Hero. Ugyanakkor jött ki, ugyanolyan drága volt, stb:

Megvetted a HTC herot a premierkor 160-ért, és most 25 ezret se ér.

Megvetted a 3GS-t a premierkor, és most 50 ezret ér.

Hurrá, a 3GS jobban tartja az árát. Igen ám, de mi van, ha a Hero-t akkor vetted meg, mikor már 70 volt, de még mindig el lehetett adni 50 körül? A 3GS akkor még mindig 160 volt, és el lehetett adni mondjuk 80-ért. Akkor melyik tartja jobban az árát?

Hiába tartja jól a használt árát az iPhone, ha a a bolti ára is ugyanolyan magas. Ugyanis a vevőt csak az érdekli, hogy ahhoz képest mennyit ér, mint amennyiért vette.

Ha a GS 2-t megveszem 117-ért, és eladom 90-ért, vagy veszek egy iPhone 4-et 160-ért, (mindkettő dominós ár) és eladom szintén 90-ért, akkor melyik is tartotta jobban az árát?

A jó ártartás az nálam csak azt jelenti, hogy mennyiért vettem, és mennyiért adtam el. És ha az új ár nem esik (Apple-nél 1 évig tuti hogy nem) akkor minél később veszem, annál kevesebbet ér, viszont én ugyanannyiért veszem.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9995) Malachi válasza manchester85 (#9994) üzenetére


Malachi
addikt

jaj ezt nagyon benéztem, de nem törlöm ki. okuljatok a figyelmetlenségemen. :D

"Pont az az, hogy ez egyáltalán nem feltétlenül igaz. Megveszel egy 3GS-t 114 ezerért függetlenül (apple store ár) mennyit fog érni másnap? 65-öt a legjobb indulattal."

értsd már meg, hogy ez helyi jelenség. ezt pofázom az elejétől kezdve. mutass a világon még egy helyet, ahol ilyen idióta áron megy a 3Gs. te meg kijelented, hogy nem, az Apple cuccok nem tartják az árukat általában, mert hát itthon 114 ezer az amúgy újonnan is sokkal kevesebbet érő telefon.

szerintem meg tartják és sokkal jobban, mint más, hasonló termékek. pl. a hosszú termékciklus, a támogatás és a minőség miatt.

azt nem veszed észre, hogy amit bizonygatni akarsz, azt kizárólag csak a magyar T köcsög árképzése támasztja alá.

érted már mit akarok kinyögni?

[ Szerkesztve ]

(#9996) manchester85 válasza Malachi (#9995) üzenetére


manchester85
addikt

Továbbra se értem, ugyanis a T-nek semmi köze a hivatalos Apple Store-hoz.

De akkor jöjjön a bizonyíték:

USA Apple Store ár: 375$. Ez egy adómentes ár, tehát a forgalmi adó még minden állam adórendszerének megfelelően hozzájön.

375x220= 82 500ft. Ennyibe kerül az USA-ban a 3GS nettóban. Ehhez adjunk hozzá még 27%-ot! 82500x1,27= 104 775ft. Nálunk ez 10 ezer forinttal többe kerül, na bumm. 104 ezret ér a 3GS szerinted? Szerintem nem. Jól tartja az árát, ha megveszed és holnap eladod? Nem. Akkor meg? Nem értem, mit akarsz mondani, és hogy jön ide a T-mobile. :U

i6 Silver

(#9997) Malachi válasza manchester85 (#9996) üzenetére


Malachi
addikt

szerkesztettem.

(#9998) Xero válasza manchester85 (#9994) üzenetére


Xero
nagyúr

Az, hogy a régi iPhoneok árát mesterségesen magasan tartják az egy dolog. Ezt nem szabad alapul venni az értéktartásnál. Nyilván aki értékálló telefont akar venni, az nem egy 3 éves modellel fog kezdeni.

Példa:
Még a MacBook Pro-m is sokáig egészen jól tartotta az árát. Új ára ugyebár 500e Ft volt. Én ilyen olyan lehetőségnek köszönhetően megvettem 450e Ft-ért. Még "beleöltem" kb 60e Ft-ot memória és hdd képében. Tehát nekem került az egész 510e Ft-ba. Még egy éves korában is eladható lett volna ilyen formában 400e Ft fölött. Kb 1.5-2 éves korára kezdett rohamosabban esni az ára, de még tavaly is elment volna 300e körül némi várakozás után. Így 4.5 év után még mindig kaphatok érte 150-180e körül.
Egy ugyan ilyen korú Thinpkad közel sem tartotta meg ennyire az árát és hamarabb bekövetkezett a rohamos zuhanás.

Ennek egy nagyon egyszerű magyarázata van:
Sokkal tovább tart az az időszak az Apple-nél, ameddig "kiöregszik" a régi hw a legújabb sw-ek alól. Ezt az Android nem tudja garantálni, sőt sok esetben a Windows sem.

(#9999) máyköl válasza Xero (#9998) üzenetére


máyköl
veterán

Ezzel egyet kell értenem.

Nem is szeretnéd már eladni a Macbook Pro -d? Nem akarsz frissíteni?

Én mondjuk elvből nem adnék ki 510ezret egy laptopért, persze ez szubjektív. 150e max, azt is használtan, hogy ne feleződjön meg azonnal az ára, miután kihoztam a boltból...

(#10000) Malachi


Malachi
addikt

10000!

Legalább még tízszer ennyit! :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.