Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Ragnar95 válasza (#9399) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor használd a hiperszuper agyameldobom, annyira király Instagramot :P ;]
Vagy esetleg a Bump-ot, aminek ez a funkciója :D

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9402) válasza DanielK (#9400) üzenetére



őstag

Gondolom elmenti, de a 30nap is bőven elég.

(#9403) Ragnar95 válasza (#9402) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha egy helyen tartózkodsz azzal, akinek küldöd, a Bump-ot tudom ajánlani, azzal wifin keresztül tudsz szinte bármit küldeni, nagyon hasznos progi ;)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9404) válasza Ragnar95 (#9401) üzenetére



őstag

Én
Csak alkalmazkodom a kreatív androidos kollegához :D
Nagyon messze van.

[ Szerkesztve ]

(#9405) Ragnar95 válasza (#9404) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor valóban marad a Skype/MSN/email :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9406) Mr.Csizmás válasza (#9399) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

picasáról hallottál már? :P

ja, az sz@r, mert kukadroidról más eszközre is meg lehet osztani, nem csak saját rendszerre. ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9407) philoxenia válasza mondomén (#9398) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még mindig nem érti senki miről beszélek, kb. eddig csak egyvalaki értette meg, aki szintén fotóz DSLR-el is....
Az iPhonenal "kreatívkodó" tag gyakorlatilag profi modellt használ profi műteremben, nagyon reklámszagú a dolog.... De most már értem, hogy az úgynevezett "tesztfotók" hogyan is készülnek..... gyakorlatilag csak játszik... A valódi árait szerinted iPhonenal fotózásra szabta...?

[link][link] Ezek a képek szerinted megérték a sok hűhót? Gyakorlatilag a hegyek vajúdtak és egeret szültek.
Őszinte mondatod: Nem értek a fotózáshoz. Mitől lesz egyedi egy kép?
Kérlek nézz át csak itt a fotóstopikba és nézd meg itt mely képeket tartják jobbnak a többinél. Pedig itt aránylag kevés profi fotós véleményez... :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9408) joey04 válasza (#9383) üzenetére


joey04
titán

A fotózás része a témának engem már nem érdekel, de az első, általad is kiragadott mondat több mint téves szerintem is. Aki Apple cuccot használ annak valóban fontos az egyszerű kezelhetőség és a részletekben megbúvó finomságok, nem véletlen, hogy a csomagolás megtervezésével is annyit foglalkoznak, vagy pl ezen is csak iPhone user háborodik fel. De ettől még a kreativitás is lehet legalább olyan fontos. Visszatérve kicsit mégis a fotózáshoz, nem véletlen népszerűek a macek a profi fotósoknál, ők nem "szenvedni" akarnak a számítógéppel (ez most persze túlzás), hanem dolgozni vele a képeiken, amiknek elkészítéséhez biztos sok kreativitásra volt szükségük. Meg kell tanulni, hogy pl a telefonokon a ROM-olás csak egy nagyon szűk geek rétegnél egyenlő a kreativitással. Ezeket az eszközöket az emberek használni szeretnék. * Egy macen is lehet valaki kreatív, sőt. De nem azzal, hogy rendbe teszi a lelkét a gépnek, hanem (fotóknál maradva) az utómunkák elvégzésénél.

Tehát az egyszerű kezelhetőség egy mac számítógép esetében pont nem előbbre való mint a kreativitás, hanem inkább olyan körülményeket teremt a zavaró elemek kiiktatásával, ahol a kreativitás még inkább megmutatkozhat.

* (Én pl. a szifon előtt a Symbian rendszerű készülékeket favorizáltam, szerettem is mókolni, akkoriban olcsón, bolti garis telefonokat vettem, mert tudtam, hogy a gari el fog szállni már kb 1 hét alatt. Ez a hozzáállás megmaradt még az első iPhone megvásárlásakor is, már első nap este megvolt a jb, meg 2-3 restore. Amikor rájöttem, hogy a zipet igen, de a rar-t nem kezeli, találtam egy olyan megoldást, amivel terminalban kiadva a parancsokat lehetett kitömöríteni, és ezzel szórakoztam. Aztán miután mindent kipróbáltam, el is akartam cserélni, járt nálam azóta 3 vagy 4 droidos készülék, 2 WM-os, és valóban nagyon élveztem akár 1-2 hétig is a mókolást, de mindig visszatértem a szifonra, mégpedig a sok apró dolog miatt amitől gördülékenyebben tudom használni. nem az egyszerűségen van a hangsúly, hanem, hogy jobb. pl amikor megérintem a felső statusbart bármelyik programban és azonnal a lista/egyéb elejére ugrik. Vagy az, hogy a mai napig nem tudták az értőképernyő kezelését úgy megoldani, ahogy iPhone-on, egyszerűen biztosabb a navigáció, kevesebb a félrenyomás. És akkor ehhez jönnek még a grafikai megoldások, amiknél már botrányosan szarnak és igénytelennek tűnik ha egy olyan hiba előkerül, mint amit az elején linkeltem. Ezeket semmilyen főzött rom nem tudja visszaadni, vagy csak nagyon keveset a sokból. Ettől függetlenül hajt a vérem, egy One X-et bepróbálnék szívesen, hiába nagy tepsi, meg droid. Csak pénz kérdése a dolog. Na az most nincs, talán az első árcsökkentésnél.)

9389: Némely tag itt annyira szabályszerető, konformista, hogy ha valamelyik hozzászólás nem tetszik neki, rohan a supportba, a modkerbe, hogy állítsák helyre a világot, mert ki akar fordulni a sarkaiból

Írjál nevet nyugodtan, legalább könnyebben megtalálom, és cáfolom.
Nem nem tetszik, hanem én nem felejtek. Ha valaki belém köt, attól nem tűrök meg soha többé egy apró kisiklást sem, a legkisebb cseszegetést sem. Legyen ez tizenéves gyerek, vagy meglett felnőtt. Ez nem szabályszerető, hanem haragtartó magatartás.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9409) Mr.Csizmás válasza joey04 (#9408) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

macet egy dologra vennék, fotó és videófeldolgozásra :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9410) joey04 válasza joey04 (#9408) üzenetére


joey04
titán

Ettől függetlenül hajt a vérem
olyannyira, hogy pl akár egy nokia 808-at is bevállalnék próbának 1-2 hétre, ha nagyon sok pénzem lenne. Nem a kamera miatt, hanem a korábbi Symbianos készülékekhez képest erősebb vas, és az újabb rendszer miatt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9411) Ragnar95 válasza Mr.Csizmás (#9409) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én meg azért,h ne kelljen egy 3 hónapos gépnél és Winnél azzal szembesülnöm,h egyre lassabb és megjelennek fagyások, akadások is :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9412) Mr.Csizmás válasza Ragnar95 (#9411) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nálam lassan 3 éves lesz a w7 telepítés :D kicsit lassabb a boot, de amúgy minden fain, egyedül a lightroom akaszt be egy pillanatra, ha elindítom, de annak a világ összes ramja se elég.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9413) joey04 válasza Ragnar95 (#9411) üzenetére


joey04
titán

nekem nincs gondom MS rendszerekkel sem, XP-vel voltak problémáim, azt nem szerettem. nekem a Vistával sem volt problémám, vagyis ami volt, az nem a MS hibája volt. a W7nél meg semmi gond nincs. Ami az OSX-ben tetszik, hogy kicsit talán logikusabb, és a grafikai finomságokra ott is jobban figyelnek. meg pl anno a c2d macbook-om átlagos napi használat során egy picit fürgébb volt, mint a 4 magos asztali PC-m. gondolom ez visszavezethető arra, hogy csak jóval kevesebb vasra kell optimalizálni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9414) xlife11


xlife11
senior tag

Na ja, OSXet csak munkára használnék, itthonra nem tudnám elképzelni, suliban is szenvedni kell a Maccel, de hál istennek van W7 is, amit mint egy régi ismerőst köszöntök.Plusz nekem a W7 tökéletes, mindenre ezt használom, nagyon jó. :K :K

(#9415) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#9411) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mik alatt szokott kifagyni? Maga a rendszer, vagy egyes programok alatt? Nálam a Chrome (egyes Flash tartalmakkal) öli le folyton a Win-t, konkrétan 10-20mp-ekre csontra fagyasztja a kurzort nálam.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9416) Ragnar95 válasza joey04 (#9413) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem régebben kevesebb problémám volt vele, amíg még jóval kevesebbet használtam a gépet kb csak játékra,eleinte a Win7-tel se voltak problémák,de ez már kb az 5.Win7, ami elég durván sz@rakszik nálam, úgyhogy már eléggé betelt a pohár, megy fel a Lion a gépemre még a héten,ha meglesz a másik belső vinyóm, mert ez konkrétan egy vicc,h 3 hónap alatt tönkremenjen egy Win....És akkor még fizessek ki érte 30k-t...Jó vicc... :U
tDr1v3r: úgy általánosságban MINDEN megöli, lassabb a bekapcsolás is jóval, mint friss telepítéskor, csomó program fagyogat, folyamatok állnak le random, sajátgép is képes lefagyni,de néha ha csak simán lezárok mindent kicsibe,h lássam az asztalt, az se tetszik neki és megakasztja...Chrome-ot nem használok, úgyhogy az nálam nem okoz problémát :)

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9417) joey04 válasza Ragnar95 (#9416) üzenetére


joey04
titán

mostanában pár hónapig nekem is volt gondom, de az nem a MS hibája volt. Volt egy szerencsétlen véletlen (gyárilag húzott giga vga, firefox, nv driver), de az hosszú sztory, TDR "betegségem" volt.
Bár szerintem a firefox kb olyan mint a facebook, frissítésről frissítésre egyre sz*rabb.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9418) Malachi válasza Ragnar95 (#9416) üzenetére


Malachi
addikt

sajnálatos, de gondolom előfordul. nálam hála égnek 2 éve hiba nélkül működik és nem érzem, hogy lassult volna. közben 3-szor cseréltem alaplapot és teljes rendszert és hiba nélkül felállt a Win7. mindig. szóval imádom, imádom, imádom. :D úgy érzem, nem lehet tönkretenni.

(#9419) Ragnar95 válasza Malachi (#9418) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Add kölcsön 1-2hónapra, sima használattal megoldom :DD
Ami a vicc,h a Microsoft saját programjai is b@szakodnak, pl a Visual Studio....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9420) Malachi válasza Ragnar95 (#9419) üzenetére


Malachi
addikt

a kerületbe be ne tedd a lábad. ;] (11.)
köszi! :DD

(#9421) mondomén válasza philoxenia (#9407) üzenetére


mondomén
őstag

Valóban nem értem miről beszélsz.
Én azt vettem le, hogy összehasonlítottad az iphone-t és a fényképezőgépet.
Aminek az lett a vége, hogy az iphone korlátozza az alkotói szabadságot, beszűkülnek a lehetőségek és az iphone-al rendelkező "telefonmániások" nem valami kreatívak. Viszont az android felhasználók nagy része az, mivel ők sok telefon közül választhatnak és egy csomót romolgatnak. Ühüm, értem. :B

Egy telefonnal nyilván nem fogsz olyan képeket készíteni mint egy fényképezőgéppel. Innentől kezdve semmi értelme a "korlátozza az alkotói szabadságot" stb. kijelentéseknek. Engem csak ez zavart a rövid posztodban, hogy mindenhova iphone-t írtál. Miért nem Samsung-ot vagy csak simán telefont írsz? Aki meg nem hlye, az helyén tudja kezelni a dolgokat és nem vár el olyat egy telefontól amire nem képes.

Telefonnal is ugyan úgy lehet valaki kreatív és készíthet nagyon hatásos, egyedi képeket. Minőségbeli különbség nyilván lesz egy profi géppel lőtt kép és egy telefonnal készített kép között (ilyenkor biztos sokat segítenek a utómunkálatok), de ez nem azt jelenti, hogy a gyengébb technikával fotózó egyén nem kreatív.

Nem tudtam eldönteni a posztod olvasása közben, hogy most a fotózásról vagy az iphone/iphone-t használók leminősítéséről van szó. Lehet félre értettelek vagy csak rossz irányba olvastam, nem tudom. :)

(#9422) whitezo88


whitezo88
nagyúr

akinek van szifonja nem meglepő, főleg ha rendes fotógépe is van, de ezért gond a telefonnal fotózás: alábbi képet ma természetes szórt napfénynél (ami balról nagy ablakokon jött be - helyszín: Parlament főemelet 30.) csináltam, Aperture szerint alábbi beállításokat alkalmazta a telefon: ISO 250, f/2.4, 1/20, 4.3mm focal length. Alacsony isoval és nem nagy záridővel is nagyon zajos és életlen a kép. Hozzáteszem már színjavítottam rajta, a Masterbe több fehérség van.
[link]

kinti fénynél tűéles képeket tud csinálni (magához képest), de bent már más a leányzó fekvése. Esetleg ha bent is nagyon jó a fényerősség.

Benti kép
Kinti kép

[ Szerkesztve ]

(#9423) Malachi válasza whitezo88 (#9422) üzenetére


Malachi
addikt

na, ezért nem fotózom én telefonnal és ezért nem értem az összehasonlítgatást akár a legvacakabb kompakttal sem. ez nem fotó, ez tragédia. ;]

(#9424) whitezo88 válasza Malachi (#9423) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ugye? :U
azt még hozzáteszem, hogy a fantás kép ISO100, 1/20, a másik pedis ISO 64, 1/1022.

mennyi amúgy az i4S határai beállításokban amúgy? mert van előttem egy kép ahol a napot fotóztam kis felhővel és ISO80-at állított be 1/27778 záridővel ami nem rossz szerintem. Már ha lehet ennek hinni :)

ez az: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9425)



őstag

Na még ezt gyorsan leírom, mielőtt jön vadászcsiga és letépi a fejünket :DD

ThinkPadon használtam Vista-t, és nekem sem volt bajom vele, amíg meg nem ismerkedtem az OSX-el. :D Már elég homályosak az emlékeim, de AVAS-t futtatva a háttérben, vagy YouTube-ot nézve izzott a gép, darált a ventilátor, belassult a rendszer. Ilyen OSX-n nincs, mert vírus sincs. :DDD Még szinte nem is hallottam a ventilátort, ja de igen, mikor rippelek, de mellette gépelhetek, bár mit, nem szembetűnő a lassulás. Winről Leopárdra váltottam, minha Suzukiból Mercibe ültem volna. Nem gondoltam volna, hogy még ezt is lehet fokozni, most Lion-t használok. MB-ról beszélek, ez a touchpad miatt fontos. Ahogy az Apple megcsinálta, úgy egy gyártónak, még csak eszébe sem jutna. Kétujjas zoom, egyujjas vízszintes húzás - videó előre hátra tekerés - függőlegesen a hangerő. Pl. Chome-ban jobbra balra két újjal a lapozás, három újjal asztalok váltása. Nem kell a futó alkalmazásokat a háttérbe rakni, csak megnyomok egy funkció gombot, és látom az összeset.
Egy hátulütője van az OSX-nek, nincs intézményesítve, ahogy a Windows.

[ Szerkesztve ]

(#9426) Mr.Csizmás válasza (#9425) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vista :DDD :W

az tényleg a winfos legalja, kivételesen egyetértek

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9427) philoxenia válasza (#9425) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A rippelés nem túl gépigényes.... :U

:D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9428)



őstag

Erre leszek kíváncsi. Az általam sokat sztárolt Medfield - állítólag ezzel már nem laggol az Android.

(#9429) Ragnar95 válasza (#9428) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én nem fűzök hozzá sok reményt, mert ha csak nem fognak minden Medfield-es telót sokkal jobban optimalizálni, mint az összes többi Androidosat, ami elég sok időt venne igénybe, akkor nem hiszem,h jobb lenne egy 1,6GHz-es proci, mint a Tegra 3 mondjuk vagy akár csak egy 2magos is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9430) válasza Ragnar95 (#9429) üzenetére



őstag

Pont erről van szó. Az Intel már nem emlékszem melyik telefonon demonstrálta az újonnan beharangozott chipjét. Az újságírok szemeláttára lagmentesen futott. A kínaiaknak is az Intel fogja optimalizálni. Saját érdekből, ugyanis jóval drágábban adja mint a Qualcomm. A kérdés mennyire melegszik, és fogyaszt az 1,6GHz-el.
Csak a 32nm sok.

http://m.prohardver.hu/hir/intel_atom_z2000_z2580_medfield_platform_soc.html

[ Szerkesztve ]

(#9431) válasza Ragnar95 (#9429) üzenetére



őstag

Most olvastam végig én is a cikket, ha ez igaz ütni fogja az i4s-t.

(#9432) Ragnar95 válasza (#9430) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez eleinte még mehet is szépen rendben,de később ha el akar terjedni az Intel, akkor egyre több platformra kell majd optimalizálni az Androidot, ami ugye egyre több erőforrást fog igényelni és megint ott fognak tartani,h nem lesz megfelelő az optimalizáció...Bár ha csak 2-3 SoC-ot tartanak majd egyszerre piacon, akkor talán sikerülhet...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9433) válasza Ragnar95 (#9429) üzenetére



őstag

A Tegra3 a gyenge GPU-ja miatt vérzet el. Az Atom Z2460 viszont a dinamikus 1.3-1.8GHz SoC-al és ugyan azzal a GPU-val mint az i4s-ben csak magasabb órajellel a legerősebb lesz a piacon.

(#9434) Ragnar95 válasza (#9433) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha addig nem jön valami új :DD Amúgy ezek elméleti értékek eddig, majd meglátjuk,hogy fog sikerülni az elméletet átültetni a gyakorlatba :DD
Amúgy nemhiszem,h az A5X-nél jobb lenne, de hát ki tudja így előre megmondani ezt...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9435) válasza Ragnar95 (#9432) üzenetére



őstag

Szerintem ezeket a chippeket csak a zászlóhajók kapják, és noname gyártók ki sem fogják tudni fizetni. A fregmentáció még akkor is fenn áll, de az is lehet, hogy könnyebb optimalizálni mint egy Qualcommot. A legtöbb Mac-ben is Intel teljesít, és ezt a chippet még nem ismerjük.

(#9436) válasza Ragnar95 (#9434) üzenetére



őstag

Sajnos minden paraméterében jobb, de ahogy mondod ez a gyakorlatban kevés, mert kihajtva 3órát adok neki, ha csak nem kap valami brutál 4400mA aksit. :D

Most jutott eszembe! Nem volnák meglepve ha ezt kapná az i6 visszafogott órajelekkel. Fazonra igazítva. :D

[ Szerkesztve ]

(#9437) Ragnar95 válasza (#9435) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem hinném,h ezeket csak a zászlóshajók kapnák, miven az 1GHz-es modellt direkt olcsóbb modellekbe szánják, írja is a cikk :P
Amúgy lehet,h neked lesz igazad,de szerintem kár is ezen rágódni, minden kiderül, ha megjelennek az első medfieldes telók :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9438) xlife11 válasza (#9436) üzenetére


xlife11
senior tag

Nem sok esélyt látok rá, inkább jön helyette új A6 chip.

(#9439) válasza Ragnar95 (#9437) üzenetére



őstag

Én nem a Z2000 beszélek hanem a Z2460-ról. Az már két Saltwell architektúrájú magra épűl. Remélem, hogy ezt is mobilokba szánják. Mindenesetre ha bejön amit állítok, nagy bajban lesz az AMR.

[ Szerkesztve ]

(#9440) Ragnar95 válasza (#9439) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tudom,de ettől még nem az lesz az egyetlen Intel proci és gondolom ugyanannyi figyelmet fognak fordítani minden modelljükre...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9441) válasza xlife11 (#9438) üzenetére



őstag

Valószinűbb, mivel az Apple felvásárolt már pár chipfejlesztő céget. Csak eljátszottam a gondolattal, és hogy most Jobs nincs már a cég élén, minden megtörténhet.

[ Szerkesztve ]

(#9442) nggabi válasza (#9441) üzenetére


nggabi
nagyúr

"minden megtörténhet." a végén lesz androidos iphone? :C :DDD

én örülnék ;]

"szenyor dzsíííí"

(#9443) válasza nggabi (#9442) üzenetére



őstag

Arra én is kíváncsi lennék, hogy fut az Android iPhone-on. Bocsi de most megyek fogatmosni. :D

(#9444) tildy válasza nggabi (#9442) üzenetére


tildy
nagyúr

En is:D Igazandibol el is fogadnam, mert joa hardver, legalabb lenne nekem valo feature rajta:D
Sö igy:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9445) joey04 válasza Mr.Csizmás (#9426) üzenetére


joey04
titán

mi volt a Vista-val? :F
Nálam nem fagyott, nem akadt/lassult, semmi ilyesmi. Volt pár program/játék aminél szükséges volt update/patch hogy menjen, de ez csak idő kérdése volt. Na ez látod tényleg marketing, és nagyon jó amit a MS csinált, ahogy a W7-et promózta, mert olyan rengeteg minden még moonman szerint sem változott a W7-ben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9446) Iomega válasza joey04 (#9445) üzenetére


Iomega
őstag

Nekem is jól futott a Vista. :K

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#9447) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

iCloud Mail lehalt böngészőben teljesen.

(#9448) válasza tildy (#9444) üzenetére



őstag

:D :D

(#9449) válasza philoxenia (#9389) üzenetére



őstag

Most, hogy lecsendesedet a világ, volt időm kiértékelni a monológodat. :) Amit nem ragadok ki azzal nagyrészt egyetértek.

Első rész

"Androidos telefonból sokféle van, már a telefon külsejének kiválasztásával is kifejezel valamit."

A piac nagy részét ma már Androidos telefonok fedik - a belépőszintűtől a smartphonig - ennek ellenére nem nagyon találni olyat, amire rá lehetne mondani, szép.

Nézzük más megvilágításból és mindjárt értelmet nyer amit állítasz. A nagyobb gyártóknak van karakterük - üzleti csapásvonal - attól függően, kit választanak potenciális vásárlórétegnek.
Az SE, a walkman 70-es-80-as évekre visszanyúló sikereit próbálta újra meglovagolni. Erre utalnak a mobiljain kialakított dedikált lejátszó gombok. Egyértelmű a célközönség. Akár mennyire is zenebuzi vagyok - ráadásul még nem is szólnak rosszúl - nem vennék ilyet. Ki lehetett fejezni valamit? Igen. Szeretem a zenét, és még nem nőt be a fejem lágya - a szó jó értelmében, ergo fiatal vagyok .Aztán jött az Android láz, a magok számháborúja, az anorexiás vonalvezetés, és megszületett az Xperia sorozat. Mit hozott az Android? Egy egyen smartphone-t.

Samsung=LG 1980-as évektől nagyon sokáig csak plasztik kagyló mobilokat gyártott, minden féle színben. Mi volt a motiváció? A populáris színvonal, nagy tömegek kiszolgálása. Egy adott - ázsiai beütés - formavilággal. Ki lehetett fejezni valami? Igen. A Samsung és az LG kagylói a nőiességet. Aztán, mintha közös fejlesztés lett volna, megszülettek a Slide mobiljaik. A Samsungnál ezt követően indult meg az erkölcsi hanyatlás. Lemásolták a Nokia E sorozatát - persze a Nokia meg a Fuijicu Siemens-től kölcsönzött dizájnt - az SGH i780 személyében. Ki lehetett fejezni valamit? Igen, használom a netet, üzleti felhasználó vagyok. Mikor a Samsungot is utolérte az Androidláz, piacra dobták az i7500-át, még mindig ázsiai vonalakkal a navigációs gombokon. Nem volt sikeres. A nagy áttörést SGS sorozat hozta, amit kinézetben, felhasználói felületben, de még csomagolásban, és tölt kinézetében is az iPhone-t idézi. Ki lehetett fejezni valamit? Annak ellenére, hogy már egyen szabású Android futott rajta, igen. Hiszen ez volt a cél.

HTC a Google kedvence. De legalább mindig egy irányba haladt. Az első modellek szinte egyidősek a WM os-el. Nem is ragozom tovább, mind kívűl, mind belül a highTech-et tükrözték a kornak megfelelően. Az Android ezt az egy márkát nem tudta megváltoztatni. Kifejez valamit? Igen.

Konkluzió

Az, hogy az adott eszköz kifejez-e valamit, ahhoz az Androidnak semmi köze. Viszont iPhone esetében pont fordítva van. De ezt már csak a második részben. :D

[ Szerkesztve ]

(#9450) Malachi válasza joey04 (#9445) üzenetére


Malachi
addikt

folyton teleszemetelte a winchestert, egyszerűen nem lehetett karbantartani. ha 40GB-os partíción volt, akkor 40-et, ha 80-ason, akkor 80-at zabált fel, kb. fél év alatt. amúgy más bajom nem volt vele, ezt viszont gyűlöltem.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.