Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Jó lett ez, de nekem nagy a 4,8.

(#10702) válasza máyköl (#10698) üzenetére



őstag

A Samsung? De. Ha ez a töltési eljárás megbízható volna, nem adnának hozzá hálózati töltőt, mert minek.

Önindukció elvén működik. Mágneses erővonalak metszik egymást, így feszültség keletkezik az akkuban.

[ Szerkesztve ]

(#10703) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Na Samusok is megtapasztalták hogy a hónapokig tartó hype után nem kapnak szart se, lásd 4S.

(#10704) manchester85


manchester85
addikt

Na milyen volt a bemutató? iPad-en sajnos eléggé akadt a stream. :((( Most akkor k*rva jó lett, vagy semmi extra?

i6 Silver

(#10705) válasza vadászcsiga (#10703) üzenetére



őstag

...és ugyan úgy lecsapnak rá ahogy te is :D

(#10706) mondomén


mondomén
őstag

Érdekes lett. Én azért még hiányolom azt a kis lyukat a nyakbaakasztó zsinórjának. Borzalmas ez a kék, főleg a háta. A fehér amúgy elmegy szerintem.

(#10707) vadászcsiga válasza manchester85 (#10704) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Megkapta a nexus s formáját plusz a Sirit olcsóbb kiadásban.


3GS után? Még szép. Vártam volna ezév októberéig egy kitudja milyen telefonra ha egyáltalán lesz?

[ Szerkesztve ]

(#10708) ittakary válasza mondomén (#10706) üzenetére


ittakary
nagyúr

Most te komolyan japán turistát akarsz játszani hogy ott rajoskodsz a nyakadban a telóval? :D

NULLA értelme van annak és nagyon nagyon örülök, hogy leszoktak róla a gyártók :)

(#10709) mondomén válasza ittakary (#10708) üzenetére


mondomén
őstag

Én azt hittem az menő.:/
Arra próbáltam célozni, hogy eszméletlen gagyi hatsát kelt így is, el fért volna rajta még az is.:) Még húgom tolta úgy, volt rajta ilyen miley cirus (vagy mi) matrica is.:))

(#10710) válasza vadászcsiga (#10707) üzenetére



őstag

Halvány gőzöm sincs mi lenne az az i6-ban amiért lecserélném a 4-est. Sebesség, memória kezelés, kijelző stb. 5-ös. Mi kell még? De lesz majd pofáraeés szeptemberben, ha megfőzi a KV-t is.

Azért ne feletsük el, hogy a G siri messze van az Apple siri-től. Ki sem akarták adni még, csak lépéskényszerben voltak.

[ Szerkesztve ]

(#10711) whitezo88


whitezo88
nagyúr

érdekes lett. Mennyivel is jobb/több mint egy Galaxy Nexus? mert kb ugyanaz... pár dologtól eltekintve.

(#10712) Xero válasza (#10710) üzenetére


Xero
nagyúr

Erősebb aksi és liquidmetal. Ez az a két fegyver ami még ott lehet az Apple kezében.
Ezekből talán az aksit kijátszák idén.
Később még ott lehet a pixelek közé bújtatott camera érzékelők. Na az is nagyot szólna.

(#10713) vadászcsiga válasza (#10710) üzenetére


vadászcsiga
félisten

1 gigás ram?

(#10714) válasza Xero (#10712) üzenetére



őstag

"Később még ott lehet a pixelek közé bújtatott camera érzékelők."

Ez meg mi? Erről még én sem hallottam.

De nagyon egyszerű, mi lenne azaz egyetlen biztos ok amiért váltanék. Már a 3GS-en is sokáig gondolkoztam, mert nem volt benne FM rádió. Nekem ez az egyetlen bajom az Apple-val. :( azóta leszoktam a rádiózásról. Internetrádió teljesen más.

Vadászcsiga

128GB storgate :) nálam az is elfogyna

[ Szerkesztve ]

(#10715) Xero válasza (#10714) üzenetére


Xero
nagyúr

Hirtelen ezt találtam róla:
http://www.engadget.com/2006/04/26/apple-patent-embeds-thousands-of-cameras-among-lcd-pixels/

A lényege a dolognak, hogy nem foglal plusz helyet a házon sehol és pontosan a beszélgető partnerre nézel és nem fölé/mellé.

(#10716) válasza Xero (#10715) üzenetére



őstag

Nem rossz, de kb annyira dob fel mint a mosolyfelismerő. Na de mindjárt elolvasom. :)

(#10718) máyköl


máyköl
veterán

Manchester kedvéért, a kedvenc hírportáljáról linkelek... :DDD

Ilyen lesz az új iPhone? Nagyon úgy tűnik...

(#10719) ittakary válasza máyköl (#10718) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hányok tőlük.

(#10720) xlife11 válasza máyköl (#10718) üzenetére


xlife11
senior tag

New Dock Connector?Jézusom, ennyi ökörséget kitalálni...Miért cserélnék le amikor milló kiegészítő támogatja?

(#10721) válasza xlife11 (#10720) üzenetére



őstag

Mert kell a hely másnak. Erről a csatiról volt már szó valamelyik Apple szabadalomban. Sőt az Apple-nak van egy nanoSIM megoldása is, csak nem fogadták el. Pedig ingyen kínálta volna a licenszét a többi gyártó felé. Arról nem is beszélve, hogy a SIM nélküli telefon koncepciója is be van tárazva, de arra is nemet mondtak a szolgáltatók. A kiegészítők szempontából almás a dolog. De ha azt nézzük, még ma is küllőn gurulnának az autók, nem alufelnin.
Szerk. Azért a 30 tűs csati elég masszívan tartja a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#10722) válasza máyköl (#10718) üzenetére



őstag

Szeptemberig tudod hány ilyen cikk fog megjelenni? Erre is egy üzletág épül. :D

(#10723) máyköl válasza xlife11 (#10720) üzenetére


máyköl
veterán

Nem is a csatival van a baj, abban még látok valamiféle logikát is...
Ez a hosszba való növelés az ökörség alapból...

(#10724) válasza máyköl (#10723) üzenetére



őstag

Pont ezt írtam pár nappal ezelőtt, mikor ezt taglaltuk. Ha megmarad a szélesség és hosszban nő, akkor még kezelhető balkézzel.

(#10725) Xero válasza máyköl (#10718) üzenetére


Xero
nagyúr

Nettó marhaság.

(#10726) kali válasza joey04 (#10655) üzenetére


kali
legenda

nekem nagyon is számít, hogy mi ketyeg egyik vagy másik készülékemben, még akkor is, ha amúgy gyengébb hardveres kiépítéssel is megfelelően menne! legyen az én gondom, hogy lelkizek ilyeneken, de a mai napig nem lenne iphone a tulajdonomban - az sgs2 után -, ha nem lenne kétmagos típus, mert bizonyos szintnél visszafelé már nem lépek, legyen bármilyen szuper is sok szempontból a lehetséges utód!
engem minden elektronikai terméknél érdekel a specifikáció, a lehető legrészletesebben, volt egy routerem v3 szériás, aztán a gyártó a v4 esetében hangyányival gyengébb procival adta ki - ami csak akkor derült ki, ha valóban a velejébe látott az ember -, és ott is hasonlót éreztem!
titkolja csak az apple - és a többi gyártó is - a részletes specifikációkat, így jobban tudnak sumákolni, ha hirtelen cserélni kell valamit - gyengébbre/olcsóbbra -, mert úgy több szempontból is jobban jöbnnek ki, akinek nem fontos, az megveszi úgy is, elég sok ember van, akinek szinte bármi lehetne benne, a lényeg, hogy apple legyen ráírva, adott logó szerepeljen rajta, de részemről fájó pont az ilyen üzletpolitika, néha teljesen eltántorít akár a gyártó minden termékétől!
én nem csak használni akarom a műszaki cuccaimat, hanem ismerni akarom a lelküket, a lehető legrészletesebben!

más; tetszik, hogy ennyire pörög az sgs3 téma, jobb reklám nem is kell neki, mint ilyen sok iphone off hozzászólás! a negatív reklám is reklám, sőt! :)

[ Szerkesztve ]

(#10727) Xero válasza kali (#10726) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha valami működik akkor nem mindegy mi hajtja?
Egy Android alapú eszköznél nyilván kell a nyers erő, mert az optimalizáció nem erőssége a rendszernek, de egy iOS vagy WP7 esetében, ha az Apple vagy MS azt mondja jó lesz, akkor akár egy hörcsög is meghajthatja és biztos lehetsz benne, hogy jó lesz.

Az autóban sem érdekel, hogy két lépcsős turbóval fújják meg a motort, vagy feltöltőt aggatnak rá mindaddig amíg húz mint a bolond. Ez ilyen egyszerű.

(#10728) kali válasza Xero (#10727) üzenetére


kali
legenda

nekem nem, ez van!
nem mondtam, hogy 4 - 8 mag kell, meg ugye azt írtam, hogy bizonyos szintnél nem lépek vissza!
sokkal inkább az üzletpolitika ilyen formája bosszant, tartsuk csak titokban a pontos specifikációt - korábban leírtam, hogy miért is lehet jó -, a buta felhasználó minek ismerje azt, jó neki úgy is! amerikában biztos elmegy, sokaknál máshol/hazánkban is, nálam nem, de nem magyarázkodom ennyit, ilyen vagyok és kész!
akinek bármi jó, az vegyen bármit, én meg azt, ami nekem minden szempontból okés! :)
kevesebbért is cseréltem már le műszaki cuccomat, ilyesmiből elvi kérdést csinálok!

[ Szerkesztve ]

(#10729) Xero válasza kali (#10728) üzenetére


Xero
nagyúr

Mit nyersz vele, ha 4-8 magod van 2 helyett, ha az OS még a kettőt sem tudja rendesen használni, és a SW-ek nagy része 1 szálra van optimalizálva?

(#10730)



őstag

Értelmetlen telefonban a magok számháborúja, mivel egy telefonba nem fog az ember kímakutatáshoz haszálatos algoritmusokat tőlteni. Vagyis a szükséges számításokat bőven elvégzi egy mag is. Erre bizonyíték az i4-es, akadás mentesen fut a Modern Combat, de zabálja a RAM-ot. A 4S a gyakorlatban fél másodperccel gyorsabban? Sokkal fontosabb a megfelelő méretű RAM, és a gyors interfés. Nem véletlen, hogy az Apple mindig is a GPU-kat preferálta. A másik fontos tényező, amit sok gyártó a sebessék hajhászás közben elfelejt, a fogyasztás. Itt lehet szerepük a több magnak. Először is a keskenyebb csíkszélességnek köszönhetően, az áramköri elemek közelebb kerülnek egymáshoz, kisebbek lesznek, csökken a fajlagos ellenálásból adódó veszteség, alacsonyabb feszültség is elég a működésükhöz. A több mag esetében a dinamikus órajel mellett a számítási teljesítmény is megoszlik. Itt megint van több variáció milyen sorrendben, arányban. De egy jól oprimalizált SW esetén a generáció váltás a számításiteljesítmény javulása mellett fogyasztás csökkenést eredményez. IPad esetében nagy szó, hogy nem változott a fogyasztás, mivel a LED világítás a duplájára nőt. Ez köszönhető a 32nm-es chipeknek. Ha az i6-ban már 20-28nm SoC-ot építenek az üzemidő akkor is meg fog ugrani, ha 4 magja lesz, ami csak az egónkra lesz jótékony hatással. Ha csak a programozók nem írnak rá olyan játékokat, ami ki is használja.

[ Szerkesztve ]

(#10731) joey04 válasza kali (#10726) üzenetére


joey04
titán

Azért azt lássuk be, hogy a mezei user elég homály, ha gyártástechnológiáról, soc-ról, ilyesmiről van szó. Az Apple nekik készít terméket. Elfogadom az álláspontodat, nincs ezzel gond, csak ahogy mondtam, akkor nem te vagy az igazi célcsoport, ha ez ennyire érdekel. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10732) Ragnar95 válasza (#10730) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

IPad esetében nagy szó, hogy nem változott a fogyasztás, mivel a LED világítás a duplájára nőt.
Ebben viszont nincs igazad,mivel nagyon is nőtt az iPad3 fogyasztása az új kijelző miatt, ezért is került bele a jóval nagyobb akksi...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10733) xlife11 válasza (#10721) üzenetére


xlife11
senior tag

Akkor inkabb vastagsagban noveljenek kiscit mint hogy kivagjanak egy univerzalis csatlakozot.

(#10734) GALARDO


GALARDO
addikt

Na ez a cikk....lol

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#10735) xlife11 válasza GALARDO (#10734) üzenetére


xlife11
senior tag

Az S-Voice meg az S-Beam szerintem is szanalmas, mindent lekoppinottak mar amit csak lehetet.iPad,iPhone, Siri, iMessage...Mi kell meg?LOL

(#10736) joey04 válasza joey04 (#10731) üzenetére


joey04
titán

na tessék [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10737) válasza joey04 (#10736) üzenetére



őstag

Akkor még sem voltunk felháborodva hiába. Ezzel azok szívnak akik a régit használják. Emlékszem 3GS-nél azt kérdezték mikori a készülék a BB miatt. :D

(#10738) válasza Ragnar95 (#10732) üzenetére



őstag

Rendelkezésre álló idő ugyanannyi. Felhasználói szempontból mindegy. Ez a retina marha nagy áldozat. Azért kellett megnövelni a fényforrás erejét, mert a panelen kétszer annyi vezérlő van útban.

xlife11

Sokan vannak úgy. Én is szívesebben látnék egy vastagabb nehezebb készüléket, ha van möhötte tartalom.
4-5 napos készenléti idő.
Ledes 1080p kivetítő.
Normál hangú hangszóró rendszer, amibe mélyek is vannak.
Állapot jelző ledek.

[ Szerkesztve ]

(#10739) válasza (#10738) üzenetére



őstag

A legfontosabbat kihagytam.
Rádió FM AM SW DAB

(#10740) manchester85 válasza (#10738) üzenetére


manchester85
addikt

De akkor miért érvelsz, hogy nagy szó? Nem nagy szó, hisz az akksi is nagyobb lett, sőt maga az eszköz is. Egy vastagabb eszköztől mar csak elvárható, hogy hozza ugyanazt az üzemidőt...

i6 Silver

(#10741) válasza manchester85 (#10740) üzenetére



őstag

Gondolom a "fogyasztást" mint szót behelyettesítetted az üzemidővel. Ebből induljunk ki, és a Retina Display 4x nagyobb felbontásából - ami nem sikerült még senkinek a piacon. Nagy szó, hogy az iPad3 legnagyobb fogyasztója, a kijelző mellett is csak elhanyagolható fizikai paraméterbeli különbségek vannak. Ez köszönhető a 32nm gyártástechnológiának. 45nm-en brutál súly és vastagsággal kéne számolnunk. Nem győzöm elégszer hangsúlyozni, hogy a nagy áttörést - méretben és teljesítményben - a 20-28nm-es csíkszélesség fogja hozni az i6 személyében. Ez a technológia tavaly még nem állt rendelkezésre. Azt sem tartom kizárva, hogy az Apple ilyen gyártósorral ruházza fel a Samsungot. Ne felejtsük el, hogy az Apple komoly összegeket invesztált már processzor fejlesztésbe.

[ Szerkesztve ]

(#10742)



őstag

Lehetne végezni egy közvélemény kutatást szavazásos alapon.
Ki melyik iPhonet választaná.

1. 10-12mm vastag 150-170g min. 4-5nap aktív haszálat mellett.

2. 5-7mm 95g 1nap üzemidő odafigyalős közepes használat mellett.

(#10743) GALARDO válasza (#10742) üzenetére


GALARDO
addikt

1.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#10744) Kommy válasza (#10742) üzenetére


Kommy
veterán

És mi van a kettő közötti réteggel, mert ezek nagyon nagy különbségek egy telefonnál.

(#10745) icecave válasza Kommy (#10744) üzenetére


icecave
nagyúr

Hagyjad már, az nem játszik, hisz még azt is megmondta, mekkora csíkszélességű proci fog jönni az új iPhone-ban. :D ;]

SÖ: Egyébként mindenki mást látna szívesen az új cuccban, ez is teljesen nézőpont kérdése. Én az állapotjelző ledektől kiakadnék, nem akarok búcsús-vásáros karácsonyfa típusú telefont...

[ Szerkesztve ]

(#10747) válasza Kommy (#10744) üzenetére



őstag

Ma még. De gyanítom hogy a 6-os rohadt vékony lesz, hasonló üzemidővel. Ha a trendet nézzük haszálati idő szempontjából. Én az 1. szavaznék - annak ellenére, hogy sok töltési lehetőségem van a nap folyamán - de a megbízhatósár érzetét növeli.

icecave

Nem hiszed el mennyire izlésesen meg lehet oldani. Ha nem kell kikapcsolod és nem is látszik. N900-on err külön progi volt, alkalmazási területe nagyon széleskörű. Arról nem is beszélve, hogy ma már ilyen ezoterikus ledek léteznek. Ha van egy nem fogadott hívásod, csak akkor tudod meg, ha elkezded buzerálni a telefont. A folyamatos GSM kapcsolat a felfel villano zöld jelzi naracs, piros, kék mellett. Ezek gobostűfej nagyságúak, és csak a fényüket látod. Ha karácsonyfa, akkor gáz van. A mai világban elfelejtik a telefon felhasználói szempontból el van hanyagolva.

[ Szerkesztve ]

(#10748)



őstag

Az akkukapacitás akkor kezdene édektelenné válni, ha az inukciós töltők elterjednének, és a Mekiben az asztal saka is tőltene. Erre viszont már nem kell sokat várni. De akkor is 1-es.

(#10749) vadászcsiga válasza (#10747) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mennyit fantáziálsz? Hihetetlen. Sztem esze ágában sincs az applenek ennyi újítást a 6-osba nyomni, magasról szarik ezekre. Majd a részvényesek megmondják milyen legyen a következő szifon.

(#10750) válasza vadászcsiga (#10749) üzenetére



őstag

A részvényesek max dörzsölik a tenyerüket, és nézik a Q3-Q4 nettóbevételt. Nem fogják hamarabb tudni, miről is szól az i6, mint vadászcsiga. A többit nem is kommentálom, ha szerinted fantázia. Ezek a technológiák ott kopogtatnak az ablakon. Tudod mi lenne fantáziálás, ha azt mondanám, hogy az Apple áttér a quvantum számítási eljárásra.

Szerk. Kb 10év még kell hozzá ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.