Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) válasza Xero (#59497) üzenetére



őstag

Cáfolni mégsem tudtál. :DDD

Csak gondoltam, nálad már a táp is retina, és ha így van, akkor látod a 6k felbontású videóból származó plusz információkat. Amúgy megértem a problémádat, nyilván tudálékos, aki nem bólogat, és érdemben hozzá tud szólni. :K :DDD

(#59502) válasza nord_ (#59499) üzenetére



őstag

Az a baj szerintem, hogy a 3D kamerák alacsony felbontása miatt a háttér már nem fókuszált, így a mozgásnál minden elmosódik amin nincs éles fókusz. Az UltraHD már tökéletes 3D mozgást fog rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#59503) Xero válasza (#59501) üzenetére


Xero
nagyúr

Mégis mit kellene cáfolni? De parancsolj.

"Ott kezdődik, hogy mit lát a 128-ból, és mivel ssd, így tele sem lehet pakolni, mert örökre elszáll."
Mint már olyan sokszor leírtam több Pro app-al (Xcode, FCPX, Compressor, Motion, Adobe CS, Aperture) a teljes telepítés elfér 50GB-on. Egy SSD nem száll el örökre, ha telepakolod, ez netto marhaság.
Ha valaki tudja, hogy minden helyzetben lokálisan szüksége van több tárhelyre, az vegyen nagyobb háttértárat. Akinek viszont megoldás a külső lemez, a hálózati tárolás, annak teljesen felesleges.

"Otthoni felhasználásra, már ott a sok program, képek, videók. Ja, hogy arra van a felhő? Archiválásra, biztonsági mentésre van a felhő, ami egyébkéntis is korlátozott hozzáférést tesz lehetővé."

Ismét marhaság. Otthoni felhasználásra még inkább elég. Vesz mellé egy ReadyNas-t vagy TimeCapsule-t és probléma megoldva. Ráadásul nem is egy eszközről éri el. Szó nem volt felhőről.

"Igaz most, hogy nincs mit tenni, már az iOS7 az istenkirály. :D A rút kiskacsából így kell sztárt csinálni."

Ha visszaolvasol, nekem egyébként sem volt vele bajom, de nem is értem hogy került szóba.

"Ha 16GB SSD-t raktak volna bele, azzal is kibékültettek volna."

Ismét marhaság.

Tehát akkor mutass rá kérlek, hogy hol is szóltál hozzá érdemben? Én nem látok érdemi információkat, pusztán okoskodást valós háttér nélkül.

Az pedig, hogy beraksz egy vimeo linket pont semmit sem ér. Ha már annyira a részletekbe akarsz belemenni, akkor legalább egy nyers .R3Ds-t raktál volna be, de így csak kiröhögteted magadat.

Szóval én továbbra is fenntartom a véleményemet Veled kapcsolatban. Sokszor vélek felfedezni párhuzamot közted és version között. Ezen azért szerintem gondolkozz el. :U

szerk: Az pedig mit számít, hogy nekem milyen eszközeim vannak? Vannak Cisco eszközeim is amiket egy 80x24-es terminal ablakban irányítok. Na bumm. ;]

[ Szerkesztve ]

(#59504) vadászcsiga válasza Xero (#59503) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vesz mellé egy ReadyNas-t vagy TimeCapsule-t
Úgy dobálózól ezekkel mintha pár forintos tételek lennének

(#59505) r3dsnake válasza vadászcsiga (#59504) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Low budget NAS: TP-link router, openwrt, external hdd

(#59506) Xero válasza vadászcsiga (#59504) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem azok nyilván, de valamit valamiért.

Ha valaki tudja, hogy nagyobb állományokkal fog dolgozni, akkor mérlegelni kell. Ha eljutotta oda mint mondjuk Te, hogy Air-t szeretne, akkor ismét jön a mérlegelés. Lokálisan mindig szükség van a helyre, vagy megoldható máshogy is? Rendelkezik kellően gyors külső lemezzel és/vagy otthoni szerverrel? Ha nem, akkor bele kell kalkulálni még egy hálózati tárolót is.

Egyszerűen fel kell mérni az igényeinket alaposan, összehasonlítani az anyagi lehetőségeinkkel és megoldani a problémát. Ha valaki Air-t akar, de kell neki 1TB hely, akkor mégis mit mondjak neki?

(#59505) r3dsnake: Az a büdös életben nem fogja kibírni azt az írás/olvasást amit egy hiDPI anyag jelent mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#59521) kali válasza nord_ (#59499) üzenetére


kali
legenda

nem volt még időm minden módban tesztelgetni, betettem a szemüvegekbe az elemet, megtörtént a párosítás, próbálgattam néhány percig, de csak a különböző tv csatornákat, tényleg nem a mozi szintje, viszont van benne poén, bár nem is a híradót akarom majd 3d módban nézni, bepróbálok majd egy minőségi 3d filmet pendrive-ról, és kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#59522) nord_ válasza kali (#59521) üzenetére


nord_
veterán

Oksa, majd tudósíts! :)
Milyen tévé amúgy?

(#59523) Blaise válasza vadászcsiga (#59504) üzenetére


Blaise
veterán

Megint játszod itt a csóré bélát, közben meg 150 ezer forintos kihangosítós hangfalakat linkelsz, hogy olyat akarsz ;]

(#59524) vadászcsiga válasza Blaise (#59523) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak 100 :D

De nem akarok csak az utóbbi hetekben beleástam magam a témába es linkeltem ami érdekes lehet. Nehány kollégát érdekelt a téma. Amugy azért ez más, ez max 150-ben megáll es kész is.

[ Szerkesztve ]

(#59525) Blaise válasza vadászcsiga (#59524) üzenetére


Blaise
veterán

Egy kétlemezes Synology Disk Station DS213j 55k körül megy, mellé kezdésnek elég bevágni egy 3TB-s WD RED-et 30k körül, bőven 100 alatt van az egész.

(#59526) vadászcsiga válasza Blaise (#59525) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Es miből jön ki a hang?

(#59527) Xero válasza vadászcsiga (#59524) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy 2TB-os TC is megáll 100e alatt, de ahogy fentebb is szerepel, egy soho NAS is bőven kijön ennyiből.

(#59528) vadászcsiga válasza Xero (#59527) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jaj :F miről beszéltek?

Ja?! De hülye vagyok én meg azt hittem hangcuccról :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59529) Xero válasza vadászcsiga (#59528) üzenetére


Xero
nagyúr

Arról amire beszóltál és Blaise reagált. Hálózati tárolókról. :P

[ Szerkesztve ]

(#59530) bigdady


bigdady
nagyúr

Ez a Rush c. film tetszett. Látta valaki? 9/10

(#59531) joey04 válasza bigdady (#59530) üzenetére


joey04
titán

Legjobb film 2013-ban. Bár én f1 buzi vagyok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#59532) nord_ válasza bigdady (#59530) üzenetére


nord_
veterán

Sajna lemaradtam róla... :(

(#59533) Cyberpunk válasza bigdady (#59530) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én láttam. Nagyszerű egy film. Remekül vissza adja Lauda és Hunt párharcát. Még ha tudjuk is mi a vége, de ennek ellenére is izgalmas szerintem. Szerintem 2013 egyik, ha nem a legjobb filmje volt.:)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#59534) Xero válasza bigdady (#59530) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem is nagyon tetszett. Némileg átérezhető az akkori hangulat.

(#59535) vadászcsiga válasza bigdady (#59530) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Napokban készülök megnézni, azt mondjak jó film.

(#59536) Cyberpunk válasza vadászcsiga (#59535) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az. Ráadásul ez egy olyan film, amit szigorúan tilos szinkronizálni! Daniel Brühl nagyon jól játssza Lauda szerepét, főleg az akcentusát. Nagyon tehetséges színész.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#59537) joey04 válasza Cyberpunk (#59536) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#59538) Vasinger! válasza bigdady (#59530) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Baromi jó, épp a napokban néztem meg.

Egy kis kedvcsináló: [link]

Cyberpunk:

Ez így igaz, de elején kicsit szokni kellett, hogy megértsem :D

Xero:

Az meg a másik. Én utána is néztem, hogy valóságban, hogyan is néztek ki a versenyzők, szerintem mindkettőt nagyon eltalálták, de még a feleséget is. :K

[ Szerkesztve ]

(#59539) Xero válasza Cyberpunk (#59536) üzenetére


Xero
nagyúr

Ráadásul piszkosul hasonlítanak is:

(#59540) Cyberpunk válasza Vasinger! (#59538) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egy felírat puskának jól jön. :D Főleg, hogy hitelesek igyekeztek lenni, és ahol franciául beszélnek, ott franciául például.:)

Xero: igen félelmetes a hasonlóság.:D

A Japán nagydíj rajt, rajt előtti jelenete meg nagyon jó, és nagyon jól van fényképezve is. :K

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#59541) kali


kali
legenda

B-L-A-C-K; a másik témából;
egyik sem, a g2 többszöri nekifutásra sem jött be, a nexus 5 meg alapban sem okés számomra annyira, hogy bepróbálkozzak a használat során eszközölt barátkozással, hátha alapon...
kipróbálnám már a wp8 black rendszert, de az alá csak egy telefon van, ami hardveres és akkumulátoros üzemidőben is okés, az a lumia 1520, de a hatalmas mérete visszatart, a másik a note 3, hardverben és akkumulátoros üzemidőben is okés, de szeretem a változásokat - ilyen szempontból -, ezért nem nagyon akarok megint samsung telefont, bármennyire is bejött az s4, így nagyon az iphone 5s irányába dől a mérleg nyelve.
egy éve adtam el az iphone 4s-t, azóta két eltérő gyártótól származó készüléket is használtam, szóval nem lenne megint unalmas, meg ugye azóta a rendszer is változott rendesen... :))
igaz, i5 sűrűn megfordul a kezemben, de csak nem saját.

[ Szerkesztve ]

(#59542) B-L-A-C-K válasza kali (#59541) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Note3/lumia 1520 az a baj nagy vagyis nekem...De még a Nexus, és G2-is...Én is azért veszek 5S-t, bár i5-is bőven elég lenne, de mint írtam kihagyhatatlan áron jutok hozzá. Viszont ha i6 megnő majd nem tudom mi lesz a fojtatás....:) Szóval ha én a helyedben lennék szintén 5S-t céloznám meg (vagy i5).

(#59543) kali válasza B-L-A-C-K (#59542) üzenetére


kali
legenda

az i5 már az i4s lecserélésekor sem jött be, meg aztán piacon már néhány hónapja az i5s, szóval nem lépnék már vissza i5 alá.
az s4 után a note 3 még nem jelentősen nagyobb, de a 1520 már hatalmas és nehéz, így bármennyire is bejön más szempontok alapján, csak nem bírok megbarátkozni a gondolatával, így a dobogó fokán az i5s figyel, mint lehetséges következő telefon, más gyártóktól meg nem várok mostanság nagy dobást.
már csak egy jó szolgáltatós "ajánlatra" várok... :))

(#59544) g0n21 válasza kali (#59543) üzenetére


g0n21
senior tag

Amíg a one-om szervízben volt 3x2 hetet egymás után, addig wp8-as 8X-et használtam. Olvastam akkor eleget a rendszerről, és tapasztaltam is, de soha többé... Inkább visszaadtam anyámnak, neki hibátlan.
Közben megrendeltem az 5s-t, és béke lett (a one csak a szerviz miatt bukott, amúgy nem volt baj)
A gagyiműanyagok viszont nálam régóta kiestek...Nem vitagenerálás, de a samu nincs a topon anyagból. :/

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#59545) kali válasza g0n21 (#59544) üzenetére


kali
legenda

wp = nokia, minden más problémás!
android alatt is pont ez a baj, hogy ace...stb alapján általánosítanak, pedig az az alja.
a htc szervizelése tényleg elég problémás, ebből a szempontból fázni fogok más gyártóra átugorva, a samsung elkényezteti az embereket - bár engem jellemzően elkerülnek a meghibásodott telefonok, legalábbis saját tulajdonban.
műanyag? pedig most arra tendál szinte minden gyártó, lásd a g és g pro után a g2, a nexus 4 után a nexus 5...stb, és még az apple is csinált már műanyag házzal telefont.
néhány éve még sokan kinevettek, amikor leírtam, hogy idővel az apple is csinál olcsóbb telefont is, és nem csak egy típusa lesz, de csak így lett! :)
igaz, az olcsóság nem annyira jött be, bár a csúcshoz képest olcsóbb, meg műanyag, és a nagytestvérhez képest gyengébb is.

(#59546) #51177472


#51177472
törölt tag

Nem tudja valaki, hogy szakmaiban ez a nederlanden ki a tokom?

(#59547) FrankMonzano válasza #51177472 (#59546) üzenetére


FrankMonzano
őstag

O az a szerencses,aki mindenbol premiumot hasznalhat : fogkefe,oblito,aranyerkenocs es telefon.

http://mobilarena.hu/tema/iphone_hasznalok_szakmai_topikja_frissitett_1_2/hsz_66112-66112.html

[ Szerkesztve ]

(#59548) #51177472 válasza FrankMonzano (#59547) üzenetére


#51177472
törölt tag

Sirok. Es lehazugozott szakmaiban meg leallt koteledni mert bohocnak neveztem. :C
Privatban meg magyarazkodik.

(#59549) joey04 válasza FrankMonzano (#59547) üzenetére


joey04
titán

jézus...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#59550) B-L-A-C-K válasza #51177472 (#59548) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is harcoltam már vele, de rájöttem esélyem sincs...:D

FrankMonzano: Ha valamit linkelsz, máskor használd szerkesztésen belül a link gombot, azaz oda illeszd be...;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.