Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60201) Zjunior


Zjunior
veterán

[lphone 6 rumor]

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#60202) Cyberpunk válasza Zjunior (#60201) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Remélem fake. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#60203) nord_ válasza manchester85 (#60199) üzenetére


nord_
veterán

És? Akkor lenne igazad, ha te is hasonló szinten el tudnád vezetni az autót.
Egyébként pont a cikk írja, hogy mind mentálisan, mind fizikálisan egy teniszező sehol sincs egy F1-es versenyzőhöz képest. :P

(#60204) manchester85 válasza nord_ (#60203) üzenetére


manchester85
addikt

Miert lenne akkor igazam? Nem azt mondtam, hogy semmilyen képesség nem kell hozza. Azt se írtam, hogy "ilyet bárki tud". Egyrészt ott kezdődik probléma, hogy egy csapat all mögötted, egy kerekcsere elbaszhat mindent, vagy valaki, aki beléd száll. Ráadásul nem minden autó egyforma gyors, tehát nem egyenlő esélyekkel versenyeznek.

Ja, megnézném, melyik forma 1-es versenyző van fizikalisan Nadal szintjén. Kb. keresztbe lenyelne bárkit autóstól mindenestől. :U

Nord!

Nem. :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#60205) nord_ válasza manchester85 (#60204) üzenetére


nord_
veterán

Ja, megnézném, melyik forma 1-es versenyző van fizikalisan Nadal szintjén. Kb. keresztbe lenyelne bárkit autóstól mindenestől.

Te elolvastad az a linkelt cikket? :F

[ Szerkesztve ]

(#60206) Bling95


Bling95
őstag

Nalam az a sport ami fizikailag megterhelo, tehat az autoversenyzes erosen oda tartozik ( az ember nem is gondolna mekkora fizikai ero kell hozza). Az mas kerdes hogy a technikan is mulik nem csak a vezeton , de ez meg a technikai sportok velejaroja :D

Manchester : a Nadalos peldaval nagyon mellelottel... Hihetetlen fizikumuk van

[ Szerkesztve ]

(#60207) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Most ha jól értem azon megy a vita, hogy az autósport sport e. :DDD Sport, technikai, de az, hivatalosan is sportnak sorolják. Ennyi erővel a kerékpározás sem sport, hiszen ott is technikai dologról van szó, még ha izomerővel is van hajtva.

Ugyan úgy sport a hegymászás is, ahogy a síelés is.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#60208) manchester85 válasza Bling95 (#60206) üzenetére


manchester85
addikt

Ja, Nadal meg minden idők legjobb erőnlétű teniszezoje. Kétlem, hogy mellelőttem volna.

Az a baj a cikkel, hogy kb olyan, mintha egy űrhajós cikket olvasnék. Kit erdekel, mekkora terhelést végeznek vagy bírnak el, ha nem közvetlenül adják vissza ennek az eredményét.

Ha olyan nagy terhelést elbirnak, miert nem futják le a maratont, biztos mind érmes lenne. :U

Ertsetek mar meg, nem vitatom, hogy iszonyatos fizikai erőnlét, felkészülés kell hozzá, de utana nem ebből "vizsgáznak", innentől fogva ez lényegtelen. Magyarul minden atléta elverné őket, akkor meg ne dobalozzunk mar nem bizonyítható adatokkal.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#60209) whitezo88 válasza Bling95 (#60206) üzenetére


whitezo88
nagyúr

amúgy tényleg. én csak gokartot próbáltam ami ugye kb belépőszint. de 7-8. percnél már fájt a karom, pedig nem vagyok egy edzetlen emberke. ugye azokon nincs szervó :D

[ Szerkesztve ]

(#60210) Bling95 válasza manchester85 (#60208) üzenetére


Bling95
őstag

Ugye tudod hogy rohogve lefutja barmelyik a maratont?:D

nem kerestem tul sokat, hirtelen erre akadtam

Bar konkret maraton nincs benne de 100km tekeres utan meg lefutni 16km-t aztan kondizni egyet ...:D

[ Szerkesztve ]

(#60211) manchester85 válasza Bling95 (#60210) üzenetére


manchester85
addikt

Ugye erted miről beszélek? De a kis etióp ver majd ra annyit, hogy távcsővel se latja.

Az a gond, hogy az autoversenyző az autóban ül, es meg se moccan. Most hogy ez milyen terhelést igényel az lényegtelen, mert se gyorsaságot, se erőt nem mér a verseny. Hiába van ra szükség, ha végül nem ezt a képességet meri le a verseny, hanem azt, hogy melyik autó es mikor ér be a célba.

i6 Silver

(#60212) Cyberpunk válasza manchester85 (#60208) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egy F1-es pilótának kb másfél órát kell kibírnia az autóban teljes szellemi koncentrációval, tehát az autóra, pályára, és az ellenfelekre is figyelnie kell. Közben nem kis sebességekkel közlekednek. Kapják a G-ket, és nem csak kigyorsításkor, vagy fékezéskor, ha nem kanyarokban is oldalirányút. A tenisz sem egy könnyű sport, de egyiket a másik elébe helyezni butaság. :D

Az meg mindegy, hogy te minek tartod sport hivatalosan is. :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#60213) GALARDO válasza Bling95 (#60153) üzenetére


GALARDO
addikt

Én most először ültem le, és néztem meg, a SB-t. Hiába nem értettem a szabályokat, egy idő után, nagyjából átláttam a dolgokat, és tetszett. :K Bár ez a halftime show nem volt nagy szám, na meg amcsi reklámot se láttam. :U

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#60214) nord_ válasza manchester85 (#60208) üzenetére


nord_
veterán

Ha olyan nagy terhelést elbirnak, miert nem futják le a maratont, biztos mind érmes lenne.

Mert a maraton lúfasz, ők triatlonban nyernek! Csak úgy, hobbiból. ;]

[ Szerkesztve ]

(#60215) Bling95 válasza manchester85 (#60211) üzenetére


Bling95
őstag

De ahhoz hogy az adott tempoval tudj menni es olyan teljesitmenyt nyujts kell a fizikai eronlet, ebben volt Schumi anno uttoro. Egyszeruen fizikum nelkul nem tudsz gyors lenni.
Te meg pont pl a Nadalhoz hasonlitottad az eronletet, de tartom magam ahhoz hogy siman felveszik a versenyt boven.

[ Szerkesztve ]

(#60216) lacy86 válasza Zjunior (#60201) üzenetére


lacy86
addikt

Ez nagyon is remelem hogy fake , undorito! :O

(#60196) máyköl
Mikor egy spanyol , nemet , angol meccs utan atkapcsolok egy magyar focira , hat a szegyen ami egybol eszembe jut!
A lelatok szinte/teljesen tok ures , ah inkabb hagyjuk! :(((

[ Szerkesztve ]

(#60217) Ragnar95 válasza máyköl (#60196) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem is vagyok :P ;]
Német foci nekem nagyon nem jön be, de hát erre mondják,h ízlések és pofonok :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#60218) manchester85 válasza Bling95 (#60215) üzenetére


manchester85
addikt

Így van, minden fordítva működik. Ahhoz, hogy levezessék a versenyt, kell az erőnlét, de nem abból vizsgáznak. Honnan a büdös francból derül ki, mennyit bírnak lefutni, vagy milyen gyorsak, ha nem ezt méri a sportág.

Mér 100 különböző dolgot: időjárás, kerékcserélő csapat, autó műszaki állapota, ki jön épp beléd. Annyi tényezőből tevődik össze, hogy elvész benne a sportoló individuális képessége. Ennyiből még a snooker is 100x jobb. Ő odaáll egy dákóval, és az ütő az egyetlen, ami a segítségére lehet, minden más csak az ő tudása. Az a helyzet, hogy ezeket az érveket el kéne hogy fogadjátok, mert nem igazán vita tárgya a dolog. Valaki pont ezért szereti, én meg pont ezért nem. Ettől még nem vitatom, hogy ugyanarra fizikális erőnlétre lesz szüksége egy autóversenyzőnek, mint mondjuk egy focistának, de ezekből egy szűk lyukban fog profitálni, ahol 3 órán át ücsörög, nem pedig fel alá szaladgálni, mint más sportoló.

Nem egy sportágban megmutatják, hány km-t futott le az egyik játékos, forma 1-ben is lehet ilyet? :U Az előző körben Vettel kétszer annyit futott, mint Alonso. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#60219) nord_ válasza lacy86 (#60216) üzenetére


nord_
veterán

Tőlem jöhetne tepsi iPhone - amennyiben piacra dobnak egy 3.8" méretű minit. :)

Foci: utoljára akkor néztem magyar focit, amikor még kettős rangadók voltak a Népstadionban és Détári, Kiprich játszottak a füvön - na, a mai kutyaütők a labdát nem vihetnék utánuk. :)

(#60220) máyköl válasza lacy86 (#60216) üzenetére


máyköl
veterán

Egy kisebb csapatok által játszott spanyol meccsen sincsenek többen 1-2 ezernél.
Az idény eleji Fradi-Újpesten pedig több mint 25.000 néző volt. ;)

(#60221) nord_ válasza manchester85 (#60218) üzenetére


nord_
veterán

Tényleg úgy tűnik, nem olvasod el, amiket linkelgetünk... :U

(#60222) Cyberpunk válasza manchester85 (#60218) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak mosolyogni tudok. Mondjuk úgy mindenki máshogy értelmezi a sport fogalmát. Ha igazad lenne nem sok maradna, a labda játékok is kiesnének, mivel itt sem a km szám a fontos. :D

Nincs mérhető teljesítmény, csak a pontszámok számítanak.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#60223) r3dsnake válasza Zjunior (#60201) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Persze, majd elhagyják a home gombot miután belekerült a touchID.

(#60224) Ragnar95 válasza Cyberpunk (#60222) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"Mondjuk úgy mindenki máshogy értelmezi a sport fogalmát."
Innentől kár is vitatkozni ezen :DDD
Amúgy részben egyetértek manchester85-el, a klasszikus sportok közé én sem sorolnám be az autóversenyt, szerintem külön kell tudni választani a technikai sportágakat, de ettől még azok is sportok, csak más értelemben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#60225) manchester85 válasza nord_ (#60221) üzenetére


manchester85
addikt

Elolvastam, amit linkeltél. Az autóversenyben túl sok, az autóban ülő versenyzőn kívül közrejátszó tényező szerepel a sikerhez vezető úton, ezért nem szeretem. Ezt el tudod fogadni, vagy mániákus vitatkozó vagy?

Cyberpunk!

De a te fizikai képességed kell hozzá, hogy a labda a kapuba jusson, nem pedig egy gép vezérli az egészet.

Pl. mennyivel közelebb áll egy autóversenyzős játék a valódi vezetéshez. Ez mikor lesz igaz a teniszre vagy a focira? Oke, nincs sisak a fejemen, és fizikailag is sokkal könnyebb egy PS, de a videójáték a legjobb bizonyíték arra, hogy a vezetést könnyebb szimulálni, mint más, klasszikus, fizikai sportokat.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#60226) Cyberpunk válasza Ragnar95 (#60224) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezért használják a technikai jelzőt előtte. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#60227) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Az autóversenyzést még meg lehet érteni valamilyen szinten, hogy a sportokhoz van sorolva, de a sakk??

(#60228) Cyberpunk válasza manchester85 (#60225) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt most úgy adtad elő, mint ha egy pilótának nem az lenne. :D Kb 3 kilót fogynak a pilóták egy futam után, bár ez változó. Meg lehet nézni sokszor milyen állapotban szálnak ki a kocsiból. A Nadalnak is megterhelő lenne. Elsőre nem is nagyon bírna pár körmét többet valószínűleg.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#60229) Cyberpunk válasza r3dsnake (#60227) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az meg szellemi sport. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#60230) manchester85 válasza Cyberpunk (#60228) üzenetére


manchester85
addikt

De nem érted. Én nem azt mondtam, hogy nem megterhelő, hanem, hogy

a verseny nem adja vissza, nem méri a terhelést. Az egyén fizikai sebessége, erőnléte nem mutatkozik meg, nem látod, hogy most a másik azért rosszabb, mert fárad, vagy mert rosszabb képességű, vagy mert lassabban tud futni, vagy mert rosszabb az autója.

Egy nagy kamu az egész, nézitek a tv-ben, de ha mind 50-nel menne, azt se vennétek észre. :DDD :DDD

kamu, mint látványsport. Látványilag kamu. Egy távolugrón látom, mekkorát ugrik, ahogy fociban is lehet látni, milyen gyorsasággal, precizitással hozza fel egy csapat a labdát.

De egy forma 1-es autót más is el tudna amúgy vezetni úgy, hogy semmit nem vennétek észre belőle. :DDD Ha mondjuk az összes versenyzőt lecserélnék. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#60231) Cyberpunk válasza manchester85 (#60230) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ne haragudj de ez hülyeség. :) Bármelyik szakértő a sportággal kapcsolatban megcáfolna.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#60232) Ragnar95 válasza Cyberpunk (#60226) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja, csak épp a vitában ezt eddig elfelejtettétek megemlíteni és ezért folytattok itt vérre menő harcot,h most az autósport az sport-e :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#60233) r3dsnake válasza Cyberpunk (#60229) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Logikai játék.

(#60234) Cyberpunk válasza r3dsnake (#60233) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Amiből komoly versenyeket rendeznek, akár csak a LoL ami szinten sport csak jelen esetben e-sport. Hozzá tenném nem én találom ki ezeket a fogalmakat. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#60235) manchester85 válasza Cyberpunk (#60231) üzenetére


manchester85
addikt

De most veled (is) beszélgetek, és ezek szerint te nem tudod megcáfolni. :DDD

i6 Silver

(#60236) r3dsnake válasza Cyberpunk (#60234) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sörivásból is rendeznek versenyt, mégse sport.

(#60237) Cyberpunk válasza manchester85 (#60235) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is leírtam miért csak nem olvasod el. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#60238) vadászcsiga válasza Cyberpunk (#60231) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vele is vitázna :DDD

(#60239) Cyberpunk válasza r3dsnake (#60236) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért a két dolgot vicces egy lapon említeni. Sör iváshoz nem kell semmi, csak gyomor. A sakk az komoly szellemi játék, komoly stratégiával. Nem is jó benne mindenki.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#60240) Bling95 válasza manchester85 (#60230) üzenetére


Bling95
őstag

Kb 2 kanyar utan szallna ki az atlagember felholtan az autobol :D

De mindegy , technikai sport , nem lehet szetvalasztani a gepet es az embert. Ha nem olyan kepessegu az ember a gep semmi nemer, es ez forditva.

De ha azt nezzuk hogy az a sport amihez fizikalis teljesitmeny szukseges , akkor az autoverseny igenis sport, mert fizikalisan van annyira megterhelo mint egy tenisz , sot ... ( mert ugye ez volt az alapkerdes)

[ Szerkesztve ]

(#60241) r3dsnake válasza Cyberpunk (#60239) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Stratégiai játék. De miért lenne sport? Vagy akkor a póker is sport?

(#60242) Cyberpunk válasza r3dsnake (#60241) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mert sportnak van sorolva. Szellemi. :D

Na mindegy én feladom mennem kell melózni. :(

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#60243) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#60241) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen a póker is sport, pár éve hivatalosan szellemi sportnak nevezik.

[ Szerkesztve ]

(#60244) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Miről vitázunk? Hogy a szellemi sport nem sport? Akkor nem az es akkor mi van? :)

(#60245) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#60243) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Számomra ez akkor is röhejesen hangzik. Attól függetlenül, hogy kifejezetten szeretem a pókert.

(#60246) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#60245) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor nincs mese, felháborodásodat közölni kell a International Mind Sport Association (IMSA), vagyis a Szellemi Sportok Nemzetközi Szövetségének....

(#60247) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#60246) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Annyira azért nem zavarja meg a mindennapjaim. :DDD

(#60248)



őstag

Na, maradjunk annyiba, hogy az autoversenyzés kemény sport. Sem technikailag, sem fizikailag nem bírná itt senki. A sakk meg az egyik NEMZETI :D :D sportágunk. Ezt azért itt illene tudni.

(#60249) válasza B-L-A-C-K (#60243) üzenetére



őstag

Ugyan úgy pénzdíjjas, mint a tenisz vagy a biliárd stb.

[ Szerkesztve ]

(#60250) B-L-A-C-K válasza (#60249) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt a mi túrónak nekem írod? :) Én tisztában vagyok vele, vagy 8 éve tolom hobbi szinten.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.