Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59401) vadászcsiga válasza madgie (#59398) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ennek a fajtának ilyen keserves a tekintete? Olyan mintha ostorral kényszerítenéd hogy ugráljon.

(#59402) Tibee86 válasza vadászcsiga (#59401) üzenetére


Tibee86
veterán

:DDD
Vajon mi járhat a kutyus fejében. :)

[ Szerkesztve ]

(#59403) manchester85 válasza vadászcsiga (#59401) üzenetére


manchester85
addikt

:DD

i6 Silver

(#59404) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hmm. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#59405) madgie válasza vadászcsiga (#59401) üzenetére


madgie
titán

Műteni kell azt a szemét, ott is laza a harmadik szemhéja, jön kifelé a könnymirigye :( (á másik szeme egy hónapja lett műtve).

Amúgy dehogy kell kényszeríteni ugrálásra, játékra, másfél óráig most is kint voltunk a havon :)

(#59406) GALARDO válasza Cyberpunk (#59404) üzenetére


GALARDO
addikt

:DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#59407) vans? válasza madgie (#59398) üzenetére


vans?
őstag

Ahh de jo ho van nalatok. Ha jol emlekszem nagyon keleten laksz ugye? Csak mert itt sut a nap ket napja, es egy csepp ho sincs.

hábm bábm

(#59408) madgie válasza vans? (#59407) üzenetére


madgie
titán

Jaja, nagyon kelet, itt most elég szép mennyiségű hó van, remélem nem jön rá egy darabig eső, majd fagy.

vadaszcsiga: no problemo :) vidám ám szegénykém így is, sőt, nagyon is, folyamatosan ugrálna, játszana. Amúgy megvettem a Laminar-t, kösz a tippet, jó progi :K

[ Szerkesztve ]

(#59409) vadászcsiga válasza madgie (#59405) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Au bocs ezt nem tudtam :R

Laminar: ja jónak tűnik, Erdoke ajánlotta múltkor amikor Badacsonyban voltunk es csak ipad volt nálam a Photogene-vel együtt amit végül is megvettem mert olcsóbb volt, a Laminart meg betettem wishlistbe. Teljesen rákaptam akkor az azon való szerkesztésre. Még egy pont nálam ahol az ipad kiszorította a notit.

Nyugaton is van hó igen :K

[ Szerkesztve ]

(#59410) GALARDO válasza vans? (#59407) üzenetére


GALARDO
addikt

Nyugaton is van hó. :)

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#59411) vans? válasza GALARDO (#59410) üzenetére


vans?
őstag

Eszak-nyugaton nincs.

hábm bábm

(#59412) GALARDO válasza vans? (#59411) üzenetére


GALARDO
addikt

Délen van.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#59413) vadászcsiga válasza vans? (#59411) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkora mint Madgie-nél van tényleg nincs de azért kevés hullott

(#59414) r3dsnake válasza madgie (#59398) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nagyon aranyos, látszik mennyire élvezi. :) Jobbulást a blökinek!

(#59415) Xero


Xero
nagyúr

:K

[ Szerkesztve ]

(#59416) Vasinger! válasza Xero (#59415) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha már ekkora nagy az ünneplés, igazán bedobhattak volna pár appot free-be :DDD

(#59417) Totheground válasza Xero (#59415) üzenetére


Totheground
addikt

Nálam csak 2 évet írt, ami szerintem igazából 1. De az is elég volt, hogy rájöjjek: vissza nem mennék épített pc/win párosra. :K

Ezt a multkor lőttem, mert pakolás közben kezembe akadt a dobozok nagy része. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#59418) Vasinger! válasza Totheground (#59417) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mitől annyira jó a Mac? Nem hiányzik a temérdek program, ami csak Windowsra van? Sajna nincs mindennek alternatívája Mac-re.

Most itt nem a hardveres részre gondolok, hanem a szoftveresre főleg.

[ Szerkesztve ]

(#59419) Xero válasza Vasinger! (#59418) üzenetére


Xero
nagyúr

Cad rendszereken és Win only fejlesztői környezeten kívül mi hiányzik OS X-ből?
Én csak két csoportnak nem ajánlok Mac-t: tervezőmérnök és win fejlesztő.
Szinte minden más megoldott.

(#59417) Totheground: Én is gyűjtögettem egy ideig a dobozokat, aztán rájöttem, hogy helypazarlás, hiszen úgysem adom el őket szóval instant kuka az összes azóta. A csúcsidőben ezek voltak meg a dobozokból: iMac G3, PowerMac G4, Studio Display, MBP, MacPro, MacMini, iPod, iPhone, Time Capsule.

[ Szerkesztve ]

(#59420) Vasinger! válasza Xero (#59419) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én a tanulmányaim miatt C,C++, Java, C# és Assembly nyelven programozok + van még pár beágyazott rendszer specifikus program is, ami kétlem, hogy lenne OSX-re.

Nem tudom elképzelni az életet flash nélkül sem, erre van már valami épkézláb megoldás?

A virtuális gépes vagy dual bootos megoldást meg annyira nem csipázom.

szerk.:

IOS fejlesztésből ilyen jól lehet keresni, hogy ennyi Apple cuccod van? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59421) Xero válasza Vasinger! (#59420) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez mind megoldott, bár nyilván Visual Studiod nem lesz natívan OS X-re.
Viszont minden másra ott az Xcode, Eclipse, NetBeans.

A flasht pedig nem értem, de szerintem Te vagy fogalomzavarban. Oob nincsen se java se flash, de pont annyiból tart telepíteni mint Windowson vagy Debianon. Én persze mindig azt javaslom, hogy ha flash-re fáj a fogunk, akkor erre tartsunk külön egy Chrome-ot és kész. Az úgyis beépített pluginnal érkezik, és nem kell teleszemetelni vele a rendszert.

szerk: Az iOS fejlesztés csak marginális része a munkámnak, pusztán igény esetén iOS frontend is készül a cégeknek. Alapvetően egyedi igényeknek megfelelő ERP rendszert fejlesztek/adok el kis és középvállalatoknak jellemzően Németországban. Ha megnézed az SAP árazását és azt elosztod 5-el, akkor rájössz, hogy mindenki jól jár. ;)

De egyébként igen, szerencsére kitermelik az árukat.

[ Szerkesztve ]

(#59422) Vasinger! válasza Xero (#59421) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na most ezt a flash-t akkor még mindig nem értem. Köztudottan az Apple nem vásárolta meg a jogokat a flash-től, így emiatt nincs se IOS-re, se OSX-re letölthető flash player. De ha teszem azt, OSX-re leszedsz Chrome-ot?! akkor abban működik a bépített flash?!

Másik fontos kérdésem:

Szerintetek mi lesz a 7.1 RTM-el. Kijön még januárban, vagy csak márciusban várható? Sok idő eltelt már a 4-es béta óta. Ki mit tippel. Gondolkozok egy JB felrakásában, de ha 2 napra rá kijön a 7.1, akkor nagyon fogok örülni, hogy nem tudok frissíteni, csak ha mindent legyalulok.

(#59423) Totheground válasza Vasinger! (#59422) üzenetére


Totheground
addikt

Van rendes, Adobe-től letölthető flash macre. Miért ne lenne? Az más kérdés, hogy nálam nem béta app még sose fagyott, de a flash pluginnak azért sikerül időnként crashelnie.
iOS-en (és most már droidon) azért nincs, mert amúgy egy kalap lótúró resource-hog bughalmaz az egész flash és az abban implementált legtöbb app.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#59424) Xero válasza Vasinger! (#59422) üzenetére


Xero
nagyúr

"Na most ezt a flash-t akkor még mindig nem értem. Köztudottan az Apple nem vásárolta meg a jogokat a flash-től, így emiatt nincs se IOS-re, se OSX-re letölthető flash player."

Mondom én, hogy fogalomzavar van a fejedben.
Az iOS-en azért nincsen flash, mert az Adobe nem volt képes már akkor sem normális minőséget produkálni, ahogy máig sem tudott. SJ meg egyszerűen nem engedte, hogy bekerüljön ez a resource hog.

OS X-en, mint már mondtam ugyan úgy van plugin mint bármi másra:

A Chrome-ot pusztán azért ajánlom, mert így maradhat a Safari az elsődleges böngésző és nem kell rendszer szintű pluginnal bajlódni. Nem zabálja el az erőforrásokat, nem nyit meg lyukakat folyamatosan.

Így már világos? ;)

A 7.1 még jócskán odébb van szerintem.

szerk: Ne vedd sértésnek és ne is vedd magadra, de annyira fogom a fejemet amikor ezt, vagy ehhez hasonló marhaságokat olvasok OS X-el kapcsolatban. Rendkívül sok fogalom nélküli megmondó ember indított már útjára hasonló urban legendeket.

[ Szerkesztve ]

(#59425) válasza Xero (#59424) üzenetére



őstag

Kérdés, hogy mennyire van rá support. Egy olyan rendszerre amit páros lábbal rúgtak ki. :D

(#59426) vadászcsiga válasza Xero (#59424) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem zabálja el az erőforrásokat, nem nyit meg lyukakat folyamatosan.
300 e ft-tól a csillagos égig tart egy mac ára és egy flash megakasztja? :Y

(#59427) GeGexx válasza vadászcsiga (#59426) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Ahogy Xero is írta nem az apple hardverekre találták ki. Sőt, semmire se találták ki csak van. :DDD

(#59428) Cyberpunk válasza Vasinger! (#59418) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem hiányzik. :) Maximum játék ügyileg lehet gond, de az érdekel a legkevésbé ma már. Ami hiányzik az az SSD.:D Nekem fent a flash is Chrome egy rakás xar. Tehát inkább telepíttek külön flash playert. Amúgy is csak YT-hez kell.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#59429) Cyberpunk válasza vadászcsiga (#59426) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem akasztja az meg. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#59430) GeGexx válasza Cyberpunk (#59429) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Nálam YT-n HD-ra váltáskor rendszeresen megfagy a kép. Lehet nekem is törölni kéne a plugint és chrome-ot használni videózásra...

(#59431) Cyberpunk válasza GeGexx (#59430) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én rókát használok. Eddig nem volt ilyenem még kop-kop. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#59432) Xero válasza (#59425) üzenetére


Xero
nagyúr

Ugyan annyira. Egyébként nem a rendszert rúgták ki, hanem a rendszer rúgta ki a plugint. Nagy különbség.
De íme SJ véleménye a Flashről.

(#59426) vadászcsiga: Nem akasztja meg, de minek pazaroljuk az erőforrásokat?

[ Szerkesztve ]

(#59433) bigdady


bigdady
nagyúr

En multkor egy virus miatt majdnem valtottam, szoval meg egy ilyen es en emiatt fogok valtani.
Lehet egy hacklit erdemes lenne megprobalni elotte nem? Annak van hatranya?

(#59434) Cyberpunk válasza bigdady (#59433) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem mindegy milyen gépre rakod fel. Virtuális gépen meg nyilván nem ugyan olyan.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#59435) bigdady válasza Cyberpunk (#59434) üzenetére


bigdady
nagyúr

Valogatott hardver kell nem? es akkor ugyanaz mint a normal
Mac?

(#59436) Xero válasza bigdady (#59435) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy jól összeválogatott rendszer 5 perccel több telepítési időt vesz igénybe, a frissítéseknél esetlegesen 1-2 kext-re figyelni kell, de ezen túl ugyan az.

Persze az élmény nem ugyan az. Egy Mac többek között azért Mac, mert akárcsak egy bármilyen háztartási eszközt, ezt is csak kiveszed a dobozból és használod. Ez egy hacklival némileg csorbul.

Nálam is szolgál két hackli. Az egyiket a családnak raktam össze, a másik a játszós gépem. Mind a kettő azonos config (adatlapomon részletesen). Viszont nem véletlen, hogy a 90%-ban használt gépeim mind Mac-ek.

(#59437) Cyberpunk válasza bigdady (#59435) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen. Jól meg kell válogatni az ide vonatkozó fórumokat bújva. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#59438) tDr1v3r válasza bigdady (#59435) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Yep.

Ugyanaz teljesen nem lesz, de telepítés után fél percet kell rászánnod max. hogy minden menjen.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#59439) bigdady


bigdady
nagyúr

Szeretek mokolni ilyenekkel egy kis tanulas nem art. Lehet nekivagok majd vmikor
Kosz

(#59440) Xero válasza tDr1v3r (#59438) üzenetére


Xero
nagyúr

Mai napom zenéje: Lana Del Rey - Young and Beautiful

Közben pedig, ha már Mac a téma. Egyre jobban be vagyok sózva, hogy mikor érkezik már meg, és nem győzöm lesni a videókat (pont olyan, mint amit rendeltem és ő már használja :O ).
Ez megint olyan gép lesz, amit pár évig vigyorogva használ az ember. :C

szerk: Itt pedig egy hang és hőteszt. Nagyon komoly. Semmi hang. Sírok annyira jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#59441) GALARDO válasza Xero (#59440) üzenetére


GALARDO
addikt

Gyönyörű gép. :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#59442) vadászcsiga válasza Xero (#59432) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az én 6 evés notimon nem zabálja az erőforrást és anno 130e-be került

(#59443) Xero válasza vadászcsiga (#59442) üzenetére


Xero
nagyúr

Dehogynem.

(#59444) vadászcsiga válasza Xero (#59443) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hol mutatkozik ez meg?

(#59445) GeGexx válasza Xero (#59440) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Milyen kijelzővel fogod használni? Egyébként :R

(#59446) joey04 válasza vadászcsiga (#59442) üzenetére


joey04
titán

nem igaz

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#59447) Xero válasza vadászcsiga (#59444) üzenetére


Xero
nagyúr

Azonos feladat esetén a konkurens megoldásokkal szemben 50-100%-os erőforrás többletet emészt föl.

Nézz meg egy dinamikus, html5 oldalt, majd látogass el egy full flash alapú oldalra és figyeld a cpu igényt. Na ott fog jelentkezni.

(#59445) GeGexx: Ameddig nem normalizálódik a helyzet 4K ügyben, addig marad a Dell 2413.

[ Szerkesztve ]

(#59448) GALARDO válasza GeGexx (#59445) üzenetére


GALARDO
addikt

Szerinted? ;]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#59449) Xero válasza GALARDO (#59448) üzenetére


Xero
nagyúr

Na erre mondtam, hogy normalizálódjon. ;]
Ha beszédülnek 500e környékére, akkor már talán elgondolkodtató.

[ Szerkesztve ]

(#59450) Totheground válasza vadászcsiga (#59444) üzenetére


Totheground
addikt

Itt egy flash app fut firefoxban. Ráadásul épp nem is csinálok vele semmit, csak ott van.
[link]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.