Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) xcds válasza FoxiestFox (#55598) üzenetére


xcds
őstag

Event fülecskénél nincs beállítva?

(#55602) Chaser válasza tamas.nick (#55600) üzenetére


Chaser
titán

Led épp nem feltétlen kell a működéshez. Ha foglalat+antennák megvan mennie kellene, csak mondjuk nem értem ha van benne előkészítés led-et mért hagyták ki:)

Van még igen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55603) audi100td válasza tamas.nick (#55600) üzenetére


audi100td
nagyúr

T420-on nincs erre már külön LED, a wifi LED-et használja a WWAN-hoz is. Kapd ki a billentyűzetet ha van 2db szabad antenna kábel a WWAN slot-nál akkor elő van készítve, ha nem, akkor sajnos nincs.

(#55604) tamas.nick válasza audi100td (#55603) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

A kettő antenna megvan, csak nálam a billentyűzet alatt fekszenek, ezért bizonytalanodtam el, mert más T420-asokban szépen oda van rakva hátulra: kep
Úgy tűnik T410-től kezdve nincs külön 3G LED, ami nem is baj, nem kell karácsonyfa :)

(#55605) FoxiestFox válasza Chaser (#55599) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De nincs. Hol lehet állítani? Energiagazdálkodás-aktuális séma (ez az rmclock féle)-speciális, és itt.. de nincs ilyesmi beadva neki.

(#55606) xcds válasza FoxiestFox (#55605) üzenetére


xcds
őstag

Ezek az energiasémák sose működnek rendesen. Pl van olyan, hogy a PM-ben beállítasz vmit, bezárod, amikor megnyitod megint vissza van állítva. Nekem pl most olyat csinál, hogy mindig max battery life-sémával indul a win. De ki mondta neki, azt nem tudom.

(#55607) Chaser válasza FoxiestFox (#55605) üzenetére


Chaser
titán

Winnél energia sémáknál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55608) FoxiestFox válasza Chaser (#55607) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ott néztem.

(#55609) Chaser válasza FoxiestFox (#55608) üzenetére


Chaser
titán

Használod a pwm sémákat is? Ezek együtt főleg rmclock mellett tudnak csúnyákat csinálni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55610) FoxiestFox válasza Chaser (#55609) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azok kikapcsolták magukat, ki vannak szürkítve.

(#55611) abcukistván


abcukistván
tag

Üdv,

X220-on maradhat az eredeti, recovery-s win, vagy jobb neki egy clean install?

Köszönöm!

(#55612) parkasz válasza xcds (#55597) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

p8600 proci ketyeg benne.
igazándiból az aejtettem, hogy minden proci máshogy viselkedik, de mondjuk meddig lehet biztonságosan lemenni és milyen lépésekben? :R

(#55613) xcds válasza parkasz (#55612) üzenetére


xcds
őstag

0,1,2,3 mehet sztem 0,875V-on, 4 legyen 0.975, az 5 meg legyen 1,025. Ha nem nyekken meg, a 4-5-öt lehet lentebb vinni. Baja nem lesz, max lefagy, aztán lehet kezdeni elölről.

(#55614) Chaser válasza FoxiestFox (#55610) üzenetére


Chaser
titán

Akkor passzolom.

parkasz: Cpu nagyon lebutítva sok tranzisztor. Azok nagyon lebutítva diódák. Spéci dióda a led. Működése igen egyszerű. Van egy nyitó feszültsége, ha azt eléri világít. Ha kevesebb feszt kap nem világít és nem is károsodik. Ha a számára megfelelő feszültségnél jóval többet kap kifüstöl:) Desktop cpu-kat ottani BIOS-ok miatt ki is lehet/letett nullázni amikor vérpistike nem tudta mit csinál. De alulfesznél nincs károsodás, és notebook cpu-t csak alulfeszelni lehet, azt is sw-esen. Legrosszabb esetben kapsz egy szép kövér BSOD-t. 1V-tal kezdheted, ha stabil jöhet 0.95V. P8600-ok általában 1V-on vígan elvannak max órajelen. Tesztelésnek mehet böngésző és a prime95 cpu torture mellette. A chrome elég gyorsan összeomlik ha instabil a cpu kis fesz miatt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55615) Pttypang


Pttypang
veterán

T43 déli híd hűtésmoddinggal kapcsolatban valakinek vannak gyakorlati tapasztalatai? :)
[A külföldi oldalakat én is megtaláltam :P ]
A legjobb megoldás érdekelne, hogy érdemes-e átvezetni a központi hűtéshez, amin a hőcsövek is vannak, vagy elég a picimaci foglalatra átvinni?

Everybody lies.

(#55616) FoxiestFox válasza parkasz (#55612) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nálam most így néz ki. Lehet menne még alacsonyabb feszeken, majd nyaggatom, ha ráérek.

(#55617) parkasz válasza FoxiestFox (#55616) üzenetére


parkasz
senior tag

Ezer köszönet a tanácsokért és a magyarázatért neked is és Chaser kollégának is :R

(#55618) SpeedR


SpeedR
őstag

Urak!
Vékony talpú trackpoint sapkát keresek, erre a billentyűzetre: [link]
Valakinek esetleg van ötlete, hogy honnan lehetne keríteni ilyet? Ebay-t néztem, de csak simát találtam.

(#55619) Dhampir válasza SpeedR (#55618) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen értelemben vékony talpú? Legfeljebb lefaragsz belőle, ha túl magas. :D

[ Szerkesztve ]

(#55620) SpeedR válasza Dhampir (#55619) üzenetére


SpeedR
őstag

A képen elég jól kivehető, hogy teljesen másmilyen pöcök való rá. Olyan kell rá, aminek a hátulján sokkal vékonyabb a luk, mert a hagyományos lötyög rajta. [link] vs [link]

[ Szerkesztve ]

(#55621) Dhampir válasza SpeedR (#55620) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezeken a nagyított képeken már tényleg jobban látható.

Valamelyik szervizben?

[ Szerkesztve ]

(#55622) btudos válasza SpeedR (#55618) üzenetére


btudos
veterán

Biztos eredeti az a billentyuzet? Volt mar par generacionyi TP a kezemben, de en ilyet meg nem lattam egyiknel sem.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#55623) SpeedR válasza btudos (#55622) üzenetére


SpeedR
őstag

Eredeti. Azt hiszem ALPS gyártmány. FRU: 42T3948 [link]

(#55624) gyurczy


gyurczy
őstag

Sziasztok!

Van egy X220-am, amit egy gyári dokkolóval használok. Az X220-on csak display port digitális kimenet van, szemben a dokkolóval, amin DVI is. Ha DVI kábellel csatlakoztatom a monitorom (Samsung 245T), akkor szemetes lesz a kép. A kábel korábban asztali gépen hibátlanul üzemelt, illetve a csere után azonnal előjött a jelenség. Mi okozhatja? Lehet ellenszer?

(#55625) Chaser válasza gyurczy (#55624) üzenetére


Chaser
titán

Pl másik kábellel érdemes lenne megpróbálni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55626) gyurczy válasza Chaser (#55625) üzenetére


gyurczy
őstag

Akkor is lehet az a ludas, ha az asztali gépnél nem okozott hibajelenséget?

(#55627) netseft


netseft
aktív tag

Üdv.

Adott egy T500, amelynél a palmresten a mikrofon aljzattól a touchpad alsó harmadáig van egy hajszálrepedés. Alig észrevehető, de nem szeretném, hogy tovább romoljon a helyzet. Mivel és hogyan lenne érdemes javítani? (Nem garanciális, a csere a legvégső megoldás, annyira nem nagy a baj.)

Előre is köszönöm a tippeket.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#55628) Tikakukac válasza netseft (#55627) üzenetére


Tikakukac
titán

Üvegszálas kencefixe esetleg hasonlóból ragacs van ilyen 2 komponenses cucc is. Kis dremeles faragás a másik oldalról nagyon finoman, hogy legyen hogy kötni és csákolom. X200 palmrestből 3-at toltam eddig hasonló módszerrel, beton mindegyik, kívülről nem látszik, csak az egyik, de ott rendesen anyagot is kellett pótolni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55629) metal01


metal01
őstag

Adott egy T61-es gép. 90w-os az adaptere. Eléggé durván melegszik, de működik rendesen. Mennyire normális ez a melegedés? Nem tehet kárt az adapter a gépben?

(#55630) netseft válasza Tikakukac (#55628) üzenetére


netseft
aktív tag

Konkrét anyag vagy termék javaslat van? A kencefice és a cucc eléggé tág fogalom, nem vagyok a témában otthon. Faragni miért kéne? Az a lényeg amit írtál, nehogy látszódjon és legyen stabil. Folyékony ragasztót ezért is nem próbálnék szívesen, mert félő átfolyik a résen a külső részre.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#55631) Zoll21


Zoll21
tag

Sziasztok, kellene egy kis segítség, mert az IBM Lenovo R60e laptopom nem tudom miért de nem akarja a cpu-szorzót megemelni 6-ról 11-re intel core solo T1400 procinál, win xp sp3 van fent, minden gyári állapotban akksi kivéve mi lehet a gond?

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#55632) Tikakukac válasza netseft (#55630) üzenetére


Tikakukac
titán

Millió meg egy van, egészen az autójavítók által használt üvegszálas kittől kezdve a sima 2 komponenses ragasztóig.

Nekem nem sikerült még átnyomnom a résen, szimplán kicsit tartani kell, míg taknyosodik és aztán el is engedheted, 1-2 perc.

A faragás azért kell, hogy legyen felület a kötéshez, különben sokat nem ér. Ha csak egy csöpp fogja az egészet az nem sok, ha van területe összefogni akkor magabiztosabb.

Próbálkozni kell, én is lassan kezdtem neki, ma meg már lökhárítót is tudok javítani, jók ezek a vackok :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55633) cildren


cildren
tag

Valaki használ T61-el USB-s hangkártyát? Adott egy Behringer UCA222 és akár melyik portban dugom(dokkolón vagy a gépen) folyton van egy monoton kb 20kHz körüli sípolása az integrált hangkártyának, lehet e ezzel valamit kezdeni? sajnos kéne használnom a beépített és a külső hangkártyát is egyszerre. Mármint nem a gép sípol hanem a fejhallgatóban/hangszórón lehet hallani.

[ Szerkesztve ]

(#55634) soldi3r válasza Zoll21 (#55631) üzenetére


soldi3r
veterán

pl pattex psa, de ez csak pelda, van meg vagy 6 fele a muhelyben
nem kell marni vagy gravirozni, eleg ha csiszolovaszonnal rendesen megcsiszolod elotte

E30 (oo=[][]=oo)

(#55635) franc0 válasza netseft (#55630) üzenetére


franc0
őstag

Jaj ne viccelj mar... A cuccok ara plusz egy oranyi berbol kijon ket palmrest...
Hasznald amig lehet aztan csere.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#55636) Pttypang válasza franc0 (#55635) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha még megelőzhetó a baj, akkor inkább fixelheti otthon, akkor megkíméli magát a rendelgetéstől, meg hasonlók.

Everybody lies.

(#55637) soldi3r válasza franc0 (#55635) üzenetére


soldi3r
veterán

az a baj, hogy az ugy palmrestek eleg silany anyagminoseguek

E30 (oo=[][]=oo)

(#55638) donjohnson válasza metal01 (#55629) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem normális, mert nálam is melegszik rendesen a 90 wattos adapter. úgy 40-50 fok között lehet. t400-nál írta is az aida64 a "tápegység" hőmérsékletét, de t410-nél már nem látom.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#55639) tototos válasza xcds (#55613) üzenetére


tototos
őstag

Ilyen értékekre nekem a p8600 sajnos kékhalállal vagy fagyással meghal :(
Ez a leírás jó a t400-ra?

(#55640) xcds válasza tototos (#55639) üzenetére


xcds
őstag

Hát akkor próbáld kicsit magasabbal. :) Jó ez a leírás, de eszerint is úgy kell csinálni, hogy kékhalálig csökkenteni, majd egyel fentebb. Csak próbáltam megspórolni néhány 10 újraindítást.:D Van itt egy p8600-s t500, épp ma feszeltem alul, mindjárt megnézem, mik a pontos feszültségek.

Na. 0,1,2,3-nál 0,875V, 4-nél 0,975V. az 5. (IDA) ki van kapcsolva. Ha az IDA-t is be akarod pipálni, ott állíts magasabb feszt.

[ Szerkesztve ]

(#55641) Tikakukac válasza tototos (#55639) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs 2 egyforma proci. Van nálam olyan x200s lap amit nem lehet tökig lefeszelni mindenhol, pedig azt hittem sl9300-nál ez sima. Addig pakolgasd, míg minden egyes szorzóval bírja fagyi nélkül. Max 1 óra munka, SSD-vel gyorsabb a fagyik miatti resizés is ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55642) Tim82 válasza Zoll21 (#55631) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tedd be az akksit.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55643) parkasz válasza FoxiestFox (#55616) üzenetére


parkasz
senior tag

Na kérem. alakul a dolog, de az IDA nem jelenik meg. hogy tudom aktiválni?
bios-ban kell matatnom ugye? az intel speedsteppet kell kilőnöm? :R
ja és 0.9250v nél miért nem enged isebb értéket beállítanom?
Valami júzer error lesz itt kérem :B ;]

[ Szerkesztve ]

(#55644) Zoll21 válasza Tim82 (#55642) üzenetére


Zoll21
tag

és hogy tudnám megoldani aksi nélkül mert nem akarom tönkretenni, mert még bír 2és fél órát, de így tönkremegy ha mindig fel van téve

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#55645) metal01 válasza donjohnson (#55638) üzenetére


metal01
őstag

Konkrétan már kellemetlenül forró tud lenni. A T400-as gépemnél teljesen normális, szinte csak langyos. Ezért nem értem, hogy a T61-nél miért forrong...

(#55646) soldi3r válasza Zoll21 (#55644) üzenetére


soldi3r
veterán

akku nelkul nem fog menni, mindennek jobb, ha benn van es a pm kezeli a toltest

(#55645) metal01, egyik este az x230 65w-osat alig tudtam megfogni

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#55647) xcds válasza parkasz (#55643) üzenetére


xcds
őstag

A processzor beállításoknál bepipáltad, hogy mobil proci? :) Ill az IDA-t is ott lehet engedélyezni. (advanced CPU settings)

(#55648) Crytec210 : nekem 20 %-nál kezdi tölteni 80-ig.

[ Szerkesztve ]

(#55648) Pttypang válasza soldi3r (#55646) üzenetére


Pttypang
veterán

Ti milyen beállításokkal szoktátok tölteni? 80%-ig hagyja lemerülni, vagy 40-ig? Valamikor már írta valaki, csak elfelejtettem :B

Everybody lies.

(#55649) soldi3r válasza Pttypang (#55648) üzenetére


soldi3r
veterán

megneztem neked pontosan
40/80 -on hasznalom az x230-at es 40/90 -en az x200-at, ne kerdezd miert a kulonbseg, egyszer igy allitottam be, azota igy maradt

E30 (oo=[][]=oo)

(#55650) parkasz válasza xcds (#55647) üzenetére


parkasz
senior tag

Hát ez az mobilnak van beállítva, de nem aktív:

Az eist bekavarhat? :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.