Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53032) jattila48


jattila48
aktív tag

Seagate ST2000DM001-1CH164 merevlmezem lassan, de biztosan haldoklik. Most 70%-ra írja a harddisk sentinel az egészségi állapotát, 8 hibás/gyenge szektorral 6781 uncerroctable error-ral (smart 187). A merevlemez lagalább 5 éves, de a haldoklást akkor kezdte, amikor 2 éve kapott társnak egy Samsung 850 pro SSD-t. Addig 100%-os volt. Gondoltam, hogy valamiért nem szeretik egymást, de nem tulajdonítottam jelentőséget neki, mert egyébként semmi rendellenességet nem tapasztaltam (és most sem) a mindennapi használat során. Ráadásul a Windows naplóba controller error bejegyzések kerültek, amiből arra következtettem, hogy nem is a merevlemez, hanem az alaplap hibás. Most azonban kicsréltem az alaplapot, processzort, memóriát, de továbbra is jönnek az uncorrectable error hibák, csak most a naplóban disk error hibabejegyzéssel. Pedig pár napig úgy tűnt, hogy alaplapcsere megoldotta a dolgot, de sajnos nem. Szerintetek lehet köze a Samsung SSD-nek a merevlemez hibájához?
Tudom, hogy itt offtopic, de milyen megbízható 2-3 TB lemezt ajánlanátok helyette? A fentiek ellenére általában jobb a tapasztlatom a Seagate-ekkel, mint a WD-kel, mást meg úgysem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.