Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73101) LazacX


LazacX
tag

Némi gondolkodás után vettem egy doboz Karcher CarpetPro takarítószert. Az tény, hogy meggyőző a 3 gyerek által végtelenségig leharcolt ebédlőszékek tisztasága, de a szer ára is meggyőző volt. Kérdésem hogy az árban benne van-e a márkanév is, azaz jó minőségben van-e árban barátságosabb alternatíva, vagy a jó kárpittisztítók ennyibe kerülnek?

(#73102) Zoona válasza pit stop (#73100) üzenetére


Zoona
aktív tag

Wow, az mégjobb lenne, hol talàltad a kupont?;)

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#73103) nosedive válasza Zoona (#73102) üzenetére


nosedive
csendes tag

Esetleg ez? https://www.electrolux.hu/lokalis/promociok/sustainability-month/

(#73104) arcsin válasza contaxg (#73077) üzenetére


arcsin
senior tag

Amúgy a szárnyaló forint mellett is még mindig meg tudja élrni kimenni az osztrak mediamarktba. Az artisan (ami a classicnal jobb ha jól tudom) 170 ezer Ft. ugyanez idehaza 200 felett van. Kint mindig is eggyel jobb kategóriás gépet lehetett kapni mint itthon. Ha azt mondom, hogy regiojettel 6-7ezer az odavissza Bécs vonatjegy, siman megéri. + info: Media marktos garit ha külföldi, lehet idehaza érvényesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#73105) Nagya21 válasza vigfer90 (#73095) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha mindenképp egybegép kell akkor csakis olyat, ami hőszivattyús kivitelü.
Eluxnak is van olyan 360 körül.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#73106) Zoona válasza nosedive (#73103) üzenetére


Zoona
aktív tag

Köszi, ahogy nézem ez sütőre, mosogatóg3pre van de sütő is kell ugyis, ez jó tipp:)

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#73107) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

A Candy szárítógépek mennyire ajánlottak, ha igen melyik? [link]

Vagy Navon? [link]

[ Szerkesztve ]

(#73108) nosedive válasza Zoona (#73106) üzenetére


nosedive
csendes tag

+hűtő, mosógép, szárítógép, kombi mosó-szárító. Viszont csak meghatározott típusokra.

(#73109) Zoona válasza nosedive (#73108) üzenetére


Zoona
aktív tag

Igen, telefonon annyira nem tűnt fel de nagyobb monitoron már kiverte a szemem - köszönöm. Így viszont a PerfectCare 900 Szárítógép Hőszivattyús szárítógép | Electrolux is megfontolandó mert nem sokkal drágább mint amiket néztem a 8-as szériából és ingyen szállítás + garancia :S

Mennyire igaz a több funkció több meghibásodás elv?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#73110) LazacX válasza gyulazsolti (#73107) üzenetére


LazacX
tag

Óriási tapasztalat nincs vele, pont egy éve használok egy Candy CSO4 H7A2DE-S gépet, hiba nincs vele. Minden elvárt funkciója jól működik. Ami nem tetszik: nem lehet kizárólag, vagy nagy mennyiségű apró ruhát (zoknikat) szárítani benne, mert ráfekteti a szöszgyűjtőre.

(#73111) nosedive válasza Zoona (#73109) üzenetére


nosedive
csendes tag

Kombigép témában tudok nyilatkozni és elég elfogult véleményem van, ezért nem biztos, hogy pont erre kell hallgatnod. Tavaly nyáron vásároltunk alsó-középkategóriás Elux kombi gépet. A tapasztalataimat már megosztottam itt a topikban. Röviden összefoglalva több tényező miatt sem vagyunk megelégedve vele: a kezelőpanel feliratai lekoptak; a maradékidő számítása elfogadhatatlanul sokat hibázik - a valóságban 5 perc eltelik, a kijelzőn 1 perccel csökken a visszalévő idő; és egy év alatt a szárítóteljesítménye egyenlő lett a nullával. Annyi fejlemény volt ebben a témában, hogy járt nálunk szerelő, garanciában cserélte a légcsatornát. Amikor szétszedte a gépet azt hittem rosszul látok, mindenhol összeállt ruhaszösz, a mosószer maradványok pedig vékony takonyrétegként beterítettek minden alkatrészt és szenzort. Nem gondolom, hogy ez normál használat mellett üzemszerű lenne, sokkal inkább konstrukciós hiba. A kezelőpanel cseréje szintén garanciális tétel lesz, de az egy külön alkalom.

Egyrészt, persze, jó az 5 év garancia, mert ha bármi elromlik, akkor javítják, cserélik. De azt is érdemes szem előtt tartani, hogy ez nem kevés szervezéssel, utánajárással, esetleg szabadnap felhasználással jár, illetve ha nem tudják a helyszínen javítani, akkor vagy intézel magadnak csere gépet, vagy gép nélkül maradsz. Én tuti nem vennék újra Electrolux-AEG gépet, mert, ahogy látom az értékeléseket, nem csak számomra elkeserítő a színvonal amit nyújtanak és a felső kategóriás készülékeikkel kapcsolatban is akad elégedetlen értékelés szép számmal.

[ Szerkesztve ]

(#73112) OPiiPO válasza nosedive (#73111) üzenetére


OPiiPO
addikt

Én szoktam ajánlani Electrolux-AEG gépeket, évek óta megelégedéssel használjuk őket, mondjuk a kínálat felső részéből szoktunk választani. Lehúzós értékelést meg mindegyik márkára találni, Miele sem kivétel ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73113) pit stop válasza nosedive (#73111) üzenetére


pit stop
addikt

Lehet a többi is ilyen csak azt még nem láttad :))
Viccet félre téve nekem mosógép szerelő azt mondta, hogy azt vegyem amire sok gari van (egyik se tartós és egyik se szerelhető jól, kivéve talán Miele). Lehet kellemetlen szerviz miatt időpontot találni (ho világában kevésbé nehéz szerintem), de azért csak jobb, hogy megcsinálják amúgy ingyen, mint hogy venni kéne egy új gépet.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#73114) hunaqua


hunaqua
addikt

Sok Electrolux gépünk van,hiba nélkül évek óta. Kivétel ez alól egy mosogatógép .Azzal rengeteg gond volt,minden évben volt valami javítás rajta. Most fél éve van egy új,az jelenleg jó. Amik nagyon régóta vannak több helyen a családban és hiba nélkül teljesítenek azok a következők:
Samsung hűtők
Samsung mikrók
LG mosógépek
Electrolux sütő
Electrolux fözőlap

A családban lévő Electrolux mosogatógépek is rendben vannak,csak a mienk volt egy sz@r.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#73115) pjen válasza BBéci (#72951) üzenetére


pjen
félisten

73113 hsz t. Érdemes elolvasnod. :)

(#73116) LazacX válasza pit stop (#73113) üzenetére


LazacX
tag

Nekem is ugyanezt mondta. :) Én Bosch mosogatógéppel szívtam. 14 hónaposan elkorhadtak a vezetékek belül és zárlatos lett. Szerencsére az orrom előtt, gyors lekapcsolás, lehetett javítani. Majd behalt 3 évesen a motor, és az elektronikai vezérlő is egyszerre, kuka. A szerelő a belső anyagminőség láttán azért elhűlt. Az Electrolux mosógép se volt sokkal jobb sorsú. Most megpróbálkozom a lenézett másodvonalas márkákkal, Amica(tűzhely), Candy(szárító), Beko,(mosogató) egyelőre már jobbak.

(#73117) hunaqua válasza LazacX (#73116) üzenetére


hunaqua
addikt

..na pont ilyen volt a mi Electrolux mosogatógépünk

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#73118) Zoona válasza LazacX (#73116) üzenetére


Zoona
aktív tag

Valószínűleg túl fiatal vagyok és jóhiszemű, de néha màr ott tartok, hogy inkàbb nem veszek semmit:D pedig első saját lakàs berendezés és hàlistennek nem a legeslegolcsobb gépekre lenne keret, hanem egy normàlis középre, de annak sincs sok értelme.

Mert ott tartunk, hogy meg kell venni a kb legolcsóbb gépet a lehető legtöbb garival bízni abban, hogy kibírja 5 évig, aztàn ha tönkremegy azutàn egy nappal akkor nem kell sajnàlkozni.

Hulladéktermelés vilàga vagyunk.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#73119) Gömbike válasza hunaqua (#73117) üzenetére


Gömbike
senior tag

Viszont itt egy ellenpélda.

Elux esf 66030x mosogatógépünk 2008. Febr. óta hibátla, naponta- kétnaponta üzemel.

Bár akkor sem volt olcsó, akkor 127 ezer volt, ami mai áron simán a duplája lehet.

Az AEG (elux) mosógépünk 2011 janu 11-óta hibátlanul dolgozik. Akkor 135 volt. ( 74850a)

Az elux erb 3445 hűtőnket 16 évesen csak azért adtuk el, mert nyilvánvaló okok miatt gazdaságosabbat vettünk.

Az elux porszívóink évek óta tünetmentesek.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#73120) hunaqua válasza Gömbike (#73119) üzenetére


hunaqua
addikt

Persze,a szüleimnél és a testvéreméknél szabadon álló gépek vannak "száz" éve. Hibátlanul működnek.A tesóm már alig várja,hogy menjen már tönkre,mert venne egy modernebb,gazdaságosabb gépet. A miénk meg egy igazi fostalicska volt. Most is azt vettünk helyette mert a zasszony szereti ezt a márkát.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#73121) LazacX válasza Zoona (#73118) üzenetére


LazacX
tag

Igen, a fogyasztói társadalom miatt szándékosan van így. Van egy drága rétegmárka, ami kivétel, meg az ipari horror árú gépek, a többinél meg mindegy melyiket vesszük.

(#73122) falabu88


falabu88
aktív tag

Sziasztok! Most hoztam el az MM-ből egy Gorenje DE71 típusú hőszivattyús szárítógépet. Kiállítási darab, 2 oldalt alul minimális horpadás, 134000ft 177ezer helyett (plusz vettem +3 év garit az itt olvasottak alapján 16ezerért). A szólólapos Bosch-ért indultam, de arukereso.hu-n elég jó értékelések voltak erre, illetve az a biztosítással 210 körül lett volna mínusz a visszatérítés, remélem jól döntöttem. :)
Szintén Gorenje kondenzációs szárítót vált (5-6 év körüli, outletből vásárolt, baja nem volt soha, csak az asszony nem használja ruhákhoz mert "összemegy a ruha benne", viszont iszonyat pára van a teregetés miatt, 70-80% páratartalom a lakásban, úgyhogy mindenképp szárítógépet kell használni, mert penészedünk rendesen.. )

Kérdés: a régi gépben alul is volt egy szűrő a képen látható helyen. Ez így rendben van, vagy hiányzik a szűrő alul?

[kép]

Ismeri egyébként valaki a típust, van tapasztalat vele? Takarítás, ilyesmi amire figyelni kell? Keresőben nem találtam róla semmit sajnos.

(#73123) Zoona válasza falabu88 (#73122) üzenetére


Zoona
aktív tag

Alkudtad az árat vagy ennyiért volt kirakva? Mi tavasszal egy 230ezres aeg fagyasztószekrényt akartunk venni, több golyónagysàgú horpadás az elején, eléggé feltünő volt és 10ezer ft ot akartak engedni, még majdnem nekünkestek, hogy többet akartunk alkudni, mitképzelünk.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#73124) #32277248 válasza falabu88 (#73122) üzenetére


#32277248
törölt tag

Nem hiányzik, ennek az ajtóban van a szűrője, meg a hőcserélő előtt egy. Az ajtóban lévőt érdemes minden szárítás után tisztítani, az alsó hőcserélő előtt lévőt meg 4-5 szárításonként. Amúgy jó az ár, remélem beválik majd. :R

[ Szerkesztve ]

(#73125) falabu88 válasza Zoona (#73123) üzenetére


falabu88
aktív tag

Ennyiért volt kint, mellé írva, hogy ajánlott fogyasztói ár 200ezer.Ránéztem az árakra neten, náluk is 177ezer az új. Pár hónapja még 140 körül lehetett kapni, de azóta már nem annyi az euró árfolyam mint volt :)

(#73126) falabu88 válasza #32277248 (#73124) üzenetére


falabu88
aktív tag

Pedig az előző Gorenje alapján azt hittem valami nem oké, annak is hasonló az ajtó, csak ott ki is vehető a szűrő belőle, könnyebb takarítani. És ettől függetlenül van egy szűrő alul is, ahol ennek nincs..

(#73127) #32277248 válasza falabu88 (#73126) üzenetére


#32277248
törölt tag

Lehet itt más a légáramlás iránya, más indokot nem tudok elképzelni, esetleg tervezett elavulás... :D

(#73128) falabu88 válasza #32277248 (#73127) üzenetére


falabu88
aktív tag

[kép] ilyen az előző, ezért lepett meg, hogy ennél nincs semmi ott.

(#73129) #32277248 válasza falabu88 (#73128) üzenetére


#32277248
törölt tag

Ide nem kell, ha bele is esik valami azt a hőcserélő előtt lévő szivacs/tálca úgyis felfogja.

(#73130) Nagya21 válasza falabu88 (#73128) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
sztem ez a szürő a ruhaszösz ellen c@rt se ér.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#73131) falabu88 válasza Nagya21 (#73130) üzenetére


falabu88
aktív tag

Nyilván ez már a sűrűbb szűrő alatt található az ajtóban. Azért volt hogy ezen is volt cucc szárítás után.. :)

Még egy kérdés MM biztosítással kapcsolatban. Átolvastam a papírokat amiket kaptam. Ugye 144ezer volt a gép, ami jogszabály szerint 2 év gari, a garanciapapíron ez is szerepel. Viszont a bizosítás papírján 3 év gyári gari szerepel, és az ezt követő 2 évre a biztosítás. Ez így rendben van?
Az értékesítővel 5 évet beszéltünk, mondta is, hogy többet nem lehet kötni.

[kép] [kép]

(#73132) Sinkapeter válasza falabu88 (#73131) üzenetére


Sinkapeter
tag

A Gorenje a honlap szerint három évet ad a nagygépekre [link] . A MM nem mindig kezeli jól a gyári plusz garanciát, mi fordítva jártunk, mert öt év volt a gyári, de megkötötték nyugodtan a biztosítást a kettő utáni plusz három évre. Nálad legalább az értékesítő képben volt.

(#73133) gyulazsolti válasza LazacX (#73110) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Köszönöm.

(#73134) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Megjött a Bosch száritónk.

Lehetséges az, hogy bekapcsolás előtt csak a dobbol ki kell vennem a dolgokat (leirások), és tulajdonképpen ennyi? Azt hittem van valami döbrögzitő, egyéb csavarok, de a leirás, és a szállitók által elmondottak alapján sincsen semmi. Viszont kézzel nem tudom mozgatni a dobot, ezért vacilálok picit, hogy be merjem-e kapcsolni.

(#73135) iceQ! válasza laci06 (#73134) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekünk nem volt ilyen benne. Egy cső lesz hátra a kondenzvíz elvezetésre és gyakorlatilag ennyi. Meglehet mozdítani a dobot, de nem egy mosógép, jóval nehezebb.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#73136) Corsa02 válasza laci06 (#73134) üzenetére


Corsa02
őstag

Nekünk is 2 napja jött meg, nem volt benne semmi a leírás és a csövön kívül.

The Truth Is Out There --->

(#73137) LazacX válasza gyulazsolti (#73133) üzenetére


LazacX
tag

Azt még hozzáteszem, hogy az első szárítónk. Amit elvártunk előzetesen, azt tudja. Viszont fogalmam sincs, mit tudnak a 2-3 szoros árú gépek. A tartósságot, megbízhatóságot meg majd eldönti az idő, ahhoz még fiatal. Egyébként fürdőszoba szűke miatt keskeny szárítót kerestünk, azokból meg túl nagy választék nincs. Ha már Candy-ről kérdeztél: Van egy kisebb 15 éves Candy kombihűtőnk. 13 évig ment napi szinten, utána már csak alkalmai másodhűtőként. A szigetelés már kissé kezd deformálódni, de megy ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#73138) laci06 válasza iceQ! (#73135) üzenetére


laci06
senior tag

Valóban meg lehet, csak teljesen más érzés. :) Köszi a választ!

(#73139) malor


malor
aktív tag

Nagyon csendes és finom ajtó nyitás/zárás, nagyon halk működés és kikapcsolható hangjelzés elvárásokkal létezik itthon szabadonálló mikró? Tippeket, tapasztalatokat előre is köszönöm :R

(#73140) iceQ! válasza laci06 (#73138) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem is fura volt, hogy ez ilyen?! Aztán rájöttem, hogy igen. Mintha szorulna, de amúgy nem. :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#73141) BBéci


BBéci
titán

Aki találkozott olyan mikróval, aminek bal oldalról nyílik az ajtaja, az árulja el a típusát!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73142) gyulazsolti válasza LazacX (#73137) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Igazság szerint a szöszgyűjtés is érdekel, mennyire szedi össze, mert van egy macska, a gyerek meg ölelgeti.
Nekünk ~25 éves Samsung kombi hűtőnk van, még rohadás sincs rajta. Egyszer kellett szabályzót cserélni rajta kb. 6 éve.
Telefon kivételével, én Samsung párti vagyok, csak azok a készülékek árban nekem már sok. Azért kérdeztem a Candyt mert az még elérhető 140-150e Ft-ig.

(#73143) #32277248 válasza BBéci (#73141) üzenetére


#32277248
törölt tag

Nem létezik olyan, legfeljebb lefelé nyíló ajtóval.

(#73144) BBéci válasza #32277248 (#73143) üzenetére


BBéci
titán

Még én sem láttam olyat, de arra van szükségünk, irtó macerás a jobbról nyíló ajtót kezelni, mivel a pult jobb szélén van, 10 centire mellette a hűtőszekrény. Lefelé nyílóval régóta szemezgetek, de azzal elvész a lehetőség, hogy meleg edényt a készülék elé, a pultra tehessem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73145) #32277248 válasza BBéci (#73144) üzenetére


#32277248
törölt tag

Mégis van olyan, sőt ez mindkét oldalról nyitható. :Y [link] Csak nem volt rá igény és leálltak a gyártásával. Kár érte.

A lefelé nyíló ajtó úgy is marad, arra rá tudod rakni a meleg edényt, jobb híján.

(#73146) #48613632 válasza BBéci (#73144) üzenetére


#48613632
törölt tag

Beépíthető van, ha ez játszik, de ez is fehér holló, én azt hiszem.

Hasonlóképpen jártam, mikor fejhallgatót kerestem, jobb oldali vezetékeléssel, a számítógépemhez, ami értelemszerűen jobbra helyezkedik el tőlem, hiszen a ház bal oldala ablakozott. Így maradtam a vezeték nélkülinél.

[ Szerkesztve ]

(#73147) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Mosogatógépet keresek. A kevésbé ismert háztartási gép márkák közül melyik javasolt, vagy kerülendő?
Navon, Amica, Candy, Heinner, Vivax, Tesla, Midea, Hisense?
A Toshiba és Sharp sem a legelterjedtebb mostanában.
Ezek alulról súrolják a 100000-et.

Vagy inkább egy legegyszerűbb Beko, Gorenje, Whirlpool, Bosch, Electrolux közül érdemes választani?

(#73148) BBéci válasza #32277248 (#73145) üzenetére


BBéci
titán

Nem biztos, hogy a lenyíló ajtó kap annyi alátámasztást, hogy elbírjon egy nehezebb edényt. A zsanérjait nem akarnám terhelni.

#73146pitepeti71
Nem játszik, köszi! Főleg nem 350000 forintért.
Szerintem tök mindegy, melyik oldalhoz csatlakozik a kábel. Sőt, gyakoribb az Y-os, tehát mindkettőbe megy vezeték. A vezeték nélküli sosem lesz olyan hangminőségű, mint a madzagos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73149) #48613632 válasza BBéci (#73148) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igazán nincs mit.
Ami a fejest illeti, géphez kellett, játszani, semmi komolyra ne gondolj. A jobb oldal azért lett volna érdekes, hogy egyrészt ne menjen előttem, az asztalon, a billzeten, egyebeken keresztül a vezeték, másrészt ne is kelljen toldozni-foltozni.

(#73150) BBéci válasza #48613632 (#73149) üzenetére


BBéci
titán

Általában annyira hosszú a kábel, hogy kétszer körbe lehet tekerni a laptop/monitor körül, emiatt sem lehet gond az ellentétes oldali csatlakozás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.