Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) z123456z válasza pjen (#66300) üzenetére


z123456z
őstag

Gondoltam. Köszi.

(#66302) Digitalpimp válasza #48613632 (#66268) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Bocs, de nem követelőztem, csak megjegyeztem. Ott aztán fényezhetnétek egymásnak nyugodtan. ;]

Ribarszki 66269: Attól, hogy offban van, még beleolvasok, mert akkor nem tudom, hogy mi került offba. Csak már tényleg annyira unalmas, hogy ugyanazt írjátok le századszorra is.

pjen 66271: Ez nem legnépszerűbb dolog, csak pár ember becsípődése. Gondolom a Sencorból azért többen vettek.

Koxx ?: Na hányan jöttök még 10 dekára? :))

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#66303) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Tanács, segítség kéne.
Négy éves elöltöltős LG mosógépem két napja elindult a fürdőszobában.Kevés ruha, vagy sok ruha, mindegy, kószál..
A négy év alatt hibátlanul tette a dolgát, kb két naponta ment.
Kérdésem az lenne, hogy ez milyen hibára utalhat, illetve javíthatóak-e ezek gazdaságosan?

Segítségeteket, tapasztalatotokat előre is köszönöm szépen!

(#66304) pjen válasza balazs1956 (#66303) üzenetére


pjen
félisten

Lengéscsillapító, szerintem. Nem vagyok szerelő, csak tipp.

(#66305) AndrewTdi válasza koxx (#66297) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nem akartam elmenni 100K-ig. Valahol 60-70 körül szántam rá :F

(#66306) koxx válasza AndrewTdi (#66305) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor C2, de az nem biztos, hogy jó lesz kutyaszőrhöz is.

(#66307) pjen válasza AndrewTdi (#66305) üzenetére


pjen
félisten

Eluxot nézzél.

(#66308) Gömbike válasza pjen (#66304) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez a Te géped [link] . Állatszőrt is kivėgez.

Bár én két cica mellett ezzel [link] teljesen elégedett vagyok már 5. éve.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#66309) Gömbike válasza Gömbike (#66308) üzenetére


Gömbike
senior tag

Bocsi pjen, nem Neked szántam :W

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#66310) pjen válasza Gömbike (#66308) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nem pont ez van, hanem az ultra silencer.Két hosszú hajú hölgy van, a hajat felszedi.Állatok csak diszhalak vannak.nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#66311) RetepNyaraB válasza BrandonXXV (#66286) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én nagyon elégedett vagyok a V10 alsó fokozatával is. Motoros fejjel szőnyeget is remekül viszi. Inkább üvegszilánk+kárpit, ami nagyobb izmot igényel (nekem).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#66312) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki olyan hőszivattyús szárítógépet ajánlani aminek könnyű takarítani a kondenzátorát és a szűrőjét?
A jelenlegi szivacsos megoldás nagyon rossz, ilyet nem akarok többet, ráadásul a kondenz egység is nehezen hozzáférhető porszívózáshoz.
8kg kapacitású kellene 150e Ft körül.

(#66313) pjen válasza CragON (#66312) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy elux van,EW8H375S. Nincs benne szivacs csak egy kivehető szűrő ami könnyen tisztítható és pórszívózni is könnyű, sajnos csak 7 kilós. Valami hasonlót keress csak nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

(#66314) z123456z válasza CragON (#66312) üzenetére


z123456z
őstag

Nekem sima kondenzációs van, de ahogy olvasgattam, hőszivattyúsnál egyiknél sem férsz hozzá könnyedén a kondenzációs egységhez. A hagyományosnál kivehető és mosható az egész egység.

(#66315) #48613632 válasza CragON (#66312) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az Indesit inverteres szárítói ilyenek. Nekünk ez a modell van, ami Magyaroroszágon is kapható, kissé eltérő tipusazonosítóval.
Itt írtam a szűrő tisztításáról még a nyáron, de ha most lőnék egy fotót, az pont ugyanígy nézne ki.
2db kivehető és ez által könnyen tisztítható szűrőbetétről van szó. A radiátor elemhez is könnyű hozzáférni.
Ha szeretnéd, írhatok róla bővebben is.

(#66316) salapp


salapp
addikt

Van egy Candy Grand Evo 8 kg kondenzációs szárítógépünk. Közel tíz éve 0% THM-ben volt egy Samsung mosógép és megláttuk ezt, szintén 0% THM-ben, ráadásul mindkettőre 5 év kiterjesztett gari volt. Hát megvettük. Idén egyre nehezebben indult el a szárítógép dobja, minden villogós hiba jött néha. Emlékeztem, hogy futólag megismertem egy szimpi szerelőt és elmentettem a számát. Ő telefonban azt mondta, hogy Candy-t alapvetően nem szerel, mert azt szereljék, akik megtervezték, de az elmondásom alapján ő is kondi cserére tippelt. Eljött, kicserélte a kondit, megy a gép mint az első napon. Mondta, szerelhetőségben a Candy borzasztó, mert a tetejét és az elejét is le kell szedni, hogy hozzáférjen a kondihoz. Más nyűgjéhez meg inkább hozzá se akar nyúlni, ha van.
Kérdeztem, ha vennénk új gépet, milyet javasol. Erre nagyon határozottan azt mondta, hogy ha nem akarunk szívni vele, akkor hőszivattyúsat inkább ne, a tisztíthatósága miatt.
Lenti szomszédainknak talán Gorenje hőszivattyús szárítójuk van, és emlékszem, hogy mutatta, elég gyakran ki kell vonszolnia az udvarra és kislagolni belőle a szöszöket.
De jó, hogy nem kell egyelőre új gépet néznem, az árak az egekben, a minőség a béka segge alatt, úgy általánosságban a konzumer gépeknél.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#66317) daver88 válasza salapp (#66316) üzenetére


daver88
aktív tag

Az új, 2021-es Candy szárítók legtöbb típusához már hátulról is hozzá lehet férni, nem kell szétszedni az egészet. :)

(#66318) CragON válasza #48613632 (#66315) üzenetére


CragON
aktív tag

Köszi a válaszokat!

Az Indesit-nek a dobban lévő szűrője "dupla szűrős"? Értem ez alatt, hogy nem egy, hanem két részből áll a kihajtható szűrő.

#66313 pjen
Amit írtál típust, úgy látom, hogy lent a radiátor elemnél nincs is szűrő.

A válaszaitok és a keresgélésem alapján ezek vannak versenyben, nem tudom melyik lenne a legjobb választás.

Indesit YT M11 83K RX
Electrolux EW8H357S
Samsung DV70TA000AE/LE

(#66319) Fleto93 válasza #48613632 (#66315) üzenetére


Fleto93
tag

Szia!

A magyar oldalon véletlenül sem kerül szóba: csatlakoztatható lefolyóhoz?

(#66320) #48613632 válasza CragON (#66318) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, illetve mindkét szűrője kihajthatós. Ezek így együtt elég hatékonyak.
Én a radiátor elemet is mindig kiporszívózom, noha voltaképp szinte szükségtelen, mivel az egész elem jobb alsó sarkában szokott egy ujbeggyel kicsippenthető pici szöszdarab felgyülemleni. (Ott illeszkedik a légcsatorna az alsó szűrőbetéthez)

Ha ez mellett a gép mellett döntesz, akkor biztosan nem lesz gondod a hőcserélőre. Mármint az esemény utáni tisztítást kivéve. Ez mindennel együtt úgy 5 percet vesz igénybe.
Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy közvetlenül a szárítás után, a hőcserélő eleme kissé nedves, így ezzel szoktam várni pár napot.

Fleto93
Na ennek utána nézek. Emlékezetem szerint igen, de én is tartályból ürítem, a tisztítási ceremónia alkalmával.
Még ma kiballagok, megnézem, és pontosítok.

[ Szerkesztve ]

(#66321) AndrewTdi válasza Gömbike (#66308) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ugyanez van Nekem is azt hiszem. A páromhoz kellene valami a kutyához, de ha azt mondjátok ez az elux jó lesz a kutyaszőrös helyre, akkor teszünk egy próbát.

(#66322) CragON válasza #48613632 (#66320) üzenetére


CragON
aktív tag

Ez jó hír, mert nem tudtam ezt megnézni sehol. Egy kép van a használatiban de ott olyan mintha nem dupla lenne.

(#66323) pjen válasza CragON (#66322) üzenetére


pjen
félisten

Ilyen az enyém is, öt perc kitisztítani.

(#66324) CragON válasza pjen (#66323) üzenetére


CragON
aktív tag

Ami nekem most van az is olyan ami a képen van, de az régebbi típusú whirlpool (borzalom) és a mostaniakban már dupla "betét" van, tehát ami a képen van abba van még egy kisebb szűrő is.

[ Szerkesztve ]

(#66325) pjen válasza CragON (#66324) üzenetére


pjen
félisten

Ebben nincs semmi belül, szétnyitod leyöpröd a szöszt és passz.

(#66326) CragON válasza pjen (#66325) üzenetére


CragON
aktív tag

A sok nyitogatástól nem törik szét a hajló részen a műanyag?
A whirlpool-nál a két szélénél eltört és ott átengedi a szöszt. Ezért gondolom, hogy talán jobbak azok amiknél van plusz szűrő.

[ Szerkesztve ]

(#66327) Fleto93 válasza #48613632 (#66320) üzenetére


Fleto93
tag

Előre is köszi!

(#66328) Fifi válasza CragON (#66312) üzenetére


Fifi
őstag

Nekünk Bosch WTR85V00BY van, igaz ez is csak 7kg-os, de a pihefogó az dupla:

(#66329) Flowtation válasza CragON (#66326) üzenetére


Flowtation
őstag

Nekünk Beko van, szintén ilyen szétnyitós műanyag, semmi baja, pedig még a gyerekek is tisztítják.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#66330) pjen válasza CragON (#66326) üzenetére


pjen
félisten

Nem hajlik 2 zsanéron fordul. 2 éves, de még hibátlan.Egyébként, ha eltörik veszek másikat, nem hiszem,hogy akkora vagyon.

(#66331) #48613632 válasza CragON (#66322) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na jó, akkor nem világos, pontosan mire gondolsz.

Ami képet linkeltél, az a felső szűrő, és a jobb oldali rajzon látszik, hogy kettényitható, így tehát dupla.

Ezen felül van egy alsó szűrő (front filter)is, ami nincs a fenti képen, az is szétnyitható, így az is dupla. (sajna a fénykép erről a linkről is hiányzik)

Ezzel egyszersmint az alkatrészellátást is megválaszoltam. (Ha mondjuk elszakad a szűrő)
Ezeken felül más szűrőbetét nem kell bele.

Fleto93
Megnéztem, lehet csatlakoztatni.

(#66332) Fifi válasza #48613632 (#66331) üzenetére


Fifi
őstag

Szerintem dupla szűrőn azt érti, amit kettővel feljebb én is írtam és küldtem róla képet.
A kettéhajtható szűrő még egy plusz szűrőkosárban is benne van.

(#66333) z123456z


z123456z
őstag

Én ezt a plusz szűrős dolgot nem értem. Nem létezik, hogy nem rontja a hatásfokot, mint egy dugulás. Nem?

(#66334) Vasy09


Vasy09
őstag

Úgy néz ki, hogy én is elcsábultam, és berendeltem a Dyson V15-öt! :U
Remélem tényleg kiváltja a madzagos porszívót, mert már tele a búrám, hogy le kell mindig cipelnem az emeletről, ha a szőnyeget is ki akarom rendesen porszívozni! :O
Erről jut eszembe, melyik fej a legjobb a szőnyeghez? Gondolom nem a lézeres, hanem a másik nagy (nem jut esezmbe a neve)!? :)

Gamertag: Vasy09

(#66335) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Mosogatógép vásárlását tervezzük, beépíthetőn jár a gondolatunk.

Van-e valami javasolt márka, típus esetleg? :R

12 terítékest néznénk.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66336) ribarszki válasza Vasy09 (#66334) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, a Torque Drive fej lesz a nyerő szőnyegre. A kicsi motoros fej matracra, lépcsőszőnyegre, szövet ülőgarnitúrára, párnára, autóba. A lézeres pedig kemény padlóra. Majd számolj be róla :K

(#66337) koxx válasza Vasy09 (#66334) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:C
A lézeres fej a legkirályabb, nálunk nincs szőnyeg így annak a hatékonyságáról nem tudok beszámolni.

(#66338) Vasy09 válasza ribarszki (#66336) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi, már várom nagyon! Mondjuk csak jövő hét elejére ígérik a szállítást! :U
De mindenképp írok majd, hogy mik a benyomások! :K

Koxx: Nálunk a nappaliban, meg a gyerekek szobájában van! Szerencsére nincs sok, a legtöbb kemény padló (kő vagy laminált)! :K

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#66339) arny14


arny14
csendes tag

Sziasztok!

Van most valami ár-érték arány bajnok hűtő a piacon? 120-40k körül , és két embernek.
2-3 részes fagyasztó feltétel.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Visszaírni luxus?

(#66340) #48613632 válasza Fifi (#66332) üzenetére


#48613632
törölt tag

Oké, ezt értem. Voltaképp az Indesit is duplaszűrős akkor, csak ott nem bele kell tenni a másodikat, hanem utána. De ugyanúgy 4 szűrőn megy keresztül, mint a Bosch esetén. Ez ugyanaz a légcsatorna, közvetlen a dobtól, a hőcserélő elemig.

(#66341) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Standalone mosogatógép helyére beépíthetőt venni van értelme? Sokkal nagyobb a választék, de nem tudom, milyen hátránnyal járnak azon kívül, hogy nem lenne esztétikus, mert nem tudom beépíteni. Szigetelése rosszabb (vibráció, zaj), mint a nem beépíthetőeknek?

Köszi!

(#66342) Thoty válasza raven12 (#66341) üzenetére


Thoty
senior tag

Nekünk most beépíthető van, de még nincs beépítve, a konyha még folyamatban, ezért standalone-ként van használva.
A tapasztalatok:
- borulékony, ezért le kellett súlyozni (tetejére mikró + mosogatótabletták). Eleve a munkapult aljához kellene majd csavarozni, hogy ne akarjon előrebukni, amikor kinyitom az ajtót
- a teteje nyitott, ezért apró dolgok bele tudnak esni az oldalán lévő résekbe, ráadásul az ajtónyitó mechanika-elektronika szabadon van
- rendesen fel tud melegedni a burkolata, mert nincs szigetelve

Én nem ajánlanám hosszú távon így használni.

(#66343) exoduss


exoduss
tag

Sziasztok!

A konyhánk összeállításán dolgozunk és szeretnék tanácsot kérni tőletek.
A gépekkel kapcsolatban nagy a homály. Hatalmas a választék.
Szeretnénk vásárolni beépíthető elektromos főzőlapot+sütőt, beépíthető mosogatógépet, beépíthető mikrót és szabadon álló hűtőt.
A főzőlapot, sütőt és a mikrót már kiválasztottuk, azonban a mosogatógépet és hűtőt nem tudjuk eldönteni, hogy melyik legyen. Esetleg valaki tudna adni támpontot, hogy melyik márkákat érdemes egyáltalán választani?

(#66344) BB9000 válasza exoduss (#66343) üzenetére


BB9000
senior tag

Általánosságban azt válaszd, amelyik funkcionalitásában, külsejében és árában neked és a családtagoknak megfelel. A hosszú garanciaidő és a jó szervizháttér is szempont szokott lenni.
Mosogatógépek közt a Miele azért megfontolandó, mert ugyan 2-3 szoros az ára a többihez képest, de a tartóssága és a jó javíthatósága miatt az éves fajlagos költsége hosszabb távon csak kicsit magasabb, mint ha más gyártó termékeit vennéd.

(#66345) arcsin válasza exoduss (#66343) üzenetére


arcsin
senior tag

Mindegyik márkának van rá jellemző extra funkciója. Nálunk szempont hogy program végén automatikusan nyíljon ki az ajtó, így kb 2-3 márkára szűkültünk :D Illetve nem is mindegyik tudja mindegyik programja végén.
Vannak ilyen flix flaxos karos gépek, van am kivetíti a maradék időt a padlóra. Extra magas hőfokon tud mosogatni, fent van egy tálcában az evőeszköztartó, nem "köcsögös" stb. Ezek mentén el lehet már indulni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#66346) raven12 válasza Thoty (#66342) üzenetére


raven12
senior tag

köszönöm :R

(#66347) vond válasza arny14 (#66339) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én pár hónapja ugyanebben a cipőben jártam. Végül egy ilyen Gorenjét vettem 125-ért. Eddig meg vagyok vele elégedve. Picit hangos, amikor megy, de még így is sokkal halkabb, mint az átlag hűtők. A fogyasztása elég jó, szépen, egyenletesen hűt, No Frost-os, és szerintem jól is néz ki. A belső elrendezése nagyon király. Megnéztem személyesen vagy 40 hűtőt 7-8 márkából, de ilyen szempontból mindegyik rosszabb volt, mint ez.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#66348) pjen válasza exoduss (#66343) üzenetére


pjen
félisten

Saját tapasztalat :Wh 9év,Bosch 9év, most utoljára egy Gorenje halt meg.Hirtelen felindulásból vettünk egy BEKÓ gépet,felhasználási szempontból semmivel nem marad el a márkás társaitól. Olcsó volt 100K ban az 5 év gari is benne van.
Űtönk kb 2 éves LFG felülfagyasztós inverteres, nagyon halk. GTF 916PZPZD

[ Szerkesztve ]

(#66349) exoduss válasza BB9000 (#66344) üzenetére


exoduss
tag

Lehetséges hogy megéri csak jelenleg nincs annyi pénzünk amit rátudnánk fordítani.
Gondolom minél több garival rendelkezik egy gép annál jobban megéri.

(#66350) Thoty


Thoty
senior tag

Ha már mosogatógép téma, mit lehet az ellen tenni, hogy a műanyag edények (poharak, tálak, stb.) ne boruljanak fel mosogatás közben? A gyerekek miatt sok műanyag edényt használunk.
Egy Whirlpool WBC 3C26 X van jelenleg, és akárhová teszem ezeket a dolgokat, párat tuti, hogy felborít és teletölt vízzel a program végére. Néhánynak már megtaláltam a helyét, ahol nem borulnak fel (rendesen beszorítva a rácsok és egymás közé) de mindig van 1-2 ami ennek ellenére szabad életre kel és önthetem ki belőle a vizet.
Sőt, volt, hogy a felső rácson egy üvegpoharat is feldöntött :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.