Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65251) d@minator


d@minator
addikt

Szabadonálló mikrót vennék. 20+ éves csak azért hagytam meg, mert 1000W-os. Ritkán használom a kinézete miatt cserélném.
Amit keresek az a legmodernebb kialakítás. Én nem értek annyira hozzá talán a Caso Design...de hátha valaki jobb szemű.
Grill stb. nem kell bele. A jelenlegi tányérja 32,5 cm a belső méretei alapján 28 literes.
Több is jöhet ha kisebb az is jó lehet majd megfontolás tárgyát képezi.

#65218 Donki Hóte: Ejnye..! :D

(#65252) E.Kaufmann válasza d@minator (#65251) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Design-ban szerintem ez nem csúnya, bár grilles :D
[link]

Esetleg retró:
[link] ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#65253) z123456z válasza E.Kaufmann (#65252) üzenetére


z123456z
őstag

Ilyen Electrolux van nekünk, leginkább a tányért melegíti, a kaját jó sokáig kell ( 1.5-2 perc ). Régi mechanikus Daewoo fél perc alatt melegített.
Gorenje tapasztalat szintén nem a legjobb, szüleimnek vettem egyet, nagyon hangos(!) volt és zörgött, de ha minden igaz, jól melegített.

[ Szerkesztve ]

(#65254) E.Kaufmann válasza z123456z (#65253) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A dizájnt kérdezte, írta is nem használja a mikróját, csak régi már a kinézete :DDD , dísztárgynak mindkettő tökéletes ;]

Amúgy rokonoknál van ilyen Elux, melegít, bár lehet, eddig csak rossz mikrókkal volt dolgom.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#65255) Gömbike válasza d@minator (#65251) üzenetére


Gömbike
senior tag

Teljesen jó a Caso. Én is szemezgettem a lenyíló ajtósukkal.

A samu egy kaptafára készíti mostanában a gépeit, a WH-nak a jól kinéző gépe már számodra sok felesleges dolgot tud.

Az AEG-Elux dizájban nincs a toppon, talán még a Pana háza táján néznék szét.

Ez pl. 27 literes: [link]

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#65256) BBéci válasza Csabroncka (#65246) üzenetére


BBéci
titán

A fürdőszobánkban két darab Hansgrohe Crometta Multi 85
üzemel, az egyik 17 éves és kiválóan teszik a dolgukat, mindenkinek ajánlom.

Amiket töredék áron adnak, azoknak a élettartama is messze elmarad a minőségi darabokétól. Kíváncsi vagyok, milyen lenne egy lidlis 17 év rendszeres használat után, ráadásul brutálisan kemény vízzel.
Apósom vett valami belépő kategóriás, de pofás csaptelepeket, amikor 10 éve felújította a fürdőszobáját. Azóta kétszer kellett bennük betétet cserélni. Nálam a Hansgrohék 17 évesek, olyanok, mint új korukban, a konyhai Alibaba már régen tönkrement, kidobtam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65257) Fifi válasza Fifi (#65155) üzenetére


Fifi
őstag

Tegnap este már olyan hangos volt, a Bosch WAQ2446KBY mosógép, hogy asszony azt mondta, nem vár, amíg tönkremegy és elszabadul a fürdőszobában.

A kiszemelt Bosch WAU28T61BY mosógép jó választás lehet? Azonos kategória a régivel vagy rosszabb? A gyártó szerint van rá 5 év garancia és 10 év motorgarancia.

(#65258) BBéci válasza Fifi (#65257) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem talán eggyel alacsonyabb kategóriás, mint a régi. Persze attól még kiváló is lehet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65259) E.Kaufmann válasza Fifi (#65257) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Csapágycsere már ennél sem opció? Mondjuk nálunk az egyik szerelő ráállt a dobvágás/újraragasztásra. Biztos ő is látott pár ilyen videót ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#65260) Fifi válasza E.Kaufmann (#65259) üzenetére


Fifi
őstag

Ma volt kint egy szakszerviztől független szerelő is (ez volt a 3. alkalom 1,5 héten belül) 18eFt-t a semmire. :W

Az egész üst "egybegyógyított" műanyag, senki nem vállalja a szétszedését -> komplett csere, aminek az árán veszek egy Beko mosógépet, így az nem opció. Szerinte meg nem is csapágy, hanem valami lamellák eldeformálódása vagy mi lehet a gond. Asszony volt otthon, így tudta tolmácsolni nekem. :U
Azt mondta, hogy kis mennyiségű ruhával szerinte nyugodtan használhatjuk. Asszony nem akarja ...

Centrizésnél néha kicsit hangos, ki tudja mibaja megkímélt BOSCH mosógép eladó. :DDD

(#65261) kezdő válasza Fifi (#65257) üzenetére


kezdő
senior tag

Szia!

Mi most vettünk egy ilyen gépet pár ezerrel jobb áron.
Eddig elégedettek vagyunk vele, fontos szempont volt az 5 év garancia.
Egész jól variálhatóak a programok.
Az kicsit becsapós, hogy 9 kg-os, elég kevés programhoz javasolja ezt a töltetet, bár mi ezt nem vesszük ilyen szigorúan.
Ahhoz képest hogy Bosch Serie 6, én nem esek hanyatt a minőségérzettől, de a konkurencia se jobb.

(#65262) Toncos


Toncos
tag

Sziasztok!

Nem hittem volna, hogy lesz itt ilyen, ráadásul pörgős téma, de ha már van, kérnék tőletek némi tanácsot.

Akkus álló porszívó - morzsaporszívó kombót keresek, és kicsit elvesztem.
Amire kellene:
- parketta / csempe
- greslap: ezen számomra hihetetlen módon össze tud gyűlni a zsíros kosz, nem tudom, hogy a "sima" plüss fej mennyire hatákony ezen, valami "durvábbat" képzelnék jónak
- szőnyeg még nincs, de valamennyi lesz
- autó szinten tartó takarítása
- a lakás kicsi (50 nm), de nem a minimumra lőnék üzemidőben (elsősorban öregedésre gondolva)

Amit néztem:
- Xiaomi HANDHELD VACUUM CLEANER 1C: ahogy látom, ez itt is sláger, nem tudom, a hozzá járó fej mennyire jó a céljaimra; jelenleg készlethiányosnak tűnik, eltűntek az üzletek árukeresőről...
- más Xiaomik (Dreame T10, V10, G9, stb.): nem látom át a különbségeket, melyik típus mikori, és mennyire várható alkatrészellátás, stb.
- Kärcher VC 4s: a brand megbízható (?), bár nem szoktátok ajánlani, jobb supportban bízva írtam fel.
- Boschok hasonló árban: ld. előző.

Mit javasolnátok erre? A 70e körüli árszinten nézelődök, ha nagyon-nagyon indokolt, hajlandó vagyok kicsit feljebb menni, de nem akarnék elindulni a lejtőn... Előre is köszi a segítséget!

(#65263) ribarszki válasza Toncos (#65262) üzenetére


ribarszki
őstag

Mit jelent a zsíros kosz? Nálunk a konyhában sincs zsíros kosz a greslapon, pedig 3 gyerekre főzünk naponta. Csak, hogy pontosan értsem mire gondolsz.

(#65264) BB9000 válasza volandy (#65243) üzenetére


BB9000
senior tag

Az indukciós főzőlapnál nagyon nem mindegy, hogy melyiket választod, mert ha kifogsz egy olyat, amivel csak a bosszúság van, az 5 -10 évig is megkeserítheti a mindennapjaid. Ilyet ugyanis kb annyi időre veszel /vagy még többre/. Irtó egyszerű cucc, de mégis el lehet rontani. A szabályozás rossz fokozataival, vagy túlzott körülményességével, vagy azzal , hogyha cicereg.
Az én Whirlpool főzőlapom nem indukciós, de az se volt túl jó választás. Karcosodik. Az előző Bosch 10 év alatt se lett fele olyan karcos, mint ez 1 év alatt. Az edények és a használat intenzitása teljesen ugyanaz.

(#65265) Toncos válasza ribarszki (#65263) üzenetére


Toncos
tag

Mondjuk egy héttel az utolsó takarítás után már elkezd mócsingokba összeállni a kosz a padlón... Annak tulajdonítom, hogy földszinti, és a szellőző által nagyon huzatos a lakás, plusz valszeg poros a környék. Ezt erősíti, hogy a szellőzőhöz közeli ajtók résein ugyanez a ragadós kosz jelenik meg egy hét után... :(
Ez igazából a greslapos helyiségekben van, de lehet, hogy azért, mert ezek vannak közel a szellőzőhöz. Mindenesetre a porózussága miatt még tud is ragadni hozzá, bár lehet, hogy a burkolat sem a legjobb minőségű ebből a szempontból.

Úgyhogy ezt szeretném elsősorban elkerülni az akkussal meg gyakoribb porszívózással, meg valószínűleg a szellőzést is elzárom próbaképpen. Emiatt gondoltam, hogy valami erősebb kefés fej lenne jó erre, ami kicsit felvakarja a greslapról, ami rajta van (amikor még tényleg inkább por jellegű). A tűzhelyről származó zsír más dolog, az világos.

[ Szerkesztve ]

(#65266) ribarszki válasza Toncos (#65265) üzenetére


ribarszki
őstag

Aha, értem. Xiaomit vennék, amire van itthoni gari. (Amit a Xiaomi.hu, Euronics, MM forgalmaz.) Viszont akksit csak szervíz tud cserélni benne. A Dreame sorozatban te is tudsz, de arra nincs itthon hibatalos gari.
A plüssfej untig elég lesz a greslapra. Szőnyegen gyengus, de azt max átszívod a kis motoros fejjel.
Kocsitakarításban sem a legerősebb. De átszaladni a lakáson, arra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#65267) pjen válasza Toncos (#65265) üzenetére


pjen
félisten

Akussal naponta végig szaladhatsz(szaladok) nem lesznek ilyen csomók.

(#65268) Toncos válasza ribarszki (#65266) üzenetére


Toncos
tag

Köszönöm a tanácsot! Erre már rákérdeztem üzletben, a gép élettartama alatt talán nem pusztul annyira az akksi, hogy ez a szervizes csere akkora baj legyen (ha muszáj, akkor megoldható).

De a cserélhető akksi miatt néztem már a G10-et, amit most egyre több üzletben látok, és kefés a feje (nekem az valamiért szimpibb), meg mindenben kicsit jobb. Zavaros a helyzet, mert az Euronics 1 év gyári garival hirdeti, a Xiaomishop 2 év gyárival, és persze vannak az üzletek, ahol olcsóbb, ki tudja, miért. Ennek a típusnak még utána járok, de a C1 a bázismodell.

pjen
Igen, én is csak ezt az utat látom. :)

(#65269) volandy válasza BB9000 (#65264) üzenetére


volandy
senior tag

Okkés! Köszi!

(#65270) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Van valakinek ötlete, hogy a neten meg lehet-e nézni a szárítógépeknél (hőszivattyús), hogy melyiknek van "plusz" szűrője a kondenzátor előtt? Eddig az MM-be és a Euronics-ba voltam, végigtaperoltam a kiállított készülékeket, de sajnos fényképezni nem engedtek, hogy melyikben van/nincs. Kértem "szakértő" segítséget, de sajnos a srác olyan sebességgel kezelte a böngésző keresőjét, hogy nem volt türelmem kivárni.... Ha jól emlékszem, akkor a Whirlpoolnál volt rendes szöszszűrő, a Boschnál pedig talán szűrőszivacs (?). Bekonál, Electroluxnál nem láttam a kiállított darabok között. A dobvilágítás és a váltakozó irányú forgás is jól jönne (a világítást néhány helyen kiemelik, de a forgásra mindegyik gyártó a saját fantázianevű elnevezését használja)

Bekonál tudja valaki mit jelent a fúziós szűrő?

(#65271) #73959936 válasza -ZeeZee- (#65270) üzenetére


#73959936
törölt tag

azt hiszem, ha jól tudom, akkor azt jelenti: kerüld el. :)

nem szeretnék háborút, de a márkát, hiába az 5 év gari :(

(#65272) OPiiPO válasza #73959936 (#65271) üzenetére


OPiiPO
addikt

ajjaj, veszélyes vizekre eveztél mindjárt felbukkan egy fekete öves Beko hívő :DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#65273) #73959936 válasza OPiiPO (#65272) üzenetére


#73959936
törölt tag

még alszanak, pszt...

fel ne ébresszük őket ;)

(#65274) volandy válasza Donki Hóte (#65245) üzenetére


volandy
senior tag

Húha! 150ezer? Akkor bele kell nyúljak a buksztárcába rendesen!

(#65275) ribarszki válasza Toncos (#65268) üzenetére


ribarszki
őstag

Kefés fej helyett plüssfejet vegyé! Kemény burkolaton 100x jobb a fluffy fej mint a kefés. Ha gondolod, linkelek saját videót.

(#65276) z123456z


z123456z
őstag

Használat és hatékonyság szempontjából számít az, hogy milyen kivitelű az álló porszívó? Van, aminek a tetején van maga a gép a fogantyúval mindennel, és egy hosszú csövön csatlakozik a szívófejhez, és van, aminek a gépészet egészen közel van a szívófejhez, mondhatni az alján vagy a közepén. Ezt figyelembe kell e venni választásakor, vagy mindegy? Ezek mindegyike fali töltős/dokkolós, vagy külön kell kábeles töltéssel vacakolni? És akkor zömmel kemény padlóra ( lam.parketta+ járólap ) érdemesebb plüss szívófejest nézni, vagy jár hozzájuk ez is, az is?

(#65277) ribarszki válasza z123456z (#65276) üzenetére


ribarszki
őstag

Én a Dyson típusú gépeket jobban szeretem. A gép van felül. Egyszerűbb vele lépcsőt, bútort, autót porszívózni. A komolyabbak fali dokkolósak. Kemény felületre csak plüssfejeset nézz!
Xiaomi már jó érték arány. Alatta inkábn csak bohóckodás van. Jóval felette a Dyson, de az nagyon más liga..

[ Szerkesztve ]

(#65278) ribarszki


ribarszki
őstag

Akkor sokadjára a videó. [Miért jobb] a plüss /fluffy/ fej padlón mint a kefés szőnyegfej?
A szőnyegfej zárt a vákum miatt, ezáltal kicsit esetlen kemény padló, és a nagy darabokat ellöki.
A plüss fej nyitott. Szőnyege elvérzik, viszont kemény padlón köröket ver a kefés fejre. Sokkal sokkal hatékonyabb, alaposabb, gyorsabb. Kb. harmadannyi idő ezzel a fejjel a takarítás.

[ Szerkesztve ]

(#65279) Enjoy1981


Enjoy1981
csendes újonc

Sziasztok.
Tudja valaki esetleg hogy egy hűtőszekrénynél mi a jelenség ha a kompresszorba nem vártuk meg hogy visszafollyon az olaj szállítás után?
Nem hűt egyáltalán vagy csak kevésbé?
Előre is köszönöm a választ.

(#65280) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Egy IKEA Medelstor a kiszemelt mosogatógép, de már sajnos egy ideje nem lehet kapni.
Van esetleg ár-érték arányban jó vagy hasonló választás? vagy várjak még?

Köszi

Janaboy

(#65281) tibbike01 válasza Janaboy (#65280) üzenetére


tibbike01
őstag

Be kell menni az Ikeába és a konyhaosztályon megrendelni a gépet, így rögtön kapsz értesítést, ha érkezik gép, addig foglalják neked és 2 heted van rá hogy át vedd. Sokan így viszik el a gépeket, még mielőtt készletre helyeznék.

Egyébként nekünk ilyen gép van. Imádjuk. Ikeás konyhabúthoz ez passzol a legjobban, mivel teljesen kitölti a neki szánt teret.

[ Szerkesztve ]

(#65282) Janaboy válasza tibbike01 (#65281) üzenetére


Janaboy
veterán

És ha nincs lehetőségem bemenni? E-mailben ilyesmi nem lehet?

Janaboy

(#65283) z123456z válasza ribarszki (#65277) üzenetére


z123456z
őstag

Nővéremnek van dyson, sosem érte el az ingerküszöbömet, ezért meg sem néztem, ki sem próbáltam soha. Annyit én nem szánnék rá, de biztos jó, nem kétlem.
Ez a plüssfej csak törölget, vagy arról szívja le? Hogy működik ez? Ülőgarnitúra alá nem fér be a normál, hagyományos porszívónk feje, állandóan el kell cibálnom. Van rá esély, hogy ezek a dyson kivitelű gépek beférnek ( nyílván a másik fajta nem, hiszen ott vastagszanak meg rögtön, a fej mögött ) a plüssfejjel? Ránézésre kb 6cm.

[ Szerkesztve ]

(#65284) Toncos válasza ribarszki (#65275) üzenetére


Toncos
tag

Jól van, jól van, értettem! :DDD
Valszeg az a képzetem van, hogy a kefés fej kicsit "felsúrolja" a paldlót, de valószínűleg messze nem is olyan kemények azok a sörték, hogy ez bármilyen szinten lehetséges legyen. Plüss fejet nézek akkor. :) Egyébként kapható ezekhez másik típusú fej, nem olyan, amivel kijön a gyárból? Más, régebbi típusokhoz könnyen találok, de gondolom, ezek hírből nem csereszabatosak.

[ Szerkesztve ]

(#65285) Nagya21 válasza -ZeeZee- (#65270) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
4db beko van a családban, köszönik, mind jól vannak.
A keskeny hőszivattyús bekónál dupla szöszfogó van, adnak kefét is mellé, időnként a hőcserélőt le kell kefélni, porszivózni.
A nem keskenynél szimpla szösz szűrő van+ szivacs a hőcserélő előtt.
Szerintem ez utóbbi a jobb.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#65286) z123456z válasza ribarszki (#65278) üzenetére


z123456z
őstag

Végre elszántam magam a videó megnézésére, és igen, így már világos. Szóval nekem plüss kell. Viomi A9-et találtam még nem túl fájdalmas kategóriában, kérdés, valóban éri e azt a pénzt, vagy csak a videókban teljesít jól? Feltételezem, az olcsóbbak nem igazán rúghatnak labdába.

(#65287) Abanga válasza ribarszki (#65277) üzenetére


Abanga
csendes tag

És a Miele-ről mi a véleményed? Az lehet alternatívája a Dysonnak?

(#65288) Morris válasza ribarszki (#65278) üzenetére


Morris
veterán

Nagyon életszerű :o

(#65289) ribarszki válasza Morris (#65288) üzenetére


ribarszki
őstag

Köszönöm az építő hozzászásod. Neked is is szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#65290) Revolit


Revolit
senior tag

Sziasztok, whirlpool mosogatógép automatán nyitja az ajtót ha végzett, de elkezdte azt csinálni, hogy ahogy megy vissza a kis nyitópücük vel együtt az ajtó is. Nem marad nyitva az ajtó, nincs már annyi ellenállása, behúzza magát. Picit lejjebb nyitná még működne is.

Van erre valami megoldás?

(#65291) -ZeeZee- válasza Nagya21 (#65285) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm! :R Ezek szerint vagy szimpla szöszfogó és szivacs, vagy dupla szöszfogó... Whirlpoolnál van dupla szöszfogó + szöszfogó kombó is. Csak soká tart megtalálni...

(#65292) Elemental válasza ribarszki (#65278) üzenetére


Elemental
addikt

Akárhányszor linkeled, nem bírom megállni, hogy ne nézzem újra, pedig láttam már 100x :)

(#65293) d@minator válasza Gömbike (#65255) üzenetére


d@minator
addikt

#65252 E.Kaufmann: Köszi az ajánlatokat. Szerintem a retro Gorenje lesz a befutó. :D
A lenyílós Caso az tényleg jól néz ki. Elgondolkodtató. A többiről találtam képeket, a Panaról is és sajna tükrösek de nagyon.

(#65294) Morris válasza ribarszki (#65289) üzenetére


Morris
veterán

Nem kell besértődni. Egyszerűen nincs akkora előnye mint amekkora felára.

(#65295) ribarszki válasza Morris (#65294) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha te mondod...

(#65296) #48613632 válasza Morris (#65294) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én ezzel nem is vitatkoznék, de azt hozzá kell tenni, hogy a felső kategóriában ez mindenhol, mindennel így van. Lehet persze, hogy vannak kivételek, de így most nem nagyon jut eszembe semmi.

(#65297) ReFleXx válasza z123456z (#65253) üzenetére


ReFleXx
addikt

anyamnak van egy ilyen 20-25 eves Daewoo mikroja, tökéletesen uzemel, gyorsan melegit, viszonylag csendes es meg mindig feher, nem sargult be. en mar azota kettot elhasznaltam a mostani samsung forgotanyerja rohadt hangos szinte daralos hangja van ahogy porgeti ... :(((

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#65298) ReFleXx válasza Fifi (#65260) üzenetére


ReFleXx
addikt

te jo eg, mennyi ment mar el erre a mosogepre a semmire? :Y

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#65299) ReFleXx válasza -ZeeZee- (#65270) üzenetére


ReFleXx
addikt

Bekomnal is szivacs van, de en tuningolom ilyen szurovel a szivacsot, havonta kidobom es uj porszurot kap, két év utan meg tiszta a hocserelo

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#65300) zsolt008


zsolt008
tag

Sziasztok,
a beépíthetőként hirdetett gépek (mikró, sütő, mosogatógép ) mennyire kompatibilisek egy gyári IKEA konyhabútorral?
Érdemes nem az IKEA-tól venni a konyhagépeket? Tegyük fel, hogy középkategóriát keresek.)
köszi a válaszokat

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.