Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65301) Toncos válasza Toncos (#65284) üzenetére


Toncos
tag

Két kérdésben még kérném segítségeteket a vásárlás előtt:
1. Lehet valahol elfogadható áron tartozékokat (fejet) venni a Xiaomi álló porszívókhoz?
Ali-n kevés forrást találtam, és ott is aranyáron (telejs gép árának min. fele).
2. A Xiaomi G10 tartozékok tekintetében kompatibilis valamivel?
A G9 meg a C1 csereszabatosak, ahogy látom, G10-ről nem találtam (még) ilyen infót.

Hajlok rá, hogy a G10-et válasszam (ami kefés) a C1 helyett (ami fluffy), mert időtállóbbnak tűnik (akku, teljesítmény, stb.). Látom, hogy a plüss fej jobb kemény padlóra, de inkább akkor van különbség, ha nagy darabos cuccot kell felszedni, mert azt tényleg ellöki a kefés. Azért annyiszor ez nem fordul elő, hogy azt ne lehessen fej nélkül összeszedni, majd a fejjel letisztázni. De ha mégsem válik be, akkor jó lenne tudni, hogy rá tudok akasztani egy plüss fejet. Erre vonatkoznak kérdéseim.

Hálás köszönet az eddigi segítségért (is)!

(#65302) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Ajánljatok kérlek megbízható szabadon álló mikrót. Funkciók tekintetében fogalmam sincs. :B
Nemsokára érkezik a gyerkőc a családba.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#65303) Gömbike válasza benjoe1 (#65302) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez így nem sok.

Legalább azt írd le, mit szeretnél, mire használnád, mennyi a keret rá.

A gyermek érkezése nem függ össze a mikróval. Mindegyik mikró tud fertőtleníteni, olvass utána.

Funkciók tekintetében:

- van alap, ami csak és kizárólag ételt tud melegíteni.

- van kombinàlt, grilles, amiben tudsz sütni melegszendvicset, virslit, stb.

- van az igazi mikrohullámú sütő, amiben a hőlegkeverés mellett a gríllt is tudod használni. Ezek alkalmasak az étel elkészítésére, akár olaj és zsír nèlkül is. Ezekhez képest a többi mikró nem nevezhető ételkészítéshez alkalmas masinának.

Tudod: pénz, paripa, fegyver.

Mire van igényetek és mennyi a keret. Akkor tudunk segíteni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#65304) benjoe1 válasza Gömbike (#65303) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Igen, alapvetően a fertőtlenítés miatt vennénk, de ha már veszünk, akkor már legalább grilles legyen. Keretben olyan 40e körül gondoltam, néztem például egy ilyet, de ha kicsit többért van sokkal jobb, akkor ez a keret mozdítható.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#65305) Donki Hóte válasza Gömbike (#65303) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezekhez képest a többi mikró nem nevezhető ételkészítéshez alkalmas masinának.

Az emberek 95 %-a nem készít ételt a mikróban, legfeljebb megmelegíti a korábban elkészült ételt.

A maradék 5 % szerint a kukoricapattogtatás ételkészítésnek számít :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#65306) Nagya21 válasza benjoe1 (#65304) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Én ilyet vettem az aldiban:
[link]
4 in 1 Rozsdamentes Acél Mikrohullámú Sütő - YouTube
Nem volt occo 50K, de sztem tökjó.
A forrolevegős sütő részét jó használni.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#65307) Gömbike válasza benjoe1 (#65304) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha a keret megengedi, akkor inkább ezt venném: [link]

Ez minden igényedet kielégíti, s egyben egy komplett sütőt is kapsz.

Bónuszként olcsóbb, mint amit kinéztél.

Ez egy wh mikró, csak más néven.

Korábban írtam, hogy nálam a mikróknál a sorrend 30 év mikró használat után:
1./ wh.
2./ lg.
3./ samu

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#65308) Gömbike válasza Donki Hóte (#65305) üzenetére


Gömbike
senior tag

Akkor én csodabogár vagyok, mert pl. a telefont sem csak telefonálásra használom.

Komolyra fordítva, csak ketten vagyunk a Zasszonnyal, nem szoktuk a tűzhelyet bekapcsolni ha sült kolbászt, csirkemellet, szárnyat, melegszendvicset, sültkrumplit, steak krumplit, főtt kukoricát stb, kell sütni.

Beleteszem a crips tálba oszt jó napot. Megsül.olaj, vagy zsír nèlkül!!!

Reggelire a fagyasztott péksütit elkészíti, mire a fürdőben végzek , vagy elkészül a szendvics, stb.

Kinek a pap, kinek a paplan.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#65309) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltunk egy Medion MD 37157es fagyasztót.

Amikor levettem a fedlapot, hogy az ajtót a másik oldra tegyem ez fogadott:
[kép]
Gondolom a szigetelést lehet látni, ami még le is van fóliázva.

De az normális hogy a szigetelés vagy mi a peremen is rajt van, a fólia pedig lezáratlanul lebeg ott hátul? (Megfordult a fejemben hogy a fedlap levételével húztam le, de nem tudom)

De elég bizarr látvány.

Előre is köszi!

May the force be with you!

(#65310) makoss válasza tibbike01 (#65228) üzenetére


makoss
addikt

És ennek a Electrolux EWT1266ESW mosószer adagolóját mivel és hogyan takarítod? Eléggé zegzugos :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#65311) Dorian válasza benjoe1 (#65304) üzenetére


Dorian
félisten

Tök mindegy, ételmelegítésre akárnelyik jó. Grill funkciót sem használom: a rendes sütő sokkal gyorsabb, hatékonyabb.
Amúgy a 2. gyereknél már fertőtleníteni sem fogsz állandóan, a harmadiknál ha a kutya megrágja a cumiját az sem gond. Nem kell túlparázni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#65312) daver88 válasza N.GÁBOR (#65309) üzenetére


daver88
aktív tag

nem a fólia szigetel. Más gyártó is használ ilyen megoldást, normális, bár nem szép.

(#65313) tibbike01 válasza makoss (#65310) üzenetére


tibbike01
őstag

Csap alatt forróvízzel és mosogatószivaccsal, de pont valamelyik nap jutott eszembe, hogy beteszem a mosogatógépbe valami gyengébb programon. :K

(#65314) Csabroncka válasza benjoe1 (#65304) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A fertőtlenítéses marhaságot felejtsed el! A cuclikat idővel cseréled, sok műanyagtól ki sem lát az ember. Tápszert meg nem hagyunk a cucliban fél napra, forró víz és kész.....

"in medias res"

(#65315) Csabroncka válasza makoss (#65310) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Van egy karbantartási cikk oldalt (erre is).

1. Adagolót kiveszed a gépből
2. Leveszed az adagoló tetejét, így a felső rész belső oldalán látod a vízjáratokat és a folyékony valamint öblítő szifon pipát. Alaposan átsikálod trisóba mártott fogkefével, főleg az öblítős pipa belsejét.
3. csavarozd le az öblítőtartály alját (2 csavar), így a reteszeket és a tartályt is el tudod sikálni szépen.
4 Miután hagytad állni rajta a trisós szert, forró vízzel öblítsed le

"in medias res"

(#65316) Teaway válasza makoss (#65310) üzenetére


Teaway
veterán

Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#65317) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Kombi hűtő-fagyasztó, ami 120 cm-nél nem sokkal magasabb, a tetején egy kisebb mikró elfér és nagggyon csendes, mi lelhető most a magyar piacon?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#65318) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hali...mosógép tanácsot kérnék,ilyen gorenje digitális meg minden is...aszongya a ma E03...oké,mondom akkor vízhiány szűrők tisztítása,oké megvan piszkos volt,de nem nagyon....megy...na most első víz betöltés mosás,jó...második vízbetöltés öblítéshez,megint E03...többször több programmal is próbálva ezt dobja....akkor szerviz ?
Köszi... :R :R

(#65319) d@minator válasza ScomComputer (#65318) üzenetére


d@minator
addikt

Amit megbontás nélkül meg lehetett csinálni megtetted [link] .

(#65320) N.GÁBOR válasza daver88 (#65312) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Persze ez igaz, a fólia alatt lévő szilárdra kötött habféle gondolom a szigetelés. De az lep meg, hogy a fólia vége ott szabadon "lebeghet".

De akkor szerinted ez teljesen normális, elfogadott - csak nem túl szép - megoldás?

May the force be with you!

(#65321) daver88 válasza N.GÁBOR (#65320) üzenetére


daver88
aktív tag

A fólia csak azért van ott, hogy amíg köt a szigetelés a gyárban, ne folyjon szanaszét. A "sorjázás" már nem fért bele az előállítási költségbe...Gondolom a Vestel gyárban készült, Made in Turkey.

[ Szerkesztve ]

(#65322) ScomComputer válasza d@minator (#65319) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen,ezt láttam olvastam már régebben is,mert rendszeresen takarítom a szűrőket, tudtam is, hogy nem ez a baj...szerviz értesítve, várom őket....köszönöm szépen ! :R

[ Szerkesztve ]

(#65323) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok!
Az alábbi típusok közül melyiket ajánljátok?

WHIRLPOOL TDLRB 7222BS EU/N
AEG LTX6G261E
Electrolux EW6T4062H

(#65324) BB9000 válasza dragon1993 (#65323) üzenetére


BB9000
senior tag

A három közül az AEG-t venném, mert a +3 év exra garancia az AEG felé billenti a mérleget.
Ha a felsoroltakon kívül más típus is szóba jöhet, akkor meg ezt : AEG LTX8C373E Ez ugyan egy kicsit drágább, de annyival jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#65325) BBéci válasza Dorian (#65311) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan így gondolom én is. Sütőben sütünk, a mikróban 90 %-ban melegítünk, 5 %-ban olvasztunk, 5 %-ban bolti félkész ételt alakítunk fogyaszthatóvá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65326) st6969 válasza BBéci (#65325) üzenetére


st6969
őstag

Mi is nagyjából ugyanígy, vagy talán még nagyobb százalékban szinte kizárólag melegítünk...ugyanakkor én elgondolkodtam ezen a Bauneckt mikrón. Szeretjük a friss pékárut, de főleg a pandémia kezdete óta nem szívesen járok gyakran boltba. Kb. ezzel egy időben megjelentek a fagyasztott pékáruk, így azokból vettem több csomaggal, és "bármikor" van friss, meleg, ropogós pl. császárzsemle. Az viszont zavar, hogy a ~70l-es sütőt fel kell melegítenek 180°C-ra, hogy megsüssek 2db zsemlét (van olyan pékáru is, amit ~30 percig sütni kell ezen a hőfokon).
Ha ez a mikró ezt ki tudná váltani és beférne a jelenlegi mikró helyére, akkor lehet, hogy emiatt én lecserélném.

(#65327) BBéci válasza st6969 (#65326) üzenetére


BBéci
titán

Sok (12-15) éve fagyasztjuk a pékárut (szinte minden nap eszem egy magos császárzsömlét) és kenyérpirítóban olvasztjuk, melegítjük fel. Viszont croissanthoz be kell melegíteni a sütőt, ami valóban nem gazdaságos, de az grilles mikróban sem lenne jó, mert kell az alsó/felső fűtőszál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65328) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Megjött az Lg hűtőm, 1/4 fej volt a vízcsőhöz, természetesen túl nagy a fali csaphoz. Valaki kép alapján meg tudja mondani, hogy mekkora ez a Mofém csap, milyen szűkítőt kéne vegyek? Sajna nincs ráírva, ezt a mérést meg őszintén nem értem :DDD [kép]

[ Szerkesztve ]

(#65329) tepenzed válasza tepenzed (#65328) üzenetére


tepenzed
őstag

Vagyis 3/4 fej volt hozzá na

(#65330) Digitalpimp válasza tepenzed (#65328) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A sarokszelepek legtöbbször 1/2-esek, egy olyan átalakító kellene, ami erről fordít 3/4-re.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#65331) Gömbike válasza BBéci (#65327) üzenetére


Gömbike
senior tag

????

Hőléges mikrólól beszélünk.

Nem mindegy egyáltalán, hogy 25-30 literes űrtamtamot fűtűnk fel, vagy 70 literest.

Halad a kor és a világ.

Én közel 60 éves koromra képes voltam elfogadni, hogy igenis, egy NORMÁLIS mikró képes kiváltani egy sütő munkáját reggelihez,
vacsorához.

Bocsi, arról nem is beszélve, hogy a dual crisp munkáját nem is ismered.

Ehhez tényleg nem kell semmi, csak beleb@sz@d az ételt és megsüti.

Kettő magnetron dolgozik párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#65332) Toncos válasza Toncos (#65301) üzenetére


Toncos
tag

Erre van esetleg valakinek válasza?

(#65333) Nagya21 válasza st6969 (#65326) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
[Mikro forrolevegős]
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#65334) BBéci válasza Gömbike (#65331) üzenetére


BBéci
titán

Croissant-hoz nem jó a forrólevegő befújás, van olyan a sütőmben, próbáltam, mert nagyon kiszárítja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65335) mzso


mzso
veterán

Helló!

Szerintetek a Lidl-ben kapható Silvercrest vákumcsomagoló jó lehet? Úgy láttam most 10 ezer alatt volt.

Youtube alapján hangra (már ha ugyanaz) legalább dugattyús, és nem olyan mint a szerencsétlen Eta ami leginkább csak zajt csinál a turbinájával...

(#65336) st6969 válasza BBéci (#65327) üzenetére


st6969
őstag

A kenyérpirító nem rossz ötlet :K De akkor olyan kell, aminek kellően széles a nyílása, mert a császárzsömlének azért van egy vastagsága. A miénkbe már egy vastagabb szelet kenyér is alig fér be.

(#65337) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#65317) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az enyémre valaki? Csendes kombi hűtő, 120-140cm, szobakonyhába?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#65338) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
erről mi a véelmény? Szártógép témában..
Bosch WTH85203BY
[link]

(#65339) Thoty


Thoty
senior tag

Sziasztok,

Mosó-szárítógép (2in1) témában van most valamilyen ajánlott készülék?
Minél nagyobb mosási és szárítási kapacitással. Lehetőleg normálisan szárítson is.

Köszi

(#65340) BB9000 válasza Gergőke88 (#65338) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem is Bosch szárítógépem van. Jól szuperál. Meg vagyok vele elégedve.
Gondom csak azzal van, hogy sok ruha összemegy szárításkor. De ez nem Bosch specifikus probléma.

(#65341) ribarszki válasza BB9000 (#65340) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem tudom... én mindig csodálkozva olvasom ezt a "Bosch gépben összement a ruha" problémát. Nekünk 5 éve van egy hőszipkás Gorenje. Mint gépet meglehetősen utálom. Igénytelen összeszerelés, tervezési hiba, szériahiba, stb...
DE 5év alatt 1 kinyúlt kötött pulóver ment össze az eredeti méretre. Ezen kívül soha, egyetlen ruha sem az 5 év alatt. 5 tagú a család, hetente kb 10-12 alkalommal van indítva, a legszárazabb opción.
Nem tudom, hogy a többi gép milyen, de nekem ez inkább Bosch specifikus problémának tűnik. Persze jó lenne ha más márka tulajdonosai is hozzászólnának.

[ Szerkesztve ]

(#65342) st6969 válasza ribarszki (#65341) üzenetére


st6969
őstag

Én is sokszor olvastam már ezt a problémát (talán hozzá is szóltam). Abszolút igaz nálunk is. Több ruha megy össze benne, mint ami nem. Nem a legszárazabbra van állítva, hanem eggyel visszább (szekrény száraz), de bekapcsolt kímélő funkcióval (gentle dry). Siemens gép (~5 éves).
Szerintem elég sok mindentől függ ez. Én pl. passzentos ruhákat hordok (sőt, konkrétan szűk ruhákat), ezeken rögtön szembe tűnik, ha összemegy. Jellemzően C&A, H&M, Springfield, Aldi, Lidl-ből van a ruhák nagy része. Nyilván nem egy top minőség, de nekem megfelel (még így is).
Pár gyerek ruha van Pepco-ból is, na ott a legrosszabb a helyzet, gyakorlatilag garantálható, hogy össze fog menni. Van egy Aldis pizsama (valami prémium pamutból), na az vagy 2 méretet ment össze :Y. Arra viszont nem mernék mérget venni, hogy csak és kizárólag a szárítás a hibás. Lehet a mosás is, kérdés melyik milyen mértékben járul hozzá ehhez. Ezért mondom, hogy sok összetevős ez szerintem.
Egy idő után megáll a dolog, és nem megy tovább össze. De mivel előre nem lehet tudni, hogy melyik megy össze, és mennyire, azzal nem tudok kalkulálni, hogy pl. 1 mérettel nagyobbat kell venni...Lutri. De hogy valamennyire összemegy, az szinte biztos.
Nem tudom, sima kondenzációs géppel ez hogyan változna...

(#65343) pjen válasza ribarszki (#65341) üzenetére


pjen
félisten

Merre laksz, van pár kinyúlt pulcsim ;]

(#65344) ribarszki válasza st6969 (#65342) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért érdekes amit írsz, mert a Bosch-Siemens egy cég, hasonló gép.
Nalunk is teljesen vegyesek a ruhák, pont úgy, mint nálatok. C&A, H&M, F&F, Aldi, Pepco, Lidl, stb.. 3 kislány..
És semmi nem ment még össze...
Mostunk Fagorral, Mielevel, egyik után sem ment össze..

Pjen ;]

[ Szerkesztve ]

(#65345) Gömbike válasza BBéci (#65334) üzenetére


Gömbike
senior tag

A fagyasztott péksütiket a wh mikróm úgy süti meg szép barna színűre és ropogósra, hogy a crisp tálba (azt az alacsony rácsra teszem) rakom egyből a fagyóból, majd adok neki 195 Celsust.

Bár ez a mikró csak akkor enged sütési időt állítani, ha az előmelegítés megtörtént, ezzel nem foglalkozom. Betszem a cuccot, elindítom az előmelegítést és pár perc múlva sípol, hogy adjam meg az időt. 25 percet szoktam beállítani.

A samu nem így működött, ott nem kellett előmelegítésre várni. Ott az alacsony rácsra tettem sütőpapírt és arra mehetett a süti. 25 perc elég volt neki ott is. A samunál csak 10 fokonként engedte az állítást, ott 200 Celsiuson dolgozott.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#65346) Abanga válasza mzso (#65335) üzenetére


Abanga
csendes tag

Én kb 1 hónapja vettem. Nyilván nem egy ipari vákuumozó, de háztartási igényekhez teljesen megfelel.

(#65347) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#65337) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hűtő szakik sehol? :F

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#65348) Elemental válasza ribarszki (#65341) üzenetére


Elemental
addikt

Elux szárítógép. Szintén mennek össze ruhák.

(#65349) st6969 válasza Gömbike (#65345) üzenetére


st6969
őstag

Akkor ez a mikró is a grillező fűtőszállal süti a péksütiket? Nem pedig magnetronos működéssel? Tehát mintha egy mini szendvicssütőbe tenném? De akkor minek a crisp tál?

(#65350) canniball válasza ribarszki (#65341) üzenetére


canniball
nagyúr

Beko hőszipkás gép. A jobb minőségű/vastagabb pólókkal semmi probléma, a vékonyabbak egy számot összementek (mind pamut, csak az anyag vastagsága eltérő). A törölközők szintén összeugrottak a dísz-csíknál (nem tudom mi a becsületes neve). Mást nem nagyon rakok a gépbe.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.