Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) Gömbike válasza benjoe1 (#65393) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szerintem sem normális hang. Kérj cserét.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#65402) E.Kaufmann válasza benjoe1 (#65393) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekünk a 10+ éves Nimród-nak (Gorenje) van ilyen hangja, igaz, már volt motorcsere, de az úgy tűnik, gyengus, viszont bírja már egy-két éve.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#65403) OPiiPO válasza inf3rno (#65397) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez engem is érdekel!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#65404) inf3rno válasza E.Kaufmann (#65400) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Esetleg meg tudnád keresni, hogy melyik káros anyag? Van olyan, aminek a képződését antioxidánsokkal pl zöld fűszerekkel lehet mérsékelni. Szeretnénk valamilyen olaj nélküli megoldást, és hosszú távon lesz is hőlégkeveréses villanysütő, de úgy néz ki, hogy még idén sem újítjuk fel a konyhát.

Én pénzben max 50k-t adnék most egy ilyenért, de meggyőzhető vagyok a magasabb árról, csak akkor legyen valami érezhető különbség az olcsó és a drága között.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#65405) #48613632


#48613632
törölt tag

Szia
Én ezt ajánlanám.
Sajnos úgy tudom, hogy nincs Magyarországi forgalmazója, viszont német Amazonról beszerezhető. Van a brandnek komoly rajongói klubja receptekkel, hasznos tanácsokkal, trükkökkel. (Angolul is, ha kell)
Nekünk van több Ninja cuccunk is. Ez pont nincs, helyette a nagy kombi gépünk van, ami szintén tud air fryert, meg egy soup maker.
Asszony mindkettőt imádja. A formatervezésre sem lehet panasz, de az anyaghasználat, és az összeserelés minősége is vitathatatlan.
Erről a kettőről tudok írni bővebben, de az air fryert sajnos nem ismerem. Ettől függetlenül merem ajánlani, mivel minőségi termékekről van szó. No meg Amazonról díjtalan a return, ha mégsem pont ez volna, amit kerestek.

(#65406) inf3rno válasza #48613632 (#65405) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#65407) volandy válasza E.Kaufmann (#65400) üzenetére


volandy
senior tag

Én kivettem belőle a lapátot. Volt, amikor a rántott hagymakarikát, hasábburgonyát is összetörte a rántott csirke szárnyról nem is beszélve. Ráborítottam a lyukra egy üveg kávéscsészét. Szuperül megcsinálja, annyi csak hogy többször kell kinyitni és megforgatni.

(#65408) inf3rno válasza E.Kaufmann (#65400) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom a Philips milyen lehet. Amit tudok, hogy ami nem minőségi náluk, az a: villanyborotva, szájzuhany, kijelzők, de gondolom akkor más termékeiknél is inkább valami közepesen gagyi minőséget célozhatnak meg, ha ezek olyanok amilyenek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#65409) BBéci válasza inf3rno (#65408) üzenetére


BBéci
titán

A második Philips szakállvágót használom, elégedett vagyok velük, viszont más termékükkel egyáltalán nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65410) inf3rno válasza BBéci (#65409) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én már bejártam a borotva, villanyborotva, szakállnyíró, hajnyíró utat. A mostanival elégedett vagyok, az egy Moser Lithium Pro Led. Igaz hajat nyírni továbbra sem tudok vele, mert ahhoz érteni kéne a szakmát, de a szakáll egész más vele, sokkal puhábbak a szőr végek, és lazán viszi a gép szinte hangtalanul. Én csak arra használom, hogy 2-3 naponta nullára letoljam vele, nem akarok formázni vagy semmi ilyesmi, jó a borosta. Szájzuhanyban egyébként a Panasonic, kijelzőnél meg esetleg az LG, amit tudok ajánlani közepes árfekvésben.

Buliban hasznos! =]

(#65411) z123456z


z123456z
őstag

Olcsóbb árfekvésből melyiket érdemesebb választani, Viomi A9 vagy Blitzwolf HC1 ? Egyik ~39k körül, másik ~43k körül beszerezhető. Vagy ezek a kínai csodák felejtősek?

(#65412) Dorian válasza inf3rno (#65410) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem is volt már mindenféle borotvám, de már évek óta egy olcsó babyliss hajnyíróval borotválkozom, egyszerűen leveszem a műanyag részét és végigtolom az arcomon hetente 1x - 2x
Nem olyan sima, mint pengéssel, de tök mindegy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#65413) pjen


pjen
félisten

Jóestét Urak.Dyson animal akus porszívonak egyszerűen leesett a portartály ajtaja.Két stiftel lehetett bepattintani, denem merem félek eltörik.Valami ötlet? :R

(#65414) inf3rno válasza Dorian (#65412) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát a pengés más, azt nem lehet überelni.

Na akkor ketten lyukadtunk ki ugyanoda. Ezek a hajas cuccok sokkal jobbak szakállnyírásra, borotválkozásra, mint a direkt arra fejlesztett cuccok. Nem is értem miért létezik ez a termék kategória, ha ennyire gagyi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#65415) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Dyson V8-as porszívókkal szemezünk.
Lakás takarítandó felülete a robototporszívó szerint kb 45 nm, ebből 10 nm rövid szőrű szőnyeg, többi kemény padló. Van 2 Yorkink, de nekik nem hullik a szőre.

(#65416) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Még valami, amit lecserélnék. A kenyérsütő gépben nagyon zavar, hogy a kelesztési időket nem lehet elég hosszúra állítani, és így a kovászos kenyér sütésére teljesen alkalmatlan. Illetve, ami ha lehet még jobban zavar, hogy a lapát belesül a kenyérbe, mert az alján van. Létezik olyan kenyérsütő, ami felülről keveri a tésztát, és nem süti bele a kenyérbe a keverőlapátokat, ha nem jövök vissza kivenni őket félidőben?

Buliban hasznos! =]

(#65417) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Szárítógépet keresek. Mindent szárítanánk, 30-40 fokon mosunk, 10 kg-s a mosógép.
Hőszivattyúsat keresek elsősorban, be tudjuk kötni lefolyóba.

Kicsit aggódom, hogy összemennek a ruhák, többen írtátok, hogy így jártatok a szárítógépetekkel. Elsősorban márka/sorozat érdekel, mert használt/outlet is játszik.

(#65418) KilgoreTrout válasza z123456z (#65411) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Inkább Dreame V9, vagy valami más ismertebb (Mi Handheld, Jimmy, Roborock). Ezek már bizonyítottak, ár/érték arányban kiválóak és alkatrész is lesz hozzájuk.

(#65419) pjen válasza KilgoreTrout (#65417) üzenetére


pjen
félisten

Ha 30 fokon mostok lehet, hogy ez az összemegy.Érdemes visszaolvasni a 60 fok alatti mosásokról.

(#65420) KilgoreTrout válasza pjen (#65419) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Olvastam, de nem látom a megoldást. Vagy szétmegy a mosástól vagy összemegy a szárítástól. Ennyit tud a jelenlegi technika?

(#65421) pjen válasza KilgoreTrout (#65420) üzenetére


pjen
félisten

Nekem semmi se megy szét a mosástól, pedig ha lehet tiszta pamut ruhákat hordok, persze nem évekig.

(#65422) BBéci válasza pjen (#65421) üzenetére


BBéci
titán

Nem évekig? Mennyi ideig?
Vannak 15-20 éves ingeim is, remek állapotban, senki nem tudná megsaccolni a korukat. Igaz, évente 5-8 alkalommal hordom őket, mert elég sok lóg a kétajtós szekrényben, el sem fér az összes. Idén mindössze egyet vettem, plusz egy háromgombos, galléros és egy ujjatlan pólót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65423) pjen válasza BBéci (#65422) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nincsenek.Kimegy a divatból, megunom, másik tetszik, kihízom.Vagy egyszerűen befogom otthoninak.Ráadásul inkább veszek egy évben párat, minthogy a bacik mosás után is benne röhögjenek.

[ Szerkesztve ]

(#65424) inf3rno válasza pjen (#65423) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A legtöbbje szerintem nem éli túl a mosószeres kezelést.

Buliban hasznos! =]

(#65425) #48613632 válasza inf3rno (#65424) üzenetére


#48613632
törölt tag

Végeztek néhány kutatást, ami szerint de, túlélik. Mosószerlobby állhat a háttérben. Néhány ilyen kutatást mikor olvastam, nagyon úgy éreztem, hogy lejt a pálya.

(#65426) pjen válasza inf3rno (#65424) üzenetére


pjen
félisten

Én inkább melegebb vízben mosok, az mégiscsak egy természetes anyag, mint mindenféle vadregényes anyagot használjak a bacik ellen.Számomra nem fontos, hogy egy ruhadarab akár 10 évig is hordható maradjon.Nem vagyunk egyformák.

(#65427) mpo


mpo
veterán

Bosch mosó-szárítógép (WVG30442) kerek szűrőfedele kijött a helyéről amikor a vizet leeresztettem, tegnap este 10-kor, mert E-18 hibakóddal csipogni kezdett.
Sehogy sem tudom visszarakni, eltörni meg nem szeretném.
Tudja valaki a trükköt, hogy kell visszarakni?

Ha érted, akkor már elavult.

(#65428) st6969 válasza pjen (#65419) üzenetére


st6969
őstag

"Ha 30 fokon mostok lehet, hogy ez az összemegy"
Na most végképp elvesztettem a fonalat :F Eddig nem az volt általánosságban, hogy minél magasabb a hőmérséklet (mosás és/vagy szárítás), annál nagyobb az esély, hogy összemegy a ruha? Most meg már a 30 fok se jó? :DDD

(#65429) pjen válasza st6969 (#65428) üzenetére


pjen
félisten

Én, ha veszek bármilyen ruhát, dzsekit, nadrágot, inget, először mindenképpen kimosom.90% ban 60 fokon.Ha nem megy, össze a szárítóban se fog.Az igazi farmert is beavattuk először, csak utána vágtuk le a szárát. :)

(#65430) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner 1C porszivom. Koltozeskor behordtak egy a koltoztetok egy homokozonyi homokot, es hulye modon a normal porszivo helyett ezzel szivtam fel.
Ennek az eredmenye az lett, hogy tiszta homok lett a soft roller (mi a magyar neve?).
Probaltam utananezni manualban, forumokon, redditen stb., de semmit nem talaltam arrol, hogy ennek a tipusnak moshato-e a soft rollere. Nektek van valami tapasztalatotok errol?
Ezen felul potalkatreszeket hol lehet venni? Aliexpressen, banggoodon semmit se talaltam.

(#65431) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! 150 körül lehet kapni jó energiatakarékos szárítógépet? Kissé elegem van abból hogy mindenhol teregetők vannak a házban. És penész is van.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#65432) #48613632 válasza pjen (#65429) üzenetére


#48613632
törölt tag

Amikor ez volt, akkor még keverőtárcsás gépek voltak, abba meg te nem mostál 60 fokon mert leégette volna a kezed.
A 30 fokos víz langyos, a 40 meleg, az 50 forró, a 60 meg már fájdalmas.

(#65433) daver88 válasza JoolsNOS (#65431) üzenetére


daver88
aktív tag

itt a szezon, ezek az első hűvősebbek napok, szerintem roham lesz a jövő héten a szárítógépekért...tavaly is ez volt :))

Ha nagyon energiatakérokasat szeretnél akkor inverterest keress, bár ez 150e körül nem fog megállni.

[ Szerkesztve ]

(#65434) inf3rno válasza pjen (#65426) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem az egzotikus anyagok miatt van, vagy nem feltétlen. Biztos van benne tartósító, de szerintem csak szimplán nem lehet kellemes nekik, hogy detergenssel és fehérje bontó enzimekkel bombázzuk őket. Van egy olyan megérzésem, hogy ezektől szétmegy a sejtfal és felrobbannak.

Ha meg összemegy a 60 foktól, akkor jó lesz a gyereknek. :D Amúgy igaza van, 45 fok felett már nem fogsz kézzel belenyúlni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#65435) pjen válasza #48613632 (#65432) üzenetére


pjen
félisten

Dehogynem, lobogó forró vizet öntöttem a gépbe, ha fehérneműt, törölköző lepedőt mostam.Mikor végzett egy hosszú fakanállal szedtem ki a ruhát.Abban az időben sok fehéret időnként ki is főztünk.A csecsemö ruhákat se a szépség miatt vasalják.

[ Szerkesztve ]

(#65436) inf3rno válasza pjen (#65435) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, régen így tolták. Meg hamuval, vadgesztenyével is ment a mosás. Ha a természetes anyagok híve vagy, akkor tudom ajánlani a vadgesztenyét. Az abban lévő szaponinok tudják helyettesíteni a felületaktív anyagokat a mosószerekben. Az enzimekre sajnos nincs jó megoldás, talán mangó vagy ananász, amiből ki lehet vonni fehérjebontó enzimeket, de igazán hatékonyan biotechnológiával lehet csak ezeket előállítani. Pont emiatt veszünk mosószert, mert különben nem jönne ki a vörösbor, vér, stb. folt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#65437) #48613632 válasza pjen (#65435) üzenetére


#48613632
törölt tag

Itt már van egy kis csúsztatás, mert ezeket én is 60 fokon mosom. Ágynemű, alsónemű, lenvászon... stb.
De alapvetően a pamut cuccokat már akkor sem mostuk olyan forró vízben, amibe nem tudtunk belenyúlni.

(#65438) pjen válasza inf3rno (#65436) üzenetére


pjen
félisten

A wenish mosó szappanjával kijön szinte minden folt.Én nem a mosószert akarom helyettesíteni a meleg vizzel.Most leginkább folyékony fehér persilt, mosószódat, trisót+60 fokos vizet használok.Aztán fehér coccolínóval öblítek.Nincs se hamu se vadgesztenye.

(#65439) pjen válasza #48613632 (#65437) üzenetére


pjen
félisten

Én nem csúsztatok, Te irogattál hőmérsékleteket.Ha volt olyan mosógéped, esetleg vezetékes vized nem és mondjuk fazékban melegítetted a vizet.Mire kimosta a fehéreket forró vizben, már bele lehetett tenni a kevésbé meleg víz tűrőket is.Egyébként a Lányom 42-45 fok körül állítja a vízhőt mikor fürdik.

[ Szerkesztve ]

(#65440) inf3rno válasza pjen (#65438) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor végképp nem értem, hogy a "természetes" szó hogyan került ide. Na mindegy, sok lesz már az offból.

Buliban hasznos! =]

(#65441) pjen válasza inf3rno (#65440) üzenetére


pjen
félisten

A természetesen a meleg vizet értettem.Sokan tesznek olyan adalékokat a mosáshoz ami elvileg 30-40 fokon is elpusztít mindent.Ezeket helyettesítem én a meleg vízzel. :)

(#65442) libus


libus
őstag

Üdv!

Van egy ilyen Eta porszívónk. [link]
Tegnap egyszer csak pukkanás szerű hangot adott ki, aztán porfelhő...volt egy kis szaga is.
Kondi durranhatott el? :U
Majd megnézwtem, De ha nem érné meg a javítása akkor milyen porszívót tudnátok ajánlani? Két helyiségben van szőnyeg is, nem sok.
Ezt a Kärcher VC 3-at néztem ki. [link]
Elég jók a hozzászólások erre a típusra.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#65443) #48613632 válasza pjen (#65439) üzenetére


#48613632
törölt tag

Elektromos bojler volt, ami 60 fokra fűtötte fel a vizet, mert annyira volt beállítva. A keverőstárcsásban az a víz kihűlt a 2. vagy 3. körre. Mi már a 60 fokos vizet is hűtöttük valamelyest, de mire a szinesekhez értünk, az már 40 foknál nem volt megelebb.
Új vizet meg nem engedtünk, mert a szippantás sem volt olcsó.
(Anyám a mai napig felfogja az automata mosógépből a vizet, és visszaönti. :W )

(#65444) BB9000 válasza libus (#65442) üzenetére


BB9000
senior tag

Electrolux EasyGo [link] vagy ha a keret nagyobb, akkor Electrolux UltraSilencer. [link] Ezekkel nem nyúlsz mellé. Az a Karcher amit kinéztél, az nem olyen jó, mint ezek.

(#65445) pjen válasza #48613632 (#65443) üzenetére


pjen
félisten

Később nekünk is villany bojler volt, de 80fokon 120 liter.Sokszor az is kifogyott.Nálunk még szikkasztós emésztő volt, mosógépből egy+ gödörbe ment a víz.

(#65446) pjen válasza BB9000 (#65444) üzenetére


pjen
félisten

+1 az ultra silencernek.

(#65447) libus válasza BB9000 (#65444) üzenetére


libus
őstag

:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#65448) d@minator válasza JoolsNOS (#65431) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Pl. ez [link] ? 175.900 de most visszaadják a 10%-át. Viszonylag halk.
Vannak ettől picit takarékosabbak azok hosszabb ideig szárítanak.

(#65449) #48613632 válasza pjen (#65445) üzenetére


#48613632
törölt tag

Emlékeim szerint a 80 nem érte meg. Kb 60-ról 80-ra annyi idő kellett a felfűtéshez, mint csaphidegről 60-ra. 120 liter volt a miénk is, de sokszor elfogyott. Éjszakai áramon volt, így ha elfogyott, akkor csak másnap lett melegvíz :DDD

(#65450) pjen válasza #48613632 (#65449) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk 80 fokon ment és éjszakai se volt.Még így is sokszor elfogyott.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.