Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65101) herdsman12 válasza Dzsolo (#65099) üzenetére


herdsman12
őstag

IKEA-s, Medelstor (Elektrolux) 5év gari.
(Hónapok óta becsomagolva várja, hogy elkészüljön hozzá a bútor.)

(#65102) Dzsolo válasza herdsman12 (#65101) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Köszönöm,

Ez de jó, nem is gondoltam, pont benne van minden amit szeretnénk. Sehol nincs készleten. :O

(#65103) gabesz839 válasza d@minator (#65095) üzenetére


gabesz839
senior tag

Köszi. Igen neten vettem és már gondolkodom hogy visszavitetem és lecserélem másra.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#65104) gabesz839 válasza pjen (#65097) üzenetére


gabesz839
senior tag

40 fokon mostam őket. Póló, gyerek ruhák, melegítők, mindegyikre engedte a címke.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#65105) pjen válasza gabesz839 (#65104) üzenetére


pjen
félisten

Ez az, lehet 60 on kellett volna.40 fokon amúgy se pusztulnak el a bacik.Mi mindent 60 fokon mosunk.Talán 1-2 extra kivétel van.

[ Szerkesztve ]

(#65106) flancoska válasza Dzsolo (#65099) üzenetére


flancoska
újonc

Nekem Sharp mosogatógépem van 9 terítékes fél éves. 9 programos, de én csak egyet használok az 50 perces 65 fokost. Tökéletes! :)

(#65107) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!

Adott egy Candy CDI50-es mosogatógép.

A mai nap folyamán hibátlanul végigment rajta egy öblítés és egy teljes 60 fokos program. Ezek után kikapcsoltam és kipakoltam belőle. Legközelebb bekapcsoltam és minden halott volt rajta, egyedül a bekapcsológomb melletti kis lámpa világít (tehát áramot biztosan kap). Nem tudok programot választani, időzítő gomb sem működik és a kijelzőn sincs semmi.

Bármi ötlet, hogy mit tudnék még vele kezdeni? :F

(#65108) WaterWawe válasza WaterWawe (#65107) üzenetére


WaterWawe
őstag

Még annyi hozzá, hogy levettem az előlapot, nem látszik hogy bármi vezeték megégett volna vagy nem lenne a helyén…

(#65109) BBéci válasza pjen (#65105) üzenetére


BBéci
titán

Többen, többször írtuk, hogy ez a baci dolog csacskaság. Törölközőket, konyharuhákat ajánlott legalább 60 fokon mosni, de a ruhadarabokat totálisan felesleges. Ráadásul a mieink jelentős részére 30-40 fokot javasol a textilkresz.
Ha már szétgyilkoltad 60 fokkal, akkor nyilván már nemront rajta a szárítás

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65110) mzso válasza BBéci (#65109) üzenetére


mzso
veterán

Miért is? A baktériumok elég szívósak tudnak lenni. Már eleve a bojlernek is 60 fok fölé kell melegítenie a vizet, a legionella kiölése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#65111) BBéci válasza mzso (#65110) üzenetére


BBéci
titán

Miféle baktériumokat kell a pár óra hosszat viselt ingemben meggyilkolni? Ismétlem, egy halom olyan ruhám van, aminek a címkéjén 30 fokos kímélő mosást jelölnek.
Semmi köze a bojlernek a mosógép hőfokához.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65112) pjen válasza BBéci (#65109) üzenetére


pjen
félisten

Az, hogy többször és többen írtátok nem jelent semmit.Ha rákeresel gugliban szakemberek többször leírják, hogy nem higiénikus.Egyébkénk gondold végig a folyamatot.Reggel tiszta fehérnemű a családnak, tiszta ing, blúz, zokni.Este mindezt leveszed, megy a szennyes tartóba ok a zokni külön.A bacik vidáman élnek rajtuk.Másnap ugyanez ismétlődik és létszámtól függően még pár napig, hiszen nem fogsz mindennap fél kiló ruhát mosni.Ezért mosok én 60 fokban, ami nem bírja az kiesik a csapatból.

(#65113) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

2012. szeptembere óta használt (tehát ~9 éves) Bosch WAQ2446KBY mosógépünk pár hete elkezdte, hogy a centrifugálás bizonyos fordulatszámánál hangos kerepelő hangot ad (mintha beleérne valami a dobba, vagy a dob ütközne) kb 5-10 másodpercig, de nem minden mosás alkalmával.
Volt kétszer kint a hivatalos márkaszerviztől szerelő elvitt eddig 13eFt (se számla, se nyugta ..) és nem tudja mi a gond ... :(
Azt mondja, hogy egy targoncán felemelve alulról kellene megnézni működés közben, hogy honnan jön a hang, de erre természetesen nincs lehetőségem ...

A gép tudása és minősége, zajszintje számunkra megfelelt, de felkészülve az elhalálozására keresem az utódját. (Hacsak nem találok egy szerelőt, aki 10eFt-ból megjavítja.)

A mosógépen egy Bosch WTZ27400 kihúzható polcos építőkereten még egy BOSCH WTR85V00BY szárítógép csücsül.

A fenti mosógép kiváltására (amire a meglévő keret és szárítógép felhelyezhető) a Bosch WAU28T61BY mosógép jó választás lehet egy 4 fős családnak, ahol átlagban megvan a heti 7 mosás, de lehet mindez egy hétvégébe sűrítve?
A gyártó szerint van rá 5 év garancia és 10 év motorgarancia.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

(#65114) Dorian válasza pjen (#65112) üzenetére


Dorian
félisten

És a valóságban ez mit számít? Betegedett meg itt valaki valaha ruhán maradt baktériumoktól? :DDD
(A baktériumok nagy része amúgy is kiröhögi a 60 fokot)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#65115) ReFleXx válasza Fifi (#65113) üzenetére


ReFleXx
addikt

levennem a mosogep tetejet majd diagnostic modeban porgetnem meg a dobot es figyelnem honnan jon a hang, ezt te is meg tudod csinalni.
le kell szedni rola a szaritogepet meg kiguglizni a te tipusodnal hogy érhető el a diagnostic mode.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#65116) Z_A_P válasza pjen (#65112) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igen, ez a felmérés azt mutatta 40 fok csak 14%-ot pusztított el, tehát 86% ott marad ruhákon.

OK

(#65117) Elemental válasza pjen (#65105) üzenetére


Elemental
addikt

Ha 60 fokon mosol, utána már nem tud jobban összemenni. Mióta van szárítógép, szinte minden pólóm megy össze. Nyilván nem folyamatosan, az első egy-két alkalom után beáll a végső méretre. Azóta mindig nagyobb méretűt kell vennem

(#65118) Fifi válasza ReFleXx (#65115) üzenetére


Fifi
őstag

A szárítógépet és az összeszerelő keretet természetesen levettem, mielőtt a szerelő jött.

Ő levette a mosógép tetejét és hátul a motort eltakaró burkolatot is.
Kb. 1 órán keresztül próbálgatta (4-5 centrifugálás) de akkor vagy nem produkálta vagy nem tudta beazonosítani felülről, hogy honnan jön a hang.
Mint írtam elég rövid ideig max 10 másodperc lehet (de inkább 3-5 szokott lenni), amíg ezt a hangot adja.

(#65119) #48613632 válasza pjen (#65112) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egy alapvetően tiszta, mindössze egy alkalommal használt ruhadarabon nincs baktériumtenyészet. Amiről Te beszélsz, azok a törölközők, alsóneműk. Ing, póló max hónaljban, de ha rendszeresen tisztálkodsz, ott sincsenek bacik, így nem indokolt a 60 fok, ami ráadásul kevés is a baktériumok elpusztításához.
Egyébként vannak germicid mosóporok, pl az Arielnek is. Ezzel 30 fokon is moshatsz, ami nem eszi meg a ruha szöveteit, és a baktériumokat is elpusztítja.

Summázva. A baktériumok jelentős részét a 60 fok nem pusztítja el, max a táptalajt, ami a szennyeződés, annak viszont elég alacsonyabb hőmérséklet is + mosószer.

(#65120) pjen válasza #48613632 (#65119) üzenetére


pjen
félisten

Az egyik legellenállóbb baktérium a Staphylococcus aureus, annak érdekében, hogy ne fertőződjön a szervezetünk általa, muszáj magas hőfokon mosnunk.
A 40 fokon való mosást mindenképp túléli, a szervezetbe jutva pedig tüdő-, és húgyúti problémákat okoz.
A mosógépből átjut a fehérneműkre, és így terjed tovább.
Tanulmányok alapján azt is kimutatták, hogy, ha alacsony hőfokon mossuk a ruhákat, a vírusok csupán 6%-a pusztul el.
Arra is oda kell figyelni, hogy a lehető legkörnyezetbarátabb, de mégis hatékony mosószert válasszuk.
A baktériumoktól csak akkor szabadulhatunk meg 100%-ban, ha minimum 60 fokon mossuk a ruhákat.Csak úgy, de keresgélhetek még.
Egyébként biztos, hogy inkább melegebb vízben mosok esetleg vasalok minthogy mindenféle germicid hatású mosóport használjak.

(#65121) Gömbike


Gömbike
senior tag

Nem is értem ezt a diskurzust.

Szerintem alap, hogy alsóneműt, zoknit, stb a 60 Celsiusra bízzuk.

A gépnek is jót tesz a 60 Celsius, az egészség fontosabb.

Tudom, kapni fogok ezért, de nem azon a pár forinton múlik, hogy tiszták és higiénikusak legyenek a ruháim.

De ez szubjektív, nem akarok senkit sem megbántani, sem kérdőre vonni a szokásait.

Mindössze beleírtam a fórumba, nekem teljesen jó a 60 Celsius és öröm bódottá mindenkinek.

Szép hètvégét!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#65122) pjen válasza Gömbike (#65121) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#65123) Elemental válasza Gömbike (#65121) üzenetére


Elemental
addikt

Színes ruhákat, pl pólókat is 60-on mostok?

(#65124) pjen válasza Elemental (#65123) üzenetére


pjen
félisten

Igen, teszünk bele szìnfogó kenďőt.Nyár közepén 35 fokban, jól beleizzadsz a pólóba az 40 fokon nem biztos, hogy kijón.Föleg, ha 1-2 napot áll a szennyes tartóban is.

(#65125) Dorian válasza Gömbike (#65121) üzenetére


Dorian
félisten

:DDD
Mindent 40 fokon mosok, és még sosem betegedett meg a családban senki ruhán maradt bacik miatt. Túltoljátok, Béláim.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#65126) pjen válasza Dorian (#65125) üzenetére


pjen
félisten

Honnan Tudod, hogy mitől lett beteg?

(#65127) Dorian válasza pjen (#65126) üzenetére


Dorian
félisten

Nem vagyok hipochonder

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#65128) #48613632


#48613632
törölt tag

Baktériumoknak, vírusoknak, kell a táptalaj. Egy tisztára mosott ruhadarab nem az. Így nem él meg. Egyébként UV is alkalmas a fertőtlenítésre, ha ennyire fontos, de én nem érzem ezeknek szükségességét. Minden reggel zuhanyzással kezdem a napot, tiszta alsóneműt veszek fel, ne mondjátok már, hogy estére fertőző vagyok :D

(#65129) polonic válasza #48613632 (#65128) üzenetére


polonic
félisten

Reggel fürdesz, szóval este piszkosan fekszel le? Az ágynemű tele baktériumokkal. ;]

(#65130) ReFleXx válasza polonic (#65129) üzenetére


ReFleXx
addikt

kész betegágy lehet ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#65131) La Magra


La Magra
tag

Sziasztok,

Electrolux ECC21-4SB Ease C2 porzsák nélküli porszívó (700W) ajánlott, elmegy vagy semmiképp?

Láttam, hogy Electrolux jó lehet ilyen olcsóbb kategóriában is, de nem tudom, hogy az ennyire olcsóra is igaz ez, vagy érdemes lenne rádobni még valamennyit. (Jelenleg panel, 46 m2, főleg laminált padló, kevés szőnyeg.)

szerk:
Esetleg egy Electrolux EEG42EB EasyGo porzsákos porszívó (650W) jobb lehet?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#65132) #48613632 válasza polonic (#65129) üzenetére


#48613632
törölt tag

Este is letusolok :) Ez normális. Reggel viszont nem mindenki szokott, ezért emeltem ki.

(#65133) Z_A_P válasza #48613632 (#65132) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hat....en pont forditva, este furdok, tiszta agyban alszok, reggelre csak nem leszek koszos :D

OK

(#65134) #48613632 válasza Z_A_P (#65133) üzenetére


#48613632
törölt tag

Koszos nem, izzadt esetleg, de ez teljesen egyénfüggő. Nálam a reggeli tusolás fontosabb, mint az esti. Pl ha reggel nem fürdök, és mosok hajat, akkor napközben, a homlokomra feltolt szemüveg zsírosodik. Ezért többnyire hajat is mosok reggelente.
Fogmosás is jóval kényelmesebb a zuhany alatt, mint a mosdócsésze felett.
Egyébként ez nagyban függ attól is, hogy ki hogyan, mivel tölti a napját. A vasgyári munkás a munkahelyen is fürdik. A sportolók is edzés után. Nem törvényszerű, hogy este fürödjünk, vagy zuhanyozzunk, de a legtöbbünknek úgy "adja ki".

(#65135) koxx válasza #48613632 (#65134) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Nem törvényszerű, hogy este fürödjünk" ki mennyire igényes. Egy meleg nyári nap után este felvenni az alvósruhát majd mosdatlanul befeküdni az ágyba... hát nem tudom.

(#65136) #48613632 válasza koxx (#65135) üzenetére


#48613632
törölt tag

Édes istenem, mindent el kell magyarázni, vagy csak ilyen kötözködős napotok van?
"Nem törvényszerű, hogy este fürödjünk" fürödhetsz délután, reggel, este, akár naponta többször is, ha úgy tetszik.
Valaki még szeretne belekötni valamibe?

(#65137) OPiiPO


OPiiPO
addikt

jó ez az új téma, valaki szóljon ha áttérünk a körömgombára ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#65138) Teaway válasza Fifi (#65118) üzenetére


Teaway
veterán

„Mint írtam elég rövid ideig max 10 másodperc lehet (de inkább 3-5 szokott lenni), amíg ezt a hangot adja.”

A vízzel teli ruháknak nagyobb a tömege, így nagyobb az üst kilengése kezdetben, majd ahogy távozik belőle a víz, egyre kisebb lesz, és már nem ér hozzá ahhoz, ami a hangot adja.
Csak hangosan gondolkozok.

Nincs itthon csokid??

(#65139) Dorian válasza #48613632 (#65136) üzenetére


Dorian
félisten

Legyen flame!
Simán van, h csak 2 naponta fürdök ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#65140) #48613632 válasza Dorian (#65139) üzenetére


#48613632
törölt tag

:))
Fürödni akkor kell, amikor indokolt, nem 24 óránként. Nem is értem, mi ebben a fura. Ma itthon vagyok, reggel kikeltem az ágyból, egész nap chillelek, még mindig pizsamában lófrálok. Nem fürödtem még ma, de valszeg már nem is fogok. Meg amúgy is tusolni szoktam.
Holnap reggel viszont kelek melóba, reggeli kv után egyből irány a zuhany*, 6.30-kor már kocsiban fogok ülni, frissen, illatosan, mint egy tavaszi bárányfelhő ... :DDD

* szigorúan 60+ fokos vízbe, nehogy megmaradjanak a bacik a zacsi alatt ;]

[ Szerkesztve ]

(#65141) z123456z


z123456z
őstag

Azért ez már beteges, a 60°C-os mosással együtt. Már csak ez hiányzott a rakás hüvelygombás reklám mellé...
Mikor térünk rá a kihogypisilülvevagyállva témára?

[ Szerkesztve ]

(#65142) gabesz839


gabesz839
senior tag

Szóval a lényeg, hogy fürödjek reggel és este, legalább hatvan fokon és nincs baci. :D

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#65143) flash- válasza Piftuka (#64969) üzenetére


flash-
veterán

és ez az Electrolux Powerforce porszívó? ez 800 wattos , szőnyegen ez is B osztályú,30 ezerért ez is jó nem? ezt valahogy nem szoktátok itt emlegetni
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#65144) Digitalpimp válasza Dorian (#65139) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Meg a zoknit is 1 hétig hordod az ideális 3-4 nap helyett. ;]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#65145) Elemental válasza gabesz839 (#65142) üzenetére


Elemental
addikt

Ha így teszel, talán már nem mész össze a szárítógépben

(#65146) ribarszki válasza z123456z (#65141) üzenetére


ribarszki
őstag

Amikor Németországban voltam ösztöndíjon, akkor a koleszban év elején szintgyűlés volt, ahol meg kellett szavazni, hogy a szint mosdójában a fiuk állva vagy ülve pisilhetnek. És ez nem vicc...

(#65147) Z_A_P válasza ribarszki (#65146) üzenetére


Z_A_P
addikt

És melyik győzött? :D

[ Szerkesztve ]

OK

(#65148) ribarszki válasza Z_A_P (#65147) üzenetére


ribarszki
őstag

Elég jelentősen az ülve. De a lányok is szavaztak... :F Mindez 2008-ban, 13 éve..

[ Szerkesztve ]

(#65149) Fifi válasza Teaway (#65138) üzenetére


Fifi
őstag

Ez rendben van és természetes is, de csak bizonyos fordulaton és nem mindig csinálja.

Tehát elkezd centrizni még vizes ruhákkal amikor felgyorsul van egy 5 sec, amikor hangos, centriz tovább majd a vége felé amikor lassul már a kevésbé vizes ruhákkal ismét hangos 5 sec-re. Se előtte, se közbe, se utána, csak azon a bizonyos fordulaton, amit nem tudunk, mert nem jelzi ki.

Az elmúlt 9 évben ezt nem csinálta.
Asszony felvette amikor ezt a hangot adja.

(#65150) pjen válasza Fifi (#65149) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem valahol már kicsit megkopott.Amíg gyorsul és lassul üt kicsit a dob.Mikor felgyorsul spúrba húzza saját magát.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.