Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66701) poli27 válasza Gömbike (#66690) üzenetére


poli27
veterán

Hagyjuk már, ezek nem tesztelnek csak irkálnak baromságokat... 1db kép nincs soha a készülékekről... a pontozás is hagyjukot érdemel kb... a robotporszívóknál kihozzák győztesnek az 5 évvel ezelőtti modellt stb stb...egy kalap kaka amit csinálnak.... :W

(#66702) Nagya21 válasza koxx (#66698) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Nekem a v11 sürü egyenes szálu rövid ipari szönyegen, félig nyitott szivó motoros fejjel 14 perccel indít.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#66703) philoxenia válasza arcsin (#66700) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most már értem, de miért jobb az akkus porszívó? Nálunk szinte minden helyiségben van aljzat...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66704) Nagya21 válasza philoxenia (#66703) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Mindenkinek más a bónája......
Nekem az, hogy lekapom a falról, oszt 15-20 perc alatt megvagyok az 53m2 lakás összeporszívózással (ebben benne van a 2x tartályürítés is ).
De!!! 3-4 havonta kikompresszorozom a ketyerét, havonta elmosom a hátsó szürőt, és évente 1x előkapom a Thomas Takarítógépet.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#66705) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!
Morzsaporszívó keresek, ami alkalmas macskaszőr, és autó takarításra. Esetleg, ha van vakinek bármilyen típussal kapcsoltban pozitív tapasztalata, örülnék ha megosztaná! :)

[ Szerkesztve ]

(#66706) koxx válasza b4lukapitany (#66705) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dyson v11/12/15 osszeszedi a morzsat is :DDD mivel arat nem irtal.

(#66707) pjen válasza philoxenia (#66703) üzenetére


pjen
félisten

Semmiben,azonkivül, hogy nem kell a zsinorra figyelni. Viszont takarítod mint egy tartályost és 3x annyiba kerül mint egy jó vezetékes.Ja a forgó fej amit a gyenge szívó erő ellensúlyozására tesznek rá esetleg bolyhozza a szőnyeget, karcolja a parkettát. Nekem is van kettő. :W

(#66708) b4lukapitany válasza koxx (#66706) üzenetére


b4lukapitany
tag

Jogos. :) legyen 30 ezer ft a teteje, de ha van olyan, ami nem csak morzsa-, hanem egyben is lehet használni teljes értékű porszívóként, akkor mehet még feljebb, 50-60-ig.

(#66709) ribarszki válasza pjen (#66707) üzenetére


ribarszki
őstag

A parkettára/kemény felületre való fluffy nem karcol :U

[ Szerkesztve ]

(#66710) koxx válasza pjen (#66707) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt a kemenypadlot amit megkarcol az amugy is szemetre valo. Nalam soha egyik forgofej se karcolta a padlot.

(#66711) pingu22


pingu22
tag

Sziasztok! Behalt Philips Sonicare ProtectiveClean 4300-as fogkefém, a Philips oldaláról rendeltem és még van rá bőven jótállás (iszonyú hangos lett, meg lötyög rajta a fej). Van tipp hova tudom vinni? (Debrecenben egy olyan hely van megjelölve szakszervíznek ami konyhai gépekkel foglalkozik, és az oldalán egyáltalán nincs feltüntetve semmi a Phillips-sel kapcsolatban).

(#66712) Laca1212 válasza pingu22 (#66711) üzenetére


Laca1212
őstag

http://www.szervizkft.hu/
Én szakállnyíró garanciát ügyeztem velük. Korrekek nagyon.

(#66713) Digitalpimp válasza pingu22 (#66711) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ha az van megjelölve, akkor oda. Én is vittem olyan sufni szervizbe JVC DVD lejátszót, csak pislogtam, hogy ez most komoly? :Y Szarakodtak is vagy 2 hónapig, mert nem ők javítottak, hanem Bp-re küldték.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#66714) dethroner válasza poli27 (#66685) üzenetére


dethroner
veterán

Kérdés tisztázva, hazai forgalmazó nem ad külön alkatrészt :((
Kedves fórumtársak, honnan lehet venni olcsón üveg turmixedényt?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#66715) Gömbike válasza poli27 (#66701) üzenetére


Gömbike
senior tag

Már bocsánat, mielőtt így rám támadsz!

Egy szóval sem írtam, hogy hitelt adok a tesztnek! Vagy a teszteknek!

Épp ellenkezőleg. A saját tapasztalat sokkal hitelesebb, mint a labor eredmény.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#66716) axlfsi válasza koxx (#66698) üzenetére


axlfsi
veterán

Nekem a közepesen hosszú szálú szőnyeget annyira "meghúzza" az ereje, hogy lefullad tőle a henger. Csak ECO módban tudom ezen a szőnyegen használni, ... de még így is brutálisat alakít az összes eddigi porsziívó képességeihez viszonyítva.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#66717) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

2 főre +- csalàdi összeröffenésekre milyen mosogatógépet ajànlotok? Àrat nem írok, de kb 100k alatt maradnék

Mennyire igênytelen egy mosogatógép? Pl ha csak bepakolom és nyilvàn szárad a cucc rajta, azzal is elbánna szépen?

Xbox One: bandymnc

(#66718) axlfsi válasza pjen (#66707) üzenetére


axlfsi
veterán

Karcolja a parkettát?! :Y

Most jól megmosolyogtattál! :DDD Puhább, finomabb érintkezése van a laminálttal ennek a gépnek (V15), mint az elmúlt 46 évben ami kezemben megfordult porszívó közül akármelyik(!).

Egyébként meg ha ennyit nem bír el a parkettád, ott komoly bajok vannak...

Nem mellesleg, én bátran(!) ki merem emelni, hogy a szívóereje ennek a gépnek veri általam ismert valamennyi gépet, pedig fogtam már párat. Most is van egy fasza, vízszűrős monstrumom, amit szeretek, de egyszerűen azzal mire előkészülök és végzek (kitakarítani a gépet) rengeteg idő. Az idő pedig nálam pénz... de hiába a monstrum teljesítmény, egyszerűen még így sem annyira hatékony, mint egy "mai Dyson".

Nem kell nekem hinni. Rengeteg teszt van a youtubeon, meg kell őket nézni (már akit érdekel). Nem vagyok elfogult, de amíg nem használtam ilyet, én sem tudtam, csak olvasva "tapasztaltam", hogy mennyire dicséreik. Mára már értem.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#66719) Gömbike válasza bandi0000 (#66717) üzenetére


Gömbike
senior tag

Abból indulj ki, hogy az emberiség által ismert univerzumban a legmagasabb ÁFA hazánkban van. Hajrá stadionépítők!

A 100- ból vond le a 27 ezret, továbbá a kereskedő lánc hasznát, s ezek után a gyártó profitját.

Szerinted milyen minőségű alkatrészek kerülnek összeszerelésre a maradék pénzből?

Ne a létszám határozza meg a család bosszankodását.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#66720) bandi0000 válasza Gömbike (#66719) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Azért mondtam, hogy nem nagyon mondanék àrat, bàr nem gondoltam, hogy ennyire drágàk, igaz nem is néztem őket, mert nem is értek hozzà

Xbox One: bandymnc

(#66721) poli27 válasza pjen (#66707) üzenetére


poli27
veterán

Hát ebben nem értek vele egyet :D Nem bolyhoz és karcolni se tud... ellenben mobilis... (Dyson V11)

(#66722) pjen válasza koxx (#66710) üzenetére


pjen
félisten

Eddig nekem sem, viszont a manuálban benne van, hogy próbáljuk ki valami kevésbé látható helyen.

(#66723) Horec válasza b4lukapitany (#66708) üzenetére


Horec
tag

Én múlt héten vettem egy [black&decker dva315j] porszívót autó takarításhoz. Nálam bevált. Hátránya, hogy sokáig kell tölteni és kb. 10-15 percet bír.

(#66724) Speeedfire válasza Nagya21 (#66697) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

V8 alatt van olyan ami használható olcsóbban?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#66725) goku888


goku888
tag

Sziasztok
LG DF325FPS mosogatógép szeretnék kérni véleményt vagy esetleg tudok ajánlani ehhez hasonló mosogatógépet ?

(#66726) bul07


bul07
nagyúr

Banális kérdések elől töltős gépekkel kapcsolatban
Tervezzük egy elöltöltős keskeny gép beszerzését. Nekünk eddig csak felül töltős gép volt, de hátha az elől töltős gép tovább nem rozsdásodna.

Mennyire gond az ha mindig zárva lenne az ajtaja?
A hely olyan kicsi hogy csak úgy letehetne megférni tőle hogy állandóan csukva lenne az ajtaja

Mennyire bírja ezeknek az ajtó tömítése?
Mert ugye mosás közben ha nem zár a tömítés akkor áztatja a környezettét(felül töltősnél ilyen gond nincs), és hogy állandóan be lenne csukva az ajtaja nem e rövidíti meg a tömítés élettartamát

Mennyire bírja a zárja a nyitogatást?
Szennyes gyűjtés gépbe lenne és mindig nyitni csukni amikkor a egy két szennyes ruha belekerül, ugye felültöltőshöz vagyunk szokva ott nyitva van csak bele kell dobni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#66727) lanikai válasza BB9000 (#66696) üzenetére


lanikai
aktív tag

szia, köszi, ez már jó kiindulópont!

közben ezt találtam alzán, eddig ez a legszimpatikusabb

(#66728) pjen válasza bul07 (#66726) üzenetére


pjen
félisten

Ha mindig zárva lesz, be fog penészedni, büdösödni, rohadni.

(#66729) poli27 válasza bul07 (#66726) üzenetére


poli27
veterán

felejtsd el berohad a ruhával együtt...

(#66730) bul07 válasza pjen (#66728) üzenetére


bul07
nagyúr

(#66729) poli27

Ennyire rossz lenne

Még akkor is ha heti 3-4 mosás van, igaz nem elosztva, hanem mondjuk hétfőn kettő szerdán szombaton is egy, de előfordul hogy néha csak kettő hetente
És a tömítés hogy bírná állandó zárt állapotot, na meg a nyitogatás

Úgy kipróbálnánk egy elől töltőset, mert a felül töltősök úgy rohadnak mintha kötelező lenne
Mostani gépünket 2017 ápr. 20 vettük, 2020 nyarán csapágyakat égszíjat cseréltem
(igaz a csapágyat csak azért mert megrendeltem hozzá, kiszedve nem volt baja a benne lévőnek)
De már rohad a szokott helyeken nem is kicsit, annak ellenére hogy csiszolás rozsdaátalakító rákenés is volt már

Amúgy az emagos 40e Ft-os gépet gondoltam hogy meg kellene próbálni
Indesit BWSA 61051 W EU N elöltöltős mosógép, 6kg, 1000 fordulat/perc
[link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#66731) pjen válasza bul07 (#66730) üzenetére


pjen
félisten

Nem ennyire rossz, sokkal rosszabb. Mondjuk napi 1 pár zokni, gatya, bugyi/ fő. Érdekes illat lehet mikor kinyitod.Jobb megoldás hiján én egy centire mindíg nyitva hagynám a mosógép ajtaját, a szennyest pedig nem benne tárolnám. Az ajtó tömítés a legkissebb gond.

[ Szerkesztve ]

(#66732) axlfsi válasza bul07 (#66730) üzenetére


axlfsi
veterán

En azt nem ertem, hogy ha a gepbe gyujtitek eleve a szennyest, akkor, hogy mostok? Vagy mindent egymassal osszemostok, szintol es ruhaanyagtol fuggetlenul, amikor az megtellik?

Ahogy a kollega is irja, kegyetlen buze lenne, ... nem a tomites a gond. Illetve(!), en eleve ajanlom a mosogep ajtajat nyitva hagyni, annak ellenere, hogy egyebkent nem oda gyujtjuk a szennyest, mert mosas utan a gepben mindig marad viz (a dob alatt még, a rendszerben) es ha erre ajtot csukunk, bedohosodik, peneszedik.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#66733) bul07 válasza pjen (#66731) üzenetére


bul07
nagyúr

Az a baj hogy így lenne elhelyezve
[kép](nem kiröhögni gyorsba ez ment :DDD )
48.5cm van a kád meg a mosógép között
Fal meg kád között meg 89cm

Sőt most hogy nézem az elöltöltős még annak ellenére hogy keskeny szélesebb mint a jelenlegi felültöltős, így még kisebb hely lenne 46.5cm kevesebb mint most és abból még elvenne 3-4cm a nyitott ajtó

Nagyon kicsi hely maradna eljárni, és nem 50Kg nád szállok vagyunk :)

(#66732) axlfsi

Hmmm

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#66734) BB9000 válasza lanikai (#66727) üzenetére


BB9000
senior tag

Ez a Philips márka nagyon beégett nálad! :) Nem jó irány!
Azzal a porzsák nélküli géppel a bajt, nyűgöt, gondot vennéd meg magadnak. Ha nincs keret a javasolt Miele c3 Cat & Dog -ra akkor inkább egy Electrolux PowerForce Animal pl: [link] Most 33K a MM-ban.

[ Szerkesztve ]

(#66735) Viperator válasza bul07 (#66730) üzenetére


Viperator
őstag

Mikor nem vagytok otthon, hagyd nyitva....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#66736) bul07 válasza Viperator (#66735) üzenetére


bul07
nagyúr

Mindig van valaki itthon én pl 4/4-be dolgozok(4éjszaka majd 4 éjszaka itthon)

Lehet elengedem a dolgot, akkor pénteken reggel nem is kellene veszettül frissítenem az emag appját :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#66737) simico válasza philoxenia (#66703) üzenetére


simico
aktív tag

Én is ugyanígy voltam ezzel - idén nyárig. Biztos a korral jár, de idén hirtelen mindkettőnknek elege lett a madzagos gép húzogatásából. Kimondottan bosszant, hogy folyamatosan húzogatni kell magunk után vagy "rugdosni" (tologatni) magunk előtt a gépet, újabban a kábel is mintha direkt beleakadna mindenbe - pedig ez évtizedekig nem volt gond. A Dyson 200-250e forintos árát viszont egyelőre nem tudom megemészteni, így egy darabig marad a házsártos tatához méltó morgolódós porszívózás ;]

(#66738) axlfsi válasza simico (#66737) üzenetére


axlfsi
veterán

Hirtelen felindulásból kell rászánni magad a vásárlásra és akkor menni fog ... én is úgy tettem a V15-nél :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#66739) pjen válasza axlfsi (#66738) üzenetére


pjen
félisten

Én is így vettem, de a kuka fölött tartály ürítést, ciklon takarítást, szűrő mosást azért elengedném. A madzagos eluxból kidobom a porzsákot és passz.Vissza tértünk velük az annyit szidott porzsák nélkülihez.

(#66740) herdsman12 válasza simico (#66737) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem csak 200-250 ezres Dyson porszívókból áll a világ.
Vagyunk itt páran, akik olcsóbb, Xiaomi verziókat használunk és nem lepi el a por a lakást.
Fél éve vettünk egy Dreame XR-t, nekem nagyon bejött, hogy nem kell a vezetékkel és a lengő szívócsővel kínlódni.
A mosógépünk se Miele, de ettől még jól vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#66741) pjen válasza lanikai (#66727) üzenetére


pjen
félisten

Jó az a philips, hasonlóan kezelhető mint egy aksis, átlátszó tartály látod mikor van tele. Nem kell porzsák.

(#66742) pjen válasza bul07 (#66733) üzenetére


pjen
félisten

Mi lenne, ha vennél egy szennyes kosarat, egy fonottat ami szellőzik és keskeny mint a mosó gép?

(#66743) CragON válasza bul07 (#66726) üzenetére


CragON
aktív tag

Én ezt már feladtam, a lehető legolcsóbb felültöltőset veszem meg 3 évente mérlegelve az elvárt funkciókat.
Nekem eddig mind rozsdásodott, a drága is, pedig nem lenne nagy dolog a gyártóknak a fedelet rozsdamentes acélból csinálni. Nekik az nem jó...

(#66744) philoxenia válasza simico (#66737) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát mi sem vagyunk fiatalok, de macera az akku töltögetése is. Akkor kéne már legalább egy, de inkább kettő pótakku. Vagy ezeknél nem kivehető?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66745) pjen válasza philoxenia (#66744) üzenetére


pjen
félisten

Van amelyiknél igen, pl Hoover. Egy átlagos takarításhoz elég egy aku.Inkább az a kérdés hány töltést bír. Egy csere aku 40000Ft a V15 höz.

[ Szerkesztve ]

(#66746) bul07 válasza CragON (#66743) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát ha most nem veszem meg a 40e gépet, akkor a mostani addig marad míg szét nem esik költeni már nem fogok rá

Amúgy van tartalékba egy elől töltős keskeny, csak kókányolt, mert szét lett vágva majd összeragasztva csapágy csere miatt, de valahol szivárog, egy mosás alatt 5-10Centiliter víz folyhat ki

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#66747) goped


goped
csendes tag

Helo,
lehet rossz helyre írok de hátha.

LG Projektor
Szét ment két csati.
Hol csinálnak ilyet esetleg. Hőálló kellene

Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

Roborock S6 MaxV

(#66748) #48613632 válasza bul07 (#66733) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mosógépet fürdőszobába?
Jó tudom, volt ilyen. Nagyon régen nálunk is. Még a 80-as években. Amúgy két nyomós érv van, hogy miért ne.
1. Nem tud kiszáradni rendesen.
2. Érintésvédelem, és ez az, ami miatt elgondolkoznék.
Sok országban, pl UK, nincs is 220V a fürdőszobában. A világítás kivétel, de azt meg a mennyezeten lévő kapcsolón keresztül, egy madzaggal tudod kapcsolni.
Ha mosógép, és mondjuk a konyhában nincs beépített helye, akkor esetleg valami külső helység nem akadna? Gyerekek vannak?

szerk:
Most így belegondolva, az előző gépetek vélhetően ugyanezért kezdett rohadni, rozsdásodni. A túl nedves, túl párás helység nem tett jót neki.
Na, ha ez így van, akkor az elöltöltős sem lesz jobb, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#66749) koxx válasza #48613632 (#66748) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

40 éve ott használjuk/tuk. Máshol nincs hely.

(#66750) pjen válasza #48613632 (#66748) üzenetére


pjen
félisten

Nem akarok megint vitát nyitni, de kis hazánkban az az álltalános. A panel házakban is pont azért van a fürdőben földelés. Asszonnyal pont multkor beszélgettünk róla és egészen elborzadt a gondolatra. Ja egy átlag konyhában el se fér. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.