Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34701) Doky586 válasza margithid (#34696) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biosból nem biztos hogy meg lehet mondani..
De mutass egy Lemezkezelő képet, és ott a lemezen is nyomj egy tulajdonságokat. "Konvertálás ... lemezzé" feliratból melyik a szürke?

(#34702) Doky586 válasza Bozso68 (#34700) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Alaplap típusa?

Amit mondasz nagyon zavaros, inkább mutasd..

(#34703) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok, ha nem ide, szóljatok és viszem a problémámat az adott topikba :C
szóval
kinőttem a játékra használt 500as SSD-ét... gondoltam veszek mellé egy ugyan ilyet és RAID... a lényege az lenne, hogy a töltési időm megmaradjon és a + tárhely
vagy célszerű egy 1TB SSD és le van vele a gond.... kérdés ugye, hogy mennyire gond egy RAID beállítása
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#34704) Emperor_ válasza - = Zk = - (#34703) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem nyersz semmit a Raid.el.
Vegyél mellé egy, 500 GB.ost vagy 1 TB.ost.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34705) Bozso68 válasza Doky586 (#34701) üzenetére


Bozso68
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#34706) Bozso68 válasza Doky586 (#34702) üzenetére


Bozso68
senior tag

Toshiba Satellite C660 AMD-s noti.
Ezt lőttem az SSD jellemzőkről Sentinelből:

(#34707) margithid válasza Doky586 (#34701) üzenetére


margithid
veterán

A lemezkezelőben én ilyesmit nem találok.
Itt van a lemezkezelőm amúgy: [link]

(#34708) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Vajon mivel lehetne tesztelni egy eMMC háttértár stabilitását?

Van egy ismerősöm, és azzal keresett meg, hogy időnként lefagy a laptop.
Már egy napja nálam van, csak ezt használom, és valóban, egyszer megállt a Windows (igen, én is azonnal szoftveres hibára gondoltam), és aztán amikor restartoltam, és benéztem a biosba (pardon, efi-be), akkor ott is megfagyott.
Nofene.

Memtest órákon keresztül futott, okés.
Gondoltam jöjjön drive, de se a Sandisk tool, se HDSentinel, se az SSDOK nem mutat meg róla semmit: hát akkor nézem, hogy 120gb eMMC van benne.
Azt már megtaláltam a neten, hogy ezeknek nincs S.M.A.R.T adatszolgáltatása. Tehát az említett progig most nem segítenek.
De azt még nem találtam meg, hogy akkor mivel lehetne tesztelni, benchmarkolni, bármit csinálni vele?

Sorry ha rossz topikba írok, de nem találtam olyant, hogy eMMC-topic.
Pedig ahogy az én ismerőseim között, úgy szerte az országban vannak sokan, akik nem rendes SSD-t kaptak a laptopjukba...

(#34709) Raymond válasza mckay (#34708) üzenetére


Raymond
félisten

Ha a BIOS-ban is lefagy akkor inkabb egy memtest-et futtass mert ott valoszinubb a problema nem az eMMC-nel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34710) mckay válasza Raymond (#34709) üzenetére


mckay
aktív tag

órákon keresztül futott, 4 kört, de 0 error
(memtest86)

(#34711) gya/352 válasza mckay (#34708) üzenetére


gya/352
tag

BIOS fagyás utalhat valamilyen alaplapi problémára is. Vagy maga a BIOS sérült. Erdemes lehet megfrissíteni, bár ha pont akkor fagy be megint akkor van igazán gond.

(#34712) mckay válasza gya/352 (#34711) üzenetére


mckay
aktív tag

Értem, köszi.

Akkor eMMC tesztelő progit senki sem tud ajánlani?

(#34713) gya/352 válasza mckay (#34712) üzenetére


gya/352
tag

Ha a bios lefagyott akkor nem a háttértárral van gond. De mit akarsz rajta tesztelni?

(#34714) Doky586 válasza Bozso68 (#34706) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az 'Áttekintés' fület kellene nézned.. Ott vannak a hasznos infók.

(#34715) Doky586 válasza margithid (#34707) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

MBR lemez, azaz Legacy (bios) módban bootolsz. (nem uefi ben)

[ Szerkesztve ]

(#34716) margithid válasza Doky586 (#34715) üzenetére


margithid
veterán

És mi lenne a teendő?:)

(#34717) Doky586 válasza margithid (#34716) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a célod..?
Miért kéne bármit is csinálnod..?

(#34718) margithid válasza Doky586 (#34717) üzenetére


margithid
veterán

Az a gond, hogy az ssd-t nem tudom beállítani, hogy arról induljon a gép.
A másik gépemnél is ez a gond, ott két ssd van és csak az egyiket tudom beállítani bootnak, másikat nem látja a bios.

(#34719) Doky586 válasza margithid (#34718) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biosban először a BBS menüben az SSD-t tedd az első helyre, utána a boot-sorrend menüben válaszd ki az SSD-t, mentés...

(#34720) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!

Erre, ha megkérem ránézne valaki?

[link]

Érdekesnek találom, hogy az írási sebesség két helyen is gyorsabb mint az olvasási!

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#34721) Frawly válasza Bozso68 (#34700) üzenetére


Frawly
veterán

HDS-ből a legújabb verziót kéne használni, ez most az 5.30.3-as béta.

Az természetes, ha IDE-ről AHCI/SATA-ra állítod, akkor a telepített rendszer elhasal, nem fog bootolni. Itt leírnak két módszert is, az egyik registry szerkesztős, a másik parancssorban matatás. Elvileg át lehet állítani újratelepítés nélkül.

(#34722) Frawly válasza margithid (#34698) üzenetére


Frawly
veterán

Milyen alaplap is ez pontosan? Megnézem neked a kézikönyvét, hogy melyik menüpont ez konkrétan a BIOS-ban, ha megírod a pontos típust.

(#34723) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Kezdő SSD használó lévén kérdeznék,bár olvastam sokat a témához... Régi rendszer,4 helyett 8GB DDR2 RAM-ra, és rendszermeghajtónak,szűz Win7 telepítéssel SSD-re lett bővítve. IDE módban van AHCI helyett(vagy elcseszték a telepítést,de valószinűleg a régi Asus P5QL-Pro alaplapom nem támogatja) az SSD (egy belépő szintű Kingston SA400S37 120 GB - csak a rendszer,és a programok.)Másodlagos háttértár egy 2 részre particionált 1TB-os HDD....Minden tökéletes a HDS szerint teljesítmény,és kondíció is 100/100 a HDD-n, és az SSD-n is. TRIM aktív. Mivel új rendszertelepítés,belaktam a gépet,és rengeteget töredezettségmentesítettem vele (plusz 1db USB-s 2,5" külső HDD-t, és a belső két partíciós HDD-t, AZ SSD-T TERMÉSZETESEN NEM!) 3 nap használat után az írt adatmennyiségre normális még a 150GB...? :U Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#34724) Frawly válasza mckay (#34712) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudok emmc tesztelőről konkrétan. Ezekkel az is nehéz, hogy általában eltávolítani sem lehet őket, ha lehetséges, próbáljátok kiszedni, és megnézni, hogy nélküle fagy-e a BIOS egyáltalán, kicsit járatni a BIOS-t meg még a memtestet. Utána visszatenni, és egy HDS felülettesztet futattni, az nem baj, ha SMART adatokat nem hoz a meghajtóról.

Esetleg ha lehetséges, le kéne olvasni valamivel az emmc tár pontos típusát, vagy AIDA64, vagy a gépet szétszedve megnézni rajta a feliratot. Ha megvan a gyártó, típus, akkor talán a gyártó oldalán lesz hozzá valami tesztelőprogi.

[ Szerkesztve ]

(#34725) Frawly válasza R3nts (#34723) üzenetére


Frawly
veterán

3 nap alatt a 150 giga teljesen normális, főleg, ha volt Windows telepítés is. Majd idővel lemegy a napi írási statisztika, nem fogod minden nap újratelepíteni. Az első napokban mindenkinek több az írás, mivel rendszert telepít vagy klónoz rá, adatokat húz rá vissza, benchmarkol, stb.. Aztán beáll az írási mennyiség a normál mértékre.

Az IDE módot át kéne váltani mindenképp AHCI/SATA-ra, néhány hozzászólással fentebb adtam hozzá linket, ahol megoldási módozatokat írnak, hogy újratelepítés nélkül át lehessen váltani. IDE módban használni mindenképp szuboptimális, TRIM az lesz, de se NCQ, se semmilyen más feature (pl. energiagazdálkodás) nem lesz bekapcsolva, és nem használható ki az SSD teljesítménye rendesen.

Töredezettségmentesíteni SSD-t nem kell,. nem szabad, felesleges írást ad csak neki, és nem gyorsít semmit. A Win7 elvileg felismeri, hogy SSD van benne, és nem töredezettségmentesítést hajt amúgy sem végre, hanem optimalizációt, ami trimezést takar.

(#34726) R3nts válasza Frawly (#34725) üzenetére


R3nts
senior tag

Köszönöm szépen! :R Megmondom őszintén,én tök basic user vagyok ilyen téren,egy számítógépes szakember csinálta a bővítést,rendszertelepítést,ezért "reménykedtem",miután utánnaolvastam hogy miként lenne a jó a telepítés, hogy nem elb....-ta, "elnézte", hanem esetleg az alaplapom nem támogatta az AHCI-t...tök hülye vagyok ehhez... :U

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#34727) margithid válasza Frawly (#34722) üzenetére


margithid
veterán

2 gépemnél is megvan a probléma.
Egyik alaplap: Asrock B75 Pro 3M
Másik: Asus: H87 pro
Ahogy olvtárs leírta itt úgy nem jó?
Még nem tudtam kipróbálni, lehet csak napok múlva tudom majd.

[ Szerkesztve ]

(#34728) Frawly válasza R3nts (#34726) üzenetére


Frawly
veterán

Úgy nézem, az alaplapodon Marvell 6121/6111-es SATA controller van, ami támogatja a SATA2 AHCI-t. Csak a BIOS-ban át kéne nyomni, miután a fentebb linkelt lépéseket végrehajtottad.

Szerintem csak elfelejtette telepítés előtt átállítani. Más teendő nincs vele, a Win7 minden mást jól beállít. Nincs szükség semmilyen más optimalizációs lépésre, arról kell csak meggyőződni, hogy az AHCI és a TRIM menjen.

(#34729) R3nts válasza Frawly (#34728) üzenetére


R3nts
senior tag

Köszönöm szépen,szólni fogok az Úriembernek, hogy csinálja már meg... és akkor nem gond,ha már telepítve,belakva van a rendszer,nem kell semmit újratelepíteni hozzá? :W Mert nagyjából most végeztem mindennel,és megütne a guta ha újrakezdhetném... Olvastam a linket amit mutattál ezügyben:az nem gond ha az Win10-re vonatkozik?Nálam Win 7 x64 SP1 van. Nagyon szépen köszönöm mégegyszer a segítséget.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#34730) Bozso68 válasza Doky586 (#34714) üzenetére


Bozso68
senior tag

És (#34721) Frawly:
Már visszavittem édesanyámnak a notit, de TeamViewer-rel lőttem fotót, ami szerint OK a Trimm:

Így maradhat?

(#34731) Doky586 válasza Bozso68 (#34730) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor minden rendben.. :K

(#34732) Bozso68 válasza Doky586 (#34731) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#34733) Frawly válasza margithid (#34727) üzenetére


Frawly
veterán

Na, a B75 kézikönyvében én sem találok ilyen menüpontot, mintha csak UEFI bootot támogatna. Azt azért nézd meg, hogy az SSD pontosan melyik SATA porton van. Azt ajánlja a kézikönyv, hogy a sima sorszámozott portokra kell tenni a booteszközt, ami mögött az Intel B75 SATA vezérlő van. Van emellett két A-val jelölt extra SATA port, ami mögött Asmedia SATA vezérlő van. Az Intelesre kéne tenni, de ha mindenképp a Mediatek-esről akarod használni, akkor Advanced - Storage Configuration - Asmedia SATA3 mode - SATA Boot ROM [Enabled].

Épp ítt a Storage Configuration részben lehet mindkét SATA vezérlőt AHCI-re is tenni, ha még nem lenne arra állítva.

A H87-es lapon már van ilyen állítási lehetőség, Boot nevű BIOS menü, azon belül CSM (Compatibility Support Module) - Launch CSM [Enabled] - akkor meg fog jelenni egy Boot Devices Control opció, ahol [UEFI and Legacy OpROM]-ot kell kiválasztani.

(#34734) R3nts válasza Frawly (#34728) üzenetére


R3nts
senior tag

Még annyit szeretnék kérdezni...és bocsánat,nem szeretném szétoffolni a fórumot,csak tanulnék, ha lehetséges... hogy mi a szerepe, hogy IDE-ben, vagy AHCI módban van-e az SSD? Csak a boot-időt csökkenti le, ha AHCI-ben van,vagy a mindennapos SSD használatkor eleve gyorsabb tőle a rendszer...? Böngészni,filmet nézni használom a gépet,játék semmi...persze nyilván nem hátrány ha minél pörgősebb a rendszer. Csak most per pill még nem tudom eldönteni,hogy a szűz Win-től olyan szép gyors a rendszer,most még - vagy az IDE-n bennlévő SSD miatt... ha benchmarkot nézek az SSD-n,akkor azt írja ki, hogy az adott kapcsolat függvényében (IDE), MOST mennyit tud, így I/O maximálisan? Vagy a benchmark azt mutatja, hogy maga az SSD eszköz MIRE KÉPES...? Ja: a CrystalDiskMark 6 32 bites verzióját tettem fel,az baj? (64bites az oprendszer)

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#34735) Frawly válasza R3nts (#34734) üzenetére


Frawly
veterán

Elvileg IDE módban is ki tud SATA2, SATA3 sebességet hozni az SSD, de mivel IDE módban nem támogatja a kötegelt feldolgozást (lemezműveletek vezérlő általi párhuzamosítása), ezért lassabb szokott lenni néhány százalékkal. Plusz IDE módban nem támogatott az eszköz oldaláról kezdeményezett energiagazdálkodás sem. Az IDE módot már csak emulálják a modern alaplapok, azért, ha XP-t vagy más olyan régi OS-t akarsz telepíteni, amihez nincs SATA drivered, vagy csak telepítés után tudod felnyomatni, akkor felismerje egyáltalán a telepítő a háttértárat, fel lehessen telepíteni az OS-t. De Win7-8-10-nél nincs már szerepe, azok már ismerik a SATA vezérlőket, érdemes ezért telepítés ELŐTT SATA/AHCI-re állítani.

(#34736) R3nts válasza Frawly (#34735) üzenetére


R3nts
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget mégegyszer...nos,ha meg tudja oldani az érintett szakember,átállittatom,ha nem,így marad egyelőre,mert örülök hogy belaktam... :U Ez így mennyire karcsú,sebességileg,ehhez az aláirásomban szereplő konfighoz, IDE-n...?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#34737) Frawly válasza R3nts (#34736) üzenetére


Frawly
veterán

Te is meg tudod oldani, fentebb linkeltem hogyan lehet. Lényegében újra kell indítani a gépet, a BIOS-ban átállítani IDE-ről AHCI/SATA-ra, majd a Windowst csökkentett módban indítani, és ott a SATA vezérlő driverét telepíteni, lehetőleg a MS SATA/AHCI drivert használva.

Egyébként így sem olyan rosszak a sebességértékek, SATA2-őn kb. ennyit tud az SSD, AHCI-ra állítva kb. 10-20 MB/sec-kel javulnának az értékek. Maximum.

[ Szerkesztve ]

(#34738) R3nts válasza Frawly (#34737) üzenetére


R3nts
senior tag

:R :R :R :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#34739) androidkeres


androidkeres
csendes tag

Ez aggasztó? Alig írtam még rá mint látható és nem is ment sokat. A másik egy samsung ssd az 12 terát irt már és így 80%-os. És a bad sectorok is aggasztanak. Dobjam ezt ki inkább? Mert a rendszer van rajta

[ Szerkesztve ]

(#34740) Raymond válasza androidkeres (#34739) üzenetére


Raymond
félisten

A sajat programjaval nezd meg: [link] Es a Samsung-ot is a Magician-al.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34741) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok! láttam a milyen ssd-t vegyek topicba az ocz agility3-am a nem ajánlott kategóriát képviseli :D
ezt csak úgy ideteszem

lassan 7 éves lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#34742) varmi2 válasza Tarill (#34741) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha nem ajánlott egy ssd, az nem csak a meghibásodás aránya miatt van, vagy hogy instabil. Azért is megkapja ezt a jelölést, ha mondjuk az adot típust kiadják egy bizonyos alkatrészekkel, majd idővel, ezen alkatrészeket lecserléik lassabb chippekre, de e közben nem szolnak semmit, nem jelölik valami jelöléssel, az adott módosítást.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34743) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Sziasztok!

Nem szoktam hivatkozni minden "faxságra", de most meg kell tennem, mert szeretem a PH!-t és ezen belüli topikokat és a szakikat. Sajnos olyan módon nyilvánultam meg egy ideje, ami nem rám vall...
Messziről jött ember, azt mond amit akar, de ez igaz...
Szóval pár éve súlyos betegségben szenvedtem. Meggyógyítottak, de ennek ára volt, nevezetesen, hogy 1-ből csináltak 2-t... Itthon kapott gyógyszerek nem úgy működtek, ahogy kellettek volna, hiába hívtam a dokit, azt mondta, ez így OK... Pár hónapja hiába mondtam, hogy kiesnek napok, meg nem is én vagyok az, aki, xartak bele... Ez addig fajult, hogy múlt hét csütörtökön vitt a mentő, mert órák, napok estek ki ill. véreztem, de rendesen... Azt sem tudtam, hogy milyen év van, nem hogy nap.
Maszek dokimat hívtam, 4 nap alatt ilyen "xar gyógyszerkipucoló" infúziót kaptam (18 darab x 80K).... Hatott...
Visszaolvasva nem is értem, hogy hogy a fax-ba tudtam ilyen hangnemben írni...

Szeretném, ha mindenki (bárkinek, bármivel stb. ártottam) elfogadná a bocsánatkérésemet.

Én alapban jó ember vagyok és értek is dolgokhoz, de ha nem adjátok meg a bizalmat, akkor nem írok ide többet, és jogosan és elfogadom. Mindenkitől bocsánatot kérek. :(((

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34744) S-IW válasza Fire/SOUL/CD (#34743) üzenetére


S-IW
tag

Szia
Jobbulást kívánok!

(#34745) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Akinek van Crucial MX500, az megnézné, hogy a saját programjában (Storage Executive) működik a Device Self-Test nevű rész? Nekem azt írja No Drivers Found. Egyébként a program felismerete az SSD-t rendben.

Fire/SOUL/CD
Jobbulást és kitartást!

The Truth Is Out There --->

(#34746) Fire/SOUL/CD válasza chros (#34665) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, hát ha a Crucial MX500-as-t nem ismeri az SSDOK, akkor küldj riportot... Sok OEM is van, ami teljesen más kezelést igényel, mint az "eredeti" (SSDOK-ból küldhető)

S-IW | Corsa02
Kösz, jó vagyok már. (a hangok is megmondták. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34747) mckay válasza Frawly (#34724) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi!

Aida64-gyel megnéztem, Sandisk gyártmány. Lekaptam a honlapjukról valami toolt, de nem ismeri fel, nem engedi tesztelni. eMMC...

Amúgy a felülettesztet megcsináltam, nem állt meg, nem is bicsaklott.
Lehet, hogy akkor nem itt lesz a hiba...

Innentől azt is mondhatjuk, hogy talán nem is e topic témája...
:(((

A bios-ban egyetlen alkalommal fagyott le, nem tulajdonítanék neki nagy jelentőséget, bár figyelmeztető.
Inkább arról van szó, hogy azt csinálja, hogy restartolgat.
10-20 percenként, magától, nem is nyúlok hozzá, itt van csak az asztalon.
Töltő bedugva.

Szombaton bezzeg hazavittem és egy délelőttön keresztül szörföltem rajt, semmi hiba.
Igaz, töltő nélkül.
:o

Talányos...

(#34748) Druss válasza Fire/SOUL/CD (#34743) üzenetére


Druss
aktív tag

Jobbulást!

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#34749) ubyegon2 válasza Fire/SOUL/CD (#34743) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

A topik régi olvasójaként én hiányoltalak is innen sokáig! Örülök, hogy visszatértél szakmai és humán szempontból is! :R Vigyázz magadra és jobbulást, véglegesen! :)

(#34750) chros válasza Fire/SOUL/CD (#34746) üzenetére


chros
őstag

Te jo eg, Fire... Minden jot kivanok neked, probalj meg ne stresszelni, ez a legrosszab fajta az osszes betegseg kozul. Just relax, and enjoy the ride.. :)

De, tokeletesen felismeri. En arra utaltam, hogy a DIPM-rol nincs semmi info az SSDOK-ban.
De nem er annyit az egesz, inkabb pihenj. :) Ez gyakran egy into pont az ember eleteben, hogy gyokeresen mashogy kell csinalni dolgokat...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.