Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34551) phoenix64 válasza Doky586 (#34549) üzenetére


phoenix64
őstag

Illetve gép indulásakor ezt írja a HDSentiel az SSD-re:

Viszont a legfrissebb chipset drivert raktam fel.

(#34552) Doky586 válasza phoenix64 (#34551) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg a CORSAIR SSD TOOLBOX -al nézz rá hogy nincs-e újabb firmware hozzá.

(#34553) phoenix64 válasza Doky586 (#34552) üzenetére


phoenix64
őstag

Nyomtam most egy firmware updatet rá, de még lassabb lett. :D Lehet tényéleg az alaplap Sata vezérlőjével van valami baj(esetleg driverrel). Mert a WDC green winyó dupla ennyit ment az AM3-as lapban sata2-ön, meg az ssd is gyorsabb volt, mint most sata3-on.

(#34554) wwenigma válasza phoenix64 (#34553) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En inkabb az SSD elektronikajara tippelek, hogy ott lesz a hiba forrása. Mivel alaplap + kabelek mar lettek cserelve.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34555) phoenix64 válasza wwenigma (#34554) üzenetére


phoenix64
őstag

Hát pont ezaz, hogy a kábelek és a SATA portok voltak cserélgetve, alaplap nem. A régi AM3-as Sata2-es alaplappal aránylag jól működött, kimaxolta a sata 2 sebességét. De mindenképp kipróbálom más SSD-vel is a lapot.

(#34556) Emperor_ válasza phoenix64 (#34555) üzenetére


Emperor_
addikt

Az alaplaphoz van e frissebb bios?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34557) Raymond


Raymond
félisten

Amazon DE: Crucial MX300 1TB - 120EUR

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34558) phoenix64 válasza Emperor_ (#34556) üzenetére


phoenix64
őstag

Volt, bár ez sem segített rajta. :D

(#34559) chros válasza chros (#34544) üzenetére


chros
őstag

Nos, a fent emlitett hack muxik az 500GB-os Crucial MX500 m.2 -vel (AMD b450-en, Win10 1607) a magas homerseklet ellen!
65 fokrol kb 10 perc alatt lement 45 fokra, ez 20 fok kulonbseget jelent! (Es egy desktop gepben, nem is laptopban.)

Tobb lepcsos a hack, de ujrainditast sem igenyel:

1. Ez a registry valtoztatas csak egy uj opcio megjeleniteset jelenti az Advanced Power Options allatt:
- allitsd "Attrubites"-t "2"-re itt: "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\0012ee47-9041-4b5d-9b77-535fba8b1442\0b2d69d7-a2a1-449c-9680-f91c70521c60"
- vagy haszanld ezt a kis reg fajlt: fajlnev pl: "display-ahci-link-power-management-setting.reg"
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\0012ee47-9041-4b5d-9b77-535fba8b1442\0b2d69d7-a2a1-449c-9680-f91c70521c60]
"Attributes"=dword:00000002

2. Mindegyik advanced power profile-ban (high-performance, balanced, stb.) (!) alltistd ezt a Hard disk (Merevlemez ?) allat:
- "AHCI Link Power Management - HIPM/DIPM": "HIPM+DIPM" -re

Ennyi.

Tenyek:
- HIPM: Host Initiated Link Power Management (OS altal kezdemenyezett power management)
- DIPM: Device Initiated Link Power Management (Eszkoz altal kezdemenyezett power management)
- az erdekes, hogy Power saver profile-ban alapbol igy van, mig a tobbiben csak "HIPM"
- az MX500 brossurajaban is emlitve van tobb helyen is: "4. Active average power measured during execution of MobileMark with DIPM (device initiated power management) enabled"

Nem tudom, hogy milyen sebessegbeli visszaesessel jarhat a dolog, de nem hiszem, hogy eszlelheto lenne a kulonbseg.
Es itt egy ~8 eves blog post ennek teszteleserol: What means DIPM for SSD disks

Ha gondoljatok, rakjatok be az osszefoglaloba. :)

[ Szerkesztve ]

(#34560) Frawly válasza chros (#34559) üzenetére


Frawly
veterán

Nálam Linuxon alapból be van kapcsolva, az MX300-on és a 860 EVO-n is, a hdparm -I szerint támogatott és aktív a Device-initiated interface power management.

Win10 alatt valóban nincs ilyen beállítás, én ilyen Power Savert nem is találok, nálam Balanced profile van, abban nincs ilyen. Mégse melegebbek az SSD-k Windows alatt sem. Rosszul szellőző, melegedős laptopokban 40 fok körül van az idle, 55 fok körül a terhelési csúcs.

Ez az orosz cikk kicsit vicces. Cirill betűs grafikonok, nagyon ragaszkodik a Vista-hoz (7-8 évvel ezelőtt bőven volt már Win7), meg az angolsága is elég mókás néhol. Ilyeneket írogat, hogy: „for Windows 7, it is included only for the eregosberezheniye mode” Az nem tudom mi a rák, talán energiatakarékos mód?

(#34561) Raymond válasza Frawly (#34560) üzenetére


Raymond
félisten

"eregosberezheniye mode” Az nem tudom mi a rák"

Power Saving mode.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34562) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Sziasztok!

Win 10-et mennyire lehet átrakni sima / M.2 SATA SSD-ről NVME-re és fordítva? Bebootol rendszerátmásolás (pl. Partition Wizard) után?

Előre is köszönöm a válaszokat! ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#34563) Frawly válasza wsanyi (#34562) üzenetére


Frawly
veterán

Ki kell próbálni. Szerintem jó eséllyel megy, de nem garantálható. Én mindig újratelepítést szoktam ajánlani klónozás helyett.

(#34564) Televan74


Televan74
nagyúr

Vettem nem olyan régen egy 128GB M2 PCIex. ssd -t és egy 500GB sata3 -at .Most van a gépembe egy 250GB -os és mellette egy 1TB HDD.128GB -on lesz a op. rendszer és a felhasználói dolgok,a 250+500GB lennének a játékok,és az 1TB HDD megmaradna tárolásra.

Érdemesebb lenne később kiváltani egy 1TB ssd -re? (ha úgy alakulnak az anyagi lehetőségeim) Vagy jó ez így,mert nem fog lassabb lenni a rendszerem attól hogy több kisebb meghajtó van a gépembe.

Szerk.: A rendszer az ünnepek után kap egy friss telepítést.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34565) varmi2 válasza Televan74 (#34564) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem lesz lassabb attól, hogy több ssd van a gépben. De attól se várj előre lépést sebességben, hogy a rendszer egy nvme ssd-n van. Érzésre semmivel nem gyorsabb, mint ha sata3-s ssd-n lenne.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34566) Televan74 válasza varmi2 (#34565) üzenetére


Televan74
nagyúr

A 128GB -ost csak azért használom mert nálam maradt.Eladni nem szeretném,mert az érte kapott összeg nem lenne valami sok.Op. rendszernek elég lesz,az hogy nem lesz gyorsabb azon nem rugózom. Köszönöm válaszod.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34567) chros válasza Frawly (#34560) üzenetére


chros
őstag

"Nálam Linuxon alapból be van kapcsolva ... hdparm -I ..."
Koszi, ez jo hir, en majd nyomom ra az Ubuntu 18.04-et a Win10 melle, ha lesz ra idom.

"Win10 alatt valóban nincs ilyen beállítás"
Azaz van, csak el van rejtve :) (a fenti reg hack jeleniti meg)

"nálam Balanced profile van, abban nincs ilyen. Mégse melegebbek az SSD-k Windows alatt sem. Rosszul szellőző, melegedős laptopokban 40 fok körül van az idle, 55 fok körül a terhelési csúcs."

En ugy gondolom, hogy ezert a Windows-ban telepitett Sata driver a felelos. Azaz, ha egy chipset driver tartalmazza a Sata Ahci drivert is, es normalisan van megirva, akkor ez engedelyezi a DIPM-t. De pl a mostani (18.10.1810) AMD b450 drivere nem tartalmaz ilyet, igy az eszkozkezeloben MS 2006-os driverei vannak hasznalatban mind a "Disk drives" es az "IDE ATA/ATAPI controllers" alatt, s ezert kell manualisan bekapcsolni.

Osszegzeskent: ez csak SATA-s SSD-kre vonatkozik, s mindenkepp erdemes ranezni a hofokra (plane, hogy a max uzemi homerseklet 70 fok az MX500 eseteben) es erre a beallitasra.

(#34561) Raymond: valszeg gepi forditas oroszrol :)

(#34568) Emperor_ válasza phoenix64 (#34558) üzenetére


Emperor_
addikt

Értem. Elég fura a jelenség.

Ritkán írok ilyet: az alaplaphoz tartozó Sata driverrel tennék egy próbát.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34569) Doky586 válasza chros (#34567) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csak a bios beállítással van gondod? Ez az alapbeállítás.

(#34570) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Vásároltam egy Samsung 970 evo 250gb m2 pcie ssd-t és egy EK Waterblocks heat sinket rá. A problémával akkor szembesültem mikor kibontottam a csomagot. Az ssd-n matrica van. Rákérdeztem a boltnál ahol vásároltam és a matrica eltávolítása garanciavesztéssel jár. Van értelme felraknom a heat sinket a matricára? Nem vagyok egy termodinamikai guru, de gondolom a matrica miatt a hőátadás hatékonysága némileg alacsonyabb lesz igaz? Igazából csak rendszer és a hozzátartozó programok lesznek rajt, de mivel az m2 foglalat pont a videókártya alatt van ami ráfújja a meleget ezért gondoltam, hogy nem árt némi extra hűtés. Mit tanácsoltok?

(#34571) Doky586 válasza Atish19 (#34570) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ragasztják oda (és nem a túloldalára) hogy minnél hamarabb tönkremenjen (de így is kibírja a gariidő +1 napot) és vehess újjat.. ;]
(Vagyis ha túlmelegszik akkor úgyis ugrik a gari..)

Javaslom előbb próbáld ki a gépben működik-e, bootol-e, jó-e, utána kezdj el csak kísérletezni vele.

ui: volt aki matricaleszedő késsel v oldószerrel leszedte, átrakta zsírpapírra és a fiókban megőrzi a cetlit amit leszedett róla.

[ Szerkesztve ]

(#34572) Atish19 válasza Doky586 (#34571) üzenetére


Atish19
őstag

Azt már kipróbáltam gond nélkül bootol a win10.

(#34573) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok. Mennyire ajanlott az Adata Su 900? Jatekok futtatasara hasznalnam elsodlegesen.

(#34574) phoenix64 válasza Emperor_ (#34568) üzenetére


phoenix64
őstag

Hát külön sata driverje nincsen. Chipset driverekbol probaltam mar rengeteget. Max beszerzek kolcsonbe egy masik ssd-t es azzal is kiprobalom. :D

(#34575) Frawly válasza phoenix64 (#34574) üzenetére


Frawly
veterán

De, van neki külön SATA/AHCI drivere, még hozzá olyannyira, hogy a hivatalos oldal support részlegéből le is tölthető.

(#34576) phoenix64 válasza Frawly (#34575) üzenetére


phoenix64
őstag

Win10-re csak RAID driver van. Az AHCI az win7-es. Probaljam meg azzal?

[ Szerkesztve ]

(#34577) phoenix64 válasza phoenix64 (#34576) üzenetére


phoenix64
őstag

Vicces, hiába törlöm le a 17.20 as chipset drivert es teszem fel a 18.20 ast telepites vegen kiirja, hogy sikeresen telepitette a 17.20-as drivert....

(#34578) wsanyi válasza Frawly (#34563) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Köszi, de egy kész rendszert nem jó újrarakni, ráadásul a Win10-nek semmi baja a költözéssel. Raktam ár át sima C2Duo-ból ATHLON II X2-be Win 10-et, és teljesen jól ment. ;)

A kérdés itt az, hogy nem száll-e el a rendszer amiatt, mint amikor IDE vs AHCI beállítás miatt elszűállt anno. IDE-s HDD-ről csak úgy lehetett áttakni rendszert, hogy compatible módra, vagy IDE módra (gyártó függő) kellett állítani a SATA-t. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#34579) herdsman12


herdsman12
őstag

Normális a harmadik, kiterjesztett partíció kezdete?
Azon van még három ext4 (Linux) partíció.

Partíció Lemez: #0, partíció: #0
Partíció mérete 549,00 MB (575 668 224 bájt)
Partíció kezdetének eltolása 1 048 576 bájt
Partíció Lemez: #0, partíció: #1
Partíció mérete 45,90 GB (49 284 119 552 bájt)
Partíció kezdetének eltolása 576 716 800 bájt
Partíció Lemez: #0, partíció: #2
Partíció mérete 72,81 GB (78 174 487 552 bájt)
Partíció kezdetének eltolása 49 860 836 352 bájt

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#34580) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,
Melyik a legalaposabb módszer, egy SSD esetleges hibájának a kiderítésére, már ha egyáltalán az okozza a galibát?

Történt, hogy egy W10-et futtató PC-n a benne lévő 64GB-os Crucial M4 szűkös kezdett lenni és gondoltam át klónozom egy 128-as WD SSD-re, ha már ilyen nevetséges áron lehet most kapni. Az áttelepülés sikerült, csakhogy elkezdte a kékhalálozást és vele az újraindulást a rendszer, persze minden alkalommal más hibára hivatkozva. Megelőzve az idegbajt, csináltam a gépen egy teljes nulláról telepítést, de megint kezdődtek teljesen váratlanul más más hibaüzenettel a kékhalál képernyők, bár ritkábban.

Azért gondolok SSD hibára, mert akkor kezdődtek a kékhalálok, mikor bekerült a rendszerbe ez a meghajtó. A Hard Disk Sentinel semmilyen hibát nem talált, nem talál. Valmivel egyáltalán beazonosítható, hogy az SSD okozza a hibát, vagy nem szereti az alaplap és az okozza a hibákat. Sajna ez egy régi Gigabyte lap még csak SATA2 csatoló felülettel és DDR2 memória kezeléssel. A Crucial M4-el soha nem volt kék képernyő és restart.

(#34581) Raymond válasza herdsman12 (#34579) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, egy 49 860 837 376 ertek lenne pontosan a MB hataron.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34582) Frawly válasza herdsman12 (#34579) üzenetére


Frawly
veterán

Ezzel valószínű nem kell foglalkozni. A Windowsnak szokása, hogy az extended partíciót nem jól tolja el, de az extended partíción belül lévő logikai partíciónál már jól csinálja meg, és az számít. A logikai partíciók pont nem látszanak, próbáld parancssorban ezeket futtatni:
diskpart
list disk
select disk 0 (lehet nálad nem 0 lesz, hanem nagyobb érték)
list partition

A helyes eltolást a számokból is ellenőrizni tudod, oszthatónak kell lenniük legalább 16384 bájttal (16K) avagy 32 szektorral, de a legtöbb particionálóprogi 1024K-s eltolást alkalmaz (ami szintén osztható 4K-val, 16K-val), azaz 1048576 bájtosat (2048 szektor). Némelyik progi bájtban, némelyik K-ban, némelyik szektorban adja meg az eltolást. A legtöbb régi cikkben szereplő 4K-s eltolás nem elég, sok új 3D TLC-s SSD-nek 16K-s eltolás kell legalább, de ez nem okoz gondot, mert 1024K-s lett a sztenderd alignálás.

(#34583) Frawly válasza wsanyi (#34578) üzenetére


Frawly
veterán

De itt NVMe-ről van szó, az külön driverrel megy, külön módban, semmi köze nincs sem az IDE/ATA-hoz, sem az AHCI/SATA-hoz. Egy teljesen más állatfajta. Épp ezért nem biztos, hogy a rendszer bootképes lesz klónozás után.

(#34584) Glaz-dozfhut válasza Frawly (#34583) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az Acronis True Image legújabb verziója képes felismerni az NVME meghajtókat és kezeli is. Helyreállítást még nem végeztem róla, de mentést igen.

- Glaz-doz-fhut -

(#34585) Frawly válasza Glaz-dozfhut (#34584) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem a legtöbb újabb kiadású adatmentő, particionáló, klónozóprogi ismeri az NVMe-ket, a gond nem is ez, a klónozást biztosan jól meg is csinálják. Az már egy egészen másik történet, hogy az így klónozott meghajtó bootképes lesz-e, azaz a Windowsnak mennyire viseli meg a lelkivilágát, hogy IDE/SATA telepítés után hirtelen NVMe-ről indul. Nem azt mondom, hogy biztosan nem fog menni, de elég kevés esélyt adok rá.

(#34586) Emperor_ válasza Clemi (#34580) üzenetére


Emperor_
addikt

1) Első körben a WD gyári progijával kéne ránézni, mintha lenne ilyen.
2) HDS olvasási felület teszt.
3) Másik gépben kipróbálni, HDS olvasási felület teszt.
4) Legfrissebb (akár béta) HDS SMART füléről kérünk képet, amin jól látszik minden érték.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34587) ubyegon2 válasza herdsman12 (#34579) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Látom már tényleg senki nem olvasta ezt, ki is került a Kezdő topik Összefoglalóból.

& Frawly

Extended-nél rosszként jelöli a Linux is az alignálást:

(#34588) Clemi válasza Emperor_ (#34586) üzenetére


Clemi
veterán

Nos egy ideje már nyomkodom a gépet, de most nem dobott kék halált. Telepítettem a WD SSD Dasboardot, de mindent rendben talált, ahogy a HDS felület és S.M.A.R.T teszt is. Tényleg nem értem mitől volt még tegnap este is megőrülve a gép.

(#34589) chros válasza Doky586 (#34569) üzenetére


chros
őstag

Koszi, de Asus prime b450-plus-on nincs ilyen opcio, csak AHCI mode kapcsolo.
Meg 1 dolog ehhez, ezekbol a raid-es driverekbol egyet sem raktam fel, csak a chipset driver van fent (mivel raid-et nem akarok).

(#34590) Clemi válasza Clemi (#34588) üzenetére


Clemi
veterán

Nos megint dobott egy hátast, de most a Windows frissítés közben (ezen a gépen tegnap délután telepítettem a W10 x64-et és még nem ért le rá minden frissítés) és már közben furcsán lassan töltötte le és csinálta a frissítést.

Létezik, hogy az ezer éves alaplapi drivereket hiányolja a rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#34591) Fire/SOUL/CD válasza Clemi (#34590) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És ez miért is lenne SSD gond? (Ipari hulladékot használsz, W10)... No comment
Azóta béta (ahogy itt valaki nagyon jól megfogalmazta) mióta kijött...
Rakj fel egy 8.1-t oszt nem lesz gond (meg nem UEFI-be, mert annak is annyi értelme van mint a nyeletlen bicskának penge nélkül...)

UI: Még 5 eladó ebből: [link](200 darabot vettem belgába francia(vallon) bill-el (lecserélve magyar bill-re of course) persze megint nem javallott SSD-vel (me' rossz, ja W10 bináris xarral nem is jó, de mással igen))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34592) Clemi válasza Fire/SOUL/CD (#34591) üzenetére


Clemi
veterán

Nincs is UEFI ezen a gépen, mivel ez egy Gigabyte EP43 UD3 őskori alaplap és eddig már elég régóta hibátlanul ment rajta a W10 egész tegnapig, mikor bekerült a rendszerbe a WD 128-as SSD-je, amire először áttelepítettem (a Paragon Migrate OS to SSD programmal), majd újra telepítettem a W10-et, mivel kékhalálozott.
Egyébiránt az én PC-men is évek óta röccenés nélkül fut a W10x64 és van egy HP laptop amin szintén évek óta bármilyen fagyás döcögés nélkül fut.
Nem mondom, hogy tényleg SSD hiba, inkább driver gondra gyanakszom, csak kérdés melyik a ludas, melyik nem tetszik a rendszernek, de az a gyanúm, hogy az alaplapi Chipset akadt ki az új SATA3-as SSD-től.

(#34593) Fire/SOUL/CD válasza Clemi (#34592) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W10 ugyebár alapból húz le mindent, így a xaros bináris hulladék chipset-t is... Ez baj...
Innentől sajnos lesz(lehet) egy instabil rendszered...
Töltsd le a legújabb 1809-es telepítőt (Media Creation Tool), de ne "hülyegyerekként" telepítsd, hanem tiltsd le (a telepítő kérdezni fogja) hogy az alap eszközvezérlőket ne pakolja fel... (ne nextnextnextfinish user legyél)
Legjobb, ha nem csatlakozol a telepítés idejére a net-hez(nem gond ha van fiókod, utólag is megoldható)
Csak azt telepíts, ami kell (ha így telepítesz, akkor ez a legújabb telepítő nem húzza le pl a chipset drivert stb stb)
Mielőtt telepítenél szánd rá az időt(W10-hez is alap) és olvasd át: [link] :K
(lehet, hogy elsőre hosszú és bonyolult, de nem az, mert egyetemes dolog, később egyértelmű) :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34594) Clemi válasza Fire/SOUL/CD (#34593) üzenetére


Clemi
veterán

Valószínű újra fogom telepíteni, de a mostani telepítést is a Media Cration Tool által Pendrive-ra összállított telepítővel követtem el. Ha jól rémlik akkor kezdődtek a bajok, mikor a videokártya drivert leszedte.
Ami viszont gond lehet, hogy ebben a gépben lévő egyetlen komponenshez sincs csak max W7 driver, talán a GF210-hez van W8.1 és kész. Na jó, ez már nem ide, nem ebbe a topicba tartozik....

(#34595) wwenigma válasza Fire/SOUL/CD (#34593) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

hagy mar abba a hulladekozast, mint miden szoftverrel az emberek egy piciny hanyadanak van gondja vele ESETENKÉNT de nem mindig. Most is brennolta a rendszert utana doglik meg asszem nem is win10 ready...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34596) phoenix64 válasza Fire/SOUL/CD (#34593) üzenetére


phoenix64
őstag

Érdekes írás. Lehet nekem is ebből az apropóból sokkal sz*rabb az SSD- Win10 alatt? Meg a chipset drivert sehogy se engedi törölni teljesen.. Hiába dúrom le mindenhonnan manuálisan is a régi chipset drivert(17.20), ha feltelepítem a 18.20-ast, ugyanúgy ki írja hogy telepítve a 17.20-as. :D

(#34597) herdsman12 válasza Raymond (#34581) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi mindenkinek.

(#34582) Frawly
(#34587) ubyegon2

(#34598) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!

Két SSD van a gépre kötve és két HDD...Az egyik SSD egy Samsung EVO 860 amin a Windows 10 Home van a másik egy Kingstone A400.Ezek mellett van két HDD is azokat látja a rendszer.Ma lett először bekapcsolva még láma vagyok ehez a Bios-hoz... :B Az lehet hogy azért nem látja,mert még nics leformázva?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34599) Frawly válasza ubyegon2 (#34587) üzenetére


Frawly
veterán

Arch Linuxon alapból jó. Nemrég kipróbáltam egy lemezképet felcsatolva (pont egy hasonló probléma volt az extended partíció rossz alignálása kapcsán itt a topikban), megparticionáltam cfdisk-kel (dos/mbr partíciós séma), és az extended partition eltolása is osztható volt 2048 szektorral (1 048 576 bájttal).
Valószínű a legtöbb particionáló azért engedi meg a extended partíció rossz alignálását, mert oda nem kerül érdemi adat, csak a logikai partícióba, de annak meg az eltolása jó szokott lenni. Meg pocsékolásnak látják, hogy az extended és logical partition között legyen egy haszontalan 1 MB-os rés. Persze nem mintha baj lenne az a mai 120-1000 GB-os SSD-k korában. Az EFI, Windows rendszerindító partíció, az első alignált partíció előtti szabad terület is elvesz alapból.

[ Szerkesztve ]

(#34600) Szabikaa20 válasza Szabikaa20 (#34598) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Tárgytalan...sikerült!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.