Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34751) margithid válasza Frawly (#34733) üzenetére


margithid
veterán

Köszi, az Asusnál be tudtam állítani, ez a lényeg amúgy is!

Amúgy elkezdtem használni a Samsung 860 Evot-t:)
3 nap alatt 470 GB lett ráírva, igaz ebből kb 80 GB a biztonsági mentés volt.
Csak a garancia legyen rendben, remélem edigital kijavítja amit elszúrt. Vagy ha garancia ügyintézésre kerül sor, elfogadja a számlát és az üres garanciajegyet.

(#34752) Redneck


Redneck
veterán

Most nézem hogy a 2 éve telepített Win7-nél rejtve megvan a 100MB-os partíció. Hogy tudom eltűntetni? Ebben a cikkben nem egyértelmű.

"A manuális módszerek ismertetése
Figyelem!
Ezen manuális módszerek esetén a kiválasztott meghajtó összes partíciója törlésre kerül, a meghajtón található összes adat elveszik!"

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#34753) King Unique válasza Redneck (#34752) üzenetére


King Unique
titán

Tekerj lejjebb a 6. ponthoz, ott le van írva világosan és egyértelműen, sőt még videó is linkelve van hozzá, hogyan kell az ilyet szakszerűen megoldani. Viszont ez az eljárás csak opcionális, nem kötelező, illetve normál esetben nem javasolt a rendszer számára létrehozott kisebb partíciókat utólag törölni! Na meg a cikkben BIOS-MBR telepítésről van szó, ellenben ha nálad UEFI-GPT van, akkor az ott létrejött 100 MB-os ESP-t eleve nem kellene... :N

(#34754) Redneck válasza King Unique (#34753) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm szépen az átfogó választ! Abszolút hülye vagyok hozzá, ez az első SSD-m. Egy régi LGA 775-ös konfig frissítése miatt kezdtem összeszedni a dolgokat, holnap az is SSD-t és friss Windows 7-et kap. Annál még BIOS van, így próbálok rákészülni.

A fontos programok és az alap beállítások rendben vannak, csak ez a 100MB-os partíció nem hagy nyugodni. Nem akarom hogy hibásan működjön, és a teszteknél rossz eredmények szülessenek. :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#34755) chros válasza Redneck (#34754) üzenetére


chros
őstag

:) Jo az, ahogy van, emiatt nem kell bankodnod, hasznald egeszseggel :)

(#34756) R3nts válasza Fire/SOUL/CD (#34743) üzenetére


R3nts
senior tag

Gyógyulj meg,ez a lényeg!! Jobbulást!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#34757) Redneck válasza chros (#34755) üzenetére


Redneck
veterán

A sajátom miatt már megnyugodtam, most már csak az LGA 775-ös régi miatt aggódok amit cimborámnak újítok fel. Ha lesz időm, este átolvasom kicsit a cikkeket, és megpróbálom nem elbaszarintani az első telepítést az új SSD-n.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#34758) peestike


peestike
senior tag

segítséget kérnék.
laptopba betettem az optika helyére tokban egy ssd-t.
a vinyó rendszer partóciót klónoztam macrium reflect-el. nézegettem a bios-t, de konkrétan sehol nem találtam olyat, hogy melyik hard disk-ről bootoljon, vagy a boot sorrendet a 2 vinyó között sorrendbe tudjam állítani.
egyáltalán be fogom tudni bootoltatni a windows-t az optika helyén lévő ssd-ről? vagy fizikailag kell megcserélni a kettőt? (nem szívesen szedném darabokra, optika csak 1 csavar volt. hp 250 g5 a gép, ha számítana.)
esetleg egy tiszta windows újrarakás beállítja az ssd-t? (csak ez meg ugye 1 nap, míg rendbe szedem...)
tudtok segíteni ebben? köszönöm szépen! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#34759) Frawly válasza androidkeres (#34739) üzenetére


Frawly
veterán

A HDS nem ismeri az SSD-t, azért mutat róla valótlan adatokat, valószínű a meghajtónak semmi baja. Ahogy már írták, a saját progijával kéne megnézni, azt innen töltheted le.

(#34760) Frawly válasza peestike (#34758) üzenetére


Frawly
veterán

Előfordulhat, hogy az optikai helyére betett meghajtóról nem fogsz tudni bootolni. Mindenképp cseréld meg, a HDD helyére menjen az SSD, az ottani port általában gyorsabb is, mint amit az optikai meghajtó mögé raknak.

(#34761) peestike válasza Frawly (#34760) üzenetére


peestike
senior tag

Köszönöm!
Lehet naív voltam, hogy az járt a fejemben, hogy cd/dvd-ről arról a helyről tud bootolni, még akkor is, ha az ssd nem lemez. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#34762) Szabikaa20 válasza Redneck (#34757) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Milyen SSD-re sikerült aztán rábeszélned őt? :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34763) Redneck válasza Szabikaa20 (#34762) üzenetére


Redneck
veterán

Végül nagy nehezen vett egy 128-as A55-öt. Megértem hogy nem akar rá költeni, elvégre vesz egy PS4 Prot, de legalább amíg használja, menjen rendesen. :U

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#34764) tothferenc


tothferenc
senior tag

srácok, évek óta nagy megelégedéssel használok egy 240-es v300-as az asztali gépemben (98%-os kondíció) Most vettem egy WD S240G2G0A-t, viszont sebességben a kingston CrystalDisk szerint gyorsabb (és annak is érzem). Érdemes átállnom a WD-re? jobb, mint a több éves kingston? egyik mindenképp megy a notiba.... (i5 2500k+ 8gb ram alatt futna az asztaliban)

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#34765) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Egy jobbfajta bordás hűtéssel, jól szellőző házban hány Celziusz fokkal lehet hűvösebb egy SAMSUNG 1TB 970 EVO M.2 PCIe ? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#34766) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Egy hyperx 3k 128gb os ssd cserélnék egy 250gb-os samsung 860evo-ra.
A meglévő rendszeremet próbáltam klónozni reflect 7el, easeus to do val aomi backuppal de mindegyiknél sikeresen lemegy a klónozás de mikor bootolni kellne a samurol akkor nem bootol.
Be van kapcsolva az uefi boot és a secure boot is.
Valaki tud nekem ebben segíteni ?

(#34767) Doky586 válasza Tocika (#34766) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Boot-sorrend?
Lemezkezelő kép..?

(#34768) envagyok


envagyok
veterán

Tegnap vettem egy Kingston SUV400 120GB SSD-t, HDSentinel szerint hibátlan 100/100% az állapota.
Mikor csinálok felület írás tesztet vele, akkor viszont pár másodpercig megy az írás 250MB/s-el, majd lelassul 60-80MB/s-re, és utána csak ilyen lassan ír.
Olvasás az ok, 250MB/s.
Ez hiba, vagy feature? :D
Itt a kép:
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34769) Szabikaa20 válasza envagyok (#34768) üzenetére


Szabikaa20
őstag

SATA 2 vel megy?Most néztem a lapod az SATA 3-at ír...Csak mert az olvasás se OK akkor,mert dupla ennyinek kéne lenni.

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34770) envagyok válasza Szabikaa20 (#34769) üzenetére


envagyok
veterán

Nem abban a lapban tesztelem, egy core2duo-s ASUS G41 chipesben

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34771) Tocika válasza Doky586 (#34767) üzenetére


Tocika
aktív tag

Szia!
Közbe sikerült rájönnöm.
A klónozott ssd-t bootolásakor hibát írt ki a laptop.
Uefibe kikapcsoltam a secure bootot és átállítottam native bootrol hybrid bootra.
Így elindult a windows.
Ezután visszaálítottam és igy már megy minden .

(#34772) Frawly válasza Redneck (#34763) üzenetére


Frawly
veterán

Az attól függ mennyire olcsón vette. Nem egy tápos SSD az SP A55, nuku DRAM cache, de legalább 3D TLC, és még limitmentes is. Nagyon alap dolgokhoz elég lesz neki, HDD-hez képest ez is óriási előrelépés lesz.

(#34773) Frawly


Frawly
veterán

Na, jelentem, a Crucial MX300-amon felment a Raw Error Rate és a Reallocate_NAND_Blk_Cnt 0-ról 2-re. Két napja még jó volt. Elvileg nem nagy ügy, mert nincs gond a meghajtóval, de kicsit korainak tartom. Másfél év alatt mindössze csak 2 TB lett ráírva, 100%-os még mindig a Life Left, a 160 TBW még nagyon messze lenne. Melegedés sem lehet, mert 13 fok volt a SMART által regisztrált legalacsonyabb, és 48 fok volt a legmelegebb, az meg piskóta, sehol sincs az 50+ fokhoz, a 70-es határhoz meg végképp sehol.

Gari már nincs rá, itt külföldön 1 év garival tudtam csak venni. Mindegy, megy, amíg megy. Biztonsági mentésem úgyis mindig van, ha bedögölne, veszek helyette valami nagyobbat. Pedig már úgy tűnt, hogy ilyen lájtos felhasználás mellett az örökkévalóságig fogja húzni.

(#34774) Redneck


Redneck
veterán

Belebuktam a régi LGA 775-ös gépbe rakott SSD-re Win 7 telepítésbe. :W A frissítés bebugolt, és a meghajtót nem sikerült boot pendriveról újra OS telepítésre bírnom. Csak a már elcseszett Win7-et volt hajlandó indítani. A meghajtó jelenleg itt van nálam, le kéne formáznom, hogy újra próbálkozhassak vele. Ha berakom a saját rendszerembe, le tudom formázni a Win7 beépített programjával?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#34775) Frawly válasza Redneck (#34774) üzenetére


Frawly
veterán

Ez még mindig az SP A55? Nem értem milyen frissítés bugolt be. De ha berakod egy működő rendszer alá, ott újrainicializálod és újraparticionálod. Formázni nem kell, azt majd a telepítő megformázza.

(#34776) Frawly válasza Frawly (#34773) üzenetére


Frawly
veterán

Néhány óra alatt 2-ről 3-ra romlott. Ha ilyen ütemben romlik, akkor viszont gond lesz. Pedig csak ment a gép idle-ben, zárolóképernyővel az idő nagy részében, egyik progi sem írt az SSD-re.

(#34777) Redneck válasza Frawly (#34775) üzenetére


Redneck
veterán

Igen az A55-ös. Windows 7 64 bitet telepítettem, egy korábbi MSDN verziót, pendriveról. Sikerült is, de a frissítéseknél összeomlott az egész (köszönhetően az MS "véletlenül" bugos Win7 frissítésének), és most egy elszúrt rendszer van rajta. Köszi a tippet, újrapartícionálom, és két nap múlva újra próbálkozok az adott gépben, remélhetőleg addigra felvértezve a tudással, hogyan kerüljem ki a bugot.

Korábban is csináltam ilyet, de akkor kevesebb buktató volt a hibásan működő frissítéssel.

Szerk:
Az elszúrt frissítés előtt, az SSD egyébként megfelelően működött, és a telepítés is rendben volt.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#34778) Frawly válasza Redneck (#34777) üzenetére


Frawly
veterán

Win7 frissítésnél ne bízd magad az automata frissítőre, tedd fel kézzel a rollup pakkokat, azok felnyomnak mindent egyszerre. Keresd fel az itteni Windows 7 topikot, ott fognak tudni segíteni.

(#34779) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Hahóó.
Van egy 2 napos 860 Evo 500 gigás SSD-m. A probléma az,hogy játék telepítés közben belassult a gép és le is állt hibával a Windows. Azóta a HDD Sentinel 82% teljesítményt ír ki rá. Mit tudok ezzel csinálni ? :

(#34780) Fire/SOUL/CD válasza Redneck (#34777) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W7-nek nem igazán vannak "bugos" frissítései...
Nem tudom, hogy az a "régi" MSDN verziót honnan szedted le (mert a magyar nyelvű SP1-s telepítőt csak és kizárólag az MS-től lehet letölteni, de megadott feltételek mellet (pl a 8 hivataloson oldalról sem szedheted le magyar nyelven a W7-t (szinte minden nyelven tölthető, de magyar nem))

Amíg egy eredeti magyar SP1-t nem szedsz le (tehát tényleg eredetit), addig nincs miről beszélni.
Ha esetleg mégis eredeti a W7, akkor meg a frissítésnél, minden, az alaplaphoz köthető cuccott ne telepíts. :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34781) Viiktor1989 válasza Viiktor1989 (#34779) üzenetére


Viiktor1989
tag

És ez az érték folyamatosan csökken,próbáltam rámásolni valamit,írtó lassú lett..

(#34782) Fire/SOUL/CD válasza Viiktor1989 (#34781) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Dobj egy HDS képet (a fő képernyőről) ill. egy SSDOK kép is jöhet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34783) Frawly válasza Viiktor1989 (#34779) üzenetére


Frawly
veterán

Nem kell foglalkozni a teljesítménnyel, olyanja nincs az SSD-nek hogy teljesítmény. Azt csak a HDS mutatja. Sokszor azt is rosszul, ha túl régi HDS verziót használsz, és nem ismeri az SSD-det, vagy valami rendszerfrissítés zavar be neki.

Így rá kéne nézni az SSD-re, a legújabb HDS-nel, Általános/Áttekintés és SMART fülekről képet csinálni, meg a Samsung Magician-nel is ránézni.

Egy próbát az SSDOK is megér, az normálisabban mutatja, hogy a TRIM be van-e kapcsolva, IDE vagy AHCI módban van-e hajtva az SSD, milyen alaplapban megy.

[ Szerkesztve ]

(#34784) Viiktor1989 válasza Frawly (#34783) üzenetére


Viiktor1989
tag

Délután utána nézek ezeknek. Viszont ez tényleg lassú.Masik ssdrol akartam atmasolni valamit és 500 kbyte-al masolt,illetve egy jatekot 2 óra telepítés után abbahagytam. Ez lehet sata kabel hiba esetleg?

(#34785) ubyegon2 válasza envagyok (#34768) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

UV500 thread, dettó sebességzuhanás, de a sötét pöttyök szerintem a legaggasztóbbak, én cseréltem a végén.

(#34786) Redneck válasza Fire/SOUL/CD (#34780) üzenetére


Redneck
veterán

Egy régi pendriveon volt, 2 éve azzal raktam újra 3 gépen. Ha rendesen meg lenne csinálva a frissítés, most nem lenne a kialakult helyzet. Leszedem a frissebbet, egy másik gépben formázom az SSD-t és felrakom újra.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#34787) Doky586 válasza Redneck (#34786) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem formázni kell, hanem törölni a partíciókat (lemezkezelőben).
(amit egyébként a telepítőben is meg lehet tenni)

(#34788) Redneck válasza Doky586 (#34787) üzenetére


Redneck
veterán

Arra gondoltam csak félálomban vagyok. Megcsinálnám abban a gépben is, csak nem jut el odáig. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#34789) Viiktor1989 válasza Fire/SOUL/CD (#34782) üzenetére


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Egy ssdok képet sikerült csinálnom,illetve pontosan mi is az a HDS kép ?

(#34790) Frawly válasza Viiktor1989 (#34789) üzenetére


Frawly
veterán

A HDS kép is ugyanígy néz ki, de a Hard Disk Sentinel legújabb verziójával készül, amit a Hard Disk Sentinel hivatalos oldaláról töltesz le. Nem ilyen Softpedia meg Chip magazin, meg egyéb hülye oldalakról millió éves verziót, hanem a legújabbat.

De már látszanak is az SSDOK képen, hogy miket csesztél el:
1) IDE módban hajtod, SATA helyett
2) rossz a partíciók eltolása, erre még kéne kattintani, hogy mutassa, hogy melyik partícióé rossz.

(#34791) Doky586 válasza Frawly (#34790) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Használd inkább a rendes nevét ! Nincs olyan hogy SATA mód ! AHCI van.

[ Szerkesztve ]

(#34792) Viiktor1989 válasza Frawly (#34790) üzenetére


Viiktor1989
tag

Nagyon köszi,hogy segítesz :D Ha minden igaz,itt egy kép az eltolásról.

(#34793) Viiktor1989 válasza Viiktor1989 (#34792) üzenetére


Viiktor1989
tag

Ez pedig a Sentineles kép.

(#34794) Frawly válasza Doky586 (#34791) üzenetére


Frawly
veterán

Ahány alaplap, annyiféle elnevezés. Valóban AHCI-nak kéne lennie, de sok alaplap nevezi csak SATA, natív SATA, natív, stb. néven. Sőt, még az SSDOK is SATA3-ként szokta írni, SATA3 SSD-knél.

(#34795) Frawly válasza Viiktor1989 (#34793) üzenetére


Frawly
veterán

Igaz ezen sem látszik minden, mert nem görgettél jobbra, így a SMART-ból a nyers értékek nem látszanak, de ami látszik, abból ítélve rendben van az SSD. Samsungokkal nem is szokott gond lenni, nem sűrűn fordul elő belőlük hibás darab.

Így most már nyugodt szívvel átállítod a BIOS-ban a Natív/SATA/AHCI módot, Legacy/Compatibility/IDE/akárhogyhívják helyett és szépen újrahúzod a Win10-et, a telepítőben teljesen eltávolítod a partíciókat és újraparticionálod.

Bár azért a partition alignments rá kéne kattintani SSDOK-ban a Details gombra, hogy mutassa melyik partíció alignálása nem jó. Az biztos, hogy nem az extended partícióval van gond, mert GPT partíciós tábla van, ott csak sima partíciók vannak, ergo valamelyik tényleg biztosan nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#34796) Doky586 válasza Viiktor1989 (#34792) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem erről az SSD-ről bootolsz. Adattárolónak akarod csak használni..??

(#34797) Viiktor1989 válasza Frawly (#34795) üzenetére


Viiktor1989
tag

Köszönöm szépen! :)
Windows 10-re mindenképp szükség van? Általában lefagy,ha átállítom AHCI-ra ?

(#34798) Frawly válasza Fire/SOUL/CD (#34782) üzenetére


Frawly
veterán

Ha már úgyis errefelé jársz, pont ennek az apropóján beletehetnél egy olyan feature-t az SSDOK-ba, hogy MBR partíciós táblánál ha csak a kiterjesztett partíció alignálása nem stimmel, de a többié igen, akkor ne szóljon rossz alignálásért. Sajnos a Windowsnak van egy olyan lámasága, hogy néha az extended partitiont rosszul alignálja, de a benne lévő logical partíciók már jók vannak eltolva. Viszont az extended partíció kezdete és a benne lévő első logikai partíció kezdete között meg úgyse fog érdemi adat tárolódni, oda a user nem fog írni. Volt már ebből gikszer nem is egyszer a topikban, hogy MBR-nél úgy mutatta az SSDOK, hogy hibás alignment, és ebben igaza is volt, de feleslegesen ijesztett rá a userre.

GPT az más, hogy ott minden partíciónál szólni kell, ha rossz az alignálás.

(#34799) Doky586 válasza Frawly (#34794) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Sőt, még az SSDOK is SATA3-ként szokta írni,"

?????

(#34800) Frawly válasza Viiktor1989 (#34797) üzenetére


Frawly
veterán

Igen. Azért fagy le, mert UTÓLAG állítod át. Erre szoktam linkelni egy oldalt, hogy hogyan kell telepítés után átállítani, de az a tapasztalat, hogy a legtöbb ember nem szokta tudni végrehajtani a benne leírtakat. Nálad úgyis a partícióeltolás sem jó, telepítsd szépen újra.

Egyébként ez egy olyan sarkalatos pont, hogy a Windows 7, Windows 8/8.1, Windows 10 topikokban is bele kéne venni az összefoglalóba, hogy ez legyen az első állítási pont a telepítés megkezdése ELŐTT.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.