Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34451) DeFranco válasza Zotya984 (#34450) üzenetére


DeFranco
nagyúr

húzd már alá légy szíves, hogy hol bántottalak.

Doky se írt semmi sértőt, kicsit pikírt volt de nem a személyed ellen szólt, hanem a neten valóban terjedő rossz workaround ellen ami ellen az ssd-k elterjedése óta küzdenek a szakik, már akkor is téma volt amikor én vettem az ssd-t pedig az még viszonylag az elején volt.

én meg aztán tényleg csak tapasztalati tényeket közöltem annak érdekében hogy megalapozottan tudj dönteni, ezen nem tudom miért kellene besértődni.

nem mi vagyunk a bunkók neked kellene kicsit kevésbé szenzitívnek lenned.

(#34452) gery14 válasza Frawly (#34444) üzenetére


gery14
senior tag

Hmm téleg de az ssd gyari programja akkor jol irja 99/100 on van. uj HD sentinel is azt irja ak döglödik a vga amugyis a gariztatas mar zajlik :C azert köszi :)

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#34453) Frawly válasza Zotya984 (#34450) üzenetére


Frawly
veterán

Nem szedünk szét. A beállítások végül is jók. Annyi, hogy 0 swapnál lehetnek alkalmazások, amelyek nem fognak futni, vagy nem megfelelően, elszállnak hibaüzenettel. 16 GB RAM-nál meg lehet próbálkozni vele, de 8-nál érdemes hagyni valamekkora swapot. A felhasználás jellegétől is függ, mit szoktál csinálni a gépen, hány alkalmazás, böngészőfül van egyszerre megnyitva. Az SSD-knek a swap szinte holt mindegy, hogy 1 vagy 8 GB.

(#34454) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo G580 laptop.
Jelenleg win7 64 bit fut rajta egy alap HDD-n.
Vettem bele egy Samsung Evo860 SSD-t.
A vinyo helyére menne az SSD.
Erre kerülne egy 64 bit-es win10.
(a vinyó majd visszamegy formázva a DVD helyére egy kerettel, de csak a win telepítés végén.)

Azon kívül, hogy még win 7 alatt felfrissítem a bios-t (utána visszaállítani AHCI-re), és csinálok egy pendriveról indítható windows 10 telepítőt, van még bármi más amire figyelnem kell?
A leírásokban úgy látom, Win 10- esetén már minden jól van beállítva alapból.

(#34455) DeFranco válasza Jamboo529 (#34454) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na ez engem is érdekel, hogy mi az aktuális workaround...

(#34456) Frawly válasza DeFranco (#34455) üzenetére


Frawly
veterán

Nincsen workaround. Csak fel kell tenni a Win10-et. Lehetőleg a MS oldaláról letöltött legfrissebb iso-t kell használni. BIOS frissítés nem kötelező, de nem árthat. A BIOS-ban legyen bekapcsolva az AHCI mód, és lehetőleg az UEFI boot (UEFI bootolással kell kiírni lehetőleg az .iso-t is, mondjuk Rufus-szal). Az UEFI boot gyorsabb néhány lapon, mint a BIOS Legacy boot, mivel kihagy néhány BIOS tesztet, gyorsabban detektálhatja a meghajtókat.

A Win10 mindent be fog állítani megfelelőre, semmit nem kell hekkelni.

(#34457) DeFranco válasza Frawly (#34456) üzenetére


DeFranco
nagyúr

overprovisioning, indexelés, (super)fetch, defrag, hibernáció, cache?

(#34458) Frawly válasza DeFranco (#34457) üzenetére


Frawly
veterán

Overprovisioning eleve van hagyva általában gyárilag az SSD-n. Plusz azt eleve nem szoktuk ajánlani, hogy valaki szarásig telepakolva használja az SSD-t. Végül is lehet particionálatlan helyet hagyni rajta, ha mondjuk valaki tudja magáról, hogy nem jó az önfegyelme, lusta helyet csinálni, hajlamos tartósan betelítve használni partíciókat, de nagy átlagban felesleges ezt mindenkinek ajánlgatni.

Indexelés maradhat. Sokat nem ír az SSD-re. Ha mégis idegesít, hogy feleslegesen megy, ki lehet kapcsolni. Egyéni ízlés kérdése.

Prefetch maradjon, a Windows hadd menedszelje, hogy mit tölt elő a memóriába. Ha zavar, kikapcsolhatod, sokat nem nyersz vele. Ez a funkció amúgy sem ír, inkább olvas az SSD-ről.

Defragot a Windows alapból letiltja SSD-nél. De egyébként ha le is futtatod rajta kézzel, akkor a Win8-10 defragja felismeri, hogy nem HDD-n fut, és tényleges töredezettségmentesítés helyett TRIM-ezést hajt végre. De talán Win7-nél is így van.

A hibernáció attól függ, hogy használod-e. Ha igen, akkor meg kell hagyni. Ha nem, akkor ki lehet kapcsolni, de ha mondjuk felesleges rajta marad, akkor sem történik semmi tragédia. Lesz az SSD egy nem haszált több gigás hiberfil.sys fájl.

Cache az kell SSD-re is, hiába van az SSD-n is alapból többszáz mega, vagy pár giga ilyen-olyan cache, a többlet cache mindig jól jön, ártani sose árthat. Bár azon nem tudom, hogy mit akarnál állítani a cache-en konkrétan.

Swapot megint az igény dönti el, mennyi fizikai RAM-od van, milyen programokat használsz, mennyire fogy el a RAM.

Semmilyen varázslás nem kell. A Windows telepítőjével vagy a Windowszal kell particionálni, akkor jó lesz a partícióeltolás (ez modern HDD-ken is fontos), meg arra kell ügyelni, hogy a TRIM menjen (NVMe SSD-n még ezzel sem kell foglalkozni). Amúgy lehet ugyanúgy használni, mintha HDD lenne.

(#34459) wetomi


wetomi
aktív tag

Tegnap délután teljesen normál felhasználás közben meghalt a 256 GB-os A-Data SU900 SSD-m. Élt kb két hetet és nagyjából 500 giga írásnál járt. Ma viszem gariztatni, meglátjuk mi lesz belőle.

Amúgy elégedett voltam vele, de most örülök, hogy még nem takarítottam le az elődöt, az SP920-at. Adatvesztés nincs, mert csak a rendszerek voltak rajta.

(#34460) Fire/SOUL/CD válasza wetomi (#34459) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Konkrétabban? Mit jelent, hogy meghalt (eltűnt a BIOS-ból, nem látja a Windows (ha W10, akkor még ne indulj el gariztatni)?
Van lehetőséged más gépben is kipróbálni, ha igen, akkor tedd meg.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34461) Ribi válasza Zotya984 (#34450) üzenetére


Ribi
nagyúr

Page file-t szerintem nem mondta senki, hogy érdemes kikapcsolni a már leírt probléma miatt. Néhány program nem működik ha nincs page file. Mindegy, hogy mennyi memóriád van, egyszerűen megzakkan. Én is volt, hogy kikapcsoltam, de kénytelen voltam visszarakni. Volt olyan hülyeség, hogy tegyük át winyóra, amivel pont a windowst lassítja vissza a delikvens, hogy védjük az SSD-t. Windows search kikapcsolásról szerintem sosem volt szó. Ami még volt az a prefetch (előtöltés) kikapcsolása. Azt még érdemes lehet kikapcsolni.

(#34462) wetomi válasza Fire/SOUL/CD (#34460) üzenetére


wetomi
aktív tag

Nem látja sem az oprendszer, sem a bios. Az adatlapomon szereplő konfigban próbáltam az alaplapon több sata csatlakozóval és kábellel is. Win10 és openSUSE alól is. Próbáltam egy USB 3-as külső rackben és egy Dell asztali gépben is. Semmi.

Éppen Win10 alatt voltam, amikor egyszer megfagyott az aktív ablak, aztán a teljes Win. Újraindítás után már nem látta a bios az ssd-t.

(#34463) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztik!

Kaptam egy Kingston A400 240gb SSD-t egy alaplaphoz amit vettem Alzán.Van már egy Samsung 860 EVO 250gb.Érdemes két SSD-t bekötni?Vagy cseréljem le M.2.-re?Persze a samsung mellett van még 2HDD egy 500 és 320gb-os.

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34464) varmi2 válasza Szabikaa20 (#34463) üzenetére


varmi2
nagyúr

Miért ne lenne érdemes, nekem is 2ssd és 1 hdd van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34465) Szabikaa20 válasza varmi2 (#34464) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Háthogy nem e lenne jobb egy M.2-es...Nem e lenne gyorsabb?Azon lenne a rendszer.Alaplap egy MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON
Pl ennél az SSD-nél majdnem 10x akkora a sebesség mint sima SSD-nél.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34466) varmi2 válasza Szabikaa20 (#34465) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az nvme gyakorlatilag semmi előnye nincs a sata3-al szemben, normál használat során, tehát op rendszert futtatva. Van olyan felhasználás, ahol van előnye az nvme ssd-nek, de nem op rendszer, játék, böngészés futtatása.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34467) Szabikaa20 válasza varmi2 (#34466) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Értem mostmár.Közben utánna olvastam... :)) Bár javít így is 1-2mp-et,de az semmi.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34468) wwenigma válasza Szabikaa20 (#34465) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Oprendszer és jatek is mehet rá, apróról olcsóbban beszerezheto mint a sata-s mérettársa...raadasul igy ki van hasznalva az alaplapi slot is. Nem sokkal lesz gyorsabb de itt sokan ördögtől valónak festik le őket...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34469) Szabikaa20 válasza wwenigma (#34468) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Tudom, hogy ott olcsóbb...Csak meg éri-e vele vacakolni,hogy vagy cserélem vagy eladom elötte az A400-ast.Aztán veszek Nvme-t. :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34470) wwenigma válasza Szabikaa20 (#34469) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Eleg jo arak vannak mondjuk most a sata-s dolgokra is, ezt te dontsd el. Kicsit fog javulni a felhasznaloi elmeny, ha mas nem a kütyüzés benne van hogy mókoltál a géppel. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34471) Szabikaa20 válasza wwenigma (#34470) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Új gép van folyamatban:
-MB: MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON
-CPU: i5 8600K
-SSD: Samsung 860 EVO
-VGA: ASUS GTX1060 o6g
Még 2x8GB DDR4 lesz,de az még nincs meg,és valami jobb proci hűtő.

Ezért akartam tudni,hogy az NVME kell e nekem,mert ha már van a lapon rá hely 2db ráadásul egyik hűtött is.Azt az A400-ast ingyen kaptam az alaplaphoz... :C Meg úgyis Windows telepités lesz,mert idáig W7HP 64-bit használtam,de mostmár W10H 64-bit fog kelleni az alaplap miatt.....

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34472) sqpp


sqpp
őstag

Sziasztok!

Thinkpadhoz T480 vennék kis M2-t. (42mm). Ebből tudtok esetleg valami jót ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#34473) sqpp válasza sqpp (#34472) üzenetére


sqpp
őstag

Bár elvileg csak ez működik vele: [link]

(#34474) Fire/SOUL/CD válasza wwenigma (#34468) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Senki nem mondott ilyet...
2 kérdés volt

1. Lehet-e 2 ssd-t berakni/van-e értelme - a helyes válasz, hogy IGEN (topiktársok leírták)
2. Gyorsabb lesz-e az OS indulása NVME meghajtóval - a helyes válasz, hogy NEM (topiktársok leírták)

UEFI boot csak akkor gyorsabb, ha nem hozzáértők/nem hozzáértő módon telepítik az OS-t, ilyenkor KÖTELEZŐ a Secure Boot bekapcsolása(ahhoz meg ugye le kell gyártani a Secure Key-t a BIOS-ban), csak hát az állítólag hozzáértők nem írják ám le ezt, csak a levesszürcsöléhez értenek... :C

UI. 2 tucat 860-ason vagyok túl (bár a dokim mondta, hogy pihennem kellene, mert a 186/142 az nem jó vérnyomás) :)) szóval MIND MEGY (AMD-n is ), tessék visszarakni a 860-t az ajánlottba, mert ez user error, aminek a 95%-t a ipari hulladék W10 okozza...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34475) King Unique válasza Fire/SOUL/CD (#34474) üzenetére


King Unique
titán

"tessék visszarakni a 860-t az ajánlottba, mert ez user error, aminek a 95%-t a ipari hulladék W10 okozza..."

Ha már így általánosítva újfent kijelented, akkor azért ilyenkor nyugodtan írd ám utána, hogy max. szerinted, meg a kis környezetedben éppen lehet ezt tapasztaltad... De mások szerint már nem feltétlen, vagy éppen teljesen mást tapasztaltak. Na meg a több 100 millió felhasználó közül, akik SSD-vel is használják a rendszert, valószínűleg megint nem éppen, meg hogy annyira ipari izé lenne... Akkor valószínűleg eleve nem használnál ennyien, nem futna 700 millió eszközön és nem növekedne egyre inkább a felhasználói tábora...

Meg ha már UEFI boot, akkor ott maga a POST-folyamat az nyilván gyorsabb, mint legacy BIOS módban. Viszont az OS bootolásánál összességében már valóban nem feltétlen jelent annyit, van hogy csak max. pár másodpercet, vagy annyit se, pláne SSD-nél. Aztán ha már Windows 10, az legalább modern operációs rendszer és az UEFI bootot is támogatja teljes körűen. Nem úgy mint a majd 10 éves Windows 7, aminek már a telepítőjét is tákolni kell az EFI módhoz, meg most is vannak olyan hardverek, amelyekre max. lagacy BIOS (CSM) módban + kikapcsolt Secure Boot mellett lehet csak feltelepíteni, mert még azt sem támogatja rendesen... Ha pedig az Intel majd 2020-tól elkezdi teríteni az UEFI + Secure Boot only hardvereket, akkor ott megint kevésbé fog labdába rúgni...

[ Szerkesztve ]

(#34476) bigrob


bigrob
őstag

Hali!

HD Sentinel egyre rosszabb adatokat mutat, szerintetek gondolkodjak egy új SSD vásárlásán ha még ma szájber mándéjen olcsóbb?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34477) Raymond válasza bigrob (#34476) üzenetére


Raymond
félisten

Eloszor nezd meg a sajat programjaval is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34478) Szabikaa20 válasza King Unique (#34475) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én pl csak azért fogom használni,mert az alaplapom már csak a 10-est támogatja!Nagyon nem szeretem... :(

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34479) bigrob válasza Raymond (#34477) üzenetére


bigrob
őstag

Ebben sem látok sokkal többet... :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34480) wwenigma válasza bigrob (#34479) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Eleg sok update van uj firmware-ben. Uritsd ki es frissitsd le eloszor.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34481) Raymond válasza bigrob (#34479) üzenetére


Raymond
félisten

A balra lent lathato SMART resz alatt latni miert 70% ott nezd meg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34482) DeFranco válasza Szabikaa20 (#34478) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jövő év végén megszűnik a 7-es biztonsági támogatása is, most már egy évre szvsz felesleges kétszer szenvedni a telepítéssel. én is maradnék de most már muszáj 10-esre váltani.

(#34483) Szabikaa20 válasza DeFranco (#34482) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ez elég elszomorító! :O Sosem lesz többet ilyen jó windows! :( Volt egy HTPC-m 10-es windows-al...Hogy én azzal mennyit szoptam! :o

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34484) DeFranco válasza Szabikaa20 (#34483) üzenetére


DeFranco
nagyúr

xp-re is ezt mondták, win10 is kialakulhat, nekem sem tetszik az ötlet de ez van. én egy hétig használtam a win10-et egy kölcsön-laposon ott teljesen stabilan jó volt, de "belakva" a szokásos programokat használva és az amúgy nem túl új konfigon futtatva nem tudom milyen lesz az eredmény. mindenesetre más gyakorlatilag már nincs, legrosszabb esetben dualboot és linux de előrébb azzal se lennék mert az egzotikumoknál az is komolyan képes köhögni.

(#34485) varmi2 válasza DeFranco (#34484) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ne vicceljünk már, én évek óta win10-t használok, semmivel nem rosszabb, mint az elődök, sőt a 8.x-nél jóval jobb. stabil, semmi negatívumot nem tudok felhozni a hátrányára.....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34486) DeFranco válasza varmi2 (#34485) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igazad van nincs is tele a net az elcseszett frissítésekkel a régebbi szoftverekkel kapcsolatos működési gondokkal és a régebbi hardverelemekkel kapcsolatos inkompatibilitási problémákkal :U

ne vegyük fel a köldöknéző pózt, az lehet hogy egy mostani friss gépen mostani friss szoftvereket használva elenyésző a problémák száma de még általánosságban véve sem történt meg sem a hardveres sem a szoftveres vérfrissítés olyan mértékben hogy ne beszélhessünk problémáról.

persze ilyenkor szokott jönni a kisujjeltartós terpeszállás hogy tessék modern eszközöket használni nem elavult sz*okat meg biztosloptad meg szördpartibug meg papapapa de ha jól megfigyelted és ügyesen kiolvastad a betűket a hsz-emből, akkor nem is a win10-et minősítettem, hanem

""belakva" a szokásos programokat használva és az amúgy nem túl új konfigon futtatva nem tudom milyen lesz az eredmény"

;)

[ Szerkesztve ]

(#34487) varmi2 válasza DeFranco (#34486) üzenetére


varmi2
nagyúr

Valóban, abban igazad van, hogy friss hardvert használok. Lehetséges, hogy réggebbi hardverekkel több a gond, de azokon továbra is mehet win7, kit érdekel, hogy nincs biztonsági frissítés rá. Egy új intel 6. gentől, amd ryzentől meg van értelme a win10-nek. Angyobb frissítéseknél van gond, de senki nem kötelez rá, hogy azonnal frissítsd. És van még egy előnye a win10-nek, egyszer kell csak megvenni, mivel nem lesz többé más oprendszer a microsoftnak, csak ezt frissítgetik, így egyszer megveszed, és kész.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34488) Szabikaa20 válasza varmi2 (#34487) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Elvileg nem lesz más Windows jah...Gyakorlatilag meg kitudja. :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34489) chros válasza Szabikaa20 (#34488) üzenetére


chros
őstag

Akkor en is beleszolok ebbe a tarsalgasba :) Regi mototros vaygok, DOS-tol kezdve atmentem mindenen, mert kellett, adminkent is "uzemeltem" egy darabig, Linux-ot is hasznal-tam/ok.
Ez (nem :) ) csak az en velemenyem, most raktam fel Win10-et, mert az uj AMD-knek nincs Win8.1-es driveruk (mi-a-xxxxx):

Amit az MS muvelt a Win10-es desktop/laptop verziokkal, arra csak egy szo van: katasztrofa :)
Az egy dolog, hogy mar minden spy-ol mindenkirol (Orwell sirna, ha latna), de az, hogy a felhasznalokra eroltetni frissiteseket desktop/laptop kornyezetben???:
- nem csak biztonsagi (erre sem vagyok kivancsi)
- ujabb "ugynevezett" feature-eket (mi-a-xxxxx): en nem kerek semmit sem, csak hasznalni akarom a regi progikat, amiket Win95 ota nyomok :)
- driver update-eket: mi-a-xxxxx ???!!!!! Ez ugye vicc?! :)
A spying-rol: volt egy remek mondat egy blog-poston: "Az uj Win10 Enterprise a regi Win8.1 Pro, a Win10 Pro a regi Win8 Home, es a Win10 Home egy faszi aki bekoltozott a nappaliba" :D

Ami egy telonal meg OK lehet (nekem azon sem az), az egy desktop/laptop eseteben nem muxik, plane nem a PC-k vlagaban (pl. ezerfele hardver), meg az Apple is sziv vele rendesen.

Ezt a "hulye" is latja, de ha ennek ellenere egy Corporation (! es nem csak a M$) a userek-re erolteti ezeket, akkor itt valami sokkal nagyobb problema van.
Es hogy ezt lassuk, jovabb szelesebben kell teninketunk a korulottunk levo vilagra (szandekosan fogalmazok "homalyosan").

Aztan persze jogosan felmerulhet a javaslat, hogy akkor nem kell hasznalni :) es nem is hasznalnam, ha nem lennek "megszallottja" egy adott filternek (madVR), ami csak Win-en hasznalhato.
Amiert irtam ezt a bejegyzest Nektek, az az, hogy mara hatarozottan latom, hogy a vilag nem jo iranyba tart, s ez nem veletlen, hanem tudatos!

Innentol kezdve ON modban, a fentiek figyelembe vetelevel, kizarolag masoknak, ha nem tudjak meg (sok nap olvasgatas eredmenye).

Igy raktam fel a Windows 10 Enterprise LTSB-t, amin:
- nincs "fuature" update
- ki lehet kapcsolni az auto biztonsagi/driver frissiteseket
- telemetry-t a legalacsonyabbra lehet allitani (Security)

Azaz, ha minden igaz, sikerult megteremtenem a regi Win98/XP/7/8-on hasznalt kornyezetet. De ehhez rengeteg utanaolvasas/ido kellett, es ez a verzio finoman szolva sem olcso, ha az ember legalisan szeretne uzemelni (ha nem, akkor van mas ut is).

(#34490) TIT


TIT
veterán

Érdekes nekem jó a 10 egy 9 éves gépen és semmi baja egyik updattel se,intellel van gond általában.

(#34491) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Van egy egybegépem, (Dell Optiplex 3240 AIO) amiben van egy PNY CS1311 típusú SSD és win 10 pro (1803) rendszer.

A trim engedélyezve van de a hard disk sentinel mégis azt jelzi hogy le van tiltva.
Minden frissítés telepítve van a win10-ben és a driverek is a legújabbak.

Mi lehet a baj?

(#34492) storm4 válasza pataslogeza (#34491) üzenetére


storm4
aktív tag

A legfrissebb HD sentinelt próbáltad már? ;)

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#34493) pataslogeza válasza storm4 (#34492) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Valóban :)
Kössz!

(#34494) ubyegon2 válasza DeFranco (#34482) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem használok Wint, de úgy emlékszem, talán 2022-ig meghosszabbították a támogatást.

Nem találom a forrást, lehet, hogy tévedtem, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#34495) King Unique válasza ubyegon2 (#34494) üzenetére


King Unique
titán

Erre gondoltál valószínűleg. Viszont ez kizárólag csak fizetős formában lesz opció és nyilván nem éppen a mezei home usereknek, hanem nagyobb tételben cégeknek, szervezeteknek. Az XP-nél is volt anno hasonló és annál sem volt elérhető a népnek. Max. az Embedded verzióra (POSReady 2009) épülő nem hivatalos tákolás, ami nyilván nem egyenlő azzal, mintha továbbra is rendesen támogatott lenne.

(#34496) ubyegon2 válasza King Unique (#34495) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hasonló volt az a hely is, ahol olvastam, de épp beszéltem is valakivel, akinek a renderelő programjai miatt ez kell, ill lehet, hogy nem akar mást használni, annyira be van konfigolva mindene. Gondolom, ha így dönt valaki előbbiek miatt, akkor fizet is érte. ;) Köszi az infót!

(#34497) bigrob válasza wwenigma (#34480) üzenetére


bigrob
őstag

Ezt csak úgy lehet frissíteni, hogy elvesztem az adatokat róla?

(#34481) Raymond

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34498) Raymond válasza bigrob (#34497) üzenetére


Raymond
félisten

Ugy latszik sajat maga mondja hogy 70% (a HDS van amikor marhasagokat ir) es ez az Accumulated Runtime Bad Block plusz Total Erase Failures alapjan johetett ossze mert az Available OP Sector Count se 100% mar, volt belole elhasznalva. Figyelheted az ertekeket egy darabig, de azert utannaneznek egy ujabbnak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34499) King Unique válasza ubyegon2 (#34496) üzenetére


King Unique
titán

Ez hivatalosan az üzleti ügyfeleknek (vállalatoknak) szól és mennyiségi licencszerződés szükséges hozzá, magánszemélyeknek nem lesz rá lehetőség.

(#34500) bigrob válasza Raymond (#34498) üzenetére


bigrob
őstag

Kb. 4-4,5 éve használom, mennyire sürgősen nézzek utód után? :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.