Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34151) Frawly válasza Motion_Blur (#34147) üzenetére


Frawly
veterán

A Samsung gyári klónozós progija, amit már írtak. De jó bármilyen más klónozóprogi is, Acronis True Image, Clonezilla, DriveImageXML, Nortos Ghost, meg amit még találsz, ismersz, preferálsz. Nem igényelnek speciális szoftvert, SSD-re lehet klónozni ugyanazokkal a szoftverekkel, amikkel HDD-ről HDD-re lehet. Egy dologra kell csak figyelni, hogy az adott program új verzióját kell használni, és klónozás előtt meggyőződni, hogy a célmeghajtón nem fogja elcseszni a partíciók alignálását, de ez is csak akkor lényeges, ha a HDD-k anno még XP-vel lettek particionálva.

(#34152) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok most vásároltam egy 128GB ADATA SSD SATAIII 2,5" meghajtó SU800 Series (ASU800SS-128GT-C) ssd-ét És már a teljesítmény 80% indul! Most akkor gáz ez így? Vissza kel vinni? Jól elvette a kedvem :(((

(#34153) storm4 válasza Rainman05 (#34152) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!

Ajánlott az összefoglaló olvasása és a legfrissebb HD Sentinel használata és minden rendbe lesz ;)

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#34154) Doky586 válasza Rainman05 (#34152) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igencsak gáz hogy az XP idejében készült 4.5 HDS-t használsz.. :K

(#34155) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

Vettem egy új SSD-t (SU800), a Hard Disk Sentinel (v5.3) szerint hibátlan, de a TRIM funkció inaktív.
Ezt hol lehet aktiválni?

Idézet:
"A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. ........
"

Ui.
Most látom, hogy előttem kettővel részben hasonló a gond .....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34156) King Unique válasza sz.j (#34155) üzenetére


King Unique
titán

Pont az imént volt szó erről és korábban is számtalanszor (példa). Tessék a HDS frissebb, illetve aktuális (5.30) verzióját használni!!!

[ Szerkesztve ]

(#34157) sz.j válasza King Unique (#34156) üzenetére


sz.j
nagyúr

Csak utólag olvastam azokat a hsz-at és ebből adódóan módosítottam a hozzászólásomat, azaz utólag beírtam a verziószámot (v5.3) ......

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34158) sz.j válasza sz.j (#34155) üzenetére


sz.j
nagyúr

Automatikusan "megjavult", most már aktív.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#34159) dugo_


dugo_
veterán

Ehh, 1 órás MX500 klónozás után... Node 202-ben alaplap mögött.

(#34160) Szabikaa20 válasza Emperor_ (#34149) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nagy nehezen rábírtam a Crucial SSD-t,hogy látható legyen Windows instalációkor.Kikelett húzni az ATA-s DVD-Romot,hogy lássa a rendszer. :)) Feljebb írtam mennyit sz.ptunk vele!Erre feltelepítem a Windowst minden ok...Amikor meg kijön már, hogy üdvözöljük és kijön az “asztal” erre kékhalál valami “Memory ...” hibával.Sajnos nem tudtam elolvasni végig.Ez az alaplap. Ezek után hiába tettem “safe mode”-ba,hiába próbáltam úgy elindítani,hogy az utolsó jó beállításokkal nem indult már el a Windows, mert mindíg kékhalál lett a vége.Videóm is van róla...Szóval aki nem akar sz.pni az SSD-vel az régebbi főleg nForce-os alaplapba ne vegyen SSD-t! :DDD
Az lett a vége hogy egy sima 2,5” HDD beraktunk azzal megy mint az óra! :))

Doky586:Boot sorrend jó volt! :) ilyenekre figyeltem...Nem kellett driver,addig el se jutottunk! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34161) Szabikaa20 válasza dugo_ (#34159) üzenetére


Szabikaa20
őstag

78 fok?Meg 61? Az igen! Nekem a Samsung 38 fölé még nem ment...Igaz én ventit is raktam alá,hiába mondták,hogy nem kell!De kell! :U :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34162) dugo_ válasza Szabikaa20 (#34161) üzenetére


dugo_
veterán

A előd Samsung 840 EVO (2,5", 120GB) is 63 fokon tetőzött a Thinkpad T500-ban... :D Sosem volt nagyméretű gépem.

Engem nem zavar, de ha az elkövetkező 5 évben bármi okból belekötnének ebbe egy garis ügyintézés során, akkor biztos keresztülhúzok valakin egy csatornafedelet.

[ Szerkesztve ]

(#34163) Szabikaa20 válasza dugo_ (#34162) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nekem Samsung 860 EVO 250Gb van...97 óta van PC-m és mindig azt mondták,hogy minél alacsonyabban tartom a hőfokát (globálisan bármelyik alkatrésznek),annál többet bír ki,meghosszabbítom az élettartamát. :D Raktam oda egy 8cm ventit,alacsony fordulattal szóval nem is hallani.Bőven elég! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34164) Rainman05 válasza storm4 (#34153) üzenetére


Rainman05
tag

Köszi valóban legújabb már 100% mutat viszont elégé melegszik a előző Samsunghoz képest asztali gépben viszonylag szelős helyen ez normális?

(#34165) ubyegon2 válasza Szabikaa20 (#34163) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez nem teljesen így van, anno olvastam egy írást ahol HDD-ken mérték a hőmérsékleteket és bizony tartósabb volt, amit nem hűtöttek direktbe és 45 fok volt kb az üzemi hőmérséklete. A túl alacsony hőfok és a túl magas is káros! Amin nyáron van külön hűtő, nem biztos, hogy télen is célszerű rajtahagyni.

(#34166) Szabikaa20 válasza ubyegon2 (#34165) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én olyat olvastam,hogy 60fok felett már károsodik a HDD mivel mozgó alkatrészek vannak benne.SSD-be nincs mozgó alkatrész,de azt is olvastam,hogy nem szerencsés,ha 50fok körül van tartósan.Lehet,hogy aki csak netezésre stb. használja annak nem kell,de aki játszik,videókat vág vagy komolyabb dolgot csinál annak hamar felfűti a gép belsejét a proci,vga és ugye arányosan nől a HDD,SSD-k hőfoka is.Főleg a műanyag házban lévő SSD-k hőleadása is gondolom rosszabb.Télen meg bent ugyan úgy jobb esetben 21-23 fok van,néhol még több.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34167) Frawly válasza dugo_ (#34162) üzenetére


Frawly
veterán

Nem lesz belőle baj. A 61 fok belefér. Főleg, hogy gondolom nem minden nap klónozol rá ekkora mennyiségeket. A gari okés 70 fokig.

Sokszor rosszul szellőző notikban is simán megvan ennyi, klónozás nélkül is, pl. játék közben, mikor egyébként is forr a gép a GPU, CPU miatt, az SSD meg tölti a nagy fájlokat. És notiban még az sincs, hogy plusz ventit teszel az SSD-re, a hűtőpad meg nem mindig segít a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#34168) Raymond válasza Szabikaa20 (#34166) üzenetére


Raymond
félisten

Laposban az akku mellett es az NVMe-tol jobbra lent. Az NVMe egy pad-el "kapcsolodik" a noti fem aljahoz hogy jobban huljon, igy az MX500 koruli fem se a leghuvosebb: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34169) Frawly válasza Rainman05 (#34152) üzenetére


Frawly
veterán

(#34152) Rainman05, (#34157) sz.j: azért van benne az összefoglalóban, hogy az összes ilyen SSD-s progiból a legújabb verziót kell használni. Illetve a HD Sentinelnek a legfrissebb verzió esetén sem szabad vakon hinni, rá kell nézni SSDOK-kal és az SSD gyári szoftverével is!

Sajnos tele vannak a topikok minden oldalon ilyen kérdésekkel, hogy Win10-en HDS régi verziója 80% teljesítményt mutat a kikapcsolt TRIM miatt, vagy az új verzió sem ismert fel valami újabb/ritkább SSD-t, ami miatt hibásnak írta, és emberek feleslegesen emiatt vitték vissza gariztatni a jó SSD-t 2-3×. Általában 3× előjön minden oldalon.

(#34170) dugo_ válasza Frawly (#34167) üzenetére


dugo_
veterán

78 fok volt a maximum, ezért mutattam. És ez egy sima SATA darab...

(#34171) ubyegon2 válasza Szabikaa20 (#34166) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

60 fok felett persze, hogy nem jó, 35-45 az optimális, de itt került anno szóba ez. HDD-ről van szó kizárólag, nem SSD-ről, ott meg a SATA-sok esetén szintén lényegtelen a hűtés, ha valami a környezetében annyira forrósodik, akkor azt célszerű hűteni, nem az SSD-t. ;)

Ha valaki hűtetlen vagy rosszul szellőző házzal oldak meg a videovágásokat, erőforrás igényes játékokat......mindegy, ez sem SSD hűtés témaköre.

(#34159) dugo_

A kép a mérésről csak vicc, ha a valaha mért hőfokra pillantasz! :D

[ Szerkesztve ]

(#34172) cintula187 válasza Bodz (#34066) üzenetére


cintula187
addikt

Másik gépben még nem tudtam próbálni még. Pár napig nem volt gond. De ma PUBG közben kétszer kifagyott. 5 Ultra CRC error jegyezve.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34173) cintula187 válasza cintula187 (#34172) üzenetére


cintula187
addikt

Eszközkezelőben lehet még valamit matatni ezügyben?
Alaplapi driver a legfrissebb, de nem mai darab. Ha nem maga a drive hibár, lehet ez is a gond?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34174) cintula187


cintula187
addikt

Még egy update. A Samsung Magician performance test közben elkékhalálozott.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34175) Frawly válasza dugo_ (#34170) üzenetére


Frawly
veterán

Biztos vagy benne? Mert elég össze-vissza írja, teljes élettartam alatt, meg valaha mért. Lehet én értem félre. A SMART-ot kéne megnézni, a nyers értékeket.

A 78 fok az nagyon durva egy SATA SSD-nél.

(#34176) dugo_ válasza Frawly (#34175) üzenetére


dugo_
veterán

Eléggé biztos.

Teljes élettartam alatt: SSD memóriájából kiolvasott érték, amit elraktározott. Fixen bennmarad az SSD-ben
Valaha mért: futó Windows alatt elindított HDS mért értéke. Ha új Win/HDS kerül a gépre, akkor ez ugrik.

A klónozás egy Macriumos rescue disk-kel történt, nem futott a rendes Win, pláne HDS.

A smartban a hőmérséklet szélsőértékeknél 51 és 78-as érték szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#34177) cintula187 válasza cintula187 (#34174) üzenetére


cintula187
addikt

Beszereltem egy régebbi laptopba (ami nem AMD) és ott 2 perc alatt hibátlanul végigfut a teszt.
Namármost tehát pláne a legfrissebb ssd firmware összeakad az alaplapi sata vezérlővel. Az alaplapon a legfrissebb BIOS van de az is 6 éves.
Árukeresőn van is erről bejegyzés akinél szintén AMD van.

500gb
[link]

250gb
[link]

Marhajó. De nekem nem SATA2 , hanem 3 van. Mit tudok tenni? BIOS -ban valami beállítás?
Vagy adjak túl rajta és csere?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34178) Fire/SOUL/CD válasza cintula187 (#34177) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Dobj egy képet az SSDOK-ról (van screenshot funkciója, használd), akkor nem kell jó pár kérdést feleslegesen feltenni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34179) cintula187 válasza Fire/SOUL/CD (#34178) üzenetére


cintula187
addikt

Rendben, holnap délelőtt tudok.

Amúgy nagy eséllyel ez a hiba van az én esetemben is.
Fura, hogy a samsungnál a firmware -ek között a 860-as széria nincs is fent.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34180) Bodz válasza cintula187 (#34177) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha csak a te gépedben rendetlenkedik mindenáron, akkor igen, vegyél valami mást helyette. Rengeteg időt és idegeskedést megspórolsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#34181) cintula187 válasza Bodz (#34180) üzenetére


cintula187
addikt

Más megoldást én sem látok.
De érted? Mennyi az esély, hogy az én chipsetemben levő gépemmel hibásan :W működő szériát találom meg?
Féltucat sata kábellel és portban kipróbáltam, erre ez. Áhh.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34182) Raymond válasza cintula187 (#34177) üzenetére


Raymond
félisten

AMD vs. Samsung 860-as SSD-k. Volt mar itt rola szo parszor. Csereld le egy masikra (Crucial MX500 vagy Adata SU800 peldaul).

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34183) Fire/SOUL/CD válasza cintula187 (#34179) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az biztos nem az oka, ugyanis ha megnézed az adatlapom, akkor a hardverelemek pont megegyeznek az általad linkelt oldalon szereplő konfiggal és nálam nem volt gond a 860-as szériával (nekem ugyan nincs 860-asom(bár épp most meditálok rajta, hogy vegyek egyet), csak mivel 25 éve vagyok a szakmában, megfordul pár SSD a kezem alatt).

Ami más, az a alapvetően az, hogy pontosan tudom, hogy hogyan kell beállítani egy BIOS-t, meg nem használok Windows 10-t (csak másik gépemen, amin tesztelek dolgokat alatta).

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34184) cintula187 válasza Fire/SOUL/CD (#34183) üzenetére


cintula187
addikt

Értem. Tehát tulajdonképpen a BIOS állításával megszüntethető ez a hibám?
Vagy a win10 is gond lehet.

Raymond: Tudom ez már milyen ssd-t vegyek topik, de WD blue?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34185) Fire/SOUL/CD válasza cintula187 (#34184) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szánj rá időt és olvasd el ezt: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34186) Raymond válasza Fire/SOUL/CD (#34183) üzenetére


Raymond
félisten

Eleg sok problemas jelentes volt itt azokkal a regebbi AMD-s lapokkal es a Samsung 860-al. Valami csak van ott ami problemazik. Mas SSD-vel nem volt ez, ezert all ki ugy a sorbol a 860-as.

(#34184) cintula187

Azt inkabb ne, nem annyival olcsobb hogy ertelme legyen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34187) cintula187 válasza Fire/SOUL/CD (#34185) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi.
Átnyálazom és otthon megnézem többek között a chipset drivert is, hogy friss -e stb.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34188) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A videóban kettő darab M.2 SSD-t tettek adapterrel a gépbe.
Bocs a hülye kérdésért, de a videón mért sebességértékeket, hogy a bánatban érték el PCI-E 2.0-n?
Még ha az a bemenet PCI-E 3.0 x1 lenne is kevés nem? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#34189) dugo_ válasza makoss (#34188) üzenetére


dugo_
veterán

Miért lenne PCIe 2.0? Azok 3.0-s adapterek/foglalatok x4 üzemmódban.

(#34190) Doky586 válasza makoss (#34188) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

(#34191) makoss válasza dugo_ (#34189) üzenetére


makoss
addikt

Akkor rosszul tudom, hogy a PCIe 2.0 500MB/s ?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#34192) dugo_ válasza makoss (#34191) üzenetére


dugo_
veterán

A PCIe 2.0 x1 lehet annyi, de mi köze ehhez a videóhoz?

Ilyen sebességet 3.0 x4-gyel lehet elérni, amit a modern alaplapok tudnak. Mezei mainstream deszkák is kiosztják a proci 16 sávját 4+4+8-ba.

(#34193) makoss válasza dugo_ (#34192) üzenetére


makoss
addikt

"A PCIe 2.0 x1 lehet annyi, de mi köze ehhez a videóhoz?"

Ez az amiért feltettem a kérdésem.
Mert a mostani lapom ezt nem tudja (Asrock Z77 Extreme 4)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#34194) makoss válasza dugo_ (#34192) üzenetére


makoss
addikt

Lehet valamit rosszul nézek, de amit kinéztem lap ami amin amúgy van 2 m.2 foglalat azon is csak x1, nem x4, vagy be lehet állítani? [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#34195) dugo_ válasza makoss (#34194) üzenetére


dugo_
veterán

Hát biztos, hogy rosszul nézed.

Van benne 2db M.2 slot, ebbe átalakító nélkül lehet M.2 SATA és M.2 PCIe SSD-t rakni.

Van emellett 3db x16-os PCIe sáv, ahova szintén lehet direkt PCIe vagy PCIe átalakítóval M.2 SSD-t rakni. Ebben az esetben x8-x4-x4 módon fog futni.

És még ezen felül van 3db x1-es PCIe sáv, amibe mehet hang- , háló- és egyéb adapterkártya.

Kézikönyvében le van írva rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#34196) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ADATA SU800 256GB SSD-m.
Február végén vásároltam. Most rohamosan csökkent a kondíciója. Aggódok, hogy így még megbízható-e, vagy aggódnom kellene-e, hogy egyszercsak nem bootol be, vagy elveszik valami adatom?
Szerintem még kicsit fiatal ahhoz hogy elkezdjen csökkeni a kondíció, meg rémisztően gyorsan romlik....
Van rá garancia, azt mikortól lehet érvényesíteni?

Előre is köszönöm a segítséget!!



Falcon

(#34197) makoss válasza dugo_ (#34195) üzenetére


makoss
addikt

:R Kapizsgálom...
Ezt csak mint tárhely kedvelő kérdezem, ha megtelik a 2 db m.2 slot, az átalakítóval is ki lehet használni a max sebességet mint az m.2 slotban? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#34198) dugo_ válasza makoss (#34197) üzenetére


dugo_
veterán

Nem, összesen csak 16 sávval tudsz gazdálkodni. Vagy az M.2-t töltöd meg, vagy a PCIe csatikat. Ha nincs videokártya, akkor 3db PCIe SSD-t lehet kimaxolni, ha van, akkor kettőt.

Ez már a 8. gen proci táblázata:

Expansion Options

Scalability 1S Only
PCI Express Revision 3.0
PCI Express Configurations ‡ Up to 1x16, 2x8, 1x8+2x4
Max # of PCI Express Lanes 16

(#34199) makoss válasza dugo_ (#34198) üzenetére


makoss
addikt

Akkor az eredeti helyén lehet kiasználni csak max?
Azért kérdem mert nem veszek Taichi-t mert azon 3db m.2 van, az már elég lenne. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#34200) Raymond válasza FalconKnight (#34196) üzenetére


Raymond
félisten

A sajat programjaval nezd meg: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.