Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#35851) phoenix64 válasza Emperor_ (#35850) üzenetére


phoenix64
őstag

Hát sajna már csak holnap tudok, mert eljöttem otthonrol. El nem tudom képzelni,hogy mi okozhatja a problémát. Hiszen alaplap és SSD csere is történt.

(#35852) Dtomka válasza phoenix64 (#35846) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem számít, hogy nem 0fill módban futtattad?

(#35853) phoenix64 válasza Dtomka (#35852) üzenetére


phoenix64
őstag

Az csak a régebbi vezérlősöknél számít, ha jól emlékszem. Meg a benchmark nem zavarna, de file masolasnal is 10-15mb/s-re droppol le az írási sebesség... Meg pl updatel egy játék ami az ssd-n van, akkor fagy a gép amíg nem végez.

(#35854) Dtomka válasza phoenix64 (#35853) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, akkor ott valami nem ok. hőmérsékletek rendben vannak?

(#35855) phoenix64 válasza Dtomka (#35854) üzenetére


phoenix64
őstag

Persze, semmi sem melegszik tul stress testek alatt sem. Eddig meg voltam róla győződve, hogy a giga lap sata vezérlője hibás, de így tényleg gőzöm sincs mi a rossz. De legalább az MSI lapot vissza tudom vinni 14 napont belül. :D

(#35856) PitLee válasza phoenix64 (#35846) üzenetére


PitLee
őstag

A gyártó oldaláról a friss sata driver sem segít 2018-as mégse 2006-os
link
Ui: a bios mikori vagy melyik "H" verzió?

[ Szerkesztve ]

(#35857) phoenix64 válasza PitLee (#35856) üzenetére


phoenix64
őstag

Win10-re csak RAID driver van. Egyetlen egy AMD sata vezerlo driver van alaplaptol fuggetlenul. Chipset driverbol pedig a legfrissebb van fenn. BIOS-bol H1 van, de nem hiszem hogy egy frissites segítene(Gigabyte lapnál sem oldott meg semmit).

[ Szerkesztve ]

(#35858) PitLee válasza phoenix64 (#35857) üzenetére


PitLee
őstag

Igaz, igaz nem figyeltem eléggé és csak főcsoportot és a dátumot néztem.

(#35859) Frawly válasza phoenix64 (#35846) üzenetére


Frawly
veterán

Ez nagyon érdekes az eseted. Eddig az alaplapra gyanakodtam, de most ezzel az új lappal és kellően erős procival is csinálja, beállításaid jók, nincs nagyon ötletem. A SATA0-ra portra kötötted az SSD-t? Próbáltad azt, hogy minden más SATA eszközt lehúzol ideiglenesen, minden más HDD-t, ODD-t, meg amid csak van, húzz le.

Hard Disk Sentinel, nemzetközi (nem magyar) oldalról letöltött legfrisebb bétát indíts el, nézz rá mindkét SSD-re. Az a 0 és 2% kondíció elég baljós. A SMART fülről csinálj képet, minden oszlop és sor látszódjon rendesen, az adat oszlop decimálisra legyen állítva hexadecimális helyett.

(#35860) erdey_a


erdey_a
őstag

most kezdődik a tánc... van egy ilyen:
asrock n68 vs3 ucc alaplap, athlon ii x3 460 proci.
a biosban nincs ahci mód, csak ide és raid. mit lehet ilyenkor csinálni?

Vérboci

(#35861) Raymond válasza erdey_a (#35860) üzenetére


Raymond
félisten

Semmit, marad az IDE mod. Ugy is mukodni fog, ha mukodik, mert nForce-os igy kohogos lehet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35862) erdey_a válasza Raymond (#35861) üzenetére


erdey_a
őstag

az mit jelent hogy köhög?
és ha ide, akkor a trimmel sem kell mókolni?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#35863) Doky586 válasza erdey_a (#35862) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem telepítesz semmi nForce alaplapos drivert akkor menni fog a trim..

(#35864) erdey_a válasza Doky586 (#35863) üzenetére


erdey_a
őstag

vga és audio lett csak telepítve, más alaplaphoz tartozó driver nem... akkor reméljük a legjobbakat.
a win10, meg az office alkalmazások hasítanak, szóval a sebességgel egységsugarú felhasználóként elégedett vagyok. csak nem szeretném ha idő előtt gond lenne az ssdvel

Vérboci

(#35865) Zé777


Zé777
tag

Sziasztok!

A napokban upgradeltem a gépet egy 970 Pro-val és szeretném kikérni nálam jobban hozzáértők véleményét a lefuttatott tesztek eredményiről. Mennyire optimálisak ezek az adatok?
Köszi a segítséget! :R

Zoli

[ Szerkesztve ]

(#35866) Raymond válasza Zé777 (#35865) üzenetére


Raymond
félisten

Rendben vannak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35867) Zé777 válasza Raymond (#35866) üzenetére


Zé777
tag

Az ATTO-ban az olvasási sebesség a vége felé nem kevés? Teszteket kerestem gugliban, ott végig stabilan 3.3-3.4 GB/s, nekem pedig ott már csak 2.5 körül mozog. Az így elsőre elég nagy különbségnek tűnik nekem, de lehet én értelmezem rosszul. :U

(#35868) Raymond válasza Zé777 (#35867) üzenetére


Raymond
félisten

Az lenyegtelen, van hogy leesik ott a vegen. Megrpobalhatod parszor es lehet maskor csak az utolso lepesnel esik le vagy ott se vagy mas szamok jonnek ki. A lenyeg hogy kb. megvan ami kell amikor minden OK.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35869) Zé777 válasza Raymond (#35868) üzenetére


Zé777
tag

Rendben, köszi! :R

(#35870) ekkold


ekkold
őstag

Használok egy 500Gb-os Samsung 860EVO SSD-t. A samsung programja azt írja ki, hogy az SSD firmware-e régi, telepíthető az újabb verzió. Érdemes foglalkozni a frissítéssel, annak ellenére, hogy egyébként az SSD teljesen jól működik?

(#35871) drzozo


drzozo
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Kingston A400 480GB [2.5"/SATA3] SA400S37/480G SSD. (Haveromnak egy az egyben ugyanaz a gépe van, mint nekem.)

Leszedve a Kingston SSD Manager-t neki sikerült feltelepítenie a legfrissebb firmware-t (SBFKB1C3), nálam azt írja, hogy nincs ilyen frissítés (no firmware update avaiable), és a korábbit írja SBFKB1C2 telepítettnek.

Valakinek ötlet, hogyan tudnám update-lni?

(#35872) Doky586 válasza erdey_a (#35864) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor nézz rá az SSDOK progival, az megmutatja.

(#35873) Emperor_ válasza ekkold (#35870) üzenetére


Emperor_
addikt

Az SSD firmware frissítést a win telepítés elött szoktam ajánlani. Ez itt most nem állja meg a helyét. Ha belakott SSD-ről van szó és nem tapasztalsz semmiféle problémát, akkor én nem piszkálnám az SSD.t :N .

zoltankakuk
Az utolsó mondat Neked is szól ;) .

Arra tudok gondolni, hogy a Manager-ből más verziót használtok, de ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35874) erdey_a válasza Doky586 (#35872) üzenetére


erdey_a
őstag

compatible ssd not found hibával megáll...

Vérboci

(#35875) Emperor_ válasza erdey_a (#35874) üzenetére


Emperor_
addikt

Az nForce driver biztos jele...
Win7 vagy Win10?

4.pont 5. alpontja

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35876) drzozo válasza Emperor_ (#35873) üzenetére


drzozo
senior tag

Sajnos pont azert szeretnem frissiteni, mert a windows random modon 15 sec-ekre fagy. Szinte folyamatosan. Ram es tapcsere megvolt mar, a fagyasokon viszont nem segitetett.

Ugyanazt telepitettuk fel, neki egybol kidobta a lehetoseget, nalam nem eszlel frisset, pedig van. Allitolag most abszolut nem fagy neki, hiszen ezzel a frisitessel pont a disk activity spike-okat javitottak.

(#35877) Emperor_ válasza drzozo (#35876) üzenetére


Emperor_
addikt

Értem.

Egy "parasztos" ötlet: Vidd át hozzá az SSD-det! Nincs más tippem sajnos :( .

Ez ugye? SSD Manager

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35878) gasparrobi válasza Emperor_ (#35873) üzenetére


gasparrobi
csendes tag

Ez a kép amirol zoltankakuk beszel

(#35879) Emperor_ válasza gasparrobi (#35878) üzenetére


Emperor_
addikt

Olyat nem lehet, hogy boot-olható "valamit" leszedni és avval frissíteni? A képen van rá utalás.

más
Ezek a feltételek adottak?
AHCI mód van a BIOS-ban?
Rendszergazdaként van a progi indítva?

In order to use Kingston® SSD Manager you must have:

One or more Kingston® SSDs
AHCI mode set in BIOS
Administrator privileges in Windows®

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35880) Frawly válasza erdey_a (#35860) üzenetére


Frawly
veterán

A régi AMD-s lapok ilyenek, nuku AHCI. Még annak is örülhetsz sokszor, hogy egyáltalán a modern SSD megy benne valahogy, és látja a BIOS, meg nem fagyogat.

Így van IDE módban használod, akkor lesz TRIM, de kicsit lassabb lesz az SSD (nem vészesen), vagy visszateszed RAID módba, és TRIM nélkül használod. Esetleg RAID módban egy Live Linuxot bootolva megpróbálható a TRIM. Vagy Windows alatt megnézni, hogy az SSD gyártójának a Toolboxa tud-e manuális TRIM-et. Esetleg valami 3rd party modern defrag program, ami felismeri, ha SSD-n fut, és „optimalizáció” címén megpróbálja TRIM-ezni.

Vagy veszel bele valami normálisabb PCIe SATA3 vezérlőkártyát, amivel lesz AHCI, de ez meg lehet megint olyan anyagi befektetés, ami nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#35881) gasparrobi válasza Emperor_ (#35879) üzenetére


gasparrobi
csendes tag

nekem nem volt ilyen szöveg egyébként. ez a kép egy fórumbol van. Én simán tudtam update-elni. Egyébként annyi a különbség a kettőnk gépe között, hogy én 2 partícióra szedtem windows telepítéskor az ssd-t. a képen látható instrukciókból kiindulva lehet, hogy ez a kulcs, hogy van egy primary és egy secondary partícióm

én nem találtam semmilyen bootolható, vagy akár csak letölthető firmware-t... csak ez az ssd manager van a kingston oldalán

[ Szerkesztve ]

(#35882) Emperor_ válasza gasparrobi (#35881) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen, lehet ez is és azt írja még, hogy 2. disknek legyen bekötve. Mert ugye amiről a windows fut, azt valószínűleg nem hajlandó update-elni.

Kéne egy másik gép, amiben nem az SSD a rendszer disk. Onnan mennie kéne...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35883) gasparrobi válasza Emperor_ (#35882) üzenetére


gasparrobi
csendes tag

Most épp megpróbálja újratelepíteni, 2 partícióval ahogy nálam is van, meglátjuk így sikerül-e összehozni.

(#35884) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok.

Próbálok higgadt hangnemben írni, de kibaszott ideges vagyok. :) :R
Ugyanez a problémám, ami zoltankakuk kollégának is. Ugyanaz a trágya kingston a400-as 480 gigás ssd.
Direkt játékra vettem ezt az ssd-t. De pont játszani nem tudok vele. Játékok lassan töltenek be, és ugyanez a hosszú lag spike jelentkezik nálam is a játékok alatt... Pubg, Apex, RoE. Befagy 10-15 mp-re. Addig semmit nem tudok csinálni. Ssd 100%-on. Windows gombra reagál, de nem tudok átváltani másik programra, meg semmit nem tudok csinálni.
Addig persze kilőnek, meg ilyesmi. :)
Már azon gondolkodom, h készítek egy YouTube videót azzal hogy kiveszem az új ssd-t és szét csavarom a kezemben. Ketté töröm. Összemorzsolom. És próbálok mást megóvni egy ekkora baklövéstől, idegösszeomlástól. :)
Olvasgattam neten, másoknak is hasonló problémájuk volt. Pontosan ezzel a típussal. Viszont egy firmware frissítés megoldotta nekik. Állítólag. De nekem sem jelez frissítést az említett program. Ezen kívül egy másik kingston ssd-m van, v300 120 giga. Azon van a rendszer. Arra jelzett frissítést és frissítettem is. De az új ürülékre nem jelez. Pedig állítólag van. Ha esetleg valaki tudná a megoldást, nagyon szívesen és örömmel fogadnám.
Mert egy hajszálon múlik a saját lelki es az ssd testi épsége is.
zoltankakuk ha esetleg haveroddal rájöttök a megoldásra, akkor szépen kérlek írd már le nekem. Akár privátban is.
Remélem nem zaklattam fel más forumtársat. Nem állt szándékomban. Tengermély tiszteletem mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#35885) erdey_a válasza Emperor_ (#35875) üzenetére


erdey_a
őstag

magyarul csináljak driver visszaállítást? nem is telepítettem semmit :F

@Frawly: igazából problémamentesrn felment a friss win10, olyan gyorsan indulnak programok mint soha, szóval összességében működik a cucc, csak most rajtam van a para, hogy mikor hal meg :Y

megjegyzem, ráadásul PATA vinyó volt eddig a gépben, nem is sata

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#35886) kali válasza ekkold (#35870) üzenetére


kali
legenda

Két laptopban is frissítettem éles rendszeren a 860 EVO SSD-t, mert úgy voltam a dologgal, hogy ha frissítést adtak ki, akkor az hibajavítást tartalmaz - tettem ezt persze annak tudatában, hogy a művelet minimális hibalehetőséget is hordoz magában, akár adatvesztés is bekövetkezhet, de probléma nélkül lefutott mindegyik meghajtón a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#35887) erdey_a


erdey_a
őstag

csak úgy megjegyzem még, hogy 2019-ben szerintem gáz, hogy valami nem plug and play... hogy ezekkel az ssd-kkel mennyit lehet szívni...
háta van még a csere az én laptopomban (amivel most küzdök az a sógoromé), de az legalább sata3 meg tud ahci-t

Vérboci

(#35888) gasparrobi válasza Nuada herceg (#35884) üzenetére


gasparrobi
csendes tag

Hali, enyem a masik gep amirol zoltankakuk irt. Nekem sikerult telepitenem kb 3 oraval ezelott az uj ssd firmware-t es azota ugy nez ki hogy egyszer sem fagyott, meg csak 100% kozelebe sem nagyon megy a Disk hasznalat. Szoval egyelore ugy nez ki, hogy a firmware frissites segitett, mar csak az a kerdes, hogy nektek miert nem dobja fel a lehetoseget sem... Szerintem hamarosan kiderul, hogy Zolinal segit e a 2 particios telepites.

(#35889) dugo_ válasza erdey_a (#35887) üzenetére


dugo_
veterán

Az SSD plug and play.
A 2019-es hardverek szintén plug and play.

Te akarod ráerőltetni egy 8 éves őskövületre, na attól nem lesz plug and play. :U

(#35890) erdey_a válasza erdey_a (#35885) üzenetére


erdey_a
őstag

és tényleg volt nforce driver... tuti nem én voltam. mindegy, szabványos kétcsatornásra cseréltem. most már megy az SSDOK.
itt mit kellene látnom? mik a sarkalatos pontok?

ssdok képernyő

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#35891) drzozo válasza Nuada herceg (#35884) üzenetére


drzozo
senior tag

Ugyanezeket a hibákat produkálta nálunk is, PUBG-ben 15 sec fagyás, majd ment tovább a gép.

Sajnos csináltam két partíciót, de most sem látja a frissítést. Tényleg bosszantó, mert egy az egyben ugyanaz a gépünk.

(#35892) Emperor_ válasza erdey_a (#35890) üzenetére


Emperor_
addikt

Ugye, hogy ugye :D ?

Végeztünk, megy a TRIM.

más
Küldj kérlek egy riportot az SSDOK készítőnek, mert az elhasználódás 1 Nálad is, ami ugye nem éppen valós egy vadi új SSD-nél.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35893) Emperor_ válasza drzozo (#35891) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezek a feltételek adottak?
AHCI mód van a BIOS-ban?
Rendszergazdaként van a progi indítva?
Mutatnál egy képernyőképet?
A D:ről indítva is próbáltad?
Milyen oprendszer?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35894) erdey_a válasza Emperor_ (#35892) üzenetére


erdey_a
őstag

öröm, boldogság... nagyon köszönöm a segítséget neked is és minden topiktársnak.
remélem a laptop nem lesz ilyen háklis, de majd jövök :D
megyek aludni

Vérboci

(#35895) drzozo válasza Emperor_ (#35893) üzenetére


drzozo
senior tag

AHCI automatikusan van BIOS-ban.
Rendszergazdaként is indítottam, D:-ről is próbáltam, akkor is ez fogadott:

KATT

Windows 10 Pro, jogtiszta.

Egyébként a másik gépen is C:-ről megy.

Szerk.:

Mondjuk nem tudom számít e valamit, de rendszer telepítésnél, amikor kettészedtem partíciókra, mindkettőnél Elsődleges-t írt. Tehát abban a kis ablakban a C: és a D: is elsődlegesként jelent meg. Mondjuk nem próbáltam állítani, vagy lehet e egyáltalán, de a D:-re nem írta, hogy másodlagos.

[ Szerkesztve ]

(#35896) PitLee válasza Emperor_ (#35893) üzenetére


PitLee
őstag

Lehet rossz ötlet, nem tudom megvalósítható-e egyáltalán.

ha klónozná a rendszert egy másik meghajtóra,
majd az eredetit törölné és mint másodlagosra lehet engedné a frissítést, majd utána
vissza rakná a régi rendszert

Persze jobb lenne megtalálnia probléma forrását mitől nem megy náluk a frissítés.

(#35897) PitLee válasza PitLee (#35896) üzenetére


PitLee
őstag

Közben eszembe jutott agymenés kettő
Nem lehet, hogy tiltja valami a SSD Manager kommunikációját ?
(vírussító, win vagy router tűzfal, nem tud portot nyitni . . .ect)

[ Szerkesztve ]

(#35898) Frawly válasza PitLee (#35897) üzenetére


Frawly
veterán

Ez egyáltalán nem agymenés. Teljesen lehetséges. Amit nem értek: miért ezzel a Kingston SSD Managerrel próbálkoztok mindenáron? A Kingston SSD Toolboxszal mi a gond?

(#35899) csixy válasza drzozo (#35895) üzenetére


csixy
addikt

Nekem egy 32 bites MBR-es windows 10 telepítésem van rajta és valóban van C: és D: partícióm elsődlegesek. . A C:-n van a rendszer és már a 3-mas végű firm van a 480 Gigás SSD-n és mintha én frissítettem volna a toolboxxal.
Azért 32 bites, mert az egyik progim ezt kívánja (NTVDM tetején futó foxpro alapú progi).

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#35900) Nuada herceg válasza PitLee (#35897) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Nem. Hiszem, mert ahogy korábban is írtam, 2 kingston ssd van a gépemben. Egy régi, és az új. Fittattam az említett progit és az újra nem talált frissítést, a régire viszont igen. Engedte és frissítettem is. Szóval nem hiszem, h blokkolva lenne a program. Nálam...
De amúgy köszi h próbálsz megoldást találni a problémánkra. Én minden lehetséges megoldást, tanácsot szívesen fogadok. :R

Frawly én nem is tudtam, h van olyan program. Csak az ssd managert ismertem.
Holnap ránézek az általad említett progira. Köszi a tippet. :R

Értem a csíziót.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.