Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34351) Frawly válasza Kronos3000 (#34348) üzenetére


Frawly
veterán

Kicsit gyengusznak néz ki, bár nem rosszabb, mint a többi belépő kategóriás SSD. 3D TLC, a TBW értékek kicsit alacsonyabbak a szokásosnál (60-120 TBW), de nem vészes. Sebességre sem tűnik bajnoknak, írásnál a leggyorsabb is csak 470 MB/sec környéke, a 120 gigás ennél is lényegesen lassabb. A rajta lévő cache-ről nem írnak semmit (szerintem DDR cache nincs rajta, csak NAND cache), plusz Marvell 88W1160 vezérlő van rajta, ami gondolom a 88SS1074-nek lehet valami olcsósított változata, de nem találni róla semmi technikai adatot, csak Verbatim SSD-ken elérhető. Tesztek nincsenek róla, német boltok írnak róla ezt-azt, megbontva nem fényképezte még le senki, hogy lehessen látni milyen chipek vannak rajta.

A másik gyenge pontnak a terméktámogatás hiánya tűnik, a gyártó oldalán se SSD Tool progi, se firmware nem található.

(#34352) wwenigma válasza Frawly (#34350) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, de listaáron 40e most a 960GB-os míg az 512GB-os SU800 27e, elég nagy távolság van közte. :( Sebességben/IOPS-ban is gyengébb, az újonc ráadásul nincs DRAM buffer csak SLC cache ami miatt erősebb igénybevételnél duplázódik az írt adatmennyiség.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34353) core i7


core i7
addikt

Sziasztok vettem egy WD 3D nand 1TB SSD -t és azt szeretném kérdezni mennyire jók ezek a hőmérsékletek
(Elég eldugott szűk helyen van a hátul egy thermaltake F31 supressor házban de oda is terveztek a házzal háttértárakat akkor gondolom nem fő fel)

(#34354) ubyegon2 válasza core i7 (#34353) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Laikus vagyok, de úgy tudom SATA-s SSD hőmérsékletével nem nagyon kell foglalkozni, egyébként a tied 70fokig jó! A WD Specification Sheet-jei írják ezeket.

(#34355) Frawly válasza wwenigma (#34352) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, de ne az SU800-hoz mérd, hanem mondjuk egy Samsunghoz. Annak az árában QLC-ből (ami igazából 3D QLC, a planárosat eleve átugrották) dupla akkorát kapsz. Abban igazad van, hogy az DDR cache-t nem szabadna róla lehagyni, egy tisztességes 2 gigás DDR3L cache nem sokkal dobná meg az árát, de a TLC, QLC nagyon igényelné.

Előbb-utóbb szinte minden gyártó át fog állni 3D QLC-re. Esetleg egy-két drágább modellt megtartanak 3D TLC-n vagy 3D MLC-n.

(#34353) Core i7: 55-60 fokig is elmehet rosszul szellőző házban. A te 30-39 fokod az semmi. Szerintem abban a házban külön hűtés nélkül, eldugott helyen is elég jó lehet a szellőzés, azért ilyen hűvös.

[ Szerkesztve ]

(#34356) Kronos3000 válasza Frawly (#34351) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Köszi,ezeket így nem gondoltam át. :R

Wasabi...

(#34357) Frawly válasza Kronos3000 (#34356) üzenetére


Frawly
veterán

Végül is ha régi gépbe lesz, vagy bevállalós vagy, akkor talán. De ebben a kategóriában a BX500 lehet jobb vétel kb. azonos áron. Mondjuk az sem sebességbajnok, 3D QLC, nuku DDR cache azon is, de ahhoz legalább van rendes terméktámogatás.

(#34358) core i7 válasza ubyegon2 (#34354) üzenetére


core i7
addikt

akkor nyugodtan lehetek ezer köszönet :R

(#34359) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van valahol leírás, táblázat vagy valami ahol le vannak írva a hőmérsékleti értékek Samsung m.2 SSD-knél hűtőbordával és anélkül? ( Feltüntetve a hűtőborda típusa) :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#34360) zetecR válasza Raymond (#34335) üzenetére


zetecR
addikt

Egyszerűen semmilyen beállítást nem találok, ami segítene, a manualban sincs semmi infó arról, hogyan tudnám megoldani a rejtélyt...

Próbálkoztam már egy Asus Hyper m.2 X4 mini kártyával is; a helyzet ugyanaz.
Win telepítő látja, felmegy rá, a BIOS viszont nem látja. Az Asus kártyát igen, de benne az SSD-t nem. :/

(#34361) Raymond válasza zetecR (#34360) üzenetére


Raymond
félisten

A legujabb BIOS van rajta? Mert ahogy nezem a regi hireket minimum 1.8-as (E7916IMS.180) kell neki:

MSI announces BIOS updates to enable NVMe compatibility

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34362) Fire/SOUL/CD válasza Frawly (#34306) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez mekkora faxság. :W
"De főleg a régi AMD-s lapok az összes SSD-vel szopósak lehetnek, mivel általában azokon nem érhető el az AHCI, így a TRIM miatt csak IDE módban lehet őket használni."

Hol élsz bammeg, biciklibelsőben? :((

Ez egy szakmai topik, nem olyan emberek véleménye kell, akik nethuszárok... :((

PS: Látom, más topikokban is otthon vagy és az OK is(jókat írsz), de ezt a hsz-t nagyon elxartad (nem tudom miért, remélem csak elírás)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34363) Raymond válasza Fire/SOUL/CD (#34362) üzenetére


Raymond
félisten

:))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34364) DeFranco válasza Fire/SOUL/CD (#34362) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor tegyél már rendet légy szíves 860 evo vs amd 785g kérdésben... még aktuális a dolog...

(#34365) wwenigma válasza DeFranco (#34364) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link]

Solution:
To put an end of the thread - I returned the SSD to the reseller. Just don't buy Samsung SSD if you will use the AMD SATA controller in the chipset

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34366) Frawly válasza Fire/SOUL/CD (#34362) üzenetére


Frawly
veterán

Jó, akkor cáfolj meg nyugodtan, ha szerinted csak nethuszárkodás. Az AHCI rendszeres gond a régebbi AMD-s lapokkal.

A Samsung 860 sorozat meg ezen felül inkompatibilis is lehet, vagy már a BIOS sem látja, vagy rejtélyes belassulások vannak, anélkül, hogy a SATA vezérlőnek vagy az SSD-nek bármi baja lenne. Ez független az AHCI-től, egyszerűen csak bizonyos AMD-s lapok nem szeretik a Samsungokat. Nem sikerült itt a topikban rájönni, hogy mi okozhatja, én arra tippelek, hogy a firmware-ben lehet valami olyan optimalizáció, amit a régi AMD-s vezérlők ki nem állhatnak. Nonszensz egyébként, mert egy ATA/SATA eszköznek szabványosnak kéne lennie, és a szabványt támogató bármilyen vezérlővel menniük kéne.

[ Szerkesztve ]

(#34367) makoss válasza makoss (#34359) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#34368) makoss válasza Anonymus23 (#34011) üzenetére


makoss
addikt

Szia!

Ez a T5 SSD-d gen 1 USB 3.1 csatira lett dugva? Mert az alaplap specifikációjában nem látok gen 2-es bemenetet.
Én már a második adapternél befejeztem az állítgatást, mivel már az alaplapom 6 éves, cserére érett, és még mindig megvan az SSD-m egy mérést csinálok a T5-el ha meglesz az új lapom (Asrock Z370 Taichi) ha azzal sem jó, adom el a T5-öt!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#34369) King Unique válasza makoss (#34368) üzenetére


King Unique
titán

Az alaplap specifikációjában lehet nem hangsúlyozzák ki külön a Gen 2-t, de az eredmények alapján nyilván olyan portról lehet szó. Illetve az USB 3.1 Boost esetében a max. 854.6 / 863.9 MB/s értékek is eleve Gen 2-re utalnak. Az pedig a fórumtag tesztjéből is látszik, hogy nyilván tud a T5 az USB 3.1 Gen 2 szabványnak megfelelő adatátviteli sebességet. Vagyis az már nem annak a hibája, ha valakinél a saját hardver- és szoftverkörnyezete, illetve a Gen 1 port korlátja miatt nem jön össze.

(#34370) PNP


PNP
őstag

Sziasztok!

Nemrég lecseréltem a gépem, ennek ellenére Premiere Pro-ban a vágás alig gyorsult, úgyhogy ránéztem az SSD-kre, hogy hátha ezekkel van probléma. Szerintem nem, ugyanakkor két dolog feltűnt, az egyik, hogy az MX500 írási sebessége elmarad az elvárhatótól (?), a másik, hogy a 860 EVO-ra "Incorrect partition alignment"-et kapok. Van-e jelentősége, és mit tudok vele csinálni? Láttok-e bármi hibát? Mitől lassú a Crucial?
Köszönöm előre is!

Crucial MX500 240GB:

Samsung 860 EVO 500GB:

(#34371) Raymond válasza PNP (#34370) üzenetére


Raymond
félisten

Az "Incorrect partition alignment" nem erdekes, az csak arra a kis rendszer particiora ervenyes. A lenyeges amire irsz az OK (16MB)

Szerintem nem Crucial MX500-asod van, ugyanis abbol nincs 240GB valtozat, csak 250GB-os. Ahogy az SSDOK-nal lathatod ott van balra fent a pontos modell - Crucial M500 - es annak megfelelnek a CDM eredmenyek is: [link]

Szerk: egy teszt 5 evvel ezelottrol amikor ezek megjelentek: [link] Itt lathatod mit varhatsz el a gyakorlatban. Egyebkent aranylag alacsony 72TBW van csak rajta, meg is latszik hogy volt hasznalva ugyanis a Wear Level mar 78-on all ahogy az SSDOK mutatja jobbra lent.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34372) PNP válasza Raymond (#34371) üzenetére


PNP
őstag

Köszönöm, tényleg benéztem a típust. Amikor vettem, ajánlott típus volt, most pedig ajánlott az MX500, a fejemben meg valahogy megszületett a kontinuitás :)
Érdemes lecserélni, vagy menjen ameddig tud? Rendszer van rajta, nyilván kellemetlen, ha megadja magát, de nem tragikus, mert érdemi adatot nem tárolok rajta.

(#34373) King Unique válasza PNP (#34370) üzenetére


King Unique
titán

Azzal az "Incorrect partition alignment" megjelöléssel ez esetben tényleg nem kell foglalkozni. A GPT séma szerint inicializált másodlagos lemezeknél eleve létrehoz a Windows egy MSR partíciót, ami a 10-esnél újabban 16 MB-os. Korábban még 128 MB-os volt, mint azt egy másik példa is mutatja. Ahogyan azt is, hogy a particionáló program szerint eleve OK a partícióeltolás. De ha ránézel az ebben a cikkben említett programmal (AS SSD Benchmark), az is ugyanezt fogja írni.

A CDM tesztek eredményei pedig jónak tűnnek és megfelelnek a gyártói specifikációkban megadott értékeknek, szóval azok miatt sem kell aggódni.

Az a 78-as WLC, illetve kondíció pedig azért nem olyan vészes egyáltalán, illetve az az SSD kondíciója, tények és tévhitek cikkben részletezve van a téma. A rajta lévő rendszerről meg nyilván lehet mentést (lemezképfájl) készíteni, sőt javasolt is. Így akkor sem lesz gond, ha idővel netán tönkremegy majd az SSD, majd a mentésből másik SSD-re is vissza lehet állítani a Windowst.

[ Szerkesztve ]

(#34374) Raymond válasza PNP (#34372) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem hasznald ameddig birja, 27TB lett ra irva es nem egesz 20-at csokkent. Raersz meg valtani.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34375) margithid


margithid
veterán

Csak kiváncsiságból kérdezem nektek milyen adatok vannak a crystaldiskinfo-ban?
Írási mennyiségnél? Nekem 100.
Hátralévő fenntartott terület? Nekem 98.
Írási mennyiség? Nekem 100.

(#34376) Frawly válasza margithid (#34375) üzenetére


Frawly
veterán

Az attól függ milyen SSD. Írási mennyiségnél nem a normalizált 0-100 értékeket kell nézni, hanem a nyers értéket. Tegyél be róla képet, úgy, hogy a SMART-nak minden sora látszódjon és az is, hogy pontosan milyen SSD-ről van szó.

(#34377) margithid válasza Frawly (#34376) üzenetére


margithid
veterán

Intel 530, 120 GB. Elég sokat lehal, ma megjött az új SSD, lehet cserélem, nem várom meg amig végleg maghal.
Kép:
[link]

(#34378) wwenigma válasza margithid (#34377) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

274TB azert elég combos.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34379) margithid válasza wwenigma (#34378) üzenetére


margithid
veterán

Tudom :)
Döglődik is, megrendeltem a Samsung 860 EVO 240 GB-ot.
Egyébként van, hogy lefagy a gép és mikor újraindul kiírja a háttértár választékot és utána, hogy cpu fan error.
Remélem nem a procival, vagy a hűtőjével van baj, hanem tényleg az ssd döglődik.

(#34380) Frawly válasza margithid (#34377) üzenetére


Frawly
veterán

Nézd meg Intel SSD Toolboxszal is. Valami nekem nem kerek, mert elég értelmezhetetlen szám van az írásmennyiségnél, én nem látom, hogy hogyan kapunk a hexadecimális 889B70-ből 274 TB írást. Elvileg az Intel 530 LBA-szektorban méri az írást, ami 512 bájt, azzal meg túl alacsony érték jönne itt ki (4TB). Ugyanígy, az üzemidő 6618 óra, ami csak 275 nap, ezzel ha tényleg 274 terás írásról van szó, azzal majdnem napi 1 TB írás jön ki, az még professzionális felhasználás esetén sem kismiska.

A kondíció viszont tényleg csak 20%, az nem valami ígéretes.

A te eseted érdekesnek tűnik. A hozzászólásaidat olvasva már többszáz terával szétírtál egy 840 EVO-t valami 800 napos üzemidővel. Most egy Intel 530-at. Írtad, hogy több virtuális gépet futtatsz párhuzamosan, több böngészővel, azokban rengeteg füllel, de még akkor sem jöhetne ki ilyen brutális írás. Egyedül torrentletöltést tudok csak elképzelni 24/7-ben, ami ennyit ír, vagy valami bugos szoftver fut, ami írási kergekórral feleslegesen írja a háttértárat.

Ha tényleg a böngészés generál ekkora forgalmat, akkor kapcsold ki a böngészőcache-t. Vagy cserélj böngészőt, böngészőverziót. Illetve ha tényleg ekkora az írásigényed, akkor arra nem ilyen EVO-kat, meg 3D TLC meghajtókat kell venni, hanem klasszik MLC-s meghajtókat, pl. Samsung 850 Pro, abból is egy nagyobb modellt, mert azon több cella van, több cella között oszlik meg ugyanaz az írásmennyiség. Tudom, drága, de a nagyon speciális felhasználást meg kell fizetni, annak ára van, ha extrém igényeket kell kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#34381) Emperor_ válasza margithid (#34379) üzenetére


Emperor_
addikt

Azért az eféle hibaüzenetnek nem nehéz utánajárni :D ...

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34382) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Adata su900-as SSD be volt kötve, windows látta, használtam.
Ma ledobta és lemez kezelésnél mikor hozzá adom 500mg-re állítja be de semmi funckiót nem enged. (formázás pl.)

Hogy tudom rendes méretre vissza állítan?

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#34383) margithid válasza Frawly (#34380) üzenetére


margithid
veterán

De bizony ennyi az írás, 6 virtuális gép ment, 7/24ben, rengeteg böngészővel.
A működési idő viszont nem jó tuti, ez az ssd elmúlt 3 éves és non stop használva volt.

Intel ssd toolboxszal sincs semmi különös adat, kondíció is annyi mint amit sentinel ír.

Egyébként a sok írás lehet megszünik, ezért is vettem samsungot, de az is bír 200 terát, szóval elvileg menne az is pár évet melóval.

(#34384) Doky586 válasza tankraid (#34382) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutasd

(#34385) tankraid válasza Doky586 (#34384) üzenetére


tankraid
aktív tag

el is szált a win. :W
már újra raktam de még mindig nem látja igaz van egy ismeretlen eszköz. updatelek meg felrakom a drivereket utánna kiderül. :(((

(#34386) wwenigma válasza tankraid (#34385) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gari.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34387) tankraid válasza tankraid (#34385) üzenetére


tankraid
aktív tag

nah lemezezelés-nél látható -> lemezinicializálás de akár mit választok (MBR, GPT) azt írja ki, hogy: a rendszer nem találja a megadott file-t.
(egyébként ismeretlen)

[ Szerkesztve ]

(#34388) Raymond


Raymond
félisten

Samsung QLC-s SSD-k: [link]

Ha az arak realisztikusak akkor olyan 270EUR egy 2TB valtozatert mar vallalhato.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34389) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Az SU650 problémák miatt nekiestem pár teszttel az SSD-nek. **Látszólag hőmérséklet laptopban (W520, nem "forrófejű", de most csak ezért nem műtöm át egy általában melegebb 2570p-be) okés, semmi "bad sector" nincs 1.2TB-nál (ebből ~400 giga gyári teszt írással jött már alapból), sebességek jók. Marad hosszabb távú nyúzásra. Lehet itt is titokban NAND beszállítót cseréltek félúton vagy szimplán abbahagyták a minőségellenőrzés gyakorlását teljesen :D

Első AS bench:

Első Crystal:

Hőmérséklet összegző utána:

Második Crystal:

Egy W520-ban, direkt ágyra rakva, hogy minden szellőzés eltömődjön az SSD-nél, amit ésszerűen meg lehetett tenni a rossz hőmérsékletért megtettem. Persze letiltott ventivel IBT-t nem nyomtam a háttérben (azért tönkretenni nem akarom a gépet), idle volt a gép az SSD teszt mellett.

Látszólag semmi extra, éllettartam maxi hőmérséklet is okés, 40 fok alatt maradt az összes egymásutánban végzett tesztek után is.

Sebesség is korrekt érzésre, ki van használva a SATA3.

Ez ugye azonnal lett véve amikor lementek az árak, mert kellett már egy nagyobb SSD. Ez gyárilag ~0,5TB teszt írással jött. Lehet később elhagyták a tesztelést és ezért lettek bajok...

Ez kb. hibátlannak néz ki. Ugyan eladhatatlan termék lett, mert ilyen hírrel senki sem veszi meg, ha valaha is tovább adnám, de használatra okés (estek még tovább az árak, szóval bukó az ár, de már kellett és amikor élhető ár volt lecsaptam). Megy majd nyúzásra a nagy gépbe rendszer alá mindenesnek, hogy ha baj van, még gari alatt kijöjjön.

*Amúgy ezt jó lenne regisztrálni gyári gari miatt az ADATA-nál? Blokkal mittudoménhogy? Már pár hónapja vettem, az remélem nem akadály erre...

[ Szerkesztve ]

(#34390) tankraid


tankraid
aktív tag

megpróbáltam minden ugyan az:

lemezezelés-nél látható -> lemezinicializálás : de akár mit választok (MBR, GPT) azt írja ki, hogy: a rendszer nem találja a megadott file-t.

valakinek van ötlete?

(#34391) Fire/SOUL/CD válasza Frawly (#34366) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először is bocsánatod kérem, senki nem szolgált rá ilyen hangnemre(ha leírnám, hogy csak az nap mi történt velem, nem hinnéd el, de ez akkor sem indok) :R
Remélem elfogadod a bocsánatkérésemet...

Visszatérve az eredeti mondatra, az az AMD nélkül lenne igaz (tehát nem csak az AMD-s lapokra igaz), azaz

"De főleg a régi AMD-s lapok az összes SSD-vel szopósak lehetnek, mivel általában azokon nem érhető el az AHCI, így a TRIM miatt csak IDE módban lehet őket használni."

A Samsung 860 SSD-kről meg annyit:
830/840/850 kapcsán ugyanez ment "sok" évvel ezelőtt is, pedig csak az aranyszabályt kellett volna betartani, azaz NE TELEPÍTS CHIPSET DRIVERT... Most is ez van, csak erre ez a "gyönyörűséges" W10 rásegít, mert az mindent xart felpakol kérdés nélkül (legtöbb user nem megy egyéni telepítésre(legfrissebb 1809-es telepítőben (is) van arra beállítás, hogy eszközmegjató-driver-ket ne telepítsen automatikusan)

DeFranco #[link]
1. Stabil gép (nincs húzás, meg pl nem olyan RAM-ok használata, amiknek úgy kell az órajelét állítgatni stb stb)
2, AHCI Boot ROM (vagy hasonló) nevű opció tiltása a BIOS-ban
3. ALPM(Aggresive Link Power Management) opció tiltása a BIOS-ban
4, Chispset driver nem telepít (kivéve, ha valamihez kell, de akkor csak ahhoz)
5. OS alap AHCI driver használata
6. Magician-t, csak a fenti beállítások után és CSAK ÉS KIZÁRÓLAG Firmware frissítésre használni, az optimalizációt ELFELEJTENI (szvsz 6 éve is ezt írtam ide) :B

A Samsung 860 szériában eddig ismert hiba, az az adatátviteli érték szabálytalan módosítása, Samu ad ki majd Firmware-t. (Működésre nincs kihatással, a freeze dolgot nme fogják orvosolni, mert az a szokásos "user error"...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34392) Corsa02 válasza Fire/SOUL/CD (#34391) üzenetére


Corsa02
őstag

"A Samsung 860 szériában eddig ismert hiba, az az adatátviteli érték szabálytalan módosítása, Samu ad ki majd Firmware-t"

Ez alatt mit értesz? A CRC hibákat? Honnan az infó hogy javítani fogja?

Köszi :)

The Truth Is Out There --->

(#34393) Frawly válasza Fire/SOUL/CD (#34391) üzenetére


Frawly
veterán

Amiről én beszéltem eredetileg, hogy régi AMD-s lapokon már a BIOS-ban nem tudod beállítani, nincs olyan opció, hogy AHCI. Vagy csak IDE vagy csak RAID közül lehet választani, utóbbinál SATA módban fog ugyan menni, de nem lesz TRIM. Mindegy, hogy telepítesz chipset drivert vagy nem.

Az újabb AMD-s lapokon már ez nincs, azokon viszont a 860 szórakozhat. És megint csak nem mindig a chipset driver, mert van, amikor már a BIOS/UEFI-ben sem látszik. A 850-essel érdekes mód nincs bajuk. A 840-830-as szériát nem tudom, olyan régi SSD-t nem nagyon vesz már senki újabb lapba.

(#34394) TIT válasza Frawly (#34393) üzenetére


TIT
veterán

Nekem van a 2009-es lapba ahci is,ide,raid.de már akkor írták,hogy az amd ahci driver rossz a 7xx híd miatt.
Nekem tönkre is vágta a satát,ide lett belőle.

(#34395) Doky586 válasza Frawly (#34393) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi az a SATA mód..? :Y Miért ne lenne trim..?

[ Szerkesztve ]

(#34396) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Dell Latitude 5480

A gyári SK Hynix SC308 sata 256GB SSD-t szeretnénk kicserélni, egy TOSHIBA KXG50ZNV512G NVMe. Nem fogadja el valamiért a gép. A Windows 10 telepítő 6%-nál behal majd elmegy a kép is. Sajnos más típusú SSD nincs a kéznél, hogy azzal is ki lehessen próbálni. 2 másik szintén ugyanilyen típusú Toshiba SSD-vel is tesztelve és ugyanazt produkálja.

Mi lehet a gond? Nem tudja NVME-t? Vagy ez a Toshiba nem kompatibilis vele?

(#34397) Raymond válasza nemethchek19 (#34396) üzenetére


Raymond
félisten

"A Windows 10 telepítő 6%-nál behal majd elmegy a kép is."

Nem az USB stick a problemas? Probaltal egy masikat is?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34398) chros


chros
őstag

Sziasztok!
Vettem egy Crucial MX500 500GB SSD-t, s particionalassal kapcsolatban kerdeznem (atolvastam az osszefoglalloban levo 2 cikket is):
- mennyi szabad helyet kell "felretennem" szamara? 50GB? Vagy alapbol mar tartalekol a gyarto ezen modell eseteben?
- Win10 install soran tudok manualisan particionalni vagy pl linux-al csinaljak particiokat eloszor? (Ubuntu is lenne egy masik particion)
Koszi!

(#34399) Raymond válasza chros (#34398) üzenetére


Raymond
félisten

Ha akarsz hagyhatsz egy 10% particionalatlan teruletet, de nem igazan fontos. Igen, manualisan particionalni tudsz a W10 telepitese kozben, ugyanaz mint a W8 vagy W7-nel volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34400) ubyegon2 válasza chros (#34398) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

- Win10 install soran tudok manualisan particionalni vagy pl linux-al csinaljak particiokat eloszor? (Ubuntu is lenne egy masik particion)

Ezt elolvastam sokszor, de még mindig nem értem, mire gondolsz. Először a Winx-et telepíted, utána az Ubuntut...ami rendkívül ügyesen tud majd magának particiókat csinálni. ;) Emiatt kár Win telepítés közben ezzel foglalkoznod.

Gondolom eddig HDD-n is így volt nálad a dual-boot, gyakorlatilag telepítéskor akár el is felejtheted, hogy nem HDD-re telepítesz, ebből a szempontból nincs különbség. (ha tévednék, majd kijavítanak, ill. leszek nethuszár2) ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.