Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#35201) ubyegon2 válasza kali (#35200) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem, köszi az infót. Gondoltam, hogy Ubiról nem megy a frissítés. Lehet, hogy nem rossz dolog a fw frissítés, csak Samsungnál nem mindig jelent jót. A régi Intel 520-nak biztosan nem hiányzik új fw, de remélem a 860 EVO-nak sem, mert az enyémnél el fog maradni. ;)

(#35202) Frawly válasza ubyegon2 (#35201) üzenetére


Frawly
veterán

SSD-je, gyártója váltogatja. Sok SSD fw frissítése megy Linux alól. A Samsungé is megy, de csak a régebbi modelleknél, a Samsung beszüntette a linuxos támogatást. De lehet letölteni bootolható .iso-t, és arról is lehet frissíteni. Nem kell hozzá feltétlen Windows meg Magician.

(#35203) ubyegon2 válasza Frawly (#35202) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem kell hozzá feltétlen Windows meg Magician.

Nagy szerencse, bár ha egy eszközt veszek és már utána egyből varázsló kell hozzá..... :U

Ezt az iso-t ugyanúgy bootolom, mint egy Linux iso-t? Szerintem, egy ilyet kipróbálok, ha majd elfogy a distrowatch-ról az összes kipróbálható iso. :D

(#35204) Doky586 válasza ubyegon2 (#35201) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Lehet, hogy nem rossz dolog a fw frissítés, csak Samsungnál nem mindig jelent jót."

A fw frissítés mindig jó. Az előítéletek viszont nem.. :((

[ Szerkesztve ]

(#35205) ubyegon2 válasza Doky586 (#35204) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem mondtam, hogy a fw-frissítés nem jó. Azt mondtam, az nem jó jel, ha szükségesnek érzi a gyártó.
Nem kis különbség ám ez!
Olvassunk figyelmesebben. 😉

(pár éve a 830 talán eléggé rá volt szorulva a frissítésre, nem tekintette senki jó jelnek ezt, a fw-update ettől még jó volt)

[ Szerkesztve ]

(#35206) Doky586 válasza ubyegon2 (#35205) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem rossz az szerintem, ha frissítést adnak ki, amelyik gyártó nem teszi, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem is lenne mit javítani.. :K

(#35207) ubyegon2 válasza Doky586 (#35206) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó, igazad van, a mostani SSD-k tekintetében mindenképpen.
Én a régi Fury meg Intel520-nál még annyira nem éreztem ennek szükségét. A mostaniak jó része meg nem ér annyit, hogy foglalkozzon vele az ember.😉

Azért remélem a 860 Evo így is megérte az árát, ill azt nem, mert lassan az 500-as kerül annyiba, mint pár hónapja a 250GB-os.

(#35208) Raymond válasza ubyegon2 (#35207) üzenetére


Raymond
félisten

Van itthon akarmennyi es meg csak egyet frissitettem - a Crucial m4-el volt olyan problema hogy cold boot-kor nem akarta az alaplap megtalalni talan itt-ott, erre volt egy fw update. A tobbi ugy van ahogy a dobozbol jott, meg az MX200-is pedig arra van egy javitas amit felrakhatnak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35209) ubyegon2 válasza Raymond (#35208) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egy hardverelemnek elméletileg nem kéne frissítésre szorulnia, ha már kiadták, mondjuk ez már egyes processzorok esetén is megdőlt. Épp elég ezek összességét működtető meghajtó és egyéb szoftvereket frissíteni folyamatosan. :)

[ Szerkesztve ]

(#35210) Doky586 válasza ubyegon2 (#35209) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mert az nem egy hardverelem, mint egy USB vagy 220-as kábel vagy pcház.. Azokhoz nem is érkezik frissítés, legfeljebb visszavonják őket.

(#35211) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok valami jó 3rd party hűtőbordát m.2 SSD-re, már ha létezik ilyen?

(#35212) Pgraph válasza FistXL (#35211) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Jómagam ezzel szemezek:
https://www.ekwb.com/shop/ek-m-2-nvme-heatsink-black
(link formájáért elnézést, mobil nézetből). Itthon is kapható. Single side SSD-khez jó elvileg.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35213) FistXL válasza Pgraph (#35212) üzenetére


FistXL
aktív tag

Köszi! :K

(#35214) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok,

Samsung 960 EVO M.2 SSD-hez néznék hűtést, mert erőforrás igényesebb játékoknál hibázik melegedés miatt. [HWinfo jelzett a "drive temp 2" hőmérsékletre 83 C fokot is..

A linken található PCI-E X16-os adaptert néztem ki.
[Axagon PCEM2-S PCI-Express - NVME M.2 adapter]

A kérsésem az elnne, hogy A pcie csatlakozás rontja-e az írás/olvasás teljesítményt, vagy ugyanannyit fog tudni, mint az M.2 csatival?

Alaplapom az aláírásomban. Sajnos a deszka M2 csatija borzasztó rossz helyen van. Közvetlenül a VGA alatt....

Köszi! :R

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#35215) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Holnap jönnek meg a Crucial MX500 m.2 ssd-im. Játékra és adattárra lesz használva. Kérdésem: Kell-e/érdemes rajt firmware-t frissíteni? Illetve mást kell-e csinálni vele? Vagy csak bepattintom és használom?
Köszönöm!

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#35216) Vikasz


Vikasz
újonc

Hello,BUEK!

HELP!

Kingston 240gb V300 ssd-t áramkimaradás után nem ismeri fel a bios, power cycling-ot probáltam több módon,több gépen de nem jött össze. alapvetően nincs sok menteni való rajta,sok minden másutt is le volt mentve ,valamennyi doc ,és kép ami fontos , talán max 1gb. Mit lehet vele kezdeni és milyen árban?

Az megamarhaság,hogy venni egy ugyanolyan mukodot és átrakni a memoria chippeket? :D

Vagy tudnatok valami otletet adni? Esetleg kontaktot ahhoz aki erthet hozzá...
Kurt kft-t kihagynam :))

Köszi előre mindenkinek

(#35217) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Egy laptop SSD-jén oké a torrentezés, vagy az árthat neki?

(#35218) Strauss


Strauss
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy SA. 860 Pro SSD. Át szerettem volna rá klónozni a működő win. 10 rendszeremet . Megcsináltam , ahogy egy leírásban találtam (Fire/SOUL/CD). Megvolt a boot pendrive , onnan klónoztam , kiírta , hogy sikeres , minden ok. Újraindítottam a rendszeremet , csak az SSD volt rajta , de valami régi Win 7 / Win 7 ultimate indító kép jön be . Onnan nem megy tovább , írja , hogy nincs működő op. rendszer . Esetleg vmi ötlet ? ( Amikor visszateszek mindent indítom a gépet , rendesen rajta van a rendszer az ssd n , )Előre is köszi.

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#35219) dugo_ válasza Tetsuo (#35217) üzenetére


dugo_
veterán

Ez így nulla infó.
Milyen SSD pontosan? Milyen mértékű torrentezés? :U

Átlag otthoni letöltögetés semmilyen SSD-nek nem árt.

(#35220) dugo_ válasza Vikasz (#35216) üzenetére


dugo_
veterán

Nem tudsz NAND-ot cserélni rajta, mert a vezérlő titkosítva írja a cellákat.

A kiguglizható többi adatmentő is kb. Kürt árban dolgozik, szóval vagy megér 150-200ezret az az 1GB adat, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#35221) dugo_ válasza Strauss (#35218) üzenetére


dugo_
veterán

Valamelyik másik SSD/HDD-n ragadt a boot partíció, és/vagy nem jól van a biosban beállítva az új boot sorrend.

(#35222) PitLee válasza Strauss (#35218) üzenetére


PitLee
őstag

Bár nálam Win7 van, de egy hete a Samu gyári költöztető progija pik-pak átpakolta az egészet, usb és egyéb bonyolítások nélkül.

Samsung Data Migration software
link

A Win10 ennyire más lenne vagy valami régi cikket néztél esetleg vagy nem tudom?

(#35223) Strauss válasza dugo_ (#35221) üzenetére


Strauss
senior tag

A bios sorrend ok, megnéztem többször is .- Boot partíciót hogyan találom meg?

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#35224) Strauss válasza PitLee (#35222) üzenetére


Strauss
senior tag

Megnézem ezt is , köszi.-

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#35225) Frawly válasza Vikasz (#35216) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig ilyenkor egy Kürt-féle adatmentő cég segíthet csak. Ha ezt nem tudod megfizetni, akkor buktad az adatokat.

Biztonsági mentésnek mindig kell lennie. Nem csak az SSD miatt, HDD is bármikor bedögölhet, meg ransomware vagy valami tisztán szoftveres hiba is okozhat adatvesztést. Egyetlen meghajtóra sose szabad adatot rábízni. Vedd tanulópénznek.

(#35220) dugo: a V300 nem tud titkosítást. Persze ettől függetlenül a NAND chipeket tényleg nem lehet áttenni, vagyis át lehet, csak nem fognak működni.

[ Szerkesztve ]

(#35226) zizidor válasza Strauss (#35218) üzenetére


zizidor
senior tag

Én particionáláshoz a MiniTool szoftverét szoktam használni. Ingyenes és van benne oprendszer átköltöztetés is.

Tudnál mutatni egy olyan képet, amin látszanak az eredeti és az ssd-re másolt partíciók? A Win7 indító kép lehet a Win10 vagy egy korábbi verzió helyreállító rendszere, mindenesetre azt jelzi, hogy nem az indul el, aminek kellene.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#35227) Strauss válasza zizidor (#35226) üzenetére


Strauss
senior tag

Köszönöm, de közben megoldódott , nem másoltam át a 100 Mb ot :) (dugo_ nak volt igaza )
Viszont , szerettem volna egybehúzni az SSd t , ( most 2 partíciója van 1 - amin a win. maga van , 2 a többi ) , de sehogy nem engedi kiterjeszteni . Ötlet?

[ Szerkesztve ]

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#35228) dugo_ válasza Strauss (#35227) üzenetére


dugo_
veterán

Én ezt a programot szoktam használni, de ezt a funkciót még nem próbáltam:
https://www.partitionwizard.com/help/merge-partition.html

zizidor is ezt írta.

[ Szerkesztve ]

(#35229) Strauss válasza dugo_ (#35228) üzenetére


Strauss
senior tag

Nem engedi ezzel sem...Pl. a 100 Mb os részt engedné hozzáadni , de a sima üres részt nem.

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#35230) Raymond válasza Strauss (#35229) üzenetére


Raymond
félisten

Dobj be egy kepet hogy neznek ki a particiok. Ha a C utan van meg egy es csak utanna van az ures resz akkor nem fog menni. A Partition Wizard-al eloszor el kell tolnod az a kis partitiot a vegere es utanna tudod a C-t nagyobbitani.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35231) PitLee válasza Strauss (#35227) üzenetére


PitLee
őstag

Ha régi "vinyóról" indítod a rendszert és az új klón csak fut mellette, akkor kezelőből sem engedi a klónt kiterjeszteni ?

(#35232) Doky586 válasza Strauss (#35229) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mutass Lemezkezelő képet róla ! (mint már kérve volt)

(#35233) dugo_ válasza Strauss (#35229) üzenetére


dugo_
veterán

Az üres részre kiterjesztéssel tudod növelni a kötet méretét.

(#35234) King Unique válasza Strauss (#35227) üzenetére


King Unique
titán

Az alap, hogy ha van ESP, WinRE stb. a telepített Windowsnál, akkor nyilván azokat is át kell másolni a klónozásnál, nem kizárólag csak a C-t... Sőt, a Macrium Reflect rendszerint alapértelmezetten kijelöli ezeket, plusz a többi partíciót is. De amúgy van benne olyan opció is, amivel közvetlenül magát a rendszert lehet az előbbi partíciókkal együtt lementeni / klónozni. :)

A Windows lemezkezelője nem is fogja engedni 2 meglévő partíciónál a kiterjesztést, mivel ahhoz az egyiknek nem lefoglaltnak (unallocated) kell lennie. Valamint alaplemezként azt is csak akkor, ha közvetlenül a kiterjeszteni kívánt kötet után helyezkedik el a nem lefoglalt terület. Ellenkező esetben külső particionáló programra lesz szükség.Viszont nem mutattál screenshotot a lemezkezelőről, így ki tudja esetedben pontosan mi a helyzet... Gond akkor lehet még, ha a 2 közé van ékelődve pl. egy WinRE, akkor megint külső programra lesz szükség (példa). Valamint mivel rendszerpartíciót piszkálunk, ezért előtte biztos ami biztos alapon egy mentés sem árthat! De ha megvan még a másik háttértáron működő állapotban az eredeti rendszer, akkor olyan formában is oké.

[ Szerkesztve ]

(#35235) chros válasza horvathpeter (#35215) üzenetére


chros
őstag

Azt nem tudjuk, hogy erdemes a fw-t frissiteni, mert meg senki nem problata ki.
De a hofokokra nezzel ra azert.

(#35236) Strauss válasza Doky586 (#35232) üzenetére


Strauss
senior tag


A sárga kijelölt a win 10 - mellette kettővel az a rész amivel össze kellene fűzni .Azóta már másoltam rá...

[ Szerkesztve ]

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#35237) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Vettem egy Hynix PC300 PCIe NVMe 256GB M2 SSD.
A rendszerben van egy 2 TB HDD sata 3-as porton, adat tároló.
Kingston HyperX 3K 2.5 240GB SATA3 SH103S3/240G sata 2-es porton, OP Windows 7
Hynix PC300 PCIe NVMe 256GB M2 SSD. M2-es foglalatban OP Windows 10
Win 10 alatt a lemezkezelőben, és a számitogép ikon alatt látható, felismeri az összes meghajtót.
Viszont Win7 alatt sehol nem látható Hynix PC300 PCIe NVMe 256GB M2 SSD, csak a Kingston HyperX, és a HDD látható.
Alaplap Asus Maximus VIII Gene.
Win7 telepitésnél se ismeri fel az Hynix PC300 PCIe NVMe 256GB M2 SSD, nem dobja ki a telepitési lehetőségek közzé.
Az eszközkezelőben ezt lehet látni, WIN 7alatt

[ Szerkesztve ]

(#35238) dugo_ válasza baboss (#35237) üzenetére


dugo_
veterán

És mi a kérdés? A Win7 nem ismeri az NVMe meghajtókat, fel kell hozzá driverezni, telepítés esetén elő kell patchelni a képfájlt.

[ Szerkesztve ]

(#35239) baboss válasza dugo_ (#35238) üzenetére


baboss
őstag

És ezt hogyan kell ?
A Z 170 -es alaplap miatt igy is USB tol kelett a WIN7 OP telepitéshez, kelett volna még mást is csinálni ?

[ Szerkesztve ]

(#35240) dugo_ válasza baboss (#35239) üzenetére


dugo_
veterán

Jó kérdés, mert a Hynix nem szolgáltat drivert ehhez a modellhez.

Ezt az általános Windows hotfixet megpróbálhatod:
https://support.microsoft.com/en-us/help/2990941/update-to-add-native-driver-support-in-nvm-express-in-windows-7-and-wi

(#35241) King Unique válasza Strauss (#35236) üzenetére


King Unique
titán

Itt is hasonló a gond, mint ami az előbbi válaszban linkelve volt. A 2 közé van ékelődve a 100 MB-os rendszer számára fenntartott partíció, azért nem engedi kiterjeszteni... Meg a Windows lemezkezelője amúgy sem, mivel a másik nem unallocated. Az pedig már csak hab a tortán, hogy eleve össze van gányolva az egész... Az a 100 MB-os partíció normál esetben a lemez elején, a C előtt szokott lenni, nem pedig utána. Valamint a 10-esnél BIOS-MBR telepítés esetében 500 MB, illetve újabban 549 MB a mérete normál esetben, nem pedig 100. Az utóbbi max. egy korábban 7-esről történő build upgrade után lehet reális. Aztán az sem világos, hogy az állítólagos rendszerpartíció miért logikai elsődleges helyett...

[ Szerkesztve ]

(#35242) baboss válasza dugo_ (#35240) üzenetére


baboss
őstag

A Hynix meghajtón volt valamijen előrre telepitett [link] driver, amit op telepités előtt töröltem, lehet, hogy nem kelett volna ?

[ Szerkesztve ]

(#35243) baboss válasza dugo_ (#35240) üzenetére


baboss
őstag

This Hotfix is no longer available. Ez a gyorsjavítás már nem elérhető.
?

(#35244) Strauss válasza King Unique (#35241) üzenetére


Strauss
senior tag

Akkor szerinted formázzam le , és kezdjem el előlről?( mondjuk 500 mb os területet nem találtam, és azt hiszem , hogy eredetileg Win 7.- ből lett win 1. )A régi rendszer még megvan nem nyúltam hozzá.

[ Szerkesztve ]

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#35245) King Unique válasza Strauss (#35244) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki, hogy már a klónozás előtt is ez volt a helyzet, vagy abnormális módon netán utána lett ilyen. De ha az eredeti rendszermeghajtón is ilyen volt, akkor ugyan mindegy... :D Külső particionáló programmal elvileg neki lehetne állni utólag machinálni a partíciókat, de ha ennyire keszekusza az egész, akkor lehet célszerűbb lenne az adatok lementése után inkább normálisan újratelepíteni. De azt is csak akkor, ha nem gond a rendszer újbóli belakása, az adatok lementése és visszamásolása. Vagy a másik opció, hogy nem piszkálod és használod 2 külön partícióval, ahogyan most van.

[ Szerkesztve ]

(#35246) Strauss válasza King Unique (#35245) üzenetére


Strauss
senior tag

akkor hagyom így ahogy van :)

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#35247) Doky586 válasza Strauss (#35246) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Legközelebb ha windowst frissen telepítesz akkor húzz le minden más lemezt, csak az az egy csatlakozzon amire a win kerül, és azon se legyen semmilyen partíció..!

(#35248) Strauss válasza Doky586 (#35247) üzenetére


Strauss
senior tag

OK , amúgy érdemes Így az SSD n hagyni a rendszert , vagy teljesen felesleges...

[ Szerkesztve ]

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#35249) horvathpeter válasza chros (#35235) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

A legfrissebb fw van rajt jelenleg. A hőfokok pedig, terhelésnél 65 volt a teteje, üresben meg 38-40.
Eddig rendben mennek.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#35250) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Ez 1 teljesen bontatlan SSD, hogy létezik hogy már 100gb rá van irva? (Nem csak a HD Sentinel képen látszik)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.