Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34708) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Vajon mivel lehetne tesztelni egy eMMC háttértár stabilitását?

Van egy ismerősöm, és azzal keresett meg, hogy időnként lefagy a laptop.
Már egy napja nálam van, csak ezt használom, és valóban, egyszer megállt a Windows (igen, én is azonnal szoftveres hibára gondoltam), és aztán amikor restartoltam, és benéztem a biosba (pardon, efi-be), akkor ott is megfagyott.
Nofene.

Memtest órákon keresztül futott, okés.
Gondoltam jöjjön drive, de se a Sandisk tool, se HDSentinel, se az SSDOK nem mutat meg róla semmit: hát akkor nézem, hogy 120gb eMMC van benne.
Azt már megtaláltam a neten, hogy ezeknek nincs S.M.A.R.T adatszolgáltatása. Tehát az említett progig most nem segítenek.
De azt még nem találtam meg, hogy akkor mivel lehetne tesztelni, benchmarkolni, bármit csinálni vele?

Sorry ha rossz topikba írok, de nem találtam olyant, hogy eMMC-topic.
Pedig ahogy az én ismerőseim között, úgy szerte az országban vannak sokan, akik nem rendes SSD-t kaptak a laptopjukba...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.