Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34651) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Az aláírásomban szereplő régi konfigocskán lett egy kis fejlesztés, 8GB DDR2 RAM, és egy Kingston SA400S37 120 GB-os SSD került bele....szűz Windows telepítés...épp laknám be újra a gépet,és a HD Sentinel szerint a két partíciós 1TB-os vinyó 46 fokos, az SSD pedig 48... :Y Előtte a vinyó max 37-38 fok volt benne...Szerintem ott valami nagyon nem OK.... :W Mi lehet a gáz?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#34652) Frawly válasza R3nts (#34651) üzenetére


Frawly
veterán

Próbáld meg a HDS-ből a legújabb verziót használni, meg más progikkal is megnézni. A 46 fok kicsit meleg HDD-től, de attól is függ, hogy mekkora terhelésen, milyen jól szellőző házban. SSD-nél a 48 fok meg teljesen jó. 70 foktól lenne garivesztés, de odáig SATA SSD-k már nem szoktak melegedni, csak NVMe-k.

(#34653) R3nts válasza Frawly (#34652) üzenetére


R3nts
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :R Mivel SSD-m még nem volt releváns tapasztalatom nincs vele, de a gépben lévő HDD is 36-38 fok volt előtte,most pedig 46-ot ír a HDS, ezért gondoltam,hogy valami gixer van... De lehet a szűz telepítésnél pár óra használat után még nem tud értelmes értéket mérni a HDS ?Vagy ez butaság? :U

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#34654) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Ránéztem a 2012-ben vásárolt SSD-re, és a HDS szerint 83%-os az SSD Life szerint meg 100% Akkor most mi is van?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#34655) Raymond válasza Faterkam (#34654) üzenetére


Raymond
félisten

A sajat programjaval (Samsung Magician) nezd meg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34656) Faterkam válasza Raymond (#34655) üzenetére


Faterkam
addikt

Annyit ír: Good :)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#34657) Raymond válasza Faterkam (#34656) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, a 83% wear leveling miatt mondja a HDS, de Samsung-nal ez mindegy. Amig nem novekszik drasztikusan a Reallocated Sector Count (most nulla) addig OK. Ezere nincs is TBW megadva a gariban [link] es MLC-s level tobb szaz TB-t bir a NAND meg ebben a kis 128GB-os meretben is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34658) Doky586 válasza Faterkam (#34654) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ilyen ütemben használod akkor lehet már csak 20 évig tudod használni. Majd 2030-40 közt szúrd be újra ezen méréseket.. ;)

(#34659) Faterkam válasza Doky586 (#34658) üzenetére


Faterkam
addikt

2012-es telepítésű Win7 van rajta, az csinált ennyi írást, nincs kikapcsolva rajta semmi, használva van napi szinten :D

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#34660) Frawly válasza Faterkam (#34659) üzenetére


Frawly
veterán

Cselesen lehagytad minden képről a SMART végét. Elvileg Samsungokon nincs olyan SMART attribútum, hogy SSD Life Left. A Wear Leveling Count számít. De azzal sem állsz rosszul, 6 év kellett, hogy 17%-ot essen, ilyen ütemben még 29 éve van hátra. Az írásmennyiség sem sok, kb. 11 giga naponta, az a szokásos felhasználói átlagnak is csak kb. a fele. A 830-as széria nagyon tartós volt, még a nem Pro változatok is.

(#34653) R3nts: lehet a HDD-n lévő szenzor nem mér pontosan. Vagy a HDS rosszul olvassa ki a SMART-ból a hőm. értékeket. Nézd meg másik progival is.

[ Szerkesztve ]

(#34661) R3nts válasza Frawly (#34660) üzenetére


R3nts
senior tag

:R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#34662) Faterkam válasza Frawly (#34660) üzenetére


Faterkam
addikt

Hogy mit hagytam le? :F ennyi fért a képre! Mit nézzek akkor pontosan? SSD Life, Magician HDS?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#34663) Raymond válasza Faterkam (#34662) üzenetére


Raymond
félisten

Semmit, minden OK, ami kellett az latszott vegulis.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34664) Faterkam válasza Raymond (#34663) üzenetére


Faterkam
addikt

:R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#34665) chros válasza Fire/SOUL/CD (#34601) üzenetére


chros
őstag

No, hogy szakmai dologrol is legyen szo, errol mit gondolsz: HIPM/DIPM?
Megneztem SSDOK-ban, de nincs rola info. Megoldhato lenne ezt es integralni? (Es nem csak azt, hogy tamogatott-e, hanem hogy mukodik is valajoban, mint a TRIM eseteben.)

Mint emlitettem, csak a Win10-es b450 chipset driver van fent, s igy nem rakott fel sata-s drivereket. Raneznel a linken levo Raid driver-ekre, hogy azok valoban csak RAID-re valoak, vagy SATA driver-kent is mukodnek?

Es hatalmas koszonet az SSDOK programert, kb 4x hasznaltam az elmult 8 evben, de akkor hatalmas szolgalatot tett! :R

(#34602) King Unique: "automatikus frissítés ... a Windows 10-nél is be lehet állítani csoportházirendben"

Ezt melyik varians/verzio-kban lehet beallitani? En ugy tudtam, hogy csak Enterprise-nal (de en mas fajtat nem is hasznaltam). Az erdekelne, aki mar beallitott ilyet es mukodott is, vagy latott mar valakit szemelyesen akinel mukodott :) (nem redit-tes posztok, stb.)
Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#34666) Raymond válasza chros (#34665) üzenetére


Raymond
félisten

W10 Pro, most is meg a 1709-en van az asztali gepem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34667) chros válasza Raymond (#34666) üzenetére


chros
őstag

Hhmmm, koszi, azt hittem a Pro-nal csak kesleltetni lehet a frissiteseket. Es ez vonatkozik mind az: uj feature frissitesekre, biztonsagi frissitesekre, driver frissitesekre is?
Mi a helyzet a Home-al?

(#34668) baboss


baboss
őstag

Sziasztok, vettem még egy ssd-t. PC300 NVMe SK hynix 256GB
Formáztam, valamint a lemezkezelőben töröltem, de egy csomó partíció megmarad, amit nem tudok törölni. EZ NORMÁLIS ?

Esetleg próbáljam meg az OP telepítésnél, törölni, formázni, hátha törli a többi partíciót.
BIOS alatt boot listában is megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#34669) King Unique válasza baboss (#34668) üzenetére


King Unique
titán

Ha korábban Windows volt rá telepítve, valamint előtelepített hardvereknél még a gyártó spéci recovery partíciói, akkor normális. Ugyanis azok a kisebb partíciók eleve védett partíciók, azért nem engedi őket törölni a Windows grafikus lemezkezelője. Viszont parancssorban (DiskPart) és külső programmal megoldható utólag is (bővebben). Ahogyan a Windows telepítőjével szintén grafikus felületen és parancssorban egyaránt. De nyilván csak akkor szabad törölni ezeket, ha jelenleg nem rendszermeghajtóként funkcionál az SSD, nem a másik Windows telepítésénél kerültek rá (példa), nincsen szükség a hardvergyártó recovery partíciójára stb.

(#34665) chros:
Ha csoportházirend, akkor hivatalosan nyilván Pro kiadás legalább. Az pedig ebben és ebben a leírásban szemléltetve van, hogyan lehet megoldani azzal és egyéb módszerekkel a frissítéseknél, drivereknél egyaránt. Ahogyan a gépházban is lehet halasztani, szüneteltetni a frissítéseket. De akár külső programokkal is, sőt azokkal könnyen a Home kiadásnál is.

[ Szerkesztve ]

(#34670) herdsman12


herdsman12
őstag

Olvasom az Adata oldalán, hogy Win7 és újabb verziók 4K szektorméretet használnak. Én meg minden itthoni gépen (Win 10, Linux) 512 byte-ot látok.
Elrontottam vagy félreértek valamit?

(#34671) King Unique válasza herdsman12 (#34670) üzenetére


King Unique
titán

Lehet Windowson 4K-s alapértelmezett lemezfoglalási egység a fájlrendszer típusától és a kötet méretétől függően. Meg van magánál a meghajtónál (pl. SSD) a logikai és a fizikai szektorméret. Azt pedig megmutatja parancssorban pl. az fsutil fsinfo. SSD-knél az 512n (512 / 512) sem ritka, az előbbi screenshoton is egy olyan van. De lehet másféle is. A natív 4K (4Kn) Windowson pedig csak 8.X és 10 esetében támogatott, a 7-esnél nem.

(#34672) baboss válasza King Unique (#34669) üzenetére


baboss
őstag

Köszi, akkor törlöm telepítő alól, nincsen szükség a hardvergyártó recovery partíciójára stb. :R

(#34673) Doky586 válasza herdsman12 (#34670) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Magyarán alignálásnak nevezik.. ;)
A lényeg hogy osztható legyen (maradék nélkül) 4096-al. Nem csak SSD-k hanem az új HDD-k esetén is fontos. Aki még XP-vel particionált az nem tudta ezt. Nem az írás, nem a formázás hanem a partícionálás a lényeg..

(#34674) gya/352


gya/352
tag

Bocsi ha volt már itt erről szó. Van egy régebbi gép, XP fut rajta. Tennék bele SSD-t. Particionálást megcsinálom másik gépben hogy jó legyen az alignálás. De ugye XP alatt nincs TRIM. Mit fogok ebből érezni? Egy idő után esetleg lassabb lesz az írási sebesség? Jól gondolom? Vagy lesz más negatív következmény is?

(#34675) herdsman12 válasza King Unique (#34671) üzenetére


herdsman12
őstag

ntfsinfo
Bytes Per Sector : 512
Bytes Per Physical Sector : 512
Bytes Per Cluster : 4096

sectorinfo
LogicalBytesPerSector : 512
PhysicalBytesPerSectorForAtomicity : 512

Én ebből azt látom, hogy 512 valami (?) a szektorméret.
Már gőzöm sincs, hogy jön össze a MS oldaláról az 512 bytes az Adata (Q3) 512 bit-jével.

Gondolom nincs nagy tragédia, ha nem jelezted egyből.
Köszi.

(#34673) Doky586

Alignálás már ok, most ez az 512 vagy 4096 szektorméret izgat.

(#34676) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Most vettem egy Logilink AD0017 optibay-t és egy Samsung 860 Evo 250GB SSD-t egy HP 15-ös laptopba.
Mivel nem lehet cserélni benne bontás nélkül háttértárat, így azt szerettem volna, hogy optibay-be teszem az SSD-t, a HDD meg marad, míg le nem jár a garancia.
Az a probléma, hogy mikor telepítettem a Windows 7-et, 0x8007045d hibakódot dobott. Átraktam az ssd-t az asztali gépbe, megnézni a Hard Disk Sentinellel. Azt írta "adatkapcsolatban előfordultak problémák 3900 alkalommal".
Ez után beraktam az SSD-t egy másik laptopba, a merevlemez helyére, és ott feltelepítettem a Windows-t. Ott nem fordult elő semmilyen hiba. HD sentintelt megnéztem, nem nőtt az érték. Majd így, az ssd-t visszaraktam az optibay-be, és az eredeti laptopba. Hiba nélkül felállt a windows. Utána megint megnéztem a sentintelt, és nőtt az adatkapcsolati hiba. Az optibaybe még beraktam egy HDD-t is, és arra is felraktam egy Windows-t, ott nem volt adatkapcsolati hiba.
Kérdésem az, hogy az SSD a rossz, az Optibay, vagy csak nem kompatibilisek egymással? Másik meg, hogy megrongáltam-e az SSD-t, illetve a garancia megmarad-e így? Köszönöm előre!

indul a sörös aludni

(#34677) Doky586 válasza herdsman12 (#34675) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az SSD-k itt hazudnak magukról. Hogy miért nem tudom.
Nézz meg egy több TB HDD-t is, az meg igazat mond.

De ha már jó az alignálás, akkor felesleges tovább foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#34678) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

75 éves édesanyám panaszkodott, hogy az öregecske Toshiba Satellite C660-as AMD-s laptopja lassú.
Vettem bele +4GB RAM-ot, meg egy 250GB-os Samsung EVO 860-as SSD-t. A HDD-t (win8) klónoztam az SSD-re, amit beszereltem. A rendszer nagyon meggyorsult, de teszteléskor tűnt fel, hogy (nem véletlenül) IDE módban van a SATA vezérlő. A laptop messze nincs kihasználva, némi Facebook, Youtube, flash játékok, meg Gmail. Kérdés, hogy szenvedjek az AHCI-val (a BIOS tudja), vagy amire ő használja, ahhoz nem érdemes piszkálnom.

Köszi előre is: Zsolt

(#34679) Bozso68 válasza Bozso68 (#34678) üzenetére


Bozso68
senior tag

A Trim viszont bekapcsolva.

(#34680) Doky586 válasza Bozso68 (#34679) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez biztos?

Align rendben?

(#34681) Bozso68 válasza Doky586 (#34680) üzenetére


Bozso68
senior tag

Fsutil behavior query DisableDeleteNotify-ra a válasz:
DisableDeleteNotify = 0
Align rendben.

(#34682) Doky586 válasza Bozso68 (#34681) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ezért kérdeztem, mert rosszul hiszed. Ez 'csak' azt jelenti hogy a win küldi, de azt nem hogy működik-e.. HDSentinel vagy SSDOK-ban nézd meg.

(#34683) Bozso68 válasza Doky586 (#34682) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi!
Ennél a felhasználási módnál szerinted érdemes törődni az AHCI-val? Tényleg csak nagyon alap dolgokat futtat. Ősrégi AMD architektura.

(#34684) Doky586 válasza Bozso68 (#34683) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha van ilyesmi a biosban akkor érdemes, de ha a biosod nem tudja akkor egyértelmű hogy IDE-ben is elmegy.

Mindössze ennyi az átállás: Ezt beteszed a regedit-be:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci]
"Start"=dword:00000000

azaz 3 --> 0
majd újraindítás után biosban IDE --> AHCI és ennyi, kész is.

[ Szerkesztve ]

(#34685) margithid


margithid
veterán

Beüzemeltem a 250 GB-os Samsung 860 EVO-t, eddig minden príma, klónozás is gond nélkül ment.
Viszont bootolást nem tudom beállítani, hogy erről bootoljon.
Illetve AZ Modeban látja a BIOS, onnan megy a boot, viszont advanced modeban nincs ott a samsung ssd, pedig ugye ott lehet beállítani, hogy mi legyen az elsődleges boot lemez.
Erre valami megoldás?

Garancia tekintetében már kérdeztem, de továbbra se értem, hogy kihez kell fordulni ha esetleg meghibásodik az ssd.
Edigital elküldte az ssd, benne volt egy üres kitöltetlen garancia jegy, se dátum rajta, se semmi :F

Nem ártana tudni, 5 év garancia miatt is választottam ezt a modelt!

(#34686) herdsman12


herdsman12
őstag

Van valami gáz TRIM ügyben nálam?
Adata SSD ToolBox nem jelez hibát, SSDOK-n se látok, kivéve a kiterjesztett partíció kezdetét, de állítólag az nem hiba.
Mit kell vagy lehet csinálni a HDS szerinti "Op. rendszer TRIM funkció: Támogatva, Letiltva" jelzéssel?

[ Szerkesztve ]

(#34687) dugo_ válasza herdsman12 (#34686) üzenetére


dugo_
veterán

Frissítsd a HDS-t. Az 1803-as Win update zavarta össze a TRIM kijelzést, de az SSDOK egyértelműen jelzi, hogy megy a valóságban.

(#34688) dugo_ válasza margithid (#34685) üzenetére


dugo_
veterán

Ki kellett volna tölteniük a jegyet.

(#34689) herdsman12 válasza dugo_ (#34687) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, így már jobban mutat.

(#34690) margithid válasza dugo_ (#34688) üzenetére


margithid
veterán

És ilyenkor már mit tudok csinálni?
Semmi más nincs, ami a vásárlást igazolná...

(#34691) Frawly válasza Faterkam (#34662) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ennyi fért a képre, a többi SMART attribútum meg ami folytatódott volna még a lentebbi sorokban, az nem látszott. Egyik képen sem. Ezért kéne az alkalmazás ablakát nagyobbra venni, hogy több sor férjen ki benne. Így fejből nem tudom, hogy egy 830-ason milyen attribútumok vannak, netes keresgéléssel csak annyit sikerült kizárnom, hogy Life Left nincs rajta, az egy másik gyártó SSD-jénél van, ha jól emlékszem, talán Adata.

(#34692) Frawly válasza margithid (#34685) üzenetére


Frawly
veterán

Milyen módban bootolsz róla? UEFI vagy Legacy? Az az AZ Mode szerintem EZ Mode lesz.

A garijegyet mindenképp töltesd ki velük, utólag a számla alapján. Különben nem tudsz hová fordulni, ha elromlik.

(#34693) dugo_ válasza margithid (#34690) üzenetére


dugo_
veterán

Menj vissza, hogy töltsék ki.

Azt már a múltkor sem értettem, hogy a számlával mi lett. Olyan nincs, hogy nem kapsz számlát. Ha más nem, akkor emailben/online felületen ott kell lennie digitálisan.

(#34694) margithid válasza Frawly (#34692) üzenetére


margithid
veterán

Hát jó kérdés, szerintem uefi lesz.
Valamit frissíteni kellene? Bios frissítés megvolt.
Írtam nekik éppen most, remélem online el lehet intézni, de ez azért érdekes, kicsit komolyabb boltnak gondoltam edigitalt...
5 év gari miatt is választottam Samsung 860 EVO-t. Egyébként érezhetően gyorsabb mint az intel 530.

(#34695) Frawly válasza margithid (#34694) üzenetére


Frawly
veterán

Nézed meg a bootüzemmódok közül, hogy melyik aktív. Nem tudom a te BIOS-odban melyik menüpont, hogy hívják.

Az meglep, hogy érezhetően gyorsabb az 530-nál. Kb. egy szintben kéne lenniük. Miben nyilvánul meg ez a gyorsaság?

(#34696) margithid válasza Frawly (#34695) üzenetére


margithid
veterán

Milyen üzemmódok vannak? Csak, hogy merre keresgéljek. Egyáltalán a boot menüben kell lennie?

Általános használat közben, böngésző megnyitása például. Azért azt tudni kell, hogy az intel 530 szét lett írva, 280 tera felett van már. Átraktam a másik gépembe, biztonsági mentés van rajta. Arra még jó lesz:)

(#34697) Frawly válasza margithid (#34696) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, nem biztos, hogy bootmenüben van. A legtöbb lapon Boot Mode-nak hívják, és UEFI (only), Legacy, UEFI + Legacy, Both, Mixed, hasonló állítási lehetőségek vannak. Esetleg az AIDA64 talán meg tudja mondani, hogy milyen módban van bebootolva.

Akkor szokott ilyen lenni, ha csak az egyik bootmód van bekapcsolva, te meg a másik bootmódban telepíted a Windowst, és a gép azért nem hozza már a BIOS-ban sem a meghajtót, mert arra másik bootmódban telepített rendszer van, a jelenleg aktív mód nem tud azzal mit kezdeni.

Pont, hogy egy böngésző megnyitásakor nem kéne gyorsabbnak lennie. Persze elhiszem neked, érdekes. Nem lehet, hogy az 530-asról egy régi, rommá belakott rendszer futott, a 860 EVO-n meg még viszonylag szűz a rendszer, vagy valami vírusirtót vagy valamit máshogy állítottál be?

[ Szerkesztve ]

(#34698) margithid válasza Frawly (#34697) üzenetére


margithid
veterán

Érdekes. Mindegyik rendszer klónozott ha ez számít.

Nem, nincs semmi különbség. Se virusírtó.

[ Szerkesztve ]

(#34699) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
Mennyire elfoadható eredmény ez egy 970 evo M.2 NVMe SSD-től?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#34700) Bozso68 válasza Doky586 (#34684) üzenetére


Bozso68
senior tag

Végre hazaértem, és ránéztem a registry-re.
A startnál 0 volt eleve az érték.
A bios-ban átállítottam AHCI-ra, erre induláskor letérdelt a rendszer. IDE-re visszaállítás után hibajavítás, és megint megy minden.

Aztán Sentinelben megnéztem, SSD jellemzőknél minden támogatva, illetve engedélyezve.
(adatcsomag menedzsment, Trim parancs, meghatározott olvasás Trim után, Trim után nullák olvasása támogatva
op rendszer Trim funkció támogatva, engedélyezve)
Akkor így rendben?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.