Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34101) Szabikaa20 válasza Emperor_ (#34100) üzenetére


Szabikaa20
őstag

-Bios-ban ide mód van...
-Win alapdriver van
-SSDOK nem indul el windowsos alapdriverrel csak ha az nForce driver van fent akkor.Sőt még fél percre le is fagy a gép,ha elindítom.
Nem megy... :(
Igen egész reggel azt olvastam amit belinkeltél.Nem tudom már mit tudnék csinálni?! :F
Ezt a tároló vezérlős dolgot nem értem...

Kérdés: Esetleg ami még probléma lehet?
-Windows Home Premium...nem e kéne ultimate?
-SATA-im csak 3Gb/s sávszélességűek

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34102) Emperor_ válasza Szabikaa20 (#34101) üzenetére


Emperor_
addikt

A Windows verzió nem gond, sata2 vezérlő sem.

Egy újrahúzást javaslok.

A nforce.ot 2 helyen kell lekapni. Most telórol vagyok, nézz végig mindent az eszköz kezelőben. Ott van egy olyan, hogy tároló vezérlő, onnan is le kell vakarni.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34103) Doky586 válasza Szabikaa20 (#34099) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutasd újra az eszközkezelőt hogy hol tartasz.

(#34104) Szabikaa20 válasza Emperor_ (#34102) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hoppácska... :C :C :C Azért csak megszültük!Nagyon szépen köszönöm a segítséget meg mindenkinek aki próbált segíteni!!! :R :R :R
Ott volt a gond,hogy a tároló vezérlőben még ott volt az nForce!Windows-osra állítva sikerült elindítani a Trimet! :) És egy hülye kérdés....Mivel lettem most előbbre? :B

Doky586:

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34105) Emperor_ válasza Elar (#34085) üzenetére


Emperor_
addikt

Az Intel progiját fel kéne tenni, abban van egy optimalizálás, azt futtasd le és mérj egyet újra!
A beállítások rendben vannak.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34106) Emperor_ válasza Szabikaa20 (#34104) üzenetére


Emperor_
addikt

Ugye, hogy ugye😁.

A Trim fontos az SSD működése érdekében.

ide módban picit lassabb, de a trim fontosabb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34107) Doky586 válasza Szabikaa20 (#34104) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így kéne kinéznie: [kép]

(#34108) Szabikaa20 válasza Emperor_ (#34106) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát a gyári adat felével megy kb...De ez Trim elött és után is egyforma.A másik,hogy nem is csodálkozhatom,ha csak 3Gb/s -ak a SATA-im... :)) Aham...Vagyis nagyobb lesz az élettartam,mert gondolom kevesebbet kell írni az SSD-nek.Vagyis nem kell neki törölni,csak felül írni.

A Samsung Magician szerint régi a Firmware az SSD-n és kínál fel itt valami új verziót.Azt érdemes feltenni?

Doky586:Hát és így is néz ki...Kivéve a tárolóvezérlőnél a RAID vezérlő,mert azt nem tudtam alapra rakni.De nincs RAID módban amúgy szóval elvileg nem számít nem?

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34109) Doky586 válasza Szabikaa20 (#34108) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kivéve: a lényeget..?
Azt is úgy mutatod hogy csak félig látszódik mert nem húzod lejjebb a csúszkát. :DD

(#34110) Emperor_ válasza Szabikaa20 (#34108) üzenetére


Emperor_
addikt

Dobd fel most a firmwaret!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34111) Szabikaa20 válasza Doky586 (#34109) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ja aztán észre vettem... :B

Emperor_:ok!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34112) Frawly válasza Bodz (#34096) üzenetére


Frawly
veterán

Az a baj, hogy ez az fsutil-os módszer nem megbízható, mert csak azt mutatja, hogy a Windows kernel kiküldi-e a TRIM parancsot. Azt nem mondja meg, hogy a driver továbbítja-e az SSD felé.

(#34089) Szabikaa20: ha a Samsung Magician azt írja, hogy be van kapcsolva a TRIM, akkor az megbízható forrás. Azon a képen úgy látszik (lehet rosszul következtetek), hogy szabványos MS IDE driverrel hajtod. A többi képen meg mégis azt látszik, hogy AMD nForce SATA driverrel hajtod SATA módban. Ott kell nézni, amiről csináltál képet, Eszközkezelő, ott ATA csatorna, vagy Lemezvezrélő, esetleg a Lemezmeghajtók közül lenyitod az SSD-t. Már nem emlékszem melyiknél kell megnézni, a Lemezvezérlő rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#34113) Szabikaa20 válasza Frawly (#34112) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Megoldódott,de köszi szépen! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34114) Elar válasza Emperor_ (#34105) üzenetére


Elar
senior tag

Köszönöm
Igen próbáltam még a hsz előtt, de minimalisat gyorsitott rajta :(
Nem is értem h lehet ekkora sebességkülonbseg a 2 partíció között??

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#34115) Emperor_ válasza Elar (#34114) üzenetére


Emperor_
addikt

Sajnos semmilyen ésszerű magyarázatom nincsen a jelenségre🙄.
Mármint arra, hogy miért nem jön helyre.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34116) Doky586 válasza Szabikaa20 (#34113) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

SSDOK szerint megy vagy NEM megy..?

(#34117) Frawly válasza Emperor_ (#34115) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem sincs ötletem. Elvileg SSD-nél mindegy, hogy melyik partíción van, vagy lemez elején vagy végén, mindenütt egyformának kéne lennie a sebességnek. Még a telítettség is csak összmeghajtó szintjén szólhat bele, nem partíciószinten.

(#34118) Szabikaa20 válasza Doky586 (#34116) üzenetére


Szabikaa20
őstag

SSDOK szerint megy!Meg mostmár sentinel szerint is! :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34119) Elar válasza Frawly (#34117) üzenetére


Elar
senior tag

Rosszul mondtam. Tegnap csak a C meghajtóra nyomtam optimalizálást. Most megcsináltam a D-n.

A fent látható eredmény jött ki.

Értelmezni nem feltétlen tudom :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#34120) Frawly


Frawly
veterán

Lassan beállítom a negatív rekordot az 500 gigás 860 EVO-mmal, igaz csak alkalmanként bootolok át rá, ha offline játszok, kímélő intézkedés nincs rajta (Defender van kikapcsolva, de nem az SSD miatt). A statisztikák szerint:
- 100%-os kondíció
- a SMART szerint a legmagasabb hőmérséklet 51 fok volt (rosszul szellőző szubnotiban van), jelenleg 35 fokos
- 106,25 GiB írás ment rá
- 54 nap alatt (beszereléstől számítva, nem üzemidő)
- 1,968 GiB naponta, ami
- évi 0,702 TiB-ra jönne ki.
A 300 TWB limitet ilyen írásütemben 427,224 év alatt érem el. Ha nagyon vigyázok rá, talán az emberiség kipusztulása után 100 évvel érkező ufók is tudják még pár évig használni, csak sz@rban lesznek, nem lesz már rá jótállás. Az is igaz, hogy pl. 2 hete nem bootoltam róla :DDD

A napi használatú, Linux alatt üzemelő 525 gigás MX300 adatai:
- 100%-os kondíció
- hőmérséklet min. 13 fok, max. 48 fok (eddigi legmagasabb regisztrált, ugyanabban a szubnotiban van, mint az EVO), jelenleg 33 fok
- 1978,859 GiB írás (nincs kímélés ezen sem, a böngészőcache RAM-ba tételét leszámítva, de ez sem kímélés miatt lett bevezetve)
- 509 nap alatt (beszereléstől)
- ez 3,888 GiB naponta
- évi 1,387 TiB-ra jön ki
- a 160 terás TBW limitet ilyen ütemben 111,98 év alatt érem majd el, addig nem sokat kell már aludni :DDD

Egy érdekesség még linuxosoknak: az fstrim (v2.32.1-es util-linux csomagból) most már rendesen TRIM-ezi az NTFS és FAT32-es partíciókat is, és az f2fs-t TRIM-ezését szándékosan kivették belőle, mert egy ideje bugos volt, meg az f2fs-nek saját TRIM-megoldása van, ami bootkor fut le néha napján, így se fstrim-et, se discard mount paramétert nem igényel (helyette background_gc=on paraméterrel kell mountolni). Még mindig tartom, hogy linuxos SSD-re a legjobb fájlrendszer az ext4. Fürgébbnek érződik, mint az f2fs, gyorsabban is TRIM-elődik.

(#34121) Frawly válasza Elar (#34119) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig az optimalizálás sima TRIM-elést jelent, amit a Windowsnak alapból meg kéne ejtenie. Furcsa eset.

(#34122) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Rég nem jártam erre és az SSDOK progira sem volt semmi időm, sajnos "indokoltan hiányoztam..."
Most próbálom bepótolni a lemaradást, úgyhogy jó pár SSD-t betettem a progiba (hozzáadott SSD-k listája linken olvasható). Akik ilyen SSD-kkel rendelkeznek, teszteljék, ha bármi gond van, akkor privátba vagy email-en jelezzétek, thx!

SSDOK v1.5.6.0

UI: NVMe meghajtókat nem támogat és jelen pillanatban nem is tervezem a támogatást...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34123) Glaz-dozfhut válasza Fire/SOUL/CD (#34122) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#34125) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Van valakinek magyarázata mitől változhattak ekkorát a mért értékek és vajon mit jelenthetnek? Elég durva csökkenések vannak benne úgy hogy közben a konfig semmit sem változott. Most kezdjek félni?

(#34126) Emperor_ válasza Fire/SOUL/CD (#34122) üzenetére


Emperor_
addikt

Ooo.
Király!
Köszönöm!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34127) Frawly válasza Fire/SOUL/CD (#34122) üzenetére


Frawly
veterán

Az NVMe-s meghajtókkal az a baj, hogy kb. semmi nem támogatja őket. Nem csak Windowson, de Linuxon sem, és Mac-en sem hinném. Talán Windowson a HDS felismer 1-2-őt, aztán kifújt. Meg amit a gyártók adnak hozzá saját progit, az a saját modelljeiket kezeli.

Az is igaz, hogy NVMe-s meghajtónál kevesebb infó kell, mert nem kell foglalkozni az IDE/AHCI, TRIM, stb. dolgokkal, de azért az NVMe-sekre sem árt időnként ránézni, hőfokok, írásmennyiség, kondíció, error rate-ek, stb.. Igény az lenne rá, egyre elterjedtebb és olcsóbb az NVMe is már, de senki nem szolgálja ki ezeknek a tulajait.

Pár konstruktív észrevételt tennék az SSDOK-hoz: fel tudnád tölteni valami normálisabb tárhelyre? Ez a mediafire pl. sok szolgáltatónál nem megy DNS hiba miatt, elég kókány oldal. Meg a tömörített fájl lejelszavazásának sem látom sok értelmét.

Plusz az Informations-t át kéne írni Information-re, ennek az angol szónak nem létezik többesszámú alakja, a szótárak is írják, hogy (U) uncountable. De akár még Info-t is lehetne írni.

[ Szerkesztve ]

(#34128) LEON_01 válasza Fire/SOUL/CD (#34122) üzenetére


LEON_01
tag

Köszi! :R

(#34129) Fire/SOUL/CD válasza Frawly (#34127) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nyelvi javítás -> majd a következő verzióban
Jelszó -> marad
Letöltés -> feltettem Google Drive-ra

Az NVMe egyre jobban elterjed, szóval több ilyen meghajtó van már a piacon, mint ahogy esetleg Te feltételezed. Az csak egy dolog, hogy Magyarországon kb. 2 gyártó terméke ismert/népszerűbb (Intel és Samsung), de a nagyvilágban már más gyártók NVMe SSD-i egyre népszerűbbek és van belőlük már szép számmal.

A fejlesztőknek azért nehéz a dolguk (így Máté Jánosnak is, a HDS fejlesztőjének), mert fizikailag "nem sétál be" minden nap hozzá sem egy amúgy itthon ismeretlen NVMe meghajtó és riportot sem nagyon küldenek, mert mint feljebb írtam, itthon mindenki Intel meg Samsung NVMe meghajtókat vesz elsősorban.
A CrystalDiskInfo fejlesztőjének egyszerűbb a dolga ebből a szempontból, hisz Kínaiak minden szart legyártanak/megvesznek és vannak épp elegen, hogy sok infóval ellássák a fejlesztőt...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34130) Raymond válasza Fire/SOUL/CD (#34129) üzenetére


Raymond
félisten

Az NVMe-kbol mar most kezdenek jobban terjedni es talan lesz valami ertelmesebb reszesedese az Adata es a WD cuccoknak. Nehez picit mert arban nem igazan jobbak mint a sokkal ismertebb Samsung, de azert valami mar mozgolodik. A masik amit meg talani lassan az a Toshiba XG sorozat, sok OEM volt beepitve beloluk az utobbi evekben igy lassan lesz beloluk kinalat a hasznalt piacon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34131) wwenigma válasza Raymond (#34130) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én aprós árakat nézek, ott 256GB/16e 512GB/28e, Samsung PM861. Szerintem jo arban vannak. :D

Fire/SOUL/CD: jo jo hogy latja, en is kuldtem be riportot de peldaul azt nem tudom beallitani hogy a 2 hőszenzorból melyik értéket jelezze ki. Mert alapbol az elsot ami joval alacsonyabb mint az ami a lényeges részen mér.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34132) yanna válasza Fire/SOUL/CD (#34122) üzenetére


yanna
őstag

Reméljük ezután már csak jókedvedből leszel távol!

(#34133) masoma


masoma
csendes tag

Sziasztok!

Egy Samsung 860 EVO 250GB ssd-hez egy ilyen tokot vettem, virtuális gépek cipeléséhez. Tudnátok abban segíteni, hogy mi lenne a megfelelő formázási beállítás, hogy macen és windowson is írható/olvasható legyen a kütyü? exFatot ajánlanak neten (macen jó) de, windowsonezt a hibaüzenetet kapom. Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#34134) King Unique válasza masoma (#34133) üzenetére


King Unique
titán

Bár nem naplózó fájlrendszer, de közös használatnál az exFAT opció is lehet, mivel azt mindkét OS natívan írja és olvassa. Normál esetben pedig ez nyilván működik is, a Windows meg pláne kezeli az exFAT-ot. A linkelt hibaüzenet az eszköz csatlakozási, illetve felismerési problémájára utal, nem a fájlrendszer hibás kezelésére. Bár olyan előfordulhat, hogy a macOS elcseszi az exFAT-ra formázást és utána problémázik miatta a Windows (példa). Vagyis ez esetben célszerű lenne Windowson újraformázni, vagy akár teljesen újraparticionálni a külső meghajtót, ha még nincsen rajta fontos adat. Valamint első körben célszerű lenne kipróbálni a külső SSD-t másik USB-portban, akár másik USB-kábellel, a rendszer újraindítása után stb.

[ Szerkesztve ]

(#34135) ace05


ace05
senior tag

Rendeltem egy ilyet. Lesz valami jótékony hatása az m2-es ssdmre?

(#34136) Fehér István


Fehér István
újonc

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, lenovo x270-ben egy samsung mzvlw256 M.2 ssd van 2,5"os átalakítóban,
de rendeltem egy M.2 2242-es toshiba kbg30zmt128g -t.
Az üres Wwan portba jól bele is raktam, első indításkor fel is ismerte és az előtelepített windows-t fel is rakta 2 perc alatt, bootolt róla.
De gondoltam legyalulom mind2 ssd-t és a 128-asra rakom a rendszert a samsungon dolgozom majd.
A lenovo bios diagnostics látja a 128ast, de a csak a samsungról enged bootolni.
Segítsetek pls

"\/(o_O)\/"

(#34137) Emperor_ válasza ace05 (#34135) üzenetére


Emperor_
addikt

Majd Te megírod nekünk 😀.
Hőfok mérés, terhelés, hőfok mérés.
Borda fel.
Hőfok mérés, terhelés, hőfok mérés.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34138) Emperor_ válasza Fehér István (#34136) üzenetére


Emperor_
addikt

Ebben semmi SSD specifikus probléma nincsen.
Az előttünk titokban tartott verziójú operációs rendszer szaktopicjában szerintem hamarabb kapsz segítséget.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34139) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hali!

Olyan problémába futottam,hogy haver életre akart kelteni egy gépet...HTPC-nek szeretné használni.Na mármost rendelt sgy SSD-t bele Crucial BX500 120gb-ot.Más HDD vagy SSD-t nem raktunk a gépbe. Elindítottam a windows 7 HP 64-bit instalációt és ahogy kijönne az első tábla ott lefagy.A kék háttér kijön és ennyi.Azt hittem azér mert nincs még formátozva semmilyen formátumra az SSD.Elinditottam egy CD-ről indítható partition master progit amivel leformáztam NTFS-re.Ugyan azt csinálta továbbra is.BIOS-ban bekapcsoltam a RAID funkciót,erre elindult az instaláció.Aztán ott ahol a partíciókat lehetne kezelni nem látja az SSD-t a rendszer.Mintha nem lenne benne semilyen tároló egység.Ilyenkor mi van?Elég öreg a rendszer egy Asus alaplap van benne.Hogy tudnám életre kelteni?Miért nem látja a rendszer az SSD-t? Ahol a “Load driver” van nem lehet feltelepíteni?


A kép csak illusztráció!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34140) Emperor_ válasza Szabikaa20 (#34139) üzenetére


Emperor_
addikt

Azt a problémát kell megoldani, hogy a lap lássa az SSD-t. Jelenjen meg a BIOS-ban, jelenjen meg a SATA eszközök felsorolásakor boot.nál.
Semmiféle driver nem kell az SSD-nek. Telepítéskor egy tök üres SSD-re is fel kell, hogy menjen a win7.

Azt kéne kideríteni, hogy maga az SSD működik e egyáltalán. Pld Te gépedben.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34141) Szabikaa20 válasza Emperor_ (#34140) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Jaj igen azt elfelejtettem írni,hogy a Bios látja az SSD-t,bootnál is látni.Van neki egy másik gépe ami új(1éves max) abban is van SSD,majd abban kipróbáljuk akkor.Tiszta új egyebként,ma jött meg neki.Bár attól rossz lehet...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34142) Raymond válasza Szabikaa20 (#34141) üzenetére


Raymond
félisten

Ez egy BIOS problema. Valami beallitas nem OK, de nehez megmondani a pontos gep/alaplap ismerete nelkul hogy melyik az.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34143) Szabikaa20 válasza Raymond (#34142) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát ott nemsok mindent lehet állítani... :DDD De most néztem Asus oldalán,hogy van egyel újabb Bios is azt majd holnap feldobom.Alaplapot írtam amelett van Athlon 64 X2 6000+,4x1Gb RAM,400W táp és egy Gainward GT240 VGA.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34144) Raymond válasza Szabikaa20 (#34143) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, azt beneztem :) A kezikonyvben a 4.3.6 alatt Az LBA/Large Mode as Auto-ra van allitva? Plus voltak problemak hogy as NForce chipset-es lapok nem kezelik a SATA3-as SSD-ket. Hiaba visszafele kompatibilis elmeletileg, a valosagban problemas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34145) Szabikaa20 válasza Raymond (#34144) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Holnap megnézem,köszi! :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34146) allein


allein
addikt

Sziasztok. Dell Precision 7510-es laptopba melyik lenne a jobb NVMe SSD választás: Samsung 960 Evo-TLC vs. Samsung Evo 970-MLC.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34147) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Van 3 db notebook, amiben ki kell cserélnem a HDD-ket, SSD-re.
Milyen programot ajánlanátok az klónozáshoz?

250 GB-os 860 EVO-kat vettem egyébként.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34148) Anonymus23 válasza Motion_Blur (#34147) üzenetére


Anonymus23
veterán

A Samsung Data Migration teljesen jó erre, ha 1 az 1-ben akarod klónozni, különösebb faxni nélkül, és a HDD-n évő adat mérete nem nagyobb mint az SSD-k kapacitása.

;) - The Power of the Light Side

(#34149) Emperor_ válasza Szabikaa20 (#34141) üzenetére


Emperor_
addikt

Az nForce extra szopó. Szerintem pont Veled állítgattunk egyet nemrég :R .
Nekem nForce4 volt, ami ugye ez előtti. Abban konkrétan SATA1 sebességen ment az Intel 520, IDE módban :Y , MS alap driverrel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34150) Doky586 válasza Szabikaa20 (#34141) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ne keseredj el. Telepítettek már nForce-ra windowst.. :DD

Valószínű a bios bootsorrend beállításaiddal nincs minden rendben. az SSD legyen az első v második. :K
Csak NE tegyél fel semmi chipset drivert !!!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.