Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#35251) kali válasza Walter_White (#35250) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Vannak gyártók, akik ellenőrzés gyanánt írnak rá valamennyit, ilyen például az ADATA.

(#35252) Frawly válasza Walter_White (#35250) üzenetére


Frawly
veterán

Cselesen sikerült úgy intézni, hogy a képen a legfontosabb részletek ne látszódjanak, HDS verziója, SSD pontos típusa. De egyébként lehetséges, vannak gyártók, akik tesztképpen megjáratják, és felírnak rá 100-500 gigát.

(#35253) zizidor válasza Strauss (#35248) üzenetére


zizidor
senior tag

Az oprendszer legyen az SSD-n, annak kell a teljesítmény.

A legegyszerűbb amit tehetsz, hogy ideiglenesen átrakod a fájlokat O:-ról az L:-re aztán törlöd, eltolod az U:-t a végére, és N:-t megnöveled. Utána mehet rá vissza az L:-ről.

Egyébként gratulálok, ilyen kaotikus struktúrát még az életben nem láttam. Ezt mindet használod is?

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#35254) Glaz-dozfhut válasza baboss (#35242) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az alaplapod támogatási oldalán nem próbáltad az Asus EZ installer nevezetű programot? Win 7 telepítőjébe integrálja az USB drivereket, meg elvileg NVME drivert is. Másik angol nyelvű oldalon hasonló processzorgenerációnál ez volt a megoldás, csak a legújabb programverziót kell használni. Az előző fényképed alapján olyan, mintha chipset driver sem lenne telepítve.

- Glaz-doz-fhut -

(#35255) Strauss válasza zizidor (#35253) üzenetére


Strauss
senior tag

Nanáhogy használom... :) tudod ezek olyan rám maradt , innen onnan HDD k , amúgy L nem lényeg nincs rajta fontos adat

[ Szerkesztve ]

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#35256) Glaz-dozfhut válasza baboss (#35242) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az alaplapod támogatási oldalán nem próbáltad az Asus EZ installer nevezetű programot? Win 7 telepítőjébe integrálja az USB drivereket, meg elvileg NVME drivert is. Másik angol nyelvű oldalon hasonló processzorgenerációnál ez volt a megoldás, csak a legújabb programverziót kell használni. Az előző fényképed alapján olyan, mintha chipset driver sem lenne telepítve.
kép

- Glaz-doz-fhut -

(#35257) Pgraph válasza horvathpeter (#35249) üzenetére


Pgraph
aktív tag

M3CR023 nevű a fw, ami rajta van?
Amikor terheled, 60+ fokos, akkor esetleg próbáltad megérinteni, hogy érezni-e a meleget a lemezbordán?

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35258) baboss válasza Glaz-dozfhut (#35256) üzenetére


baboss
őstag

Ez lett beállitva a telepitőben.

(#35259) Glaz-dozfhut válasza baboss (#35258) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Most vagy régen is már ezzel csináltad a telepítőt?

- Glaz-doz-fhut -

(#35260) baboss válasza Glaz-dozfhut (#35259) üzenetére


baboss
őstag

Igy csináltam, ezzel raktam fel a telepitőt, mert az Asus EZ installer nevezetű programmal nem ment fel a pendriv-ra.
chipset driver fentvan.

De most futottam bele ebbe a hibába is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#35261) Glaz-dozfhut válasza baboss (#35260) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem is ez van meg értelemszerűen, mert giga lapom van/volt. Sajnos a z390 szívatja a win 7-et. Csak az USB port nem mozdul, azon kívül működik; de ez most mellékes.
Megnéztem az Asus EZ installer letöltését és kicsomagolva megtalálhatóak benne a szükséges fájlok, ami az asus-hoz kell. Bár ugyanúgy csak intel és samsung nvme drivert látok. Plusz a windows hotfixek. Esetleg kézileg hozzáadhatod utólag. (A windows update szolgáltatásnak ilyenkor állni kell.)

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#35262) ace05


ace05
senior tag

Üdv!

Tudna valaki ajánlani egy jó pcie-os m2 nvme-s adaptert? A problémám, egy asus b350f rog lapom van. Ha használom rajta az m2 portot akkor két sata port ugrik. De ami leginkább zavar, hogy kapja a meleget, mert a videókártya és a cpu között van a helye. Most vennék egy samsung 970 evot ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#35263) Szabikaa20 válasza Walter_White (#35250) üzenetére


Szabikaa20
őstag

A lényeget pont lehagytad!Milyen SSD melyik HDS...stb

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#35264) zizidor válasza Strauss (#35255) üzenetére


zizidor
senior tag

Oké, hogy a meghajtókat használod, de a rajtuk lévő oprendszert (xp, win7, stb.) is? Vagy az már nincs rajtuk, csak megmaradt az összes boot és recovery partíció? Ezeknek egyébként normál esetben nem is kellene betűjelet adni.

Azt sem értem, hogy ha átraktad a rendszert a disk6-ra és működik, akkor miért a disk3-ról használod?
Vagy pl. miért lett az első partíció logikai, a többi meg elsődleges? :F

Nem tudom milyen alaplapod van, de ha vannak sata2 és sata3 portok, azt ellenőrizted, hogy az ssd sata3 porton legyen?

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#35265) Frawly válasza Strauss (#35236) üzenetére


Frawly
veterán

De miért akarod összefűzni? Nem jó, ha a lemezen csak egy partíció van, rajta az OS és adatok. Érdemes az adatokat az OS-tól külön partíción tartani, ha újra kell telepíteni a Windowst, akkor legalább az adatokat (doksik, videók, zenék, portable programok, stb.) nem kell külön visszahúzni, megmaradnak.

Ez ahogy a képen van, szét van kutyulva, két partíció közé betoldódó rendszerindító partíciót, meg tele logikai partíciókkal. Még jobb lenne klónozás helyett az egész lemezt bedarálni, és rendesen újrahúzni a Win 10-et, ha annyira akarod akkor csak egyetlen partícióra.

Ha a gépet támogatja az UEFI-t, megpróbálhatnál áttérni a GPT partíciós táblára és az UEFI bootra, nem kell többé logikai partíciókkal szívni.

(#35266) horvathpeter válasza Pgraph (#35257) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Igen az az fw van rajt. Megfogtam mikor terhelés alatt volt, és csodálkoztam is, hogy a borda nem igazán meleg. Rámértem lézeres hőmérővel, de az is csak 40 pár fokot mutatott. Megnéztem a hőmérővel minden pontját (persze nyilván csak az elülső részét tudom) ott 47 volt a max. Most idle azt írja az egyikre, hogy 47 fok a másik 41.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#35267) horvathpeter válasza horvathpeter (#35266) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Közben találtam egy ilyet: KATT
Nekem a 370-es lap van, ahhoz nincs sajna m.2 hűtőborda, de ahogy a tesztből látszik, azért van jelentősége.
Későbbiekben talán kapnak egy hűtőbordát. De ahogy néztem róla teszteket ezek normális hőmérsékletek.
A videó szerint a piros zónában kellene a legmelegebbnek lennie. Na majd rámérek terhelés közben ott még egyszer. De mondom mikor 68 fokot írt akkor sem volt a 47 felett sehol.

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#35268) chros válasza horvathpeter (#35267) üzenetére


chros
őstag

Koszi az infot es a linket is. Igen, gondolom a kulso homerseklet mindig kevesebb, mint amit az SSD jelez.
Es valoban, a te homersekleted normalisnak tunik. Intel lap ez? Nekem AMD b450-el +20 fok volt alapbol. :)

(#35269) horvathpeter válasza chros (#35268) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Szia!

Igen, ASRock Z370 Extreme 4. Most idle a felső 43, az alsó 49 fok. Érdekes... Tegnap nem ment idle 40 fölé.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#35270) Frawly válasza horvathpeter (#35266) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz az infót, te vagy a második ember, aki ellenőrizte kézzel is a hőfokokat. Most már akkor biztos, hogy félremér az MX500, de csak az M.2-es verzió. Mikor ilyen 60-70 fokokat mutat, akkor valójában olyan 40-50 fok között lehet. Ezt be is kéne venni a Milyen SSD-t vegyek topik összefoglalójába, meg talán az ittenibe is.

(#35271) Pgraph válasza horvathpeter (#35266) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszönöm én is a linket, meg a tapasztalataid leírását. Az enyém is szinte ugyanezekkel a hőmérsékletekkel dolgozik, mint a Tiéd.
Egyelőre akkor viszont nem bolygatom a fw-frissítést, nekem eggyel előbbi van, viszont a hőfok témában nincs erőlépés, úgy látom.
A linkelt tesztben különben írják is, hogy az m.2 változatok alapból melegebbek, mint a 2,5 colos testvéreik, és bizony úgy tűnik, hogy egy passzív borda is sokat segíthet.
Chros kollégánál viszont tényleg lehet valami gubanc.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35272) Pgraph válasza Frawly (#35270) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Másik gépemben lévő 2,5 colos Samsung 850EVO-nak kb. ilyen az alapjárati temp-görbéje:

És én az ilyesmi az értékekhez voltam szokva, mikor beépítettem a Crucial MX500-amat.
Többek tapasztalata alapján mostmár eléggé bizonyos a félremérés (csak a mértéke különböző), és az is látszik, hogy szignifikánsan magasabb hőmérsékleten dolgoznak, mint akár a saját családjukból való 2,5 colosok. És bárhogyan is: valószínű, hogy a magasabb működési hőmérséklet = rövidebb élettartam. Az enyémet mondjuk 5 év garanciával vettem, de az adatok nekem úgyis fontosabbak, mint, hogy a garidőn belül ingyen cserélik, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35273) Frawly válasza Pgraph (#35272) üzenetére


Frawly
veterán

Pont ellenkezőleg, semmivel nem szignifikánsabb, valami firmwarehiba miatt az M.2-es változat szenzora félremér. Amúgy nem melegszik.

(#35274) Raymond válasza Frawly (#35273) üzenetére


Raymond
félisten

Nem mer felre semmit, ilyen meleg. A 2.5" valtozatnal nem jon ki annyire (de ez is melegebb mint a tobbi) mert ott van hutopad a controller-en ami erintkezik a hazzal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35275) Frawly válasza Raymond (#35274) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor viszont nem értem, hogy kézrátétellel miért nem forró. Ami 60-80 fokon üzemel, annak már elég forrónak kéne lennie érintésre. Nem annyira, hogy elkapd a kezed, de azért az már tisztességes hő. A hűtőpad nem lehet indok, ha az SSD forró, akkor a hűtésnek, háznak is annak kell lennie.

Ehhez képest itt két ember is arra jutott, hogy tapintva langymeleg legfeljebb.

(#35276) Pgraph válasza Frawly (#35273) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Because as already shown in the previous M.2 test reports, the small M.2 boards fight clearly with a higher temperature than SSDs in the conventional 2.5-inch case. It looks similar with the Crucial MX500 M.2 SSD, which thanks to the copper foil sticker with the thermal imaging camera in idle is only just over 39°C and no longer over 60°C. The Crucial MX500 M.2 SSD has a higher temperature than the conventional 2.5″ case, but it has a higher temperature.
A fentebb linkelt tesztben ezt írják, gondolom, nagyobb merítésre alapozva az m.2-esek vs. 2,5 colosok összehasonlításában.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35277) Pgraph válasza Frawly (#35275) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Igen, többek között ettől nem kerek nekem se ez az egész dolog. Mert kézzel végigtapogatva a lemezt, csak kb. szobahőmérsékletet érzékeltem.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35278) Frawly válasza Pgraph (#35276) üzenetére


Frawly
veterán

Akit érdekelne, erről a cikkről van szó. Ebben hőkamerával 60 fokot mértek. Az végül is jobb, mint a 65-80 fok, amit itt kijelzett embereknek, szóval mégis csak félremér valamennyire, de az a 60 fok eléggé a határon van.

Egyszerűen nem értem, hogy miért az M.2-es melegszik jobban, miért nem a 2,5 colos. Utóbbinál rosszabb a szellőzés, hiszen egy műanyag házba van bezárva, tehát még azt sem lehet mondani, hogy a ház passzív hőleadó felületként funkcionál, mert nem fémből van. Míg az M.2-esnél szabadon vannak a chipek, levegő éri őket. Arra tudok csak tippelni, hogy az a béna matrica, amivel teleragaszgatják az M.2-eseket „hűtés” címén, az nem hogy nem ér semmit, hanem még rontja is a hőleadást. És a legrosszabb az egészben, hogy a matricát le sem lehet szedni, mert akkor bukta a jótállás. Állítom alig kerülne 1-2 dollárral többe a termék, ha matrica helyett rendes hűtőbordát tennének rá, kulturált felfestéssel, amin csak a gyártó, modellszám, csatolófelület van feltüntetve, semmi sallang.

(#35279) horvathpeter válasza Frawly (#35278) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Az előbb mentem egy kis Rocket League-t, és 47-49 volt, előtte idle volt 49, játék közben 47. :D Aztán beállt 49-re és nem mozdult. Lehet, hogy nem nagy ez a terhelés de akkor is melegebbnek kellett volna lennie szerintem játék közben. Forza Horizon 4 alatt volt 65 körül. Illetve a másik, ami felül van a lapban és csak adatok vannak rajt, ergo idle mindíg, annál is ment fel a hőfok 50-ig. A Crucial programjában a system infon és a drive details más más hőmérsékleteket mutat. Tuti valami nem kóser. :U

Most nézek egy Black Ops 4-et, kíváncsi vagyok!

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#35280) Pörp


Pörp
senior tag

Sziasztok!

Van egy régi Kingston V300 SSD-m 120Gb-os. Megmértem CrystalDiskMark 6.0.2-vel, nagyjából 2perc alatt lefutott a teszt. A sebessége most nem fontos, de nincs vele gond. Vettem egy 10napos Kingston A400 120Gb-os SSD-t, szintén megmértem ugyanezzel a programmal, és sokkal tovább tartott a mérés. Mindkét SSD SATA 6Gbit csatlakozón volt.

A Q8T8 read legalább 1 percig tartott, a Q8T8 write rész szintén 1 percig tartott, és közben még a rendszer is beakadt, darabos egérmozgás, apró fagyások. Olyan mintha ezen a mérési részen gondja lenne. A V300-hoz képest 3-4x annyi ideig tart a mérés, és közben akadt a rendszer a Q8T8 résznél.
HD Sentinel szerint 100/99, és nincs gond vele. Vezérlője lehet hibás? :F Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35281) Pörp válasza Pörp (#35280) üzenetére


Pörp
senior tag

update:

SSDOK az alábbit mutatja:

SSD Life left: 1/100, akkor ez kuka, igaz? :(

[ Szerkesztve ]

(#35282) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem, egy nálam tapasztalt komoly eltéréssel kapcsolatban:

1. adott egy 250 GB-os SAMSUNG EVO 960 Nvme SSD ami papíron tud R:3200/W:1500 MB/s. Az egyém ehhez képest M.2 foglaltban [rendszer meghajtó]

2. adott egy 500 GB-os SAMSUNG EVO 860 SSD ami papíron R:550/W:520 MB/s. Az egyém ehhez képest SATAIII [másodlagos meghajtóként] :Y :Y

[rapid, AHCI, TRIM on]
Az abszurd eltérésnek mi lehet az oka? Teszteltem CrystalDiskMark-al és SAMU Magiciannal is.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#35283) dugo_ válasza 용 Bob (#35282) üzenetére


dugo_
veterán

Az első pcie 3.0 x2 sebességet mutat, a másodiknál be van kapcsolva a rapid mode, ami egy ram disk.

(#35284) Raymond válasza 용 Bob (#35282) üzenetére


Raymond
félisten

1. 960 EVO - a PCIe/NVMe slot nem PCIe3.0 4x modban megy, csak azzal lesz 3GB/s+ az olvasas

2. 860 EVO - a Samsung Magician-ben a Radid Mode-ot kapcsold ki mert igy a RAM-ot mered

Szerk: dugo megelozott :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35285) 용 Bob válasza dugo_ (#35283) üzenetére


용 Bob
senior tag

dugo_
Raymond

Köszönöm :R

Előbb frissítettem a firemwire-t + volt egy többször újraindulós win10 update is. Most a jó értékeket dobja.

Erről a rapid mode-ról nem tudtam, hogy eszi a memóriát...elég süsü vagyok ehhez a storage témához..

Mégegyszer köszi! :)

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#35286) Frawly válasza horvathpeter (#35279) üzenetére


Frawly
veterán

Ez azért van, mert a játékok nem jelentenek megterhelést az SSD-re, játékoknál nem a háttértár sebessége a fontos egy szinten túl. Hiába töltődnek be ugyanis a játékkal több gigás fájlok, azokat az SSD-nek nem kell maximum sebességen nyomni, mert általában a CPU-ra, GPU-ra várakozik, míg azok feldolgozzák az adatokat, addig nem tud feléjük egy szinten túl új adatokat küldeni.

Nem véletlenül szoktuk írni, hogy játékra nem kell az NVMe, meg nem lesz érdemben gyorsabb a SATA-shoz képest.

(#35285) Bob: nem eszi azért annyira a memóriát. Meg attól is függ, hogy mennyi szokott nálad a RAM-ból szabadon maradni. Bár gyorsabb nem biztos, hogy lesz tőle a rendszer, próbálgassad nélküle is, meg rapid móddal is, ha tényleg gyorsabbnak érzed a rendszert és marad elég memóriád, hagyhatod bekapcsolva is.

[ Szerkesztve ]

(#35287) Strauss válasza zizidor (#35264) üzenetére


Strauss
senior tag

Csak azt az op. rendszert használom ami az SSD n van ( Ill. a c ahonnan klónoztam ) a többit nem, de mivel annyire nem értek hozzá , hogy mit lehet törölni , mit nem , így megmaradtak.Gigabyte GA-Z97-HD3 lapom van .Esetleg ha érzel benne kihívást segíthetnél rendbe rakni :)

[ Szerkesztve ]

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#35288) kefe13 válasza Pörp (#35281) üzenetére


kefe13
tag

Kingston SSD Manager -el nézd meg :)


[ Szerkesztve ]

(#35289) csixy


csixy
addikt

Fel kell tenni ezt a fw-t?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#35290) csixy válasza csixy (#35289) üzenetére


csixy
addikt

Feltettem. Él !!! :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#35291) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Ez mitől lehet, hogy merevlemez problémát észlel a win7? (Lenovo T440) Szinte új, alig használt az SSD. Sentinel szerint 100/100%...

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#35292) zs198


zs198
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok:

Van egy Asus z97 PRO gamer MB.-om.
Ezen ugye egy m.2-es NVME foglalat ami 10Gb/s sebességgel bír.
Ehhez a laphoz vettem egy Samsunk m.2 NVMe 970 EVO SSD-t. Ami 32 Gb/s-et tudna.

A win 10 telepítése után mértem egy sebességet (crystal mark-al) és 800Mb/s-et mutatott az olvasási seb.-re.
Ez mennyire reális? Tudom, hogy ezzel a lappal a 10GB/s a plafon...elvileg.

A Bios 2203-as. Ennél frissebb nem jött ki hozzá.
Pár Bios beállítást belinkelek, hátha ott sem jó valami.
Köszi előre is.

Üdv. -Zsolt-

(#35293) dugo_ válasza zs198 (#35292) üzenetére


dugo_
veterán

Bios mutagatás helyett a CMD, SSDOK felületek többet mondanának...
https://logout.hu/bejegyzes/bodor/gyorstalpalo_ssd_sebesseg_problemasoknak.html
https://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/ssdok_ssd_informations_tool_by_fscd.html

10 Gbps elméletben 1250 MB/s, gyakorlatban pedig reális lehet az 1000MB/s körül mért érték.

(#35294) zs198 válasza dugo_ (#35293) üzenetére


zs198
aktív tag

Ok.
Belinkelem.
SSDOK-ot nem találtam a 970 EVO-hoz.

Üdv. -Zsolt-

(#35295) Raymond válasza zs198 (#35294) üzenetére


Raymond
félisten

Ennyi a max azzal a bekotessel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35296) PitLee válasza zs198 (#35294) üzenetére


PitLee
őstag

(#35297) zs198 válasza Raymond (#35295) üzenetére


zs198
aktív tag

Rendben köszönöm szépen!
Ezért sejtettem, hogy komplett gép csere kellene a 32 GB/s-hez :(

Üdv. -Zsolt-

(#35298) zs198 válasza PitLee (#35296) üzenetére


zs198
aktív tag

Köszi szépen!

Üdv. -Zsolt-

(#35299) Raymond válasza zs198 (#35297) üzenetére


Raymond
félisten

Oszinten szolva azt a plusz sebesseget nem veszed eszre max benchmarkoknal. Nem kell ezen izgulni, majd kihasznalod valamikor amikor tenyleg valtsz mert muszaj.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35300) Doky586 válasza zs198 (#35292) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bios - ról képernyőmentést legközelebb az F12 vel csinálj Fat32 pendrivera..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.