Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34851) Frawly válasza Doky586 (#34850) üzenetére


Frawly
veterán

Én már 10 éve sem kötöttem be a desktop gépembe a floppy meghajtót, pedig akkor még volt benne. Nem használtam semmire, feleslegesnek láttam, hogy akár egyetlen mW áramot is egyen. Akkor is már USB2-es pendrive-ról telepítettem XP-t, mikor még azt használtam.

Ma meg már a pendrive-os telepítést is dobtam, USB3-ra felszögelt, SATA3 SSD-ről telepítek, szintén SSD-re, ez nem kicsit gyorsabb is, bár XP-t már nem teszek semmire.

(#34852) Armagedown válasza Frawly (#34847) üzenetére


Armagedown
őstag

Megrövídítheti-e az ssd élettartamát, ha így van használva?
Nem én telepítettem.
Fog-e így működni ide módban a wear leveling?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#34853) varmi2 válasza Armagedown (#34852) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az ide mód nincs hatással az élettartamra.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34854) phoenix64


phoenix64
őstag

Lehet én voltam hülye. :DD Elfelejtettem méréskor benyomni 0Fill módba Crystal Disk-et. Így már azért jobb az eredmény:

0Fill:

Random:

Hogy lehet ekkora különbség amúgy?

Illetve olyan problémám van, hogy amikor patchel egy online játék ami az SSD-re van telepítve, olyan szinten lassul a rendszer, hogy a böngészőben alig lehet ablakot váltani, mert kifagy. Ez lehet az SSD hibája? :R :R

(#34855) phoenix64 válasza phoenix64 (#34854) üzenetére


phoenix64
őstag

Csak rossz ez az SSD. Most direkt másolgattam rajta nagyobb fileokat(2-3GB/db). Azt csinálja, hogy mikor beillesztem elkezdi másolni 300mb/s-el, utána kb 3-4 másodperc alatt lezuhan 50-re, majd egész 1mb-ig megy. Onnan peidg csak 30-40 ig kúszik fel a másolás végéig. :F :F :F

(#34856) Frawly válasza phoenix64 (#34855) üzenetére


Frawly
veterán

Ott valami tényleg nem jó. Ilyen brutális lassulás még az IDE mód számlájára sem írható. Még az is természetes, hogy egy idő után beesik a sebessége 100 MB/sec környékére, de ilyen 50 meg 1 MB/sec-ig nem szabadna neki.

[ Szerkesztve ]

(#34857) phoenix64 válasza Frawly (#34856) üzenetére


phoenix64
őstag


SSDOK:

Arra gondoltam esetleg melegszik, viszont HDSentiel szerint 30fokon van végig.(Bár ez is fura, mert HDSentiel szerint sose mozdult el 30 fokról.). :D

(#34858) Frawly válasza phoenix64 (#34857) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, hogy ez egy másik gép, nem A400, hanem Corsair, és ez már AHCI módban. HD Sentinel legújabb verziójával is nézz rá, és nyomj végig egy teljes felülettesztet vele.

[ Szerkesztve ]

(#34859) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok

Lenne egy Toshiba XG5 512GB Nvme M.2 ssd-m aminek az írási sebességével lenne gondom, Mielőtt windowst telepítettem rá csak bedugtam a már meglévő ssd-m mellé és a meglévőn ment a windows, full üres volt az új 512gb toshiba x5 és nyomtam rá egy benchmarkot 1170-1200 write speed , 2700-3000 read speed-et kaptam
Most hogy fent van az 512gb toshibán a windows 400-500 read speed-et tudok mérni csak.. Write speed rendben van, de az olvasással van valami
Valaki tudna segíteni hogy miért? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34860) phoenix64 válasza Frawly (#34858) üzenetére


phoenix64
őstag

Nekem nem is volt A400. Az a másik kolléga, csak ugyanaz a profil kép. :DD HDSentiel legújabb verziójával(5.30 PRO) néztem. Mindjárt nézek egy felület tesztet. :)

UI.: Felület tesztnél az adatterülest frissítéses ugye nem törli a lemezt? Vagy simán olvasást csináljak csak?

[ Szerkesztve ]

(#34861) Frawly válasza phoenix64 (#34860) üzenetére


Frawly
veterán

Elvileg az adatterület frissítésnek sem kéne törölnie semmit. Próbáld rendszerpartíción futtatni, mert ha azt megpróbálná is törölni, a rendszer nem engedi. De elsőre egy olvasásteszt is lehet elég lesz.

Meg egy Corsair SSD Toolboxot is ráküldhetnél, hogy az mit ír rá.

[ Szerkesztve ]

(#34862) phoenix64 válasza Frawly (#34861) üzenetére


phoenix64
őstag

Igaz, nem is engedte az írás olvasás tesztet, csak az olvasást.

???

(#34863) Frawly válasza phoenix64 (#34862) üzenetére


Frawly
veterán

A Corsair SSD Toolboxban a SMART Status lenne érdekes.

A HDS jónak tűnik. Elvileg minden teszt kockázatmentes, ha valamelyik adatvesztéssel járna, arra úgyis előzőleg felhívná a figyelmet, és csak utána engedné indítani. Megpróbálhatod újra futtatni, lehetőleg Adminisztrátorként (HDS ikon tulajdonságonál be tudod tenni a pipát, vagy jobb gombbal kattintás, futtatás rendszergazdaként). Akkor talán nem lesz hozzáférés megtagadva.

(#34864) phoenix64 válasza Frawly (#34863) üzenetére


phoenix64
őstag

Hiába indítom rendszergazdaként, feldobja a hozzáférési problémát így is. Illetve az írásos adatfrissítéses tesztet nem lehet rendszer meghajtón.

(#34865) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#34859) üzenetére


dvd_R+
őstag

Srácok, erre valaki valamit tudna mondani ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34866) King Unique válasza phoenix64 (#34864) üzenetére


King Unique
titán

Az miért meglepő, hogy nem enged a HDS olyan meghajtón destruktív írástesztet futtatni, amiről jelenleg OS fut...? Nyilván nem engedi, ráadásul ha most az a C, akkor arról fut a Windows és egyben a HDS is.

(#34868) Frawly:
Az írásteszt általában destruktív és nyilván nem engedi (részlegesen) ledózerolni a HDS az aktuális rendszerpartíciót és vele együtt a Windowst, amin nem mellesleg maga a program is van. Az olvasásteszt az mehet, az nyilván nem destruktív. Vagy ha van neki az SSD-n külön partíció, akkor tesztelje azt a kötetet írással, annál már engednie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#34867) Frawly válasza dvd_R+ (#34859) üzenetére


Frawly
veterán

Nézz rá Toshiba SSD Utilityvel, esetleg HD Sentinellel is, bár az utóbbi nem biztos, hogy ismeri.

Az SSD milyen driverrel van hajtva? Meg kéne nézni az eszközkezelőben. Persze csak a sötétben tapogatózok.

(#34868) Frawly válasza King Unique (#34866) üzenetére


Frawly
veterán

Azért meglepő, mert én mondtam neki, hogy nem destruktív, de ezek szerint rosszul tudtam. De baj egyébként sincs az ilyenből, mert a proginak fel kell hívnia a figyelmet az adatvesztésre. Esetleg egy nem rendszerpartíción ha meg lehetne próbálni.

Nincs is több ötletem, a becsatolt képek alapján semmi baja annak az SSD-nek. Átlagos írás, semmi komolyabb melegedés, egyetlen áthelyezett szektor, semmi olyan, ami a világ vége lenne, persze attól még a vezérlő döglődhet.

(#34869) dvd_R+ válasza Frawly (#34867) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia!
Fogalmam nincs hogy miylen driverrel van hajtva, semmit nem telepítettem fel, csak rá dugtam a gépre és windowst raktam rá

van 2 ismerős akinek ugyan ilyen ssd-je van az egyikük ugyan úgy windowst rakott rá és neki is ugyan ez van mint nekem hogy 400-500 írási sebesség.. az 1100-1200 helyett..
A másik srác viszont nem rakott rá windowst mert egy másik ssd-n van neki és úgy viszont 1170 neki az írási sebesség

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34870) Frawly válasza dvd_R+ (#34869) üzenetére


Frawly
veterán

Nézz rá ezekkel a programokkal mindenképpen. Plusz Start Menü - Futtatás - devmgmt.msc

Ez előhozza az Eszközkezelőt. Ebben próbálod vagy az SSD-t vagy a Lemezvezérlőt megkeresni, jobb kattintás, Tulajdonságok, ott megnézed milyen driver hajtja. Lehet az a gond, hogy semmit nem tettél fel és adatmeghajtóként azért jó, mert akkor a Windows autodetektálással feltett valamit, ami telepítéskor nem kerül fel.

(#34871) dvd_R+ válasza Frawly (#34870) üzenetére


dvd_R+
őstag

Események fülnél ezt látom:

Device SCSI\Disk&Ven_NVMe&Prod_KXG50ZNV512G_NVM\5&21fde708&0&000000 was configured.

Driver Name: disk.inf
Class Guid: {4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Driver Date: 06/21/2006
Driver Version: 10.0.17134.1
Driver Provider: Microsoft
Driver Section: disk_install.NT
Driver Rank: 0xFF0005
Matching Device Id: GenDisk
Outranked Drivers:
Device Updated: false
Parent Device: PCI\VEN_1179&DEV_0116&SUBSYS_00011179&REV_00\4&2ac66155&0&00E8

Ezt kellene néznem? vagy mit ? mert az eszközkezelőnél rá klikkeltem az ssd-re és ott van több fül is

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34872) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#34871) üzenetére


dvd_R+
őstag

Itt a gyártói oldal is: [link]

Toshiba SSD uttility nem működik vele nem látja

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34873) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#34872) üzenetére


dvd_R+
őstag

Találtam még valamit, a microsoft honlapján már más is feltette ezt a problémát és alá többen is kommenteltek hogy ugyan ez a gondjuk mint neki és nekem is.. Megoldás 2 is volt (egyik sem működik)..
Ha van valakinek valami ötlete meghallgatom :R

[link]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34874) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#34873) üzenetére


dvd_R+
őstag

Meg lett ! sikerült :DDD
picit komplikált és macerás a dolog.. de ha valakinek esetleg akinek Toshiba XG5 -e van és betesz neki is a kedvec Micrososft Windows, annak szívesen segítek

Mostmár újból 1200 write speed, 3125 read speed :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34875) zolcers


zolcers
újonc

Sziasztok

Fekete Péntekes szerzemény.Szerintetek jók az eredmények?

GIGABYTE 2.5 256GB GP-GSTFS31256GTND

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 6.0.2 x64 (C) 2007-2018 hiyohiyo
Crystal Dew World : https://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 265.476 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 268.874 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 8,T= 8) : 180.730 MB/s [ 44123.5 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 8,T= 8) : 208.984 MB/s [ 51021.5 IOPS]
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 187.236 MB/s [ 45711.9 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 208.438 MB/s [ 50888.2 IOPS]
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 32.327 MB/s [ 7892.3 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 75.978 MB/s [ 18549.3 IOPS]

[ Szerkesztve ]

(#34876) varmi2 válasza zolcers (#34875) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sata2-nek jó.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34877) Frawly válasza dvd_R+ (#34874) üzenetére


Frawly
veterán

Végül mi volt a megoldás? Valami frissítést kellett feltenni?

(#34878) Fire/SOUL/CD válasza csixy (#34810) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elnézést, ha már más is szóvá tette, de hogy a retekbe lehet 0%-os az SSD Life Left attribútum? :F
Ott valami gebasz van, de csak és kizárólag az SSD-vel...
A Kingston gyári szoftverével kéne egy kép, az ÖSSZES SMART attribútumról.

UI: Első dolgom volt, hogy az SSDOK forráskódját megnéztem (mivel Én írom), de semmi okot nem találtam arra, hogy rosszul írná ki az infókat... :(

zolcers #34875
1. SSDOK nem ismeri a meghajtót
2. Intel Chipset van telepítve... Alapvető hiba
3. "Asszem'" húzva van a CPU ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34879) Raymond válasza Fire/SOUL/CD (#34878) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet a raw erteket veszi es nem a normalizaltat? Mert a normalizalt csak 1-100 kozott van, tehat nem lehet nulla, viszont a "Raw Usage" lehet 0 (nulla) vagy 1:

[link]

A 8-ik oldalon az ID 231-esnel (SSD Life Left)

Raw Usage:
[0]: 0 = Life driven by PE cycles
1 = Life driven by Spare Blocks
[6-1]: None (0x00)

Aztan hogy valamit valtoztattak-e a formulan a Phison-osoknal (mint az A400-as) azt nem tudom mert ott mar nem reszletezik, de ugy nez ki a metodus maradt ugyanaz: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34880) Fire/SOUL/CD válasza Raymond (#34879) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az nem hiba. Más esetekben nincs gond pl [link]
Nem tudom mire vélni, bár ezen széria 480G-s meghajtóival (és tényleg csak ezen kapacitásúval) mintha gondok lennének (olvasok itt is és külföldi írásokat is) :B
Szvsz Firmware gond lesz...

UI: Ja, egyébként ez az érték nem RAW-ból szehető ki :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34881) Raymond válasza Fire/SOUL/CD (#34880) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor semmi :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34882) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Ha PCI interfészt támogató M.2-es SSD-t vennék, és az alaplapom nem támogatja a formátumot, de van néhány feles PCI-e csatlakozóm, akkor honnan és milyen kártyát érdemes hozzá venni?

SSD : SK Hynix M.2 NVME PC300 512GB (egy esélyes jelölt a sok közül)
alaplapom: P8Z77-V PRO

Köszi :)

(#34883) zolcers válasza Fire/SOUL/CD (#34878) üzenetére


zolcers
újonc

Az Intel chipset driver, negatív hatással van az ssd működésére?Töröljem le ?

(#34884) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ha egy HDD-t migrálnék SSD-re mondjuk az ajánlott Macrium Reflect-el, akkor a migrálás után, ha nem állítgatok semmit, akkor sem lesz gond? Windows 7-es gép. Parázs vita volt nemrég, hgoy kell-e letiltani ezt-azt igazán. Őszintén, ha átlag gépnél gyakorlatilag nem kell piszkálódni, akkor nem nyúlkálnék bele.

Max rá kell néznem utána a normális partíciók alignálására az SSDok tool-al és annyi? :R

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#34885) Doky586 válasza csubuka (#34884) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A másolás előtt kell a Macrium advanced settinsben beállítani az SSD alignálást.
Semmi mást nem kell win 7-8-10 ben állítgatni
(legfeljebb helyspórolásból <64GB v kisebb lemezeknél a hibernálás kikapcsolható és a swapfile mérete lecsökkenthető ha sok ram sok lemezterüketet fogyasztana)

[ Szerkesztve ]

(#34886) csubuka válasza Doky586 (#34885) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Nagyszerű, ez szerencsére kellően hozhatónak tűnik akkor :)

(#34887) King Unique válasza csubuka (#34884) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windows 7-tel lett particionálva a telepítésnél a HDD, akkor normál esetben az alignálásnak is eleve jónak kell lennie, ami ilyenkor a klónozás után is az lesz. De célszerű azért még a klónozás előtt lecsekkolni. Valamint szükség esetén a Macrium Reflect programban is beállítható, sőt alapértelmezetten rendszerint az 1 MB-os partícióeltolás használata van bejelölve. Erről (alignálás), illetve az egyéb dolgokról a Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is? cikkben le van írva a lényeg. Vagyis, hogy normál esetben nincsen szükség semmilyen erőltetett felhasználói közbeavatkozásra, azaz letiltásra, kikapcsolásra, áthelyezésre stb. csak azért, mert SSD van az újabb Windows alatt. De ezt már anno Sinofsky is kb. leírta egy 2009-es cikkben. A lapozófájl méretének kisebbre állítása és a hibernálás kikapcsolása pedig megint csak opcionális, nem kötelező. Illetve leginkább csak a tárhelyspórolás végett szokás, nem azért mert olyan hú de sokat írna az SSD-re, meg akkora gondot okozna.

[ Szerkesztve ]

(#34888) csubuka válasza King Unique (#34887) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen!

Szerencsére a Win7 telepítő particionálta az tuti.

Akkor nem aggódom túl a helyzetet :R

(#34889) weiss válasza AeSDé Team (#34882) üzenetére


weiss
addikt

Nem látom, hogy bármelyik BIOS támogatná az NVME-t, szóval nem hinném, hogy működne PCI-E csatlakozón keresztül.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#34890) Frawly válasza AeSDé Team (#34882) üzenetére


Frawly
veterán

Az a feles csatlakozó mit jelent? Egyébként az NVMe kártya belemegy bármilyen PCIe csatiba, de olyanba érdemes tenni, amin min. 4x sáv van, ha 4x-es SSD-t teszel bele, hogy ne fogja vissza a teljesítményét.

Ha a BIOS nem támogatja az NVMe-t, attól még adattárnak elvileg használhatod, de bootolni nem fogsz tudni róla. Sőt, még bővítőkártyázni sem kell, vannak eleve olyan SSD-k, amik PCIe foglalattal vannak, nem M.2-vel, pl. Plextor M8PeY, M9PeY, ezek jófajta SSD-k, és nem is annyira rettenet drágák, sőt, elvileg normális hűtés is van rajtuk. Jó, a Hynix biztosan olcsóbb, az valami OEM SSD-nek tűnik, szóval annál az árszintnél drágábbak, de azzal nehezen lehet árban versenyezni, meg a Hynixnál gyorsabbak.

Ahogy nézem, a lapodon van PCIe 3.0-ás és 2.0-ás csatoló is, lehetőleg a 3.0-ásba tegyed. A 2.0-ásban is működik, de megint vissza fogja fogni az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#34891) Frawly válasza AeSDé Team (#34882) üzenetére


Frawly
veterán

De ezt csak elvi lehetőségként írom, nem vállalok felelősséget, hogy mégis megveszed, és esetleg nem megy a lapban. Csak saját kockázatra vegyél olyan SSD-t, amit az alaplap hivatalosan nem támogat.

(#34892) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Új fw frissítés van a kingston hyperx savage ssd-mhez.[link]
Ki kell írni egy pendrive-ra az iso fájlt, és bootolni róla.[link]
A kérdésem, hogy mennyire kell aggódni az adatok miatt, nem szívesen menteném le fölöslegesen (azt sem tudom hirtelen mi fontos)? Viszont a rufus csak bios/mbr módban engedi kiírni, én meg uefi/gtp módban vagyok. Ideiglenesen át tudom állítani a legacy módot, de félek, hogy mivel az ssd gtp-s így nagyobb az esély az adatvesztésre.

ISO, vagy DD képfájl módban kell kiírni az iso-t?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#34893) Doky586 válasza AeSDé Team (#34882) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jobban járnál egy SATA3 ssd-vel, 2013-as bios még úgyse kezel nvme set, és a gép is túl lassú hozzá..

(#34894) King Unique válasza ArthurShelby (#34892) üzenetére


King Unique
titán

A leírás alapján annyira azért nem új ez a firmware. Ha régebbi van az SSD-n, akkor lehet értelme frissíteni. De azt sem feltétlen muszáj minden esetben, ha most megfelelően működik az SSD és nincsen vele gondod, akkor meg pláne. Maga a firmware-frissítés jó esetben nem destruktív, nem törli a meghajtó tartalmát. Aztán, hogy ennél mi a helyzet, az más dolog. Mindenesetre azt a frissítési leírás is említi, hogy elővigyázatosságból javasolt előtte biztonsági másolatot készíteni.

A Rufus akkor nem engedi natív GPT-UEFI módban kiírni az ISO-t, ha az nem bootolható EFI módban, akkor van az alábbi hibaüzenet. A DD képfájl módot pedig csak az ISOHybrid képfájloknál ajánlja fel. Jelen esetben marad tehát az MBR-BIOS opció és az ISO / DD képfájl mód szerinti kiírás. Plusz a Legacy (CSM) módban történő bootolás, mivel ez az ISO jó eséllyel nem fog EFI módban bootolni. De persze ezt is csak akkor, ha az előbbiek után saját felelősségre belevágsz a firmware-frissítésbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#34895) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#34832) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Erre a hozzászólásomra egyelőre még nem érkezett válasz, így bátorkodom újra feldobni a témát.

Ezzel esetleg valakinek van tapasztalata? Van értelme? Ennél jobb alternatíva nvme ssd-re ami belefér és beépíthető a Dell Latitude E5470be?

[ Szerkesztve ]

(#34896) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Sziasztok!

Június óta használok egy Adata SU800-at. Kicsit meglepődtem a SMART adatait látván. [link] Egyébként az Adata programjában a "Remain Life Percentage" 100%-os, viszont a Hard Disk Sentinel szerint a kondíció csak 70%. Nem rossz ez egy féléves SSD-től? Mennyi élettartamra számíthatok még? Ilyen állapotban lehet garanciáztatni? A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#34897) -Ben-


-Ben-
veterán

Üdv!

Lehet, hogy hülye kérdés, de bele tudok szerelni egy normál „desktop” SSD -t egy HP Elitebook 8470p -be? Működni fog?

(#34898) Raymond válasza -Ben- (#34897) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, a sima 2.5" SATA SSD belemegy.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34899) -Ben- válasza Raymond (#34898) üzenetére


-Ben-
veterán

Szuper, köszi! :R

(#34900) ubyegon2 válasza -Ben- (#34897) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Desktop SSD.😉 Ez tetszik. Bár már megkaptad a választ, gyakorlati tapasztalat, hogy több Elitebook-ba raktam nemrég SSD-t, ebből az egyik 8470p volt és remekül érzik magukat.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.