Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#35051) Raymond válasza Frawly (#35047) üzenetére


Raymond
félisten

Nem csak annal. Az M.2-nel vannak igazan kirivo szamok amito felmegy az emberek szemoldoke, de a sima 2.5" valtozat is magasabb homersekleteket mutat mint az atlag es ezt is eszreveszik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35052) Rainman05


Rainman05
tag

Ré néztem toolboxal és ott úgy tűnik rendben van.

(#35053) Frawly válasza Raymond (#35051) üzenetére


Frawly
veterán

Ha pár fokkal melegebb a 2,5"-os változat, az még nem baj. De ez a 70+ fok az M.2 változattól gáz. Nem is értem miért melegszik az jobban, ugyanaz a vezérlő, ugyanazok a chipek vannak rajta, még csak a chipek mérete sem tér el, csak a nyák mérete és rajta a chipek elrendezése.

(#35054) Frawly válasza Rainman05 (#35052) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor jó. Bár furcsállom, mert a HD Sentinelnek is jól kéne kijeleznie, az Adata SU800-at ismeri. Valami miatt nálad mégse jól olvasta ki a SMART-ot.

(#35055) Rainman05 válasza Frawly (#35054) üzenetére


Rainman05
tag

Hát remélem hogy csak tényleg rosszul olvassa be :) Bár már eleve fars hőmérsékletet ír mert hogy bekapcsolásnál vagy 10 fokkal több a kiírt hőmérséklete mint a merevlemeznek mellette. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#35056) Frawly válasza Rainman05 (#35055) üzenetére


Frawly
veterán

A hőm. szerintem nem fals, az Adata SSD Toolbox is annyit írt. 42 fok SSD-n nem sok. Egészen 69 fokig nincs baj terhelésen sem, bár azért terhelésen sem kéne 50-55 fok fölé mennie, de ez erősen függ attól is, hogy milyen jól szellőző helyen van.

(#35057) Pgraph válasza Frawly (#35047) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Ahogy olvasgatom itt a hozzászólásokat, azért mégse lettem igazán nyugodt... A 40-50 fok körüli idle hőmérséklet azért vállalható még? Az én felhasználásomban ebben tartózkodna legtöbbet az SSD. Meghajtani még nem volt igazán alkalom, de mi az a hőmérséklet, amit tartósan is elvisel károsodás, teljesítmémyvesztés nélkül ez az MX500 500 GB?

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35058) Frawly válasza Pgraph (#35057) üzenetére


Frawly
veterán

Hát nem is nyugodhatsz meg, az biztos. Ha M.2 MX500-ad van, arra sajnos kell hűtés, ha nálad hajlamos 60 fok fölé menni. Lehet jól szellőző házad van, és nem fog 60 fölé menni, ezt majd huzamosabb használatnál látod meg.

(#35059) Pgraph válasza Frawly (#35058) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Ahogy fentebb írtam, m.2-esem van. A házamat nem mondanám jól szellőzőnek. Mi a megoldás? Mit érdemes / lehet hozzá venni? Amit fentebb írtam, pár kis FET sünt felragasztani esetleg? Vagy valami bevált univerzális SSD borda? Mert ha ilyennel javítható a dolog, akkor ez nem akkora gond.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35060) Frawly válasza Pgraph (#35059) üzenetére


Frawly
veterán

Extra hűtéssel mindenképp javítható. Az, hogy elég-e hőpaszta+borda vagy kell venti, azt az dönti el, hogy most hány fokig melegszik.

(#35061) Fire/SOUL/CD válasza Imy (#35040) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem vagyok benne biztos, hogy a HDS jól írja ki a kondíciót, mert (szvsz) nem jó attribútumból veszi az adatot.
Ha meg én tévedek, akkor nagyon gyorsan fog a kondíció értéke lefelé menni, kb 25TB írás környékén le is nullázza magát... Ez meg meglepő lenne, hisz 5 év vagy 72TB írás a garilimit.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35062) Pgraph válasza Frawly (#35060) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Egyelőre a rendszert telepítettem, hangolom, állítgatom. Ezalatt 54 fok volt a max. 40-50 fok között szokott tartózkodni, ami inkább idle. Amúgy munkagép lesz, permanens csúcsterhelése nem lesz a rendszernek, de ahogy eddig láttam, pillanatok alatt fel tud szökni a hőmérséklet. A fentebb említett 2,5 colos Samsumgomhoz, meg a HDD-k hőmérsékletéhez vagyok szokva, ahol az 50+ fok már bőven piros a HDS-ben...
Konkrét bordát esetleg tudsz ajánlani?

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35063) varmi2 válasza Pgraph (#35062) üzenetére


varmi2
nagyúr

Veszel rá egy ilyen bordát, és kész.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35064) Frawly válasza Pgraph (#35062) üzenetére


Frawly
veterán

50 foknál nem kell aggódni. Annyi fölé be tud menni bármilyen SATA SSD is. A gond a 70 foknál van, mert akkor ugrik a gari, meg az már tényleg annak a tartománynak a kezdete, ami nem egészséges az SSD-nek.

Terhelésen nem azt kell érteni, hogy mikor a CPU, GPU izzik, hanem mikor az SSD-n van tartós lemezművelet, pl. nagy fájlok másolása, írása, sok apró fájllal végzett művelet hosszan, megállás nélkül.

(#35065) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Olvasgattam itt a különböző diagnosztikai progikkal kiolvastatott élettartam-értékeket SSD-nél...hát,nálam is érdekes, egy 120 GB-os Kingston SA400S37-nél: A legújjabb (nem béta) HDS szerint 98%-os, a Kingston saját Kingston SSD Manager-e szerint is 98%-os, az SSDOK szerint pedig 100/100 .Mindez 14 nap 3 óra üzemidő, és 508GB írás után... :U

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#35066) Raymond válasza R3nts (#35065) üzenetére


Raymond
félisten

Az egyetlen lenyeges dolog az gari szempontjabol az hogy a Kingston SSD Manager mit ir.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35067) Fire/SOUL/CD válasza R3nts (#35065) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ez furcsaság az A400-nál, ugyanis valamiért "Ő" RAW adatból szedi ki a kondíció értékét. Ebben csak az a szépséghiba, hogy:
1. A400-as SSD-n kívül nem ismerek hirtelen más SSD-t, ami RAW-ból olvasná
2. Ez a RAW érték egy teljesen új SSD esetén 100 (a VALUE mezők meg nullák), aztán pár GB írás után egy rövid ideig 100, aztán szinte minimális írás után meg "egyből lecuppan" 98%-ra...

Egyelőre Én maradok annál, hogy nem módosítom az SSDOK-ban ezt, hátha Firmware vagy KSM bug, aztán ha nem az, akkor majd kijavítom a progiban.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35068) Imy válasza Frawly (#35041) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm! A kondició mikor vállik problémássá? Egy másik gépemben Samsung Evo 840-es SSD van 170 nap futásteljesítménnyel, és 96%-os kondicióval. Szerintem az annyi idő után jó lehet, de nem tudom. :) De ez enyi idő alatt leesett 99%-ra, így ebben elbizonytalanodtam. Vagy ha nem eseik, akkor nincs probléma. :) ?

(#35069) dugo_ válasza Frawly (#35064) üzenetére


dugo_
veterán

Megnéztem egyébként a Crucial garis feltételeit és nincs benne semmi a hőmérsékletről. Az csak ilyen good-to-know az adatlapokon.

Videokártyás témákban is sokszor felmerül, hogyha nem lehet könnyen reprodukálni a hibát, akkor meg kell kínálni a kártyát egy sokkolóval, az ESD majd elintézi, hogy teljesen halott legyen a garis bevizsgáláson.;]

(#35070) R3nts válasza Fire/SOUL/CD (#35067) üzenetére


R3nts
senior tag

:R :R :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#35071) Szabikaa20 válasza Imy (#35068) üzenetére


Szabikaa20
őstag

0% kondiciónál is ugyan úgy fog működni,semmivel se lesz lassabb vagy más!Nem olvastok Összefoglalót? :U

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#35072) chros válasza Pgraph (#35062) üzenetére


chros
őstag

Probald ki ezt: [link] s jelezz vissza.
Az uzemi hofoka max 70C.
Bordat pedig nem tudsz ratenni, mert ha a papirt leszeded a tetejerol akkor ugrik a gari.
Mevizzasztani konnyu: masolj ra egy 30gb-os allomanyt egy masik hddrol

Tobbieknek: sracok, azert ez gaz. Tobbszor is emlitettem ezt a megoldast, s nem linkelitek a szegeny szerencsetlen uj usernek? :) Plane az, akinek ilyen ssdje van...

(#35073) dugo_ válasza chros (#35072) üzenetére


dugo_
veterán

Ez tök jó, de nekem a Macrium Reflect bootolható live rendszere alatt érte el a maxot. :D Azon nem segít a Win registry hack.

(#35074) chros válasza dugo_ (#35073) üzenetére


chros
őstag

:) Valszeg az sem adja neki a DIPM-et. Az erdekes az, hogy ez az egyik ajanlott ssd az ssd vasarlasos topikban. Anno neztem uj firmware-t is hozza, de ugyan volt egy beta, de azt visszavontak, s azota is melyen hallgat a Crucial :)

(#35075) Szabikaa20 válasza chros (#35072) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Sokszor előfordul, hogy az alaplap tartalmazza azt is,hogy legalább az egyik M.2 slot hűtött is.... :))
Nálam pl itt van...2csavar aztán lejön az egész és hűtőként funkcionál...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#35076) Frawly válasza chros (#35074) üzenetére


Frawly
veterán

Egyelőre csak az M.2 MX500-akról volt infónk, hogy melegednek. Az, hogy valakinél a BX500 is nagyon melegszik, arról most van szó először a topikban. User review-kban, tesztekben nem említik, hogy melegedős lenne. De attól még lehet.

(#35077) chros válasza Frawly (#35076) üzenetére


chros
őstag

(#35042) Pgraph MX500-rol beszelt, nem BX-rol :)

(#35075) Szabikaa20: koszi az infot, az enyemen nincs ilyen.

(#35078) Pgraph válasza chros (#35077) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszi a registry-s infót, egyelőre nem próbáltam ki (nem mertem...), egyelőre keresem a határokat, nézegetem, mivel is állok szemben.
Amit megfigyeltem: ha a lassú HDD-ről másolok rá, akkor konszolidáltan emelkedik csak a hőmérséklet, 1-2 fokot (3 GB-os fájlcsomag másolása közben). Ha nagyobb adagot engedtem rá (11 GB), de ugyancsak a HDD-ről, akkor kicsit jobban melegedett a végére, de 45 foknál nem ment feljebb.
Viszont ha kis 3 GB-os csomagot SSD-n belül másoltam, szinte azonnal kilőtt a hőmérséklet 55 fokig, de a másolás befejezése után gyorsan vissza is hűlt. A 11 GB-os pack SSD-n belüli mozgatása már 66 fokig melegítette, de a művelet végén viszonylag gyorsan visszahűlt és a 38-40 fokos nyugalmi szinten beállt.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35079) chros válasza Pgraph (#35078) üzenetére


chros
őstag

Akkor ez nem gaz, nalam a hack utan az idle homerseklet 41 (elotte kb 60), a mukodesi homerseklet 65 (elotte 85) fok. Megnyugodhatsz ez ilyen. :)

nem próbáltam ki (nem mertem...)

:D Most mar csak azert is probald ki, nem tudsz elbaltazni vele semmit sem: szerintem nem megy lentebb a homerseklet nalad vele, de ki tudja :)

[ Szerkesztve ]

(#35080) sutyi^


sutyi^
senior tag

Tiszteletem az uraknak.

Kingston A1000-en kívül van esetleg még valami budget NVMe amit érdemes megnézni?

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#35081) public73


public73
aktív tag

sziasztok!
1 hónapja vásárolt adata su800 a problémám:

2 hete még "csak" 68%-on volt a kondíció, de már kezdek aggódni, durván romlik napról napra.
valóban kell tartanom hogy besz@rik?

(#35082) varmi2 válasza public73 (#35081) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézd meg az ssd saját progijával is, lehet a hds nem ismeri teljesen, és rossz adatot közöl.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35083) sutyi^ válasza sutyi^ (#35080) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ezt nem ide akartam, félre nyomtam telón. Szkúzi. :( :B

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#35084) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

A win hdd-ről ssd-re költöztetéssel foglalkozó topicban leírt klónozással próbálkozom, de megállt a tudományom.
Yumi boot utan, error 15-ot dob, file not found, pedig az isos mappaban ott van a file.
A topic témaindításául szolgáló cikkben levő linkről töltöttem le minden fájlt, és a lépéseket végigcsináltam.
Dell Inspiron 5558, Win 10 Home előtelepített, Samsung EVO 860.
Mi lehet a gond?

Köszi előre is: Zsolt

(#35085) Frawly válasza Pgraph (#35078) üzenetére


Frawly
veterán

Amit még nézz meg, hogy ha hozzáférsz a chipekhez, akkor működés közben tedd rá a kezed, de csak a chipekhez érj hozzá, a nyákhoz ne, nehogy rövidzárlatot okozzál. Van egy olyan gyanúm, hogy ezek az újabb Crucialok nem mérnek valós hőmérsékletet.

De a 66 fok sem olyan nagy gáz, ha nem megy tartósan fölé. Persze ha sokat másolsz SSD-ről SSD-ra ilyen több gigákat, akkor fel kell tenned hűtést rá. Elsőre valami olcsóbb hűtőborda, ha az nem segít, akkor ventit tenni a közelébe, ami ráfújja a levegőt.

(#35086) Frawly válasza public73 (#35081) üzenetére


Frawly
veterán

Adata SSD Toolboxszal nézd meg, hogy az mit ír rá, ne csak az áttekintő infókat, hanem a SMART gomra előjövő táblázatról is csinálj képet, úgy hogy az összes sor kiférjen. De valószínű, hogy halódik, vissza kéne vinni gariztatni, de előtte a SMART-ra mindenképp nézzünk rá.

(#35087) King Unique válasza Bozso68 (#35084) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Macrium Reflect programra célzol, akkor egy másik topik hozzászólásában összegyűjtött leírások és videók szemléltetik a használatát. Valamint ha pendrive-ról bootolós formában akarsz klónozni, akkor az előre elkészített és aktuális WinPE ISO az előbbinél linkelt weboldalról letölthető. Aminek a kiírására ugyanaz vonatkozik, mint ami az újabb Windowsok ISO-fájljainál.

[ Szerkesztve ]

(#35088) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Kedves Frawly. Átjöttem ide akkor, ahogy ajánlottad. :)
Meg a másik kedves kolléga is javasolta.
Nagyon gyorsan változik, ingadozik a hőfoka. Szinte mint a procinak.
Amikor másolok, terhelve van, akkor felmegy. Most is 60-62 fok között mozog.
És ezt a Crsytal Disk infoval nézem. 10 másodperccel később már 69. Sőt, már 72 :/
Szerintem nem a szenzorral lesz a baj, hanem ez így melegszik... :/ Amikor fullon pörög.
Hallottál már ilyen jellegű hibáról? Vagy Te ezt annak titulálnád? Tegnap vettem, van rá 3 nap cseregarim.

Köszi szépen ismét a segítséget! :R

Ja, és a saját gyári programja is "hibát" jelez, hogy túl meleg az ssd. Vagy meleg volt.

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#35089) Fire/SOUL/CD válasza Nuada herceg (#35088) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gyári progi vazzeg... ;]
Az ÖSSZES SMART látszódjon a képen :R (amit linkeltél, azon pont nem látszódik a fok)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35090) Pioneer


Pioneer
senior tag

Adott egy új PCIe M.2 SSD, aminél nem fejeződött be teljesen a firmware frissítés. Mert update után nem lett újraindítva a gép, csak ki lett kapcsolva és át lett rakva az SSD egy másik PC-be. (A program azt írta ki, hogy sikeres volt a frissítés és nem kérte az újraindítást. Utólag kiderült a firmware útmutatóból, hogy szükséges lett volna, mert csak akkor fejeződik be teljesen az update...)

Jelenleg egy PC sem ismeri fel, sem a Lemezkezelő, sem a Diskpart nem látja, particionáló programok sem...

Fel lehet még támasztani valahogy ezt az SSD-t, vagy végleg meghalt?

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#35091) Raymond válasza Pioneer (#35090) üzenetére


Raymond
félisten

BIOS/UEFI latja? Milyen modell pontosan? Melyik firmware lett probalva? Kezdetnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35092) Nuada herceg válasza Fire/SOUL/CD (#35089) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Nem vagyok benne biztos, hogy mire gondoltál! :D
Új nekem ez az egész téma.
De itt egy kép, remélem ilyesmire gondoltál. :R

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#35093) Fire/SOUL/CD válasza Pioneer (#35090) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

BIOS látja? (elsőre az sem gond, ha nem, bár a FW frissítés az nem "gyerekeknek" való :R ).
Ha BIOS látja, akkor még van esély, ha az sem, akkor is (de ahhoz Én kellek ;] )

UI: Pontos típus azért nem ártott volna (kutyaütő gyártók esetében kuka pl Hynix, Inteso, Goodram stb...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35094) kefe13


kefe13
tag

Üdv.
Alacsony költségvetésű öregecske asztali gép kapott egy A400 120G -t. Előzőleg egy korai szériás V300 60G csücsült benne, ami ugyancsak nem mai darab :D Nem hittem hogy ezzel a konfiggal is ennyire érezhető egy ilyen olcsó vacak :) Remekül illeszkedett a "rendszerbe" és mérve sem hoz nagyon gáz eredményeket sztem. Netezős, ritkán hangfelvevős, általános célú vasba megfelelő lehet, majd az idő .... A V300 4 évet ment 17 terra ment bele, külső házban hurcolásós lett :) Képen az eredmények így - úgy, kéken a régi V300.
Kérédés esetleg, van esély arra hogy az SSDOK látni fogja 'rendesen?
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#35095) Pioneer válasza Fire/SOUL/CD (#35093) üzenetére


Pioneer
senior tag

Bios nem látja.
Nem volt még gond a firmware frissítéssel (Toshiba, SKHynix), igaz a többi program automatikusan felajánlja az újraindítást update után, itt gyanús is volt, hogy nem kérte a rebootot...

Egy MyDigitalSSD 960GB BPX Pro SSD. Gyártó oldalán ajánlott a firmware frissítés a legjobb teljesítmény érdekében.

Gyárilag a 11.0 fw volt rajta, ez lett lefrissítve 12.1-re.

Szerintem ehhez most te is kevés leszel, mert semmi nem ismeri fel...
Viszont gariba vissza tudom küldeni és kicserélik azt mondták. Csak nem akarok rá várni megint heteket, ezért érdekelt volna, hogy fel lehet-e még támasztani valahogy.

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#35096) Doky586 válasza Pioneer (#35095) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha még garis, cseréltesd ki.. (és legközelebb pontosabban kövesd a leírást)

[ Szerkesztve ]

(#35097) Frawly válasza Nuada herceg (#35092) üzenetére


Frawly
veterán

De, erre gondoltunk. Itt szépen látszik, hogy valóban 66 fokos, és volt már 75 fokos rekordod is. Na, a 75 fok az tényleg gáz.

(#35098) Nuada herceg válasza Frawly (#35097) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Értem. Én is így gondolom. Másik ssd 40 fok fölé sem megy.
Ahogy írtam korábban talán a másik fórumra, ha 50 körül mozogna a hőfok,
nem érdekelne. :) De így idegesít nagyon. Főleg hogy egyszer megsül...
Sokkal rövidebb élettartam.
Próbálok intézni holnap reggel egy cserét, majd kiderül, hogy mi lesz belőle. :)

Köszöntem a segítséget! :R

Értem a csíziót.

(#35099) Pioneer válasza Doky586 (#35096) üzenetére


Pioneer
senior tag

Vadi új, nyilván az lesz. Ezek szerint senki nem tud rá semmilyen okosságot...

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#35100) Fire/SOUL/CD válasza Pioneer (#35095) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gari, de nehogy ilyenre cseréljék, ez egy xarkupac SSD... Ez olyan, mintha ha a Proharder liszenszelne valami xart, pl PH2.0 Intenso... :W (Belemet kihánynám)

Ha jót akarsz és hosszú távra, akkor csak és kizárólag Samsung (nem OEM) SSD-t vegyél. Igaz drágábbak, de bírják a gyűrődést. (TLC-s meghajtóik, porba alázzák más gyártók MLC-s meghajtóit) :C

Nekem csak Samu van SSD-ből (mint írtam, NEM OEM-K), kb 7 éves a legrégebbi (470), köszöni szépen, hasít, meg nem xarakodik...

A legnagyobb gépemben is csak Samu van. No comment, hogy mennek 3-man... (CAD, Full HD modelling/render, bexarás)

Ne sajnáld a 2x-es árat, a Samsung jelenleg a legjobb/legminőségibb gyártó a piacon (OEM-ben is, már rég lenyomta az Intel-t, pedig az sem piskóta)

The Nuke #35092
Az SSD-k általában 3 hömérsékletértéket adnak vissza.
1. Min -> Legkisebb hőfok (nem pontos)
2. Max -> Legmagasabb hőfok (nem pontos)
3. Current -> Jelenlegi/épp aktuális hőfok (nem pontos)

Ebből a 3. lehet fontos. Már a kezdetektől a crucial meghajtók "beszámíthatatlanok" a hőmérséklet szempontjából.
Ellenőrizd egyszerűen, tedd rá a kezed/ujjad (fogd meg, ha úgy tetszik), még langyos sem lesz az érintésük... :N
Ha mégis "parázol", akkor meg az ilyen "bisz-basz" hűtéseket felejtsd el (pl m.2 meghajtók a ragasztós xarukkal), a házba tegyél egy jó kis ventit (ha lehet persze), amit persze úgy kell beszerelni, hogy az keringesse a levegőt, ne pedig fujja...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.