Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34501) ubyegon2 válasza King Unique (#34499) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem, köszönöm, ennek akkor majd utánajárunk! :R

(#34502) Raymond válasza bigrob (#34500) üzenetére


Raymond
félisten

Az attol fugg mennyire vagy rizikoaverz :) Egy-ket hetig figyeled valtoznak-e a lent emlitett SMART ertekek es aszerint donthetsz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34503) sqpp


sqpp
őstag

Sziasztok, szerintetek minden oké?

1. Samsung 860 EVO

2. Samsung 860 EVO

3. Force MP500 (nvme) Ebben az esetben nem tudom, sztem valami nem oké

4. Optane nvme 32gb, nem tudom, hogy itt mit kell nézni?

(#34504) bigrob válasza Raymond (#34502) üzenetére


bigrob
őstag

Oké!
Köszi! :R
Majd jelentkezem! ;]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34505) Brekkk


Brekkk
senior tag

Sziasztok,

Van egy Samsung 840 Evo 120 gb-os és egy Adata SP 900 120 gb-os ssd-m.
Az egyiket el szeretném adni, mert már nincs rá szükségem.

Melyiket érdemesebb megtartani?

Köszi

(#34506) Szabikaa20 válasza Brekkk (#34505) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én azt tartanám meg amelyikre kevesebb volt írva... :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34507) Doky586 válasza Brekkk (#34505) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én azt tartanám meg amelyiknek szebb a színe... :D

(#34508) Frawly válasza Brekkk (#34505) üzenetére


Frawly
veterán

Az SP900-at tartanám meg. A 840 EVO-t csak akkor, ha az SP900-ra nagyon sok lett írva. Bár nem hinném, hogy túl sok pénzt kapnál érte, inkább tartsd meg a másikat is, tudod használni egy SATA-USB átalakítóval pendrive-nak. Vagy elteszed tartalékba.

(#34509) Frawly válasza sqpp (#34503) üzenetére


Frawly
veterán

Az első 860 EVO-val valami nem kerek, annak is annyit kéne mennie, mint a másodiknak. Ugyanabban a gépben vannak?

A Corsair Force MP500-zal nagyon nincs rendben valami, dupla ennyit kéne hoznia. Milyen lapban megy? Szemmel láthatóan mintha PCIe x2-es, vagy PCIe 2.0-ás limitbe ütközne.

Az Optane-t is kicsit keveslem, de ehhez tudni kéne azt is, hogy ez pontosan melyik Intel modell.

(#34510) allein


allein
addikt

Sziasztok. Adott egy zsír új laptop amiben HDD van, első bekapcsolás alkalmával telepíthető a windows. Van mellette kettő M.2 csatlakozó. NVMe SSD-t tervezek belerakni, nem tudom még 1 vagy 2 SSD. Amiben szeretném a segítségeteket kérni, milyen módom tudom telepíteni az SSD-re a HDD-n lévő rendszert+programokat?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34511) Raymond válasza allein (#34510) üzenetére


Raymond
félisten

Macrium Reflect Free

Vagy van hogy az SSD-hez is kapsz kodot (Crucial - Acronis) vagy sajat programot (Samsung) amivel ez elvegezheto.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34512) allein válasza Raymond (#34511) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34513) allein


allein
addikt

Samsung 970 PRO NVMe vs. Samsung PM981, mindkét eseteben MLC van. Melyikkel járok jobban?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34514) sqpp válasza Frawly (#34509) üzenetére


sqpp
őstag

Mind az összes amit a képen látsz egy gépről fut.

A Corsair az egy második slotban van, míg az Optane (MEMPEK1W032GAXT)
az elsőben, gondolom limit lesz a PCIe miatt.

(#34515) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

megjött az ssd-m Crucial MX500 250 GB-s. Laptopba rakom 1TB-s Hdd helyett, ami megy az optikai meghajtó helyére, így bent marad. Több partíció van rajta, abból, az egyiken a Windows (120GB), másikon recovery, míg 3. és negyediken adat. Át lehet valahogy úgy helyezni az ssd-re a windowst, hogy ne kelljen semmit újra telepíteni, vagy csak minimális dolgot? Mi ennek a menete?

Ha áthelyeztem, akkor kell új recovery-t is létrehozni? Hogyan? Az maradhat a hdd-n, hogy ne az ssd-ből vegye a helyet? Vagy van ennél jobb megoldás is már?

szerk: még annyi, hogy a gyártónak ez a leírása szerint erre van saját szoftvere. Tehát végig megyek a leíráson és kész is. Ezzel valóban kihasználom az ssd képességeit, vagy így vissza kapom a "lassú" rendszeremet. Egyébként egy i7-tel rendelkező laptopba (hp probook 470 g1) megy

[ Szerkesztve ]

(#34516) King Unique válasza mikrofon (#34515) üzenetére


King Unique
titán

Pont nemrég volt róla szó, hogy klónozással megoldható. De akár a HDD-ről (partíciókról) lementett lemezképfájl SSD-re történő visszaállításával is. Számos ilyen program van Windowsra (példák). Illetve az adott SSD-hez ilyen célra nyilván nemcsak a gyártó saját szoftvere használható, hanem az előbbi, egyéb programok is. Az pedig alap, hogy a művelet során nyilván nemcsak a rendszerpartíciót (C), hanem a rendszer számára létrehozott kisebb partíciókat (pl. ESP, WinRE) is át kell klónozni, le kell menteni.

[ Szerkesztve ]

(#34517) mikrofon válasza King Unique (#34516) üzenetére


mikrofon
addikt

aham köszi. Van ehhez valami "részletesebb leírás", mert nekem ez nem volt alap, hogy ez a partíció is kell....
és ez a jobb megoldás, vagy összeszorítani a fogat és kezdeni egy új telepítéssel, mert így tudom kihozni az ssd összes előnyét?

(#34518) King Unique válasza mikrofon (#34517) üzenetére


King Unique
titán

Van, ott az internet, gyártó weboldala stb. A népszerű Macrium Reflect esetében pl. az alábbiak.

Képregény - Macrium Reflect
Merevlemez klónozás Macrium Reflect Free program használatával
Operációs rendszer mentése, visszaállítása a Macrium Reflect Free program használatával
Youtube

Klónozni nyilván akkor célszerű, ha nem akar valaki az újratelepítéssel vesződni és mindent a 0-ról kezdeni, újra feltelepíteni és beállítani minden programot, újra lefrissíteni, testreszabni a rendszert stb. Ha klónozod, akkor ugyanott és ugyanolyan állapotban tudod folytatni a használatot, ahol abbahagytad. Az utóbbi nyilván sokkal kényelmesebb és nem véletlenül mellékelnek már az SSD-k gyártói is ilyen célra való szoftvert. Akkor nem javasolt klónozni, ha pl. eleve gond van a rendszerrel, szét van cseszve stb., olyankor javasoltabb inkább újratelepíteni. De ha most minden oké és jól működik, akkor nyilván opció a klónozás.

[ Szerkesztve ]

(#34519) mikrofon válasza King Unique (#34518) üzenetére


mikrofon
addikt

köszi!

Még egy kérdés a kezdés előtt :B

igazából azért a klónozásra gondoltam, mert utoljára mikor újra telepítettem, a Windows-t, akkor emlékszem, hogy sokat szívtam az aktiválással, mert ez egy olyan laptop, amihez "ingyen" járt a win8 talán, de aztán ingyenesen lehetett frissíteni. win 10-re. Ami akkor meg is történt. #Aztán az újra telepítésnél nem találtam a kódot vagyis kulcsot a Windows-hoz... sehol nem volt.... se a papírokat tartalmazó zacsiban, se a gépre ragasztva.... már nem is emlékszem, hogyan oldottam meg. Aztán nem szeretném ezt még egyszer eljátszani.

Tehát erre a problémára létezik valami megoldás az érvényes és saját legális Windows kulcsot ki lehet nyerni a telepítés előtt, amivel, majd gond nélkül aktiválom a Windows-t?

[ Szerkesztve ]

(#34520) King Unique válasza mikrofon (#34519) üzenetére


King Unique
titán

Ha 8.1 lett 10-esre upgrade-elve az ingyenes időszakban, akkor az digitális licenc, ami a hardverhez kötődik, eltárolja a hardverazonosítót és az ahhoz társított Windows 10-kiadást. Vagyis egy újratelepítésnél nem kell még termékkulcsot sem megadni, sőt a telepítőben is van erre vonatkozó opció, mivel azon a hardveren utána automatikusan aktiválódni fog a rendszer. A klónozás és pusztán a háttértár (HDD / SSD) cseréje pedig normál esetben nem befolyásolja a rendszer aktivált állapotát. Sőt, akár még az alaplapcsere is beleférhet, ha előtte a licenc össze van kapcsolva a Microsoft-fiókkal (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#34521) mikrofon válasza King Unique (#34520) üzenetére


mikrofon
addikt

Nagyon köszönöm! :R

mentettem is a kedvencek közé.
Mérlegelem még, hogy akkor mi legyen, új vagy klónozás. A klónozástól most az "rettentett meg", hogy elolvastam az összefoglalóban levő ehhez kapcsolódó cikket, és elvileg ott az hogy az Acronis (ami a crucial ssd-hez jár) az a Nehéz teszt-ben (2 partcicíos módszernél) csak a 3. módszer (Klasszikus Backup/Restore) volt sikeres. Nekem meg sajnos nincs ennyi szabad helyem, hogy valahová megcsináljam a back-up-ot....

(#34522) mikrofon válasza mikrofon (#34521) üzenetére


mikrofon
addikt

Megtaláltam erre is a megoldást. Egyszerűen eltüntetem a 100MiB-os rejtett partíciót.

Köszi mégegyszer a segítséget...

[ Szerkesztve ]

(#34523) King Unique válasza mikrofon (#34521) üzenetére


King Unique
titán

A klónozás lényege pont az, hogy csak a forrásmeghajtó (HDD) és a célmeghajtó (SSD) kell hozzá, az előbbi tartalmát direktben át lehet másolni (klónozni) az utóbbira. A plusz tárhely akkor kell, ha lemented a HDD-ről a rendszert egy lemezképfájlba, majd azt állítod vissza az SSD-re. De a mentés lehet akár pl. külső HDD-n is, nem kötelező a belső meghajtóra tenni. Az a leírás amúgy még korábban készült, azóta az említett programoknak is megjelentek újabb verziói, plusz jelen esetben nem 7-est, hanem 10-est akarsz költöztetni. Manapság egy ilyen szoftvernek pedig nem nagyon szokott gondot okozni, ha több partíciót kell klónozni, vagy éppen lementeni. Legalábbis pl. a Macrium Reflect esetében nem. Valamint az előbb az is le volt írva, hogy nem kötelező az SSD gyártójának a szoftverét használni ilyen célra, lehet nyilván mást is. Ahogyan az is, hogy a Windows által létrehozott kisebb partíciókat is értelemszerűen át kell klónozni, le kell menteni, nem pedig eltüntetni...

[ Szerkesztve ]

(#34524) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

Lecseréltem a jó öreg 60-as ssd now 300 -at (mai napig imádom) ! :B

Crucial BX500 lett az utód,pár órája toltam rá egy rendszert,ez a sentinel kép annyira nem tetszik :U ,de betudom annak,hogy elég új cucc........... erősítsetek meg ebben :)

[ Szerkesztve ]

underground techno will never die

(#34525) King Unique válasza dealerman (#34524) üzenetére


King Unique
titán

A HDS fel sem ismerte rendesen, az SSD-knél jellemző összes írt adatmennyiség helyett is a HDD-knél jellemző összes indulás / leállás számát mutatja. Próbáld ki esetleg az 5.30.3 béta verzióval is, hátha az már kezeli. De ha a gyártó saját szoftvere és a CDI szerint OK az SSD állapota, akkor nagy gond nyilván nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#34526) mikrofon válasza King Unique (#34523) üzenetére


mikrofon
addikt

Gond nélkül új rendszert telepítettem. Brutális milyen gyors lett a laptop. Egyszerűen hihetetlen.
Amit még észrevettem a hdd - ssd csere közben, hogy egy memória slot szabad. így ez lesz a következő upgrade. Bár egyelőre a 8Gb-vel is elvagyok.

Viszont ami nem tetszik az az, hogy a tesztelő programmal leteszteltem az usb 3.1-es pendrive-om írási és olvasási sebességét és igen gyatra lett az írási eredmény (65Mb/s). Tuti valami driver nem jó. Ehhez nincs valami ötleted?

Köszönöm a segítséget. Itt a mérési eredmények a Crucial MX500 250 GB ssd-hez. A számok mit mutatnak? Jó lett?

[ Szerkesztve ]

(#34527) sanzi89


sanzi89
addikt

Régen volt egy ingyenes program, amivel lehetett figyelni, hogy melyik folyamat pontosan mennyit ír és hova az SSD-n. Keresem, de nem találom. Esetleg tud valaki tippet adni, hogy mi lehetett az? Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#34528) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok
Az elmúlt időben a gépem gyakran lefagy, és az alábbi hibaüzeneteket kapom az event viewerben.

The driver detected a controller error on \Device\Ide\IdePort0.
The file system structure on the disk is corrupt and unusable. Please run the chkdsk utility on the volume C:

Először újratelepítéssel próbálkoztam, úgy tünt hogy megoldja a problémát, de végül nem. (Windows 7).

Ez egy 2013-ban vásárolt, 128gb-os OCZ vertex 4, 30Tb írással. Elképzelhető, hogy a végét járja?

(#34529) King Unique válasza mikrofon (#34526) üzenetére


King Unique
titán

A mellékelt screenshotok alapján az SSD állapota oké, az adatátviteli sebessége pedig tényleg hihetetlenül jó. Sőt, már túlságosan is jó, ha SATA3-as, mivel azok eleve nem tudnak ilyen értékeket. Ez az adatlapon is látszik a 2,5"-os és az M.2 modelleknél egyaránt. Nincsen esetleg feltelepítve a gyártó saját szoftvere és abban bekapcsolva a "Momentum Cache", ami magyarázná ezt?

Ha gond van a pendrive sebességével, akkor azt viszont már a pendrive-okkal foglalkozó topikok valamelyikében kellene tovább fejtegetni. De egyrészt már ez az USB 3.1 sem stimmel, mivel nyilván nem olyan a pendrive-od. A gyártók csak ezen elnevezések adta lehetőséget használják ki, sőt jelenleg Gen 2-es, azaz ténylegesen USB 3.1-es pendrive kb. nincs is. Max. pendrive-szerű M.2-es külső SSD, meg olyan külső SSD-k, mint pl. EZ.

[ Szerkesztve ]

(#34530) Frawly válasza allein (#34513) üzenetére


Frawly
veterán

Ugyanaz a két SSD, csak azért futnak más néven, mert az egyik konzumer verzió, a másik OEM. A 970-essel jársz jobban, ahhoz jár rendes konzumer terméktámogatás, az OEM változathoz ilyen nincs.

(#34531) Frawly válasza mikrofon (#34526) üzenetére


Frawly
veterán

Átlag pendrive-ok sajnos nem lesznek gyorsabbak USB3.1-en sem. Ez ennyit megy, ennek a 65 MB/sec-es eredménynek is örülhetsz, mert sok fele ennyit sem megy.

Az MX500 eredményei meg irreálisan jók, de ez gondolom azért van, mert a Crucial gyári szoftverében, a Crucial Storage Executive Toolban bekapcsoltad a Momentum Cache-t, így az a RAM-ba dolgozik, és majdnem NVMe PCIe 3.0 x4-es sebességet produkál (erre van lehetőség Samsungoknál is). Nem mindenkinek lesz gyorsabb a tényleges felhasználás során a sebességérzet ettől a cache-től, de ha neked gyorsabb, akkor hagyd bekapcsolva, és akkor érdemes betolnod még 8 giga RAM-ot is mellé.

(#34532) Doky586 válasza Frawly (#34531) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De lehet mutogatni az "enyém öt centivel hosszabb" c versenyen.. ;]

(#34533) Frawly válasza Doky586 (#34532) üzenetére


Frawly
veterán

Elképzelhető, hogy van, akinél gyorsít a dolgokon, nem dísznek tették bele ezt a funkciót. Felhasználásfüggő. Ha van hozzá elég RAM, akkor miért ne. Linuxon ez általános, ott nem kell semmilyen spéci szoftver hozzá, a kernel alapból izomból cache-el mindent, ha van elég RAM. Nálam is a SATA3-as Crucial MX300 ilyen majdnem 3000 MB/sec olvasást nyom, meg 1800 körüli írást. Természetes nem a meghajtó tud ennyit, hanem ilyenkor a rendszer RAM cache-ből dolgozik.

(#34534) Doky586 válasza Frawly (#34533) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Windowson is ez általános, itt sem kell semmilyen spéci szoftver hozzá.. Csak a cache mérete a különbség.

(#34535) Frawly válasza Doky586 (#34534) üzenetére


Frawly
veterán

Én nem így tapasztalom. Alapból a Windows lemezcache-elése, meg RAM-kezelése elég ergya sajnos. Nem véletlen vannak az SSD-khez ezek a spéci szoftverek.

(#34536) mikrofon válasza King Unique (#34529) üzenetére


mikrofon
addikt

(#34529) King Unique és (#34531) Frawly: köszönöm a válaszokat.

Igen rögtön bekapcsoltam a "Momentum Cache" opciót, mert ezt írta a gyári leírása.
Maradjon, vagy szedjem ki? Őszintén szólva fogalmam sem volt mi ez....

SanDisk Extreme® Go USB 3.1 Flash Drive - 64GB pendrive-val teszteltem.
Van egy sdhc uhs-ii kártyám és hozzávaló kártyaolvasóm. Ez biztos tudja a 150 MB/s-es sebességet, mert már teszteltem. Este kipróbálom ezzel is. Természetesen utána már az "Pendrive irás-olvasás sebesség" fórumban folytatom...

[ Szerkesztve ]

(#34537) Frawly válasza mikrofon (#34536) üzenetére


Frawly
veterán

Nézd meg nélküle és vele is. Ha gyorsabb bekapcsolva, akkor maradjon. A gyorsabbat nem úgy értem, hogy benchmarkokon hozzon jobb számokat, hanem a TÉNYLEGES betöltési-másolási idők legyen tőle jobbak.

(#34538) mikrofon válasza Frawly (#34537) üzenetére


mikrofon
addikt

van valami hátránya, ha be van kapcsolva? Mert akkor inkább kikapcsolóm aztán ha zavar a "lassúság", akkor visszakapcsolom....

(#34539) Frawly válasza mikrofon (#34538) üzenetére


Frawly
veterán

Nincs hátránya azon túl, hogy eszik némi RAM-ot, de nem vészes a memóriafogyasztása.

(#34540) King Unique válasza mikrofon (#34536) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen funkciók használata általában csak opcionális, nem kötelező. Az SSD már önmagában is elég sokat szokott gyorsítani a rendszer működésén egy HDD-hez képest. Ha nálad ez a RAM cache-t piszkáló megoldás ezen felül érezhetően akkora többletet ad a tényleges használat során és nem foglal le túl sok RAM-ot, akkor maradhat akár bekapcsolva is. De amúgy nem kötelező használni, mint már említve volt.

A gyártó weboldalán fel van tüntetve, hogy csak Gen 1-es, vagyis USB 3.0-s a pendrive. A specifikáció alapján elvileg valóban tudnia kellene 150 MB/s írási sebességet, de az a max. érték, ami a hardver- és szoftverkörnyezet függvényében lehet attól eltérő (-) is. De ezt majd a pendrive-os topikban kellene folytatni, meg miután letesztelted CDM, ATTO stb. programokkal.

[ Szerkesztve ]

(#34541) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok.

Jól gondolom hogy egy corsair Force LS-hez ez elég gyenge teljesítmény sata3 alatt? Illetve amikor eőször megnyitom a HDSentielt gép újra indítása utána mindig 80%-ra írja a teljesítményt, de ha rányomok az újra tesztelésre, akkor felugrik 100-ra.

Illetve nem teljesen ide vág, de a WDC Green HDD-re meg ezt írja a HDSentiel:

Bárkinek bármi ötlet?

Próbáltam minden Sata slotban az SSD-t, legalább 3-4 kábellel is. Win 10 is volt újra telepítve. Lehet hogy megadta magát az SSD?(kb 4éves).

Köszi. :R

(#34542) Doky586 válasza phoenix64 (#34541) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy SSDOK kép sokat segítene.

(#34543) allein


allein
addikt

Sziasztok. Érdemes laptopba ssd-ket raid0-ba kötni? NVMe ssd-kre gondolok. Valaki aki komoly munkát végez laptopon, előnyére válik amennyiben a két eszköz raid0-ban üzemelnek? Op rendszer pedig egy harmadik NVMe ssd-re lenne telepítve.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#34544) chros


chros
őstag

Crucial MX500 500GB m.2 (asztali gepben!): magas homerseklet, 60-80 fok!

Veletlenul vettem csak eszre HWInfoban, hogy ilyen magas a temp (de ugy gondoltam talan az erzekelo/app a hibas). Ti tudtok errol?
Gyorsan rakeresve googlin, csomo topicot talal az ember, pl: [link], [link]

Aztan linkeltek ezt, mint megoldast: HIPM/DIPM
Errol mi a velemeny? (Ebben a topikban rakeresve csak 1 db post-ot talaltam errol.)

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#34545) phoenix64 válasza Doky586 (#34542) üzenetére


phoenix64
őstag

ssdok kép:

(#34546) Raymond válasza chros (#34544) üzenetére


Raymond
félisten

Ezek ilyenek, nalam sincs mashogy: [link] A linkelt megoldas nem igazan megoldas, ha 70 korul megy nalad akkor meg OK.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34547) chros válasza Raymond (#34546) üzenetére


chros
őstag

Koszi a "megnyugtato" valaszt :) , a brossurajaban emlitett 70 fokos max uzemi hofokot tekintve ez annyira nem faxa :)
Hetvegen kiprobalom a reg beallitast, s jelzek majd, hogy valtozott e valami (remelem igen).

Meg annyi: AMD-s b450-es chipsetben, AMD driver (legujabb, oktoberi) fent van.

[ Szerkesztve ]

(#34548) Raymond válasza chros (#34547) üzenetére


Raymond
félisten

Ez van, az osszes tesztben is ilyenek az eredmenyek. Attol fuggetlenul mukodik rendesen. Gondolom nem meglepeteskent ertek a gyartot ezek a hofokok ezert nincs is nagy panikolas miatta :) Nalam egy vekony laposban van az M.2 NVMe alatt es az akku mellett. Nem tudom volt-e valaha 50 foknal kevesebb, talan csak bakapcsolas utan az elso egy percben, alltalban inkabb a 60-at nyaldossa meg idle-ban is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34549) Doky586 válasza phoenix64 (#34545) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A beállítások jók, de nem tudom mitől ilyen lassú. CDM 0fill -el is ezt méred?
Nem használsz valami lemeztitkosítást? (pl truecrypt)
Esetleg nem foglalta más filemásolás mérés közben?

(#34550) phoenix64 válasza Doky586 (#34549) üzenetére


phoenix64
őstag

Semmi titkosítást nem használok, illetve mindent bezártam mérést elött. Valamiért a Sata2-es WDC GREEN-em is sokkal lassabb mint az AM3-as lapban volt. :/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.