Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34201) FalconKnight válasza Raymond (#34200) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Quick test után 100/100-at ír az Adata programja... Közben kicsit megdolgoztattam az SSD-t, 10 perc alatt 36-ról 65-re nőtt a reallocation event count.... Ez így ijesztő :Y ... Most lementem a cuccaimat, aztán mehet az alapos teszt....

Falcon

(#34202) Raymond válasza FalconKnight (#34201) üzenetére


Raymond
félisten

Ha a sajat programja is irja hogy problemas akkor mehet gariba. Nem lesz nehez elerni elerni hogy a kondicio is menjen 100-rol lefele ha ilyen gyorsan novekszik a reallocation count, de ebben az esetben szerintem nem is kell megvarni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34203) Frawly válasza makoss (#34199) üzenetére


Frawly
veterán

Nem csak az eredeti helyén. A 16 PCIe sáv a maximális mennyiség. Mindegy milyen csatolóval használsz ki belőle, az lekötődik. Egyébként ilyenkor nem érdemes sok kicsi SSD-vel teletömni a lapot, venni kell 1-2 nagyot, és nem lesz probléma a sávhiány.

(#34204) FalconKnight válasza Raymond (#34200) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

:(((

:(((

[ Szerkesztve ]

Falcon

(#34205) Frawly válasza FalconKnight (#34204) üzenetére


Frawly
veterán

Az Adata SSD Toolboxban is nyisd meg a SMART értékeket, hogy azokat is lássuk. Még mindig lehet, hogy a HDS téved.

Nekem már az a 72% sem stimmel, amiről leesett 48-ra, mivel csak 3 terát írtál rá sok év alatt, ami nagyon kevés.

(#34206) FalconKnight válasza Frawly (#34205) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Ott is látszanak a hibák! Csak február vége óta használom.


[ Szerkesztve ]

Falcon

(#34207) Bodz


Bodz
nagyúr

Amúgy Sentinelből érdemes a legújabb bétát használni (jelenleg 5.30.3), mivel pl. a terjedőben lévő BX500 támogatása is csak az 5.30.2-ben került bele.

[ Szerkesztve ]

(#34208) Frawly válasza FalconKnight (#34206) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor vidd vissza gariztatni.

(#34209) FalconKnight válasza Frawly (#34208) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Ezért már visszaveszik? Nem gond, hogy a saját programjuk szerint 100/100-as?

Falcon

(#34210) Frawly válasza FalconKnight (#34209) üzenetére


Frawly
veterán

Pont most volt itt a topikban két ember is, aki SU900-at vitt vissza épp ilyen reallocation counttal. Nekik visszavették, szóval szerintem a te SU800-adat sem fogják elutasítani.

(#34211) makoss válasza Frawly (#34203) üzenetére


makoss
addikt

:R Egyenlőre rendszernek egy 500 Gigást gondoltam, később 2 darab 1 Gigás NVMe-t.
Akkor lehet mégis a Z370 Taichi lesz :( Jobbat nem tudok....

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#34212) FalconKnight válasza Frawly (#34210) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Szuper! Köszönöm!

Falcon

(#34213) Fire/SOUL/CD válasza FalconKnight (#34196) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az elhasználódás, csak is lefelé mehet, felfelé nem... HDS SMART alapján, az 100%-os
Ja és megtisztelnél vele, ha az SSDOK-ról is nyomnál egy képet. :R
(100%-os lesz, most mondom [link]) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34214) FalconKnight válasza Fire/SOUL/CD (#34213) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

:K 100/100

[ Szerkesztve ]

Falcon

(#34215) Fire/SOUL/CD válasza FalconKnight (#34214) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kifogástalan, csak
1. Az OS (Enterprise) ne ilyen "Illegal Edition" legyen... ;]
2. "Kicsit" kevés a szabad hely (ha lehet szabadíts fel helyet a semmit nem érő app-ok uninstall-ásával)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34216) Raymond válasza FalconKnight (#34206) üzenetére


Raymond
félisten

Ki kell futni a rezervabol (azekbol megy a reallocated sector count) es utanna kezd a kondicio csokkenni. Megvarhatod amig lecsokken 100-rol, de reklamalhatod mar igy is ha megmondod mennyivel novekszik naponta akkor tudni fogjak hogy egy "nem" max annyit er el hogy par nap/het mulva visszajossz megint de akkor mar nemigen lesz ok elutasitani.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34217) FalconKnight válasza Fire/SOUL/CD (#34215) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Köszi, mindkettő meg lesz oldva rövidesen ;)

1. nem illegál, csak céges licensz, de most úgyis kell egy saját, mert újrateszem az SSD váltás miatt, és munkahelyet is váltottam közben...
2. sok adat van rajta, mert egy ideig nem volt másik háttértár a gépben, de folyamatban az áthelyezésük és amúgyis venni fogok egy másik, komolyabb SSD-t, másodlagos lesz csak az SU800 szervíz után, már nem bízok meg ebben a típsban...

#Raymond: Köszi! Majd viszek magammal screenshotokat :)

[ Szerkesztve ]

Falcon

(#34218) cintula187 válasza Fire/SOUL/CD (#34178) üzenetére


cintula187
addikt

Szia!

Nem tudom, hogy van -e még jelentősége, de küldöm a jelentést.
Igaz ez a "donor" gépben készült, nem az AMD-s gépben.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34219) cintula187 válasza cintula187 (#34218) üzenetére


cintula187
addikt

Ez pedig visszaszerelve a gépembe.

Ez alapján visszaállítva amd sata vezérlőről szabványos sata vezérlőre a samu magician teszt kékhalál nélkül lefutott. Jelentkezem ha ha ez tartós megoldásnak bizonyúl.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34220) Emperor_ válasza cintula187 (#34219) üzenetére


Emperor_
addikt

2 finomhangolási tippem van:
- a hibernálást tiltsd le, ha nem használod,
- a virtuális memóriát érdemes kb így fixálni: 400 MB - 4000 MB.

A TEMP folder pedig nyugodtan mehet az SSD-re; gyanítom, az E: partíció nem ott van. Vagy az egy RAM disk?

Az jó hír lenne, hogy az alap MS driverrel megy a 860-as AMD-s alaplapban.

A korábbi probléma jelzések egyel ez előtti chipsettel szerelt alaplapora érkeztek; AHCI módban problémák keletkeztek.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34221) cintula187 válasza Emperor_ (#34220) üzenetére


cintula187
addikt

Szia!

Most így állnak a dolgok, elkezdem így nyüstölni.

Hibernálás tiltva.
Virtuális memória az alábbi, ezt csökkentsem?

BIOS -ban mit kéne finomítani?

Ami fura volt, hogy amikor kezdődött ez az egész evvel a 860-al, akkor elkezdtem másik SATA portba dugni a vinyót. Ezután nem indult a gép, a BIOS -ban a Boot option prioritiesben a boot optionben fel se jött a samsung.
Csak a boot override -ban.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34222) cintula187 válasza Emperor_ (#34220) üzenetére


cintula187
addikt

A crystal disk teszt is meglepően hamar lefutott és normális eredményekkel.

Még a chipset verzióval kapcsolatban lenne kérdésem.
Az eszközkezelőben a rendszereszközökön belül ezt hol tudom csekkolni?

Az amd oldalán ha leszedem, akkor jól látom hogy azt rakná fel, amit a catalyst driver felrak? :F

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34223) cintula187


cintula187
addikt

Mondjuk így is összegyűjtött ma már 5 db ultra crc error-t de már leszarom, amíg hibát én nem észlelek ebből :)

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34224) Emperor_ válasza cintula187 (#34221) üzenetére


Emperor_
addikt

Egyéni méret.
Csak a C:-re állítsd be!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34225) cintula187 válasza Emperor_ (#34224) üzenetére


cintula187
addikt

Egyéni min 400 max 4000?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#34226) Doky586 válasza cintula187 (#34225) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

8GB RAM esetén inkább min 800 MB legyen és max 4000 MB az SSD-n
(több nem kell, hacsak nincs valami extrém memóriazabáló progid)

[ Szerkesztve ]

(#34227) #07746304


#07746304
törölt tag

Nagy videóállományokkal is dolgozom, szóval nincs rá panaszom: Lassan 51 TB :)

(#34228) Raymond válasza #07746304 (#34227) üzenetére


Raymond
félisten

Az a 72% kondicio hulyeseg. Valami massal kene megnezned, peldaul a sajat programjaval: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34229) #07746304 válasza Raymond (#34228) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ja :)

(#34230) Emperor_ válasza Doky586 (#34226) üzenetére


Emperor_
addikt

Többször néztem már, hogy a Current size 400 MB-on áll, ezért szerintem nem kell 800 MB a kezdő értékhez. Nekem is 8GB RAM-om van. Ugyanolyan CPU, korábbi MOBO.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34231) Doky586 válasza Emperor_ (#34230) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt a méretet nem én találtam ki hanem a Microsoft javasolja abban a dokumentumban amit te is linkeltél régebben: valami rendszerösszeomlási memóriakép file hibakereséshez csak így biztosítható.. (4GB RAM-ig elég a 400MB)
De szerintem egy 200+ GB lemezen egy 0.8 GB file nem jelenthet gondot.

[ Szerkesztve ]

(#34232) Frawly válasza Doky586 (#34231) üzenetére


Frawly
veterán

Igazából ennek utoljára a 32-64 gigás SSD-ken volt értelme. Már a 120-ason is elfér akár 4 gigányi swap is. 250-estől felfelé meg aztán tényleg mindegy. Felhasználói szokásoktól is függ, hogy azon kívül, ami a RAM-ba fér, még hány alkalmazást, böngészőfület nyit meg.

(#34233) Doky586 válasza Frawly (#34232) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az az érdekes hogy bizonyos hardvereken a win full automata beállításnál a RAM méretének másfélszeresét is lefoglalja, míg más gépeken még a felét se. Pl nálam install után 8GB ram mellé 12GB lemezterületet foglalt a 120 as ssd-ből.. (alapból már induláskor) Azóta mindig át szoktam erre a fél-automata beállításra váltani. Nem keresgélem az okot hogy ez win bug-e vagy más miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#34234) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok! rendeltem tegnap egy 500-as samusng 860 evo ssd-t, erre ma futottam bele abba a már ismert problémába, hogy az amd lapokkal/chipsetekkel lehet hogy fellép inkompatibilitási probléma.

az alaplapom AsRock M3A785GM-LE/128M, az lenne a kérdésem, hogy mit tudunk erről a 785G chipsetről kompatibilitás tekintetében?

van-e pozitív vagy negatív tapasztalat ezzel a párosítással?

van-e az inkompatibilitás kiküszöbölésének ismert workaroundja? a neten találtam egy olyan threadet ahol az amd sata driverét standard ms driverre cserélve megszűnt a probléma. win10-et tervezek használni.

jó lenne erről közel biztosat tudni vagy legalább gyorsan biztos eredményt adó tesztet találni mert az ssd csere komplett rendszertelepítéssel járna és nem babrálnék el egy napot vele ha felesleges.

(#34235) Raymond válasza DeFranco (#34234) üzenetére


Raymond
félisten

" a neten találtam egy olyan threadet ahol az amd sata driverét standard ms driverre cserélve megszűnt a probléma."

Egy kollega itt a topic-ban par napja ugyanezt a megoldast hasznalta.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34236) ImpersonatoR

Ha a Win 10 -es OS-t egy KINGSTON 240GB A400 SATA 3- ra tennem vissza egy m2 -es 970 Evo -rol (500 GB), akkor erezhetően lassulna mindennapi felhasználás során? (net+yt+word+exel)
Z390+9900K -es rendszerről beszelünk.

(#34237) dugo_ válasza ImpersonatoR (#34236) üzenetére


dugo_
veterán

Tizedmásodperceken belül ugyanazt a sebességet hozza ezeknél a feladatoknál.

(#34238) varmi2 válasza ImpersonatoR (#34236) üzenetére


varmi2
nagyúr

Normál körülmények mellett nem nagyon lehet majd észre venni. Fel sem fog tünni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34239) DeFranco válasza Raymond (#34235) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, azt olvastam, de csak azt az egy hsz-t találtam meg és mivel elég triviális megoldás és elég rég óta ismert a probléma gondoltam talán van némileg részletesebb információ az érintett chipsetekről (a 785-ről nem találtam semmit) és a lehetséges megoldásokról és azok megbízhatóságáról.

most egy 830 szolgál a gépben, teljesen jó

(#34240) Raymond válasza DeFranco (#34239) üzenetére


Raymond
félisten

Kifejezetten a 860-as sorozattal voltak a problemak jelentve ha jol emlekszek, csak mostanaban a megjelenes utan bukkantak fel az olyan hozzaszolasok hogy problema van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34241) #07746304 válasza Raymond (#34240) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nekem Intel konfignál van 850-es és 860-as is gondom nincs velük, de természetesen a frissen megjelent Firmware-t felraktam.

(#34242) Raymond válasza #07746304 (#34241) üzenetére


Raymond
félisten

AMD-s rendszereknel volt a gond.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34243) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Egy szaki pillantást kérnék:

(Szabad ram azért annyi, mert nagyüzemi infóbújás megy a böngészőn, és közben telepítés is zajlik)

Egyébként meg most ugrott 50% alá a HDS-en, és megjelent a sárga tábla mellette... Mikor érdemes új után nézni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34244) Frawly válasza DeFranco (#34239) üzenetére


Frawly
veterán

Nincs rá tuti megoldás. Nem tudni, hogy egy adott chipsetnél, SATA vezérlőnél előjön-e. Ha előjön, akkor sem biztos, hogy az MS SATA driverre átállás segít, van, amikor csak az IDE módba kapcsolás marad csak, egyébként nem lesz TRIM sem.

(#34245) DeFranco válasza Frawly (#34244) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elbizonytalanodtam, ugyanis ahol rendeltem az ssd-t, úgy tudtam hogy megadják az 5 év gyári garit (500 GB-os 860 evo 26k-ért), mint kiderült a gari nem gyári hanem bolti.

így viszont ha eleve problémás a széria kompatibilitása az alaplapommal akkor annyira nem jó buli már mint eredetileg látszott, érdemesebb inkább elengedni, és mást keresni.

tudom hogy a milyen ssd-t másik topic, de a Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok ha már így alakult: ha samsunghoz hasonló megbízhatóságú, terhelhetőségű és ha sebességben nem is azonosat, de megfelelőt keresek akkor merre nézelődjek? mire érdemes még szűrni?

(#34246) zack


zack
nagyúr

Srácok!

Kellene nagy segítség.
Adott egy Biostar TZ77XE4 alaplap. Van rajta 8db SATA port (4db 6Gbit/s 4db 3Gbit/sec). 2db 6 Gbit-es portot a Z77 chip kezel. A másik két 6Gbit-es portot az ASM1061.

Fizikálisan úgy néz ki, hogy 2db 6Gbit és 4db 3Gbit-es portot kezel a Z77 chip, a maradék 2 db-ot ugye az ASM1061.

Adott 3 SSD meghajtó és 3 HDD.

Samu 850 Pro 128GB (rendszer)
Samu 840 Evo 250GB (játékok)
Samu 860 Evo 500GB (ő ma érkezett.)

Toshiba P300 3TB (ma érkezett)
WD 1TB (laptopból csak tárolásra)
Samsung HD103SJ 1TB

2db SSD hibátlan, ami a Z77 chiphez kapcsolódik. Az új 860-at viszont csak az ASM1061 vezérlőre tudom rakni, ahol közel se hozza azt, amit a másik kettő. Drivert frissítettem, nem segített.
Lenne erre megoldás?

Felső 2 a Z77, alsó pedig az ASM1061

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34247) dugo_ válasza zack (#34246) üzenetére


dugo_
veterán

Lenne erre megoldás?

Igen, alaplapcsere. Az ASMedia chipset híresen lassabb, egyéb gond nincs vele.

Mondjuk a mért értékek alapján vakteszten már nem tudnád így sem megkülönböztetni az SSD-ket. :))

(#34248) zack válasza dugo_ (#34247) üzenetére


zack
nagyúr

Alaplap csere kizárt. :B Ebben a lapban 4,7Ghz tud a 3770K léghűtéssel 24/7. :)

Néztem új kofigot, alaplap + RAM + proci. Kb 370k lenne, de ez csak akkor lesz, amikor ez a konfig kifingott.

Köszönöm az infót, nekem ennyi elég, hogy úgysem fogom látni a különbséget. Megnyugodtam. :R Azt hittem, valami gond van.

De az lesz a végső megoldás, hogy a 128GB SSD-t kivágom a gépből, megy vissza a laptopba. A maradék kettő pedig megy Z77-re.

Esetleg nem járnék jobban, ha a rendszer SSD-t tenném az ASMedia-ra? Ott se lehetne érezni a különbséget?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34249) zack válasza zack (#34248) üzenetére


zack
nagyúr

Csináltam egy másik tesztet is.

Maradjon a rendszer az Intel vezérlőn, vagy tök mindegy mert itt sem fogok látni változást? Mert ha így sincs túl nagy különbség akkor inkább a rendszert tenném a lassabb vezérlőre.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34250) Raymond válasza zack (#34249) üzenetére


Raymond
félisten

Hagy ugy ahogy van, a jatekoknal ezt nem veszed eszre. Ahogy a kollega is mondja az ASmedia a ludas, de egy jatekok tarolasara/futtatasara az is boven jo amit ott latsz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.