Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#35501) szabifotos válasza Nerazim (#35499) üzenetére


szabifotos
senior tag

Neked hány fokos? Nekem normál böngészés közben is simán 50 fölé megy :O

(#35502) dugo_ válasza whited (#35498) üzenetére


dugo_
veterán

Próbáld lepucolni előtte a lemezt Diskpart-tal. Hibakódra egyébként ott a gugli.

Shift+F10-zel feljön a parancssor:
diskpart
list disk
select disk x
clean
exit
exit

(#35503) dugo_ válasza szabifotos (#35501) üzenetére


dugo_
veterán

És? Ez nem HDD, hogy 30-40 fokon tartsd.

(#35504) szabifotos válasza dugo_ (#35503) üzenetére


szabifotos
senior tag

Szóval nem gáz... Oké, Köszi :) :R Csak volt előtte egy 120-as Kingstonom, igaz nem ebben a gépben, de úgy rémlik az nem melegedett fel ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#35505) dugo_ válasza szabifotos (#35504) üzenetére


dugo_
veterán

És ugyanolyan NAND-ok voltak rajta, ugyanott volt elhelyezve a hőmérő dióda, ugyanazokat a SMART adatokat szolgáltatta, amiből a diagnosztikai programok ugyanazt a fok Celsiust számolták ki? :B Maximum típuson belül lehet/érdemes ilyen összehasonlítást csinálni.

(#35506) Nerazim válasza szabifotos (#35501) üzenetére


Nerazim
őstag

Ha jól emlékszem 40 fölé nem nagyon megy nekem csak ha egy kicsit megizzasztom. Alapból kb 33-35 fok körül van. Játék alatt talán 50 fok körül szokott lenni, de rossz a memóriám. Az adatok csak tájékoztató jellegűek. :DDD

(#35500) Duliee
Az a config. ami az adataimban is szerepel. Annyira már nem új szerintem.
(Asrock_H81M_ITX#i5_4570#MSI_1050Ti_GAMING_4G#Crucial_Ballistix_Sport_2x4GB)

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#35507) Frawly válasza Graphics (#35495) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz, hogy lemérted. Ez ennyiért egész vállalhatónak tűnik. Szerintem DRAM cache nincs rajta, de legalább a vezérlő kiderült. A TLC-ben biztos vagy hogy planár és nem 3D? Az a baj, hogy a gyártó oldalán nem sok mindent írnak róla.

A bootidőt a bootmenütől érdemes mérni, a BIOS inicializálása, meg hardvertesztek nem az SSD-n múlik. 12 mp. bootidő kicsit soknak tűnik nekem, még egy belépős UV500 meg SU650 is tud frissen telepített, be nem lakott Win10-et 5-6 mp. alatt bootolni (BIOS vagy Windows bootmenütől mérve), de lehet csak a BIOS inicializálja a gépet lassan, amiatt jött ki ilyen sok.

(#35508) whited válasza dugo_ (#35502) üzenetére


whited
addikt

Köszi, megpróbálom :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#35509) Graphics válasza Frawly (#35507) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem mai konfigban ment le a teszt, meg elég harmatos procival.

Acer B75 alaplap, 2GB rammal..

A memória típusát nem tudom. Csak TLC-t ír a gyártó oldala.

Pár program már votl a Win10-en, Office, Daemontools, böngészők, java stbstb

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35510) Ciccuka válasza Nerazim (#35499) üzenetére


Ciccuka
veterán

AS SSD Benchmark eredmény?
Alaplap típusa?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35511) Nerazim válasza Ciccuka (#35510) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez jött ki nekem:

Alaplap típusa: Asrock H81M-ITX

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#35512) Ciccuka válasza Nerazim (#35511) üzenetére


Ciccuka
veterán

Crucial BX500 480GB Sata2:

Nem rossz az eredmény szerintem, főleg, hogy neked a 120GB-os változat van.
Bios a legfrissebb nálad?
A particionálást mivel csináltad és milyen lemezfoglalási egységgel? Lehet érdemes lenne friss rendszert ráhúzni inkább.
Crucial Storage Executive-ben is nézz körül

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35513) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok!

Nemrég vettem innen apróról egy új Crucial BX 500-as, 480 gigás ssd-t.
Sajnos nem volt hibamentes, nagyon melegedett. sokszor a 70 fokot is elérte.
Így beszéltem az eladóval, hosszasan... A lényeg, cserélte egy Kingston A400-as, 480 gigásra.
Tudom mi a különbség nagyjából a kettő között. Számomra ami releváns, hogy picit lassabb.
De ezt elfogadtam. Az is bontatlan volt. Beszerelés után, használatban, terhelés alatt 44 fok körül volt.
Idleben meg kellemes 34. Szóval örültem, mint majom....
Ez 1 hete volt kb. Viszont a napokban észrevettem egy hibát. Játékok alatt, főleg PubG vagy RoE alatt.
Egyszerűen befagy a játék 5-10 mp-re. Nem reagál. Persze windows gombra igen, vagy ctrl alt del kombóra.
Feladat kezelőt is csak akkor indítja el, ha már visszatért az életbe a gép, a játék.
Ha fut a feladatkezelő alapból, akkor a windows gombbal át tudok váltani. És olyankor persze 100%-on pörög az az ssd, mármint az említett. Játékokra vettem.
Meg sokszor lassan is tölt be. Ma például egyszer be sem töltött a pugb egy meccset. A sima vinyóval volt ilyen utoljára. Szóval valakinek van valami tippje?
Nagyon idegesít már ez az egész ssd mizéria. Egyébként alig 1 hete van használatban, de lement már 99%-ra a kondíció. A másik ssd-m, ami vagy 4 éve van használatban, az meg 94%-on áll. :)
Legfrissebb firmware van rajta.
A gépem egy i7 3770 k, 16 giga ddr3-al.
Bármilyen segítő, vagy hasznos tanácsot elfogadok! :R Köszönöm.

Értem a csíziót.

(#35514) szabifotos válasza Nuada herceg (#35513) üzenetére


szabifotos
senior tag

Na tessék! Mondom én! ... Én is ugyan attól az eladótól vettem valszeg mint Te. Kb. 15 hsz-szel ezelőtt panaszkodtam, hogy melegszik a BX500, és hogy ennyire nekem sem melegedett az előző A400. Ezekszerint ez vagy szériahiba, vagy normális. :F

A kondícióra szokták mondani, hogy valamely típusok "99-től indulnak" egyes programok szerint. Szóval ez lehet normális.

(#35515) Ciccuka válasza Nuada herceg (#35513) üzenetére


Ciccuka
veterán

Crucial BX500-at lecserélni holmi ócska Kingston-ra... :W

Igazából intenzív hosszan tartó (főleg íráskor) használattól melegszik.
Nekem pl 840 Evo 39 fokos (venti fúj rá) a BX500 pedig 38 fokos (úgy, hogy nem fúj rá semmi) alapjáraton.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35516) Nuada herceg válasza Ciccuka (#35515) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Az a baj, h a crutial nekem alapból 45 fok körül volt. Néha még 50 is. De tényleg idle - ben.
Amikor még használva volt, játék vagy valami, szinte mindig 60 fok felett volt. Szóval annak baja volt.
Azt hogy erre cserélte le, hát elfogadtam.
Csak most nem értem mi ez az egész amit korábban leirtam. Ennyire lassú lenne ez az ssd? Hogy nem bír betölteni egy nagyobb játékot?
Meg még játék közben sem?

szabifotos gondolom hogy ugyanaz az eladó lehetett akkor. :) Nincs vele bajom. Gondolom ez valami széria hiba. Kofogott egy ilyet. Csak most nem értem a másik ssd miért csinálja azt, amit...

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#35517) whited


whited
addikt

Sziasztok
Intel 730 ssd 480gb
Ezek az értékek mennyire számítanak jónak?
(sokszor lassabbnak érzem ezt az ssd-t például win induláskor, mint a low budget A400-t 7k-ért, ami azért furcsa :U )

Intel 730

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#35518) Zalanius válasza Nuada herceg (#35513) üzenetére


Zalanius
tag

Úgy látom, egy 1060-as vga-d van. Láttam már hasonlót, mármint: játék közben szétfagyás-gyanús helyzet, veszettül pörgő ssd, látszólag teljesen indokolatlanul, mert nem pályabetöltésnél vagy hasonló, intenzívebb időszakban. Meg egyébként kifogástalan ssd-vel. Nyilván sok minden lehet, és kicsi az esély rá, hogy ugyanaz a megoldás, de egy próbát megérhet, íme:

Egyrészt Task Manager > Performance > Resource Monitor > Disk / Disk activity útvonalon meg kellene lesni, hogy miket hegeszt annyira.

Aztán ha valami %userprofile%\...\nvidia\... vagy hasonló útvonal adódna, akkor: Nvidia control panel > Manage 3d settings >(lehetőleg a vonatkozó játéknál) > Shader Cache: Off.

szerk. A lassú pályabetöltés viszont egészen más tészta. Amit fentebb írtam, játékbugos-driveres-oprendszeres-vírusirtós defekt, ahogy a verziók változnak, úgy jön-megy időnként.

[ Szerkesztve ]

--= Zalán =--

(#35519) Emperor_ válasza whited (#35517) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem jól mérsz.
Gyorstalpaló sebesség problémásoknak cikk, jobb oldalon.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35520) Nuada herceg válasza Zalanius (#35518) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Igen, olyan kártyám van.
Egyébként most hogy így írtad, egy pár napja frissítettem a legújabb nvidia driverre.
És mintha azóta jelentkezne ez a tünet. Pár napja ez is.

Kicsit megnyugtattál akkor, hogy nem az ssd-vel van a baj. :) Talán...
Bár utánaolvastam tegnap, és persze vannak hasonló esetek, pont a kingston a400-as szériával.
De lehet véletlen is. Írta valaki, hogy frimware frissítés után megoldódott. De nekem a legfrissebb van fent.

De akkor elindulok ezen az nvidia vonalon. Legalább van valami tipp így, hogy mi lehet.
Köszönöm szépen a tanácsot! :R

Értem a csíziót.

(#35521) whited válasza Emperor_ (#35519) üzenetére


whited
addikt

oké, javítom.
ettől függetlenül arra van értelmes magyarázat, miért tűnik néha lassabbnak ugyanazon klónozott rendszer ezen, mint egy a400-n ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#35522) szabifotos válasza Ciccuka (#35515) üzenetére


szabifotos
senior tag

Igen itt az a gond, hogy netezés (böngészés) közben 50 fokos az SSD. Laptopban van, szóval még hűtést sem tudok rá barkácsolni. :D

The Nuke (#35516) Hát mindenesetre én nem szívesen cserélem már Kingstonra. Nálam is mizéria lett az új ssd-ből, mert egy másik Jófogásos Pali át akart b**ni és előre utaltam....
Használom és imádkozok, hogy csak melege van és nem hiba okozza. Remélem, nem lesz vele bajom...

(#35523) Raymond válasza szabifotos (#35522) üzenetére


Raymond
félisten

Ezek mind ilyenek, nem kell parazni miatta. Az MX500 es jelek szerint a BX500 is. Nalam is laposban van, az akku mellett ami szinten nem segit neki :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35524) szabifotos válasza Raymond (#35523) üzenetére


szabifotos
senior tag

:R

(#35525) Nuada herceg válasza szabifotos (#35522) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Használtam vagy 2-3 hétig én is, mivel nagyon lassan ment a csere.
És addig nem vettem ki a gépből, amíg nem kaptam meg a másikat.
De addig, az idő alatt semmi problémám nem volt a melegedésen kívül. :)
Már gondoltam arra is, hogy lehet ennek ez az üzemi hőfok. :D
Szóval nem hiszem, hogy baja lenne.

Értem a csíziót.

(#35526) Frawly válasza szabifotos (#35522) üzenetére


Frawly
veterán

Az 50 fok még nem sok. Főleg nem rossz érték laptopban. Nálam egy régi MX300 is van néha 45 fokos netezés közben, meg a 860 EVO is néha efölé megy, ha Win10 alatt böngészek, ezek 12 colos, rosszul szellőző szubnotiban lettek mérve. 70 fokig nincs gond.

(#35517) whited: furcsa amit írsz, a 730-as Intelen azért a vezérlő is jobb, meg van rajta DRAM cache, én úgy tudom, és az MLC NAND is gyorsabb rajta, szóval az A400-nál nem érezhetnéd lassabbnak. SSDOK képet rakjál be a 730-asról.

[ Szerkesztve ]

(#35527) Emperor_ válasza whited (#35521) üzenetére


Emperor_
addikt

Hááát. Nem kéne.
Van mérés esetleg? Vagy csak érzetre lassabb?
SSDOK képet kérek!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35528) Amazonas


Amazonas
senior tag

Sziasztok,

beüzemeltem a múlt héten vett 240 GB-os BX500-ast.
Elkezdtem telepakolni egy másik SSD-ről. A sebesség, amit tapasztaltam (100 MB/s körül volt), sajnos nem mérvadó, mert NTFS-re formáztam, és hiába SSD-ről ömlött rá a cumó, a szűk keresztmetszet a mount.ntfs volt, nem a drive. Ennek ellenére, a hőfok viszont felment 68 C-re, és még az írás befejezte után is ott tanyázott egy darabig. (Gondolom, elpakolgatta magának utólag a dolgokat.)
Utána viszont beállt egy normál 26 C-re.

Mivel most adatokat mozgatok vele, ezért nem szereltem be rendesen, csak felülről lógott be a DVD-meghajtó kábelein, viszont emiatt telibe fújta két 14-es venti is, és nem bírták lejjebb hűteni... Érdekes...
Na, mindegy. Jól szellőző asztali házban nem hiszem, hogy vészes.
De, ahogy olvastam fentebb, ez ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#35529) Doky586 válasza Amazonas (#35528) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"telibe fújta két 14-es venti is"

Szembe? Nem túlnyomást kell kelteni, hanem légáramlást.. ;)

(#35530) whited válasza Emperor_ (#35527) üzenetére


whited
addikt

A mérés még várat magára, de a kép itt van SSDOK

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#35531) Amazonas válasza Doky586 (#35529) üzenetére


Amazonas
senior tag

Két 14-es fúj be elől egymás alatt kb. 800 rpm-en.

(#35532) pingwin92 válasza King Unique (#35470) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Heh, szórakozgattam egy kicsit a BIOS-ban (a RAM-okkal), aztán többet nem tudtam bebootolni az SSD-ről, viszont a HDD-ről továbbra is, hát kezdtem elölről úgy, ahogy a múltkor. Azzal a különbséggel, hogy most a végére raktam a C-t. Bár, mondjuk nem utólagosan fűztem hozzá a maradék tárhelyet, hanem még ott, a progiban, klónozás előtt választottam ki a célmeghajtóra áthúzott C: partíciót, ott valami 'properties' vagy 'advanced', erre nem emlékszem, de ott is nagyon intuitívan egy csúszkával kihúztam a C:-t az SSD végéig, és most így néz ki.
Bár, ahogy nézem megint elb*sztam, mert a WinRE csak második, de mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#35533) Ciccuka válasza Amazonas (#35528) üzenetére


Ciccuka
veterán

A Crucial BX500 úgy tűnik irdatlanul melegszik intenzív íráskor. Nekem ma felment 69 fokra is. Ezen kívül eddig minden rendben van vele.

:Y

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35534) Nuada herceg válasza Ciccuka (#35533) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Igen, a BX500-al nekem is hasonló tapasztalataim voltak.
Ezért cseréltettem is, mivel idle módban is 45 fok körül volt.
Terhelés, használat alatt meg simán 66-68 fok is. Sőt, néha még kicsit a fölé is.
A smart-ban meg volt már 75 fokos mért érték is. Szóval paráztam, hogy idő előtt kifekszik.
Ezért cseréltettem egy másik márkájúra. Egyébként sebességre nagyon meg voltam elégedve vele.
És ezek szerint lehet hogy ez a típus ezen a hőmérsékleten dolgozik..
Vagy pedig lett egy pár ezer darab, ami széria hibás. :)

Bár pont veled beszéltük pár hozzászólással feljebb, szóval lehet azt egész komment felesleges volt. :D

(#35535) Orgi
Köszi a tanácsot.
Már én sem Crucialt használok a melegedése miatt, hanem egy Kingston a400-asat.
Egyébként tegnap megint volt hasonló eset, sikerült ránéznem pont az erőforrás figyelővel.
Direkt megnyitva hagytam egész nap, ha lesz ilyen, gyorsan ránézek. És valami nvidia webhelper akármi terhelte az ssd-t 100%-on. Szerintem itt a vga driver lesz a ludas. Megint frissítettem az újra rögtön, pedig párszor már megfogadtam, hogy 1 hónapot várok legalább. :)

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#35535) Orgi válasza Nuada herceg (#35513) üzenetére


Orgi
őstag

Egyszerűen befagy a játék 5-10 mp-re. Nem reagál. Persze windows gombra igen, vagy ctrl alt del kombóra.
Feladat kezelőt is csak akkor indítja el, ha már visszatért az életbe a gép, a játék.
Ha fut a feladatkezelő alapból, akkor a windows gombbal át tudok váltani. És olyankor persze 100%-on pörög az az ssd, mármint az említett. Játékokra vettem.

Nekem nem Crucial az ssd-m és az én gépem is csinál ilyesmit néha random, mondjuk pont nem játék alatt, kb sima idle is. Minden kimerevedik, akár fél percre is, aztán egyszerre végrehajt mindent, cpu felmegy 100% körülre. De pont két napja jött a Comodo tűzfalhoz vmi frissítés, ami vmi ilyesmi bugot javít, ha esetleg azt használnál... Illetve én az UPC Connect Boxra is gyanakszom, mert nem csak a cpu, hanem az ethernet fül is magas kihasználtságot mutat ilyenkor... De tök X akta a dolog.

(#35536) llacee


llacee
őstag

Sziasztok.Vettem ma egy ssd-t.
Dobozbol kicsomagolas utan egybol Hdsentinel 0ora 0perc mukodes 100% allapot.Irt adat 157GB
Ez hogy lehet?

(#35537) dugo_ válasza llacee (#35536) üzenetére


dugo_
veterán

Gyári teszt.

(#35538) llacee válasza dugo_ (#35537) üzenetére


llacee
őstag

Köszi, már kezdtem aggodni, hogy valami visszavitt cucc.

(#35539) Ciccuka válasza llacee (#35536) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen SSD ez?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35540) Doky586 válasza llacee (#35538) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De te még belerakhatsz 13 nap alatt 10TB-ot, aztán visszaviszed és veszel másik típust. Utána ugyanígy, ezt folytatod évekig és mindig új lemezed lessz.. :K ;]

Nem te lennél az első aki ezt műveli.. A nagyker persze újra becsomagolja majd új fóliába, esetleg reseteli a smart-ot..

[ Szerkesztve ]

(#35541) Raymond válasza llacee (#35538) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor az en XG3-asomnal te infarktust kaptal volna, azon volt gyarilag 3TB :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35542) llacee válasza Ciccuka (#35539) üzenetére


llacee
őstag

adata su900.nem mervado mert 200tb a terhelhetosege csak meglepett.
A 970evo amit mult heten vettem azt sajnos nem neztem meg.2 win telepites office es egy ket kisebb program utan 5 nap alatt 500gbnel all.Kivancsi lettem volna az honnan indult mikor vettem

(#35543) Dragon3000 válasza Raymond (#35541) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az szép, az xg4-et használtan vettem és volt benne 30GB XD

(#35544) storm4


storm4
aktív tag

Üdv!

Asus H110S1 alaplap,intel G3930 és 8GB RAM mellett egy Silicon Power M55 240GB M.2-es SSD ilyen eredményeket produkál belakott Win 10-en:

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#35545) dchard


dchard
veterán

Gondoltam megosztom, hogy 2010-ben gyártott G-Skill (Sandforce SF1200 vezérlős) 60GB-os SSD-m egyik pillanatról a másikra a BIOS számára felismerhetetlenné vált.

Szétszerelés után végig mértem az összes teszt pontot a NYÁK-on (erre még ráírták az értékeket is), az összesz tápsín rendben van. Alapos vizsgálat után sincs szemmel látható elvlttozás a NYÁk-on.

Nem a túlírásba halt bele, az egészen biztos :)

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35546) #93794560 válasza dchard (#35545) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az SSD-k jóval többször mennek tönkre a vezérlő áramkör meghibásodása miatt, mint a túlírás miatt. Valószínűleg nálad is ez történt.

(#35547) dchard válasza #93794560 (#35546) üzenetére


dchard
veterán

Igen, ezzel tisztában vagyok.

Csak kíváncsi voltam, mik a tapasztalatok. Ha írásban nem is, üzemórában biztos nem volt benne kevés. Emlékeim szerint ez a kontroller eléggé melegedett, azon gondolkodom nem BGA probléma-e az amit látok. Egyik havernál van rework állomás, majd azzal rápróbálok a kíváncsiság kedvéért.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35548) István89 válasza Ciccuka (#35533) üzenetére


István89
tag

Szia!

Mit értesz intenzív írás alatt? Én is rendeltem egy Crucial 240GB BX500 SSD meghajtót, viszont az utóbbi pár hozzászólás miatt picit elbizonytalanodtam. Érdemes lenne inkább valamii mást venni?

[ Szerkesztve ]

(#35549) Doky586 válasza István89 (#35548) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem van egy 320GB 5400rpm laptop hdd-m. Egyáltalán nem melegszik! Cserébe viszont olyan lassú hogy még adattárnak is lassú. Ha téged csak a melegedés érdekel akkor szívesen elcserélem veled.. :DD

(#35550) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Ma szereltem be a gépembe egy Crucial BX500 240 GB-os SSD-t, és a HD Sentinel 5.30 PRO szerint 0%-os a kondíciója.

Probáljam meg gariztatni, vagy csak a HD Sentinel rosszalkodhat? :F

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.