Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#35551) Raymond válasza vzsryl (#35550) üzenetére


Raymond
félisten

HD Sentinel problema. Az utolso betat probald, de inkabb nezd meg a Crucial sajat programjaval.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35552) vzsryl válasza Raymond (#35551) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Erre gondolsz?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#35553) Raymond válasza vzsryl (#35552) üzenetére


Raymond
félisten

Igen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35554) Nuada herceg válasza vzsryl (#35550) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Heló.

Inkább a második.
Nézd meg a sentinel 5.30.3-as verziójával.

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#35555) Doky586 válasza vzsryl (#35550) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Úgy érted azért vinnéd vissza mert azt írja a program hogy:
- A meghajtó állapota hibátlan. !
- Problémák nem találhatóak. !

Kérem egy olyanra cserélni ahol nem ezeket írja ki a program.. :W :))

[ Szerkesztve ]

(#35556) King Unique válasza Nuada herceg (#35554) üzenetére


King Unique
titán

Van egyébként már 5.30.6-os béta verzió is, illetve az 5.30.2 már támogatja a BX500-at.

(#35557) vzsryl válasza Doky586 (#35555) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez a "becsült hátralévő élettartam: 0 nap" egy kicsit megijesztett, mert még nem láttam ilyet. :)

Értem én, hogy a tudásod körbeöleli az SSD hibák teljes tárházát, de a stílusodra figyelj oda kérlek, mert ennek a "modornak" semmi értelme. :N Mindenkinek könnyebb, ha a fórumon kulturáltan, indulatoktól mentesen kommunikálnak a felhasználók.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#35558) kefe13 válasza Graphics (#35495) üzenetére


kefe13
tag

Hali, Kingmax svm is elketyeg :) /kérdés meddig :D /

(#35559) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Olyan software-re lenne szükségem, ami kijelzi ha az SSD éppen thermal throttling-ol. Tudtok ilyet ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#35560) Pgraph válasza nemethchek19 (#35559) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Szia,
Milyen SSD-d van, ami belecsúszik a throttlingba? Mivel terheled ennyire le?

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35561) Ciccuka válasza dchard (#35545) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sandforce vezérlő már csak ilyen. Csoda, hogy ideig bírta.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35562) Ciccuka válasza István89 (#35548) üzenetére


Ciccuka
veterán

50 giga írás pl.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35563) nemethchek19 válasza Pgraph (#35560) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Csak kíváncsiság, hogy stresszelve mennyit bír. És szeretném tudni, hogy belecsúszik e a throttlingba normál felhasználás mellett.

Samsung PM981
(MZVLB512HAJQ)

(#35564) Emperor_ válasza whited (#35530) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem látok problémát.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35565) Pgraph válasza nemethchek19 (#35563) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Igen, pcie-s SSD-k általában jobban szeretnek melegedni.
Amúgy szerintem egy szimpla Hard Disk Sentinellel is meg tudod ezt nézni:
Beállítások -> Fejlett opciók -> Ellenőrzés gyakorisága. Itt megadhatsz akár 1 mp-et is, így pontosan nyomon tudod követni a gyors változásokat is.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35566) nemethchek19 válasza Pgraph (#35565) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Rendben, beállítottam 1 másodpercre. Még annyi segítséget szeretnék kérni, hogy melyik értéket figyeljem, hogy megtudjam állapítani, hogy throttlingol e éppen az ssd vagy nem? Melyik programmal stresszeljem az SSD-t? CrystalDiskMark? Atto Disk benchmark?

[ Szerkesztve ]

(#35567) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok !

Érdekelne, hogy a raid0-ba kötött 2 Samsung 970 Evo M.2 NVMe 1000 GB-os tömb hozza a papírformát . Ennyit vagy többet kellene hozni ? Asrock Z370 TaiChi , I7 9700K, 2x8 GB TridentX 3200 Mhz.
A tömb létrehozásánál 64 kB csíkméretet állítottam be (ezt hozta automatán)



Köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#35568) Dragon3000 válasza Andrej1 (#35567) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha azt nézem, hogy a ph tesztben az 500GB-os 970 Evo majdnem ugyanezeket az eredményeket hozza így szerintem valami nem kerek. Vagy csak ilyen rosszul skálázódik ssd esetén a raid0?

[ Szerkesztve ]

(#35569) Pgraph válasza nemethchek19 (#35566) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Akár egy Total Commander-es másolás is elég lehet: egy több tíz gigás pakkot SSD-ről SSD-re másolsz, ettől belázasodhat. Közben figyeled a Total Commander-ben az átviteli sebességet, illetve a Hard Disk Sentinelben a hőmérséklet értékeket. Az SSD doksijában elvileg benne van, hogy hány foknál lép életbe az önvédelem. Ha ezt a limitet eléred a HDS-ben, illetve visszaesni látod az átviteli sebességet, akkor elmentél a falig.
Aztán lehet, hogy van valami célprogi is ilyesmire, de ezzel ugyanúgy látni lehet, ha throttlingolna.
A vizsgálat után HDS mintavételi frekvenciáját azért érdemes visszaállítani.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#35570) Machado


Machado
tag

Sziasztok!

Gigabyte H97-D3H [link] alaplapomba vettem egy Samsung 860 Evo M.2 Sata ssd-t.

A problémám az, hogy se a Bios, se a Windows nem látja (lemezkezelőben sem), akármit is próbáltam eddig vele (Biosban turkálás, ki-be szerelés, stb.)
Valakinek esetleg valami tippje/ötlete van-e?

(#35571) Ciccuka válasza Machado (#35570) üzenetére


Ciccuka
veterán

Bios a legfrissebb rajta (F7)? Alapbeállítást próbáltad? Biztosan jól helyzeted a helyére? Érintkezők tiszták és épek az SSD-n és az alaplapon?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35572) Dragon3000 válasza Machado (#35570) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 4/5-ös sata port üres, mert ha jól értem a leírást, akkor az m2 használata esetén ezen portokat letiltja, de ha van rajta eszköz lehet a tiltás helyett az m2 slot nem éled.

(#35573) Frawly válasza nemethchek19 (#35559) üzenetére


Frawly
veterán

Az SSD gyári programja vagy HD Sentinel. Ezek mutatják hány fokos, a throttling meg mindig hőfok függvénye, modellenként eltér. Konkrétabban akkor lehetne írni, ha megtudnánk milyen SSD-ről van szó.

De a throttlingot onnan is észreveszed, hogy belassulnak a lemezműveletek, igaz ez is max. csak nagyon lemezintenzív alkalmazásoknál, nagy fájlmásolásoknál jönne ki, hogy nem azt futja sebességértékre, mint normálisan.

(#35574) Frawly válasza dchard (#35545) üzenetére


Frawly
veterán

Az sokkal többet számít, hogy te meddig használtad. Ha nem is 9 évig, de gondolom sok évig. Így is sokáig húzta, kiszolgálta az idejét. Ha más nem, a méret miatt érdemes lett volna már akkor is cserélni, ha nem megy tönkre. Ez ilyen, a vezérlő behal rajtuk egy idő után, minden SSD-n, akkor is, ha alig írsz rá. Nem tart semmi örökké.

A nyákon nem is fogsz elváltozást látni. A vezérlő döglik be, azt elméletileg oszcilloszkóppal tudnád méricskélni, de még talán azzal is nehezen, hogy ad-e életjelet.

(#35575) Dragon3000 válasza Frawly (#35574) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem itt nagyon számít az is, hogy milyen hőmérsékleten működik az ssd, meg a táp minősége is. A régi basic 840 120 gigás ssd-m is 6 éves és köszöni szépen bátyám gépében is még tökéletesen elvan. Pedig 3-4 év üzemidő van benne, az írás nem sok, csak 10-15TB.

(#35576) Machado válasza Ciccuka (#35571) üzenetére


Machado
tag

Hardveres (jumperes) cmos reset kellett az alaplapnak, most már ott van a 4-es sata porton a biosban. :)

(#35577) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Közben tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#35578) kistusik


kistusik
tag

Hali.

Ugyan az a bajom mint az előző kollégának, de már eljutottunk odáig hogy a bios látja a az m.2 ssd-t.

Asrock b450m pro4
KingstonA1000

Ultrába van bedugva. De win telepítéskor nem látja. Biosban meg benne van. Ötlet?

(#35579) dugo_ válasza kistusik (#35578) üzenetére


dugo_
veterán

Melyik Win?

(#35580) kistusik válasza dugo_ (#35579) üzenetére


kistusik
tag

Win 10

(#35581) Frawly válasza Dragon3000 (#35575) üzenetére


Frawly
veterán

Ezek is lehet számítanak, meg az írás is valahol, de mindegy milyen keveset írsz rá, meg mennyire ideális körülmények között üzemel, előbb-utóbb mindenképp meghalnak ezek. Annak a 840-nek sincs sok hátra, ha már 6 éves, a basic 840-es amúgy is egy döglős széria, a Samsung eddigi legrosszabb modellje. Bár ha szerencséd van, mehet még 3-4 évig is, mielőtt kifekszik. Ha meg akkor leosztod az árát napi tételre, azaz 10 év után osztod 3652-vel, akkor bőven megérte a pénzt, amit fizettél érte anno. Az egészből azt akarom kihozni, hogy egyáltalán nem tragédia, ha ilyen hosszú idő után tönkremegy, ennél tovább már a HDD-k sem szokták bírni, a mechanikai kopás teszi be nekik a kaput. ~10 év után már az alaplapok meg a RAM is meg szoktak halni.

[ Szerkesztve ]

(#35582) abridabri


abridabri
veterán

Van nekem 1eves nvme m2 ssdm (Samsung pm981 +rajta egy EK passziv hutoborda). 1-2 honapja eszrevettem ,hogy kilepget neha jatekbol, azt hittem az instabil overclock miatt ,de most rajottem ,hogy az ssdre telepitett jatek lep csak ki. Ilyenkor pl sajatgepben latszik az ssd ,de ha valamelyik konyvtarat meg szeretnem nyitni ,vagy masolni ra akkor hibauzenet fogad. Crystaldiskmark se fut le ilyenkor ,olyan mintha eltunt volna az a meghajto . Teljesen random mikor csinalja . Mi lehet a baj ?
Win10 1803 verzio, ha ez szamit .

[ Szerkesztve ]

(#35583) Frawly válasza abridabri (#35582) üzenetére


Frawly
veterán

Ilyenkor, mikor ez történik, indítsd újra a gépet, és nézd meg, hogy a BIOS-ban látszik-e az SSD.

A HD Sentinel mit mond az állapotáról. Az a baj, hogy a Samsung Magician nem támogatja ezt az SSD-t, hiába Samsung, mert OEM. Esetleg Crystal Disk Info. Meg kéne nézni a SMART-ot.

[ Szerkesztve ]

(#35584) abridabri válasza Frawly (#35583) üzenetére


abridabri
veterán

Ujrainditast kovetoen mindig megjavul.
[kép] Crystaldisk es HD sentinel szerint is tokeletes :U

[ Szerkesztve ]

(#35585) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Jó estét.
Klónoztam a rendszert a régi ssd-ről az újra. Minden oké volt. Később néztem a lemezkezelőben, hogy van több particióm is a régi ssd-n (néha telepítettem úgy is windowst hirtelen felindulásból, hogy nem húztam le a hdd-t) és a 450mb-os particiókat nem bírom törölni lemezkezelőből. Tehát szeretném a régi ssd-t egyetlen egy particióra visszahozni.
Milyen módszer erre a legjobb?

Üdv.

Baggio

(#35586) King Unique válasza Baggio04 (#35585) üzenetére


King Unique
titán

Azok (WinRE) védett partíciók, azért nem engedi őket törölni a Windows lemezkezelője. De parancssorban már megoldható, ahogyan külső programmal grafikus felületen is (bővebben).

(#35587) Doky586 válasza Baggio04 (#35585) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Utána egy tiszta reinstall minden partíció törlésével mostmár uefi módban.. :B

(#35588) Baggio04 válasza King Unique (#35586) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Köszönöm a válaszod!
A linken említett 3 program közül melyiket érdemes előnyben részesíteni?

Baggio

(#35589) King Unique válasza Baggio04 (#35588) üzenetére


King Unique
titán

Miért, annyira bonyolult parancssorba beírni azt a pár parancsot? De mindegy, akkor csináld külső particionáló programmal, ha az számodra kényelmesebb. Plusz biztonságosabb is lehet, mivel a műveleteket csak külön megerősítés után csinálja meg, valamint van lehetőség a visszavonásra is. A felsoroltak közül mindhárom program megfelel a célra, szóval ilyen szempontból mindegy. Amúgy meg szvsz inkább az, amelyik az előbb linkelt screenshoton van. :) Viszont ha olyan kell, ami magyarul is tud, akkor meg az AOMEI.

[ Szerkesztve ]

(#35590) Dragon3000 válasza Frawly (#35581) üzenetére


Dragon3000
veterán

Tudomásom szerint a 840 evo volt a szar széria, ami később jött ki. Nem tudom, a samsung 2*2TB, ami tesómnál szolgál hibátlanul, mindkettőben van már 3000 nap, mindig megvolt oldva a megfelelő hűtésük és a mai napig nem volt velük gond. Nekem a hgst-kben van 1500-2000 nap ezek is hiba nélkül mennek.

(#35591) Baggio04 válasza King Unique (#35589) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Köszönöm!
Nyelv nem probléma.
További szép estét!

Baggio

(#35592) Doky586 válasza Dragon3000 (#35590) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A 840 evo köszöni szépen, ma is tökéletesen teszi a dolgát hiba nélkül.. [kép]

(#35593) Dragon3000 válasza Doky586 (#35592) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az evo szériánál volt a firmware mizéria a belassulások miatt....

(#35594) Doky586 válasza Dragon3000 (#35593) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha ezalatt azt érted hogy jött ki rá új firmware amiben javították az előző (publikus) hibáit akkor valóban 'szar' (annak aki nem frissítette). De a világon nem ez az egyetlen ssd típus amire jött ki frissítés.. :)

[ Szerkesztve ]

(#35595) Ciccuka válasza Doky586 (#35594) üzenetére


Ciccuka
veterán

Fél évente ne felejtsük el a Samsung Magician-ban Run Performance Optimization-t. ;)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35596) Doky586 válasza Ciccuka (#35595) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mivan..?

a Magician-t uninstallálni ne felejtsük el.. ;)

Nekem a win beépített módszere elegendő hetenként: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#35597) Dragon3000 válasza Doky586 (#35594) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igen jött ki rá, de nem csak egy meg szerencsétlenkedtek, aztán az utolsónál a teljes tartalmat frissítette az ssd-n, hogy jó legyen, kérdés, hogy ezt milyen gyakorisággal csinálja, hogy ne lassuljon be. Ezen gondokat a basic-kel nem tapasztaltam, így nem tudom miéért is lenne ez a legszarabb szériája a samsungnak, amikor az evokkal volt a gond (tudom, ezt nem Te állítottad).

[ Szerkesztve ]

(#35598) Emperor_ válasza Dragon3000 (#35597) üzenetére


Emperor_
addikt

Basic gondokról én sem tudok...

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#35599) Frawly


Frawly
veterán

Keveredik a kettő. A 840 Evo-nak volt ugyan ez a belassulós firmware bibije, de ahhoz adtak ki új fw-t, azóta nincs gond vele. A sima 840-esek viszont dögledeznek, ami a 840 Evo-ról nem mondható el.

(#35600) Dragon3000 válasza Frawly (#35599) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egy magyar oldalon se láttam erről hírt. De lehet, hogy csak el kerülte a figyelmem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.