Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#34801) Frawly válasza Doky586 (#34799) üzenetére


Frawly
veterán

Igaz, rosszul emlékeztem. Ír SATA3-at is, de azt már a Transfer-re. Egyébként akkor sincs igazad, mert az AHCI nem egyenlő a SATÁ-val elméletileg. A SATA1-ben nem volt még AHCI, csak SATA2-től, amikor belekerült az NCQ és hotplug is. Az megint más, hogy a SATA1-es vezérlők és lapok rég kikoptak, SATA2-től meg lehet úgy venni, hogy valahol szinonimák.

(#34802) Doky586 válasza Viiktor1989 (#34797) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

AHCI-ra állítás előtt a registry-t is módosítani kell..!

Win10-re nincs mindenképp szükség. Lehet win98-at is használni.. :C

(#34803) Doky586 válasza Frawly (#34801) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"..akkor sincs igazad, mert az AHCI nem egyenlő a SATÁ-val"

Ne keverd össze a saját szavaidat azzal amit én mondtam..

a PATA-nak a SATA az ellentetje (utóda),
az IDE-nek pedig az AHCI...

[ Szerkesztve ]

(#34804) Frawly válasza Doky586 (#34803) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor lehet ezt is rosszul tudom, de a SATA1 akkor ilyen felosztással IDE vagy AHCI?

(#34805) Doky586 válasza Frawly (#34804) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Viiktor1989 -nek SATA3 csatlakozója van a képek szerint..

(#34806) King Unique válasza Viiktor1989 (#34792) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Windowszal GPT séma szerint inicializálod a másodlagos meghajtóként használt SSD-t, akkor alapértelmezetten létrehoz egy rejtett MSR partíciót az elején, ami a 10-esnél újabban 16 MB, korábban még 128 MB volt. Annál ugyan incorrect érték szerepel ott, de ha megnézed külső particionáló programmal (példa), vagy az ebben a cikkben említett programmal (AS SSD Benchmark), akkor azok szerint eleve oké lesz a partícióeltolás.

Ha utólag akarod átállítani AHCI módra, akkor azt a Windows 10-nél az ebben a leírásban szemléltetett módon javasolt, vagyis a biztonságos rendszerindítás használatával.

[ Szerkesztve ]

(#34807) Viiktor1989 válasza King Unique (#34806) üzenetére


Viiktor1989
tag

Köszönöm mindenkinrk a segítségét. Csak játék telepítésére hasznalnam az ssd-t. A te modszered szerint atallitottam Ahcira, remélem nem lesz semmi baj,illetve a hd sentinel 79% ír a teljesìtményre,de rz még a régi kábel miatt lehetett, azóta vettem egy sata3-at.

(#34808) R3nts válasza Frawly (#34800) üzenetére


R3nts
senior tag

Szia!Mivel nálam is elcseszték az SSD berakásánál,és a Win telepítésnél,és IDE-ben hajtom a rendszer SSD-t... pár hsz-el feljebb már megnézted a linkelt SSDOK,és benchmark képeim... a kérdésem az lenne, hogy 10-20MB/sec sebességnövekedés lenne pluszban az egyébként állitásotok szerint korrekt sebességemhez képest,amit most IDE-n hoz egy belépő szintű Kingston SSD-nél. EZEN KÍVÜL van bármi kardinális fontosságú feature,amit "bukok" az AHCI helyett? TRIM így is aktív,és a rendszert már teljesen beléaktam,hülyét kapnék,ha újrahúznám most. Olvasgattam,energiagazdálkodási lehetőségek,akusztika management lehetne még AHCI-vel,de valami komoly dologól "lemaradok" ha IDE-n használom...? A 120GB-os SSD a rendszeré, és egy 2 részre particionált 1TB-os SATA II-es(?) vinyó van benn...a gépben nincs USB 3.0 sem,még azt sem támogatja a lassan 10 éves P5QL Pro lap... érdemes nekem b.szkolódni rendszer alól átállítva az AHCI-t? :U

Az NCQ "csak" sebességnövekedéssel jár? Multittask ok,de csóri 2 magos Intel 3GHz-es pronyómnál... :DD oly mindegy szerintem.... hot swapre nincs szükségem

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#34809) Doky586 válasza R3nts (#34808) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win 8-10 et se kötelező használni, visszatérhetsz nyugodtan win98 -ra..
Én mégis azt ajánlom ha van rá letőséged akkor használd az új korszerű technikai lehetőségeket.. :K

(#34810) csixy


csixy
addikt

Hát megvettem ezt az occó dolgot. Nem tudom, hogy meddig fogja bírni. ???
Egy 32 bites windows lett áttelepítve rá macriummal. Alapdolgokra lesz használva: néha netelni, youtubozni,emailezni. Egy partíciója munkahelyi mentésre lesz használva és tartalék gép lesz arra az esetre ha a benti kliens gép épp bekrepálna.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34811) csixy


csixy
addikt

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34812) Frawly válasza R3nts (#34808) üzenetére


Frawly
veterán

Azért érdemes lenne. De ha nem tudod megcsinálni, nem tudod. Most ha neked így megfelel, használd. Nyilván aki tudja hogy kell, ilyenkor átkapcsolja vagy újratelepít, mert azért miért ne legyen jobban kihasználva a hardver, ha egyszer lehetőség van rá.

Az IDE-nek ott van a legnagyobb hátránya, hogy nem támogatja a lemezműveletek párhuzamosítását. Ez főleg akkor nagy segítség, ha több apró írást/olvasást lehetne párhuzamosítani. Igaz ennek a különbsége nem is mindig jön ki a gyakorlatban, erősen függ attól is, hogy ki mire használja a gépet, milyen programokat futtat rajta.

A fenti kollégának azért ajánlottam az újratelepítést, mert nála nem csak IDE vs. AHCI hibádzik, de a partícióeltolás sem jó. Nála felmerült ez az új indok is. Persze ezek javíthatók elvileg újratelepítés nélkül is, de az újratelepítést talán mindenki könnyebben megcsinálja, mint az átállítást.

A 2 magos Intel 3 GHz-es procin nem tudom mit értesz pontosan.

Én egyébként azt sem értem, hogy ebbe az IDE módba miért fut bele még mindig sok ember. Az alapbeállításnak natív SATA/AHCI-n kéne lennie alapból a BIOS-ban. Egy tippem van, hogy akik anno XP-t használtak, és nem volt integrált telepítőjük, vagy floppyjuk, amiről a SATA drivereket be tudták adagolni a telepítőnek, azok átállították IDE-re és onnan fogja úgy maradt. Aztán mikor újabb verziós Windowsra álltak át, akkor úgy maradt. De ez nem magyarázza meg, hogy még újabb gépeken is belefutnak ebbe, amiken nem futott soha XP.

(#34813) Frawly válasza csixy (#34810) üzenetére


Frawly
veterán

Senki nem tudja meddig fogja bírni, mert nincs jövőbe látó kristálygömbje. De nehogy azt hidd ám, hogy márkásabb meg felsőbb kategóriás SSD-knél tudni lehet. Bedögölhetnek azok is akármikor. Nálam most egy bombabiztosnak tartott Crucial MX300-on kezdtek rossz szektorok áthelyezése megjelenni, pedig ez egy kategóriával felette van, eddig még egy meghibásodott darabról sem hallottunk.

Ebbe a sovány gépbe teljesen jó választás volt az A400, pénzkidobás lett volna bele sokkal jobb SSD-t tenni, egyrészt a gép nem ért volna annyit, másrészt meg ki sem hajtaná.

Szépen látszik, hogy ezt az A400-at sem teljesen tudja kihajtani, mert tud ez az SSD azért 500 MB/sec-es olvasást a 377 MB helyett. Bár ezt nem tudni, hogy a nem túl acélos proci miatt van, vagy az integrált SATA vezérlő valami gyengébb fajta.

HDD-hez képest meg az A400 is erősen dimenzióugrás, főleg ami a bootidőt, betöltési időket, swapelést, leállítási vagy hibernációs időt érinti.

[ Szerkesztve ]

(#34814) csixy válasza Frawly (#34813) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm, Megnyugtattál!
Az meg külön élmény volt , hogy szűz kézzel elsőre boldogultam úgy ösztönösen, ahogy szoktam igen minimális utánaolvasással a Macrium Reflecttel,

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34815) R3nts válasza Frawly (#34812) üzenetére


R3nts
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#34816) Szabikaa20 válasza csixy (#34811) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az a Kingston A400 ilyen is lehet(jobb fele)... :U Szóval felesleges lett volna jobb,igy se tudja kihasználni a rendszered.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34817) csixy válasza Szabikaa20 (#34816) üzenetére


csixy
addikt

Köszi Jó lesz ez akkor!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34818) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Nem sok ez egy kicsit???Játékot telepitettem éppen...Akkor gondolom játék közben is hasonló lehet a hőfoka? :F

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34819) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

A Samsung PM981-et melyik programmal tudom leellenőrizni, mert egyik se ismeri fel csak a HD Sentinel. (SSDOKK, SSDLIFE, SSD-Z, CrystalDiskinfo nem ismeri fel.)

Samsung PM981

103 C csúcs azért elég para...

Miért van 2 db "Drive Temperature"?

A HDSentinel mennyire hiteles?

Megfelelő így a működése vagy bele kellene avatkozni? Drivert se találok hozzá...

Laptopban van. Dell Latitude E5470

[ Szerkesztve ]

(#34820) Frawly válasza nemethchek19 (#34819) üzenetére


Frawly
veterán

Más nem nagyon van, csak a HDS. A Samsung Magician sem látja, mert a PM981 lényegében egy OEM Samsung 970, de mivel OEM gyártó építi be, ezért a Samsung toolok nem támogatják szándékosan.

Megmondom őszintén, hogy amit betettél zavaros. Nem értem, hogy mik azok az oszlopok, melyiket kéne nézni.

A 103 fok az valóban nagyon sok. Azt nem tudni, hogy ténylegesen is ennyi-e, de az biztos, hogy túlmelegszik, mert 1700-nál többel tudna menni, valószínű throttlingol, forrón visszaveszi a teljesítményét. Egy normális hűtést mindenképp tegyél rá, legalább egy jobb hűtőbordát, ha az sem elég, akkor egy külön ventit is.

(#34821) Frawly válasza Szabikaa20 (#34818) üzenetére


Frawly
veterán

52 fok huzamosabb terhelésen nem olyan rossz. 70 fok alattig nem kell aggódni. SATA3 SSD-k nálam is 48-55 fok között szórnak intenzív terhelésen, meg játék közben, mikor a proci meg a GPU hevíti az amúgy is rosszul szellőző laptopot. Úgyse telepítesz túl nagy játékokat minden nap. Nem aggódnék miatta.

Ezt írtam én is a kollégának, hogy még az A400 is megy 500 MB/sec fölött, az ő gépe meg ebből kihajt 378 MB/sec-et, felesleges lett volna abba a gépbe szuperebb SSD, teljes pénzkidobás.

(#34822) Szabikaa20 válasza Frawly (#34821) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Csak mert Samsung SSD-t azt hűtöm az nem szok 50 fölé menni.Van 2 új ventim gondoltam ehez is rakok,de akkor nem kell.Hát minden nap nem telepítek csak játszok. :))

Igen,aztán utánna olvastam... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34823) Frawly válasza Szabikaa20 (#34822) üzenetére


Frawly
veterán

Játék közben már nem fog annyira melegedni. Az az 52 fok hűtés nélkül teljesen jó, nem kell rá hűtés. SATA-s SSD nem is szoktak ötvenakárhány fok fölé melegedni, 60-70 fok tartományban csak ritka rosszul szellőző házban szokott lenni, vagy akkor, ha maga az SSD hibás.

(#34824) chros válasza Frawly (#34823) üzenetére


chros
őstag

Hat, ha visszaolvasol, akkor az mx500 nem igy viselkedett legalabb kettonknel sem :)

(#34825) Frawly válasza chros (#34824) üzenetére


Frawly
veterán

Nem emlékszem már ezekre az esetekre. Legalábbis olyanra nem, hogy SATA SSD elérte volna a 60 fokot. Ilyenre csak egy hibás SU650 esetében emlékszem, meg NVMe SSD-knél.

A 70 fokkal kell vigyázni, mert bár még attól sem megy tönkre, de a gari az kapásból ugrik róla.

(#34826) Raymond válasza Frawly (#34825) üzenetére


Raymond
félisten

Az M.2-es MX500-asok melegek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34827) chros válasza Frawly (#34825) üzenetére


chros
őstag

Ez volt az: [link]
Es az emlitett 65 fok uresjarati homerseklet volt! Igy mikor kicsit dolgozott, akkor mar 85 fokot mutatott a crystaldiskinfo! :) Paran akkor mondtak, hogy ez normalis, de nem akartam elhinni :) Igy neztem utana a problemanak akkor.

[ Szerkesztve ]

(#34828) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Van egy kábeles INTEL 240gb SSD-m, vettem mellé egy Samsung 970 EVO 250gb NVMe M.2 ssd-t.
A windows 10-et az Intelre szeretném telepíteni, a gamet meg a Samsungra.
Telepítésnél csak az Intel legyen a gépbe és utána tegyem bele a Samut, vagy mehet egyszerre a kettő?

(#34829) Frawly válasza chros (#34827) üzenetére


Frawly
veterán

Az tényleg nagyon sok. Szerintem ez hibás darab. SATA vezérlővel meghajtva nem szabadna jobban melegednie, mint a 2,5 colos SATA3-as modellnek.

A 85 fok abszolúte bukó, garid már kapásból nincs is rá.

(#34830) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#34819) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#34831) nemethchek19 válasza Frawly (#34820) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Laptopban van. Dell Latitude E5470. Úgy elég necces a + hűtés

Googleztam egy képet. Egy másik SSD-vel így néz ki. Ide hűtőbordát nem igen lehet már tenni...

Bár találtam egy ilyen cuccot.

General Laptop NVMe NGFF M.2 22802280 SSD Cooling Plate heatSink for Desktop or laptop 2280 SSD

Tudnál linkelni pár ötletet laptopba való m.2 sdd hűtőről?

A HWinfo64-ből van a screenshot.

Így néz ki a fejléccel együtt:

[ Szerkesztve ]

(#34832) nemethchek19 válasza Frawly (#34820) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

(#34833) Raymond válasza Frawly (#34829) üzenetére


Raymond
félisten

Nem hibas, ezek ilyenek, foleg egy laposban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34834) csixy válasza Dave567 (#34828) üzenetére


csixy
addikt

Így van.Jobban jársz ,ha telepítéskor csak az Intel SSD van a gépben, mert előfordulhat, hogy a másikra is tol valamit a telepítő, Bár ha az inteles SSD-n elég nagy egybefüggő partícionálatlan hellyel kínálod meg a telepítőt ,akkor valószínűleg nem nyúlkál máshova, dehát a windows az windows. Jobb a békesség.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34835) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

A HWINFO64-ben miért van két "Drive Temperature" érték?

(#34836) Raymond válasza nemethchek19 (#34835) üzenetére


Raymond
félisten

Az egyik a controller a masik a NAND.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34837) chros válasza Raymond (#34833) üzenetére


chros
őstag

Igy van, nem hibas, az osszes ilyen. Crucial foruma tele van ilyen topicokkal.

(#34838) eron009


eron009
tag

Sziasztok
A mai nap beuzemeltem a Dell Inspiron 7520 laptopomba az első SSD-met. Friss Win10 lett rátelepítve. Kérdésem az volna, ha feltettem a Samsung Magiciant, akkor e mellé kell-e/fel lehet-e tenni még az Intel Rapid Storage Technology programot? Illetve ezt hol tudom letolteni? Összefoglalóban és a Dell oldalán egy a 12.x verzió van fent csak. Jó az és majd frissül magától?

(#34839) csixy válasza eron009 (#34838) üzenetére


csixy
addikt

Az öreg windowsos AHCI drivernél nem lesz jobb.

Ha jól sejtem, azt már a Win 10 nem támogatja. Az utolsó gyárit, ha akarod felteheted , de már az sem igen fog frisssülni. Én csak azért erőltettem fel egy másik vasamra ,mert zavart az eszközkezelőmben a "sárga felkiáltójel". Szerintem, ha az eszközkezelőben nem látsz hibát, akkor hagyd a francba.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#34840) Armagedown


Armagedown
őstag

A nagybátyám vett egy Kingston A400 ssdt a régebbi gépébe, szerintetek minden ok vele?

A sataII miatt a sebessége nem a legjobb.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#34841) Dave567 válasza csixy (#34834) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm sikerült. :R

Viszont mire kéne particionálnom, GPT vagy MBR?

(#34842) Emperor_ válasza Armagedown (#34840) üzenetére


Emperor_
addikt

Szerintem okés.
Ebben a gépben ennyit tud.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#34843) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. Szerintetek 10-12 ezerert lehet mar normalis 120 GB koruli Sata3-as SSD-t venni? Szeretnek vmit olcson a belassult Corsair Force LS-em helyett.

(#34844) phoenix64 válasza phoenix64 (#34843) üzenetére


phoenix64
őstag

Vagy esetleg erdemesebb M.2-es SSD-t vennem? Elvileg támogatja a lapom. Mennyi előnye van a sima sata 3-as SSD-vel szemben?

(#34845) Frawly válasza Armagedown (#34840) üzenetére


Frawly
veterán

Megint a klasszikus eset, amikor IDE módban lett felejtve a lemezvezérlő. Én átnyomnám SATA-ra azért. Jó, lehet nem érződik majd azután sem gyorsabbnak, de miért ne. Tényleg nem értem, hogy mindenki ezzel az IDE móddal van meglőve.

(#34846) Armagedown válasza Frawly (#34845) üzenetére


Armagedown
őstag

Ezt a gépet még Xpvel kezdte el használni és ott még szenvedni kellett, ha ahci módban akartad telepíteni, ezért maradt így.
De az SSDOK szerint ennek ellenére működik a TRIM és az NCQ

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#34847) Frawly válasza Armagedown (#34846) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, de a Win7-Win8.x-Win10-nél már nem gond az AHCI. Csak az XP-nél volt gond alapból (de még azon is meg lehetett oldani, ha beleintegráltad a SATA drivereket nLite-tal a telepítőbe). Az NCQ biztosan nem mehet IDE módban. Szerintem te olvastad félre, az SSDOK azt írja, hogy supported, de ez csak azt jelenti, hogy az SSD tudná.

Egyébként az itteni összefoglalóba is bele kéne írni, hogy már telepítés előtt érdemes erre figyelni, mert főleg az utóbbi esetben túl sok eset jött elő egymás után, ahol az emberek teljesen indokolatlanul IDE-ben telepítettek. Ez egyébként benne is van egy régi PH-s SSD-s cikkben, csak mivel régi cikk, alapból nem szoktuk ajánlani, mert tele van amúgy felesleges lépésekkel, mert még abból a korszakból van, amikor még félelemből túlkímélték az SSD-t az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#34848) Doky586 válasza Frawly (#34847) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

XP nél floppyról is be lehet a szükséges drivereket adni.. (nem szükséges integrálni)

[ Szerkesztve ]

(#34849) Frawly válasza Doky586 (#34848) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, csak már 5-10 éve nem használ senki floppyt, így egy csomó ember nem tudta igénybe venni ezt a feature-t. Arról nem is szólva, hogy már sok éve a legtöbb ember notit használ, azokon meg már lassan ODD sincs, nem hogy FDD.

Egyébként ha valaki ma még XP-re adná a fejét (nagyon nem ajánlom), akkor annak az XP Posready 2009-es kiadást ajánlom. Ebben már modern telepítő van, ami akármilyen meghajtóról beveszi a SATA drivereket, meg nem kell vele a Windowst sem aktiválni, könnyen lehet hozzá termékkulcsot találni, sokkal modernebb a telepítője, ki lehet választani, milyen Windows összetevőket akar valaki, meg egy csomó frissítés bele van integrálva, és nem kell semmit hekkelni a Posready frissítésekhez sem. Illetve XP alá olyan SSD-t érdemes venni, aminek van rendes gyári toolja, ami tud kézi TRIM-et.

(#34850) Doky586 válasza Frawly (#34849) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit ér a gép floppy nélkül...? ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.