Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) tween


tween
őstag

Száll a kakukk fészkére (1975) : módosítanám anno ráadott pontszámom : 10/10 .. tökéletes mű

(#8302) ludsimon válasza Pitterix (#8280) üzenetére


ludsimon
veterán

De leginkább azért, mert a maci nem veszélyes emberre. Klikk :D :D :D
Ez hatalmas! :DD :C

[ Szerkesztve ]

undefined

(#8303) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Bejött az új Spiderman film, izgi volt, az FPS-es részek ütöttek, el is érzékenyültem 1-2x, mert nem szánalmasan erőltetett nyálság volt benne, szóval 7/10-et megér a film, lehet megnézem még 1-2x. A "régi" pókember trilógiát nem szerettem, szóval nem volt nehéz túlszárnyalni. A rendező neve pedig vicces: Webb :)

Resistencia eterna

(#8304) #54715584 válasza bagyulajuve (#8303) üzenetére


#54715584
törölt tag

NETán céloztál valamire? :DDD

(#8305) dokee78 válasza dokee78 (#8285) üzenetére


dokee78
félisten

Én is pontszámot módosítok:

Megnéztem újra az Act of Valor-t. 8/10
Kicsit elfogult vagyok,mert emlékeztet a Playstationos SOCOM szériára.
Olvastam a filmről véleményt/kritikát és az alapján néztem újra.

"Az Act of Valorban a beszélgetős részek a leggyengébbek,
mondhatni unalmasak, nem az egyszerű halandó emberek számára készültek."

forrás

Színészi játék nem nagy szám,de ezek elvileg igazi katonák ezért el lehet nézni nekik. :K

(#8306) #54715584 válasza dokee78 (#8305) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor ez végülis egy katonákkal forgatott mozi csupa férfias dologról? :)

(#8307) spammer


spammer
veterán

DamonLindelof (Damon Lindelof)

My twitter feed:
38% : "You should write the new Star Wars!"
47% : "Don't fucking touch the new Star Wars!"
15% : Undecided.

:D ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8308) Zirowe válasza #54715584 (#8306) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sajnos számomra túl sok volt benne a hazafiasság+faszagyerekek a világ minden táján ölhetnek/robbanthatnak, kit érdekel a szuverenitás.

De persze az akciójelenetek rendben voltak.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8309) #54715584 válasza Zirowe (#8308) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi, akkor azt hiszem marad a megfontolandó filmek listáján :)

(#8310) Integra válasza littlelion21 (#8292) üzenetére


Integra
titán

jön a thrawn admirális aztán pellaeon, aztán pedig cbaoth!!!!!!!!
remélem mindenki olvasta a timothy zahn könyveket!!!!
tudtam, hogy egy nap megcsinálják. kár, hogy a könyveket sosem fogják tudni überelni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8311) littlelion21 válasza Integra (#8310) üzenetére


littlelion21
addikt

hát persze hogy jön ;]

(#8312) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Silent Hill-re megy valaki majd?

Live-Die-Respawn

(#8313) Integra válasza littlelion21 (#8311) üzenetére


Integra
titán

az a baj, hogy a 7-12 (vagy volt 13-ik is? rég olvastam már..) epizódok sokkal véresebbek és erőszakosabbak mint az első 6 epizód. és ettől lesz amúgy hiteltelen az egész film :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8314) pohár válasza Integra (#8313) üzenetére


pohár
félisten

de csak a 7. (nem 7ik) részt csinálják meg, nem? vagy nekiugranak megint egy trilógiának majd?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8315) oriic válasza pohár (#8314) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

dupla

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8316) oriic válasza pohár (#8314) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Trilógiáról sugdolóznak...

Live-Die-Respawn

(#8317) Zirowe válasza Integra (#8313) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, mert azokban végre nem volt benne annyira Lucas keze és nem gyerekmesék.

De pl: Empatojayos Brand megvalósítására kíváncsi lennék, meg Byss megvalósítására.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8318) pohár válasza oriic (#8316) üzenetére


pohár
félisten

hát, én nem bánnám, addig tán még a SW:CW is kitart :D

#8319... na, akkor ezek szerint nem csak én nézem? :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8319) oriic válasza pohár (#8318) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ó tényleg arról meg hetek óta elfeledkeztem... :Y

Live-Die-Respawn

(#8320) Integra válasza pohár (#8314) üzenetére


Integra
titán

a 7ik epizód a thrawn trilógia első része, úgyhogy természetesen, csak trilógia lehet. utána van asszem 2 kötet pellaleon admirálissal és utána 1 vagy 2 kötet a cbaot őrült jedi mesterrel. meg ugye luke magánélete végig kíséri az egészet cbaoth megöléséig..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8321) littlelion21


littlelion21
addikt

A következő körös kérdésem: Indy-vel vajon mi lesz? Őt is a Lucasfilm birtokolja.

(#8322) oriic válasza littlelion21 (#8321) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Reboot. ;]

Live-Die-Respawn

(#8323) Zirowe válasza littlelion21 (#8321) üzenetére


Zirowe
nagyúr

[link]

What about Indiana Jones? Well, Dr. Jones is still a part of the overall purchase package — but Paramount still owns the distribution rights to the films. So don’t hold your breath for a Disney Indy movie just yet.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8324) pohár válasza Integra (#8320) üzenetére


pohár
félisten

tényleg, Vader után vannak még sith-ek? vagy azok olyanok, mint a patkányok, hogy sose lehet kiirtani őket? :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8325) Zirowe válasza pohár (#8324) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A Császár nem teljesen halott.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8326) pohár válasza Zirowe (#8325) üzenetére


pohár
félisten

hát de azt hogy? nem beleesett a reaktorlyukakármicsodába? sőt, még kapott egy kevés ampert is előtte :U

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8327) Zirowe válasza pohár (#8326) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem lövöm le a poént, olvasd el a könyveket+a képregényeket, itthon mind megjelent magyarul. :)

+van egy távolabbi jövőbe játszódó sztoriszál is Cade Skywalkerrel+Darth Krayt és az egész galaxist fenyegető invázióval.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8328) pohár válasza Zirowe (#8327) üzenetére


pohár
félisten

és ez vajh' benne lesz már a 7. részben? mégis mit ölel(het) fel a következő 3 rész Vader halála után?

amúgy ez a Cade vs. Krayt vonal mennyire távoli? 10-11-12. részben jöhet már, vagy még ennél is távolibb?

VOX FB oldalán találtam:

A köv. Star Wars trilógia még Lucas régi történetvázlatai alapján fog készülni, és már keresik hozzá az írókat.

A Collider szerint J.J. Abrams, Sam Mendes, Brad Bird, Matthew Vaughn és David Yates közül kellene kiválasztani az új SW rendezőjét.

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8329) Zirowe válasza pohár (#8328) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Messzi.

Cade

Itt pedig egy családfa, jót nevettem ott a The Forcenál, mint apa. :DDD

Thrawn jó lenne, meg a Sötét Birodalmak, de biztos nem ezek lesznek, túl sötétek, tömegnek nem ez kell.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8330) pohár válasza Zirowe (#8329) üzenetére


pohár
félisten

hát végül is azt mondta Shmi, hogy csak úgy jött a kölök... :D :D
őt is "átjárta" az Erő :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8331) Zirowe válasza pohár (#8330) üzenetére


Zirowe
nagyúr

[link] :DDD

Amúgy van egy olyan érzésem, hogy mi is így fogunk majd kinézni a fejünkből, amikor beülünk az új SW filmekre.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8332) pohár


pohár
félisten

jaj, most látom csak, hogy lesz Jurassic Park 4, na erre befizetek :D

Edenyke... jesszus :D :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8333) pohár válasza Zirowe (#8331) üzenetére


pohár
félisten

2. mondatra reagálva: én nem ismerem se a könyveket, se a képregényeket (és szerintem ez így is fog maradni 2015-ig), szóval nekem új dolog lesz, annyira elkúrni csak nem tudják :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8334) #54715584 válasza Zirowe (#8329) üzenetére


#54715584
törölt tag

Még a végén kiderül, hogy a Bibliát filmesítették meg... :(((

Ha jól tévedek, jó pár évvel ezelőtt volt már szó arról, hogy még 1 vagy 2 trilógiát csinálnak Lucasék :)

(#8335) littlelion21 válasza Zirowe (#8323) üzenetére


littlelion21
addikt

ahh, köszi.

(#8336) littlelion21


littlelion21
addikt

A FB-t már ellepték a Star Wars-os állatságok:

az első teaser-plakát:

;] :D

(#8337) Integra válasza pohár (#8324) üzenetére


Integra
titán

emlékeim szerint nincsen ez a sith-es bohóckodás. sokkal, de sokkal jobbak ezek az epizódok, minden téren verik az első 4-5-6 részt. de azt megmondani, hogy mennyire maradnak hűek a zahn könyveihez, nehéz megmondani. gyanítom nem nagyon, mert 3x2.5 órást filmet kell készíteni.. kétlem, hogy 3x gyűrűk ura extended-et készítenének.. és még akkor is kevés lenne valszeg, de ez kéne legyen a minimum..
noha, az igaz, hogy a császár szelleme végig kísért a további kötetekben, de nem lövöm le a poént, miért :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8338) TazLeacher válasza bagyulajuve (#8303) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A rendező neve pedig vicces: Webb

Akkor nem csak nekem tűnt fel. A film végén ez volt az első, amit az "arcunkba" nyomtak, ezért tűnt fel nekem is. :))

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8339) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Amazing Spiderman

nekem nagyon kellemes csalódás. MIvel rajongó vagyok 8/10 :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#8340) BITBOYS válasza littlelion21 (#8336) üzenetére


BITBOYS
addikt

Tron azért eléggé jól sikerült, szóval én bízom a produkcióban. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#8341) rt06 válasza BITBOYS (#8340) üzenetére


rt06
veterán

azert meg sem kozeliti az eredetit
hirtelen ket pozitivum jut eszembe a filmmel kapcsolatban:
1: daft punk
2: olivia wilde

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#8342) mephi666 válasza BITBOYS (#8340) üzenetére


mephi666
nagyúr

a tron szerintem látvány+zene oldaláról magasan jó, viszont a sztori nagyon diznis és nem sokat ér :B de próbálok bízni benne, hogy a thrawn trilógiát filmesítik meg és nem szúrják el

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8343) Zirowe válasza BITBOYS (#8340) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja, látvány rendben volt, a sztori pedig egy értelmetlen hulladék volt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8344) Integra válasza mephi666 (#8342) üzenetére


Integra
titán

tron látványra odavert rendesen, de sztori az 1+1 volt. ok, az eredeti 1985-ös tron is kb ennyi volt sztorira :) nemtom,hogy mit lehetett volna többet sztoriból kihozni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8345) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Sztorival igazán nem volt mit kezdeni, itt pedig fel kell nőni a feladathoz. Kurva nagy felelősség van most a Disney-n, ha elbasszák szerintem felgyújtják a rajongók az egész kócerájt. :) Még a vidámparkjukat is :D

mod: bocsi, hogy így válaszoltam, de mindenkinek szólt :R

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#8346) mephi666 válasza BITBOYS (#8345) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát ebben az esetben tuti, hogy felajánlok a nemes célra én is pár liter benzint (még akkor is, ha 1000ft lesz 1liter) ;]

ui: pedig nem is vagyok olyan hűdenagyonnagy fan, csak szeretem a sw sorozatot és a thrawn féle trilógia tökéletesen illene folytatásnak

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8347) DelArco


DelArco
aktív tag

American Beauty
Huha ez egy egész jó film. Régebben mintha már láttam volna belőle pár részletet de nem nagyon emlékeztem. Kevin Spacey nagyon jó volt illetve a szomszéd srác alakítása is szuper volt szerintem. (a feleséget mondjuk nem értem miért jelölték oscarra számomra nem hozott annyira sokat)
Szerintem 8-at megér a film ajánlott mindenkinek aki még nem látta (bár gondolom már mindenki látta)

Youth hides the key to salvation

(#8348) Integra válasza BITBOYS (#8345) üzenetére


Integra
titán

azt kell mondjam, igen sanszos...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8349) BITBOYS válasza Integra (#8348) üzenetére


BITBOYS
addikt

Bizony, mindezek ellenére még sosem örültem ennyire filmes hírnek. :) Számomra megvalósult álom :B

(#8346) mephi666 Én is beszállok :D Remélem nem fog megtörténni.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#8350) #54715584 válasza DelArco (#8347) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igeigenigen mindenképpen látni kell :K

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.