Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) dokee78 válasza Intruder2k5 (#51444) üzenetére


dokee78
félisten

Tv gyári beállítások vissza állítása után is ilyen az M1 és M2 HD!
M1 HD

(#51452) Intruder2k5 válasza dokee78 (#51451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

FTTH vagy koax hálózaton kapod a jelet? Mondjuk ezek szerint sokat nem tudsz tenni vele, be kell jelenteni a hibát.

(#51453) rothfb válasza dokee78 (#51451) üzenetére


rothfb
veterán

A frekvencián a többi csatorna is ilyen? Vagy csak ez a kettő?

(#51454) mpo válasza dokee78 (#51451) üzenetére


mpo
veterán

Nézd meg fönt az összefoglaló 21-25. pontjait.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51455) dokee78


dokee78
félisten

Csak ez a 2 csatorna ilyen.

Holnap szólok a Diginek.

mpo Holnap még megnézem az említett pontokat az össze foglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#51456) buktam


buktam
csendes tag

Sziasztok! Építettünk egy házat, csak UTP (Cat 6) kábel van behúzva. A DIGI pedig koaxot használ a doboza és a TV között, így nekem nincs már koaxom, csak UTP-m. van valami ötletetek erre? Köszi.

(#51457) nfsu17 válasza buktam (#51456) üzenetére


nfsu17
veterán

telekom iptv-re kell előfizetni

(#51458) pjen válasza buktam (#51456) üzenetére


pjen
félisten

Kábel csatorna,mondjuk a padló szegély helyett,benne a koax.Az UTPvégére rákötöd a koaxot,ahogy húzod ki az UTP kábelt bemegy a koax.Egyébként az UPC is koaxot használ.

(#51459) unravel


unravel
őstag

2009-09-01 :))

¯\_(ツ)_/¯

(#51460) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Látom (én kicsit megkésve) de hatodika óta többeknél "átjött" a digi áremelése. Talán még pont a lélektani határ, hogy ne kezdjen el zúgolódni az ember.

HBO maradt, ami HBO GO szempontjából kellemes, gondolom nem nagyon merik megcsinálni, mert a nép java online nézi, tehát ha az online előfizetés fölé vinnék a havidíjat ember nem fizetne elő a prémiuma.

Itt nem teljesen értem, hogy ki , hogyan számol, de szerintem a listaár nem változott gyakorlatilag, hanem a hűséggel járó kedvezmény. :U :F

"in medias res"

(#51461) buktam válasza nfsu17 (#51457) üzenetére


buktam
csendes tag

Az csúnya lenne.

(#51462) g0dl válasza Csabroncka (#51460) üzenetére


g0dl
addikt

"Itt nem teljesen értem, hogy ki , hogyan számol, de szerintem a listaár nem változott gyakorlatilag, hanem a hűséggel járó kedvezmény. "

Szerintem mindenki az alapján számol, hogy most mennyit fizet, és nem érdekli azt minek hívja a szolgáltató.
Tudod olyan ez, mint mikor a tecsóban a 20 forintos kifli fölé áthózva oda írják, hogy 30 forint. Aki minden nap vesz, az nem dől be.

(#51463) szabogabor10 válasza buktam (#51461) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pedig sok választásod nem marad, ha nem akarsz koaxot vezetni a házban.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51464) mcfly82 válasza buktam (#51456) üzenetére


mcfly82
tag

Furcsa mód eddig senki sem javasolta, pedig van megoldás.
A kulcsszó: coax over ethernet. Ezirányban keresgélj.
Pl: https://www.amazon.com/Extender-Converter-Adapter-sender-receiver/dp/B00LNLETMA

(#51465) szabogabor10 válasza mcfly82 (#51464) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az szerintem problémás lenne, mivel 250 MHz-ig megy a cat6. Nem akartam a fórumtársat olyan megoldásokba belevinni, amiket nem nagyon teszteltek. Az egyetlen dolog, ami garantáltan működik, az az IPTV.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51466) mcfly82 válasza szabogabor10 (#51465) üzenetére


mcfly82
tag

Akkor viszont nagyon megtévesztő az amazonos termék leírása, ugyanis az egyik képen azt mutatja, műholdashoz is jó (az ugye GHz felett megy), cat 5e/6 kábellel...
Valóban nem próbáltam, csak olvastam róla korábban.
Nem akartam megtéveszteni a fórumtársat, köszönöm, hogy szóltál! :R

(#51467) szabogabor10 válasza mcfly82 (#51466) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nézegettem én is, van akinél működik, de igazából nem teljesen értem, hogyan.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51468) Watt25 válasza szabogabor10 (#51467) üzenetére


Watt25
veterán

van akinél működik
Ez tuti? Én itt legalább is még nem láttam olyan hozzászólást, aki azt írta volna, hogy 100%-ig tök jól működik, mindenki ezt vegye... Bár sokan nem is próbálkoztak vele, ha jól emlékszem, pedig érdekelne több tapasztalat.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51469) pjen válasza Watt25 (#51468) üzenetére


pjen
félisten

Azért kiváncsi lennék,egy hiba esetén mit tenne a szolgáltató.Hiszen bármi gond van,első dolga kidobni a szabványos fali csatlakozót.

(#51470) #20221952


#20221952
törölt tag

Napi Spíler 2!

A cikkből is kiderül, hogy az előfizető nem számít egyik oldalnak sem... :(

(#51471) gyurasz válasza #20221952 (#51470) üzenetére


gyurasz
tag

Jó a cikk, no meg az is érezhető belőle, hogy DIGI-n az életben nem lesz Spíler 1 sem, nemhogy 2.

(#51472) Watt25 válasza #20221952 (#51470) üzenetére


Watt25
veterán

A cikkből is kiderül, hogy az előfizető nem számít egyik oldalnak sem
Nézőpont kérdése. A Sixx-es cikkben pl. szépen le volt írva, hogy az emberek hány százalékát érdekli a foci... Én is a többséghez tartozom -> nem akarok azért áremelést, mert az a néhány százalék valami falábúak futkározását akarja nézni. (Plusz ugye látjuk a politikai hátterét annak, hogy miért kellene annyival megemelni az előfizetési díjat, ha bekerülne.) Szóval, igen is, ebben az esetben szolgáltató teljes mértékig a nézők érdekeit tartja szem előtt. (Persze, csomagok lehetnének. De biztos megvan annak is az oka, hogy nincsenek.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51473) istnag válasza gyurasz (#51471) üzenetére


istnag
addikt

Jelenleg úgy áll a dolog, hogy Spíler 1 99% -ra nem lesz, Spíler 2 -t bevezetné a digi, de prémium csomagban, mint pl a FilmNOW, vagy az HBO pack. Utóbbiba a TV2 csoport nem megy bele, ezért egyelőre tényleg 0 esély van a megállapodásra.

(#51472) Watt25
Én nem értem azt a cikket, hogy szűrték le ki-mire kíváncsi egy M4 Sport -ot összevetni egy Liverpool meccsel, amit csak a Spíler 1-en lehet követni és Magyarország digitális előfizetőinek 30% -a nem tudja nézni.
Érdekes, ha olyan írja azt a cikket, aki szereti a focit, nem ez lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

(#51474) istnag válasza Watt25 (#51472) üzenetére


istnag
addikt

Szóval, igen is, ebben az esetben szolgáltató teljes mértékig a nézők érdekeit tartja szem előtt

mert én nem vagyok néző, vagy mi? csak az a néző, aki nem akar többet fizetni, illetve nem akarja nézni a falábúak futkározását :U

(#51475) Watt25 válasza istnag (#51473) üzenetére


Watt25
veterán

egy Liverpool meccsel, amit csak a Spíler 1-en lehet követni és Magyarország digitális előfizetőinek 30% -a nem tudja nézni.
Oké, szorozd meg az ott látható értékeket 1,43-al... Ettől mégis a kisebbségbe kerülnék?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51476) Watt25 válasza istnag (#51474) üzenetére


Watt25
veterán

Nem, a nézők (előfizetők) egy nagy csoport, egy massza. Az egész csoport átlag érdekét nézi. (És ne felejtsük, hogy a Digi mindig is az alacsony előfizetési díjra hajtott. Márpedig a TV2 saját hülyesége miatt a Spiler 2 egy qrvadrága, túlárazott csatorna lehet. Én azt látom, hogy most isszák a levét a hülyeségüknek és innen távolról nevetek rajtuk. Örülök a jelenlegi helyzetnek.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51477) rothfb válasza istnag (#51474) üzenetére


rothfb
veterán

Igen, sajnos egyet kell értenem veled, nem teljes mértékig tartja szem előtt az előfizetők érdekeit. Ha ezt tenné, legalább csinálna egy sport csomagot. Aztán ha valakinek kell, előfizet, akinek meg nem, az nem.

(#51478) rothfb válasza Watt25 (#51476) üzenetére


rothfb
veterán

Én is örülök amúgy. Ez a fenti véleményemtől független. Persze ettől még áll a fentebbi hozzászólásom.

(#51479) rothfb


rothfb
veterán

Én abban reménykedem már, hogy a Spíler 2 megbukik és a tartalmak az 1-esre kerülnek, azt meg tudom nézni Telenor MyTV-vel. Innentől megoldva a gond.

(#51480) RoyBatty válasza istnag (#51473) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Ezzel mellélőttél, Sixx imádja a focit és óriási Liverpool rajongó.
Ettől még tud reálisan írni a sportcsatornák nézettségéről, az ugyanis ugyanúgy rétegműsor, mit mondjuk a főzőcsatornák. Természetesen az M4-en többen néznének egy Liverpool meccset, mint a Spíleren, de a kérdés az, hogy hányan képesek/hajlandóak szolgáltatót váltani csak a sportcsatornák kedvéért és ez a hosszútávú tapasztalatok alapján országosan néhány ezer előfizető.
Az egyénileg összeállított csatornaportfólió mindig fölmerül, de az összességében mindig drágább lenne az előfizetőnek. Elég egy szimpla számolás a megértéséhez:
Tegyük fel, hogy a TV2 2 millió eurot szeretne kapni a Spíler 2-ért a Telekomtól. Az egyszerűség kedvéért számoljunk 1 millió előfizetőt (valójában sokkal kevesebb van a családi csomagban, pár százezer mindössze), ez fejenként 2 EUR-t jelent évente (kb. 50 forint/hó emelés lenne előfizetőként). Ha ezt a Telekom külön csomagban adná, néhány 10 ezer (számoljunk 20k-val) előfizető fizetné ezt maximum, előfizetőnként évi 100 EUR jön ki, ez majdnem 3000 forint lenne havonta, ez pedig még tovább csökkentené a potenciális előfizetők számát (arról nem is beszélve, hogy egy különcsomag számlázása, adminisztrációja is külön költség).

(#51481) 4Grider válasza rothfb (#51479) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel a Telekom fizet érte (meg mi adófizetők is szponzoráljuk bizonyos adókedvezményeken illetve kormányunk reklámköltésein keresztül a TV2 csoportot), így ennek nem sok esélyét látom.

(#51482) mpo válasza Watt25 (#51472) üzenetére


mpo
veterán

nem akarok azért áremelést, mert az a néhány százalék valami falábúak futkározását akarja nézni

A falábúak az M4-en vannak, ezt Lézer János is megmondta, a PL, La Liga, nem fizet milliókat egy falábúért.

Egyébként én is fizetek a tv2 csoport csatornáiért a DIGI-nél, holott egyet sem tettem a kedvencekbe, tehát számomra nem léteznek, így vagyok a retekklubbal is, a közszolgálatit már nem is kellene mondanom.
Ha nem is nézőjük, de előfizetőjük vagyok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51483) istnag válasza RoyBatty (#51480) üzenetére


istnag
addikt

Az a cikk, akkor is bullshit egy országos olvasottságú médiafelületen, teljesen irreális képet fest le. Nem értek vele egyet.
A számolásod meg olyan, hogy lehet ez is, meg ez ellentéte is. Kicsit sok az ismeretlen az egyenletben.

Amúgy már biztos vagyok benne, hogy a szolgáltatók "csődbe" akarják juttatni a Spíler 2-t és egyetértek velük.

(#51484) mpo válasza istnag (#51483) üzenetére


mpo
veterán

Ha Vajna nem jut Simicska sorsára, akkor előbb-utóbb meghal (74 éves) és akkor más veszi meg a tv2-t, mert kell szócsőnek. Csak nem ad érte annyit, amennyit kérnek érte.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51485) Varszegig válasza #94529552 (#51441) üzenetére


Varszegig
veterán

De figyeltem. Csak arra próbáltam célozni, hogy optika mellé nem kell (szükségtelen) kiépíteni a kábeltv hálózatot. Mert az optikán átmegy minden. Csak szét kell választani a végponton.

(#51486) tahepa


tahepa
senior tag

https://index.hu/kultur/media/2018/09/14/spiler2_la_liga_spiler_tv_tv2_bl_kozvetitesi_jog_andy_vajna/

(#51487) rothfb válasza tahepa (#51486) üzenetére


rothfb
veterán

Máskor használd a írásnál a "Link" gombot...
Amúgy igen, a tegnapi egész jó írás folytatása... :K

[ Szerkesztve ]

(#51488) tahepa válasza rothfb (#51487) üzenetére


tahepa
senior tag

Direkt nem akartam használni a "Link" lehetőséget.

(#51489) Watt25 válasza tahepa (#51488) üzenetére


Watt25
veterán

Szereted szopatni az embereket? Rendes vagy...
Egyébként valóban jó cikk...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51490) rothfb válasza Watt25 (#51489) üzenetére


rothfb
veterán

:DDD :DD :DD :DD

(#51491) tahepa válasza Watt25 (#51489) üzenetére


tahepa
senior tag

Meg kell küzdeni mindenért...erről szól az élet....van aki ezt szopásnak veszi....ki hogy és min szocializálódott...

(#51492) hawyka válasza tahepa (#51491) üzenetére


hawyka
tag

most röhögnék, de tudom, hogy nem poénból írtad :D am csatlakozom, jó cikk :)

[ Szerkesztve ]

(#51493) #94529552 válasza Varszegig (#51485) üzenetére


#94529552
törölt tag

Rendben, így már világosabb a kép.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.