Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) istnag válasza unravel (#51093) üzenetére


istnag
addikt

Az, hogy Te nem érted, az a Te problémád, ez egy fórum, másnak meg más a problémája. Egyébként mondj egy megoldást, pl Spíler 2 -re? Költözz Tarr Kft -s területre (ezen kívül)
Ne stream -et, mert tele van cseszve az összes ilyen oldal reklámokkal, rosszabb esetben vírusokkal, az okos tv-k vagy megbirkóznak vele vagy nem, az adás megakad, 140 cm es tv -n az 476/576 nem annyira bejövős. Szóval várom javaslataid. :W

(#51102) Watt25 válasza csatm (#51092) üzenetére


Watt25
veterán

Én továbbra is azt mondanám, hogy jelszint probléma, állítható csillapítóval be kell lőni azt a szintet, amit szeret az a tévé.

(#51097) Secundus
Neked is: téma összefoglaló 21., 23., 24., 25.pontja. Nem fog tudni senki ennél többet segíteni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51103) mpo válasza Lajos1966 (#51098) üzenetére


mpo
veterán

Néha figyelni kell arra, mit mond a speaker, persze csak akkor, ha valaki nézi a BL-t, olimpiát, PL-t. :R

Ha érted, akkor már elavult.

(#51104) andaman válasza Watt25 (#50991) üzenetére


andaman
tag

DIGI/MindígTV
Samsung TV és Samsung TV/Monitor.
Mindkettőn működik: a koaxok felcserélése, menüben átállítva légi/kábel.
Mindkettőhöz tartozó hangolás megmarad.
Gondolom akkor ezzel
is működni fog.

The man is a snowflake on the river.

(#51105) andaman válasza andaman (#51104) üzenetére


andaman
tag

A mechanikus nem ajánlott.
"Ennél a megoldásnál léteznek sokkal olcsóbb csúszkás, vagy nyomógombos átkapcsolók, azoknak azonban nagyon kicsi az elválasztási csillapítása, ami zavarokat idéz elő mind a kábelTV rendszerben mind a földi vételnél."

The man is a snowflake on the river.

(#51106) Varszegig válasza istnag (#51101) üzenetére


Varszegig
veterán

Azért a streamekre ez így ebben a formában nem teljesen igaz. A La Liga első fordulóját egy random HD streammel néztük, és végig akadásmentes, tűéles kép volt. Egyedül némi fps hiány volt felfedezhető a magas labdáknál, de ehhez egyrészt hamar hozzászokik a szem, másrészt ugyanezt látom egy telenor mytvnél is.
A második fordulót már elven sport előfizetéssel néztük, a kép még jobb, az fps kb ugyanaz. Az egyetlen amit hátrányként fel lehet hozni, hogy a streamek késnek, az eleven pl. kb fél percet. Szóval a sofascore értesítéseket el kell némítani. De simán vállalható, és legalább nem olyan mosott szar a kép, mint a sport2 sd-n volt.
Tehát lehet találni hd minőségű, nem reklámos, nem vírusos streameket, de ha biztosra akarsz menni, akkor előfizetsz az eleven sports-nál.

(#51107) unravel válasza istnag (#51101) üzenetére


unravel
őstag

"Egyébként mondj egy megoldást, pl Spíler 2 -re?"
....
Bontani egy sört és leszarni hogy vajnának milyen tévéje van.

¯\_(ツ)_/¯

(#51108) Watt25 válasza andaman (#51104) üzenetére


Watt25
veterán

Ez jó pont a Samsung-nak. Akkor annyival egészítem ki, hogy szerintem LG-vel nem működne a dolog. Ha átállítom légiről kábelre (vagy vissza), törli a tárolt csatornákat.
Emellett a hozzászólásom, amire válaszoltál másról szólt: ott Digi kábeltévé és UPC kábeltévé lenne közösítve...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51109) szabogabor10 válasza Varszegig (#51106) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, ez az, amiért bizonyos sávszél és 50 fps alatt nem nagyon vagyok hajlandó meccset nézni. Élvezhetetlen számomra.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51110) andaman válasza Watt25 (#51108) üzenetére


andaman
tag

Jogos, nem figyeltem.

The man is a snowflake on the river.

(#51111) #29810560 válasza andaman (#51104) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DVB-T ill. DVB-C "közösítést"/egyidejű kezelést szerintem minden TV-ben, Set Top Box-ban megoldották, ami több DVB szabványt kezel. Tehát nem csak a Samsungokban, hanem pl. az LG TV készülékeiben is. ... és gyanítom, hogy a többi gyártó TV-i is gond nélkül kezelik ezt a dolgot.
Az antenna bemenet átkapcsolásra is csak azért van szükség, mert nem használnak két külön bemenetet az azonos frekvenciatartomány miatt. (Amennyiben külön-külön antenna bemenetet használnának DVB-T-re és DVB-C-re átkapcsoló sem kellene.)

DE! A probléma felvetésben két különböző DVB-C szolgáltató "közösítéséről" van szó, ami azért eléggé más tészta, mint a kábel-földi "közösítés", ahogy Watt25 is írta.

[ Szerkesztve ]

(#51112) andaman válasza #29810560 (#51111) üzenetére


andaman
tag

A DIGI ágban van erősítő, ami ad +5V-t ha jól tudom...
Viszont a DVB-T ágban kellene a +5V.

Akkor ennyi volt...

The man is a snowflake on the river.

(#51113) #29810560 válasza andaman (#51112) üzenetére


#29810560
törölt tag

A táp (+5V) csak aktív DVB-T antennához kell - passzívhoz nem - és külső tápos antennával helyettesíthető, amennyiben a TV nem adja ki az 5V-ot az antenna kimeneten. (Sajnos sok TV nem adja ki.)

(#51114) Harman Smith


Harman Smith
csendes tag

Sziasztok!

Van egy viszonylag új Samsung TV-nk (MU6102), ami elvileg tudja a DVB-C-t, de közvetlenül kábelről valamiért nem látja a digitális csatornákat. Set-top-boxról működik minden rendesen. Van valami tippetek, hogy mi nem stimmelhet?

(#51115) pjen válasza Harman Smith (#51114) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem teljes hangolás nyomj, kéne látnia.

(#51116) lord_m válasza Harman Smith (#51114) üzenetére


lord_m
senior tag

Ha jól emlékszem, még a DIGI szolgáltatót is be lehet jelölni a hangolás elején. Nálunk egyből megtalált mindent.

(#51117) #29810560 válasza Harman Smith (#51114) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kéziben hangolj be egy-két frekvenciát (MUX-ot), hogy lát-e a TV jelet és milyen szintűt!

(#51118) Harman Smith


Harman Smith
csendes tag

Digitális hangolásnál nem lát semmit, sem magától, sem manuálisan ráhangolva a megadott frekvenciákra. Más kapcsolódó beállítást nem nagyon találtam. :(

(#51119) lord_m válasza Harman Smith (#51118) üzenetére


lord_m
senior tag

Biztos, hogy a "Kábel" van kijelölve és nem a "Légi"?

(#51120) andaman válasza #29810560 (#51113) üzenetére


andaman
tag

Másik fórumon jött szóba, hogy a +5V pótlására jó egy antenna erősítő is, ha azt a TV nem adja ki.
A PMCW-200 +5V megoldásához volt ez a javaslat, de ez valahogy nem kerek nekem...

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#51121) Harman Smith


Harman Smith
csendes tag

Megoldódott, tényleg az automatikus hangolásnál lehetett csak átállítani, köszi a segítséget!

(#51122) zsolti72837 válasza unravel (#51107) üzenetére


zsolti72837
őstag

És ezzel tudja nézni a meccseket :F ? :W :W

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#51123) zichie


zichie
senior tag

Tudom, hogy mindenki a Spíler 2 miatt panaszkodik. Én a hiányának pozitív hatását tapasztalom meg. Egy jó ideje már nem néztem a spanyol bajnokságot, de most hétvégén nálam összejöttünk egy páran. Én, a fater és a szomszéd. Mindhárman digisek vagyunk, így nincs Spíler, de sikerült találnom egy jó minőségű fix műholdas hd forrást. Itt nincsenek fps problémák, mint a netes steameknél és még net sem kell neki, ráadásul még a pc-t sem kell hozzá bekapcsolni, max. csak addig amíg megtaláltam a vételhez szükséges paramétereket és infókat. Szombat estére én hoztam a sört, a szomszéd a pattogatott kukoricát. A jó hangulat adott volt. A műholdvevőt és a forgatós tányért is legalább használtam, mert mivel van digikábel, így az utóbbi időben kihasználatlan volt, bár a MotoGP-re azért szoktam használni, mert ugye Digikábelen az sem érhető el. Ha lenne Spíler 2, akkor mindenki otthon "bezárkózva" nézte volna a meccset és elmaradt volna a közösségi élmény. Meg is beszéltük, hogy több ilyen "LaLiga party"-t is csapunk, ha Barca meccs lesz, amíg nem lesz Spíler 2.
Érdekes, hogy két-három éve még a Digisporton volt a MotoGP, akkor könnyen elérhető volt, nem érdekelt, nem néztem, miután átkerült a Spílerre, azaz elérhetetlen lett, azóta szinte minden futamot nézek "égi forrásból". Hasonló a helyzet most a LaLigával is. Amíg volt, addig nem érdekelt. A LaLigát csak a Spíler 2 adja, ami más nagyobb szolgáltatóknál sincs, így ez egyfajta plusz exkluzivitást ad, megvan annak a "fílingje", hogy olyasmit nézünk, ami csak kevés embernek adatik meg jelenleg az országban. Valami ilyesmit érezhet most a Tarrosok egy része is. A szomszéd is örült, hogy nem kellett küzdenie a netes streamekkel. Lassú öreg pc-je van, ahol akadozik erősen a kép a streameknél.

[ Szerkesztve ]

(#51124) mpo válasza zichie (#51123) üzenetére


mpo
veterán

Térjünk vissza oda, amikor egy tv volt a faluban?
Múltkori hsz-emben van egy kép egy másik megoldásról.
Egyik megoldás sem tetszik.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51125) szabogabor10 válasza zichie (#51123) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az a baj, hogy nem mindenkinek járható út a műholdas vételhez szükséges barkácsolás.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51126) Joe123 válasza szabogabor10 (#51125) üzenetére


Joe123
aktív tag

Jó minőségű ace streamet szerintem ma már szinte minden fontosabb sporteseményhez lehet találni. (F1-et, NLF-t is azon nézem jó ideje.)

(#51127) szabogabor10 válasza Joe123 (#51126) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az a baj, hogy igazából 8-9 Mbit/s és 50 fps alatt nekem nem igazán jó minősegű egy stream. Az Eurosport Player előfizetésem is a 25 fps miatt mondtam le. Szaggat minden gyors mozgásnál.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51128) Joe123 válasza szabogabor10 (#51127) üzenetére


Joe123
aktív tag

Arra még pár évet várni kell, hogy ezek általánossá váljanak, de úgy vettem észre, hogy az utóbbi pár évben nagyon sokat javult a streamek minősége. Az optika terjedése is sokat lendít ezen szerintem.

(#51129) szabogabor10 válasza Joe123 (#51128) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen. Vannak már 50 fps-es stream szolgáltatások (pl. DAZN tőlünk nyugatabbra), de még nem elterjedt sajnos.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51130) kene84


kene84
senior tag

Indul a Digi mindenkinek akció az okos csomag helyett, az első 3 hónap lesz kedvezményes(listaárhoz képest látványosabban), onnantól listaár és mindez 12 hónapos határozott szerződés aláírásakor.

(#51131) mpo válasza kene84 (#51130) üzenetére


mpo
veterán

Csak én nem látom?

Csatornalista változás is van?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51132) kene84 válasza mpo (#51131) üzenetére


kene84
senior tag

Csatornalista változásról nem hallottam.
Gondolom digi.hu-ra is hamarosan feltolják.

(#51133) Joe123 válasza kene84 (#51130) üzenetére


Joe123
aktív tag

Akkor lényegében olyan lesz mint a telekomnál.

(#51134) bobsurf válasza Varszegig (#51106) üzenetére


bobsurf
senior tag

Helló!
Egy kérdés ehhez az eleven sporthoz. Mo n kéne hozzá vpn is?
Köszöntem,
bob

(#51135) Varszegig válasza bobsurf (#51134) üzenetére


Varszegig
veterán

A regisztráció trükkös, az csak telefonról ment egy vpn kapcsolattal (ír, vagy UK). Viszont utána már nincs geolock, semmi nem kell.

(#51136) bobsurf válasza Varszegig (#51135) üzenetére


bobsurf
senior tag

Hmmm, érdekes :)
Köszi!

(#51137) lala666 válasza Varszegig (#51135) üzenetére


lala666
senior tag

Írtam privibe.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#51138) zsolti72837 válasza mpo (#51037) üzenetére


zsolti72837
őstag

Tudsz valamit? :D

Én is érzek valamit. Spekulálnak a háttérbe szerintem. :DD ;]

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#51139) trec12 válasza kene84 (#51130) üzenetére


trec12
addikt

Akinek a jelenlegi Okos csomagja van az a hűség lejárta után elvileg abban marad(hat)? A törvény szerint igen ha jól tudom....

(#51140) trec12 válasza mpo (#51037) üzenetére


trec12
addikt

A Spíler Extra se maradjon ki! Ha már lúd legyen kövér! :)

[ Szerkesztve ]

(#51141) mpo válasza zsolti72837 (#51138) üzenetére


mpo
veterán

Ha tudtam volna vagy most tudnám, azt rejtett üzenetben, de közöltem volna.
Nem véletlenül írtam az utolsó sort, ha bejön a tippem, akkor hivatkozni fogok rá.
Jövő héten megtudjuk, remélem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51142) Intruder2k5 válasza trec12 (#51140) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#51143) mpo válasza trec12 (#51140) üzenetére


mpo
veterán

Rajtam nem múlik, abban biztos lehetsz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51144) rothfb válasza Intruder2k5 (#51142) üzenetére


rothfb
veterán

Miért nincsen Spíler1-2???😢😨😰😱😵😠

(#51145) mpo válasza rothfb (#51144) üzenetére


mpo
veterán

Vannak ilyen csatornák.
A Diginél most nincs.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51146) kene84 válasza trec12 (#51139) üzenetére


kene84
senior tag

Abban maradsz szerintem is, csak listaárat fogsz fizetni.
De akkor már jobban jársz ha bemész és újra kötöd már az új csomagot, mert járni fog a kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

(#51147) erzol válasza kene84 (#51146) üzenetére


erzol
őstag

A törvény lényege, hogy ugyanazon az áron kapod a szolgáltatást hűségidő után is.

(#51148) kene84 válasza erzol (#51147) üzenetére


kene84
senior tag

Oh pardon akkor, ezzel nem voltam tisztában.
Ez egy új dolog? Ezért csinálják akkor hogy 3 hónapig jár a kedvezmény és utána listaár?

(#51149) agroman válasza kene84 (#51148) üzenetére


agroman
senior tag

nekem meg olyan csomagom van amiben digifon500-am van (ingyenes belfold). :K

------

(#51150) mpo válasza kene84 (#51148) üzenetére


mpo
veterán

Kevered a dolgokat.
[link]

Lefordítom a jogi nyelvet, ha lejár a hűségidő, nem fizethetsz többet, mint a hűségidő alatt.

Az, hogy az első 3 hónap különbözik a maradék 9-től, az egy verzió, de lehetne mind a 12 hónap egyforma, csak olcsóbb a listaárnál.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.