Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) rothfb válasza Flashget (#50649) üzenetére


rothfb
veterán

Én ugyanígy vagyok. Nekem a középső csomag van 3790-ért, de én is lemondom, ha végre lesz Digin Spíler 1-2-Extra.
Álmodozzunk csak...

(#50652) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Szegeden másnál is szétesik az összes csatorna képe?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50653) Lotto73


Lotto73
csendes tag

Hello, allitolag lett megallapodas, Serie A-t egyutt veszi meg a Digi es Andy.....

(#50654) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Most néztem, a NET is kifeküdt, olyan 5Mbit környékén van a sebesség.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50655) sza.sa válasza zsolt501 (#50652) üzenetére


sza.sa
tag

Kecskeméten is szétesik a kép... Net is jóval lasabb...

sza.sa

(#50656) Pierre_ válasza zsolt501 (#50652) üzenetére


Pierre_
újonc

Szia! Igen nálam is ua. a helyzet. (Szeged) A csatornák szétesnek. :(((

[ Szerkesztve ]

(#50657) johnny23 válasza Lotto73 (#50653) üzenetére


johnny23
tag

Szia!

Ez tuti? Akkor felesbe lesz itt-ott? Az jó nagy bugyutasàg lenne, plàne,ha a Diginél nem lesz végül Spiler!
Bàrcsak a teljes Serie A csomagot a DigiSport adnà, ahogy múltkor!

-- new gamer --

(#50658) bitpork válasza zsolt501 (#50652) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen minden xar :( Már ment nekik bejelentés.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50659) zsolt501 válasza bitpork (#50658) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi, itt valami nagyobb baj lehet mert a net is elég rendesen kifeküdt.

110 fölötti ping és 1.4 Mbit letöltés 24 Mbit feltöltés, és a TV képe totál szétesik az összes csatornán.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50660) zsolt501


zsolt501
nagyúr

No most ebben a pillanatban a TV helyre is jött, a NET még nem az igazi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50661) bitpork válasza zsolt501 (#50659) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ebben a szent szögellésben a tv képe és hangja megjavult itt.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50662) Lotto73 válasza johnny23 (#50657) üzenetére


Lotto73
csendes tag

Nem tuti. Egy baratom occse dolgozik a tv2-nel es o pletykalta el, de h utana mi lesz azt nem tudni. Ugy lenne jo, ha lenne spiler a digin.

(#50663) zsolt501 válasza bitpork (#50661) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Itt még nem az igazi, nagyon ingadozik a ping és a sebesség is. :F

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50664) Hoppácska


Hoppácska
csendes újonc

Sziasztok!
Kérdezném a hozzáértőket, a Diginél létezik olyan hogy számhordozás?
A szitu annyi hogy: Most is a diginél vagyunk előfizetésben 8/2-es csomagban. Ahová költözünk ott a Digi 1000 van. Van náluk olyan opció hogy az új helyen maradjon a net, tv szolgáltatás (1000), viszont a régi telefonszámomat oda írják át?
Remélem érthetően fogalmaztam.
Köszönöm. :R

(#50665) Intruder2k5 válasza Hoppácska (#50664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Számhordozás egész biztosan van, de ha primer körzeten kívül költözöl, vagyis megváltozna a körzet előhívószám, azt nem biztos, hogy tudják teljesíteni. Tehát pl. 28-as körzet Gödöllőről elköltözöl Szegedre aminek a körzetszáma 62, oda szerintem nem fogják engedni a 28-as körzeti számodat elvinni.

De van DIGI telefon topik, kérdezd meg ott, hátha ott jobban tudják ezt.

[ Szerkesztve ]

(#50666) Hoppácska válasza Intruder2k5 (#50665) üzenetére


Hoppácska
csendes újonc

Maradok ugyanabban a körzetben, tehát az előhívó szám nem változik.
Köszönöm szépen a választ. :R

Azt a topikot nem is láttam, lehet nem jól kerestem rá. :B
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#50667) Klikodesh válasza zsolt501 (#50663) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Sajnos nalunk is, a gigabitesnek hirdetett net ha meg egy streamet se bir el, a ping szinten 300 as ugrasokat produkal.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#50668) Kija válasza johnny23 (#50657) üzenetére


Kija
aktív tag

Szerintem ha ebben megtudtak egyezni, akkor a Spiler műsorkínálatba kerülésében is meg fognak.

(#50669) rothfb válasza Kija (#50668) üzenetére


rothfb
veterán

Kicsit igyekezhetnének, mert kezdődik a La Liga... Jó lenne nem felvételről nézni, letölteni a meccseket. Mégis csak fizetek a Diginek. Gyerünk srácok, mindenkinek érdeke a megegyezés.😗

(#50670) pjen válasza rothfb (#50669) üzenetére


pjen
félisten

A DIGI nek a mostani kínálatért fizetsz..

(#50671) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kűttek mailt h mea culpa központi hiba volt és nagyon dolgoutak rajta.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50672) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Itt Érden - de gondolom máshol is - időnként szétesnek az adások.
Ez akkor még mindig a korábban olvasott központi hiba?

KissA1026

(#50673) rothfb válasza pjen (#50670) üzenetére


rothfb
veterán

Fizetnék én többet, ha nézhetem, amit szeretek.

(#50674) pjen válasza rothfb (#50673) üzenetére


pjen
félisten

Fizethetsz,és Nézheted.Vannak opciók.Mindíg tv,UPC,UPC DIREKT stb.

(#50675) istnag válasza pjen (#50674) üzenetére


istnag
addikt

Spílier 2 még egyiknél sincs, én pl csak arra várok és már lépek is!

[ Szerkesztve ]

(#50676) g0dl


g0dl
addikt

Az fura, hogy a tv2 csoportnak nincs kábelszolgáltató üzletága, mégsem kínál fizetős internetes elérést a spilerhez. Én sosem használtam, de pl. mintha a HBO-nak lenne HBO GO.

(#50677) rothfb válasza pjen (#50674) üzenetére


rothfb
veterán

Te a Diginél dolgozol? Vagy csak simán tájékozatlan vagy? Spíler 2 csak Tarr-nál van. Egyébként szégyen, hogy az ország legnagyobb szolgáltatójánál nem lehet La Liga-t vagy BL-t nézni. Csináljon egy sport csomagot, vegyen bele sportcsatornákat és aki akar előfizet, aki nem, az nem.

(#50678) rothfb válasza pjen (#50674) üzenetére


rothfb
veterán

Egyébként az is szégyen, hogy öt szolgáltatónál kell fizetnem, hogy a pár kedvenc csatornámat és az engem érdeklő sportot nézhessek. Vannak olyanok, mint te, aki szerint ez normális, szerintem ez gáz. Ez a "van baj bőven" kategória. De, hogy még egyesek szerint ez így normális...

(#50679) 4Grider válasza rothfb (#50677) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én személy szerint örülök neki, hogy a Digi-nél csak a prémium csatornákat kódolják. A mi háztartásunk ui. 5 tv-vel rendelkezik, nagyon nem érné meg mindenhova egy kikódolást végző eszközt bérelni.
Nem mellesleg nálunk nincs ember, aki egy fillérrel is többet fizetne egy újabb sportcsatorna miatt. Így sem győzöm őket hátra sorolni. A BL-nek kellene leszoknia a kizárólagos jogok eladásáról, mert ez így nagyon nem sportszerű a sportrajongókra nézve.

(#50680) Multibit válasza rothfb (#50677) üzenetére


Multibit
veterán

Csináljon egy sport csomagot, vegyen bele sportcsatornákat és aki akar előfizet, aki nem, az nem.
Na ez az, amiről a műsor tulajdonos általában hallani sem akar :D

(#50681) bitpork válasza rothfb (#50678) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

az érdekes inkább az, hogy valakinek nem ment még el a kedve a bármilyen focitól azután ami ebben az országban zajlik :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50682) rothfb válasza 4Grider (#50679) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig ha valaki szolgáltatást akar, akkor le kell szokni a fillérb*szásról. Elnézést a vulgáris kifejezésért. Ebben egyébként a Digi nagyon jó. Olcsón adja a legtöbbet, amit lehet. De ha más szolgáltatónál pl egy extra csomagba raknak bizonyos csatornákat, akkor itt is meg lehetne csinálni. Értem, hogy a Diginek más az üzleti terve, a kispénzűekre vagy a sóherekre megy rá, de el kellene gondolkodni egy extra csomagon is. Aztán akinek megéri, előfizet. Máshol működik. Akinek telik 5 tvre, telnie kell arra lévő tartalomra is.
Én pl ha lenne (még nincs, de idő kérdése) 4k-s rendes nagy (pl 60 colos) tv-m, simán előfizetnék 4k-s tartalomra is. Ha lehetne. Nem b*szom a fillért. Megvettem a komoly tv-t és azon nézem az mpeg kódolású ócska kockás sd felbontású rtl-t? Akinek meg nem olyan fontos a tv, az fizessen alapcsomagot vagy azt se. De ne én igyam meg a levét annak, hogy mások sajnálják a plusz 1-2000 Ft-t, miközben cigiben meg elszívják a sokszorosát.
Én csak azt mondom, le kellene fedni a piacot. Ne csak Józsi bácsinak és Eszter néninek legyen meg az M1 hazugcsatorna, hanem lehessen választani. Nézd meg a PR Telecomot, vagy nézd meg a Tarr-t. Kis szolgáltatók a Digihez képest, de van lehetőség, választás. És nem, sajnos nem tudok előfizetni ezeknél, itt nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#50683) 4Grider válasza rothfb (#50682) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindenkinek mások a preferenciái. Én pl. a prémium előfizetések helyett inkább utazásra, szórakozásra és nem utolsó sorban a gyermekem taníttatására, majdani lakására verem el a pénzemet.
Ja és én meg azt mondom, hogy uniós jogszabállyal kellene betiltani a kizárólagos közvetítési jogok értékesítését. Mert a problémádra így csak ideiglenes gyógyír lehet a spíler bevezetése, mert lehet, hogy valami új sorozatot meg valami harmadik - szintén új - tv-nek fognak majd eladni, és te azt is nézni akarod majd, meg egy harmadikat, meg egy negyediket is...

[ Szerkesztve ]

(#50684) rothfb válasza 4Grider (#50683) üzenetére


rothfb
veterán

Havi egy-két ezer Ft nem sok pénz. Abból se nagyon szórakozni, se utazgatni nem lehet, se a gyerek lakásánál nem számít (ismerve a lakásárakat). Na de persze én senki nem vagyok, hogy megmondjam, mire költs és mire nem. Én sem vagyok gazdag, sőt, de nem vágna földhöz, ha kicsit többet fizetnék a tv-ért. A közvetítési jogok pedig megint egy teljesen más tészta. Eleve nem szabadna olyan csatornának adni bármilyen közvetítési jogot is, amit nem lehet nézni. Ez nonszensz. Eleve nem értem, hiszen ezeknek a sporteseményeknek szponzoraik vannak. Az ő érdekük, hogy minél többen láthassák a reklámjaikat, akár a közvetítés közben, akár szünetekben. Milyen hasznuk van abból, hogy azt amit reklámoznak, 100 000 ember látja, a 8 000 000 helyett? Ez is nonszensz. Tehát igazad van, de a jogok értékesítése végképp nem magyar vonatkozás, nincs ráhatásunk. Csak az itteni dolgokra, pl a Spílerre, Digire.

[ Szerkesztve ]

(#50685) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Miközben itt hasábokon megy a beszélgetés arról, hogy lesz-e, vagy nem lesz-e adott csatorna, eközben én a DIGI szolgáltatóval vitatkozom azon, hogy jogom van-e kérni a hibaelhárítást, vagy sem.

A DIGI állítása szerint - ingyenesen - nem, mivel én analóg kábel tv szolgáltatásra kötöttem velük szerződést, ami nettó hazugság!

Az én előfizetői szerződésemben a választott szolgáltatásként a DigiTV van általuk megjelölve (gépi kitöltés alapján). Ezt többször jelzem az telefonos ügyfélszolgálatosnak, aki közli velem, hogy az nem számít, mert mindenki, aki velük szerződik automatikusan az analóg szolgáltatásra fizet elő, a digitális vétel csak egy lehetőség, amit a szolgáltató ingyenesen biztosít mindenféle felelősség nélkül. Ezért nem érdekli a szolgáltatót az, hogy nekem milyen gondom van a digitális vétellel, nekik csak az analóg vételi lehetőség számít, ha az egyébként van, akkor részükről az ügy lezártnak tekintendő. Sőt, nem átallott az ÁSZF-re hivatkozni, hogy ez ott benne is van. Kértem, hogy mondja meg, hogy pontosan hol, hosszas várakoztatás után közli, hogy a 6.1. alatt található meg ez, amiben a szolgáltató azt vállalja, hogy az általa használt eszközökön teljesíti az általa meghatározott minimális értékeket és ebből következik az ügyintéző szerint az, hogy az ő set top box eszközük alapján jogos-e a hibaelhárítás, vagy sem. Itt megjegyzem, hogy a set top box nem képes analóg vételre, illetve azt, hogy amikor az volt nekem, akkor annak is gondjai voltak, szóval szerintem ez nem eszköz függő, ráadásul az ONT eszközzel nem tudom megtekinteni sem az analóg, sem pedig a digitális vételt.

(Mondjuk akkor nem, de most felmerül bennem, hogy ezek szerint ha problémám lenne az Internettel (eddig még nem volt), akkor azzal sem foglalkoznának, mert nem az ő eszközüket használom?)

Még elvitázunk egy darabig, majd közlöm, hogy ennek ellenére kérem a hibaelhárítást, mert az időnként, de folymatosan széteső kép és elbicsakló hang nézhetetlenné teszi az adást.

Nem tudom, hogy most sikerül-e a hibát elhárítani (eddig számos alkalommal jelentettem és nem történt semmi javulás sem), de azt felháborítónak tartom, hogy 2017-ben analóg szolgáltatásra fizetek elő a szolgáltató szerint, miközben az előfizetői szerződésemben és a saját oldalukon megjelenő reklámban erről szó sincs, sőt ott digitális kábel tv szolgáltatás van írva!

KissA1026

(#50686) Watt25 válasza #20221952 (#50685) üzenetére


Watt25
veterán

Jóreggelt!
Persze, van rá esély, hogy pont te fogod kerékbe törni a Digi-t, de egyébként szélmalomharcot vívsz. Amit leírtál, az mindig is így volt a Digi-nél. Ha nem kértél az előfizetéshez box-ot, akkor analóg előfizetésed van.
Lehet hisztizni, hogy szerinted nem, de ezt nem te döntöd el. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#50687) #20221952 válasza Watt25 (#50686) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nekem már tele van az ilyen hozzáállásokkal a hócipőm! Főleg úgy, hogy erről az előfizetői szerződés megkötésekor szó sem volt és - ha igazat is adok Neked - az Analóg négyzet nincs kipipálva, tehát a szolgáltató által kitöltött szerződés szerintem nem analóg szolgáltatásra köttetett.
De, ha mégis így van, akkor azt akarom elérni, hogy minden a jövőben megkötésre kerülő szerződés esetén legyen egy aláírással igazolt és átvett tájékoztató a leendő előfizető részére arról, hogy set top box nélkül csak analóg kábel tv szolgáltatásra köt szerződést, illetve legyen arról teljeskörűen tájékoztatva, hogy mit jelent az analóg szolgáltatás, továbbá az online és offline hirdetésekben legyen benne, hogy csak saját eszköz esetén van ingyenes hibaelhárítás!

És lehet, hogy - ahogyan írtad - ezt nem én döntöm el, de azt igen, hogy kábel tv előfizető vagyok, vagy sem. :P

[ Szerkesztve ]

(#50688) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
A Digi Online működik Android TV-n? Pl. Android box-szon?
Ha lehet telepíteni, akkor mennyire macerás használni távirányítóval?
Köszönöm

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#50689) mpo válasza Watt25 (#50686) üzenetére


mpo
veterán

Biztos, hogy igazad van?
DIGI SMART CAM

KINEK AJÁNLJUK?
Újabb típusú, CI+ bemenettel ellátott
TV készülékkel rendelkezőknek

MIKOR VAN RÁ SZÜKSÉG?
1. Beltéri egységre akkor van feltétlen szüksége, amennyiben TV készüléke önállóan NEM alkalmas a digitális és HD adások vételére (nem rendelkezik DVB-C tunerrel, nem HD kompatibilis). Ezek hiányában a TV-je beltéri eszköz nélkül csak az analóg csatornákat fogja elérni. Kérjük ellenőrizze készüléke tulajdonságait, leírását, típusát.

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#50690) #20221952 válasza mpo (#50689) üzenetére


#20221952
törölt tag

Igen, többek között ez is le van írva, csak ezt sem veszi figyelembe a szolgáltató.

(#50691) nfsu17 válasza mpo (#50689) üzenetére


nfsu17
veterán

nem akarok jogászkodni, mert nem is vagyok az, de ez a leírás (ami persze igaz) nincs közvetlen összefüggésben azzal, hogy analógra fizettél-e elő és hogy mire is van "garancia"...magyarán a felvetett problémára.

ez csak azt írja le, hogy ha digitálist akarsz nézni, akkor ezt kell tenned...
a digi (még a neve is "vicces", mi? :DDD...ezek után ) nem tagadja, hogy lehet digitálist is fogni, tehát a vételhez nem kellenek kiskapuk.
viszont a digi kihasznál valami kiskaput a jogszabályban, ami miatt pont az van, ami, hogy igazából neked (meg másnak) nincs is digitális előfizetése (valami okos biztos leírja majd ezt részletesen).
amíg nincs vele baj (pl. nálunk), addig szerintem senkit nem is érdekel.
de most nem ez az eset van nálad.

(#50692) #20221952 válasza nfsu17 (#50691) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nálam sem lenne gond, ha a szolgáltató hajlandó lenne elhárítani a hibát, melyet még akkor sem hárít el, ha az ő eszköze által is tudom produkálni, mert szerinte a közterületi akadályok elhárítása az előfizetőt terhelő feladat! :W Nekem ez a gondom, nem az, hogy kellene-e használnom a DIGI set top box berendezését, vagy sem, mert semeddig nem tart elszaladni az érdi ügyfélszolgálatra egy set top box berendezésért.

(#50693) mpo válasza nfsu17 (#50691) üzenetére


mpo
veterán

Nem kiabálom el, a jelenlegi FTTB megoldással az internet és a tévék is jól működnek, set-top-box nélkül Smart Cam-mel. Nem nálam volt a hiba.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50694) mpo válasza #20221952 (#50692) üzenetére


mpo
veterán

Vannak-e csillapítóid még?
Hátha ez a hunyó.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#50695) rothfb válasza mpo (#50689) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem is gyanús ez... Mikor egyszer rossz volt itt a digitális adás, szétesett a kép több csatornán, felhívtam őket és bár közölték, hogy ha kijönnek és bizonyíthatóan nem az ő hibájuk, ki kell fizetnem a kiszállást, kijöttek volna ingyen is, hogy elhárítsák a hibát, ha mégis miattuk volt. Szó sem volt analóg adásról, meg ilyesmikről.
Ezért fura a történet és az is, hogy ha az analóg adás jó, digitális adáshiba miatt csak pénzért mennek ki. A kettőnek amúgy sincs szerintem feltétlenül összefüggése abból a szempontból, hogy ha nincs digitális, attól még lehet analóg adás. Az ingyenes kiszállás boxhoz kötése finoman szólva is problémás, ha a hozzáállást nézzük. Nem korrekt.

(#50696) rothfb válasza gurabli (#50688) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem android boxon nem működik sajnos. Telepíteni tudtam, de elindulni nem indul. Amint indítom, azonnal bezáródik. Force close. Android tv-n nem tudom, nem androidos tv-k vannak csak.

(#50697) #20221952 válasza mpo (#50694) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem, nincs az ONT-ből közvetlenül megy a kábel a tv-be.
Biztos, hogy az oszlopok közötti kábel a ludas, látom most is, hogy mit művel vele a faág.

(#50698) #20221952 válasza rothfb (#50695) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én ezzel teljesen egyetértek, csak a szolgáltató nem így gondolja.
Még szerencse, hogy rögzítve van (igaz a szolgáltató részéről) a beszélgetés, ha nem haladok az üggyel, ki fogom kérni az elektronikus változatát.

(#50699) gurabli válasza rothfb (#50696) üzenetére


gurabli
senior tag

Kár. Akkor marad a Chromecast. Vagy ha valaki készít egy Kodi Addon-t.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#50700) mpo válasza #20221952 (#50697) üzenetére


mpo
veterán

Az EON ezt alvállalkozókkal megoldja, azért, hogy ne legyen áramszünet.
Ilyenkor a DIGI a felelős, hogy rossz helyre húzta vagy a fa tulajdonosa (akár önkormányzat), aki nem vágja le az ágat?

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.