Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) mpo


mpo
veterán

Mivel nem vagyok a FB-on, aki megteheti és hajlandó, az itt [link]
írt törvény részletetet bemásolhatná az oldalukra és föltehetné a kérdést a lejáró hűségszerződés esetére.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51202) mpo


mpo
veterán

Az előző hsz.-emnek, így már nincs értelme, mert itt a válasz.

Mielőtt a lényegre térek, e-számlát kapok e-mailben.
Se ebben, se a számlán nem szerepel, hogy másfél hónap múlva lejár az egyéves hűségszerződésem, holott a Tv. és az ÁSZF is tartalmazza és kötelező.

12.5.3.
A határozott idő leteltét megelőző 90 napban a Szolgáltató 3 alkalommal értesíti az Előfizetőt a határozott idejű Előfizetői Szerződés határozatlan időtartamúvá átalakulásának időpontjáról.

ÁSZF.
[link]

62-63. oldal
12.5.3. A határozott időtartamú Egyedi Előfizetői Szerződés megszűnése

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51203) nfsu17 válasza mpo (#51202) üzenetére


nfsu17
veterán

nekünk okt. végén telik le a 2 év.
semmi nincs a számlán (befiz. 09.30), és biztos mellette se volt, mert apám észre vette volna.

(#51204) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

A számlán az előfizetések (internet, TV, telefon) az aktuális áron vannak kiszámlázva!
A kedvezmény külön jogcímen van jóváírva.... Tehát a lejáratakor nincs árváltozás... (csak a kedvezményt leveszik róla..) :Y

Vigyorka

(#51205) mpo válasza Vigyorka (#51204) üzenetére


mpo
veterán

Akkor betartják a törvényt, ugye?
Ha lejár a szerződés vagy fizeted a listaárat vagy újra hűséget fogadsz és 3 hónapra kapsz kedvezményt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51206) #29810560


#29810560
törölt tag

Nem akarok senkit sem elkeseríteni, de az új - 2018. szeptember 1-i - módosítással a meglévő előfizetők hűségidős újrakötési lehetősége megy a levesbe. Ergo az új előfizetőkön kívül a hűségidők kifutásával mindenki minden hónapban listaárat fizet. (Hacsak nem jön egy újabb módosítás idővel.)

Nekem legalább is ez jön le ... ebből:

"A DIGI MINDENKINEK CSOMAG igénybevételére vonatkozó feltételek:

A kedvezményes időszak a szolgáltatás bekapcsolásától számítva, az első három hónapban vehető igénybe,
mely kedvezményes időszak más hónapokra nem vihető át. A kedvezmény összege a vonatkozó adók
változása folytán ettől a jövőben eltérhet.
"

(#51207) cigam válasza #29810560 (#51206) üzenetére


cigam
félisten

A régiek is megkaphatják ezt a kedvezményt, ha aláírnak megint 1 évet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51208) Logitech


Logitech
aktív tag

Most fedeztem fel hogy van sport2 hd, de ugyan úgy vibrál a képe mint a sport1 hd-nak. Minden hd adás tökéletes, csak ez a kettő nem, sd-ben ezek is jók.

(#51209) agroman válasza #29810560 (#51206) üzenetére


agroman
senior tag

A meglevo elofizetok nem a digimindegykinek csomag elofizetoi..szoval rajuk ezek a feltetelek nem vonatkoznak..imho.

------

(#51210) so_ha


so_ha
senior tag

A törvény egyértelműen kimondja, hogy hűség lejárat után nem lehet magasabb a szolgáltatás díja, így nem lehet belőle lista áras, hiába szűnt meg az okos csomag (ahogy a DigiTel500 sincs már, de akiknek régi, de még élő előfizetésük van erre a szolgáltatásra, azok a mai napig is használhatják). A tömegek "önkéntes átterelését" egy új szerződésbe az FTTH kiépítése miatti szerződésmódosítás hozza el, és így már minden újra szerződő az új paraméterekkel írhat csak alá. Amikor a teljes kiépítés után lekapcsolják az FTTB hálózatot, akkor erre hivatkozva felmondhatják egyoldalúan azok szerződését, aki nem akar az új technológiával élni.

(#51211) mpo válasza #29810560 (#51206) üzenetére


mpo
veterán

Amit itt kitettem, elolvastad a 12.5.3. pontot?
[link]
Mégis ez a véleményed?

"A DIGI MINDENKINEK CSOMAG igénybevételére vonatkozó feltételek:

Nálam a mindenki azt jelenti, amit a magyar nyelvben jelent.
Ha a régi előfizetőre nem vonatkozik, akkor bírság jár érte.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51212) Vigyorka válasza so_ha (#51210) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Digis számlád vedd elő... Kedvezményes idő alatt is lista árat fizetsz...

Vigyorka

(#51213) trec12 válasza cigam (#51207) üzenetére


trec12
addikt

Na de akinek most Okos csomagja van (pl. 4580/hó) és lejár de nem akarja az új Digi Mindenkinek csomagot? Az a régi csomagban marad ezzel a havidíjjal? Mert ez nem egyértelmű nekem. Vagy kénytelen belépni az újba? Listaáron nem kaphatja elvileg vagy igen mert nem fogadta el az új kedvezményt?

[ Szerkesztve ]

(#51214) cigam válasza trec12 (#51213) üzenetére


cigam
félisten

A hűség lejártával természetesen maradhat ugyanabban a csomagban, ugyanazon az áron, ha maga a csomag még létezik. Semmi nem kötelezi a szolgáltatót, hogy egy csomagot a végtelenségig tovább vigyen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51215) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Másnál is szétesnek a csatornák Érden?
Délután óta van ilyen gondom, hol gyakrabban (1-2 perc), hol ritkábban (5-10 perc), sajnos minden csatorna érintett ebben.
Érdekes, hogy a tegnapi vihar előtt, vihar alatt és vihar után nem volt ilyen gond, a házban nem változott semmi sem, a délutáni napsütés óta van ez... :F

KissA1026

(#51216) mpo válasza cigam (#51214) üzenetére


mpo
veterán

Évekig a Diginet 100 Pro csomagban voltam, (ami közben már megszűnt az újaknak) mert nem lehetett régi ügyfélként hűségszerződést kötni.
Most a név marad DIGINET 500, a három havi kedvezményért érdemes hűséget kötni, úgyse megyek más szolgáltatóhoz. Ha az FTTH is ideér, akkor meg lesz DIGINET 1000.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51217) mpo válasza #20221952 (#51215) üzenetére


mpo
veterán

Ilyen máskor is van, ha az országban hatalmas viharok vannak, nem éppen a fejem fölött.
A Federer meccs előtt és alatt is előjött a "szolgáltatás nem elérhető", a hajam az égnek állt, mert erre vártam.
De szerencsére nem sokáig volt a hibajelenség.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51218) tupijani válasza mpo (#51216) üzenetére


tupijani
tag

Szia! Az én tapasztalatom a következő: érdi ftth terület, lejárt július végén a 2 év "hűség", pár nappal a lejárat előtt bementünk párommal az ügyfél szolgálathoz, hogy most mit kellene tenni: semmit, tessék egy új szerződés, határozatlan időre azonos feltételekkel. Én jól jártam (szerintem).

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#51219) cigam válasza mpo (#51216) üzenetére


cigam
félisten

Ugye ÁSZF-ben benne is volt hogy "azok az Előfizetők, akik DIGINet 100 Pro-A vagy TopNet szolgáltatásra kötöttek előfizetői szerződést, a továbbiakban DIGINet 100 Pro néven vehetik igénybe a szolgáltatást"

Viszont itt sehol nincs arra utalás, hogy ugyanezen, vagy más néven a továbbiakban is igényelhetik az "okos csomag"-ot.
+ A "törzs" ÁSZFben ez szerepel: "Amennyiben egy díj- illetve szolgáltatáscsomag értékesítése megszűnik, az Előfizető az ÁSZF erre vonatkozó módosításának hatályba lépésétől számított, esetileg meghatározott 3-6 hónapon belül, a megszűnő díj- illetve szolgáltatáscsomag helyett a Szolgáltató bármely más díj- illetve szolgáltatáscsomagját választhatja, és abba szabadon, hátrányos következmények nélkül átléphet. Amennyiben azonban erre vonatkozóan sem önként, sem Szolgáltató felszólítására nem tesz nyilatkozatot, az előzetesen egyedileg meghatározott időszak elteltével Szolgáltató az Előfizetői Szerződést felmondja."

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51220) so_ha válasza Vigyorka (#51212) üzenetére


so_ha
senior tag

"Kedvezményes idő alatt is lista árat fizetsz"
Csak kedvezményt kapok rá, ami a lejárat után sem változhat, ahogy tupijani írta.

(#51221) mpo válasza cigam (#51219) üzenetére


mpo
veterán

Az "Okos csomag" értékesítése megszűnt, ha lejár a hűségidő, azzal meg is szűnik.
Ennél a teljes hűségidő alatt volt kedvezmény, a mostani új másképp adja a kedvezményt.
Kiszámoltam az én csomagomnál (DIGINET 500, TV, TEL) havi 400 Ft-tal lesz több, teljes évet figyelembe véve.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51222) mpo válasza so_ha (#51220) üzenetére


mpo
veterán

A kedvezményt az egy éves hűségedért, egy évig kapod.
Ha lejár, "Okos csomag" már nincs, más hosszú nevű van, amit vagy megkötsz vagy nem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51223) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,

szeretnék Digire előfizetni, mert ahova költöztünk úgy tűnik van hálózatuk. Összefoglalva, ha nem szeretnék kódolt csatornát nézni, viszont digitális hagyományost igen és problémát szeretnék bejelenteni ingyen, ebben az esetben szükséges csak a kártya vagy a box?

Egy digitális standard SD adás ugyanaz a minőségű, mint pl. a T-homeos settopboxos?

Visszaolvasva a közelmúltban, tényleg megszűntek a határozott idejű szerződések?

köszi

(#51224) #20221952 válasza mpo (#51217) üzenetére


#20221952
törölt tag

Jó, legyen Neked igazad, most sajnos mindegyik adás szétesik néhány percenként, ezért inkább nézek egy régi filmet 4K felbontásban.

(#51225) cigam válasza bbsofficial (#51223) üzenetére


cigam
félisten

A régi megszűnt, lett helyett egy új.
Az ő box-ukra garantálják csak a hibátlan digitális vételt (pl. rendelsz film now-t, az ugyanannyiba kerül mint a sima box bérlet)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51226) Vigyorka válasza so_ha (#51220) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Külön termék külön jogcím.. (Lásd számlájuk!)

Vigyorka

(#51227) istnag válasza so_ha (#51220) üzenetére


istnag
addikt

Te nagyot fogsz koppani.

(#51228) so_ha válasza istnag (#51227) üzenetére


so_ha
senior tag

Ezt dobta az üveggömböd? ;)

(#51229) bbsofficial válasza cigam (#51225) üzenetére


bbsofficial
tag

Köszi, és az új box ugyanazt a minőséget hozza, mint a CI+-os kártyás?

(#51230) Kija


Kija
aktív tag

Uram, mai napi Spilerünket add meg nekünk, kérlek...
https://www.vg.hu/vallalatok/reklam-es-media/eldolhet-a-spiler-2-sorsa-2-1079741/

(#51231) mpo válasza bbsofficial (#51229) üzenetére


mpo
veterán

Kipróbálod a tévén, hogy jól működik-e, ha nem vagy elégedett kérsz egy kártyát meg a Film Now-t.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51232) zsolti72837 válasza Kija (#51230) üzenetére


zsolti72837
őstag

De nem a Diginél :(

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#51233) rothfb válasza Kija (#51230) üzenetére


rothfb
veterán

Várjuk azt még meg...

[ Szerkesztve ]

(#51234) Gyuree91


Gyuree91
tag

Emberek Spíler tv SOHA nem lesz Digin! (Sajnos, ebbe bele kell törődni...)

Hálisten van módja, hogy lehet nézni, bár csak abból a szempontból van értelme, hogy nem késik annyit az élő közvetítés rajta, mint pl. egy Sky Sports HD stream a netről, ami váljuk meg 2-3 perces lemaradásban van az eredményekcom-hoz képest.

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#51235) Vigyorka válasza Gyuree91 (#51234) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Spilier2 - a MindigTV-n sincs... :F

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#51236) dh66e válasza Gyuree91 (#51234) üzenetére


dh66e
veterán

Azt te nem tudhatod. :N

(#51237) Paal


Paal
csendes tag

Az EHT elég egyértelműen kezeli a hűségidő lejárta utáni árat. Nem véletlen, hogy minden Telkó cég átállt a 2-3 havi kedvezményezés utáni listaár fizettetésre, ugyanis azon az áron ragad az ügyfél a hűség lejárta után. A Digi illetékes elvtársa is eljutott közel egy év után addig, hogy az okos csomaggal egyre több ügyfélnek engedik meg, hogy 4580Ft-ért (vagy volt olyan időszak, amikor 3000Ft-ért) lehetett 1 éves hűséget kötni és ezek az ügyfelek ezen az árszinten maradhatnak a hűség lejárta után is, semmi sem kötelezi őket az új ajánlat elfogadására. Ha a Digi ezeknél majd árat akar emelni, akkor fel kell mondja ezeket a szerződéseket, ami nem éppen ügyfélbarát..
Nem tudom az elmúlt 10-11 hónapban hányan váltottak az okos csomagra, de gondolom az Inviteles akvizíció után jön majd egy nagyobb boom, ami már a Diginek is fájna ezen az árszinten az alacsony költségszerkezete ellenére. Csodálkozom, hogy eddig vártak a változtatással, de igazán várhattak volna még néhány hetet, hogy a szüleimet még az okos csomagra köthessem Budaörsön. :Y Na mindegy!

(#51238) g0dl válasza mpo (#51211) üzenetére


g0dl
addikt

""A DIGI MINDENKINEK CSOMAG igénybevételére vonatkozó feltételek:

Nálam a mindenki azt jelenti, amit a magyar nyelvben jelent.
Ha a régi előfizetőre nem vonatkozik, akkor bírság jár érte."

És az OKOS csomag nálad azt jelentette, hogy minden előfizető okos lesz? Ez csak egy marketing elnevezés, ami mellesleg messze értelmesebb az átlag telko neveknél, amelyek ostoba ángélus majmolásos elnevezések (magenta, smart, red).

(#51239) Varszegig válasza g0dl (#51238) üzenetére


Varszegig
veterán

"És az OKOS csomag nálad azt jelentette, hogy minden előfizető okos lesz?"
:))

A nap hozzászólása címre felterjesztem:)

(#51240) mpo válasza g0dl (#51238) üzenetére


mpo
veterán

A humor jó volt. :C
Az "Okos csomag" névben nincs benne az előfizető, a csomag is lehet okos, ebben az esetben.
Az "Okosok csomagja" az más lett volna, de akkor csak a hülyék nem választják, így az se jó.

Sokkal kevésbé félreérthető reklámokért is szabtak már ki bírságot, vásárló megtévesztése miatt.
A "Digi mindenkinek csomag" esetén, nehéz lenne megmagyarázni, hogy a mindenki az úgy értendő, hogy kivéve régi ügyfél.
Ha azt hallod, hogy holnap mindenkinek túlóráznia kell, kire gondolsz, akinek nem kell?

Ha érted, akkor már elavult.

(#51241) Watt25 válasza bbsofficial (#51223) üzenetére


Watt25
veterán

szeretnék Digire előfizetni
Akkor olvasd el a téma összefoglalót.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51242) #29810560 válasza mpo (#51240) üzenetére


#29810560
törölt tag

Sajnos ki kell hogy ábrándítsalak. Nem a kedvezményes csomagok elnevezéséből kell kiindulni, hanem a csomag igénybevételének feltételeiből.

"A DIGI MINDENKINEK CSOMAG igénybevételére vonatkozó feltételek:

A kedvezményes időszak a szolgáltatás bekapcsolásától számítva, az első három hónapban vehető igénybe,
mely kedvezményes időszak más hónapokra nem vihető át. A kedvezmény összege a vonatkozó adók
változása folytán ettől a jövőben eltérhet.
"

A szolgáltatás bekapcsolásától számított első 3 hónap kitétel miatt ezt a csomagot meglévő előfizető nem rendelheti meg - szerintem - mivel ez meglévő előfizetőnél értelmezhetetlen, mert már a régmúltban megtörtént. Ergo le kell mondanod mind a 3 szolgáltatást, hogy Mindenkinek csomagra szerződhess, mert így lesz szolgáltatás ki majd bekapcsolás, amitől számolható a 3 hónap.

Nem véletlenül NEM a szerződéskötés, hanem a bekapcsolás szó szerepel a feltételben.

[ Szerkesztve ]

(#51243) zsolt.es válasza #29810560 (#51242) üzenetére


zsolt.es
csendes tag

Sziasztok,

Ügyfélszolgálaton dolgozok, a csomag minden régi és új előfizetőknek is elérhető fttb és ftth területen, ha mind a 3 szolgálatára előfizet. Nem kizaró ok az sem ha volt korábban már határozott idejű szerződése az ügyfélnek.

(#51244) mpo válasza #29810560 (#51242) üzenetére


mpo
veterán

Továbbra is kitartok az mellett, hogy a régi ügyfél is köthet "Digi mindenkinek csomagot".
Régen is kihangsúlyozták, hogy csak új előfizetőre vonatkozik az akció, most pedig nem.
"A szolgáltatás bekapcsolásától számítva" úgy is értelmezhető, ha az internet előfizetésem eggyel magasabb csomagra váltom.
Ezt pedig be kell kapcsolniuk, mert eddig nem volt.
Pontatlanul fogalmaznak, bele lehet kötni, a "Mindenkinek" megnevezésen el lehet bukni jogilag.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51245) #29810560 válasza zsolt.es (#51243) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK!

Ha Te mondod elhiszem. Csak akkor szólj a főnökeidnek, hogy eszméletlen pocsékul fogalmaztok és kommunikáltok.

(Nem Te, hanem a DIGI úgy ámblokk.)

.... mert, pl. ha bemegyek Mindenkinek csomag-ot kötni, ha lejár az Okos csomagom 2018. 10. 31-én. Akkor mikor kapcsoljátok be a szolgáltatást amitől számítva a 3 hónap ketyeg, mert hogy már kb. 8 éve be van kapcsolva?

mpo:

Én csak abból tudok kiindulni amit a DIGI leír, mert én nem dolgozok a DIGI-nél, csak egy egység sugarú előfizető vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#51246) mpo válasza #29810560 (#51242) üzenetére


mpo
veterán

zsolt.es-nek köszönjük!

Most beszéltem a 1272-vel, a régi ügyfél is köthet hűségszerződést, a "Digi mindenkinek csomag"-ra.
Nem vagyok elkeseredve. :)

#51245

Pontosan ezt mondtam a telefonba, rosszul fogalmaztak.

Én sem a Digi-nél dolgozom, de a "mindenkinek" az jogilag támadható lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51247) Ludovicus válasza trec12 (#51213) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Nekem tavaly októberben járt le a 2 év hűség és azóta is csak külső tényezők (internet ÁFA) miatt változott a havidíj, tehát január óta 4.580-at fizetek. Ami időközben változott: a net sebességét felemelték 100-ról 1000-re.

(#51248) trec12 válasza Ludovicus (#51247) üzenetére


trec12
addikt

Köszi! Többen írták itt a fórumban, hogy maradt az ár. Ez jó hír azonban az Okos csomagot akkor még nem szüntették meg. Remélem majd olyan is ír akinek mostanában jár le és akkor kiderül mi a helyzet.

Apropó! A honlap még mindig feldobja, hogy "OKOS CSOMAG AKCIÓ MŰSZAKI OKOK MIATT ÁTMENETILEG NEM ELÉRHETŐ!" Illene már levenni onnan mivel már meg is szűnt!

(#51249) mcfly82 válasza trec12 (#51248) üzenetére


mcfly82
tag

Nekem október elején jár le. Megjött az októberi számla, és továbbra is a kedvezményes ár van egész hónapra. Ráadásul én a 3000 Ft-os belépő akcióval kötöttem (TV, gigabites net, telefon). Szóval eddig úgy néz ki, ez az ár jegelődik hűség nélkül is :))

(#51250) betyarr


betyarr
veterán

milyen pluszt fogunk kapni ezért a havi ~400ft-os áremelésért az új "okos" csomagban?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.