Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) Flashget válasza szabogabor10 (#50769) üzenetére


Flashget
félisten

En meg ugy kaptam az infot, ha a Seria A-rol lemond a Spiler a Digisport javara, akkor bekerulhet a Spiler 1-2 a Digire.

Realme GT Master Edition

(#50902) zichie válasza shtirley (#50899) üzenetére


zichie
senior tag

Ez itt szerintem offtopic. A műholdas stream alatt tv sugárzást értek, de itt nem szolgáltatókról és tv csatornákról van szó, bár a La Ligának van külön tv csatornája az Eutelsat 10A műholdon.
A sportesemények közvetítése legtöbb esetben műholdon megy, a nyers kép és hang így jut el a közvetítés helyszínéről az érintett tv társaságok stúdiójába, ahol teszik hozzá a kommentárt, csatornalogót, esetleges egyéb feliratokat, reklámblokkokat. Ez a nyers jel a feed, azaz a közvetítőcsatorna, amiknél gyakran előfordul, hogy kódolatlan, azaz szabadon vehető vagy gyenge, elavúlt rendszert használ. A kódolatlan adás vétele tudomásom szerint teljesen legális.
Ezek a közvetítőcsatornák (feedek) csak addig élnek, míg az adott sportesemény tart, utána lekapcsolják őket, mert addig tartott az érintett transzponder bérlet. Pl. egy bajnokság következő meccsének feedje lehet, hogy már másik műholdon megy másik frekvencián.
Ennek a vételi módnak megvannak az előnyei és a hártányai.
Hátrányok: Forgatós antenna kell hozzá, min. 1 méteres tányér, de nem árt ennél is nagyobb, mert gyakran (talán szándékosan) gyenge a jelszint. Változnak a frekvenciák és a műholdak így nehéz megtalálni őket, de a fontosabb sportesemények paraméterei kint vannak a neten mindenki számára hozzáférhető (nem zárt!) oldalakon. Sokmindent kódolnak, igaz a leg elavúltabb rendszerben, de ezek vétele már nem legális. Vannak olyan meccsek, ahol semmilyen felirat és kommentár nincs, így stopperrel kell mérni az időt és papíron jegyezni, hogy ki mennyi gólt rúgott, de azt is ki kell nyomozni, hogy kik játszanak. Nincs magyar kommentár, sőt az esetek többségében semmilyen kommentár nincs. (Ezt idővel meg lehet szokni!)
Előnyök: Tökéletes hd képminőség, mivel ebből a jelből dolgoznak a tv társaságok, így ami adásba kerül az ennél csak rosszabb lehet. Van már heti egy-két uhd 4k közvetítés is, bár ezek nagy része sajnos kódolt, de van ami nem. Nincsenek reklámok, csatornalogó. Sok olyan sport és egyéb esemény (pl. élő koncert) elérhető így, ami Magyarországon nem, mert semmi nem adja. Itt volt például a három falas karambol billiárd, amit egyik magyar csatorna sem közvetített, de a közvetőcsatornáján elérhető volt teljesen szabadon és kódolatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#50903) mpo válasza zichie (#50902) üzenetére


mpo
veterán

Jó, hogy leírtad, köszönöm, sok mindent nem tudok.
A 4K adás meglepett.
A hozzászólásod eredménye: :)
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#50904) Kija válasza cigam (#50896) üzenetére


Kija
aktív tag

Már ne haragudj, de miért elméletben létezik a Spiker 2?
Most is van adás! Az más kérdés, hogy csak Tolna megyében láthatják a Tarr kft ügyfelei.
Tájékozottságodról mindent elárul hogy ide kevered a TVGo-t ahol például a Spiler 1-en menő angol PL meccseket nem tudod nézni, mert a szerződés nem szól netes terjesztésre!
Hangsúlyozom, én pl mivel az angol focit annyira nem szeretem, így a Splier 2- re várok a spanyol foci és a BL miatt!

(#50906) cigam válasza shtirley (#50900) üzenetére


cigam
félisten

Pl. itt a fórumon keresés nélkül is összefutottam már 2-3 Romániában élő magyarral, biztos tudnak segíteni, tippet adni. A közösségi hálón is hamar találni romániai magyar csoportot. Az ismeretségi körömben is van aki onnan származik, és rendszeresen jár vissza Romániába. Lehet neked is van ilyen ismerősőd, kollégád.
Ad abszurdum feladsz egy hirdetést, hogy vennél román digi előfizetést, böngészed a műholdas vétellel foglalkozó fórumokat, ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50908) shtirley válasza cigam (#50906) üzenetére


shtirley
tag

Jó, meggyőztél. Távol áll tőlem az ilyen kutakodás, és magamból indultam ki, de elismerem hogy igazad van, nem lehetetlen.

(#50910) cigam válasza Kija (#50904) üzenetére


cigam
félisten

Nem haragszom. Azért elmélet, mert egyetlen országos lefedettségű szolgáltatónál sincs. De ezt már írtam. Ez éppen olyan elmélet, mint a román digi előfizetés :)

Ez azokra is vonatkozik, akik csak a Go-ra fizettek elő? (Arra gondolok, hogy a kábelesek is hozzáférnek, de csak náluk korlátozva van)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50912) rothfb


rothfb
veterán

Hogy feléledt a fórum... Még ha nem is arról van szó teljesen, mint ami a téma lenne... 😎
Persze minden mindennel összefügg.

(#50913) 4Grider válasza rothfb (#50912) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ebben a topikban születése óta átlagosan több mint 15 hozzászólás van naponta. A tied volt az 50912-edik. Tehát erre a topikra azt írni, hogy felébredt, elég nehezen értelmezhető...

(#50914) rothfb válasza 4Grider (#50913) üzenetére


rothfb
veterán

Mostanában rendszeresen nézem az itteni hozzászólásokat és voltak olyan napok nem is olyan rég, hogy egyetlen komment sem volt. Én erre gondoltam.

(#50915) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Láttam hogy reggel óta 82 hozzászólás van a topicban, egy pillanatra azt hittem hogy azért mert bekerült a Spíler a Digihez.

Hát nem csak sokat dumáltatok... :F

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#50916) cigam válasza Bogyi007 (#50915) üzenetére


cigam
félisten

Bekerül, de csak kárpótlásul ott, ahol nincs gigás net, meg Sport 2 HD, meg Spektrum HD sem. ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50917) rothfb válasza cigam (#50916) üzenetére


rothfb
veterán

😁😋

(#50918) Bogyi007 válasza cigam (#50916) üzenetére


Bogyi007
veterán

Egy ilyen fantasy verziót el is fogadnék. Gyors netem van máshonnan a német bajnokság meg nem érdekel.

Egyébként éppen a napokban a falunkban járt egy ürge és különféle méréseket végzett földkábelezéssel kapcsolatban. A fickó szerint komoly eséllyel a DIGI fogja ezt csinálni...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#50919) kicsigee444


kicsigee444
csendes tag

Csak halkan szeretném megjegyezni, hogy a román Digisport 1-4 élő adása ingyen nézhető spanyol, francia, olasz foci bajnoksággal. Ottani idő szerint 23:15-kor a Digisport 2-ön lesz Real-Getafe meccs.
Hátrány: románul beszélnek
Előny: Élő, legális, szakadás mentes? (legalábbis 15 perce tesztelem és nem szakadt meg)

http://www.digi-online.ro/tv/digisport+2/

(#50920) Đusty válasza kicsigee444 (#50919) üzenetére


Đusty
addikt

:R

(#50921) cigam válasza kicsigee444 (#50919) üzenetére


cigam
félisten

UPC hálózatáról nézve el sem indul.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50922) szabogabor10 válasza cigam (#50921) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tarr hálóról se.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#50923) Lotto73 válasza kicsigee444 (#50919) üzenetére


Lotto73
csendes tag

nekem ez nem indul el..........

(#50924) azozo válasza kicsigee444 (#50919) üzenetére


azozo
senior tag

szuper méfg regisztrálni se kell .)

(#50925) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Olyan idegesítően nem tud beszélni a Spíler 2-n a műsorvezető csaj, hogy személye elkapcsolófaktor lett nálam...
Remélem csak addig marad ott, amíg az ország ~95%-a nem tudja nézni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#50926) Kija válasza szabogabor10 (#50925) üzenetére


Kija
aktív tag

Ez a büntetés nektek Tarr előfizetőknek...
:)

(#50927) Kija válasza kicsigee444 (#50919) üzenetére


Kija
aktív tag

Telekom hálózatról sem tölti be a műsort, az oldalt igen.

(#50928) Kija válasza cigam (#50910) üzenetére


Kija
aktív tag

Most elbizonytalanodtam, mert a délutáni MU meccs meg ment a TVGO-n...
De eddig mikor megpróbáltam akkor sosem ment.

(#50929) szabogabor10 válasza Kija (#50926) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem már az is elég büntetés, hogy egyáltalán létezik a Spíler...

Egyébként egy tipp: az újonnan indult Eleven Sports UK-en havi 6 fontért lehet nézni a spanyol (és olasz) ligát 1080p-ben. Szépen elcsaklizták a jogokat a Sky/BT párostól. Van iOS/Android appjuk is, és egyelőre nincs geoblock. Ja és van 1 hét trial.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#50930) Lotto73


Lotto73
csendes tag

Akinek megy a roman digi online , melyik szolgaltatonal van? mi lehet az oka?

(#50931) Intruder2k5 válasza Lotto73 (#50930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván csak DIGI hálózatból megy.

(#50932) Lotto73 válasza Intruder2k5 (#50931) üzenetére


Lotto73
csendes tag

:)) :W

(#50933) pjen válasza Intruder2k5 (#50931) üzenetére


pjen
félisten

Vodán is megy,legalábbis próba képpen megjött,nem mintha érdekelne.

(#50934) rothfb válasza Lotto73 (#50930) üzenetére


rothfb
veterán

Én tudom nézni. Digis vagyok... Nem valami jó a minőség, de most is megy a Real meccs.

(#50935) unravel válasza pjen (#50933) üzenetére


unravel
őstag

Nyugi, a többieket is csak addig érdekli amíg nincs. :DDD

¯\_(ツ)_/¯

(#50936) mpo


mpo
veterán

Firefox, Chrome. Edge próbát tettem, egyikkel sem megy, csak körözés van.

----
* Az összes Digi Online tartalom elérése ingyenes a Digi TV és a Digi Net (összesített szolgáltatás) ügyfelek számára. A Digi Online tartalom ingyenes az RCS & RDS S.A. által meghatározott feltételek szerint. és a 2017/112 / EU rendelet rendelkezéseire is figyelemmel nem áll rendelkezésre Romániára átmenetileg tartózkodó személyek számára.
Tájékoztató megjegyzés az EU Rendeletnek megfelelően. 679/2016 a személyes adatok védelmének területén Cookie felhasználási irányelv
------
*Accesul la intreg continutul Digi Online este disponibil gratuit pentru clientii Digi TV si Digi Net (servicii cumulate). Conţinutul Digi Online este pus la dispoziţie cu titlu gratuit în condiţiile stabilite de societatea RCS&RDS S.A. şi, cu respectarea dispoziţiilor Regulamentului (UE) 2017/1128, nu este disponibil persoanelor aflate temporar în afara teritoriului României.
Nota de informare conform Regulamentului UE nr. 679/2016 in aria protectiei datelor cu caracter personal | Politica de utilizare a modulelor cookie
-------

Ha érted, akkor már elavult.

(#50939) rothfb válasza mpo (#50936) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig nekem működik. A 4 Digisport csatornát tudom nézni. A többi más eddig próbáltat nem, mert felhasználót és jelszót kér. Én egyébként tableten, böngészőből próbáltam. Majd megnézem laptopról, windows alól is. Jó pár böngésző fent van.

(#50941) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Budapest IX.kerület.
Nincs 346 MHZ!!! :o
2018.június 20.-n bejelentettem a Diginek - Központi fej hiba a Digi szerint.
Ha megint bejelentem - jön a lebaltázás (ocsmány stílusban), hogy már tudnak róla...

Ez van.. :F

Vigyorka

(#50942) 4Grider válasza Vigyorka (#50941) üzenetére


4Grider
nagyúr

Központi hiba esetén is jár a kötbér. Ennyi időszakra az már nem kevés.

(#50944) Flashget


Flashget
félisten

Aki Inviteles volt, de mar Digi elofizeto lett annal maradt a Spiler vagy levettek?
Egyaltalan a GVH aldasat adta mar a bizniszre?

Realme GT Master Edition

(#50945) cigam válasza Flashget (#50944) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem aki Inviteles volt, az is maradt. A cég nem, csak a tulajdonos változott. Még májusban jóváhagyták, bizonyos feltételekkel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50946) leslieke válasza Flashget (#50944) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Maradt, anyámék most kaptam szórólapot és rajta volt a Spíler is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50947) #94529552 válasza Vigyorka (#50941) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem bejelenteni kellene újból, hanem rákérdezni, hogy mikor javítják, és a kötbérre is, nehogy elfelejtsék.

(#50948) Kija válasza #94529552 (#50947) üzenetére


Kija
aktív tag

Vagy NMHH felé panasz.
Arra azért már reagál a szolgáltató...

(#50949) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Srácok Duna TV (közmédia) bővítette volna az elérhető hangsávjait?

Most a tűzijáték során kerestem optimális hangsávot és a DTS léte meglepett, ez nem volt eddig tudomásom szerint...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#50950) maestro87 válasza Bogyi007 (#50949) üzenetére


maestro87
őstag

Nálunk meg végig szaggatott a Duna és most is. :( Végig 17%-os a jelminőség. Ez mitől lehet? :F
De pl. a TLC-n és a Discovery-n is folyamatos hanghiba van, és ezeken kb. mindig. Mondjuk arra már nem emlékszem, hogy az optikai átalakító doboz bekötése előtt is ilyen rossz lett volna a jel vagy csak utána.
Szolgáltatói hiba lehet? Egy tévénk van.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.