Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50051) WaterWave válasza #20221952 (#50049) üzenetére


WaterWave
veterán

UPC-ben egy dolog nagyon jó azaz nagyon szeretek, az az online része...
Rengeteg csatorna van jó kezelőfelülettel...

Örülök, hogy a Digi is fejleszti a digionline-t mert már lehet látni hogy valakik vagy valaki foglalkozik vele, 49 csatorna, és szerhetőbb felület, de még nagyon messze van az upc-től...
Nem mondom, hogy legyen olyan, de azért egy 7o-8o csatornát webről illene...

Nem beszélve ha már van DigiFilm azt is lehetne HD minőségre rakni... Házon belüli dolgokra adjunk már...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50052) #20221952 válasza WaterWave (#50051) üzenetére


#20221952
törölt tag

"Házon belüli dolgokra adjunk már..."

Ezzel mélyen egyetértek és nemcsak a DIGI-vel kapcsolatban.

(#50058) nokiae51 válasza #20221952 (#49988) üzenetére


nokiae51
tag

Szia!

Köszönöm szépen a részletes válaszod! Sokat segítettél!
Közben hívott a Telekom is :)
Úgy hallották hogy gondom van a iptv szolgáltatásal.... Miben segíthetnek?

Mondanom sem kell, hogy tegnap délután ki is jöttek.... Oszlopra fel.... Majd le... Ezután élmények....
40 perc múlva vissza... Bejött a szerelő.... Mért.... Majd közölte velem, hogy egy erősítő be áztot ..... valószínűleg az okozza a problémát... Türelem kérte....

Mondtam neki hogy az most már NINCS.....

Csak azért írtam le, mert így kerek a történet...

Ma vagy holnap megyek le az Érdi Digi Kirendeltségre és elkezdem a procedúrát.....

Majd jelentkezem ha Digi dübörög nálam is.

Addig is szép napot mindenkinek.

Köszönöm szépen az információkat.

:R :R

Üdv: The Flash

(#50059) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Nálatok működik a Spectrum home alatt az EPG? Mióta beállítottam nincs információ...

(#50060) 2ozz válasza wwenigma (#50057) üzenetére


2ozz
tag

Bocsánat én kérdeztem még tegnap hogy esetleg várható e, bár álmaimban sem gondoltam ilyen mértékű parázs vitát fog indítani... ;]

Sajnos ez a téma rettentően megosztó, lehetne jobban is csinálni az igaz, de azért arra a stabilitásra is befizetek amikor DVB-C-n megpróbálják az első 4k csatornát átnyomni...

Mellesleg hogy 2018-ban nem jön minden csatorna HD-ban, az gyalázat... tudom, tudom, nem olyan minőségben veszik fel már eleve, de könyörögöm, azért néha nem kellene lecserélni azokat a kamerákat, mondjuk 10 évente !?

(#50061) Pityu89 válasza 2ozz (#50060) üzenetére


Pityu89
senior tag

Miért lenne gond a dvb-c 4K?

(#50062) 2ozz válasza Pityu89 (#50061) üzenetére


2ozz
tag

Koax kábel, 3 készülék egy lakásban mindegyik PIP és 4K csatornákkal, akkor lehetnek gondok, bár kicsi a valószínűsége...
A DigiNet1000 is igencsak szakadokzik, pedig FFTH.
Lehet hogy azért mert 43 lakás/lépcsőház és a mi tömbünk 16 lépcsőházból áll? ;]

És akkor most ebben kontextusban gondold végig mi lehet a gond a DVB-C 4K-val, csak számold ki lépcsőházanként hány Mbites vonalat kellene biztosítani...
Még annyi infót azért mondok, hogy nem lépcsőházanként van egy üvegszálas kábel direktbe a központig húzva.

[ Szerkesztve ]

(#50063) lao válasza Bubaaa (#50059) üzenetére


lao
tag

Hi !
Nálam se müxik , soha sem müködött. ( Budapest )

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#50064) wwenigma válasza 2ozz (#50062) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azt tudod hogy nem így működik a technika ezen része?

Bubaaa: van EPG rajta.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#50067) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szép napot Mindenkinek!

Kérlek benneteket, hogy zárjuk le ezt az IPTV-s és egyéb, a DIGI-nél nem létező dolgokról folytatott vitát. A topik témája a DIGI kábelTV szolgáltatása, az ami jelenleg van, és nem pedig a más szolgáltatók által használt különféle technológiákban rejlő lehetőségek. Ezt a szálat például az alábbi topikban lehet folytatni:

Internet és kábel TV hálózatokról kötetlenül

Köszönöm!

(#50068) sityupityu válasza Bubaaa (#50059) üzenetére


sityupityu
veterán

Megnéztem, nálunk van (Dorog).

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#50069) Pityu89 válasza 2ozz (#50062) üzenetére


Pityu89
senior tag

Aha, csak ez nem így működik...

(#50070) Watt25 válasza 2ozz (#50062) üzenetére


Watt25
veterán

Digikábel esetén a DVB-C hálózaton jelenleg is egyfolytában (minden időpillanatban) majdnem 1Gbit/s sávszélességet használ a tévésugárzás. Vagyis jelenleg is minden időpillanatban ekkora sávszélességű adat jön ki a koax kábelből... (Összes MUX teljes sávszélessége.) Függetlenül attól, hogy melyik csatornát nézed. Most szakadjunk el attól, hogy vajon mikor lesz 4K tévésugárzás Magyarországon... Miért lenne gond, ha ehhez az 1Gbit/s-hoz hozzá kell még rakni néhány száz Mbit/s-ot? (Mondjuk 5 év múlva...)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#50071) #20221952 válasza nokiae51 (#50058) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ó, ezt ismerem, hasonlókat nálam a UPC játszott el rendszeresen amíg Tárnokon laktam, sőt volt képük a kapubejáróval szembeni fára fogni a hibákat, mert hogy annak ágaiba folyton beleakadt a kábel és hogy én miért nem vagyok hajlandó arra, hogy a más előtt az utcán álló fát kivágjam ezzel is elősegítve a megoldást. Én erre nem voltam hajlandó, inkább bejelentéssel éltem a felügyelet felé és alig küldtem el az emailt, már hívtak is, hogy nem kell mindjárt a felügyelethez fordulnom, mert egyrészt a szerződéskötéstől a javításig befizetett előfizetési díjat jóváírják nekem a következő havi számlákban, másrészt számukra is fontos a természetvédelme, így a átkábelezték a vezetékeket és ettől fogva - érdekes módon - nem hívtam az hibabejelentőt, mert nem volt miért... De nekem valahogy nincs szerencsém, mert itt Érden is van egy fa a szomszédomban, ami gondot okozott (szeles időben rángatta az optikai kábelt, ezért kockássá váltak az adások és hiába jelentettem be, a szerelők - bár elég sokan voltak nálam - mindig szélcsendes időben látogattak meg). Teljesen véletlenül láttam meg, hogy szeles időben a szomszéd előtt álló fa ágai rángatják a kábelt és a szomszédom másnap levágta azokat az ágakat, így már ilyen gondom sincs.

A kirendeltség a Stop Shoppal szemben, a Budai út 28 alatt található, ott ahol a Rossmann is van.

Amúgy - ha még úgy van - akkor a Telekom lemondása sem egyszerű, rémlik valamiféle 8 nap és hogy valamilyen dobozba kell leadni az eszközöket a Postán.

[ Szerkesztve ]

(#50072) #20221952 válasza nokiae51 (#50058) üzenetére


#20221952
törölt tag

És még valami: a tv-n, vagy bármely eszközön a helyi tv-k (ha rám hallgatsz, akkor a Zugló TV-t választod) jelerőssége, jelminősége és bithibamentessége fogja a jó vétel garantálni, nálam most ez van hosszas befektetett munka után! ;)

(#50073) Bubaaa válasza wwenigma (#50064) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Akkor lehet az a baj,hogy nem teljes keresést nyomtam,csak az új csatorna frekvenciáját írtam be. Mondjuk a sport2 HD-n és a Spectrum HD-n működik,csak a Spectrum home-on nem. Na akkor hétvégén nyomok egy teljes keresést,hátha úgy jó lesz.

(#50074) #20221952 válasza Bubaaa (#50073) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ha megnyugtat, nekem sincs EPG, se a tv-, se a médialejátszón.

(#50075) Bubaaa válasza #20221952 (#50074) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Nem nyugtat meg,de legalább tudom,hogy nem az én készülékemben van a hiba.. :))

(#50076) #20221952 válasza Bubaaa (#50075) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én abban biztos voltam, hogy nem a Te készülékedben van a hiba a Spektrum Home esetében.

Mondjuk számomra nem nagy veszteség az EPG hiánya, mert inkább ne legyen, mint hogy a képernyőn látom, hogy kerékpároznak, míg kiírva billiárd van. :W

(#50077) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Budapest IX. kerület (a Diginek fizetek.. nem vagyunk rajta a szolgáltató térképükön se..)
A Film4-t kerestem.... A 346 MHZ-n 5 adásnak kéne bejönnie 1 sincs! :F :W

Vigyorka

(#50078) Vigyorka válasza Vigyorka (#50077) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Az 5 csatornát teljes kereséssel se találja... (nincs!?) :W

Vigyorka

(#50079) mpo válasza #20221952 (#50076) üzenetére


mpo
veterán

Régen azt mondták, az EPG nem a szolgáltatás része.
Az e-mailre azt válaszolták, fejlesztés alatt van.
Már itt leírtam, ugyanonnan veszik, mint a port.hu, ezért egyik sem ér semmit.
Ha a műsor leírása az Eurosport esetén az, hogy sportműsor, azzal nem sokra megyek.
Ezeket használom, EPG helyett, ha nem szeretnék valamiről lemaradni vagy többet szeretnék megtudni egy műsorról.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#50080) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nálatok megy cc és cc family?Nálam reggel óta elérhetetlen.

(#50081) mpo válasza ToBeY (#50080) üzenetére


mpo
veterán

CC-t próbáltam, megy.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50082) ToBeY válasza mpo (#50081) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Már nálam is,de eddig nem ment.

(#50083) #20221952 válasza mpo (#50079) üzenetére


#20221952
törölt tag

Köszönöm a linkeket, az elsőt még használni is szoktam.

(#50084) trec12


trec12
addikt

A DIGI Film hamarosan Film Now néven lesz elérhető.

Azért jó lenne ha HD verzió is lenne végre. :U

[ Szerkesztve ]

(#50085) WaterWave válasza trec12 (#50084) üzenetére


WaterWave
veterán

nah végre.. akkor lehet HD verzió is, én látok rá esélyt

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50086) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Digi kábel előfizetésem van. Rendelkezek egy Sony és LG TV-vel. Az LG TV LW sorozatú.
Az LG TV keresés során (sem a teljes, sem a hálózati, sem a kézi kereséssel) nem talál csatornát a 394 MHz-n. Próbáltam a symbol rate-t változtatni, de semmi
Pedig van ott csatorna, a Sony TV megtalálja.
Próbáltam már (talán) mindent, de semmi!

Mit tehetek még?

Köszönöm a választ előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#50087) #20221952 válasza sony309 (#50086) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nézd a Sony-t. :D

De, hogy komoly is legyek, a Sonynak érzékenyebb a tunerje, ezért a gyengébb jelminőség esetén is be tudja hozni a csatornát, míg az LG erre már képtelen. Nézd meg az összefoglalót, abban találsz választ.

[ Szerkesztve ]

(#50088) sony309 válasza #20221952 (#50087) üzenetére


sony309
őstag

Elolvastam az összefoglalót, de nem találtam választ a kérdésemre!

S3x, hifi & rock and roll

(#50089) mpo válasza sony309 (#50088) üzenetére


mpo
veterán

A 21. és a 25. pont ami segíthet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50090) #20221952 válasza sony309 (#50088) üzenetére


#20221952
törölt tag

Mennyi a jelerősség és a jelminőség, valamint a bithiba arány a 410,00 MHz-en (a tv szoftveres csillapítása legyen kikapcsolva)?

(#50091) sony309 válasza mpo (#50089) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm, de ott sem találtam választ a kérdésemre!

kissa1026:

Jelerősség: 78-86 %
Jelminőség: 96-100

Bithiba arányt nem jelzi sehol sem.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#50092) pjen válasza sony309 (#50086) üzenetére


pjen
félisten

Cseréld meg a két Tv-t.

(#50093) sony309 válasza pjen (#50092) üzenetére


sony309
őstag

Egy próba erejéig?

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#50094) #20221952 válasza sony309 (#50091) üzenetére


#20221952
törölt tag

Érdekes, nyilván lehetnének jobbak is az értékek, én a bithiba mentesség mellett a jelminőség 100%-ára törekszem, szerintem csak akkor jó a vétel. Ez az ugrálás szerint azt igazolja, hogy nem jó a digitális jelminőség, ez okozhatja, hogy nem nem, vagy csak nem mindig jön be az adott csatorna.
Még azt lehet csinálni, hogy közvetlen - osztás nélküli - kábelcsatlakozásnál próbáld megkeresni a hiányzó csatorná(ka)t, bár a legjobb lenne a jó digitális jelszint beállítása, ezt viszont hiába várod a DIGI szerelőitől, ők ezzel nem fognak foglalkozni, Neked kell megcsinálnod.

[ Szerkesztve ]

(#50095) pjen válasza #20221952 (#50094) üzenetére


pjen
félisten

Ez a jel erősség és minőség egy érdekes dolog.Pár hete vettem egy Samu Tv-.t.Rákerestem az antenna jellemzőkre:100/100,na mondom ez szép.A jel egy kettes osztóból megy a Samu és egy Lg hez.Kb egyforma hosszú vezetékek.Lg:minőség 95-100,erősség 60-80 között.Ha megcserélem a tv-ker az értékek nem változnak.Van 5 Tv a házban, ugyanazon a kábelvégen mindegyik mást mér.Viszont a kép jó.

(#50096) sony309 válasza #20221952 (#50094) üzenetére


sony309
őstag

10 éve nem változott semmi az antenna hálózatban.
Eddig jó volt.

Köszönöm!

S3x, hifi & rock and roll

(#50097) mpo válasza sony309 (#50091) üzenetére


mpo
veterán

Ezt találtam (más még a mintavételezést is állította).
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#50098) #20221952 válasza pjen (#50095) üzenetére


#20221952
törölt tag

Pontosan emiatt írtam azt, hogy nem azonos érzékenységű tv tunerek vannak az egyes gyártók eszközeiben, ezért lehetséges az, hogy ami az egyik gyártónak elégséges, az a másik gyártónak optimális, vagy már sok is.

Amikor bekötötték a DIGI-t nálam, akkor még nem tudtam, hogy a jel túl erős a Pansonic tv-nek és a Strong beltéri egységnek, mindkettő hibátlanul működött még Tárnokon a UPC kábel tv-jével, sőt a szabadon vehető MindigTV-vel sem volt semmilyen gond. Mivel álladóan gondjaim voltak (egyes adások szétestek időnként, mások pedig néha pedig be sem jöttek, pedig korábban még venni is tudtam őket), így állandóan bejelentettem hibára és a DIGI szerelői úgy jártak hozzám, mintha csak haza mentek volna. Hozták a kis mérőeszközüket, azzal rámértek az optikára és a koax különböző pontjaira és a legutolsó szerelő (valamilyen Krisztián, aki itt Érden amolyan csoportvezető lehet) azt mondta, hogy nem foglalkoznak azzal, hogy nekem milyen gondjaim vannak, ő látja, hogy mind az optikán, mind pedig a koax maximális felett van az érték, így a hiba nem náluk, hanem nálam van, rendeljek egy DIGI beltéri egységet és nézzem azzal. Felkaptam a vízet és rá is írtam a szervizlapra ezt a hozzáállást, majd mérgesen rendeltem is kettőt rögtön és a DIGI eszközével nem is voltak gondjaim szélcsendes időben (kivéve azokat, amik nem a DIGI miatt vannak - Sony Movie Max időnkénti kockásodása), de nekem ez kényelmetlen volt, mert voltak olyan csatornák (pl. Sorozat+), ahol nem valósult meg a 4:3 és 16:9 között automatikus váltás, így elkezdtem nézegetni, hogy mit tudnék csinálni, hogy mégiscsak a saját eszközeimmel működjön a vétel. Elolvastam az Összefoglalót és rendeltem négy különböző csillapítású kábel tv csillapítót és el kezdtem tesztelni. A saját beltéri egységnek a legkisebb 6db rögtön elég is lett, a jelerősség 60%, a jelminőség pedig 100% minden egyes vételi helyen, míg a tv esetében sem a 6db, sem a 10db, csak a 16db hoztam meg azt, hogy a jelerősség 100%, a jelminőség 100%, a bithiba arány pedig 0 lett, Azt is kipróbáltam, hogy közvetlen kapcsolat esetén is jó-e a 16db, és bár közvetlen kábelezés mellett a kép jó volt, de az értékek nem voltak azonosak a fentiekkel, így a 16db-t lecseréltem 20db-re, ekkor már mindenhol jó volt, kivéve a helyi adókat, így egy 16 és 6db-t összerakva értem a tökéletes vételt (jelerősség 100%, jelminőség 100%, bithibaarány 0) minden csatornán.

Néhány hét múlva szeretnék rendelni a mostani helyett egy jóval nagyobbat (55", vagy 65") és akkor majd meglátom, hogy mi lesz a helyzet a vétellel kapcsolatban.

Ha már említetted az LG-t, az nagyon érdekelne, hogy mennyire vagy elégedett a műsortípushoz automatikusan változó kép- és hangminőséggel?

(#50099) pjen válasza #20221952 (#50098) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nincsenek gondjaim egyik Tv-n sem.Az,hogy a öuner a túl erős jeltől túlvezérlődik egy dolog.Én csak a készülék jelszint mérését furcsállom,vagy legalábbis nem sokat jelent.Ahogy én tanultam ezer éve,van egy normál nívó ami 100%.Ezekszerint ezt minde Tv másnak méri,és máshogy reagál rá.

(#50100) #20221952 válasza sony309 (#50096) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ezt most nem tudom, hogy miért írtad nekem.
Mondjuk az érdekelne, hogy hogyan derült ki számodra, hogy ezeket a csatornákat (CCTV-4, DEUTSCHE WELLE, BLOOMBERG TV, VIASAT NATURE, PRO TV INTERNATIONAL, COMEDY CENTRAL FAMILY, NAT GEO HD, NAT GEO WILD HD, SAT 1, FIX TV) nem veszed?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.