Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) 4Grider válasza #20221952 (#50400) üzenetére


4Grider
nagyúr

Interneten keresztül nem fogsz ettől jobb minőséget kapni. A UPC kábelen van egy néhány százalékkal jobb minőség, amit szemmel vagy észre veszel, vagy nem...

(#50402) nfsu17 válasza #20221952 (#50400) üzenetére


nfsu17
veterán

Én ezt nem így gondolom

Az nem annyira érdekes, hogy Te mit gondolsz, mert ezek számokkal alátámasztható tények.
Mondom, nem az összes hd/sd adás a lehető legjobb, de a többség igen.
És a többi szolgáltató nem a digi fölött van minőségben, hanem alatta. Max egyenlő.

arról meg teljesen más véleménnyel vagyok, hogy a magasabb bitráta = a jobb minőséggel.

Most ne a vérpistike rilízek lebegjenek a szemeid előtt, aki a youtube-ról letöltött 1200kbps-os videót feltolja 8000-re mert az milyen jól mutat. Persze, hogy nem ettől lesz jobb.
A mindigtv-s 1440x1080i ~ 5500 kbps-os F1 adás össze sem mérhető a digis 1920x1080i 10.000 kbps-os videójával. Normális tévén, adott esetben normális boxszal. És nem 12m-ről nézve, mert evidens, hogy úgy nem jön át. Tudom, mert láttam. Meg más is.

Ezért írtam, hogy nekem akkor nem szabad kábel tv előfizetőnek lennem.
Marad akkor az Internet előfizetés és az, hogy ebben az országban ez van...

Nem szabad. Szerencsére nem is kötelező.

Ebben az országban ez van. Szerencse németben, meg amcsiban már 4k-ban tolják ingyen a tévét. Oh, wait...

(#50403) #20221952 válasza 4Grider (#50401) üzenetére


#20221952
törölt tag

Félreértettél, én nem az Interneten fogom követni a tv csatornák műsorát, hanem - mint korábban két évig - egyáltalán nem követem majd egyik tv csatorna műsorát sem, az Internetet fogom használni tájékozódásra és szórakozásra.

Megjegyzem, ma a DIGI szerelő mondta, miközben készítette nekem az újabb kábelt, hogy ameddig légkábeleznek, addig ne is várjam, hogy jó legyen a minőség, hiszen még a légkábelezés is az ELMŰ oszlopain valósul meg bérléssel, mert csak így költséghatékony (a beszélgetés közben a szél ide-oda rángatja az optikai kábelt az oszlopok között és azon gondolkodom, hogy mikor fog elszakadni)...

Mindegy, most még jövő év őszéig van hűségidőm, aztán hagyom a fenébe a kábel tv előfizetést.

(#50404) #20221952 válasza nfsu17 (#50402) üzenetére


#20221952
törölt tag

"Az nem annyira érdekes, hogy Te mit gondolsz, mert ezek számokkal alátámasztható tények."

Na, éppen az az, hogy hol vannak azok a tények, számok, amik ezt alátámasztanák, mert én még ilyet sehol sem láttam...
És engem inkább az érdekelne, hogy a tartalomszolgáltató a forrást mennyivel adja, a közvetítő pedig mennyire rontja le, hogy költséghatékony legyen a fogyasztó számára.

"Mondom, nem az összes hd/sd adás a lehető legjobb, de a többség igen."

Mihez képest? Van olyan, mint amilyen a feladáskor?

"És a többi szolgáltató nem a digi fölött van minőségben, hanem alatta. Max egyenlő."

Pont az ilyen gondolkodás miatt van az, hogy semmilyen haladás nincs, csak kullogás és az is jól lemaradva...
De, mivel ez egy szolgáltatás, amitől nem függ az életem, hát le van sz*rva. :W

(#50405) nfsu17 válasza #20221952 (#50404) üzenetére


nfsu17
veterán

Na, éppen az az, hogy hol vannak azok a tények, számok, amik ezt alátámasztanák, mert én még ilyet sehol sem láttam...

Kering a neten valami táblázat, amiben benne van sok szolgáltató, benne a csatornák, a felbontás, meg a bitráta.
Plusz egyszerű hsz-okból - akár más topikból is - ki lehet szűrni, hogy pl az m4 sport itt mennyivel megy és mennyivel mondjuk xy cégnél. Vagy amikor szolgáltatót vált a user, akkor ő leírja, hogy itt mennyivel szebb a digisport, mint mondjuk a másiknál. És ez általában nem placebo, mert a tévé, meg beállítás nem változik legtöbb esetben.

Mihez képest? Van olyan, mint amilyen a feladáskor?

Én ebbe nem látok bele, de többen írták már, hogy csomó csatorna pont annyival jön, mint amennyivel feladják.
És ezek közül sok a hd.
Az m2hd pont nem ilyen, mert az 1440x1080i, kizárt, hogy ez lenne a forrás, szerintem műholdon fullhd.

Pont az ilyen gondolkodás miatt van az, hogy semmilyen haladás nincs, csak kullogás és az is jól lemaradva...

Tény, hogy internetben erősebbek vagyunk (Mo), mint tévében.

De, mivel ez egy szolgáltatás, amitől nem függ az életem, hát le van sz*rva. :W

Én továbbra is azt mondom, hogy nálad nem kerek az alma.
Nincs olyan hd adó diginél, ami "mosott, életlen, pixeles" vagy nem is tudom, hogy írtad...lenne.

Most így fejből az m2hd és az epic drama hd ami jóval gyengébb bitrátával jön, mint a többi, de ezek sem csúnyák, csak maximum többször "esnek el", ha olyan a műsor (gyors mozgás, vízesés, stb)
A többi 8000 kbps fölött megy, 12-13.000 kbps a legjobb, ha jól tudom.
Aztán ha jól láttam ezek statikus bitráták, tehát akkor is 12.000 ha állófoci van, meg akkor is, ha konfettik hullanak az égből ezerszámra. Legalábbis készülék szerint.
Jobb lenne a VBR, de az szerintem már újrakódolást jelentene. Talán ez is bizonyítja, hogy nincs átkódolás a részükről. Sok külföldi tévés műsornál láttam már VBR-t, ott valószínűleg úgy mehet, hogy a forrás nagyon magas, akár 30mbit/s is lehet és pár sec késéssel a szolgáltató lekódolja kisebbre, mondjuk 10.000-re, mivel már tudja, hogy mikor van szükség megtartani a magasabb bitrátát és mikor lehet visszább venni (így készülnek a dvdripek, blu-ray ripek, de ezt hagyjuk is)

(#50406) #20221952


#20221952
törölt tag

"Én továbbra is azt mondom, hogy nálad nem kerek az alma.
Nincs olyan hd adó diginél, ami "mosott, életlen, pixeles" vagy nem is tudom, hogy írtad...lenne."

Most soroljam?
Ott van a saját csatornája a World és az Animal World, ami - hogy is mondjam - miközben HD a felbontása, a látott kép egy közepes SD. Az említett Epic Drama - nem azt mondom, hogy hű de jó - de nincs is vele komolyabb bajom, nem életlen, nem mosott. Vagy ott van az M4 Sport, ami szintén életlen és mosostt, miközben az M5 teljesen jó, persze elájulva nem vagyok tőle.

Na, a fentiek miatt gondoltam, hogy egy ilyen szipi-szupi kábel ezen tudna segíteni, de az is lehet, hogy holnap kérek egy DIGI box-ot, amit azért annyira nem szeretek és megnézem ott is.

(#50407) nfsu17 válasza #20221952 (#50406) üzenetére


nfsu17
veterán

a digi saját csatornáin sok esetben még sd műsort nyomnak...hd felbontásban.
ezt ugye nem kell ragozni, hogy nem jó és lehet ezt látod.

az m4/m5-ön már nagyrészt csak hd műsor megy, így itt a fenti gond nem jelentkezik.
az m4-en meg sok műsor nem saját hd kamerával van felvéve (foci, f1, wtcr, stb), így ezeknek a kameráknak a minősége sem lényegtelen.
Ettől eltekintve én nem látom az m4-en sem azt, amit írsz.
De ha a többség mégis látja, akkor örülök, hogy én vagyok a szerencsés, aki nem, és ezen nem kell aggódnom legalább, mert sok máson meg kell.

A box jó ötlet amúgy, mert pl. az én saját boxom sokkal szebb képet ad ki, mint a tévé beépített tunerje.
Kérem, hogy ne kezdjünk el offolni, hogy kizárt, hogy a box jobb lenne, meg box nélkül tuti jobb, meg xar a tévé akkor, és a többi, látom amit látok, volt egy másik boxom is, na az viszont nem volt szebb...szóval van compare is. Nálam így boxszal jobb a kép, mondjuk ennyiért van aki már tévét vesz (60k).

(#50408) #20221952 válasza nfsu17 (#50407) üzenetére


#20221952
törölt tag

Kipróbálom saját box-al, addig türelem.

(#50409) #20221952 válasza #20221952 (#50408) üzenetére


#20221952
törölt tag

Sajnos nem ment, túl erős jel.
Marad így, ahogyan van.

(#50411) #20221952


#20221952
törölt tag

Megint nincs tv... :W

(#50412) leslieke válasza shtirley (#50381) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha marad a többi sportcsatorna is, akkor jöhet és lesz itt kánaán.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#50413) WaterWave válasza shtirley (#50381) üzenetére


WaterWave
veterán

Ebben biztos is voltam, aki ép ésszel gondolkodik, az belátja, és rájön, hogy tarthatatlan, hogy nincs. Meg fognak egyezni nincs mese...
Viszont ha bejön, akkor digionline-ra is fel kéne rakniuk és egy szavam se lesz :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50414) 4Grider válasza #20221952 (#50403) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen az oszlopon húzott optikai kábelezésnek semmi köze nincs a tv jelminőségéhez. Ha valahol törik az optika, azt utána a neten is észreveszed, a tv-n pedig jobb esetben szemmel látható jelhibák (csíkok tört sorok) jelennek meg, rosszabb esetben zagyvaság, még rosszabb esetben semmi.

(#50415) pjen válasza #20221952 (#50403) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk is,és még rengeteg helyen légkábel van,Sorrendben:T,UPC, DIGI 20 cm sorközökkel és semmi gond.

(#50416) kicsigee444


kicsigee444
csendes tag

"Már a Digi számít a legnagyobb műsorterjesztőnek"

Ez azért meglepett. Azt hittem az Invitel felvásárlásával lesz egál a három nagy szolgátató között. Az uniós és állami pénzekből kitömött Telekomot lassan a Jupici is megelőzi. Itt a XIII ker panelban képes a Telekom 3 hónapra 3675 FT-ért adni a nagy tv csomagot, ezres netet és telefont, utána kb. ugyanannyit kell fizetni mint a Diginél csak egy év hűséggel. A Gyöngyösi sétányon a Spar-al szemben meg beraktak egy Flip-es konténert, úgyhogy elkezdtek nyomulni.

(#50417) 4Grider válasza kicsigee444 (#50416) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyre több háztartásban jelenik meg 2-3 tv-nél több. Ott az iptv nem pálya...

(#50418) jczettler


jczettler
tag

Sziasztok! Tegnap a 13. keruleti Vaci uti Digi fohadiszalason erdeklodtem HBO elofizetes utan. A no
Egybol mondta is, hogy adjak a boxot es... mondom koszonom en CI kartyat szeretnek. Felszisszent, hogy hat naluk nincs es nem is tudja, hogy budapesten van e egyaltalan. Mondom rendben, de mit a teendo? En szeretnem megrendelni a szolgaltatast, szeretnek penzt fizetni a diginek, stb... erre csak hajtogatja, hogy de nincs ilyen kartya... nagy nehezen eljutottunk oda, hogy egy papir sarkara felirta a telefonszamom (nem am a gepbe, hogy legalabb a latszat meglegyen) es majd hivnak. “Koszonom”...

Tenyleg ennyire gaz a helyzet CI katyaval kapsolatban? Mi a ti tapasztalatotok? Felrevezettek, pentek volt es keves munkakedv, vagy itt tenyleg falba utkoztem es csak remenykedhetek abban, hogy hivni fognak?

Elore is koszonom a velemenyeteket, hozzaszolasokat! :R

(#50419) 4Grider válasza jczettler (#50418) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én új előfizetőként bekötéskor megkaptam. Mondjuk furcsállottam, hogy a szerelő a saját példányát adta oda.

(#50420) pjen válasza jczettler (#50418) üzenetére


pjen
félisten

Pár honapja a Maglódi Auchan Digi ben szó nélkül kaptam.Lehet vidéken jobban van.

(#50421) WaterWave válasza jczettler (#50418) üzenetére


WaterWave
veterán

Újpesten, 15 kerületben, és 13-ban is szó nélkül adnak CI kártyát... Onnan tudom hogy most kellett, sőt már olyat adnak amibe kártya se kell...
bérlése azthiszem 200ft, a boxé meg 300

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50422) szabogabor10 válasza 4Grider (#50417) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ott a Digi kódolt csatornái se pálya mondjuk.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#50423) Multibit válasza szabogabor10 (#50422) üzenetére


Multibit
veterán

Az egyik esetben 3-4 csatornához kell szolgáltatói eszköz, a másikban mindhez. Nem kis csúsztatás egy kalap alá venni a két helyzetet - az érintett előfizetők számát nézve :(((

(#50424) szabogabor10 válasza Multibit (#50423) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nyilván, ugyanakkor azért ez is része a dolognak.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#50425) blúmen


blúmen
tag

Azt hiszem lenne hová fejlődnie a DIGI TV-nek (is). A kazincbarcikai kábelszolgáltató már a '90-es évek elején élvonalbeli volt, nem csak Magyarországon. Ezzel a csatornakínálattal és ár-érték aránnyal, most is felülmúlja az ország és a közép európai térség összes szolgáltatóját.

jobb klikk a képre és megjelenít.

[ Szerkesztve ]

(#50426) #20221952 válasza 4Grider (#50414) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem én mondtam, nekem a DIGI szerelője mondta, miközben az új kábelt csinálta.

Ma egyébként elmentem és kértem egy DIGI boxot, eddig nincs gondom, viszont nem is jobb, mint a tv saját tunere, de most nincs lehetőségem a kettőt együtt próbálni. A Samsung tv felismerte a DIGI eszközét, automatikusan beállította hozzá a Normál képmód különböző beállításait, illetve a Samsung távirányító részben átvette a box távirányítójának szerepét. csak késő délutántól tudtam az új rendszert tesztelni, probléma sem az esőben, sem pedig a viharban nem volt (de az a tv saját tunerjával sem volt).

Mértem egy Internet sebességet az előbb, én ebből arra gondolok, hogy még az Internet is jó.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50427) pjen válasza #20221952 (#50426) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem neked el kéne menni pár haverhoz,szomszédhoz megnézni milyen a kép.Lehet olyant vársz el,ami nincs.

(#50428) #20221952 válasza #20221952 (#50426) üzenetére


#20221952
törölt tag

Miután nem láttam semmi értelmét sem, hogy a DIGI boxot használjam, még éjjel visszakábeleztem a tv-re a jelet azzal, hogy nincs semmi előnye a box használatának. Reggel jelezték a gyerekek, hogy az M2 HD képében folyamatosan vízszintes csikozodások jelennek meg, illetve időnként kockássá válik az adás. Így megint visszaállítottam mindent, hogy a DIGI box legyen a vevő (az M2 HD ott teljesen rendben volt) és úgy döntöttem, hogy ezt így marad augusztus 31-ig.

Nemrég költöztem ide és akiket ismerek azoknak a Telekomnál van előfizetésük, így nincs lehetőségem összehasonlítani más vételi ponttal a saját vételi pontomat. Azt gondolom, hogy nem a tv-vel van gond, mivel azt 30-án vettem és a most már régi tv-nek hívott tv-nél is ugyanezzel küzdöttem...

[ Szerkesztve ]

(#50429) pjen válasza #20221952 (#50428) üzenetére


pjen
félisten

Ha a Digi box-al rendben van minden,akkor csak a Tv vel van valami gond.Milyen Tv?

(#50430) #20221952 válasza pjen (#50429) üzenetére


#20221952
törölt tag

De, ez az, hogy nem tudom, hogy a DIGI box esetén is minden rendben van-e.

Reggel csak azért cseréltem vissza, hogy ha lesz valami, akkor majd tudjam érvényesíteni a DIGI felé azt a jogomat, hogy most már szolgáltatói eszköz van és nézzek meg, hogy mi a gond. Mivel most nincs ketté osztva a jel, így nem látom, hogy csak az egyiken, csak a másikon, esetleg mindkettőn, vagy egyiken sem jó a jel.

Korábban egy Panasonic VIERA TX-P42X60E plazma tv, most pedig egy Samsung UE65MU8002TXXH Ultra HD Smart LED tv van, illetve van még egy Strong SRT 2400 Android IP vevőkészülék és mindegyik eszköznek gondja volt a vétellel.

(#50431) nfsu17 válasza #20221952 (#50430) üzenetére


nfsu17
veterán

nem lehet, hogy neked is túl erős a jeled?
mit mutat a samu tv és/vagy a digi box?
mindegyik tud valamilyen módon jelerősséget/minőséget/bithibaarányt mutatni.
a digi box ezek szerint sokat csillapít az erős jelből, ezért szokták ezt javasolni.
de ezt egy párszáz forintos kütyü is megoldja és akkor jó a samun is

(#50432) pjen válasza #20221952 (#50430) üzenetére


pjen
félisten

Tegyél be a box elé egy osztót,akkor láthatod box-al és nélküle egyszerre.

(#50433) #20221952 válasza nfsu17 (#50431) üzenetére


#20221952
törölt tag

Mihez képest erős?

Én kértem a DIGI szerelőjét (nem is egyet, hogy készítsenek mérést, melyről jegyzőkönyv készült volna), de erre nem voltak hajlandók. Ránéztek az ONT-re, megállapították, hogy minden zölden világit, valamint hogy jönnek a digitális adások és részükről zárták is le a munkalapot az aláírásommal (én azért oda írtam a megjegyzéseimet az elvégzett munkával kapcsolatban).

Vettem négy darab fix (6, 10, 16, 20db) jelcsillapítót és néztem, hogy milyen fog történni a használatukkor.

A Strong SRT 2400 Android IP vevőkészüléknek 6db csillapítás elég volt, amíg nem volt csillapítva a jel, nem talált egy darab digitális csatornát sem.

A Panasonic VIERA TX-P42X60E plazma tv-nek 20db csillapítás kellett, mert a VHF sávban található digitális csatornák - bár a képen nem láttam semmit sem, de - bithibások voltak a 6, 10, 16db csillapítók esetén.

A Samsung UE65MU8002TXXH Ultra HD Smart LED tv-nél, meg semmi sem változik, akármelyik csillapítót használom, a kép - látszólag - rendben van, de bithibáim vannak 0 és 10 közötti értékkel.

Emellett megjegyzem, hogy az időnkénti vízszintesen megjelenő egy vagy több csik, kockásodás megjelenése független csillapítástól, ha van, akkor csillapítással és csillapítás nélkül is van.

Egy ismerős javasolta, hogy vásároljak egy galvanikus leválasztót, de most inkább várok és tesztelek...

(#50434) #20221952 válasza pjen (#50432) üzenetére


#20221952
törölt tag

Osztó van, kábelem nincs.

(#50435) pjen válasza #20221952 (#50433) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos a Strong "C"tunerje elég gyenge.Én kipróbáltam,aztán Amikót vettem,Talán még jobb is a kép mint a Philips saját tunerével.Ha a képen nem látsz semmit,mért foglalkozol a bit hibával.Csodák pedig nincsenek,sajnos 1-1 pillanatra néha kockás lesz,főleg a közszolgálati csatornák.A kábel igazán egyszerű.egy darab koax,egy FF csavaros csati+egy Tv dugó.5 perc szerelés.
Direkt megnéztem 3 tv n is,bit hiba van,de a képnek semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#50436) #20221952 válasza pjen (#50435) üzenetére


#20221952
törölt tag

De, mire alapozva mondod azt, hogy a Strong tunerje gyenge, miből állapítható ez meg?

(#50437) pjen válasza #20221952 (#50436) üzenetére


pjen
félisten

kipróbáltam.

(#50438) #20221952 válasza pjen (#50437) üzenetére


#20221952
törölt tag

Pontosabban (részletesebben)?

(#50439) pjen válasza #20221952 (#50438) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell nekem részletezni,pont az előbb írtad le.A DIGI box ,a Pana és a Samu Tv-n jó jó a kép(bit hibás)kit érdekel és néha kockás,vannak adók ahol nálam is.Viszont a Strong alapból nem bírt a szabványos bejövő jellel.

(#50440) #20221952 válasza pjen (#50439) üzenetére


#20221952
törölt tag

De ebből meg nem következik az, hogy akkor az Amiko jobb, mint a Strong, mert sem Neked, sem pedig nekem nem volt lehetőségem az otthoni végponton összehasonlítani.

(#50441) pjen válasza #20221952 (#50440) üzenetére


pjen
félisten

Azért,ha bele gondolsz.Nekem megy most alapból gond nélkül 3 Tv+Amiko,egy darabig volt box,most kártya-Nálad megy 2 Tv+box.A szerelő műszerén is jó a jel.A Strong viszont nem jó,akkor lehet mégis az a hunyó.

(#50442) #20221952 válasza pjen (#50441) üzenetére


#20221952
törölt tag

Belegondoltam és nem értek Veled egyet, mert a Strong esetén elég volt 6db csillapítás, a Panasonic esetében 20db csillapítás kellett, mert csillapítás nélkül nem volt észlelhető jel, viszont a csillapítás után hibamentes jelet kaptam. A Samsung esetén nem kell csillapítás, de nem is hibamentes a kép (mármint az eszköz szerint).

Amúgy, most délután a szomszéd megint körbemetszette a fák lomjait és kérte, hogy a jövő héten nézzem meg, hogy mit tapasztalok, így visszaálltam a tv általi vételre, a család éppen a Transformers című filmet nézik, eddig hibamentesen.

Egyébként én hibákat az M2 HD, a SuperTV2 HD, az RTL II HD, illetve a Sony Movie Channel csatornán szoktam tapasztalni, a többi csatornán eddig még sohasem volt semmilyen hiba sem.

(#50443) pjen válasza #20221952 (#50442) üzenetére


pjen
félisten

A panát félre értettem.

(#50444) Pityu89 válasza #20221952 (#50442) üzenetére


Pityu89
senior tag

Panában nincs beállítás, hogy jel csillapítása? Az én X60 plazmámban volt ilyen.

(#50445) #20221952 válasza Pityu89 (#50444) üzenetére


#20221952
törölt tag

De van, és akkor lett a VHF sávon a jelminőség 10% helyett 25%, ami még mindig a piros sáv és nézhetetlen.

(#50446) Flashget válasza shtirley (#50381) üzenetére


Flashget
félisten

Hiszem ha latom...de addig is Mytv 1290-ert havonta...

Realme GT Master Edition

(#50447) Pityu89 válasza #20221952 (#50445) üzenetére


Pityu89
senior tag

Értelek, akkor ott tényleg túl van lőve a jel.

(#50448) Watt25 válasza #20221952 (#50406) üzenetére


Watt25
veterán

Na, a fentiek miatt gondoltam, hogy egy ilyen szipi-szupi kábel ezen tudna segíteni,
Éppen ez az, amiből kiderül, hogy mondjuk úgy, nem igazán értesz a dologhoz (nagyon finoman fogalmazva), de hőbörögni azt tudsz...
Ha csöndben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#50449) #20221952 válasza Watt25 (#50448) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem is kell hozzá értenem, mert én csak egy előfizető vagyok, aki leírja a tapasztalatait és ha már a felmerült problémát az arra illetékesek képtelenek megoldani, hát akkor megpróbálja saját maga.

Ha ebben kapok segítséget, akkor azt köszönettel elfogadom, ha meg nem, akkor nem, bár Tőled csak egy közmondást kaptam, ami - szerintem - nagyon távol áll a szakmaiságtól...

(#50450) Watt25 válasza #20221952 (#50449) üzenetére


Watt25
veterán

A probléma az, hogy próbálod úgy beállítani a dolgot, mintha értenél hozzá (pedig láthatóan nem, bár azt hozzá kell tenni, hogy pl. a szerelő is a légkábellel kapcsolatban baromi nagy baromságot mondott neked...), illetve teljesen irreális elvárásaid vannak. Példaképpen a nagyobb szolgáltatók sávszélességei...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.