Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51506) Flashget


Flashget
félisten

valaki tudja a magyarazatot arra, hogy mitol fugg lejaro huseg utani arnak?
mert van akinek nem valtozik a kikuldott szamla alapjan es van akinek igen.
1272-en van mikor azt mondjak nem valtozhat, van mikor 30 napos valaszidot mondanak. lenyegeben akkora a kupi Diginel, hogy ott sem tudjak.

Realme GT Master Edition

(#51507) trec12 válasza Flashget (#51506) üzenetére


trec12
addikt

Így van 10 napja telefonáltam nekem is 30 napot mondtak telefonon, hogy kivizsgálják de szóban azt mondta az ügyintéző nem változhat(na). :U
Szóval elég érdekes a törvény van aki szerint nem azt jelenti, hogy jegelődik a régi van aki szerint igen, tehát marad. :U

[ Szerkesztve ]

(#51508) Joe123 válasza trec12 (#51507) üzenetére


Joe123
aktív tag

Hát ez tényleg érdekes, akkor aki szerencsésen belenyúlt mondjuk egy 3000Ft-os okos csomagba annak most még 10 évig 3000Ft lesz a gigás net + tv + tel?

(#51509) Intruder2k5 válasza Joe123 (#51508) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem hiszem, én is ilyen szerződéssel vagyok, de az még két éves, a második évben még már 4800ft. Szerintem egy éves 3000ft-os szerződés nem volt.

(#51510) Joe123 válasza Intruder2k5 (#51509) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ja, értem. Igazából 4580-on ragadni vagy 10 évig, az sem tűnik rossz dealnek, főleg ha infláció is lesz.

(#51511) Intruder2k5 válasza Joe123 (#51510) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem a UPC 6500Ft-os árat ajánlott amikor bejelentettem nekik, hogy felmondom a szerződést. Ebben volt Digital Gold TV két darab box-al, az egyik rögzítős, 120Mbps net, és valami alap telefon csomag. Na most ezzel szemben a DIGI-nél van 1000-es netem, TV "korlátlan számú" készüléken, és szintén alap telefon. Az első évben 3k/hó, most júliustól pedig 4850ft/hó, de még ha 6000 lenne, akkor is megérné a nagyobb szolgáltatáscsomag miatt.

(#51512) Joe123 válasza Intruder2k5 (#51511) üzenetére


Joe123
aktív tag

Megnéztem telekom mit ajánl szüleim címére (ott elérhető a digis FTTH), 8650 telekomnál az 1000/1000 (feltöltés sokkal jobb mint a diginél), a telefon viszont használhatatlan (30Ft percdíj, 2018-ban HAHAHA), TV csatornák nagyjából ugyanaz (spíler van, de digisportok nincsenek) és minden plusz TV plusz 300Ft havonta. Szóval ez se nagyon rúg labdába az 5000Ft-os Digi mindenkinek mellett.

(#51513) ficere válasza Joe123 (#51512) üzenetére


ficere
aktív tag

Az 1000/1000 inkább csak elméleti síkon lehet.

Machete nem ír sms-t

(#51514) cigam válasza ficere (#51513) üzenetére


cigam
félisten

Miért?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51515) Intruder2k5 válasza cigam (#51514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert az valójában inkább 940/940 ha már Mbps-ben adjuk meg, és ezt mindenki meglovagolja. De persze ilyen alapon a DIGI 1000 sem valós.

(#51516) Boond válasza Joe123 (#51512) üzenetére


Boond
addikt

"(30Ft percdíj, 2018-ban HAHAHA)"

Valami alapcsomagot nézhettél, mert van 0 ft percdíj minden irányba. Hopp/hoppá+ 5000 percet tartalmaz.

Amúgy meg, telekom több területen van mint digi.

[ Szerkesztve ]

(#51517) Joe123 válasza Boond (#51516) üzenetére


Joe123
aktív tag

Na igen, csak azzal a telefon csomaggal amit írsz, már 11000Ft lesz a havi díj... Ezért néztem a legolcsóbb telefon csomaggal.

(#51518) #94529552 válasza Joe123 (#51517) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van belföldi opció náluk 1000Ft-ért:
Havi 100 óra 0 Ft-os hívás. Az összes belföldi normál díjazású vezetékes szám irányába, kapcsolási díj nélkül.
Boond: A Hoppá+ csomag 3375 vagy 3600Ft és 5000 perc vezetékes/mobilhívást tartalmaz, de amúgy most nagyon drágák a csomagok.

[ Szerkesztve ]

(#51519) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, most már zárjuk a Telekom témát, aki szeretné itt lehet folytatni...

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

(#51520) mcfly82 válasza Intruder2k5 (#51509) üzenetére


mcfly82
tag

De bizony volt.. nekem konkrétan az van.
De ezt korábban már többször is írtam:
ITT
ITT
És más is, pl:
ITT

[ Szerkesztve ]

(#51521) Intruder2k5 válasza mcfly82 (#51520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem olvastam, de akkor most már ezt is tudjuk.

(#51522) tibike8


tibike8
őstag

Másnál sem megy a digi online? Éjfél után kidobott, visszalpve meg a kiszolgáló nem elérhetőt ír csak. Szegeden ez van legalábbis a munkahelyemen és itthon is.

(#51523) mpo válasza tibike8 (#51522) üzenetére


mpo
veterán

Nálam működik itt a Dunántúlon.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51524) tibike8 válasza mpo (#51523) üzenetére


tibike8
őstag

És az előbb rendbe jött is. Lehet, karbantatás volt, bár nem írtak a honlapon rla. Illetve hétfőre írnak ilyet.

(#51525) Boond


Boond
addikt

"Telekom, ügyfélszolgálata, szeretnénk tájékoztatni a sport rajongókat, hogy jelenleg folyamatban van a tárgyalás a tv2-vel a spíler 2 ügyében..."

Ha a telekom felveszi, akkor a diginek is lépni-e kellene, nem? Se spíler 1 se spiler2... ráadásul úgy tűnik jobban jártak volna egy csomagban vették volna... gondolom nagyobb lett volna a kedvezmény...

(#51526) Joe123 válasza Boond (#51525) üzenetére


Joe123
aktív tag

Miért kéne? Spíler 1-et se vették fel, amiatt se ment el tőlük senki vagy legfeljebb jelentéktelenül kevés előfizető. Ott vannak a saját sportcsatornáik Serie A-val, Sport1/2, Eurosport 1/2, nincsenek rászorulva a spílerekre. Abba pedig tuti nem fognak belemenni hogy a spílerek miatt kelljen árat emelni és mindenki mással kifizettetni pár ezer ember szórakozását. Betehetnék külön fizetős pakkba, mint ahogy a HBO van pl., de abba meg a TV2 nem megy bele mert akkor ott nagyon gyorsan kiderülne mennyire kevés embert érdekel az összes előfizetőhöz képest.

(#51527) pjen válasza Boond (#51525) üzenetére


pjen
félisten

Nyilván tárgyalnak, a Tv 2 térdig áll a veszteségben.

(#51528) #94529552 válasza Joe123 (#51526) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem tudhatjuk, hogy valóban tárgyalnak-e még, vagy nem, mert ez a szöveg már hetek óta megy a telefonba. A Diginek is hasonló taktikája volt, amikor a megszokott Eurosport elől megvették a MotoGP-t, az emberek meg csak tekintgettek, hogy már nem láthatják.

(#51529) Boond válasza Joe123 (#51526) üzenetére


Boond
addikt

Mondjuk azért, mert lehet akinek az fontos, az lehet elvándorol... - Ezt hívják nézői nyomásnak... persze, ha a diginek ez nem számít úgy ítélik meg, akkor nincs gond.

De ha már egy nagy szolgáltatóval megegyeznek, akkor ált a többi is lépéskényszerben van.

"Ott vannak a saját sportcsatornáik"

Mivel én egyiket sem nézem, de az itteni kommentek, és tapasztalatok alapján, a foci jobban érdekli az embereket... mint a saját csatornák... a spíler 1 pedig több helyen bekerül azóta már (más szolgáltatoknál)... És azon sem lepődnék meg, ha egyszer ebben itt is változás lenne, lévén, a többi tv2-es csatorna már bekerült, rég. A spíler is csak azért nem mert, drágább sportcsatorna lévén...

De idővel kiderül úgyis mi lesz... - engem nem zavar ha van ha nincs...

Csak gondoltam itt pár rajongónak érdekes infó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#51530) Boond válasza #94529552 (#51528) üzenetére


Boond
addikt

Jó, hát ilyen dologgal maguk alatt vágják a fát, ha van konkurencia... min elgondolkozik az ember...

Ezt a "elgondolkoznak hány embert is érdekel" pl mese csatornák, nem hiszem, hogy érdekelnek, de pl egy családnál biztos van akit érdekel. - kb ezt így kell szemlélni. De mondhattam volna más példát is...

(#51531) unravel


unravel
őstag

már kissa1026 kommentje előtt akartam nektek írni, ismét, újra, századszorra, szééép lasssssaaaaaan:
NEM LESZ SPÍLER.

¯\_(ツ)_/¯

(#51532) nfsu17 válasza Boond (#51529) üzenetére


nfsu17
veterán

Mondjuk azért, mert lehet akinek az fontos, az lehet elvándorol... - Ezt hívják nézői nyomásnak... persze, ha a diginek ez nem számít úgy ítélik meg, akkor nincs gond.

Nincs is gondjuk.
Nincs spíler és nem csökkent mégsem a kábeles efik száma.
Persze azt nem lehet tudni, hogy mennyivel nőne, ha lenne, de az már mindegy is.

Mi is megtudtuk oldani, hogy legyen spíler1 és digi is. Nem kellett ehhez felmondás.

(#51533) Boond válasza nfsu17 (#51532) üzenetére


Boond
addikt

Igen, lehet a digi ezt megengedheti magának, de nem feltétlenül mindegyik szolgáltató járhat így el.
+ nem mindenki fog 2 szolgáltatónak fizetni.

De ennyit erről, gondoltam, érdekelhet valakit... (ha már engem nem).

De kár volt írni... legközelebb nem fogok :)

(#51534) pjen válasza Boond (#51533) üzenetére


pjen
félisten

Dehogy volt kár,ha a DIGI berekná a Spilert a topik bezárhatna. :)

(#51535) qqcqqc válasza Boond (#51530) üzenetére


qqcqqc
őstag

Tudod több gyerekes család van, ahol fontos a mesecsatorna, mint a (bocs) "focibuzi", aki lelép, ha nincs splier. Kb. 1-3 % előfizetői veszteség lenne, ha mindegyik habzószájú átmenne a konkurenciához, mert ott van. Ja nem megy, mert az meg drága, meg ip-tv box, meg fel kéne emelni a popóját. Az, hogy itt 10-15 ember morog napi szinten 100x, a FB-n 2-300-an pörögnek a témán az előfizetői körben nem kimutatható mennyiség. Sokkal nagyobb lenne a lázadás, ha a két csatorna miatt akár 100 Ft emelést kéne végrehajtani.

(#51538) polar-x


polar-x
tag

Üdv! Lakótelepen albérletbe szeretnék digi kábeltévét meg internetet . A honlap azt írja hogy "analóg" az adás formánál! Ez mit jelent? Nem tudom majd a HD csatornákat nézni? 3 lcd tv van a családban ,kell még hozzá smart card vagy set top box? Most vannak kábelek a szobákban( koax) de gondolom adás nincs rajtuk előfizu nélkül ugye... Még egy kérdés! Hűségidő kötelező a kábel tv-nél?

[ Szerkesztve ]

(#51541) Joe123 válasza Boond (#51529) üzenetére


Joe123
aktív tag

Múltkor volt az indexen egy elég alapos cikk, abban ott voltak a nézettségi adatok, pár %, marginális, csak a fórumokon nagyon hangosak akik a spílereket követelik. Ettől egyik szolgáltató sem fog a kardjába dőlni.

(#51542) Joe123 válasza polar-x (#51538) üzenetére


Joe123
aktív tag

Analógon nincs HD és jóval kevesebb a csatorna. Koaxon kapod a jelet, nem kell külön eszköz a TV-khez. Itt tudod megnézni milyen csatornák elérhetők analógon:

[link]

(#51543) #29810560 válasza polar-x (#51538) üzenetére


#29810560
törölt tag

"A honlap azt írja hogy "analóg" az adás formánál! Ez mit jelent?"

Ezt nem tudom hol olvastad? ... DE! Ugyanazon a koax kábelen kapod a digitális (DVB-C HD/SD) és az analóg (PAL) csatornákat/adásokat is.

"Nem tudom majd a HD csatornákat nézni?"

Az előzőből következik, hogy tudod nézni. DVB-C tunerrel rendelkező - célszerűen Full HD - TV kell a szolgáltatás igénybevételéhez.

"3 lcd tv van a családban ,kell még hozzá smart card vagy set top box?"

A TV-ken kívül semmi nem kell, mert ún. Free To Air (FTA) rendszerben vagyis kódolatlanul sugározza a DIGI az adásokat (kb. 30 HD és közel 100 SD csatorna).
Kivéve az ún. külön fizetős prémium csatornákat. (Pl. FilmNow, HBO-k, felnőtt csatorna stb.) Ez utóbbiakat a DIGI-től bérelt CI+ szabványú SmartCAM-al (max. 2 db SmartCAM eszköz/előfizetés) lehet nézni, amit a TV CI+ Common Interface slotjába kell dugni, ha van benne olyan.

"Hűségidő kötelező a kábel tv-nél?"

Nem kötelező, sőt külön nem is köthető egyetlen szolgáltatásra.
Csak mindhárom szolgáltatás - Internet, TV, telefon - igénybevétele esetén köthető határozott idejű szerződés 1 év időtartamra.
Jelenleg ez az ún. DIGI Mindenkinek csomag.

... és +1:

Szerződéskötéshez kell a lakástulajdonos írásbeli hozzájárulása.

[ Szerkesztve ]

(#51547) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

A lakáson belül kellene kábeleket cserélnem a meglévő RG-6 kábel sajnos túl vastag, mert mellé kellene a falba huzni egy UTP kábelt is.
A kérdésem az lenne mi az alternatíva?
RG179 az baromi vékony (2,54mm és drága persze), de ha jól gondolom baromi nagy csillapítása is van (ami nem feltétlen baj, mert elég nagy a jelerősség lakáson belül), viszont fogalmam sincs hogy ezek 3xosan árnyékoltak-e. Márpedig ha jól gondolom, mivel közvetlen mellette lenne az UTP kábel 15 méteren keresztül a falban nem árt az árnyékolás.

Ez lenne 3 féle is van:
[RG-179]

(#51550) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Továbbra sincs Ozone TV (HD) a diginél, vagy csak az ászf téves? :Y
Azért elég gáz, ha nincs.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.