Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) #29810560 válasza ( V ) (#51596) üzenetére


#29810560
törölt tag

Szerintem ne foglalkozz a DIGI Set Top Box-ával! :N

Mivel a DIGI - a prémium csatornák kivételével - mindent kódolatlanul sugároz, bármilyen a piacon kapható DVB-C Set Top Box jó a felvételhez, amiben van PVR/DVR opció (USB port).
(A piacon kaphatók közül sokkal könnyebb az igényekhez és a pénztárcához igazodót választani. Persze ezekhez is kell külső háttértár, mert szinte minden eszköznél manapság így oldják meg a felvételt ill. a TimeShift funkciót. Kevés a beépített háttértárral rendelkező PVR/DVR box.)

[ Szerkesztve ]

(#51602) ( V ) válasza Watt25 (#51598) üzenetére


( V )
veterán

Nem az összefoglaló, hanem a visszajelzések amit a szomszédoktól kaptam :DDD azért gondoltam hogy megkérdezem ✌️

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#51603) GuruZone válasza shtirley (#51591) üzenetére


GuruZone
őstag

Gondolom nem mindenhol, de Győrben pl volt.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#51604) Watt25 válasza ( V ) (#51602) üzenetére


Watt25
veterán

Azért az szerintem eléggé evidens, hogy bármely szomszéd szava gyengébb egy topic összefoglalóban lévő információnál... :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51608) ( V ) válasza #29810560 (#51601) üzenetére


( V )
veterán

:R

Esetleg van valami amire érdemes figyelni ilyen készülék vásárlásakor vagy igazából nyugodtan lehet az olcsókat is nézni (pl)?

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#51609) Joe123 válasza ( V ) (#51608) üzenetére


Joe123
aktív tag

Szüleimnél két ilyen van, jól működnek. Csak a tuner részét használják, médialejátszóját nem.

(#51610) Watt25


Watt25
veterán

Mai Spiler

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51611) trec12 válasza Watt25 (#51610) üzenetére


trec12
addikt

Mi az, hogy az év végéig? Utána...? Újra kezdődnek a tárgyalások aztán vagy igen vagy nem?
Péntektől elérhető a Spíler2 TV a Telekomnál

[ Szerkesztve ]

(#51612) adise válasza trec12 (#51611) üzenetére


adise
őstag

Legalabb HD?

(#51613) Flashget válasza Watt25 (#51610) üzenetére


Flashget
félisten

mily meglepo..egyik strategiai partnere a kormanynak a masik meg haver a kormanyfonek..

Realme GT Master Edition

(#51614) Flashget válasza ( V ) (#51608) üzenetére


Flashget
félisten

Amire figyelj mpeg4 DVB/C tunere legyen kulonben HD adssok felejtosek.

Realme GT Master Edition

(#51615) zsolti72837 válasza adise (#51612) üzenetére


zsolti72837
őstag

SD csak.

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#51616) nicu71 válasza zsolti72837 (#51615) üzenetére


nicu71
addikt

hát az annyit is ér,tiszta szégyen /bár vannak ismerőseim akik képesek online oldalakról akadozó ,csapnivaló minőségben bámulni focimeccseket...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#51617) zsolti72837 válasza nicu71 (#51616) üzenetére


zsolti72837
őstag

Online HD-be szoktam nézni. :D

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#51618) zyndar


zyndar
tag

Sziasztok!

Vettünk egy Samsung 50MU6102 TV-t, Digi Kábel csomaggal használjuk. A Digisport HD egyszerűen mintha pixeles lenne, focimeccsen a labda távoli képen nem is látható rendesen. Közeli képek élesek, de pl a képernyő sarkában kiírt meccseredmény szövegdoboz sem éles, el van mosódva. Ugyanakkor a Spektrum HD dokufilm meg tűéles. Jól gondolom, hogy egyes csatornák adásának minősége ennyire eltérhet? Ja pl Digisport nem HD az meg tiszta hetvenes évek, az konkrétan nézhetetlen.

Lehet javítani valahogy a képminőségen? Bocs, ha baromságokat kérdezek, nem vagyok jártas a témában.

(#51619) dh66e válasza nicu71 (#51616) üzenetére


dh66e
veterán

Nézz meg egy meccset itthon élőben na az akadozik rendesen. ;]

(#51620) nicu71 válasza zyndar (#51618) üzenetére


nicu71
addikt

probálj meg végigmenni a beállitásokon,amugy nem minden közvetités jo minőségű pl az m4 is néha übergagyi tud lenni,ha konkrét beállitásokat szeretnél tv specifikusan ,akkor a Samsung tv-k topikjába tudnalkesetleg segiteni/ha akarnak/ itt a PH-n.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#51621) Pityu89 válasza zyndar (#51618) üzenetére


Pityu89
senior tag

Valóban a HD-t nézed? A csatorna logó az SD adáson is DigiSport HD..

(#51622) unravel válasza zyndar (#51618) üzenetére


unravel
őstag

hi

megkockáztatom, hogy a Digisportból az SD-t nézed, mert a HD az ilyen: [kép] [kép]
a DigiSportoknak van a legnagyobb bitrátája a kábeltévén.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#51623) pjen válasza Pityu89 (#51621) üzenetére


pjen
félisten

Mikor lépteti ,a Tv kiírja,hogy HD vagySD.Legalábbis az én Samum kiírja.

(#51624) shtirley válasza dh66e (#51619) üzenetére


shtirley
tag

:D :C

(#51625) gduck válasza pjen (#51623) üzenetére


gduck
addikt

Másik fórumban írtam neked ezt:

"Tipp: véletlenül nem ANALÓG csatornát nézel? Csináljál egy új csatornakeresést, de úgy hogy állítsad be hogy csak a digitálisakat keresse!"

(#51626) unravel


unravel
őstag

Múltkor valaki kicikizte, hogy jeleztem, hogy elérhető a HUNYADI TV.

Akkor most ezzel még jobban felbosszantom.
Szerintem nagyon jók ezek a kis helyi tévék, ezekben emberek szerepelnek és nem olyan műsor megy hogy valaki ledől egy kanapéra egy Cappyvel és úgy érzi mekkora sztár, ahogyan a valóvilágokban volt. :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#51628) Flashget


Flashget
félisten

A képviselők megszavazták az audiovizuális médiaszolgáltatások új szabályzását, amely fokozottabban védi a gyerekeket, szigorítja a reklámozást, és 30 százalékos európai tartalmat ír elő.

Jóváhagyta az Európai Parlament az audiovizuális médiaszolgáltatásokra vonatkozó új szabályokat

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#51629) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Érden másnál is fos a kábeltv? Van, hogy csak néhány pixel szaladgál, de van hogy az egész kép egy pixeltenger. Megnéztem az optikai csatlakozást, az összes coaxot, de minden rendben. Betelefonáltam, és azt mondták, hogy nem náluk van a hiba, és amúgy a szomszéd is panaszkodott...

Mit csináljak? Másnál is van ilyen probléma?

Galaxy S23 256GB Cream

(#51630) vohanyi válasza Simivok (#51629) üzenetére


vohanyi
senior tag

Győrben minden ok, még M4HD is ...

(#51631) Watt25 válasza Simivok (#51629) üzenetére


Watt25
veterán

Érdi vagyok, nincsen gond.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51633) nfsu17 válasza GuruZone (#51588) üzenetére


nfsu17
veterán

nálam sincs.
azért ez így jó, nem?

(#51634) GuruZone válasza nfsu17 (#51633) üzenetére


GuruZone
őstag

érdekes.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#51635) CunCun válasza Simivok (#51629) üzenetére


CunCun
újonc

M4 és M5 , ugyanazon a frekvencián kissé (nagyon) kockásodik, készüléktől függő módon. Csak ez az egy frekvencia. Csatlakozó megigazítva. (Valamit javult.)

(#51636) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Olvastam az összefoglalót, de még mindig tanácstalan vagyok az M4 HD-vel kapcsolatban. Megtudtam, hogy már van Sport2 HD is nálunk, így gondoltam újrakerestetem a csatornákat a TV-vel. A Sport2 HD be is jött, de az M4-ből csak SD-féleség jön be. Előtte volt és fogtam is az m4-et. Hátul a TV-nél megnéztem, hogy lazult-e a kábel illetve a másik szobában a tv-n megnéztem hol van ott az m4 HD. Manuálisan rámentem (vagy 20-30 perc volt, mire odáig el tudtam tekerni.... mivel számjegyenként nem lehet állítani, így 122000-től mentem fel 133500 khz-re...) és csak az SD adást adta be így is.

Valami egyéb megoldás, vagy hívjam a digit?

Előre is köszi.

(#51637) Watt25 válasza HdRew (#51636) üzenetére


Watt25
veterán

számjegyenként nem lehet állítani, így 122000-től mentem fel 133500 khz-re
Vannak baromságok a tévékben, de ekkora baromság biztos, hogy nincs. :) Biztos, hogy van valami másik megoldás.

A Digi-t teljesen felesleges ezzel zaklatnod, ebben nem fognak segíteni. A téma összefoglaló alapján neked kell valahogy túllendülni a problémán.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#51638) bango5


bango5
csendes újonc

Sajnos nálam is ez a hiba áll fent, csak nálam M1HD M2HD nem fogható csak SD-ben :(

[ Szerkesztve ]

(#51639) HdRew válasza bango5 (#51638) üzenetére


HdRew
őstag

Én szívesen lemondok róluk, cserébe add oda az m4 HD-t. :D

(#51637) Watt25

Hát pedig esküszöm. :D LG 32LF5610 típusú tévém van. Csak nyomtam folyamatosan a nyilat, hogy pörögjön... nem mondom, hogy nem fáradt el az ujjam. :D

[ Szerkesztve ]

(#51640) Sonja válasza HdRew (#51639) üzenetére


Sonja
veterán

Szerintem csak simán be kellett volna írni, hogy 133500 a számjegy gombokkal, ahogy nálam is a Pana tévémnél. :F :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#51641) bango5 válasza HdRew (#51639) üzenetére


bango5
csendes újonc

Nincs az a pénz. :)) :DDD

(#51642) HdRew válasza Sonja (#51640) üzenetére


HdRew
őstag

És tényleg. :W :DDD :DDD :DDD

(#51641) bango5

Az a szép, hogy most már a 133500 khz 6000 symbol 256 QAM-nél se ismeri fel az M4-et.. másoknak hol fogható az m4 sport HD?

Én komolyan megőrülök, mert akkor lényegében csak gépen tudom nézni a BL-t. Nem oké, nagyon nem oké. :D

[ Szerkesztve ]

(#51643) Hajni82


Hajni82
lelkes újonc

Sziasztok! Digi előfizetéssel lenne a problémám. Sima analóg előfizetés lenne. A TV pedig LG 43UK6950 Olyan gondom lenne, hogy állandóan elmegy az adás. Jelteszt ok. Csatorna kép és hang nincsen. Gyakorlatilag olyan mintha nem lenne adás. Bekapcsoláskor kezdi, van amikor kb egy óra múlva mindig visszajön. Először arra gondoltam, mivel állandóan benne hagyom a külső merevlemezt, bár kikapcsoláskor is mindig leválasztom az miatt van, de amikor kihúzom ugyanez. Smárt kártyával is néha ezt csinálja (bár megbántam egy set top boxxal többre mentem volna. TV -n a jelteszt rendben van. Maga a kábel persze a TV-be megy bele. Digitális analóg újság rendben van műsort kiírja csak a feketeség ez szerintem nem a TV hibája. Szerintetek? Eddig remekül ment utóbbi napokban kezdte el. Adáshiba lehet? Diginél mondjuk néha amikor nagyobb vihar volt már akkor észleltem régebben is egy sima set top boxnál. Lehet a TV érzékenyebb a vételre és azért? Mi lehet az oka? Merevlemezről amikor a TV ezt csinálja persze tökéletes a kép és a hang, ezért gondolok inkább adáshibára... illetve lehet kábelhiba is?

(#51644) sztpega válasza HdRew (#51642) üzenetére


sztpega
tag

Lehet, hogy csak itt gépeled el a frekvenciát, de a helyes nem 133500 hanem 135500. Legalábbis nálam és a digi honlapja szerint is.

(#51645) HdRew válasza sztpega (#51644) üzenetére


HdRew
őstag

Tényleg.

Jelerősség 95% és jelminőség 70-80% között ugrál, és hiába rakok 1-2 khz-vel többet-kevesebbet, marad az 576i..

(#51646) sztpega válasza HdRew (#51645) üzenetére


sztpega
tag

Pedig ott lesz az, ha már az SD megvan akkor a HD is ott lesz, csak esetleg a TV-d elrakta valahová a HD verziót. Az LG tévémnél is előfordul, hogy új csatornákat össze-vissza pakol be, sőt volt már olyan is, hogy ugyanarra a sorszámra rakott kettőt, ami csak a "beállítások - programhelyrendezés" alatt látszódott.

(#51647) HdRew válasza sztpega (#51646) üzenetére


HdRew
őstag

Igazad volt most, valahogy bedobta, nem tudom hogy csinálta. :D

KÖSZÖNÖM!!! :R :R :R :R :))

(#51648) rollerk


rollerk
tag

Sziasztok,

Van egy Terratec Cinergy HTC stickem, amivel Digi TV kábelen próbálok, DVBViewer-el (még csak a demo) befogni köszolgálati adásokat. Valamiért a scan nem találja meg őket.
QAM 256, SR 6000. Van valakinek ötelete hogy mi lehet a gond?

(#51649) #94529552 válasza Hajni82 (#51643) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szia!
Digitális analóg újság az mi? :N Biztos, hogy analóg előfizetés? Ha megnyomod az info gombot, és kiírja a műsor címét, idejét, stb, az digitális adás lesz. Analóg nem ad csatornainfót. Jelerősség és jelminőség is jó? Szerintem csak automatikus digitális hangolást csinálj, az analóg kihagyásával, e videó szerinti Hálózatkeresést, az értékek maradhatnak, csak még a kódolt adások kihagyását jelöld be. De van ott pl. Digi, M4 Sport hozzáadása /DVB-C - Digitális kábeles/ [HUN], ha nem lesz meg, és más egyéb hasznos videó is. Vagy még a fenti Téma Összefoglalót is átolvashatnád.

(#51650) Hajni82 válasza #94529552 (#51649) üzenetére


Hajni82
lelkes újonc

Igen normál előfizetés van :) Egy idő után magától megoldódik a probléma, illetve sajnos egy két alkalommal a CI modulra is azt írja ki, hogy nincs kártya, holott benne van de ez is spontán megoldódik. Kábelen kicsit tekertem... De ez nem lehet a TV hibája. Illetve tekertem a kábelen és áramtalanítottam utána magától helyreállt. Esetleg arra gondoltam még, hogy azzal árthatok hosszabb távon a TV-nek ha a külső merevlemezt kikapcsoláskor nem húzom ki? Mielőtt lekapcsolom, persze kérem az eltávolítását, csak nem választom le. Köszönöm a választ.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.