Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) Dredd79 válasza Flashget (#50548) üzenetére


Dredd79
csendes tag

2 helyen lehet allitani samun a szinkront!
Az egyik csak amig nem valtasz csatornat, a masik helyen fix-re tudod allitani!

(#50552) kicsigee444


kicsigee444
csendes tag

A Digi kihajította a TV2-t romániai kínálatából?

https://index.hu/mindekozben/poszt/2018/08/04/a_digi_kihajitotta_a_tv2-t_romaniai_kinalatabol/

Itthon is meg kellene csinálni. :D

(#50553) zsolt501 válasza kicsigee444 (#50552) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Itt nem merik meglépni, még így is lehet, hogy balhé lesz ebből.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50554) cigam válasza zsolt501 (#50553) üzenetére


cigam
félisten

Ez nem bátorság kérdése, hanem a törvény kötelezettség. Persze ez csak a TV2-re vonatkozik. A csoporthoz tartozó töltelék csatornákra nem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50555) dh66e válasza kicsigee444 (#50552) üzenetére


dh66e
veterán

Beindult a keményebb cicaharc. :D

(#50556) rothfb válasza dh66e (#50555) üzenetére


rothfb
veterán

Ez annyira nem vicces, az ilyen harcocskáknak általában a felhasználók isszák meg a levét.

(#50557) rothfb válasza zsolt501 (#50553) üzenetére


rothfb
veterán

Törvénytelen lenne a TV2-t törölni itthon. Balhé meg nem hinném, hogy lenne, ugyanis a romániai Digi működésére az itthoni Diginek nincs sok ráhatása. Egyébként valahol meg tudom érteni a lépést, hiszen máshol, jobb helyeken piaci alapon működnek dolgok. Itthon fidesz és a befizetett adóink alapján.

(#50558) dh66e válasza rothfb (#50556) üzenetére


dh66e
veterán

Sírhatunk is,de attól még nem változik a helyzet. :(

(#50559) #20221952 válasza dh66e (#50558) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én nem véletlen írtam azt korábban, hogy kénytelen leszek a DIGI mellé még egy tv szolgáltatást beköttetni és másnak is csak ezt tudom ajánlani, ha a DIGI kínálatával nincs megelégedve...

(#50560) rothfb válasza #20221952 (#50559) üzenetére


rothfb
veterán

Azért én reménykedem, hogy itthon megállapodásra jutnak a felek. Pl a Spíler Extra regisztrációs oldalán a szolgáltatók listája menüpontnál már benne van a Digi kft is. Pár napja még nem volt.

(#50561) dh66e válasza #20221952 (#50559) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt felesleges tanácsolni,aki akar továbblép vagy plusz szolgáltatást vesz igénybe.

(#50562) johnny23


johnny23
tag

Engem csak az olasz bajnokság (Serie A) érdekelne. Remélem végül marad a DigiSport-nàl

[ Szerkesztve ]

-- new gamer --

(#50564) sityupityu


sityupityu
veterán

Én nem sírok, elégedett vagyok a digi tévé szolgáltatásával. Teljesen akkor lennék, ha bekerülne a spiler. Másra nekem semmi szükségem nincs, hiszen kb megvan minden. Hogy a románoknál meg mi van, az teljesen hidegen hagy.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#50565) #20221952 válasza dh66e (#50561) üzenetére


#20221952
törölt tag

Amint látod nem felesleges, mert pont előttem hiányolja a fórumtárs az egyik csatornát, pedig a megoldás az amit írtam, mivel egyik szolgáltatónál sem élvez prioritást a nézői igény, még azon a szintem sem, hogy online felületen mérést végezne az aktuális csatornakiosztással kapcsolatban... :(

2008 óta vagyok különböző szolgáltatóknál (EmkTV, UPC Direct, Telekom, UPC kábel tv, MindigTV, Digi kábel tv) előfizető, soha egyik sem kérdezte meg, elégedett vagyok-e a kínálattal, van-e javaslatom más csatornára, vagy mi lenne az, ami nem hiányozna.

Szóval a szolgáltatóra várni teljesen hiábavaló (és most nem(csak) a Spílerre gondolok)...

(#50566) dh66e válasza #20221952 (#50565) üzenetére


dh66e
veterán

Minden héten feljön ez a téma amióta megnyílt ez a topik,de ha késztetést érzel rá.

(#50567) #20221952 válasza dh66e (#50566) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én ugyan nem, de be lehetne venni a téma összefoglalóba, hogy hiányzó csatornák kérésére az a téma alkalmatlan.

(#50568) sityupityu válasza dh66e (#50566) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez a topik akkor élte a fénykorát, amikor 7-8 évvel ezelőtt kezdtek bejönni az első HD adók. Itt akkor senki nem panaszkodott. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#50569) dh66e válasza sityupityu (#50568) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem csatorna hiány alkkor is volt vagy legalábbis vágy hogy legyen a diginél. :)

(#50567) kissa1026

Tök mindegy hogy bele lenne írva akkor is feljönne a téma. :O

[ Szerkesztve ]

(#50570) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Azért megemlítem, hogy nem csak ebben a topikban merül fel rendszeresen a csatikiosztás kérdés. Egyetlen szolgáltató se kíváncsi arra, hogy mi a véleménye a kedves ügyfélnek a kiosztásról, és ezt botrányos hozzáállásnak tartom.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#50571) pjen válasza szabogabor10 (#50570) üzenetére


pjen
félisten

Digin van film4,UPC n nincs.Asszony nézi,szereti.Mindenhol vannak problémák.Ezért köttettem be mindkettőt.A Spilert is meg lehet oldani például ott a Mindíg Tv.

[ Szerkesztve ]

(#50572) szabogabor10 válasza pjen (#50571) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezért van nekem is UPC+Telekom előfizetésem, és mellé havertól Digi Online hozzáférés. És még így is hiányzik egy rakat (elsősorban HD) csati...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#50573) sityupityu válasza dh66e (#50569) üzenetére


sityupityu
veterán

A kérdéses időben nem nagyon, mert mindeni a HD adások varázsával volt elfoglalva. Pedig az elején még csak kevés volt, kb minden hónapban tettek be pluszban egy párat.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#50574) mpo válasza dh66e (#50569) üzenetére


mpo
veterán

Gyerekkoromban, amikor szüleim vettek egy fekete-fehér tv-t, egy adó volt és hétfőn adásszünet volt.
Este 8-kor lement egy film, utána jó éjszakát kívántak és vége. Nem is nézhettem, mert 12 éven felüli volt.
Se több adó, se kapitalista szolgáltató, se színes tévé, még telefon se volt.
Most FHD meg 4K tévém van, 500 Mbit/s az internetsebesség, a DIGI szolgáltatja a tv műsort is, a mobillal készített képet meg egy mozdulattal küldöm a tévére.
Lehet-e még valami kívánságom vagy gondoljak a kezdetekre és maradjak csöndben?

Egyidős vagyok az MTV-vel, csak én továbbtanultam. :)

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#50575) #20221952 válasza szabogabor10 (#50570) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ezt mondom én is, hogy az előfizető nagy ívben le van sz*rva, csak és kizárólag üzleti érdekek döntenek a be- és kikerülésről... :(

Azt sem tudom elfogadni, hogy a meglévő csatorna esetén, miért nem lehet az SD mellett HD formában is kínálni (természetesen csak akkor, ha van belőle HD verzió). :F

Éppen tegnap néztem meg, hogy analóg kiosztásban 58 vételi hely van, de minek :W

(#50576) pjen válasza mpo (#50574) üzenetére


pjen
félisten

Mikor mi vettük az első Tv-t (tavasz)még pénteken is adás szünet volt+sűrűn kiírva:rövid szünet.

#50577) kissa1026:ez nem kicsinyesség,üzlet.

[ Szerkesztve ]

(#50577) #20221952 válasza mpo (#50574) üzenetére


#20221952
törölt tag

Sőt, olyan is volt, hogy a kedves szomszédok együtt, csak az egyiküknél néztek tv-t, annál, akinek már volt tv-je.

Azért ne menjünk már visszafelé!

Kicsinyes dolog konkurenciát háttérbe szorítani, vagy a konkurencia részéről nem engedélyezni a továbbítást.

(#50578) Intruder2k5 válasza #20221952 (#50575) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyrészt nyilván az üzleti érdek az első, de nem csak itt, minden szolgáltatónál. Másrészt lehetne közvéleményt kutatni erről, de félő, hogy ahány előfizető, annyiféle lenne az óhaj is. Az egyiknek több foci kellene, a másiknak több magyar nóta, a harmadiknak sok sci-fi, a negyediknek romantika, és így tovább. Aztán a következő kérdés, hogy ezek közül ki lenne hajlandó ezért anyagi áldozatot is hozni, vagyis többet fizetni. Ha túl széles lenne a választék, az túlzottan felverné az árat, akkor hirtelen elveszne a versenyképesség az árérzékeny előfizetők körében, már pedig ők sokan vannak.

Mert a HD adás több pénzbe kerül, ami megnövelné az előfizetés árát, és így tovább.

Ez miért zavar téged? Senkinek sincs útba, ez nem koax hálózat, ahol kell a szabad frekvencia a netnek, bőven elférnek azok az analóg adók is, így legalább aki CRT TV-t használ, nem kell külön box-ot használnia mellé. Illetve van ahol még koax, de már ott sem sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#50579) mpo válasza #20221952 (#50577) üzenetére


mpo
veterán

Kicsinyes dolog konkurenciát háttérbe szorítani, vagy a konkurencia részéről nem engedélyezni a továbbítást.
Microsoft, Apple, Google és a többiek mit csinálnak? Kicsinyeskednek?

Ha érted, akkor már elavult.

(#50580) mpo válasza Intruder2k5 (#50578) üzenetére


mpo
veterán

Azok a csatornák, amikre igényt tartok, feleségemnek nem kell, nekem meg az ő kedvenceiből jó pár nem kellene.
Ha megkérdeznének, akkor így mégsem vehetném ki ezeket a csomagból, ahol gyerekek is vannak, ott még több csatorna kell.
Már a családon belüli igények is növelik a csatornaszámot.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50581) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Volt valami csatorna változás ma Budapesten (kispesten) valamit jelzett a tv de elbambultam a dolgot.

(#50582) Sonja


Sonja
veterán

Ezért van nekem is a Digi mellé kábeles UPC Digital Gold előfietésem. Amit csak lehet, HD-ben nézek (foci és természetfilmek éredekelnek). Nem olcsó így, de ez van. Ja, és most 16:00-tól még így sem tudom nézni az angol szuperkupa döntőt (Chelsea-Man. City), mert nem adja semmi sem (talán neten streamingen valahol, nem valami jó minőségben). :( :(((

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#50583) #20221952 válasza Intruder2k5 (#50578) üzenetére


#20221952
törölt tag

Én sem állítottam, hogy nem az üzleti érdek az első, csak azt, hogy az esetleges előfizetői igény nem jelenik meg soha, sehol, semmilyen formában és ez nagyon szomorú. :(

Azzal sem tudok egyetérteni, hogy ne legyen közvélemény kutatás, mert egyrészt amíg nincs ilyen, addig annak eredményét sem tudhatjuk, másrészt a kapott eredmény sem kötelező a szolgáltatóra nézve, de iránymutatásnak nem lenne rossz. Természetesen magát a kérdéseket tartalmazó ívet is jól kell megfogalmazni, hogy abból valós és valóban használható adatokat lehessen kapni.

Nekem az is nagyon bosszantó, hogy folyton azt kapom meg, hogy a "magyar" egy árérzékeny fajta, egyrészt ez sem így van, másrészt hogy legyen másmilyen, ha ezzel van megbélyegezve. Az más kérdés, hogy ezt használva lehet azt mondani bármely területen, hogy nem kell az innováció, mert nincs rá igény, ez azonban hazugság. :W

Azt is szomorúan olvastam - nemcsak tőled - hogy ha bármely területen (minőség, választék, stb.) növekedés következne be, amely talán árnöveléssel párosulna, akkor elvesztené a DIGI a vezető szerepét. Hát, szerintem az már régen rossz, ha csak azért versenyképes, mert olcsó.

Érdekes amit a HD vétellel kapcsolatban írsz, mert én nem tapasztaltam árnövekedést, pedig lett egy új HD csatorna, illetve lett egy SD csatornának HD verziója. :F

Nincs gondom az analóg vétellel, hanem a hozzáállással van gondom.
Egyrészt - szerintem - 2018-ban analóg vételről beszélni bűn, ha az a digitális vétel rovására megy, másrészt a DIGI is az analóg vételre hivatkozik, ha vételi gond van, mert ha az rendben van, akkor nem érdekli, hogy a digitális vétellel gondok vannak.

(#50584) dh66e válasza mpo (#50574) üzenetére


dh66e
veterán

Ezen a fórumon a kívánságokat nem fogjuk tudni teljesíteni arra más platform való. :)

[ Szerkesztve ]

(#50585) #20221952 válasza mpo (#50579) üzenetére


#20221952
törölt tag

És?
Ha a nagy cégek csinálják, akkor az már akkor rendben van és a csinálhatják a kicsik is?

(#50586) Intruder2k5 válasza #20221952 (#50583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De melyik előfizető igénye jelenne meg? A Tied? Az enyém? Vagy Jóska Pistáé? Az én igényem pl. az lenne, hogy minden sportcsatorna ami csak egyetlen fillér többletköltséget is jelent a csomagban az kukázható, úgyis csak Forma1-et nézek, az meg közszolgálati csatornán megy, amit kötelező adniuk. És mindezt nem azért, mert nem tudnék 1-2000Ft-al többet fizetni havonta, sok évig voltam 2x-3x ekkora havidíjért Invitel és UPC előfizető, de ha nem érdekel valami, azért nem szívesen fizetek. Minicsomagba persze jöhetne, akinek kell majd előfizet rá, de tudtommal ebbe sok tartalomszolgáltató nem megy bele. Azt meg én nem tartom innovációnak, hogy rám kényszerítik mások akaratát.

(#50587) #20221952 válasza Intruder2k5 (#50586) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ennek a kérdésnek nincs addig aktualitása, amíg nincs közvélemény-kutatás.
Ha majd lesz, akkor lehet azon gondolkodni, hogy a kapott eredményeket hogyan használja fel a szolgáltató, mi lesz az, ami majd jobban befolyásolja a jövőbeli döntéseit, mivel tud magához vonzani még több előfizetőt, vagy mivel tudja megtartani a már meglévő előfizetőit, mit és hogyan érdemes fejleszteni.

(#50588) mpo válasza #20221952 (#50585) üzenetére


mpo
veterán

Ha a cégek betartják a vonatkozó törvényeket, akkor úgy harcolhatnak egymás ellen ahogy akarnak.
Ha az állam ebbe belenyúl, akkor vannak ilyen anomáliák, mint most a sportközvetítési jogokkal, persze így kétszer fizetjük meg.
Voltam Vidanetes, annyi kis-csomag volt (van), most már lehet kétszeres árat fizetnék, a jelenlegi Digihez képest és nem kapnék sokkal többet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#50589) Vigyorka válasza #20221952 (#50587) üzenetére


Vigyorka
senior tag

A pénz határozz meg mindent!
Üzleti vállalkozásokat nem az fogja érdekelni, hogy mit szeretnénk nézni!
A Spiler kapja a rengeteg állami pénzt (pl. hirdetések) egy a lényeg, hogy nyomatniuk kell a "migránsozást" és sok nézőhöz kell eljuttatni az áll híreket.... Egy vagyonba kerültek a közvetítési jogok és az állam pedig rejtve finanszírozza - ez van. A Spiler csak nyerhet rajta!!!
Az angol szuperkupa mai döntőjét nem adja senki... :(((

Vigyorka

(#50590) rothfb válasza Vigyorka (#50589) üzenetére


rothfb
veterán

A Digi egy remek szolgáltató és nem azért mondom, mert én is Digis vagyok, ez tényleg így van. Vannak hiányosságok, itt nincs Sport 2HD, Spektrum HD, a legutolsó csatornák ide nem kerültek be és aggódom amiatt, hogy ugyanezen technikai okok miatt a Spílerek is kimaradhatnak, ha mégis lesz a kínálatban, de mindezekkel együtt és azzal, hogy az üvegkábelt is lassan húzzák ki, itt még kábelnet van, mindezekkel együtt is a Digi a legjobb szolgáltató, mióta az eszemet tudom. Pedig volt már pár szolgáltatóval dolgom. Azt akarom csak mondani, hogy a Diginek kellene okosabbnak lennie és ha már így alakult a Spílerekkel, a Diginek kellene engednie (persze ha a szitu megengedi). Szóval hajrá Digi. Ha ez sikerülne, nem csak a legnagyobb, de tényleg a legjobb szolgáltató is lenne mindenki szemében. Ez ügyfeleket hozna és a meglévők sem mennének el.

[ Szerkesztve ]

(#50591) zsolt501 válasza rothfb (#50590) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Spektrum HD már van a diginél.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50592) Vigyorka válasza rothfb (#50590) üzenetére


Vigyorka
senior tag

A Spiler kéri a pénzt amit a Diginek kéne beszednie az ügyfeleitől... (Mennyit kéne pluszba fizetni érte nekünk? )
A többi Sport csatornától elvette a levegőt a Spiler - utána mutogat, hogy nem sugározák a műsorát..
A NAV bevetésétől se lepődnék meg - 2018 Magyarország...

Vigyorka

(#50593) nfsu17 válasza rothfb (#50590) üzenetére


nfsu17
veterán

sport2 hd is van

(#50594) Intruder2k5 válasza Vigyorka (#50592) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A politikai vonalból ennyi elég is lesz, innentől törölni fogom az esetleges folytatást.

(#50595) Vigyorka válasza Intruder2k5 (#50594) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Sajnos ez az élet... (a politika kéretlenül beköltözött mindenkihez... hozzád is!) :(
Sajnos nem OFF téma itt sem..
Mai hozzászólásom bezárom! :))) PL-t és BL-t (is!) mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#50596) Intruder2k5 válasza Vigyorka (#50595) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A fórumon viszont kizárólag itt van helye, sehol máshol.

(#50597) Gyuree91


Gyuree91
tag

Nalam ott ert veget a remeny, mikor olvastam hogy romaniai digin kikerult a tv2 osszes adoja... Na akkor varhatjuk, hogy nalunk legyen Spiler...:(

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#50598) #20221952 válasza Vigyorka (#50589) üzenetére


#20221952
törölt tag

A pénz határozz meg mindent!
Én ezt eddig sem vitattam, sem a szolgáltató részéről, sem pedig az előfizető részéről.

Üzleti vállalkozásokat nem az fogja érdekelni, hogy mit szeretnénk nézni!
Elég nagy baj, pontosabban az a baj, hogy nincs ügyfélbarát és az ügyfelet középpontba helyező a vállalati stratégiát nagyban meghatározó szemlélet. De - ahogy az álláshirdetéseket is látom - a cég nem mentes a fluktuációtól sem...

De mindegy is, ez van, ez a kínálat ennyiért, akinek jó, annak jó, akinek meg nem, az inkább tegyen azért, hogy neki is meglegyenek más szolgáltató igénybevételével a hiányzó csatornák...

Nekem egyébként nem hiányzik a Spíler kínálata, más sportcsatornák, gyerekcsatorna és meglévő csatorna HD verziója igen, de nem írom meg sem a fórumba, sem a Facebookra, hogy mikor lesz ez vagy az, teljesen értelmetlen ilyen szolgáltató szemléletmód mellett... :(

[ Szerkesztve ]

(#50599) qqcqqc válasza #20221952 (#50598) üzenetére


qqcqqc
őstag

A kínálat összeállításáról nem mindig a kábel szolgáltatód dönt. A műsor szolgáltató elég nagy úr. Mindegyik azt szeretné, hogy minél több csatornája kerüljön az alapcsomagba, még olyan is, ami nagyon rétegcsatorna.
A kábelszolgáltató meg vagy fizet sokat a váltogattatott csomagkínálatért, a műsor szolgáltató szerint prémium HD tartalmakért, és ráhárítja a költségeket az előfizetőkre, vagy azt választja, amit olcsóbban kap. A digi az árérzékeny ügyfelekre hajt.

(#50600) Flashget


Flashget
félisten

megegyeztek mar Spilerrol vagy ma is indithaton samun a MyTv appot 22:15-tol? ;]

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.